-*' öl V2R i - }eweld en sex moeten ubtieler oegepast ...en gasteren] tlWË\M°9Larnma\ NORIT {oei Bos leidt filmonderneming in Rome UW DAGBLAD Nieuwe tv-serie over weeskinderen Engelse MEE OP VAKANTIE TV morgen] KSPAG 10 JULI 1973 - - Ongelofelijk dat er nog steeds geen verdrag bestaat voor irodukties met Italië." Dat zegt Roel Ros alias Glenn Saxon zijn status van heldhaftige acteur in Italiaanse spaghetti- fern in de laatste jaren een ruime wending heeft gegeven, ïowboyfilms zal men hem beslist niet meer zien. ee Lg rd Nicolaas J. de Wit staat hij het ogenblik samen aan het goedddeels Neder - lse onderneming, die zich in viertal groepen vanuit Rome houdt met filmproduktie ergamma), televisie en ont- mingsprojecten als tweede e.d. In Londen is er dan een vertakking in Lifeguard luctions. De groep zit bepaald de eerstkomende we- gaan de opnamen voor niet der dan drie films van start. Roel Bos hier vier Jaar gele- vas. verzekerde een topfutic- ris van CRM hem al dat een coproduktieverdrag voor de stond. „Tussen de landen de common market dat toch mogelijk zijn. Er eel promotie voor ons land in. •land is een uniek land door natuur". De man, die in succesvolle carrière op- 'de, ziet de samenwerkingsmo- kheden wel zitten. Van Ita- se kant zal daar zeker niet ijk over worden gedaan, ge- hij. zover is het op dit moment niet. Ook niet voor deze Ne- rnds getinte onderneming, die Zwitserland lis geves- 16 Juli beginnen de opnamen en Engels-Italiaanse copro- „The tempter", waarin Jackson een hoofdrol in de regie van Damiano v£ani. Een film, waarin het ge- met name de plaats van ooms-Katholieke kerk een rol met onder meer een persi- op het fenomeen Lourdes. soortgelijk thema heeft de saprovlto", waarvoor de een week later beginnen ""irindlsi. Op 6 augustus staat opulaire Franse acteur Jacques komedie „The lady has alweer anderhalf Jaar ien dat Glenn Saxon in actie n een hippie-film van Ita- huize. Hij is wat kritischer irden in zijn rolkeuze, het ac- werk moet wat artistiek be keender zijn om hem nog tot I Q n te kunnen lokken. I loplg zit Roel Bos nu even J bij zijn vader in Den Haag yereni de vertedering van het vader- Sow) p te proeven. Zijn vrouw Su- rde m wilde hij de bevalling in de Bwde omstandigheden van de önse hoofdstad besparen. Zij irhand r tege and. idse Z naandi rerd ui )lad wil gaarne mee met vakantie als wilt helpen, door nik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulier t tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, si unie nlsch. regei atshc iderhi nunisti r erk« x echt rake ïdeling* verzenden frankeren met 35 ct. '"fclISADRES ls: VietiM ging hem voor naar Nederland. Maar het lot had een knipoogje, in de zin, niet alleen wat het on berekenbare klimaat van ons land betreft. Toen hij uit Rome met de auto naar het noorden reed waren er nog geen tekenen, dat hij haast zou moeten maken en ook de tele foontjes onderweg maaJkte van hem nog geen gehaaste reiziger. Tom Okker, zijn vriend, had in Zwitserland zelfs een tennisbaan besproken en de forellen klaar ge zet. Niet dat Bos de illusie koes terde op het gravel meer dan een zesnul, zes nul te bereiken. Maar ook die desillusie bleef hem bespaard, want hij moest van Zü- rich uit snel het vliegtuig nemen maar verloor de race tegen de tijd toch, want toen hij thuis kwam was Sharon er aL Glenn Saxon werd voor eenmaal een verliezer. De wending in z'n carrière iis eigen lijk begonnen met een film, die vier jaar geleden in Nederland werd opgenomen: „Addio Alexan dras Geen hoogvlieger weet hij nu, maar hij werd in Venetië op het festival vertoond en liep be vredigend in Italië en Engeland (onder de titel „Love me, love my wife"). Pier Angeli maakte er haar comeback in, het werd haar laatste rol vóór zij tragisch stierf. „Een nog Jonge vrouw, die lang zaam op haar retour raakte. Zij heeft Hollywood niet erg aange kund. Zij was niet in staat om het vacuum, dat ze om zich heen creëerde, te doorbreken"... Van die eerste ervaringen met „Addio Alexandra" heeft men veel geleerd. Roel Bos zal zich niet in wilde avonturen storten. Met spreiding van risico's, weloverwo gen keuze van onderwerpen en garanties denkt hij zich met zijn vennoten staande te kunnen hou den in de roerige Italiaanse film wereld met veel projecten, die de eindstreep niet halen. In Italië is de film de op één na belangrijkste industrie van het land en daarom zijn er ruime fa ciliteiten geschapen om die indu strie in stand te houden. Het be zoek aan de bioscopen is er nog steeds aanzienlijk. Ten eerste om dat de kwaliteit van de tv-pro- gramma's slecht is en ook omdat Itailë nog geen kleuren-tv heeft. Psychologisch goed doordachte films met een subtielere toepas sing van geweld en sex zullen in de komende tijd een kans maken gelooft hij. Behalve in Duitsland is er overal op het ogenblik weer een opleving merkbaar. Er zijn meer industriëlen, die wat zien in filminvesteringen, kapitaalkrachti ge mensen, die vroeger door nega tieve ontwikkelingen werden afge schrikt. Vroeger gold de regel in grote landen dat één op de zeven films echt een succes moest zijn om rond te komen. Als je het nu zorgvuldig bekijkt kan dat met één op drie. Maar een budget, dat een miljoen dollar niet te boven gaat, is dan wel een eis. Sterren, die een mil joen dollar per film toucheren zijn verleden tijd. Tegenwoordig kan het risico gespreid worden, doordat de medewerkers genoegen nemen met een aandeel in de winst. Regisseurs, die voor hun kennissen of voor de kritiek fil men vindt Bos uit den boze. In verband met de belangen, die zij vertegenwoordigen vindt hij dat vaak immoreel. De opzet van de maatschappij waarvan Roel Bos één van de voormannen is,.kan door de verscheidenheid van actie- viiteiten zijn medekerkers effectief gebruiken. Roel Bos heeft geen moeite in Rome als buitenlander te worden geaccepteerd. „Een van de grootste filmproducenten daar is een Liba nees", zegt hij ter illustratie. Een Nederlander heeft er met zijn or ganisatietalent en noordelijke energie wellicht zelfs een voor sprong. 'Thursday's child' langs was Jon Krol als Bartje nog bron gefinancieerde weeshuizenbe- bij de NCRV de held en Iamar Ba- leid aan de kaak te stellen, ruch schitterde in „De kleine waar- De serie is gebaseerd op het boek plaatsje gevonden moet worden. Hoeveel verdriet het de dames doet: Margaret moet naar het weeshuis. Tijdens de reis naar het weeshuis Noel Streatfield. De schrijver ontmoet Margaret in de trein de i goed op de hoogte met de vele twee broertjes Peter en Horatio, die Ligthart als Merijntje Gijzen hét misstanden die er heersten in En- ook op weg Claire Walker De ellende begint al wanneer Mar- van Margaret, garet al haar bezittingen moet af- vastberaden meisje dat zich geven. De kleren die Hannah voor haar heeft gemaakt pakt de direc- groot slaan. Zelfs niet door de wraak- trice af .Margaret denkt er 6terk acteurtje. Bij de NCRV wordt avond om 19.05 uur op Nederland begonnen met de Engelse seri- „Thursday's child" oftewel „Een niet makkelijk uit het veld donderdags kind", waarin e aantal kinderen mee spelen. direc- „Een donderdag skind" is hetdra- „Een donderdags kind" is het dra matische verhaal over het wees meisje Margaret, dat zo'n zeventig noemt jaar geleden door haar ouders op „Thursday' de stoep van de kerk slechts dn mandje werd afgeleverd. De bedoe- doet zuchtige zuurpruim van trice. Het weesje Margaret wordt door de Peter dominee op de stoep gevonden omdat dat op donderdag gebeurt man child1 verzorgd door twee lieve oude dames en hun huishoudster Han- de benen te nemen en dat later dan ook samen met Horatio. In Engeland is de serie vol lof ontvangen. Zo den begint, wordt de musici een gou- haar voortaan ook op het tv-festival in Monte Elf jaar wordt Carlo. NEDERLAND I 18.25 Tour de France (NOS) 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Thursday Child, filmfeuilleton voor de jeugd (NCRV) 19.35 Op het Europese wildspoor, natuurfilm (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.23 Zo vader, zo zoon, spelprogramma (NCRV) 20.45 Selectie uit Goeie Ouwe Koffergrammofoon (NCRV) Peter de Jong en Karei de Rooy zingen liedjes van 1950. 21.10 Voortvluchtig: 8. Arnold, misdaadserie (NCRV) 22,00 Ander Nieuws, balletprogramma (NCRV) „Song of Praise", film met het London Contemporary Dance Theatre dat het loflied „Kontakion" episoden uit het leven, lijden, dood en opstanding van Jezus danst. 22.45 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Kijk es an tussen zeven en aeht: Klaart je Tip en Balthasear (VARA) 19.10 De Stratemakeropzeeshow (VARA) 19.30 Het geheim van de blauwe sprinkhaan (VARA) 19.45 Wie maakt het beste slot aan de tv-serie De blauwe sprinkhaan? (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 De Onedin lijn, tv-filmserie (VARA) 21.20 Wie wat waar, een wekelijks vraag- en antwoordspel (VARA) 21.35 Een groot uur: U (VARA) In dit programma wordt gediscussieerd over de pro blemen rond het drink-, recreatie- en afvalwater. Mu zikale gasten: Salena Jones, Stefan Grapelly en het trio Louis van Dijk. 22.45 Journaal (NOS) 22.50 Filmverslag Tour de France (NOS) I Als Brezjnew aan een Russi sche volksfilmer de opdracht had gegeven een volksfilm te maken over de schaarse en pe perdure gezondheidszorg in Amerika ten bewijze van de superioriteit van de Russische gezondheidszorg, en deze volks filmer zou met „What prize Health" zijn teruggekomen die de KRO gisteravond uitzond, dan zou onze volksfilmer on getwijfeld de Leninprijs voor vaderlandslievend volksfilmen hebben ontvangen. En Brezjnew zou zeker geen geloof hebben gehecht aan anti-vol ks-rod- delpraat, dat de volksfilmer in Amerika zijn filmrollen had ingeruild voor panty's en een stapel playboys en in plaats van zelf een film te maken volstaan had met het mee te rugnemen van een documentai re die door de Amerikaanse NBC zelf gemaakt was. De belangrijkste indruk die Je van deze documentaire over hield was, dat Amerika voor de zieke Amerikaan een on doordringbare Jungle is, waar Je gemakkelijker sterft dan in een ziekenhuis terecht komt. De een moest een week verple ging vooruit betalen voordat ze in een ziekenhuis werd opgeno men: een ander, die de opera tie van haar kind niet kon be talen, kreeg te horen: „Als je Je niet kunt veroorloven te le ven, ga Je dood": weer een an der lag 21 dagen in het zieken huis en moest toen 12.000 dol lar betalen (een arts zei dat het ziekenhuis de patiënten in de steden tussen de 100 tot 200 dollar per dag aan liggeld kost). Weer een ander vertel de: „Met de ziekste gaan we naar de dokter, en de medicij nen verdelen we dan". Dat be trof dan een slim medisch hulpprogramma voor zijn ge zin. Er is ook een groot artsente kort. In een armenwijk in New York waar 50 Jaar geleden nog 50 dokters op de 50.000 inwo ners waren, zijn er au nog maar vier, ik herhaal: vier. Toch wordt er heel wat geope reerd, want dat brengt geld in het laatje. Naar schatting wor den er in de Verenigde Staten per Jaar twee miljoen overbo dige operaties verricht, en een twee miljoen mensen onder vinden nadelige gevolgen van hun operatie tin Amerika wor den tweemaal zoveel amande len gepeld dan in Zweden). En als symboliek van dit alles zag ik op een gegeven ogenblik een ziekenauto door het verkeer rijden met een kruis erop, maar dat was niet het Rode Kruis, maar het gouden kruis. Toch weten ze heus wel hoe het eigenlijk zou moeten zijn, blijkens enkele uitspraken van senator Kennedy en de minis ter van gezondheid. Er werd ons ook verzekerd dat al die onmiddellijke, perfecte, hoog gespecialiseerde hulp die we uit Peyton Place en andere series kennen, wel degelijk bestaat. Alleen: niet voor iedereen. Niet voor de gewone man. „Dokters komen niet meer bij Je thuis", was dan ook een v. d. klachten. De verschillende case-histories die we te zien kregen, logen er niet om en maakten me dank baar dat ik in een goede ge zondheid verkeer, en vooral: dat ik in Nederland woon. Toch heb ik voor alle zekerheid nog even mijn broertje opge beld, wiens hele schoonfamilie een Jaar of tien geleden naar Amerika geëmigreerd is en sindsdien een nogal indrukwek kende staat van ziektes kan tonen. De vader van het gezin is loodgieter, aangesloten bij de union, en via die vakbond voor alles verzekerd, tot ieders grote tevredenheid. Een van de kinde ren is levenslang invalide, ook zijn verzekering laat hem geens zins in de steek, lijkt eerder be ter dan slechter dan in Holland het geval zou zijn geweest. Ik neem aan dat de ene visie, van de NBC, Juist is en de an dere visie, van mijn broertjes schoonfamilie, eveneens. Het verschil zal hem wel zitten in de verzekering en in de moge lijkheid Je aan te sluiten bij een union, die voor zo'n verze kering zorgt. Ben Je armlastig, dan ben Je verloren, of anders gezegd: „Als Je Je niet kunt veroorloven te leven, dan ga Je dood". NICO SCHEEPMAKER ling J" :bben Postabonnement Vakantieadres is: van doorhalen wat niet van toepassing is. S.v.p. in blokletters r.) 14.10 Een serie programma's 16.30 (S) Dansorkest 7.20 (S) Muziek bij het ontbijt. Westduitse Omroep. - 17.20 Een programma over de "Ko ninklijke Marechaussee. 17.30 Nieuws, van de dag. 8.23 (S) Dag woensdag (S) Hier en Nu. 18.00 Informatie en vervolg. (8.35 Van alle markten muziek uit de Bondsrepubliek. 18.30 x **'- Nieuws. 18.41 Voor blinden en slecht zienden. 18.50 (S) Lichte grammo- gramma, met om n.uun.uz xnicuws. foonmuzlek. 19.10 Jeugd en Justitie. 12.00 Rebelse liedjes uit dag. 13.25 (S) Opnamen VARA's Popgala van 9 en 10 maart Jl. 14.00 (S) Hedendaags programma vol goede Jeugdherinneringen. (16.00—16.02 Nieuws). 17.00 (S) Klas sieke muziek. 17.10 (S) Moderne mu ziek. 17.25 Klassieke muziek. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. 18.22 (S) VARA- solisten. 19.00 Actuali- Woensdagavond Muzlekmagazine (vervolg). 23.55 Nieuws. Hllv. III 240 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Ekseption DEN HAAG (ANP) Als de Neder landse groep „Ekseption" op 15 Juli in Gotenburg een tournee door Zwe den begint, wordt de cusici een gou den langspeelplaat aangeboden voor hun vijfde lp, waarvan er meer dan 25.000 over de Zweedse toonbanken gingen. Terug uit Zweden gaat „Ek seption" werken aan een zesde al bum, dat „Trinity" zal heten. In sep tember zal de groep een bijna drie weekse trip door Canada maken. De zangen Cornells Vreeswijk heeft een gouden plaatg ekregen voor zijn eerste in ons land uitgebrachte plaat, waarmee hij ook al een Edison ver diende. De onderscheiding voor het verkoop-succes werd de Zweeds-Ne derlandse troubadour inmiddels uit gereikt. 19.35 (S) Geestelijke liederen. 20.00 Bijbel studie. 20.15 (S) Populair orgelcon cert. 20.45 Israels heden en verleden, Frankrijk). 9.00 Nieuws. 9.03 De Negen-uurshow. 10.00 Nieuws. 10.03 (S en mono) Populair verzoekplaten- programma. (11.00 Nieuws.) 12.00 gra KOSTEN VAN OPZENDING Voor Nederland. België en Luxemburg gratis. 8 ttlge Europese landen uitsluitend per luchtpost Kosten I Lper dag heelt ons geleerd, dat de bezorging vaD kranten tn de Zuld- *se en Noord-Afrikaanse landen nog al eens te wensen overlaat. toiaeD daarom geen verantwoording nemen voor kranten, welke niet op net vakantieadres worden ontvangen. Peter, Horatio, hun zusjes Lavina en Margaret zien hun toe komst met angst en heven tegemoet. Verzoekplatenprogramma. 22.20 Ak- tua. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Moppen en liedjes. 23.15 (S) Licht platenpro- gramma. 23.55 Nieuws. Hilr. II. 298 m en fm-kanalen. Tros. 11.43 kro. 14.10 nos. 17.32 1 18.00 nos. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Gevarieerd pro gramma, met om 7.30 Nieuws; 7.41 12.03 Radiojournaal. 12.06 (13.00 Nieuws. Tl" i Reportages Ronde NOS: 18.45 (K) Kiri de punten uirt het afgelopen Zevensprong 14.03 De seizoen. 19.50 Uitzending Stichting So- NOS: 20.00 (K) Journ. TROS Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Verzoekplatenprogramma. (plm. 17.25 Skutsje Sllen 1973 Reportage uit Lemmer). 18.00 Nieuws. 18.02 Joost ADVERTENTIE 10.00 (S) Voor de 'tbetlülW" 10.33 (S) Sphinx, show. 21.00 Nieuws. 21.02 De Meur- Methode. 22.00 Nieuws. 22.02 1.45 Bejaardenproi dedelingen. 12.00 HHHIH (12.26 Mededelingen t.b.v. 11.30 Aktua. .55 Me- Gevarieerd pro pro- Joost heeft lingen. 23.00 Nieuws, schouwing Ronde tuinbouw. 12.30 Nieuws, tro's Midnight Music. 0.551.00 12.41—12.50 Echo. 13.00—13.05 Raden Nieuws. 20.21 (K) Heidi, TV-film. 22.00 Bill Ha ley and his Comets: Rock en Roll mu ziekprogramma. NOS: 22.30-22.35 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18.25 (K) Tour de France. 18.45 (K) Klrl de Coown. 18.55 (K) Journ. AVRO: 19.05 (K) Geheimen der Zea (Gehelmnlsse des Meeres), natuur film. NOS: 20.00 (K) Journaal. AVRO 20.21 (K) De weg van het licht, film- portret van Yenudl Menuhln. 21-25 Televizler Supplement. IKOR-KRO nieuwe lang- RKK22.10 <K) Kenmerlc-Kort. IKOxl 22.15 (K) Wone nln de uitverkoren 2.55 Medede-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5