Hele elftal moet net als bij Ajax bewuster worden GESPREK OMROEP-CAO VASTGELOPEN MIKS-project Scheven 200 miljoen DuysVuist van de huis Feyenoord-trainer Coerver Toernooi Alkemade van start DINSDAG 10 JULI LEZERS SCHRIJVEN Opnemen van brieven in deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. ROTTERDAM Feyenoord heeft gisteren openheid van zaken gege ven wat het recente transferbeleid betreft. Guus Couwenberg, die openlijk aankondigde dat hij de pers voor het laatst tijdens de tra ditionele bijeenkomst aan de voor avond van het nieuwe seizoen als voorzitter toesprak, bevestigde daar bij dat het transferbedrag dat MVV op de valreep voor zijn hoogblonde spits, Willie Brokamp, vroeg, alsme de diens salariseisen een struikelblok was geweest. Dit temeer omdat Brokamp aan het eind van het driejarige contract voor niets naar Maastricht terug diende te keren. Feyenoord had trouwens wanneer het Brokamp na die drie Jaar langer in de kuip had willen houden nogmaals een bedrag aan MW moeten overmaken. „Tweemaal", zo ging de grijze voor zitter verder, .hebben wij advies aan de ledenraad gevraagd. Toen de zaak Brokamp speelde en toen de salariseisen van Van Hanegem en Schneider ter sprake kwamen. De ledenraad heeft tot nu toe een po sitieve uitwerking gehad, in ieder ge val zeker niet aJls een belemmering "Wiel Coerver sprak zijn spijt uit over het feit dat Brokamp niet naar de Maasstad komt. Coerver: ROELOFARENDSVEEN Onder geerde L. Engelenburg is gisteren het C. en D.-toernooi van tennisvereni ging .Alkemade" van start gegaan. Ondanks het feit dat dit toernooi een beetje uit de route ligt. zijn er toch verscheidene prominente spelens en speelsters aanwezig. Zo is in het hoofdnummer de Alphense R. v. Neutigem als eerste geplaatst, ge- W. Renee en P. Kinkel. Bij de dames is de sterke L. v. d. Bijl ook weer aanwezig en volkomen terecht is zij als eerste geplaatst, terwijl mej. E. Hazebroek als tweede getipt wordt. De deelname in de HED. valt ver geleken met vorige Jaren iets tegen, maar daar staat tegenover dat de dames in dit nummer bijzonder goed zijn vertegenwoordigd. M. v. Oostrom en T. v. Diest zijn hier ails 1 en 2 ge plaatst, terwijl mej. L. Pompe en me vrouw Grimbergen tijdens dit toer nooi weieens voor een verrassing zouden kunnen zorgen. In de H.E.C. kwam geen van de ge plaatste spelens in het veld. Toch waren er gisteren aantrekkelijke par tijen te zien. Leon Haase liep in snel treinvaart met 60, 62 over A. Vreeken heen. De vader van A. Vree ken deed het echter beduidend be ter. In zijn partij tegen Dolf van Beelen won hij met een goed functio nerende service en diepe groundstro- kes de eerste set. Dolf van Beelen liet zich echter niet zomaar aan de kant zetten en deed er een schepje bovenop, waardoor hy na een moei zame strijd de tweede set met 9—7 op zyn naam kon schryven. De derde set ging tot 5—5 gelijk op, maar de op de kritieke momenten elk risico mydende Van Beelen, drukte by een stand van 6—5 in zyn voordeel even tjes door en wist deze set met 7—5 binnen te halen. In de GD.D. deed zich een byzon- dere verrassing voor. De als eerste geplaatsten N. en F. Beurzen werden door het gelegenheidsdubbel Kloet/ Schipper in drie sets uitgeschakeld. De eerste set van deze party ging ge heel volgens verwachting naar N. en F. Beurzen met 61. Het duo Kloet/ Schipper, dat in deze wedstrijd niets te verliezen had kon geheel vryuit spelen wat dan ook resulteerde in winst van de tweede set met 63. Duidelijk geschrokken, begonnen de als eerste geplaatsten in dit nummer, voorzichtiger te spelen, wat zy ach teraf gezien beter niet hadden kun nen doen, want zy verloren hierdoor de party met 10—8 in de beslissende reeks. Verdere uitslagen: H.E.D.: H Erades Witteman 6—0, 6—0; R. v. Veen C. Zandvliet 6—2, 6—3; A. v griel C. v. Ruiten 6—2, 6—3; R. v. d. Wetering H. v. d. Meulen 6—1, 6—4; F. Knynenburg E. v. Beek 6—0, 6—4; P. Roeter R. Tulp 6—1, 6—2; F. Koek R. Haakman 108, 62; L. Cranssen N. v. d. Linden 6—1, 6—0; G. Dinter G. Koot 60, 6—2; R. v. Leeuwen J. de Voogd 60, 6—0. D.E.C. C. Pouw Mevr. E. van Neutigem 1—6, 2—6, 6—2, 8—6; Inge Streek Mevr. Snellenberg 62, 86. H.D.C.: A. v. Veen/W Reneé Lemkes/C. Hage 7—5. 10—8; H. en F. v. d. Loo Havedirin/Arbman 62, 63. TON CRÉPIN „Het was de bedoeling om een aan tal spelers die geen vaste plaats in het keurkorps hebben af te stoten. Daarvoor diende een spits terug te keren. Willie Kreuz, Claus Wunder, Johnson van Ipswich Town en Muszovic van Standard Luik zaten echter contractueel vast. Brokamp was de laatste kans maar die zou op zijn beurt in zijn eentje meer moeten verdienen dan het hele elf tal van NEC bij elkaar. Dus Bro kamp was daarmee van de baan". Feyenoord is vanmiddag om één uur naar het trainingskamp in Zeist vertrokken. Een van de din gen die Coerver daar gaat doen is praten. Hij: „Tussen de vedetten Van Hanegem en Israël en de rest Tour de France op radio en tv Nederland I: 18.25 uur samenvat ting étappe Embrun—Nice. Nederland II: 22.50 tot 23.00 uur filmoverzicht. Radio Hilversum III: tot 19.00 uur direct verslag étappe Embrun—Nice. 23.02-23.10 uur nabeschouwing met gastverslaggever Ton van Duinho- Woensdag tv Nederland II: 18.25-18.45 uur sa- menvetting étappe NiceAubagne. Radio Hilversum III: 08.10-08.15 uur voor beschouwing tiende étappe Nice— Aubagne over 204 km. Tussen 13.00-19.00 uur direct verslag étappe NiceAubagne. 23.02-23.10 uur na beschouwing met gastverslaggever Ton van Duinhoven. Morgen de Dag van het Paard De Renbaan Duindigt zal morgen van 1 uur 's middags af in het teken van een onafgebroken paardenshow staan. Op deze „Dag van het Paard", die dit jaar voor de 7de maal wordt gehouden, zuilen ruim zevenhonderd paarden uit alle delen van ons land worden bereden door jeugdige en volwassen ruiters, om te laten zien tot welke kwaliteit de Nederlandse en buitenlandse fokproducten zyn uitgegroeid. De organiserende Koninklyke Ne- derlandsche Harddraverij- en Ren- vereening heeft voor talryke nieuwe elementen gezorgd op het hippische feest. Zo heeft het Nederlands Welsh Pony Stamboek een totaal nieuw programma. De afdeling Noord brengt alle bekende t.v.-figuren op Duindigts grasmat, zoals Pipi Lang kous, Bromsnor, Swiebertje, Pipo, Tica de aap, Zorro, Calimero. Een andere groep komt met Walt Disney figuren. Er is een groep die wat his torie ten tonele zal voeren en een groep cavalerie met een kanon en huifkarren. Een Wild West scène en een komische waterrace maken de kindershow compleet. Duindigt brengt verder morgen 10 spannende draverijen en rennen, een afvalspringconcours voor ruiters en het Jaarlijkse hoogtepunt: het mas sale rassendefilé. De entreeprys voor volwassenen is 3 gulden. Voor kinderen één gulden. van de spelers zit een te groot ver schil wat het gemotiveerd denken betreft. Dat moet veranderen. Het hele elftal moet bewuster worden. Net als bij Ajax. Als ik die club een keer mag noemen". TENNIS Marijke Schaar heeft gisteren tydens het internationale toernooi in Düsseldorf haar party voor de eerste ronde damesenkelspel tegen de Westduitse Edith Winkens met 64. 61 gewonnen. SPORT De Israëlische presi dent Ephraim Katzir heeft gisteren de negende Maccabiade de zoge naamde Joodse Olympische Spelen voor geopend verklaard. MOTORSPORT De Nederlander Gerrit Wolsink heeft gisteren een internationale wedstryd in de 500cc- klasse over twee manches gewonnen. Wolsink won in beide races. TENNIS De Zweed Björn Borg heeft zich voor vyf Jaar verbonden aan de luchtvaartmaatschappy SAS. Het 17-Jarige talent zal vrijwel steeds buitendienst zyn, waardoor hy alle tyd krijgt zich aan tennis te wyden. Vragen over plannen in Dronesteijn LEIDEN PvdA-raadslid Waal vraagt aan burgemeester en wethou ders hoe de stand van zaken is met betrekking tot de voorgenomen bouw in de Cronesteijnse polder van de school van de stichtingen vorming werkende Jongeren, streekschool voor beroepsbegeleidend onderwys en MAEO en de Vereniging voor chr. beroepsonderwijs. Hij vraagt of het noodzakelijk is, dat ge wacht wordt tot de laatste school met de plannen klaar is. Waarom is nog geen begin gemaakt met de procedu re voor herziening van het bestem mingsplan? Verder vraagt het raadslid hoe groot 't college de kans acht, dat 'n sporthal en een zwembad tor plaatse worden verwezenlijkt. Ook wil hij weten of het Juist is, dat zeker de eerste Jaren niet noodzakelykerwys het voetbalveld van Van Wijks Sport vereniging wordt weggehaald. Tenslotte vraagt Waal B. en W. met spoed te bevorderen, dat het ge bouw van de Sociaal Medische Dienst van de Marine aan het Noord einde dienst kan doen als tijdelijk onderdak van de stichting vorming werkende Jongeren. Leon de Graaff zingt in Athene Den Haag (ANP) De Noordwij- kerhoutse zanger Leon de Graaff zal het komende weekeinde ons land vertegenwoordigen op het internatio naal songfestival, dat in Athene wordt gehouden. Hij zal er 'Sun shine' ten gehore brengen. Leon de Graaff is gisteren naar Griekenland vertrokken. Ook de zan ger Euson heeft zich naar Athene be geven waar hij Aruba op het song festival zal vertegenwoordigen. Leon de Graaff, die vorig Jaar nog op het festival van Sopot heeft ge zongen, heeft destijds het Kaagcon cours gewonnen met het liedje "Pittsburgh in the rain'. Op 12 Juli verzorgt een aantal deelnemers aan de internationale harpweek een slotconcert in de herv. kerk aan de Straatweg in Breukelen. Aan de harpweek wordt deelgeno men door 82 musici uit 20 landen. De harpweek wordt gehouden in het internationaal toonkunstenaarscen trum Queeckhoven van de Eduard van Beinumstichting in Breukelen. Erg jammer Aan de eerwaarde zeergeleerde heer dr. K. Dronkert. Amice. Ik heb my by het lezen van het woord van bezinning van afgelopen zaterdag afgevraagd voor wie Je dit woord wel geschreven hebt. Ik kwam tot de conclusie dat je maar een beperkt aantal le zers op het oog hebt gehad, in elk geval niet de vele lezers van het Leidsch Dagblad, waarmee ik door mijn werk in en om de kluphuizen in aanraking kom die zullen zich daarin niet aangesproken voelen. De meesten gaan helemaal niet met vakantie dit Jaar, zo ze ooit met vakantie geweest zijn. Ze besteden de extra vrije tijd in eigen omge ving. Je denkt blijkbaar aan een bui tenlandse vakantie, waar kluphuis- mensen uiteraard nog zeldzamer aan toe komen: sneeuw op de top pen der bergen, gentianen op de bergweiden, forellen in de snelstro- mende beken enzovoorts. Ook by het taalgebruik heb Je ken nelijk niet aan de eenvoudige kran tenlezer gedacht. Nog minder aan le zeressen ("wanneer u in uw eentje of met uw geliefde vrouw of kinde ren. en dat zou wilde Je de gewone mens bereiken niet ver geten moeten worden. Waarom ik dit alles signaleer en nogal hoog opneem? Omdat Juist deze mensen iedere keer weer het gevoel krijgen, dat er met hen niet gerekend wordt: ze vallen overal bui ten. En als dominee dat doet, dat is dat weer een bevestiging van de vaak ge uite gedachte: de kerk, het evan gelie enzdat is toch niks voor ons soort mensen dominees pra ten over onze hoofden heen, wij ho ren er niet bij. Daarom vind ik dit erg jammer. Daarom moest ik er even over schrijven. DS. D. DE HEER Fred. Hendriklaan 39, Leiderdorp. ("De Jeugdhaven Leiden") De Russische kosmonauten Leonoxo (rechts) en naast hem Koébasow "begroeten in het ruimt vaartcentrum in Houston van links naar rechts de Amerikaanse astronauten Scott en Staffoi projectleider Lunney en astronaut Slayton. Zij gaan samen trainen voor de gecombineerde Ru sisch-Amerikaanse vlucht in juli 1975. Zij zijn thans in Houston om die training en andere zafo voor te bereiden. Bonn schakelt rechter in bij verkeersleiders BONN (DPA) De Westduitse re gering streeft naar een voorlopige ge rechtelijke uitspraak om de bond van verkeersleiders te verbieden de al zes weken durende prikacties van de 1.200 verkeersleiders te steunen of te bevorderen. Op overtreding deze beschikking zou ee gesteld moeten worden, duitse minister van verkeer Lauritz Lauritzen heeft deze zaak aanhan gig gemaakt bij de rechtbank in Han- Geen passend werk voor academici in derde wereld WAGENINGEN (ANP) Ook de derde wereld wordt geconfron teerd met het probleem dat er voor afgestudeerde academici geen passend werk meer is te vin den. Dit blijkt uit het Jaarverslag 1972 van het "Internationaal Agrarisch Centrum" (IAC) in Wageningen. Het IAC constateert, dat de meer ontwikkelde landen in de derde wereld grote vooruitgang hebben geboekt op landbouwtech- nisch gebied en dat universitei ten en hogescholen voldoende af gestudeerden leveren. Doordat er in de ontwikkelingslanden steeds meer onderwijsmogelijkheden ko men, is in sommige landen het verzadigingspunt van afgestudeer de academici al bereikt. Passend werk is volgens het IAC wel te vinden voor het ka- IAC wel te vinden voor het ka der met een middelbare oplei ding. Het internationale landbouw onderwys in Wageningen zal met deze ontwikkeling rekening moe ten houden en moeten bijsturen, want in deze landen wordt men momenteel kritisch ten aanzien van door de zogenaamde donor landen uitgezonden deskundigen, zo betoogt het IAC in zijn ver slag. Vorig Jaar nam het "Interna tionaal Agrarisch Centrum in Wa geningen 31 nieuwe projecten in behandeling, waarvan er veertien worden uitgevoerd door particulie re organisaties, zoals zending, missie en Novib. In 1972 telde 't IAC 257 cursisten, dat is 39 meer dan in het voorgaande Jaar. DEN HAAG De Maatschappy Ject te steunen door het kopen dwangsom tot Instandhouding van het Kur- aandelen. De West- haus en Scheveningen 1973 (Miks Volgens de heer Velt wil de An i '73) zal in de eerste week van augus- kaanse groep, waarvan hij de tus een bod doen op de Haagse en nog niet wil noemen, een finai Scheveningse bezittingen van de ring tot honderd procent Exploitatie Maatschappij Scheve- Vooral om te kunnen bepalen Volgens de regering Is de afgelo- ningen (SMS). Op 21 juli zal de hui pen dagen gebleken dat de verkeers leiders het werk hervatten. Maar de voorzitter van de vakbond, Wolf gang Kassebohm, zou poberen de verkeersleiders te bewegen tot de voortzetting van hun "onrechtmatig gedrag". Terwijl het vliegverkeer op de ne gen Westduitse luchthavens gisteren langzamerhand weer normaal op gang kwam kondigde de Lufthansa aan dat vanaf dinsdag nog maar 120 vluchten afgelast zullen worden. Tot dusver moest de Lufthansa dagelijks met het Kurhaus gaat gebe^ belang dat i het kapitaal van Nederlandse |£u sements- en uitgaanscentrum rond komt, aldus de heer Velt. het Scheveningse Kurhaus. Dit heeft de aangestelde directeur van Miks '73 BV, de heer A. Velt in Schevenin gen meegedeeld. Voor het hele project van aankoop van het EMS-bezit, nieuwbouw en start van de exploitatie Hoofdredacteur van „Nieuwe Revu" weg i f 200 miljoen nodig zijn, al- AMSTERDAM (ANP) Per 1 dus de heer Velt. Miks '73 wil tien procent Nederlands geld in de on derneming inbrengen, de rest komt Amerikaanse groep, tussen- 205 vluchten annuleren, omdat de persoon Is de Amerikaan Verkeersleiders met langzaam-a acties en ziekte-meldingen hun eis tot hoger loon en betere arbeids voorwaarden kracht bij wilden zet- Ne- gustus wordt de heer Albert Wc 'as ontheven van zyn taak als hoqjste dacteur van het geïllustreerde i blad Nieuwe Revu. Tussen hem efcan uitgeefster, de Geïllustreerde Pers insp is een verschil van inzicht onts r omtrent het voor Nieuwe Revu Nixon: VS gaan nieuw tijdperk in derlandse afkomst A. R. Ottens, die general-manager voor Nederland is van Taxaco. Geheel los van Texaco eigende hoofdredactionele beleid nogi heeft de heer Ottens in zijn vrije tijd Voorlopig zal de redactionele lei irtij met Amerikaans kapitaal al meer van het blad berusten by de i Sér recreatieprojecten ontwikkeld, zegt J. Velt. De heer Welling krygt de heer Velt. tydelijke opdracht binnen de staf e Centraal punt in de plannen van de tydschrift-divisie van de Vere arg( Miks '73 is het behoud van het Kur- de Nederlandse Uitgeversbedy KANSAS CITY heeft maandag by de beëdiging Clarence Kelley ails de nieuwe direc- haus. De heer Velt zegt ervan over- (VNU). tuigd te zijn dat het Kurhaus een van de plaatsen in Nederland wordt waar een casino in gevestigd zal wor- President Nixon den. Miks '73 BV heeft nu al een be drag van drie ton bijeen. Zaken- teur van de federale recherche, de mensen in Den Haag en Schevenin- FBI, gezegd dat de Verenigde Staten gen zal worden gevraagd het pro- „een nieuw tydperk ingingen wat be treft het bereiken van vrede in het land". Hy noemde als voorbeelden het afnemen van ordeverstoringen WEER BRANIr IN BIOSCOOP DEN HAAG (ANP) In Den B is vannacht brand uitgebroken ii Rex bioscoop aan de Lange Poten j. brandweer rukte met groot mate niet Arrestatie Kapitein-ter-zee b.d. aan de universiteiten, de vooruitgang 2?" Muf.docl1. voorzitter van de uit. Het vuur, door onbekende on het mint. van het besfcriitton J Blanco-party, een oppositiepartij m zaak ontstaan, bleek beperkt te Uruguay, is gisteren verdwenen. Vol. de verdovende3ntfcL 'JSSlSSTi-1to Montevideo op het punt van het bestryden van het straatgeweld en de oplossing het probleem delen. Nixon zei, dat het moedlyk was hy gearresteerd. De Blanco-party, waarvan leider Wilson Ferreira Al- m»'te vtato MSTSoJS Sn to Bue' opvolgen in de funktie die deze ge durende 48 jaar had vervuld. Maar, zo zei Nixon, Kelley, die 20 Jaar lang een FBI-agent is geweest voor- Aires, bestrydt het bewind president Bordaberry sinds deze het parlement uitschakelde. gebleven tot het toneel, filmdoek en de gordynen verbrs s) den. De brandweer bluste het vuu i) zt twintig minuten. De schade bedr m volgens een schatting van de bn ipe weer f 10.000,—. Het was de d m keer binnen een Jaar dat in de id) bioscoop brand uitbrak. Hagel-schade Aan de Adriatische dat hy commissaris van politie in kust in Italië by Triëst is gistermid- Kansas City werd, is een man „met dag voor anderhalf miljoen gulden Afgetreden Ds. Ralph Abernfi een enorm sterke persooniykheid". schade aangericht door een hevig i De president zei, dat de federale cherche „de beste politieman in de 150 hectare wyngaard wereld' Verdiend© en dat Kelly dat zou blyken te zyn. HILVERSUM De vuist van Wil lem Duys komt het komend televi sieseizoen niet op het scherm terug. Op verzoek van Duys stopt de AVRO er voorlopig voor één Jaar mee. Willem Duys vindt dat hij te veel op het scherm komt en dat het gevaar ontstaat dat de mensen uit gekeken op hem raken. Duys zal wel gesprekken blijven hebben met bekende Nederlanders. Dat zal dan heten "Duys op donder dag". Het komende Jaar zullen er wel nog enkele speciale vuisten worden gemaakt, waarvan één rond de Jaar wisseling. Willem Duys zit als gast- commentator bij de Tour de France in zuid Frankryk. Gier gevangen GEFFEN (ANP) De vale gier, die zondagavond neerstreek op het dak van een boerderij in het Noord brabantse Geffen is gistermorgen na een veertig minuten durende Jacht gevangen. Na een aantal mislukte pogingen, zondagavond, om het dier te van gen, vloog de gier naar een 100 me ter verderop gelegen boerderij. De bewoners daarvan ontdekten gistermorgen het dier, dat drie maanden geleden is ontsnapt uit een valkenhof in Duitsland, op hun dak. Een stuk riem aan de poot van de gier stak door de schoorsteen. De eigenaar van de boerderij maakte hier handig gebruik van. Via de ouderwetse boerderijschouw ging hij naar boven en bond een stuk touw aan de riem van de vogel. Daarna benaderden buurtbewo ners het dier met zakken. Na veer tig minuten was de gier gevangen. Hy zit nu gevangen in een schuur bij de boerderij, totdat de Duitse eigenaar het beest zal komen opha len. oIde opvolger van ds. Martin Lu -36-1 dat van hagel vergezeld gong. Op ^ing als voorzitter van de S< (Southern Christian Leadership ference)de beweging die met ges <SP- loos verzet gelyke burgerrechten' r"P1 de negerbevolking wil verkrijgen °P gisteren afgetreden. Abernathy b de beweging sinds de moord op rtess in april 1968 geleid. Hy verklai *bli dat de beweging in geldgebrek i a-Dl keert in dat hy die niet kan la "Cal zonder by dragen van de aanhad llj) r Nieuwe dorpen In West-Irian len de komende Jaren uit 3.179 huchten 892 nieuwe dorpen w« 15, gevormd. Doel is de Papoea's te trsp4. ten af te brengen van hun disch bestaan en hen te concen centra zy rol HILVERSUM De onderhande lingen tussen werkgevers- en werk nemersorganisaties over een nieu we omroep CAO voor 1973 zijn gis termiddag vastgelopen op het punt van de prijscompensatie-regeling, zo hebben de bij het cao-overleg be trokken vakbonden meegedeeld .De vakbonden gingen zich vandaag be raden over "verdere maatregelen". Wat dat voor maatregelen zouden zijn, wilde de vakbondswoordvoerder niet zeggen. De werknemersbonden vragen in navolging van hert vorig Jaar een "vloer" en een "plafond" in de prijs compensatieregeling van resp. f 175 en f 350 per procent prijsstijging. De omroepwerkgevers hebben laten we ten niet bereid te zijn tot het aan brengen van een absoluut plafond in de prijscompensatie. Zij willen een vloer van f 175 per procent prijsstij ging en nog volledige compensatie tot f 35.000 per jaar, maar ze willen daaren boven tussen f35.000 en f45.000, nog een half procent per procent prijsstijging gedeeltelijk compenseren, en boven de f45.000. een compensatie toepassen van een kwart procent. De werknemers wij- zeil dit af. ;>i

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 10