LUIS OCANA IS OP DIT MOMENT DE STERKSTE Herstel Pustjens our m cijfers PORT ANDAAG Van die regen, daar heeft ie nu al de broek van vol al Goddet kreeg geen lunch PAGINA 9 IN DEZE KRANT Dieter Müller heeft in het Grand Hotel "Hula tea: Duin" in Noordwij k op bescheiden wijze revanche geno men op Hans Vultink. De Europees- en wereldkampioen, die evenveel punten als de Duitser behaalde en tot hetzelfde gemiddelde kwam, werd in het invltatietoernooi, dat het af gelopen weekeinde ruim vijfhonderd toeschouwers trok, naar de tiweede plaats verwezen, omdat Müller tot de hoogste serie kwam. Een demonstra tie driebanden tussen Rini van Bracht en Raymond Ceulemans werd door de Belgische wereldkam pioen gewonnen. 9 Billie Jean King heeft voor een nieuw na-oorlogs record gezorgd door op Wimbledon voor de vijfde maal de enkelspeltitel bij de dames te veroveren. Zij versloeg haar elf Jaar Jongere landgenoot Chris Evert met 60, 75. De Amerikaanse won nog tweemaal, waardoor zij voor de tweede keer in haar carrière drie Wimbledon-titels in één toernooi binnenhaalde. In het damesdubbel versloeg Billie Jean King met Ro semary Casals Francoise Diirr en onze landgenote Betty Stöve. Het gedevalueerde toernooi bij de heren werd gewonnen door Jan Kodes. 9 Hamilton Richardson was de 1 grote man in het Nederlandse honk balteam, dat gisteren in Haarlem voor de tiende maal Europees kam- pioen werd. Het tweede duel tegen Italië werd met 6—2 gewonnen. Een I verrassing voor de Amerikaanse coach Bill Arce: „De voorbereiding van de Italianen was zo goed en ze speelden zulke goede oefenwedstrij den, dat ik ze een goede kans gaf". Italië kreeg echter geen kans voor al door het sterke optreden van Ri chardson, die twee bekers kreeg over handigd: als beste slagman, en als meest waardevolle speler. PAGINA 10 Dieter Müller i glimlachende Luis Ocana, die aan het eerste gedeelte van zevende etappe de gele trui overhield. gedeelte zevende etappe: Ocana (Sp-de-Muer) 2.2039, iano Martinez (Fr-Caput) 3. Lucien van Impe (Bel-Sta- 4. Bernard Thevenet aud) z.t., 5. Pedro Torres (Sp- 6. Joop Zoetemelk svages) z.t., 7. Jose Fuente Jarrutia) zt, 8 Francisco Gal- an-Barrutia) zt, 9. Raymond (Fra-Plaud) z.t., 10. Ovis Re- ra-Plaud) 2.21.51, 11. Antonio (Span-Barrutia) z.t., 12. J. ho (Port-De Muer) z.t., 13. (Fra-Geminiani) 2.23.02, 14. (Ned-Stablinski) z.t., 15. Pou- IPr-Caput) z.t., 43. Pustjens Issers) 2.24.19, 51. Krekels ssers) 2.25.37, 53. Van der (Ned-Vissers) 2.26.48, 92. (Ned.-Desvages) 2.29.09, 106 s (Ned.-Driessens) z.t., 109. rs (Ned.-Vissers) z.t., 119, srs (Ned.-Vissers) 2.30.42, 120. ling (Ned.-Vissers) z.t. gedeelte: evenet (Fra-Plaud) 4.44.30, 2. (Ned-Desvages) 4.44.38, te (Spa-Barrutia) 4.44.40, 4. ïpe (Belg-Stablinski) 4.44.42, ,ja (Spa-De Muer) 4.44.45, 6. ngel (Belg-Driessens) 4.4520, os (Spa-Barrutia) 4.45.24, 8. iz (Fra-Caput) 4.45.55, 9. De- Va-Plaud) 4.46.19, 10. Ovion -T MERIBEL-LES-ALLUES Links en rechts in het door weekte rennerskamp commentaren verzamelend, moest je zon dagmiddag, terwijl de regen en de hagel de hellingen van de Savoie geselden, in de eerste plaats tot de ontdekking komen dat de Tour nu een merkwaardig soort loterij was geworden. Vaak werd natuurlijk vastgesteld, onder anderen door Joop Zoetemelk, dat Luis Ocana nu dan toch eindelijk de zege in de Ronde, waarvan hij ondanks alles het meest houdt, niet kon ontgaan. Door Fred Racké sé Catieau speelde zater- -20*7 op de rustdag oribe- \nmerd een partijtje jeu houle. De volgende dag hij zijn gele trui ver- 10 te (Fra-Plaud) z.t., 11. Martos (Spa- Barrutia) 4.46.19, 12. Poulidor (Fra- Caput) z.t., 13. Torres (Spa-Moreno) 4.46.29, 14. Aimar (Fra-Geminiani 4.46.31, 15. Gandarias (Port-Gemini- ani) 4.46.50, 25. Oliveira (Port-Vis- sers) 4.47.39, 48. Tabak (Ned-Sta- blinsky) 4.50.35, 53. Pustjens (Ned- Vissers) 4.50.48, 60. Van der Leeuw (Ned-Vissers) 4.51.28, 72. Krekels (Ned-Vissers) 4.54.03, 83. De Koning (Ned-Vissers) 4.55.24, 97. Janbroers (Ned-Vissers) 4.45.54, 102 Vianen (Ned-Desvages), 103 Schepers (Ned- Driiessens), 111. Vrancken (Ned.- Vttssers 112. Keileners (Ned.-Vissers), allen dezelfde tijd als Janbroers. Algemeen klassement: 1. Ocana (Spa-De Muer) 40.12.29, 2. Zoetemelk (Ned-Desvages) op 2.51, 3. Van Springel (Belg-Driessens) op 2.55, 4. Thevenet (Fra-Plaud) op 3.17, 5. Van Impe (Belg-Stablinski) op 3.19, 6. Mortensen (Den-De Muer) op 6.14, 7. Poulidor (Fra-Caput) op 6.24, 8. Delisle (Fra-Plaud) op 6.38, 9. Ca tieau (Fra-De Muer) op 7.04, 10. Pe- rin (Fra-Caput) op 7.54, 11. Van Neste (Bel)-Stablinski) op 7.57, 12. Fuente (Spa-Barrutia) op 8.10, 13. Ovion (Fra-Plaud) op 8.29, 14. Men- des (Port-Schotte) op 8.43, 15. De Geest (Belg-Driessens) op 9.07, 16. Agostinho (Port-De Muer) op 9.37, 17. Aimar (Fra-Geminiani) op 10.00, 18. Martos (Spa-Barrutia) op 11.59, 19. Verbeeck (Belg-De Kimpe) op 12.07, 20. Lopez Carril (Spa-Barrutia) op 12.45, 21. Hezard (Fra-Stablinski) op 12.46, 22. Gandarias (Spa-Gemi- nianl) op 14.22, 23. Martins (Port- Vissers) op 14.45, 24. Berland (Fra- De Muer) op 14.48, 25. Alain Santy (Fra-De Muer) op 15.03, 64. Vianen (Ned-Desvages) op 27.09, 75. Pustjens (Ned-Vissers) op 30.30, 80. Krekels (Ncd-VIssers) op 32.59, 85 Tabak (Ned-Stablinski) op 34.31, 99. Van der Leeuw (Ned-Vissers) op 42.33, 106. De Koning (Ned-Vissers) op 49.15, 113. Schepers (Ned-Driessens) op 57.13, 114. Janbroers (Ned-Vissers) op 1.03.22, 115. Vrancken (Ned-Vis sers) op 1.04.48, 118. Keileners (Ned- Vissers) op 1.11.55. Grote Bergprijs: 1. Torres (Spa) 58 pnt., 2. Gross- kost (Fra) 32 pnt., 3. Van Impe (Belg) 29 pnt., 4. Ocana (Spa) 23 pnt, 5. Zoetemelk (Ned) 20 pnt., 6. Thevenet (Fra) 18 pnt., 7. Agostinho (Port) en Fuente (Spa) 16 pnt., 9. Pustjens (Ned) 11 pnt. Algemeen Ploegenklassement: 1. De Muer 121.59.02, 2. Caput 122.01.44, 3. Pland 122.06.54, 4. Dries- sens 122.07.24, 5. Stablinski 122.07.56, 12. Vissers 123.16.36. Puntenklassement: 1. Van Springel (Belg) 86 pnt., 2. Zoetemelk (Ned) 69 pnt., 3. Guimard (Fra) Verbeeck) Belg) beiden 63 pnt., 5. Van Roosbroeck (Belg) 55 pnt., 6. Vianen (Ned) 49 pnt., 7. De Geest (Belg) 46 pnt., 8. Ocana (Spa) 45 pnt. Hoewelzo werd er aan toege voegd: als hem niets overkomt. Want vier achtereenvolgende Jaren van ziekte en valpartijen hebben een zodanige last op de schouders van de sierlijke Spanjaard gelegd, dat het peloton nog steeds niet wenst te geloven, dat hij die met het veroveren van de gele trui kan hebben afgewenteld. „Er zal", zo fluisterde men ook zon dag boven op de berg van Méribel, waar een zondvloed panische toe standen veroorzaakte, „toch wel weer iets met Luis gebeuren". En zü, die in Ocaina geen Ronde-win naar willen zien, voegden daar gre tig de wolkbreuk, die de renners op de laatste kilometers teisterde, aan toe. „Van die regen, daar heeft 'ie nu al de broek van vol", drukte Jan Janssen zich plastisch uit en Joop Zoetemelk merkte al voorzichtig op, dat hij zelf in de nattigheid toch weer een stukje beter was gaan koersen. Een onuitgesproken wenk in de richting van Ocana's pro bleem: de hitte inspireert hem, de regen en de kou remmen hem af. Zodat men vandaag naar Les Orres is vertrokken met het idee, dat als er op de Madeleine Galibier èn de Izoard van kille regen sprake mocht zijn, dat dèm Luis Ocana toch is aan te pakken. Ondanks alles. Simpefl Méribel geen doorslaand succes Méribel les Allues De aan komst in Meribel les Allues, een van Frankrijks Jonge vakantie plaatsen is geen doorslaand suc ces geweest. Het afschuwelijke noodweer dat de renners teister de en het publiek wegjoeg, stoor de herhaaldelijk en tot laat in de avond de electriciteltsvoorziening in het als perszaal ingerichte hangartje. Telex- en telefoonver- Ibindigen werden herhaaldelijk verbroken. Maar ook de organi satie, die gewoonlijk - en begrij pelijk - voor zich zelf de beste plekken reserveert, zat in ernsti ge moeilijkheden. De op een grasveld opgetrokken tenten, kwamen centimeters diep In het water te staan. Het is niet waar schijnlijk dat de Tour snel naar Meribel les Allues terugkeert. En dat „alles" is niet gering. Want in de korte ochtendrit van Divonne naar Gaillard reed Ocana simpel weg alles en iedereen uit het wiel op de eerste zeer steile berg van de eerste categorie, die het pe loton in deze Ronde voor de wielen kreeg geschoven. Joop Zoetemelk moest als laatste lossen, toen twee kilometer voor de top Ocana na zijn inspanning, die inmiddels Pou lidor, Fuente en Van Impe in die volgorde had geveld, doorreed: „Er was niets tegen te doen". Toen ik Zoetemelk vroeg of hij na die ochtendlijke nederlaag dan geen plannen had gekoesterd voor een tegenaanval, was het antwoord al even simpel: .Daarvoor is de ploeg van Ocana te sterk". Ook in de middagrit bleek nu ook met steun van de van zijn gele trui „verloste" Catieau de BIC-forma tie de koers te kunnen controleren, ofschoon er nog gelegenheid te over was om acties te ondernemen: smalle weg, talloze bochten, geknipt voor een ontsnappingspoging. Het kwam er niet van en tegen het einde van de rit ontstond een beeld, dat voor het verdere verloop van de Ronde wel eens vertrouwd zou kun nen worden: Ocana, Thévenet, Zoe temelk en Van Impe met Fuente voorop, in persoonlijke gevechten gewikkeld. Gevechten, die voorals nog uitzichtloos lijken, nu Ocana op zijn beurt de macht demonstreert, waarmee Merckx gewoon was de Tour te „tekenen". Nerveus VooralsnogWant maakte Joop Zoetemelk al een lichte toespeling op een plotseling falen van de als coureur toch wat weke, zeker niet constante en vaak al te snel ner veuze Luis, óók het kleine klimmer- tje Lucien van Impe achtte zich, in Méribel bijkans vrolijk zich het wa ter uit de haren schuddend, nog lang niet kansloos. P aardes port De Westduitser Reiner Klimbe heeft in Aken met het paard Nehmed het Euro pees kaïrtpioenschap dressuur ver overd. De Russische Elena PetoesJ- kova, de kampioene van vorig Jaar, eindigde met Poppel nu als tweede, en haar landgenoot Ivan Kalita, kreeg met Tarif brons. De strijd bij de landenploegen werd gewonnen, door West-Duiteland, Rusland eindig de als twee, Zwitserland als derde. .Natuurlijk", sprak hij hoogst opge wekt, en op een manier zoals men nog zelden van hem hoorde, na tuurlijk rijdt Ocana goed. Hij kan de Ronde winnen, maar tochge moet eens op mij letten. Toen ik naar de Tour kwam voelde ik, dat ik nog niet in topvorm was. Dat begint nu, na een week te komen. Ik rijd met de dag sterker. Kijk naar vanmorgen. Toen Ocana bij ons weg was, ben ik ook nog geval len. Thévenet ook. Hij reed trou wens tegen mijn wiel. Maar ik kwam geweldig terug. Op het vlak ke kan ik zo langzamerhand met de besten mee. Dat heeft de eerste week me wel laten merken. En nu dan nog wat van die regen: ik voorspel u, dat ik op de grote cols alles en iedereen uit het wiel kan rijden". Zulk een forse taal, met als onder werp de Tour-zege heeft men Van Impe nog nimmer horen uiten. Het manneke stelde zich tevreden met een plaats zo dicht mogelijk achter Merckx, en met de overwinning in het bergklassement. Een bewijs te meer voor het feilt, dat men in het peloton Ocana ondanks diens de monstratie van macht niet als op volger van Merckx in de Tour ziet? En neem dan tenslotte Bernard Thévenet. Twee Jaar eerder was hij dé ontdekking van de Ronde. Dat was, toen hij in La Mongie in helse stortregens een bergetappe op zijn naam bracht. Gisteren waren de omstandigheden identiek. En Ber nard Thévenet won weer. „Omdat", zei hij, „ik zo ontzettend kwaad Perftpe*uif 10JUl.l-9eETAPPE-234km In een verschrikkelijke regen passeert de Fransman Thevenet als winnaar van het tweede ge deelte van de zevende etappe de finish in Méribel-les-Allues. was over de gebeurtenissen van 's morgens. „Eerst viel ik, toen ontdekte ik in de afdeling óók nog dat een van mijn remkabels was gebroken. Domme pech en daar kan ik niet tegen. Vanaf het moment dat we voor de middagetappe starttten, wist ik dat ik zou gaan winnen. Gewoon winnen. En om dat te doen, hoefde ik nog niet eens alles te geven. Mijn grote dag komt nog. Enik weet van mezelf, dat ik, als de omstandigheden enigszins in mijn voordeel werken, ik gewoon de beste klimmer van het peloton ben Loterij Ook al forse taal. Men zal die van Joop Zoetemelk niet horen. Maar Joop is er wel altijd bij. En weet héél vaak het goede wiel te kiezen. En herstelt steeds sneller van zijn blessure aan het zitvlak. Vandaar, dat die Tour in Méribel een loterij begon te worden. Met een aantal eigenaardige kansen: Ocana krijgt een slechte dag en sneuvelt, Ocana blijft, zoals nooit eerder gebeurde, wèl sterk overeind; Van Impe slaat onverwacht toe, steunend op een steeds groeiende vorm; Thévenet put inspiratie uit zijn machtige rit in de Savoie en gaat dóór. Een Zoetemelk kan van alle drie de mo gelijkheden wellicht het méést pro fiteren. Ja, ook na de eerste bergetappes lijkt de Ronde nog „open". Zéker nu het in Méribel-les-Allues steeds maar bleef regenen. Tot diep in de nacht. Wielrennen De Westduitser Horst Gnas heeft op de baan van Neurenberg een internationale wed strijd over 50 km gewonnen. Hij maakte een tijd van 42 minuten en 29,1 sec. De Nederlander Gaby Min- neboo eindigde als tweede. Wielrennen De Internationale wedstrijd voor profs in het Belgische Wezembeek is een zege geworden, voor de Nederlandse wielrenner Jan van Katwijk. Hij legde de 167 km af in 4 uur en 1 minuut. Tweede werd de Belg Jos Spruyt, derde diens landgenoot Geebergen. Meribel - Les-Allues „Het heeft zijn nut gehad", vond Tino Tabak gisteren na het eerste ge deelte van de zevende rit." Met Lucien van Impe ben ik op de rustdag het parkoers wezen ver kennen en als ik dan voor Pouli dor binnenkom, zeg ik het is niet voor niets geweest." In de middagrit eindigde Tabak niet onder de prominenten, al be perkte hij het verschil tot zes mi nuten, waarmee hij na Zoetemelk de tweede Nederlander was. Ik rijd niet slecht op het moment, de vorm is echt goed, maar twee ritten op een dag valt niet mee". Ploegleider Ton Vissers moest gisteren voornamelijk op zijn bei de Portugezen bouwen. Oliveira en Martins klommen 's morgens mee met de besten, maar hadden pech in de afdaling van de Col du Saleve. Oliveira durfde op zijn harde banden niet goed te dalen en Martins ging onderuit. Pust jens bleef in beide ritten redelijk in de slag. "Mijn vorm komt te rug, ik denk dat ik in Parijs in topvorm ben", zei hij, lachend als altijd. Aspro, een van de grote spon sors van de Ronde van Frank rijk had gisteren voor de deur van zijn laborataria in Gaillard de aankomst van het eerste ge deelte van de zevende étappe. Voor de volgers stond een lunch gereed, waarbij iedere groep zijn eigen tent had. Scherp werd er toesezien dat geen onbevoegden van niet voor hen Ingerichte ta fels aten. Jacques Goddet wilde zijn hap je mee-eten in de perstent. Maar de hoofdredacteur van L'equipe, werd door de ordedienst de deui gewezen. Op zijn identiteits kaart 6tond namelijk niet pers. maar directie en dat was voor de bewaker van Aspro iets heel an ders. Jacques Goddet liep glim lachend weg. "Het is goed dat ledereen de hand aan de regels loudt", zei hij.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9