ASFALT OP LEIDSE WEGEN Kaagfeest geslaagd Badplaatsen beleven zonnige dagen Julius won Sloepie BLOEMEN IN HET WATER Evenementen fonds voor Groenoordhal FORSE BUIT STAD EN RAND MAANDAG 9 JULI1 MAA LEIDEN Op maandag 16 Juli, begint de N.B.M. met het verbe teren van het wegdek van de Hooi gracht tussen Watersteeg en Nieuw- steeg. Gedurende dit karwei dat ongeveer twee weken in beslag zal hemen wordt het doorgaande ver- keur beurtelings over één weghelft geleid. Verkeer uit de richting Gan getje wordt d.m.v. borden de Harte- steeg ingevoerd en zo kan men dan via de Nieuwstraat de Hooigracht bereiken. De Nieuwe Rijn tussen Gangetje en Hooigracht wordt in verband met het werk afgesloten voor doorgaand verkeer. Eveneens op 16 Juli start een om vangrijk asfalteringsprogramma. Men begint dan aan de Oegstgees- terweg. Dit gebeurt ook op het vol gende kruispunt bij de Willem de Zwijgerlaan en op de Floris Verster- laan en de Haarlemmerweg. Daar na krijgen het kruispunt Sumatra- straat en de IJsselmeerlaan naar de Merenwijk een beurt, terwijl voorts diverse reparaties aan het wegdek, van de Willem de Zwijgerlaan zullen worden uitgevoerd. van een toplaag voorzien, beginnend bij de Watersteeg en dan Hooi gracht en Pelikaanstraat tot aan de Langegracht. Vervolgens zal op 23 Juli aa. de Zoe- terwoudsesingel tussen de Van Disselbrug en de Jan van Houtbrug voor alle verkeer worden gesloten in verband met de vernieuwing van het wegdek. Dit werk zal ongeveer een week in beslag nemen. Zo mogelijk tussen de werkzaam heden door zal de Lammenschams- weg van een nieuwe "slijtlaag" wor den voorzien. Tenslotte staat nog op het program ma het aanbrengen van een toplaag op het kruispunt Rfjnsburgerweg Waissenaarseweg. Hiermee hoopt men begon augustus te kunnen be ginnen. Wanneer men met de Valken- burgseweg die ook op korte ter mijn geasfalteerd moet worden kan beginnen, is nog niet bekend. WARMOND Mede dank het stralende zomerweer, waaraan enke le onweersbuien geen afbreuk kon den doen, is de Kaagweek 1973 een groot succes geworden. Voorzitter P. van Leeuwen van de Vereniging tot viering van Warmondsfeesten wil 'n woord van bijzondere dank brengen aan allen, die deze Kaagweek heb ben georganiseerd en tot een uniek festijn hebben gemaakt. Vooral de oud-Hollandse jaar markt in park Groot Leerust was een lust voor de ogen en het aantal bezoekers was niet te tellen. Van Leeuwen zei ook zeer verheugd te zijn dat steeds meer water-recrean ten htm motor- en zeiljachten ver laten om aan dit feest deel te nemen, wat voor de winkeliers van een niet te onderschatten belang is. Ook opvallend was het dat er on der de bezoekers van de Kaagweek zovelen waren van buiten de ge meente een duidelijk bewijs dat in de regio dit feest in de volle belang stelling staat. Er waren zoveel evenementen, dat het ondoenlijk is deze allen met na- te Er kin- WARMOND De folkgroep "Julius" uit Oegstgeest geworden van het "Sloepie—festival '73". Zonder veel concurrentie overigens want van de pop-rock-blues groepen die hadden inge schreven was er maar een de Alphense formatie Engine die een beetje op gelijke hoogte kon komen met Bob van Riel, Eric van der Weijden en Leo Zwart. "Julius", eigenlijk een gelegenheidsfor matie uit de grotere groep Ceasar beschikt in Bob van Riel over een zanger die "overkomt" op zijn publiek, al was hij in zijn poging tot een "praatje tussen door" niet zo erg geslaagd. Bob van Riel is een zanger waar je echt wel een poosje naar kunt luisteren. Dat zelfde geldt voor Engine, vooral als de dwarsfluit erbij komt. De Alphense groep werkt veel met eigen nummers zonder te ver vallen in een in alle composities terugkerende deun. After Hune uit Sassenheim was duidelijk minder maar kon toch net de finale binnenstappen om de derde prijs mee naar huis te nemen. Ook deze groep had iets eigens, wat je van de rock-pop groepen die zaterdag aan het werk waren niet kon zeggen. Het was zaterdag meer de stijl "hoe meer herrie hoe mooier". Vooral met de Counter Clock uit Leiden knetterde je de tent uit. Een half uur naar als marionetten op hun gitaar harkende figuren, want meer dan drie akkoorden werden niet aangeslagen, was dan ook rijkelijk veel. De groep Rebom zat zaterdag duidelijk in een groeistuip. Het was allemaal te eentonig en te ongeïnspireerd maar als ze een jaartje bezig zijn hebben ze misschien hun elektronische apparatuur wel onder de knie en kunnen ze wat meer op hun mu ziek gaan letten. Wat by die finale een beetje tegenviel was het piepkleine reper toire van de finalisten. Zelfs "Julius" liet wat dezelfde nummers horen. Het excuus was "we zijn pas aan het werk als Julius, al onze muziek is voor de groep Ceasar geschreven". Wel povertjes hoor. Dat de formatie Julius uiteindelijk van jury-voorzitter Bram Coster de eerste prijs kreeg, veroorzaakte nogal wat boegeroep bij het publiek, dat er kennelijke op had gerekend dat Engine met de f 200,-, die het bestuur van "Ut Sloepie" beschikbaar had gesteld, naar huis zou gaan. derspelen, exposities op verschillend gebied en niet te vergeten Ut Sloepie waar de toppers van de Kaagweek werden gepresenteerd en een talen tenjacht in Boerderij Meerrust. Ook niet vergeten mag worden het grote kinderkoor uit Endepoel I dat gekostumeerd een zanguitvoering gaf in park Groot Leerust waarvoor eveneens grote belangstelling be stond. Evenementen, die altijd veel be langstelling trekken, waren het tob betje steken en het ringsteken met versierde' auto's. Dat het tobbetje steken zelfs aanstekelijk werkt op de geestelijke autoriteiten blijkt wel uit Boven een beeld van het aloude tobbetje steken, altijd een suc ces. Hieronder het springconcours in de Pegasusmanege. (Foto's Jam Holvast) Burgerlijke stand van Leiden A. Ouwehand ,te F. T.. dr. v.T. B. ONDERTROUWD J. J. Boelhouwer t M. Pot; H. Tegelaar en T. at; P. Reijngoud en H. B. G. m. van der Krogt; D. Eveleens en D. Schouten; nken en M. L. de Rooij; E. T. J. der Hoeven en T. A. Blansjaar;; P. L. Ruijgrok; J. Karstens; H. A. M. an Heijningen; A. T M. A. de Jong; E. J. W. Brokaai T. M. L. Ammerlaan: F. H. Koenegracht en G. A. L. Bosscher. GEHUWD: H. Hoogendoorn en L. van Wijk. OVERLEDEN: W. Hu Ijsman (78 j) man; N. Blesgraaf het feit dat hieraan, natuurlijk on der grote hilariteit, ook deelnam pastoor Mussert "Ik heb in mijn loopbaan zowel dopingen verricht", aldus pastoor Mussert. "dat ik nu ook wel eens weer gedoopt wil wor den". Ook de straitenloop was een suc ces waarbij het vermeldenswaard is dat hieraan deelnamen vele mensen uit andere provincies en grote ste den, hetgeen er op wijst aldus Van Leeuwen, dat deze stratenloop een nationaal evenement aan het wor den is. Enkele uitslagen: Tobbetje steken: 1. H. Schouten, 2. W. v. Dijk. Ringsteken met versierde auto's: 1. Mevr. C. van Leeuwen-van Stijn, 2. J. v. Leeuwen, 3. G. v. Leeuwen, 4. C. v. Stijn-van Leeuwen. Het op merkelijke hierbij is dat vier Van Leeuwens in de prijzen zijn geval len, terwijl er geen enkele familie band tussen deze prijswinnaars be staat. Op het Pegasus-concours won Lei- denaar Rob Rijsbergen de Estec-wis- seltrofee, 2. mej. Pronk, 3. Jan Wil lem Fack. Verdere uitslagen: 1.10 m. 1. Jaic. Bakker en G. Wagema- ker, 2. R. Jonkhart en mevr. Harn- melten, 3. S. Ouweling en Jeamet Kleinjan, 1.10—1.65 1. P. Mooy 2. en 3. Rob Eras, Jachtspringconcours: 1. Piet Mooy, 2. Rob Eras (op foto) en 3. R. Jonkhart. dicapten 25 Woensdag Geversstraat 65 Oegstgeest So LEIDEN Vannacht om een uur zijn een drietal jongelieden aange houden door de politie en meegeno men naar het bureau. Het trio (18, 21 en 28 Jaar) had enkele bloembak ken die bij het parkeerterrein in de Steenstraat stonden, in het water ge gooid. Nadat ze him verhaal aan de politie hadden verteld, konden ze naar huis toe. LEIDEN Burgemeester en wet houders zullen de raad voorstellen f25.000 per Jaar beschikbaar te stel len om een evenementenfonds voor de Groenoordhal te vormen. Het pre advies komt aan de orde in een op 13 augustus te houden vergadering, van de raadscommissie bedrijven. LEIDEN Vermoedelijk in de •nacht van vrijdag op zaterdag heb ben inbrekers in een huis aan de Zweilandlaan een forse buit meege nomen. Een bedrag van f200,- als mede f50,- aan buitenlands geld, wordt vermist. Verder hebben de in brekers een radio-cassetterecorder meegenomen (waarde f850,-) en an dere spullen ter waarde van f 75,-. P.V. de Reisduif Leiden Wed vlucht met Jonge duiven vanaf Roo sendaal. In concours 345 duiven. Uit slag: 1-8 W. Kop, 2-3 P. Mooten, 4 C. Strik, 5-7-9 W. v. d. Nieuwendijk, 6 A. Kraimp, 10 S. v. d. Hoven. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Essen: 1. W. vd. Nieuwendijk, 2-6-7-10 W. Kop, 3-8 A. Singeling, 4. Comb. De Roode, 5 K. Ie Febre, 9 C. Strik. Wedvlucht vanaf Hoyon. In con cours 148 duiven. 1 Comb. De Roode 2-6-7-10 W. Kop, 3 A. Singeling, 4-8-9 P. Mooten. 5 W. v. d. Nieuwendijk. Wedvlucht vanaf Chateauroux. In concours 93 duiven. 1-3 W. Kop, 2-5- 10 T. Platteel, 4 W. v. d. Nieuwen dijk, 6-8 A. Siera, 7 I. Nys, 9 P. Moo ten. De Blauwkras Leiden hield wed vluchten uit: Ruffec, plm. 750 km: 1-2 P. de Haas, 3 P. Sloos, 4-5-6 I. Vinkestein, 7 H. Bodijn, 8-9 H. Moenen. Duffel, 120 km: 1 H. Moenen, 2 P. Hansen, 3-10 H. Bodijn, 4 N. v. d. Blom, 5 J. Devilee, 6 J. Pieterse, 7 A. Noordermeer, 8. F. Franken, 9 P. de Haas. Postduivenvereniging „Warmond" hield voor haar oude duiven een wedvlucht vanaf Ruffec, afstand 750 km. Uitslag: J. Colsen 1-8-9, J. Siecker1 2-4, J. Smeets 3-5, J. v. Seg- gelen 6, A. v. d. Drift 7. Ook hield zij een wedvlucht voor Jonge duiven vanaf Duffel, afstand 120 km. Uitslag: A. Oostdam 1-7-8, Q. Beugelsdijk 2, J. Diemei 3-4, J. Smeets 5-6, J. Siecker 9-10. P.V. „Leiderdorp" hield een wed vlucht vanaf Duffel (plm. 120 km), met in concours 239 duiven. Gelost om 9.20 uur. Uitslag: M. Reyerse 1, C. Dokkum 2, Th. Habraken 3, G. v. Velzen 4, W. Hoogervorst 5, W. Hendriksen 6, Gebr. Borst 7, B. v. Mil 8, J. Brantenaar 9-10. Eveneens werd er vanaf Ruffec ge vlogen (plm. 750 km). In concours 27 duiven. Uitslag: M. Reyerse 1-2-4-5- 6-8, J. Brantenaar 3-9, J. Zevenho ven 7. De Snelvlieger uit Leiden hield een wedstrijd vanuit Ruffec met oude duiven. In concours 68 duiven. Uit slag: B. Delsasso 1, 2, 9; F. Heems kerk 3, 5; M. de Lange en Zn. 4; J. Roest 6; J. de Koekkoek 7; P. Kooymam 9; J. Degen en zn. 10. Ook hield De Snelvlieger een wed vlucht met jonge duiven vanuit Dif- fel. Aantal duiven 407. Uitslag: F. Jansen 1, 5; Gebr. Bink 2, 6, 8; M. de Lange en zn. 3; H. Scheurwater 4, 10; B. Delsasso 7; M. v. Polanen 9. KUSTSTREEK Het is al weer enige Jaren geleden, dat we zoveel tevreden kijkende mensen aan de Nederlandse kust zagen. Van wer kers in de "toeristische industrie", en van binnen- en buitenlandse gas ten. Wat zonneschijn al niet kan doen! Het is ook een uitzonderlijke zomer met de laatste weken een temperatuur, die aan de concurre rende en zonnige zuidelijke stranden doet denken. Daarvan profiteren de vakantiegangers, die het toch maar weer gemikt hebben op het brede en gezellige Noordzeestrand. Badplaat sen als Katwijk en Noord wijk bele ven goede dagen. Ze zijn vol tot na genoeg vol. Het is namelijk altijd wel zo, dat er hier en daar nog wel een bed te vinden zal zijn. Dat moet meestal worden geschreven op re kening van gasten, die door aller lei omstandigheden niet zijn komen opdagen. We hebben zondag, voor het laatst voor otize vakantie, nog eens een tocht gemaakt langs de kuststreek, van Wassenaar naar De Zilk, Overal was het enorm druk. Bij de gasten hadden zich 's middags ook de zo- genaamte dagjesmensen gevoegd. De bewoners uit de regio's Leiden eu Alphen aan den Rijn. Bij duizenden. Ze kwamen daarom vooral na het middaguur omdat de zon toen weer stralend ging schijnen en de donke re wolkenvelden langzaam maar ze ker verdwenen. Het was goed toe ven op het strand. Campings Wat ons opviel was, dat de cam pings in Wassenaar, Katwijk Noord- wijk, Rijnsburg en Noordwij kerhout geheel waren volgelopen. Een fees telijk gezicht al die caravans, tent- buisjes, tenten en houten zomer huisjes met vrolijk in de noordelij ke wind wapperende vlaggen, en daarvoor in bikini en zwembroek ge zeten vakantiegangers. Gezellig met elkaar pratend en nippend aan een glaasje bier of frisdrank. Ze hadden het blijkbaar verstandiger gevonden om op deze drukke zondag rustig in de omgeving van hun .vakantiewo ning" te blijven dan naar het strand te gaan. Dat komt vanavond wel, hebben ze waarschijnlijk gedacht, want we kunnen hier ook profiteren van de zonnestralen. Ergens in de schaduw van de bo men bij het parkeerterrein aan het Duindamse slag in Noordwij k ont moetten we tegen het middaguur 'n groepje van vijftien Duitsers. Ze waren 's morgens, toen het er veel van weg had, dat het geen volledige stranddag zou worden, aan de tip pel gegaan om het prachtige Noord- wijkse duingebied te verkennen. Ze hadden er geen spijt van. Eén van hen, donkergebruinde Al- phons Schneider (42, wonende in het Ahr-dorpje Dernau en leraar aan een school in Altenahr)zegt lachend "Zelf komen we al een Jaar of acht ln Noord wijk. Een fantastische bad plaats. Altijd bij dezelfde familie. Het zijn ware vrienden geworden. We zijn hier nu met zes gezinnen met in totaal veertien kinderen van vijf tot veertien Jaar. Die anderen zijn voor het eerst in Noordwijk. Ook zij hebben het erg naar hun zin. Er is veel te doen. Vooral 's avonds is het erg gezellig op de boulevard en in het dorp. Het weer hebben we ook mee. We zijn er al een week en blijven zeker tot 21 Juli. Straks gaan we naar het strand. Het weer is ge lukkig goed geworden. We boffen wel. Gisteren zijn we naar Amster dam geweest. De vrouwen wilden winkelen en het was toch geen strandweer". Grote drukte Er heerste op de stranden van Katwijk en Noordwijk zondag een grote drukte. Badgasten en dagjes mensen zater broederlijk bijeen in de cabines, de korven of zo maar op het strand al of niet achter een windscherm. Dat laatste kon men eigenlijk niet missen wilde men niet al te veel last hebben van het scherpe stuifzand. Evenals vorige week werden er goede zaken gedaan aan de kust. Dat is ns gelukkig al enige weken het geval. Na de wat tegenvallende seizoenen belooft het badseizoen 1973 echt weer eens een goed ouderwets seizoen te worden. Tot nu toe mag men over het hoogsei zoen bepaald niet mopperen. Voor al die werkers in de „toeristische in dustrie" hopen we maar dat de ko mende weken ook zo florissant blij ven. Hiet is in de toeristische sector de gewoonte niet te Juichen voor het seizoen ten einde is. Begrijpelijk! Dan eerst kan de balans worden op gemaakt. Katwijks V.V.V.-directeur Chris Verplaneke heeft die balans voor het voorseizoen reeds op papier staan. „Het was volgens mijn gegevens be ter dan vorig Jaar", constateert hij breed lachend, 't Moet voor een toe ristische manager een prettig idee zijn, dat wervingsacties van maan den met succes worden bekroond. Natuurlijk krijgt men altijd te ma ken met mensen, die niet geheel te vreden zijn en menen, dat zij minder gasten toegespeeld hebben gekregen dan hun buurman aan de overzijde. Of met zakenmensen en exploitan ten langs de boulevards en op het strand, die van oordeel zijn dat het beter had gekund. Breestraat 19 Leiden Jeugdcafé i 10.30 uur nam. 1 Hogewoerd 57 Leiden Yoga eiibn rv ziek-workshop Troef 8—10 uur na Kennedylaan 11 Oegstgeest Inf tle-avond Baha'is, 8 uur nam. D© Speeltuingebouw Ten Katestraa.^ a. den Bej aardensoos Humanltas 11 d< Apotheken De avond-, nacht- en zonda der apotheken wordt waarg door apotheek Zuidwest. Bral 20 in Leiden en apotheek Beker, weg 4 in Oegstgeest. it dc it dc SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die in lijkheden verkeren bereikbaar werkdag r d.w.z. van maandag acht i Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging L Aanvragen hulp bejaarden en durlg zieken en gezinsverzorging. Aanvragen voor halve dagen; kerkelijke opleidingsschool voor"' zinsverzorging. Rijnsburgerweg 8 talae woensdag Humanitas lenin^ racht 246a Spreekuur maandag voorm. tel. 26277 Release Hulpverleningsdienst Release: we Ri*~ 8-10 i t uitzondering dagmiddag. Wetswinkeltje Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en informatie» gemeenschap Zuidwest. Tel. 33921 en 61944. Kinderopvang Informatiebureau werk) Kindercentra Leiden 1 straat 73b (telefoon 30360). OW di., wo., do en vr. 9.3012 uuiDdloi wo. ook 26 uur nam, do. ook 7- ,jaat Koord-studio üe vragen. Hooigracht 52a, I 46109 Moeders voor moeders Actie "Mosders LEIDEN Viscollege O.A.S.E. viste de tweede wedstrijd van dit seizoen in de Ringvaart. De vangst was goed. De uitslag luidt: 1. Gommans 5050 gr. 30 st., 2. Leuering 1480 17, 3. Tege laar 1295 7, 4. De Ridder 1130 7, 5. Hartman 1080 14, 6. v. Vliet 1050 11, 7. P. Hillebrand 1000 2 (gr. vis, 42.5 cm), 8. Hoppers 770 4, 9. Kijk in de Vegte 690 8, 10. Plug 540 3. Boottochten Kort Galgewater: Vertrek tocht naar Kagerplassen, 10 enjsvi uur, naar Braasem ermee: fauna 10.15 uur. n te Haven (op zondag Spanja ef brug): Vertrek Molencruise, 2 u Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaai 2^Q' Jeugddorp Leiden Van 10-16 uur vsfrlen tieactivibeiten voor kinderen t» "erf Jaar in het Jeugddorp Zuidwest e wij de Voorschoterweg (naast zwe „De Vliet"); kleden, verven, •poffertjes bakken, hutten bol tc enz. Iedere vrijdagmiddag sp nit kindervoorstelling. Toegang i l f 1,-; 10 rittenkart f 7,50. Toeristische managers als Ver planeke en Wim Rovers (Noordwijk) kunnen er alleen maar op uit gaan en propaganda maken voor „hun" badplaatsen. Ze kunnen nu eenmaal de gasten niet aan hun jasje naar de kust sleuren. Bovendien hangt heel hun werving tevens af van de wijze waarop de gasten worden ontvan gen. Daarover behoeven ze zich wat Katwijk en Noordwijk betreft, gelo ven we, niet te klagen al blijven er altijd wel dingen over, die zij graag anders hadden gezien. CEES COMBEE Nabij de Boshuijsenstraat in Katwijk legt men een verzinker aan voor de riolering. De hekken erom heen worden nogal eens vernield, zo dat er inmiddels al voor duizend gul den is gerepareerd. Men waarschu we de kinderen hier niet te spelen i. v.m. ongelukken. De Jeugd in Lisse krijgt leuke dingen te doen tijdens de vakantie. Men begon met een geslaagde ruil beurs, zaterdag werd er druk gevist in de Leidsevaart. LEIDSCH DAGBLADrkaz Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 adm Luist: wi Telefoon redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement Kwartaalsabonnementf 21 iters! Per Post f29 f Losse nummers Abonnementsgelden bij voonéter betaling te voldoen Bij autom aorn tische overschrijving geen adi 4 én nistratae- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2