OVER DE EINDSTREEP Vogels fluiten, bloemen geuren, maar niemand in Leiden, ziet 't gebeuren LEIDEN W. Kannen', Leiderdorp; C. J. M. van Meurs, Rotterdam; G. W. Naigitegaal M. C. Noort; J. H. Ossevoont (met lof); H. F. Plasmeijer; J. J. de Prie, Leimui'den; J. O. R. Riemsdijk, Rot terdam; J. A. E. Scheers, Zevenaar; G. Soede, Woerden; J. W. M. Steen bergen, Leiderdorp; J. Verweij. Voor schoten; A. de Vos, Alphen aan den Rijn; J. v. d. Vos; K. Wielinga; A. J. H. G. v. Zuijlen, Noordwijk. MTS nd praktijkjaar: Afdeling Bouwkunde: R. J. M. Al kemade, Noordwijk; P. J. J. Blom. Sassenheim; H. Boehlee; E. Duijzer. Hillegom r P. H. Eerden, Leiderdorp: W, de Graaf. Leiderdorp; R. E. Hoo- genboom, Hoogmade; E. Hulsbos. Zoeterwoude: H. J. van Leeuwen. Katwijk; J. J. Lelieveld, Aarlainder- veen; J. v. d. Linden, Alphen a. d. Rijn; P. H. J. v. d. Meer, Roelof- arendsveen; J. A. Meeuwenoord. NoordwijkerhoutP. W. Th. M. Mens Voorhout: P. A. Minnagh, Leidschen dam; A, v. d. Niet, Sassenheim; R. C. Nieuwenihiris. Bodegraven; R. J. Schlet'fer. Leideiidbrp; A. J. Schilper- oort. Voorschoten; R. Tissing, Noord- wijk; B. P. Straathof, Alphen a. d. Rijn; L. B B Weers. Alphen aan den Rijn; O IJssennagger. Leider dorp; A. G. Zaalberg, Leiderdorp. Afdeling Elektrotechniek L. M. Baars. Abbenes; C. Bark. Lis- se; H. F. Bezuijen. Koudekerk aan den Rijn; P. Blankenstein, Breda; J. A. Boef; R. E. Boverhof. Wasse naar; J. Cozijn, Lisse; C. v. Egmond, Rijnsburg: P. G. Franke. Valken burg; A. H. Graafmans: P. de Groot Wassenaar: H. Hoek. Katwijk; A. Hofstra. Alphen aan den Rijn; P. Kerst, Oegstgeest; C. F. v. Klaveren. Hillegom; A. A. v. Leeuwen, War mond; A. H. v. d. Luijt, Noordwyk J. R. de Man; J. A. v. d. Panne. Al phen aan den Rijn; C. F. Pelt, Kat wijk; J. Peters; T. v. d. Plas, Kat wijk; G. Posthumus, Katwijk; J. J. v. d. Putten, Leiderdorp; J. C. Ra- vensbergen, Katwijk; W. P. Ravens- ZATERDAG 7 JULI 1973 LEIDEN Onvoorstelbaar: een zinderende vakantiedlag die de mensen gewoon smeekt om naar buiten te gaan. Een prachtig park, vol wilde bloemen, vol vogels en vissen. Met een koe en een kalf en handvol schapen. Midden in de Leidse Merenwijk. En er is. behal ve de kippen in het schapenkamp- Je. geen kip te bekennen. Het park ligt daar uitgestrekt, vol schoon heid. Zo puur als een pas ontlo ken bloempje. En de Merenwijk - bevolking wéét niet eens dat het bestaat, negeert het als betrof het iets verdorvens. Als we de auto op veilige af stand neerzetten wat gelukkig wel moet. er leidt alleen een wandel pad naar het park) en ons naar net park begeven komt er een vreemde rust over ons Moet dit een recreatief park zijn? Waar ouders met hun kinderen de ko nijnen gaan voeren? Waar zon- aanbiddende huisvrouwen hun balkonnetje voor inruilen? Waar kleine jongentjes en meisjes tor ren en bloemen zoeken? Niets en niemand. Het park is volkomen verlaten. De vogt^s kwinkeleren op hun gemak, de bloemen ruiken nog eens extra sterk en de kip kakelt als je haar kuiken nadert. De enige mense lijke ziel die we tegenkomen is de beheerder van het park, de heer Kühn. die in dienst is bij -1e Leid se plantsoenendienst. Hij is er niet zo verbaasd over, dat er. ondanks het late morgenuur, geen mens te zien is. "Hier komt bijna nooit iemand", vertelt hij en hij merkt erbij op dat het hem niet zo erg spijt want hij houdt wel van de stilte. "Er is een handjevol bezoe kers die Je steeds weer terugziet. Vreemde gezichten zie Je bijna nooit". Hij laat het park vol trots zien, want hij heeft een groot aandeel gehad in de aanleg. Het park ligt er nu zo'n jaar of twee en in die tijd is het volgegroeid met de prachtigste planteu. Kühn werkt sinds april vorig Jaar aan de flora. Hij heeft een SDeciale neus voor wilde planten, waarvoor hij de zaden in de natuur gaae zoe ken. Tijdens zijn rondleiding komt er een moeder met een aantal kin deren het bruggetje over. een wel kom bezoek voor fotograaf Jan Hubers die wel wat figuranten kan gebruiken bij zijn werk in het schapen- en koeienkampje. Tij dens een klein gesprekje met de vrouw blijkt, dat ze niet uit de Merenwijk komt, maar helemaal van het andere eind van de stad. "Ik heb zowat een uur" gelopen met de kinderen, en die willen wel als we hier naar toe gaan", ver telt ze. Ze is een van de steeds terugkerende bezoekers, waarvan er nog een paar binnenkomen tij dens ons verblijf in het park. Kühn: "Veel meer mensen dan Je nu ziet komen hier niet, ooz niet in het weekeinde". Nog even een kort beeld van wat er te genieten valt in het park. Er zijn verschillende zon- neweitjes, er is een omheinde ruimte waarin wat koeien, kalve ren, schapen, kippen en konijnen rondlopen. Binnenkort zullen er ook dieren loslopen. Verder is er een erg fijn wandelpark, met de mooiste soorten bloemen, een gro te vijver met karpers (er wordt gewerkt aan een hengelstekkie, dat volgend Jaar in gebruik kan worden genomen) en er fluiten duizend vogeltjes. 5-jarige cursus afdeling Werktuig bouwkunde A. H. v. Borssum Waalkes; S. Chen; G. C. A. v. Harteveld; J. Horsman, Lisse; J. Th. H. v. d. Meer, Rijnsa- terwoude; H. Remmelzwaal, Katwijk J. J. Remmerszwaal, Waddinxveen; H. A. H. Rotteveek, Rijpwetering; J. P. F. M. Ruigrok, De Zilk; C. Schaap Katwijk; A. M. Valenten, Langeraar. Twee herexamens. Vervolgcursus afdeling Bouwkun de (Bouwkundig Opzichter)P. M. Borsboom, Bodegraven; B. F. Delsas- so, L. A. Diemei, Hillegom; W. H. L. R. den Eisen, Zoeterwoude; H. G. v. d. Giessen, Leidschendam; G. J. J. v. d. Kerkhof, Zoeterwoude; Th. A. M. Meijer, Hazerswoude; J. Neij- man, Hoogmade; N. Noont; Katwijk; W. Rozema, Katwijk; G. Ph. M. van Schiile, Oegstgeest; N. J. Seijsener, Hillegom; A. F. Thierry, Leidschen dam; C. J. v. Velde, Valkenburg; C. F. P. M. v. Werkhoven. Noordwijk. Vervolgcursus afdeling Elektrotech niek J. J. M. Aniba. Leiderdorp; P. v Borssum Waalkes; K. Broekhuizen Ogstgeest; C. van Muijden. Zoeter woude; E. de Vos. I-jarige cursus. Inleiding tot de Be- bluringstechniek: H. P. P. v. Aken, Voorschoten; J. Alberts, Leidschen dam; P. G. Belt, Wassenaar: H. A. Beugelsdijk, Warmond; J. N. M. Dijk E. J. M. v. Eeden, Noordwijkerhout »met lof); C. J. J. Ernaar; E. Essed, Voorburg; D. M. Ham. Klundert; J. v. d. Ham: M. Heijmans, Oegstgeest; L. C. Holiertroek, Den Haag; F. J. bergen, Noordwijk; A. Remmelts, Leimuiden; F. v d. Reijden; G. Schellingerhout, Wassenaar; R. Tulp Ter Aar; M. A. J. Verlaan, Alphen aan den Rijn; I. Verstraaten; A. A. M. Visseren, Koudekerk aan den Rijn; P. Zwart. Oegstgeest. Afdeling Werktuigbouwkunde: J. P. de Baare, Sassenheim: H. F. Celosse. Alphen aan den Rijn; P. A. J. v. Emmerik; J. J. D. Geerling; Sassenheim; C. J. v. d. Geest, Oud- Ade: J. E. v. d. Geest. Warmond; J. J. M. Gies Broesterhuizen, Roe- lofarendsveenH. Th. J. Hachmang. Noordwijkerhout; P. W. A. v. d. Lans Lisse: A. D. Lieftink, Alphen aan den Rijn; R. van Loon; B. Müller, Bodegraven; B. Schultz, Leiderdorp; B. C. J. Veltman, Alphen aan den Rijn; L. J. M. van Velzen, Noord wijk. M.T.S. theoretisch deel). Afde ling Bouwkunde: K. A. v. Asselt. De Kaag; R. R. Behn. Alphen aan den Rijn; E. B. Bellaard, Noordwijk: J. J. v. d. Berg Noordwijk; C. A. J. v. Beukering.. R. E. Blok: D. A. Boekman, Sassen heim; J. B. M. Bosma, Noordwijker hout: W. J. Boutkan, Wassenaar; H. A. Brugman. Alphen aan den Rijn; G. v. Duivenvoorde, Katwijk; C. M. L. van Dijk, Ter Aar; O. D Gesman, Alphen aan den Rijn; D. A. v. Ginkel. Hillegom: P. Groen, Katwijk; N. G. Haasnoot, Katwijk: S. J. Hegeman. Noordwijk; R. Hen- sen; F. L. M. Hoek. Oude Wetering; L. M. H. G. Hoogcnboom, Langeraar J. H. Klinkenberg, Noordwijk; P. Koops; M. M. Kuijt, Valkenburg; B. P. Lebens; G. P. M. Matze, Sassen heim; W. P. J. J. M. Meijer; C. J. Overdevest, Rijnsaterwoude; R. E. v. Oijen, Roelof arendsveen; J. Peters, Noordwijkerhout; E. J. Plugge; A. v. d. Poel. Hazerswoude; A. J. v. d. Poel. Voorhout; Ph. B. V. v. d. Post. Oegstgeest; E. B. Slagmolen. Nieuw koop; J. L. de Snaijer, Rijnsburg; W. Teske: J. Viergever, Noordwijk; C. v. Vliet. Sassenheim; H. P. J. Zwet sloot. Sassenheim. Twee herexamens. Afdeling Elektrotechniek- F. Baalbergen, Noordwijk; R. J. J. M. Baraké, Voorschoten; G. Barn- hoorn, Katwijk; J. v. Beetz, Lisse; J. P. Blijleven, Leiderdorp; D. J. Borst, Oegstgeest; A. J. Buis, Was senaar; J. Cornet; D. J. Dirkzwa ger, Alphen aan den Rijn; Th. H, M. Elstgeest. Hoogmade; L. C. Fles, Oegstgeest; A. Friesema; B. H. M. B. Geeijr; R. de Haan, Rijsenhout; W. H. M. Haarlem; Noordwijk. P J. M. Heemskerk Rijpwetering; R. J. Hoogervorst; C. Houwaart, Noord wijk; M. Kaminga, Katwijk; J. Klep- pe, Leiderdorp; H. J. v. d. Klip; J. K. v. d. Kommer; J. H. Krijger.. Nieuw-Vennep; A. E. v. Leeuwen. Koudekerk; F. E. Melachowski, R. A v. d. Meij; D. Nagelkerke, Voorscho ten; E. P. Noordsij, Alphen a/d Rijn; C. N. v. d. Plas, Katwijk; M. Ra- vensbergen. Rijnsburg; L. Rijneveld. Leiderdorp; A. Ruijgers, Leiderdorp; W. B. v. t Slot. Hillegom; J. H. v. Staden, Oegstgeest: B. v. Steenbrug- ge. Voorburg; J. Talakua, Voorscho ten; F. M. v. d. Valk. Katwijk; T. v. Veen; G. v. cL Velden, Lisse; C. KLOKKEN Friese staart en Stoeltjes, Zaanse- en Sallanders. Echte antieke Franse en Comtoise klokken, enz. Uw specialist met vak-service v. d. Wafer Haarlemmerstr. 181 - Leiden W. A. Verhagen, Stompwijk; P. W. Verhart, Katwijk; C. Verloop, Noord wijk (met lof); M. H. Vincourt; A. J- v. Vliet, Alphen a/d Rijn; N. Vree ken; C. W. J. Wamsteeker, Katwijk; P. L. J. Warmerdam, Lisse. Afdeling Werktuigbouwkunde W P. M. Akerboom, Lisse; R. V. Arends; H. J. Baak, Hoogmade; J. L. Balker. Leiderdorp; A. J. J. v. Bemmelen. Leiderdorp; J. W. L. M. de Boer, Hazerswoude; H. P. J.Brou wer, Noordwijk; P. J. Buijs, Leid schendam: C. Cardol, Lisse; C. M. Dees; D. Dekker, Noordwijk; G. H. v. Doorn; L- C. Duindam. Noordwijk: H. L, Ecskamp, Leiderdorp; J. A. Escher; A. Fluit; M. C. Hoekman. Abbenes; J. M. H. Janssen, Noord wijk; P. C. Jaspersen, Leidschendam; J. Th. Joling, Wassenaar; M. Joling, Wassenaar; R. F. J. Kluivers; F. C. M. Kortekaas, Noordwijkerhout; W. J. Kraan, Wassenaar; A. v. d. Kraats; H. A. Kriek; I J. Krul, Nieuw-Ven nep; R. Kruijff, Voorschoten; R. Kwist; H. M. v. d. Lans. Haarlem mermeer (met lof); Th. L. C. van Leeuwen .Alphen a/d Rijn; L. v. d. Maarel: J. L M. v. d Meer. Roelot- arendsveen; J. G. M. v. d. Meer. Stompwijk (met lof); H. C. A. Mon- tanus; J. G. H. Oostdam, Voorhout; D. J. Oosterling. Voorschoten; N. H. v. Rooyen. Lisse; C. Ros, Katwijk; P. F. M. Schamper; C. D. Schoorl. Lei derdorp; A. Stouten; J. Sijtsma; W. L. J. Velzen. Lisse; W. J. Vens, Voor schoten; N. J. Verkleij, Hazerswoude; H. S. P. Vrijburg, Oud-Ade; N. M. C. Welsink, Warmond; P. S. v. d. Wijngaard; W. P. Zandvliet, Leimui den. bou LEIDEN Aan de MTS-Mathesis SPÖ ientarum Genetrix zijn de volgen- amgs! leerlingen geslaagd: i-jarige cursus afdeling Bouw- --na Qde: C. Boer, Woubrugge; J. M. Geop Bos- Boskoop; A. J. Botermans, uur' bvijk; P. J. Duijvenbode, Katwijk >k 7- Freke, Katwijk; C. Guijt, P. B. i Hulst, Voorhout; P. J. A: Koek, >elofarendsveen; W. Kuijt, Kat- .AD pk; B W. v. d. Laan, Hazerswou- T. Nobel, Bodegraven; J. C. Plug atwijk; M. Pulleman, Roelof- endsveen; H. P. G. Reurings. Oud x1 B.fe; j. c. van Rooijen, Noordwijk; r. Seggelen, Oud Ade; J. P. J. A. P. van Velzen, Zoeter - )ude; M. G. Vinkesteijn; J. v. d. Koudekerk; J. C. Zuijderduijn, itwijk; W. Zwaan; Katwijk. 1507 lder .v. d. Berg, Voorhout; t ^ezooijen, Vlaardingen; P. de Bol- f 27,^r, c. L. M. Bosman, Zoeterwoude; J. de Bruin, Oegstgeest (met lof) J. v. Merwijk, Schiedam; G. Pul- f nan, Oude Wetering; P. •ooflB sliden; G. J. Streefkerk; utomi apung, Voorschoten; G. M. B. adffl enhoven, Oegstgeest; faaten; een herexamen. 5-jarige cursus afdeling Fijnme- Bnische Techniek: H. A. v. d. Ark, Den Haag; R. akker, Den Haag; B. Borsboom. n Haag: R. H. C. N. Hirdes, Drie- ils-Velzen; J. Idserda; A. J. Kam- E. Kraam winkelP. Kuiper; Th. Lamboo; G. G. Pater, Arn- ,)i; A. Pottuijt, Den Haag; F. fcst; W. C. A. Wille; M. de Wit, Werdorp, een herexamen. - Door Ronny Vink Foto's Jan Holvast

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3