Jordanië moet korden" Palestina Regering Cambodja wenst snel bestand I Nederlandse regering niet zonder hoop over ui tslag tweede ronde' pordeel van Tunesische president Bourguiba: Geen wandelingen- maar sex in club 'ekkel kruist L et St. Bernhard BESLAG OP SPAANS BLAD in vogelvlucht in vogelvlucht na ,,pr CTMIf T i A MD i T-»« dio ko heeft in zyn rede de harde lyn sen streven gevolgd, maar gezien het feit dat ook onmogelijk en maanden lange van de confe: (het opstellen 1 de tweede ronde. Overigens, al- j, HELSINKI «ANP» De confe- e over Europese veiligheid inwerking, die deze week Jelsinki is gehouden, is een belang- tijdens de jke gebeurtenis in de na-oorlogse voorbereiding i schiedenis van Europa geweest. bijeenkomst van vertegen- fcordigers van 33 (vrijwel alle) in iropese landen, de Verenigde Sta- ant< n en Canada, zou vijf Jaar geleden ig onmogelijk en onvoorstelbaar n geweest, aldus heeft minister tweede fase "niet 2; ui der Stoel verklaard. Met veel geduld en het vaste voor niet in holle frasen te blijven >ken, zal nu in de tweede fase van conferentie, die 18 september in léve begint, moeten worden ge beerd tot zo concreet mogelijke iprafcen te komen, vooral wat be- bêtalchUgizaT lt het afbreken van barrières tus- der stoel waarschUnlijk niet de Europese volken. 5 afr>e eerste i ?»ei ïgaven welke punten zij van het lotste belang achten J~ thans afgesloten. De tweede fase volgens minister Van der Stoel uit „langdurige, harde on- (1 handelingen". De Sowjetminister Andrei Gromy- plechtige slotbijeenkomst de Rus- topconferentie maken, volslagen impasse in We- conferentie nen zou volgens Van der Stoel geen de mandaten) re- reden zyn om de onderhandelingen sultaten konden worden bereikt, is in Genève stop te zetten, maar de reden dat de Nederlandse regering sfeer zou wel volkomen zyn ver niet zonder hoop is over de uitslag knoeid. Maar als in de tweede fase de veiligheidsconferentie Buitenlandse Zaken door voorlezen van redevoeringen dus mr. Van der Stoel, is ook deze beide partijen aanvaardbare resulta- dan een stap ten worden bereikt, zou het „erg op weg Europa, niet alle problemen zijn geregeld. De derde en laatste fase van de Jaren conferentie, waarop op hoog niveau de resultaten van de onderhandelln- Er geen formeie band tussen de tweede ronde moeten wor- be^ onderhandelingen, maar het Van ene ontspanningsproces versterkt het andere: het parallelisme geldt de aanvangsdag van beide gesprekken en het doel waartoe zij moeten lei den: politieke en militaire veiligheid, maar niet de data waarop de doelen bereikt moeten zijn, omdat de on derhandelingen in Wenen waar schijnlijk Jaren zullen gaan duren. Volgens mr. Van der Stoel zijn er geen aanwijzingen dat de supermo- hoofden de omstreeks Juni, kunnen worden gehouden. Minister Gromyko die suggereerde dat de slotfase voor het Jaar zou moeten plaatsvinden, was „te optimistisch". Minister Van der Stoel sloot in Europa, die 30 oktober in Wenen gendheden, beginnen, het beleggen Europese staten heen, tot bepaalde verspreide tekst. MR. VAN DER STOEL afspraken over Europa komen. Hij zei dit in antwoord op een vraag over het feit dat de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken William Rogers, vrijwel als enige, afweek van zyn van te voren Geen betekenis Minister Van der Stoel meende dat geen betekenis moet worden gehecht aan het feit dat Rogers, na te heb ben verklaard dat de Sowjet Unie en de Verenigde Staten een belangrijke bijdrage moeten leveren aan de tot standkoming van een veilig en on derling samenwerkend Europa, het volgende zinnetje wegliet: „Wij er kennen tevens dat de problemen van EuroDese veiligheid en samenwerking niet kunnen en niet behoren te wor den geregeld door uitsluitend de Verenigde Staten en de Sowjet Unie, en dientengevolge nemen beide op positieve wijze aan de conferentie deel". Minister Rogers, indachtig het spreekwoord „qui s'accuse", is mis schien te voorzichtig geweest, zo zei men in Helsinki. De Europese veiligheidsconferentie heeft besloten niet in te gaan op het voorstel van Malta om Algerië en Tunesië te horen. Volgens diploma tieke kringen besliste de voorzitter dat bij gebrek aan overeenstemming over het voorstel, de discussie over deze kwestie was gesloten. Als laatste spreker tijdens het al gemeen debat voerde de minister van Buitenlandse Zaken van het gastland, de Finse minister Karjalainen. het woord, die voorstelde dat de Euro pese veiligheidsconferentie de vesti ging van een kernwapenvrije zone in het Noordse gebied moet bestuderen. Eerder op de dag voerde o.m. de secretaris van de Vaticaanse raad voor buitengewoon kerkelijke aange legenheden. mgr. Caseroli, het woord. Deze zei dat godsdienstvrijheid voor alle volken een van de beginselen moet zijn die zijn vervat in de con- f erentiebesluiten Rogers Minister Van der Stoel heeft gis teravond in Helsinki met de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, William Rogers, gesproken over onder meer de situatie in Grie kenland en Portugal. Van der Stoel heeft midden vorige maand op de NAVO-conferentie in Kopenhagen zijn bezorgdheid uitge sproken, dat de aanwezigheid van niet-democratische landen de ge loofwaardigheid van een Noord-At lantisch bondgenootschap onder mijnt. Hij deed dit zonder Grieken land en Portugal met name te noe- Tijdens de ontmoeting in de Finse hoofdstad, die byna drie kwartier duurde, zijn ook de betrekkingen tus sen enerzyds het Europa van de ne gen en anderzijds de Westeuropese NAVO-landen. met de Verenigde Staten ter sprake gekomen. Neder land heeft de NAVO-raad een ont werp voor een Atlantische beginsel verklaring voorgelegd, die de moge lijkheid opent min of meer regelma tig de toestand in Griekenland en Portugal ter sprake te brengen. Het opstellen van een nieuwe Atlantische beginsel-verklaring, zoals president Nixons adviseur Henry Kissinger heeft bepleit, mag echter naar Ne derlandse opvattingen niet in de plaats komen voor onderhandelingen over concrete problemen op het ge bied van de handel, militair en mo netair gebied. Minister Van der Stoel zal deze herfst, vermoedelijk voor het begin van de bijeenkomst van de algemene vergadering van de Verenigde Na ties, een bezoek aan Washington .-Uliaf— SPROET (UPI/AFP) President Habib Bourguiba n Tunesië heeft gisteren erkend dat zijn voorstellen voor r .,J ii Arabisch-Israëlische vrede de mist in zijn gegaan. Hij ltatlo:i ook dat Jordanië een kunstmatige staat ,niet meer in de naam van een rivier" is, en riep de Arabische klers op voor een conferentie over vestiging van een Pa- itijnse staat in het Hasjemietische koninkrijk van koning oessein. Bourguiba gaf de schuld voor het mislukken van f 32 n bemiddelingspoging aan Israël. Tunesische president sprak in een interview met Wafic imadan, correspondent van het onafhankelijke dagblad Nahar in Beiroet. 'S )RT WALTON BEACH (AP) in de höndenwereld de liefde niets staat en de hartstocht er geen kleintje noch een grootje (aard is, is weer gebleken. De Bernhard Liesl schonk het leven negen kleintjes die zijn verwekt de tekkel Pat. kleine Pat weegt ruim 13 kilo, noeder tegen de 60. De puppies ld, maar wat er uit zal dit stadium nog niet ten. eigenaars van Liesl en Pat zyn volkomen van overtuigd dat er andere reu by te pas is geko- De twee dieren, zeggen zy, zyn d samen in de achtertuin waar niet uit kunnen maar ook geen ere hond bij kan. li Dr. Eric Martin (73), oud rector- nificus van de Geneefse univer- benoemd tot voorzitter van Internationale commissie van het le Kruis. Hy volgt Marcel Naville Met alle eerbied voor koning Hoes sein zeg ik dat zyn land een kunst matige natie is. Palestina is oor sprong en basis. Het probleem-Jor- danië kan worden opgelost op een Arabische topconferentie, die zou kunnen besluiten tot oprichting van een staat Palestina. Koning Hoes sein zou zich by haar besluiten moe ten neerleggen", aldus Bourguiba. De Tunesische president zei dat Hoessein zich daartegen ook maar beter niet zou kunnen verzetten, „wil hij niet de kans lopen op een gelijk lot als zijn grootvader Ab- doella en neef Feisal (beiden vielen onder moordenaarshand)". Aanmatiging Gevraagd naar de reactie van Is raël op zyn voorstellen voor een Arabisch-Israëlische vrede, zei Bourguiba „Myn voorstellen hebben geen effectief resultaat gehad door het standpunt van Israël en de aan matiging van dit land door zyn mi litaire overwinning". Bourguiba zei dat premier Golda Meir van Israël „loog", toen ze ver klaarde dat ze bereid was hem of een andere Arabische leider zonder voorw aarden - vooraf te ontmoeten. „Op deze manier wilde ze de schijn wekken dat ze de problemen open te gemoet trad", aldus de Tunesische president. „Maar", zo vervolgde de president, „ik heb deze manoeuvre aan de kaak gesteld toen ik zei dat ze voorwaar- Er is een groeiende vraag naar zijde uit Kiev, waar nu al anderhalf miljoen meter per jaar wordt gesponnen. Op de foto een paar luchtige jurkjes van de zijden stoffen, die door schonen uit de hoofdstad van de Oegraïne worden getoond. PARIJS (AP) Helaas, moeder, wat u het meeste vreesde vindt ook werkelijk plaats. Uw dochter mag nu wel tegen u hebben verteld dat ze naar de Club Mediterranee is ver trokken om daar te gaan zwemmen of wandelingen in de natuur te ma ken, maar luister liever naar de Franse socioloog Alain Laurent. Hij zal u vertellen, beste mevrouw, dat ze daar naar toe is gegaan voor de „Het alom verspreide denkbeeld dat de Club Mediterranee een be voorrecht gebied is voor erotische en amoureuze activiteiten is zonder meer gebaseerd op feiten" schrijft Laurent in een rapport over het ge drag tijdens de vakantie van de Fransen. Laurent verzamelde zyn gegevens in Cafalu op Sicilië, én van de 40 vakantieoorden van de Club. die over de gehele wereld zijn verspreid en die volwassenen een informele zo merkampvakantie bieden. In de club die Laurent bezocht was 60 procent van de gasten vrouwen en 70 prooent van hen behoorde tot de leeftijdsgroep van 18- tot 30-Jarigen. De socioloog verdeelde de gasten in twee categorieën, degenen die het initiatief zelf namen by het zoeken van sexuele contacten en zy die wachtben totdat ze werden gekozen uit koketterie of verlegenheid. De ontmoeting tussen de partners werd door Laurent omschreven als „byzonder gemakkelijk", waar hij opmerkte dat serieuze Cassanova's van aperitief tot bed soms niet meer dan 90 minuten nodig hadden. Twee of drie dagen na aan komst in het vakantiedorp, vonden alle gasten die op zoek waren naar sexuele avontuurtjes deze ook, indien hoopten dat er daarna zou gebeuren. Laurent bemerkte, dat de vrouwen die geen succes hadden in de club zelf naar elders vertrokken om daar aan hun trekken te komen. Elke avond tussen 10 en 11 uur vond een veelbetekenend spektakel plaats bij de poort van de club. Ongeveer 50 vrouwen verlieten dan de club om contact te zoeken met Sicilianen, die uit het gehele gebied naar dit lust oord trokken. Onder de Jonge vrouwen, die er geen kans toe zagen contacten te leggen, bestond, zo bemerkte Laurent een „buitengewone grote vijandig heid" Zy klaagden over het ontbre ken van activiteiten in de club, de slechte sfeer en onbekwaam perso neel. Laurent citeerde een 25-Jarige gast die gezegd zou hebben, „Tachtig prooent van de meisjes die hier komen willen alleen maaru weet wel. Zelfs wanneer dat bete kent dat de relatie direkt wordt ver broken, meestal om een uur of drie 's nachts wanneer zy dronken op het strand worden achtergelaten. Ik kom hier om op volle kracht te werken. Voor mij is het een tijd waarin ik alles kan doen wat ik de rest van het Jaar niet kan doen". den-vooraf stelde door de bezetting van Arabisch grondgebied en dat geen Arabische leider met haar kan onderhandelen zolang dat het geval De Tunesische president zei dat de volgende stap zou zijn het houden van een Arabische topconferentie ter vaststelling van de Arabische eenheid en het verschaffen van steun aan zijn voorstellen, waarna contact met Israël wordt opgeno men. „Maar als ook maar één Ara bisch land bezwaar zou maken, trek ken we onze voorstellen in", voegde hij eraan toe. Dat zal hij ook doen als de Palestynen tegen zyn. Maar hij gaf hun de raad niet verdeeld te zyn. „De situatie van de Pales- tijnen is momenteel betreurenswaar dig en de dag komt dat de Pales tijnse verzetsstrijders niet zullen kunnen opereren vanuit enig Ara bisch land", aldus Bourguiba. Over de Arabische reactie op zijn Arabische of Palestijnse machtiging uit, het gewenste resultaat volgde i BARCELONA (Reuter) De Ju stitie in Barcelona heeft gisteren be slag laten leggen op de laatste editie van het tijdschrift „Mundo" omdat hun gedrag of fysieke verschijning op de omslag het onlangs gevormde niet al te veel weerstanden opriep, nieuv Of de uitnodiging voor een drankje elftal aan een langzame foxtrot voorafging of pas daarna kwam maakte niets toen ik ze opperde". De president van Tunesië stelde een „evoluering in het denken alle gevallen, aldus Laurent. Hy berichtte dat mannelijke gas ten systematisch ieder meisje dat Arabische leiders" vast, die zelfs al verlangend by de dansvloer toefde onder wijlen president Nasser Egypte gestalte kreeg. „Aan de voor avond van zyn dood toonde hy zich aanklampte. De dames „begrepen best waar het om begonnen was". De gesprekken tussen de meisjes die de stellen zei Bourguiba: „ik had geen van de Palestijnen eerbiedigde". bereid Israël te erkennen als dit socioloog opschreef „lieten land Sinai ontruimde De Griekse veiligheidsdienst heeft advocaat Zisis Foufas gearres teerd. Hy behartigde de zaak van de eerder gearresteerde royalistische oud-minister van Buitenlandse Za ken Evanghelos Averoff-Totsitsas. •k De bankier Baratella, die vorige maand in Argentinië werd ontvoerd, is vrijgelaten. Zijn familie zou een bedrag van ongeveer een half mil joen dollar hebben betaald. In de Finse hoofdstad Helsinki is stalte Gromiko de schim de woorden van Douglas-Home (En geland) de Russen willen het paard "ontspanning" voor de Europese Sowjet-Unie de banden tussen West- Europa en Amerika te verzwakken. Voor Amerika liggen de zaken )F"Ï' HN< 'OM PENH, PEKING, WASH- iTON (AP, AFP, Reuter, UPI) Cambodjaanse regering heeft gis- onmiddellyk en onvoor- lelijk bestand voorgesteld om einde te maken aan de oorlog de opstandelingen van de 718-lfier Rouge, die nu al drie Jaar inister van Buitenlandse Zaken Boret maakte bekend, dat zijn gèring bereid is deel te nemen aan rhandelingen met de opstande ten einde een duurzame vrede ttand te brengen. voegde eraan toe dat het be id kon worden afgekondigd voor begin van de onderhandelingen, zei dat het zeker geen eenzijdig md zou worden. commentaar op een ver ing van het afgezette Cambod- staatshoofd prins Norodom lanouk, die in Peking zei dat hij ert vredesbesprekingen met het nd van Lon Nol te beginnen, zei it: „dit sluit alleen de deur voor «overleg als men aanneemt dat don#"™11 werkelijk de andere partij ^tgenwoordigt". Het was duidelijk regering in Phnom Penh prins nouk, die sinds 1970 aan het d staat van een Cambodjaanse tag in ballingschap, niet be- «wt als de werkelijke leider van tode Khmer. ins Norodom Sihanouk heeft ren in Peking onderhandelingen Jde Verenigde Staten beslist van ll and gewezen en gezegd dat voor- ten daartoe slechts een „valstrik" Tijdens een banket dat hem werd aangeboden door de Chinese premier Tsjoe en-Lai, vroeg Noro dom aan alle „bevriende landen" om wapens en munite. Hij beschuldigde president Nixon ervan door de zwaar ste bombardementen uit de Indo- chinese oorlog het Cambodjaanse volk „ter dood te veroordelen". No rodom herhaalde dat zich geen Noordviëtnamese of Vietcong-strijd- krachten op Cambodjaans gebied be vinden om aan de zijde van de Rode Khmer te strijden en zei nooit een „Amerikaanse vrede" te zullen aan vaarden. Voor Norodom had premier Tsjoe En-Lai het woord gevoerd en daar bij herhaaldelijk de Amerikaanse „agressie" veroordeeld en gezegd dat China en Cambodja" wapenbroeders zijn die voor- en tegenspoed delen". James Schlesinger, de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie, heeft gisteren de mogelijkheid open gelaten dat president Nixon toestem ming van het Congres zou kunnen vragen om bombardementen op Cambodja uit te mogen voeren na 15 augustus, de datum door het Con gres gesteld voor het beëindigen van de bombardementen. Tijdens zyn eerste persconferentie als minister van Defensie heeft is dezelfde dag een consulaat Schlesinger gezegd er op te vertrou- Sowjet Unie geopend, wen dat de regering in Phnom Penh krachtig genoeg zal blijken en samenwerking (ECVS), behalve de Europese landen in Oost en West-Europa ook Amerika en Canada deelnemen. De meningen over die overleg liepen voor af nogal uiteeii. De pessimisten, zo schreef de "New York Times" deze week, "zien er niet meer in dan een te boeken bij de morele, politieke en handhaafd. De tactische aanvallen met F-lll Jacht-bommenwerpers en F-4 straaljagers zouden ongeveer 200 per dag bedragen, zoals dat nu ook het geval is. President Nixon heeft gisteren op het westelijke Witte Huis te San Clemente in Californië met de Chi- psychologische ontwapening i nese verbindingsman Huang Tsjen tralisering van West-Europa; de op- gesproken over de Cambodjaanse timisten spraken daarentegen van crisis een gelegenheid de barrières tussen Oost- en West-Europa zoal niet te slechten dan toch in elk geval te ver minderen". Welnu, de eerste dagen 'Helsinki" zijn allerminst vertoeft, maar wiens geest de poli tiek van Moskou nog altijd in ster ke mate lijkt te beheersen. En zo wa: Gromiko's optreden in lijnrechte te gen harder laten lopen dan het paard melijk anders dan voor de Europese "veiligheid". En dat is iets, waarvoor het Westen niet te vinden is. Hoezeer de standpunten vooralsnog genstelling met het Joviale gedrag uiteenlopen, bleek uit de rede van partijsecretaris Brezjnew zelf, Roemeense 1 i""~ 1 die tijdens zijn recente bezoek aan Bonn, Washington en Parijs een Pleitte bondgenoten. Zoals het Amerikaan se weekblad "Newsweek" het formu leerde: "De Verenigde Saten hebben een zo duidelijke vooruitgang geboekt in hun tweezijdige onderhandelingen met Sowjet-Rusland, dat het meer- terugtrekken van alle zijdig overleg in Helsinki wel iets Voor hy met Nixon sprak had Tsjen een ontmoeting met de presi dentiële adviseur Henry Kissinger, die volgende maand naar Peking ÜÜiT«wi gaat. Kissinger wilde geen byzonder- heden geven over het gesprek. Hij zei slechts dat de Verenigde Staten een zo spoedig mogelijk einde van de oor log wensen. Hij zei ook niet te willen speculeren over een mogelijke ont moeting in Peking met het verdre ven Cambodjaanse staatshoofd Prins Norodom Sihanouk. eigenlijk de dienst uit? De vraag rijst, wat de werkelijke bedoelingen van Sowjet Rusland zijn. Van geven wil het blijkbaar niets weten, alleen van nemen. De Westerse nijverheid en technologie, landbouw en handel zijn goed genoeg om de Sowjet-Unie op grote schaal en tegen langlopende kredieten uit haar ernstige troepen binnen de nationale gren zen, opheffen van buitenlandse mili taire bases op het gebied van een an dere staat, het achterwege laten van troepenconcentraties van andere landen zijn betekenis heeft verloren". En daarin ligt voor de Europeanen nu Juist een reden voor ongerust heid. Zij vrezen, dat de afspraken de grenzen tussen de twee super-mogendheden vermindering hen in de kou zullen laten staan. alle defensiebegrotingen, te be- Er is zelfs al sprake van. dat de be de Roemeen duidelijk zinspeelde op zal zijn: het woord "evenwichtig" schijnen de lijkheden te helpen, als het pessimisten gelijk te geven. Uit de re- gast om culturele uitwisseling in de wierp hij in duidelijke bewoordingen eenkomst het beginsel van onvermln- de Sowjetrussische minister ruimste zin des woords, inclusief van Buitenlandse Zaken, Gromiko, kon weinig of geen hoop worden ge put. Hij legde de nadruk op het hardhaven van soevereiniteit en niet-inmenging, op het oog een ver heugende uitlating, maar in werke lijkheid bedoeld om de z.g. 'BrezJ- new-leer" te onderstrepen, d.i. het recht dat het Kremlin zich aanma- de hierboven genoemde Brezjnew- leer toen hij pleitte voor het begin sel, dat geen enkel land zich mag be- vrije roulatie van mensen, ideeën informatie, laat Gromiko de deui met onder die omstandigheden werking en veiligheid bevorderd kun- 'enke7e" UT w^emja^mralmog aUermtast wendsei en onder geen enkele zighouden met de binnenlandse ken van een andere staat en dat duidelijk. Want, zoals derlandse zijde te kennen is gegeven, politiek-culturele toenadering Vanuit Noorwegen zijn gisteren tigt zich met de interne zaken van de enerzijds en wederzijdse evenwich- Oosteuropese satellieten te bemoei en wanneer deze niet in de pas lopen. Een Sowjetrussische woordvoerder Blijkbaar staat de Sowjet-Unie niets anders voor ogen dan bestendiging van de bestaande toestand en het aanvallen van de opstandelingen na dringende telegrammen verstuurd oprichten permanent bu- 15 augustus af te kunnen slaan. naar Noorse schepen in de Middel- reau om daarop toe te zien. De be- Hy zei dat de bombardementen landse Zee. Volgens het Noorse mi- doeling is doorzichtig: geen enkele van de B52 bommenwerpers op het nisterie van Buitenlandse Zaken verandering aan de westgrens om de heeft Libië mijnen in de kustwateren vrije hand te hebben in het oosten, gelegd. tige vermindering van strijdkrachten anderzijds staan allerminst los van elkaar. Zoals het er na de contacteu van de eerste dagen uitziet, wenst Moskou om een bekende beeld spraak te gebruiken de "trein" van Helsinki (inclusief wettiging van de Brezjnsw-doctrine) aanzienlijk harder te laten lopen dan die van „Wen-en", waar in oktober a.s. de MBFR-besprekingen beginnen over "wederzijdse en evenwichtige ver mindering der strijdkrachten" (mu- standighedd. Deze woorden zullen hem in Moskou wel niet in dank zijn afge nomen. Maar realistisch waren zij wel, omdat de man uit Boekarest de feitelijke positie van zijn land voor derde veiligheid voor ieder der partij en niet in gevaar zal brengen. Maar om woorden gaat het niet. wel om feiten, zoals de Londense "Times" het dinsdag omschreef. Vrome woor den hebben geen betekenis, "zolang de geweldige concentratie van Sow jetrussische strijdkrachten in Oost- Europa die van de NAVO ln West- Europa verre overtreft". Waar het om gaat is praktische samenwerking tus- gewone mensen uit Oost en West. ogen had. En die is nu eenmaal niet tussen mannen van wetenschap, tus- bemoedlgend. Een politicus als Ceau- technlcl, tussen schrijvers en sescoe gaat tot het uiterste in zijn tussen zakenlieden. Dit heeft niets pogingen de Roemeense politiek eigen karakter te geven. Maar de versregel van Vader Cats dat "een goed voerman wel kan keren al is de plaetse enge" slaat niet op hem. Nim mer zal Roemenië zich immers rui mer kunnen bewegen dan het Krem lin toestaat. Intussen is "Helsinki" Velen hebben dan ook achter de ge- tual balanced forces reduction). Met ook een duidelijke poging van de te maken met omverwerping (in het Kremlin spreekt men van "ideologi sche agressie"), maar alleen met ge zond verstand. "Als de communisti sche regeringen daartoe niet bereid zijn", aldus nogmaals het Engelse blad, 'ligt het niet op hun weg over samenwerking en samenleven te pra ten". Rl.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11