Benthuizenaren beslissen over linn molen aiie&aar Gondelvaart over Leede agenda Gunstige ontwikkeling bij de Raiffeisenbank BENTHUIZEN De wiekenloze korenmolen „De Haasa" in de Dorpstraat van Bent huizen moet gerestaureerd worden, vinden enkele dorpelingen. Vandaar dat men de kos ten van deze restauratie is gaan berekenen. De kosten van het herstellen van de in 1 780 gebouwde molen zou tussen de 225.000 en 250.000 gulden liggen, volgens secretaris Runsink van de gemeente Benthuizen. „Hij is ontmanteld en de wieken zijn er af. We hebben uitgerekend dat het bedrag verdeeld onder de bevolking ongeveer 300 gulden per gezin is. Dat is natuurlijk teveel. Daarom is besloten aan de bewoners voor te stellen een derde van het bedrag by te leggen, dat wil dus zeggen 100 gulden per gezin". Runsink vertelt verder dat een en quête aan de gang is met de vraag of. als de bewoners willen dat de molen wordt gerestaureerd zij dan het genoemde bedrag over hebben voor deze herstelwerkzaamheden. „De eerste aanbiedingen waren snel bannen, maar zoals altyd wegen de laatste loodjes het zwaarst" verdui delijkt de gemeentesecretaris. Runsink vertelt dat de molen, voor zover hij zich kan herinneren zeker al achttien Jaar „wiekenloos" is. De eigenaar van de molen, firma De Boer, heeft enkele Jaren geleden toestemming gekregen om de molen af te breken tot 'atellingshoogte'. Zij heeft dit niet gedaan omdat „de molen zoals die er staat er goed staat". „De molen beheerst het dorpsbeeld", stelt Runsink. De molen die niet eerder in zyn lange leven is geres taureerd is zo vervallen dat het elk jaar sneller gaat. „Mocht het Bent- huizer volk niet genoeg by elkaar brengen is er nog maar een alter natief; slopen". De heer Runsink is zelf niet optimistisch. „Als je ziet wat het bedrag was voor het Dorps huis (17.000 gulden) dan kan ik niet geloven dat de bewoners 75.000 gul den by elkaar brengen voor een mo len, maar ik hoop uiteraard dat ik ongeiyk kryg". VRIJDAG 6 JULI 1 Vrijdag BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN v. P. J A. M. van iter Sam en G. C. A. M Roseel. Martijn Juriaan. z. v. A. C. Bóer en A. P. van Pelt. GEHUWD E. S. Rosario en A. M. W. M. Oltheten G. D. van Albada en P. G. Schouten. H P. Niemeljer en H. J. de Ru. J. Betgen en J. A. D. Maas. W. die Jager en M. C. 8. Boeleen. A. Kruijs en T. Overduin. W. J. Advocaat en C. J. ALPHEN AAN DEN RIJN De Raiffeisenbank heeft het afgelopen Jaar een gunstige ontwikkeling door gemaakt, meldt het eerste Jaarver slag. Dit is mede te danken aan de stimulerende invloed van het nieu we bankgebouw in het centrum van Alphen, waardoor in alle sectoren van het bankbedrijf een tamelijk sterke groei mogelijk was. De ongunstige economische om standigheden hadden tot gevolg, dat de vraag naar kredieten vanuit di verse bedrijfssectoren enigszins werd afgeremd. De steeds aanwezige fi nancieringsbehoefte voor huizen had echter samen met de bedrijfsfinan- cieringen tot gevolg, dat de totale kredietportefeuille met het recordbe- werkgroep homofilie, 8 Lelden RuUclub 7.30- Fred. 'Hendrikplantsoen 25 Leid dorp gespreksavond Baha'ls 8.18 nam. Geversstraat 65 Oegstgeest Soc, bust s 8.30—1.00 uur nam. fffct- SraJLi?bewon^ e3nClK! Jen 9—12 uur nam. -Ho Breestraat 66 Hat Field and «uwe North in Kreatlef Sentrum 92 rirfi_ Clnéclub, 9.15 uur nam. J0 19 Leiden Soos Mirafc It Zaterdag Breestraat 1» Lelden Soos Min "f?' 8—11.30 uur nam. Br eestr 66 Kreatlef Sentrum l- Breestraat 19 Lelden Soc. Twent kamerbewoners alleensts - Geversstraat 65 Oegstgeest Jon rensoos vanaf 16 Jaar 81 uur nam. Pieterskerkstraat 1 Leiden Zev dedagsadventisten 10 uur voorm. plaal reldwinkel 113i Zondag Leiden Open Oegstgeest Soc, drag van bijna zes miljoen gulden steeg. Deze uitzettingen waren mogelijk, doordat het totale spaartegoed ning-courant ook in 1972 weer aan zienlijk toegenomen, te weten met ruim dertig procent. Procentueel maakt de rekening-courantsector een steeds groter deel van de activi teiten uit. De resultaten in het verslagjaar waren acceptabel, hoewel door een krappere rentemarge de diverse kos tenstijgingen iets lager dan in het voorafgaande Jaar. Met name door de groei van de bijkomende bank diensten mag worden verwacht, dat in 1973 het resultaat van het afgelo pen Jaar, f. 59.152, kan worden over troffen. WARMOND Wat wil je meer op een warme dag als gisteren dan lekker kliede ren? Het kon in het kader van het Haagfeest, dat War mond deze week in zijn greep heeft. (Foto Jan Holvast) Geslaagd aan De Spinbaan WASSENAAR Geslaagd aan de H.N.O.-school „De Spinbaan" in Wassenaar; L.H.N.O. P met aanv. T.: Carla v. d. Barselaar, Carla v. d. Does, Dini Fokker, Irma v. d. Helm, Nan nie Hoogenboom, Lenny Hoogen- dorn, Bema Mourits, Josca Smits, Tineke Snelderwaard, Annelies Stok, Jacqueline Vegt, Marja Warmenho- ven. kamerbewoners Breestraat 66 Lelden Kreatlef Maandag WARMOND Kees van Winsen heeft gistermiddag na een ander half uur durend gevecht, dat half in en half naast deDinsdagse We tering plaatsgreep, een karper van 85 cm lengte en met een ge wicht van 23 pond weten te ver schalken. "Ik had de dag daar voor al gezien dat er een paar karpers in het water zaten, en toen ik gisteren een half uurtje zat zag ik dat hij stevig heet had. De karper verstopte zich onmid- dellifk in de modder en ik stapte KYrrfïl de K-* A*** or i^-i L.H.N.O. P.: Willy Hoogweg. L.H.N.O. T.: Yvonne van Dalen, Annemieke v. d. Ham, Rosita Mur- kes, Astrid v. d. Poel, Diana v. Vel- zen, Isabella Corten, Ineke Adkins, Helma Compeer, Jan- ti v. Egmond, Lenie Fokker, Christa Havenaar, Lenie Knynenburg, Karin v. d. Kroft, Corry Paardekooper, Pe tra Slebelt, Astrid Spigt, Mardette v. Wissen, Marian v. d. Zwet, Elsbeth Schulte Fischedick, Greetje v. Ben- t, Carla v. d. Gugten, Hellen v. d. Gugten, Els Hendriks, Paulien Hyne- man, Evelien Jansen, Trees Kraan, Carla v. d. Krogt, Marja Lens, Gem ma Pieterse, Renee TJepkema, Coby v. Wissen, Corrie Zandvliet, Berna- dette Zoetemelk, Gemma Zoetemelk. M.H.N.O. kostuumnaaien met de aantekening Algemene Handelsken nis (middenstand): Brigitte Albers, Marinel Bosman, Joke Haaring, Toos Lamboo, Linda v. d. Mey, Hanny Meyer, Anne Politiek, Corry Rooy- akkers, Joke v. Spronssen. M.H.M.O. Inrichtingsassistente (Inas)Joke v. Egmond, Janny Guyt, Ida Hartevelt, Marja Heemskerk, Anita Imthorn, Nienke de Jong, Rita Kamminga, Elly v. Klaveren, Ria Knol, Hendrie de Mol, Corrie Noort, Gina v. Roon, Maartje Verdoes, An nie Zuyderduyn, Ellen v. Barneveld, Emmy Bergman, Henny Boers, Inge Bull, Anne-Marie Dickhoff, Ietje Fa- ber, Loes v. Kesteren, Magda v. d. Plas, Ada v. Ryn, Willy v. Schie, Lida v. Tilburg, Rian Walter, Janny v. d. Wel, Henny Wessendorp. Aan de HTS in Den Haag is ge- WARMONO Het ligt in het voornemen van de Vereniging tot viering van Warmonds feesten het 25 jarig regeringsjubileum van Ko ningin Juliana op 5 september ook in deze gemeente op waardige wijze te vieren. In Warmond is echter niet veel accommodatie voor 'n groots op gezet feest. Het enige is feitelijk het sportveld "Overbos". De vereniging stelt zich deze vie ring als volgt voor: Na een muzika le opening van de dag met o.a. trom petters en herauten zal bij het oude raadhuis de vlag worden gehesen. In één van de belde kerken zal een herdenkingsdienst worden gehouden. Aan de kinderen zullen vlaggetjes worden uitgedeeld en tegen de mid dag zal vrolijke marsmuziek de men- WASSENAAR Geboren: Jolanda, E., d. v. P. R. C. Noordbven en W A. Korenhof. Anita, d. v. P. J. van Eeden en A. A. Braham. Debora, d v. D P. Schuurman en C. A. van Engelen. Mi- chaël, z. v. H. E. J. Korteflcaas en Y. ter Schiphorst. Ondertrouwd: F. A. van Bussel (Den Haag) en W. H. M. Nederhof. G. G. J. Mullens (Etten Leur) en M. A. Schlimmer. Getrouwd: P. F. E. Hakkeling en E. M. Ruigrok van de Werve. J. D. Bron- Schle en A. M" F. Tusvéld.' Jonkheer D. B. de Geer en M. Holtappel. Overleden: wed. L. Timmer, geb. De Hendrrka van Schalk. Wed.. J. geb. de Smit. Rlohardue van sen uitnodigen zich aan te sluiten en mee te gaan naar het "Overbosch". Wat daar zal plaats vinden is nog volop in studie. Wel staat vast dat er een zeskamp wordt gehouden. Reeds meer dan veertig (meest Jeug dige Warmonders hebben zich reeds opgegeven om zich op sportie ve wijze met elkaar te meten. Voor een goede gang van zaken is het echter noodzakelijk dat de vere niging ook de medewerking krijgt van meer volwassen ingezetenen. De onderdelen van de zeskamp zyn o. m. hindemaslopen, estafettelopen, skiloop enz. Ook een zeephelfeg zal niet ontbreken. Tijdens de zeskamp zal er op een apar gedeelte van het terrein een aantal kramen staan waar de kinde ren zich, na een aan hen verstrekt bonboekje, zich kunnen vermaken met touwtje trekken, ballen gooien enz. Ook een avondprogramma is niet te vergeten. De bedoeling is een gon delvaart over de Leede te organise ren. De bedoeling is dat een sleep boot (vertrek van de Leede hoek Grote Sloot) een groot aantal gepa- voiseerde en verlichte bootjes over de Leede zullen varen. Aan het slot van de avond zal er in Meerrust een groot bal worden gehouden. Men kan zich voor deelname aan al deze festiviteiten aanmelden bij: H. J. Veldt v. Duivenvoordestraat 21 M.C.M. Sikking Dorpsstraat 33 ,C. E. de Louw, v. Wassenaarstraat 44, Mentink, Dorpsstraat 83, A. van Moorsel, Oosteinde 11a en H. Zand bergen, Oranje Nassaulaan 25. Breestraat 19 Leiden Open Jei bedn café 7.30—10.30 uur nam. eer). Hogewoerd 57 Lelden toneel, filni iiscussie Troef 81fl ^onct Hogewoerd 87 leenstaanden 8 t Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdi der apotheken wordt waargenoi door apotheek Zuidwest, Brahmal 20 in Leiden en apotheek Beker, weg 4 in Oegstgeest. Doktersdienst spoedgevallen dokterst* rerde lijfsk (telefoon 23615). Leiderdorp Huisarts P. vi Woud, Hoofdstraat 40 (telefoon 3 Wijkzuster C. van Meurs. Snouck grondje 9 (telefoon 34112). Oegstgeest Huisarts E. Roelafcebi Frans Halslaan 10 (telefoon 531 "jkzuster: zaterdag zuste lefoon 070-836816) en zo Warmenhoven (telefoon beide gevallen b.g.g. telefoon 54500. Voorschoten Hulsartsen S. Kooy, Schimmelpenndncklaan 13 lefoon 2527) en F. Koopmans, Kleffensplantsoen 43 (telefoon 0 63378). Warmond Zaterdag huisar' de Gijzel, Sweilandstraat 16 (telef 2866) en zondag hulsarts F. Wa kamp, Dorpsstraat 45 (telefoon 2220 SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst telIDE* (01710)-25202 Voor allen die in tt «tinj lijkheden verkeren bereikbaar i tUUr *erkdaK «dit ymt n.m._ tot i loorg gewe ing d slaagd voor het diploma bouwkundig ing. G. Handgraaf uit Oegstgeest. Aan de Koninkiyke PBNA in Arn hem zyn geslaagd: asp. bouwkundig opzichter-tekenaar J. S. Kolderman uit Leiderdorp, bouwkundig opzich ter C. H. Middelkoop uit Leiden, asp. waterbouwk. opzichter-tekenaar R. F. L. van Kampenhout uit Oegst geest, asp. landmeetkundige J. P. v. d. Hoogt uit Leiden, asp. elektr. op zichter K. N. P. van Kervinck uit Leiden, hoger elektronicus A. van wyngaarden uit Oegstgeest, elektro- techn. tekenaar J. A. A. Floor uit Lei den, elektrotechn. instrumentmaker H. D. F. Meyer uit Leiden, lager elek tronicus M. A. Moraal uit Leidein, B. R. Boosma uit Leiden, technicus chemicus J. den Hollander uit Lei derdorp, K. J. de Best uit Lelden. VOORSCHOTEN Aa. woensdag komt de grofvuildienst in de wyk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John F. Kennedyplantsoen, Oranjekade, Nar cisstraat, Tulpstraat, Hyatinthstraat, Van Kempenstraat, BUdorpetraat, Willem de Zwijgerlaan, Burg. de Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Cro- cusstraat, Wijngaaadenlaan (zuidzij de), Veurseweg, Essenlaan, Rouw kooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwyk. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lel CT Aanvragen hulp bejaarden en li S durig zieken en gezinsverzorging. 1 45 tel. 49441 (maandag t.e.m. vrl 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; li kerkelijke opleidingsschool voor zinsverzorging. Rijnsburgerweg 86, e Mi 53336. Humanita8 Dienstverlening Humanltas, gracht 246a Spreekuur maandag 1ewate 2.30 uur nam., woensdag 9.30-1 Mors voorm. tel. 26277. Boottochten Kort Galgewater: Vertrek befterbri tocht naar Kagerplassen, 10 uur, naar Braasem ermeer ei fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaaiè°&eliJ brug): Vertrek Molencruise, 2 fkhtb Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaart ngezii nt te vaApioss iwate: Met medewerking Han Mulder Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Jeugddorp Leiden Van 10-10 tieactiviteiten voor kinderen totjn, Al jaar in het Jeugddorp Zuidwest de Voorschoterweg (naast zwen „De Vhet"); kleien, verven, tyj •poffertjes bakken, hutten bow enz. Iedere vrijdagmiddag kfoidervoorsteflliing. 1 f 1,-; 10 rittenkart f 7,50. Informatiebureau Kinjdtercenjfcra Leiden straat 73b (telefoon 3 '0( ult oer, speci utom< in de sloot om het dier er uit te trekken. Daarbij ontstond een ge vecht, waarbij ik ook kopje onder ging. Een ticeede poging om de vis uit de modder te trekken had wel succes". Van Winsen heeft de kar per zolang In de vrieskast gelegd. Er zijn kennissen die er belang stelling voor hebben. Vraag: waarom heeft de visser het dier niet teruggegooid? (Foto Jan Holvast) Auto uitgebrand LEIDEN Een personenauto, die in de Sophtastraat stond geparkeerd, is gistermiddag helemaal uitgebrand. Een kleuiter heeft met 'n butagasfles die in de auto stond, gespeeld en de gastoevoer opengedraaid. Toen het kind weer uit de auto was, is kenne lijk door een vonkje het gas tot ont branding gekomen. De brandweer heeft het vuur kunnen blussen, voor dat de fles tot ontploffing kon ko- Misschien vindt u het warme weer van de afgelopen dagen wél plakke rig. Maar heeft u het wel eens zo erg meegemaakt dat u letterlijk bleef vastplakken? Een kraai die op een dak van een flat aan de Jacob van Kampenlaan neerstreek is dat gis termiddag overkomen. Het diet zet te zich, nietsvermoedend, neer op het geteerde dakvilt en dat was on der de zonne-hitte zo zacht gewor den dat zijn poten erin bleven ste ken. De brandweer moest erbij te- pas komen, Het vi'lt rondom de po ten werd van het dak afgesneden en met kraal en al meegenomen naar de brandweerkazerne, waar de po ten met benzine Werden bevrijd van de fceermassa. De kraai mocht even een dagje op adem komen en is van daag weer vrijgelaten. telefoontje gekregen van een lid van de dierenbescherming. Deze man banjert regelmatig over recreatie terrein als 't strand. En daar ziet hij dat de lieve mensen, die zichzelf in de warme zon rijkelijk van bier en frisdrank voorzien, hun meegeno men huisdieren nog wel eens willen vergeten. De hond wordt aan een touw aan de tentpalen gezet en daar moet-ie maar blijven tot de familie zin heeft om naar huis te gaan. Maar daaibij vergeten ze het dier dan ook nog drinken te geven. Ge woon helder kraanwater en niet stie kem een pannetje zeevooht, want dat is martelend. De hond krijgt er een afgrijselijke dorst van. Maak de dag voor de hond niet nog vervelen der, de hele dag aan een touw zitten dn de warmte vindt-4e toch al niet zo leuk. Dorst Gered Nu we het toch over dieren heb ben. We hébben gisteren een bezorgd We zijn nog niet uitgepraat over de dieren. Want niet alleen vastge bonden honden op strand baren ons zongen, ook de loslopende leveren nog de nodige moeilijkheden op. Woens dag hebben leden van de Wassenaar- se Reddings Brigade tussen de Mey- endellse Slag en de Wassenaarse SJag een hond uit zee gered. De hond, die bij een Wassenaarse vrouw logeerde, was op meeuwenjacht ge gaan. Al rennend door de branding was hij In een mui terecht gekomen, waardoor hij tol korte tijd 500 meter zee-inwaarts werd gesleept. Toen zag hij door de zeedamp de kust niet meer eti wist niets anders te doen dan rondjes zwemmen. De gastvrouw van de hond raakte in paniek en liet een passerende heer naar de reddingspost rennen. De kommandant daar dirigeerde onmid- deliyk een boot-patrouille in de rich ting van de hond en die had het dier binnen een paar minuten te pakken. Het uitgeputte beest werd op strand met een handdoek warm gewreven. De reddingsbrigade vertelde ons dit verhaald, niet zozeer om te laten zien hoe snel ze zyn, maar wel om aan te tonen dat zelfs een hond, die van nature goed zwemt, in een rus tige zee ln moeiiykheden kan raken. En tot besluit zegt de Reddings brigade: „Zelfs als er geen hond in zee gaart zitten we nog klaar met ons reddingsmateriaal". Open lucht Als het weer nog eventjes mee werkt is er morgenavond om 8 uur een aardig concert te beluisteren in het kreatief centrum „Babel" te Zoe- terwoude. Daar zal de groep Golll- wogg een erg afwisselend programma ten gehore brengen. De groep be staat uit 8 personen, die voor ieder nummer in een andere combinatie ten tonele verschynen. Resultaat: een afwisselend concert van bewerk te klassieke muziek, luisterliedjes, folkmufile en pop. Fiets Hier komt de vierde fietsroute die de werkgroep Fiets voor u heeft ont worpen. Voordat we eraan beginnen willen we de mensen, die één van de vorige fietsroutes hebben gereden, vragen of ze hun ervaringen eens wil len opsturen naar de werkgroep, Kai- serstraat 63, Leiden. De vierde route gaat naar de Pa<n van Persyn. Hü begint by Het Haag- sche Schouw, wat men kan bereiken via het Morskwartier of via de Ryn- dyk. We kiezen het fietspad richting Wassenaar en ryden al snel langs de snelweg. Aan de rechterkant, de wei landen met veel vogels. In de verte zien we de duinen al liggen. We ne men de eerste weg rechts; Maaldrift. De weg wordt aangegeven door een bord met een tent en een caravan. We komen langs de camping Maal drift, fietsen met de weg mee en nemen op de driesprong na de bocht de Hoogeboomsche weg, het verleng de van de Maaldrift. We fietsen via de Oostdorperweg naar de Wasse naarse grens, waar we rechtsaf rich ting Katwyk gaan. By de kruising met de Katwükseweg slaan we rechts af, langs de weilanden, langs het vliegveld. Na een bocht links en een bocht rechts vinden we achter een café links de afslag naar de Pan van Persyn. In de Pan is veel te beleven voor wandelaars, trimmers, sporters en zonaanbidders. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Bij Witte Singel 1 leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoob directie e tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalsabonnement127,j Per Post (2 Losse nummers t Abonnementsgelden bi) betaling te voldoen Bij t tische overschrijving geen i nistratie- en Incassokosten Nabezorglmg tot 20.00 Uil Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2