waiter Roozen ïeemt afscheid fan de bollen Echtpaar twee ton aan 'heelde' voor kostuums Evenementen aan de kust Nieuw overleg Noordpost KRB 'Levend artikel leuker dan een doos waspoeder De Laura Oud geboomte moet weg voor woningbouw i iftAG 29 JUNI 1973 PAGINA 9 SE Maandag 2 .juli beleeft het bloembollenvak een merkwaardige dag, omdat het dan heid neemt van W. Roozen, beter bekend als Walter Roozen van het CBC. Men dient de rcaam er wel bij te noemen, omdat er zovele Roozen's in het vak zijn en dikwijls ook in de organisaties belangrijke taken vervullen. Walter Roozen is de enige die zich door het vak betalen als directeur van het bureau Onpersoonlijke Reclame. Bij zijn afscheid zal men te- s de New Yorkse mr. in de rechten „Gus Springer" kunnen gelukwensen met het feit, dat vijfentwintig jaar bezig is de belangen van de Nederlandse bloembollenexporteurs op de orikaanse markt te verdedigen en de verkoop te stimuleren. 3 realiseert zich in het bloem- avak nauwelijks, dat de onper- F)nor ce reclame zeventien jaar r 'gevoerd" door leden van de Andre Geljon aissie van die naam. In 1941 ;n ze het tijd, dat een vaste dat pro deo werk: van hun Clame ziet en dan 1 iders moest afnemen. Aangezien er Roozen er wel zin in had en adien abolien, omdat hij in Aalsmeer iliddelbare Tuinbouwschool had enkele miljoenen een voet aan de grond te houden of zelfs wat ver der te komen. Ondanks de toene mende import van Tulpebloemen uit Rijnsburg blijven de Amerikaanse broeiers toch steeds meer kopen. Zij er geen kri- hebben echter het liefst pottulpen, omdat het publiek die kent en graag tiek." Het bloembollenvak brengt tegen- koopt, wist^ dan alle en woordig met plezier zijn acfht xnil- joen op tafel. De twee miljoen van een jaar of twintig geleden gaven o- de gehele siergewas- verigens meer speelruimte. Het is PuWlek- boMenmensen zijn nog '*OT, be^aIve bloembollen, werd een betrekkelijk klein budget voor zoveel landen. Roozen zei alles best rwezen, kwam hij in dienst. Toen ten die maakt zou Je kunnen a te willen doen, de fou- r bloembollen i komen. Een volgende keer beoordeel belangrijk. Met kon dan door een bepaalde toestand anders, met ell te_ plaatsen bij die onooglijke S verkopen. Hij gelooft, evenals trou- moderner denken, betere prij zen maken dan kunnen ze ook meer voor de detaillist doen, hem enthou- maken en dan ook ie dingetjes laten zien, welke kleur in het volgend voor in de tuin zou staan. Het was zo igrijk, dat dit bureau ii papiöntoewijzing kreeg. ■en toen ons enige export- ?1! In 1946 waren er platen van iriëteiten. Mr. Springer 1 1945 al verdediger van de belangen groothandelaren-importeurs (job- bers) van bloembollen, dat de onder handelaars van toen, wijlen Arie Philippo en Tom van Waveren, op de gedachte kwamen, dat die man de be langen van de Bond van Bloembol- scampagnes in vele landen. De lenhandelaren moest verdedigen, icht werd verstrekt aan de be- Walter Roozen kende hem ook en ste reclamebureaus in die lan- vond 'het een goed idee. In 1948 ging Gus "over". Hij sprak en spreekt ronduit, noemde in den beginne in de vergadering de exporteurs "all nuts" en dat is niet best, omdat ze elkaar met prijzen beconcurreerden. Hoe verschrikkelijk ze aan het miskleunen waren bleek in 1960 toen het bureau Alderson een rapport over hun werk wijzen uitbracht "Een kwart eeuw ladden dan waren ze laaiend en- achter". Door dat rapport konden de siast. Een levend artikel is nu leiders in Nederland, Gus Springer en het pulblic relationsbureau Gott lieb eeti lijn In de ontwikkelingen gaan brengen, htig miljoen heeft dit werk sinds '46 gedaan Men weet nu, dat de bloem'oollen- VS en Canada, de vier Scandi- branche de detailhandelaren enthou- che landen, Duitsland, Oosten- siast moet maken voor het produkt, oor de wijze van aanbieding, kort- zij zijn de sleutel nauwe- Roozen, onvoorwaardelijk toekomst, een goede toekomst, voor een zó deskundige de bloembollen. De mensen willen Twee zestigers met jeugdig enthousiasme: zittend Walter Roo zen, naast hem Gus Springer. "Wij Amerikanen kunnen heel 1 leren van de Europese manier i leven. Daarin is nog ruimte voor t nieren en dat gaat men steeds m doen." Roozen heeft de 65 jaar- streep bereikt, Springer heeft nog vijf jaar, maar hun enthousiasme is nog jeugdig. zodat -hij veel kennis op dit ge- opdeed. "Het ellendigste was dat je steeds die account-exce- es (de mensen waarmee de agne werd opgezet) moest ver wat bloembollen zijn. Die ke- verkassen steeds van het ene tu naar het andere. Maar als ze snapten wat we aan te bie- Italië, Zwitserland, Frankrijk, :n Groot-Brittannië. Taaipro- waren er niet, want iedereen koop. Bloembollen zijn 'kt Engels op die bureaus. Zo lijtos merkbaar artikel op schatting tachtig mil- gulden "veradverteerd" weten hoeveel kritiek men op werk heeft gehad en vroegen nat hij daarvan dacht. "Die du- le jaren geleden leverde reclame, dat geldverslindende men altijd zei, moest wel Amerikaanse markt en worden ook in tuincentra heus niet voorop gezet. Ze zijn ook daar maar klein. w zal aanvangen, wordt maandag of- Een"tkevisie-campagne van"e'nke- "f?el «e°Pend dfr het gemeente- onmid dellijke stijging van de export op. Niet omdat het publiek opeens i n dat door middel van reclame de winkels rende om bollen te kopen, chotten weg werden gewerkt, moest er maar een miljoen ex rorden besteed. Dat zijn de mc lat men het nut van de re len. Zo'n campagne is echter veel te duur ep dus probeert men met KATWIJK B. en W. van Kat wijk willen graag het overleg met het bestuur van de Katwijkse Reddingsbrigade heropenen om ge zamenlijk te overleggen, welke aan vullingen technisch ALPHEN AAN DEN RIJN Het blijken. Dat zeggen zij in antwoord woord 'Laura" is een begrip gewor- 0p vragen van De Vries (Vrije den in Alpheti en heeft een magi- T t o sche uitwerking op alle rechtgeaar de fietsbezitters (sters). De 26ste di® ontstemd waren over het zon- Laura-fietsvierdaagse, die dinsdag der overleg vier meter kleiner ma ken van de post. bestuur met receptie en alles wat er- Het college merkt verder op: bij hoort. Het Laura-centrum (ge- "Wij erkennen dat het Juister was bouw Nabij) is de plaats waar alle geweest de raad te informeren over verdere activiteiten rond de Laura de wijziging van het plan voor de zich af zullen spelen. Inschrijving stichting van de KR.B.-post. Wij (f 12.50), route-uitreiking en héél willen echter ook begrip vragen voor de gekozen handelwijze. Het zal Nabij is maandag ala vanag 2 geen tegenspraak ontmoeten, dat uur 's middags geopend voor iede- de huisvesting van de K.R.B. niet reen die vast in de stemming wil lanEer aan redelijk te stellen eisen komen of zich bij vergissing nog yoldeedjn^ dat^ elke onderbreking niet heeft ingeschreven. Tot nu toe hebben reeds zo'n gegadigden zich gemeld, en de heer £je aanbesteding van de nieuw- Koren, secretaris/penningmeester bouw viel belangrijk hoger uit, van de Laura-organisatie, verwacht <jan de begroting. Wij stonden toen er wel 800. voor de keus tussen. Dat zegt niet veel, want vorig Jaar van één Jaar de oude post proviso- lag de prognose van de heer Koren risch op te knappen (geraamde kos- op 750, en er kwamen maar liefst ten 12 a 14 duizend gulden) of d< 1000 fietsers in beweging. stichting van een nieuwe post zo veel mogelijk binnen het bestaande krediet. Voor het laatste werd gekozen waardoor verzekerd werd dat tijdig een nieuwe post zou zijn gesticht, ook al zou dit dan wellicht met eni ge beperkingen in de gebruiksmoge- l de nieuwe noordpost lijkheden gepaard gaan", financieel mogelijk Secretaris A. G. Geelhoed 1 september naar Steenwijk RIJNSBURG Gemeentesecreta- Uo s A. G. Geelhoed van Rijnsburg in het werk voorkomen diende te heeft met ingang van 1 september worden. ontslag gevraagd uit deze functie, tevens uit die van ambtenaar de burgerlijke stand. De raad Steenwijk een ruim 20.000 in- ers tellende gemeente heeft de duur hem namelijk tot secretaris be noemd. B. en W. van Rijnbsurg stellen de raad voor de heer Geel hoed eervol ontslag uit beide func ties te verlenen. KATWIJK VRIJDAG 29 JUNI Noordzee tussen Oude Kerk en Voorstraat, fakkeltocht door zeil- en motorboten t-g.v. 2de lustrus KWV Skuyte- vaert, 10.15 uur n.m: Noordzeestrand, barbeque t.g.v. 2de lustrum KWV Skeytevaert, 11 uur n.m.; badgasten bridgedrive van bridge club De Brug. sporthal Cleyn Duin, 8 uur n.m.; zaalvoetbaltoernooi om de VVV-Kat wijk cup, sporthal Cleyn Duin, 7 uur n.m. ZATERDAG 30 JUNI zeilwedstrijden op de Noordzee t.g.v. 2de lustrum KWV Skuytevoert, 10.30 uur v.m. en 2.30 uur n.m.: ballon- viswedstrijd voor motorboten op de Noordzee t.g.v. 2de lustrum KWV Skuytevoert, 3 uur n.m.; lustrumfeest KWV Skuytevaert in de loods op het strand, 8 uur n.m.; int. postzegelruilbeurs in sporthal Cleyn Duin, 10 uur v.m. 5 uur n.m.; beiaardconcert op het carillon van de Oude of St.-Andreaskerk door Hessel H. de Harder, 8—9 uur n.m.; vuurwerk op strand nabij rest. De Zwaan, 10 uur n.m. ZONDAG 1 JULI handicaprace naar zendschip Radio Veronica t.g.v. 2de lustrum KWV Skuytevaert, 10 uur v.m. MAANDAG 2 JULI zaalvoetbaltoernooi om de VW-Katwijk cup. sporthal Cleyn Duin, 7 uur n.m. DINSDAG 3 JULI orgelconcert in de Nieuwe Kerk door Feike Asma, 8 uur n.m. WOENSDAG 4 JULI zaalvoetbaltoernooi om de VW-Katwijk cup, sporthal Cleyn Duin, 7 uur n.m.; beiaardconcert op het carillon van de Oude of St.-Andreaskerk door Hessel H. de Harder, 8-9 uur n.m.; woensdagavondzang in de Oude of St. Andreaskerk, 8 uur n.m.: badgasten schaakavond In sporthal Cleyn Duin. 8 uur n.m. DONDERDAG 5 JULI optreden van de Yersey State College Jazzband 'VS) in de muziektent Andreasplein, 8 uur n.m. VRIJDAG 6 JULI zaalvoetbaltoernooi om de VW-Katwijk cup in sporthal Clej/n Duin, 7 uur n.m.; bridgedrive in kader van vis serijdrives. sporthal Cleyn Duin, 8 uur non. NOORDWIJK DAGELIJKS (t.e.m. zondag 1 juli) fototentoonstelling Fotogroep X 65, kapel Ned herv. kerk. 2-6 en 8-10 uur n.m.; (t.e.m. zaterdag 4 augustus) trimmen op het strand, m.u.v. zondag, 10-12 uur v.m. en 2-4 uur n.m. VRIJDAG 29 JUNI volleybalwedstrijd DIOMVC. Vuurtoren plein, 7 uur n.m.; muzikale rondwandeling harmonie ..Crescendo", Kon. Wilhelminaboulevard, 8.15 uur n.m. ZATERDAG 30 JUNI bos- en duinloop over 5. 10 en 15 km. orga nisatie korfbalclub Fluks, start nabij Golfbad. 2-2.30 uur n.m. DINSDAG 3 JULI wandeling door Staatsbossen en -duinen, ver trek parkeerterrein Duindamseslag, 10.30 uur v.m. en 2.30 uur n.m.; fakkelloop over 3 km, start naby strandpolitiepost, 9.30 uur n.m. DONDERDAG 5 JULI strandloop over 4 en 8 km, organisatie MSVDIO volleybal, start nabij strandpolitiepost, 7 uur n.m. VRIJDAG 6 JULI autopuzzelrit, organisatie RAC Randstad, 7 NOORDWIJKERHOUT VRIJDAG 29 JUNI muzikale show St.-Jeanne d'Arc bij Witte Kerkje, Viaductweg en Marktplein, vanaf 8 uur n.m.; optreden folkloristische dansgroep, 9 uur n.m. ZATERDAG 30 JUNI optreden boerenblaaskapel De Blaaskaken in centrum, vanaf 2 uur n.m. ZONDAG 1 JULI <en verder dagelijks in de maand juli), fiets- puzzeltocht vanaf VW-kantoren Noordwijkerhout en Noordwijk, op ieder willekeurig tijdstip. Den Haag Hoewel alle betrokke nen dat betreuren lijkt er toch wei nig kans te bestaan op behoud van een groep oude bomen bij De Zilk, op een terrein waar de gemeente Noordwijkerhout 30 eengezinshuizen wil bouwen. Het wil daarmee voor een deel tegemoet komen aan de wo ningbehoefte in de gemeente, die 400 woningzoekenden telt. De gemeente legde dit bouwplan vast in een nieuw bestemmingsplan „Wassenaar 1971", tegen welk plan de stichting Het Zuidhollands Land schap in beroep ging bij het provin ciaal bestuur. Op een hoorzitting in het Provinciehuis kregen beide par tijen gelegenheid hun standjunten toe te lichten. Het terrein in kwestie is het erf van de voormalige (afgebrande) boerde rij Wassenaar en de bomen waar het om gaat zijn de nog aanwezige erf- beplanting, waaronder zestien bo men die 150 jaar oud zijn. In het geldende bestemmingsplan is HAZERSWOUDE De hele kleuterschool loas er getuige van dat i 4uf" aan de arm van haar nieuwbakken echtgenoot uit de geref. 1 kwam schrijden. Jeanette van Beek en Frank Helmus uit Ha- i tooude, waar Jeanette kleuterleidster is aan de Prinses Margriet- oolr hadden in ieder geval niet te klagen over een gebrek aan I ngstelling. (Foto Wim Dijkman) DEN HAAG De 35-jarige koop man P. v.d. L. uit Nieuwveen men met zijn 34-jarige echtgenote, een belangrijke rol hebben gespeeld in de verkoop van een groot aantal kostuums, welke in magazijnen in verschillen plaatsen van ons land waren gestolen. De totale waarde zou rond de f 200.000 liggen. Terzake heling, veroordeelde de Haagse rechtbank v.d. L. overeen komstig de eis tot zeven maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en de vrouw, tegen wie eenzelfde straf was geëist, tot vijf maanden gevangenis straf waarvan drie maanden voor waardelijk en voor beiden met af trek van het voorarrest, waardoor de vrouw meteen op vrije voeten kon worden gesteld. Een Caravan op het woonwagen kamp te Nieuwveen was volgestouwd met de kostuums, die door inbraken waren gestolen in plaatsen zoals Helmond, Dussen, Vlijmen, Nieuw- poort, Arkel, Den Bosch waren ge stolen. De dieven zijn tot nu toe on bekend gebleven, ook omdat getui gen bang voor hen zouden zijn. KLAP Met een klap, welke tot in de wij de omtrek hoorbaar was, reed in de avond van 15 augustus autobestuur der J. M. Prinsen uit Zoetermeer, op de Geanenewög onder Waidlddmx- veen tegen de achterkant van een tractor. Het gevolg was catastrofaal, want de autobestuurder kwam om het le- De bestuurder van de tractor, een 44-jarige landbouwersknecht uit Uden, heeft zich terzake veroorza ken van dood door schuld, subs, overtreding van de Wegenverkeers wet, voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad. Verdachte was bezig om van een stuk bouw land in Hazerswoude, graan te ver voeren naar een bedrijf te Waddinx- veen. Vermoed werd, dat het voer tuig aan de achterzijde niet voldoen de was verlicht. Voor dat feit eiste de officier van Justitie f 200 boete. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en verdachte vrijgesproken van het eerste ten laste gelde en we- VOETBAL De Haagse politierechter kon er begrip voor opbrengen, dat een 43- Jarige ambtenaar uit Bodegraven moeite had om soms inderdaad gro te hinder door voetballende Jeugd veroorzaakt, te verdragen, maar mishandelen mag toch niet. En dat had verdachte gedaan en zo kwam hij voor de rechter. Waarbij deze eveneens wel meende te mogen vast stellen, dat zulks tot vreugde van de buurtgenoot van verdachte was en deze er dan ook wel al te graag toe had bijgedragen. Want het zat al een heel tijdje niet zo best tussen verdachte en de hinderlijke voetballers met aanhang. Herhaaldelijk kwam de voetbal tus sen de rozenstruiken en bloemen in de tuin van verdachte terecht. Blijf daar maar eens rustig onder, wan neer Je een liefhebber van tuinieren bent. Dat was verdachte dus niet geble ven. Hij had zich op een keer zo kwaad gemaakt, dat hij met een fietswiel, hetwelk hij toevallig op dat moment in z'n hand had, een Jeug dige voetballer een klap gaf, die op een pols van "het slachtoffer" te recht kwam. Daarover werd dan al het misbaar gemaakt, aanklacht bij de politie, procesverbaal, verschij nen bij de rechter en alle andere vervelende dingen meer. De rechter was er ook niet ent housiast over, maar de "mishande ling" was nu eenmaal gepleegd en het slachtoffer zei er pijn van te hebben ondervonden. "Die man heeft me gewoon uit staan vloeken toen ik over dat voet ballen klaagde, "aldus verdachte". Ik had het gewoon willen bespre ken". De officier kon zich de ergernis van verdachte begrijpen, maar slaan mag niet en daarom eiste hij f60 boete. De rechter was van oordeel, dat de klager ook beslist niet vrijuit gaat en de wijsheid wel in het midden zal liggen. Daarom volstond hij met op leggen van f 25 boete. dit terrein aangewezen als plaats daartegen bestonden geen bezwaren omdat daarvoor de bomen niet be slist behoeven te verdwijnen. De gemeente Noordwijkerhout heeft echter geen behoefte aan bijzondere gebouwen, maar des te meer aan be taalbare woningen. De stichting heeft daar wel begrip voor, maar bleek van mening dat door wat wij zigingen in het plan aan te brengen er meer bomen gespaard kunnen worden dan in de huidige opzet "net geval is. Hetzelfde geldt volgens haar voor een verbetering van de Zilkerduaniweg, diie volgens de wen sen van de provincie in het plan is opgenomen en waarvoor eveneens bomen moeten sneuvelen. Het gemeentebestuur bleek best gevoel te hebben voor het standpunt van Het Zuidhollands Landschap, maar was op praktische bezwaren gestuit. Alleen bij zeer luxueuze wo ningbouw zou het mogelijk zijn het terrein zo in te delen dat bij bebou wing de bomen kunn enbljjven staan en de gemeente heeft nu eenmaal goedkopere woningen nodig. Daar komt bij dat het graafwerk, bij het bouwrijp maken van het terrein, eveneens gevaar voor de bomen mee brengt door aantasting van het wor telgestel. Een onderzoek, Ingesteld door de boomchirurgen, de gebroeders Co- pijn uit Groenekan, heeft aange toond dat een aantal bomen in zeer aledhte staat verkeert. E en-deel valt te redden door een chirurgische in greep en andere zouden verplant kunnen worden. Dat alles bij elkaar gaat f. 50.000 k t. 60.000 kosten, welk bedrag dan op de grondprijs komt, die toch al ruim f. 300.000 bedraagt. Daardoor zou de grondprijs te hoog worden voor sociale woningbouw. De bochtverbetering van de Zilker- duinweg is een zaak van de provin cie, aldus de woordvoerder van de gemeente, die er nog op wees. dat heel veel gedaan wordt aan nieuwe aanplant. Al die Jonge bomen samen betekenen voor het milieu meer dan de oude, die nu moeten verdwijnen. Hij zag dan ook geen andere moge lijkheden dan in het bestemmings plan staan aangegeven; de woning zoekenden mogen toch niet het slachtoffer worden van het behoud van enkele bomen. Besproken werd nog de mogelijkheid de in het plan opgenomen parallelweg langs de Zil- kerduinweg te vervangen door een fietspad. De commissie uit GS, die de hoorzitting belegde, gaat nu alle argumenten en mogelijkheden tegen elkaar afwegen in de hoop dan het verlossende woord te kunnen spre ken.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9