vreemdgeld voormannen mei ervaring LEINE AUTORIJDERS ALLER ANDSTREKEN, VERENIGT U! eestweek in Warmond ®l Kieler Woche KOERSTIPS ILTF wil toch KOERSEN OP samenwerken DUINDIGT Koenders terug naar Graafschap met de profs BREUR WINT 2DE ETAPPE 'Heatstroke' Oegstgeest volgde advies ambulante handel geheel op EEF DOLMAN HEEFT SPIJT AVRO-toernooi GaatVeiligVeel Langer Mee )ERDAG 28 JUNI 1973 ADVERTENTIE laag Frank Tielman wil partij oprichten, de politieke Partij Automobi- Jkvoel me gedwongen iets te ïeb een grote kennissen- elke keer als de benzine imhoog gaat hoor Je ze kla- niemand. die actie idernemen. niemand die ini- neemt. En iedereen zegt, dat kan praten. Als er iemand aan het rollen brengt komt vanzelf wel". I de 30-Jarige Haagse defen- btenaar over de nood van de man-in-de-auto: „De benzi- wordt steeds maar verhoogd, btiek partijen doen er niets rant z e weten dat die men sa autootjes toch nooit zullen aensen": dat zijn de luidjes kleine inkomens, die voor niets anders hebben dan die m zaterdags op te poetsen sondags in te gaan rijden, geleden kon Je met vrouw en inideren voor een tientje van laag naar Amersfoort. Nu met dat tientje niet verder jouda en omstreken',' heeft Tielman uitgerekend. mep sdt het onzinnig, dat de man t elke dag rijdt de volle mep egenbelasting moet betalen. dat zijn politieke partij van id komt, die kleine rijders be- het autorijden voor hen •ckelijk houden. „Je moest reten wat ze allemaal voor igentje opofferen", of de wegenbelasting laten m en de benzine iets duur- maken of de benzineprijs suimelen en de wegenbelasting iven. In beide gevallen trekt het profijt, dan, die him wagen hun beroep nodg Deken de auto af op bedrijfs- Zelfs een dokter. Al is dat ?n man alleen dan is hij o ch ook een bedrijf". Tielman ziet zichzelf heus, ït in de Tweede Kamer. Hij t zijn actie in eerste instan- peilen of de automobilist ji apathie wil ontwaken en ijk iets wil doen tegen het duurder worden van zijn verworvenheid. graag dat de mensen, die helpen een briefkaart sturen, eet ik „Nou Jongen, we zijn of daar heb Je weer een of gek". Als ik alleen maar tot nnimum aan aanhang kom loeft het voor mij al niet iheid voor zijn partij, adhe- het eerste streven, me wel partiljeider, maar ook wel op de achter houden en een aantal advi- Als u het in uw hoofd haalt om op dit moment naar Afghanistan af te reizen en u wilt daar met louter munten betalen en verzekerd zijn tegen sprinkhanenplaoen, dan maken wij dat subiet in orde! DE GHÉWSWISSELKANTOREN N.V. op de stations aan de grenzen, xoor al uw seurs aantrekken." Frank Tielman weet, dat een in schrijving in het kiesregister geld kost met alle risico's van dien. Hij is daar niet bang voor. „Mijn vader kan dat financieren en desnoods doe ik het zelf". Te bang Hij is dertien Jaar geleden uit Cu racao naar Nederland gekomen en vindt, dat de mensen hier veel te bang zijn. Frank Tielman vindt ook, dat er iets gedaan moet worden tegen )EN Gisteren zijn aan de technische school compro- 1 voor individueel technisch in Leiden, de diploma's Dot. plomeerden dagschool ge- voor P-diploma); albe werken: d. Berg, Koudekerk, P. l*Eclu- den, A. F. Grimbergen, Leiden, ïoogervorst Leiderdorp, H. Ho- iderdorp, C. J. J. Meyer, Oegst- C. A. v. d. Ploeg Leiderdorp, F. Leiden, J. P. Verbiest Lei- M. Wessendorp, Leiden, J. J. Noordwijk, K. Brugman, Lei- v. Beekum Rijnsburg, M. J. rends Leimuiden, A. J. Deckers aade, H. U. Haft Leiden, P. Katwijk, D. H. Meyer, Voor- a, H. C. Muller Voorschoten, C. Poll Bodegraven, F. J. J. Ver- Leidschendam, A. P. T. Verlaan G. J. Vos Sassenheim, A. v. if Hazerswoude. Afgewezen: 3. (bewerken: Chaudron Leiden, T. Brede- eiden, G. Dreef Leiden, J. I. on Leiden, J. Jansen Leider- J. Korpershoek Leiden, J. H. iaaag Leiden, CR. v. Oosfcerom Leiderdorp, S. Pracht Leiden, L. M. Sneyers Leiden, J. Tims Leiden. C A. v. Hal Leiden, G. Kransse Zoe- terwoude, CA. v. Nieuwkoop Sassen heim, E. M. C. Ouwerkerk Leiden, R. C. A. v. Teylingen Zoeterwoude, M. A. M. Cerdel RoelofarendSveen, E. v. Westfllenen Leiderdorp. Afgewezeen: 2 Metselen Best de A. Katwijk, Borst J. W. Rijp- wetering, Glasbergen W. Zoeterwou de, Harskamp A. Lisse, Hoogeboom Fr. Rijpwetering, Jansen C. Voor schoten, Martin R.A. Katwijk, Ou werkerk R. F. Leiden, Ruiten v. Z. Roelofsarendsveen, Star v.d. H. A. M. Rijpwetering, Zandvliet A. T. Woubrugge. Alphen v. J. Leiderdorp, Brokaar G. M. Filippo M. W. Leiden Keereweer J. M. Leiderdorp, Jonge de H. D., Langezaal J. A. Leiden, Tongeren v. W. L. C Leiden, Wolters J. M. Leiden, Wijngaard v. d. D. Lei den. Afgewezen: 3 Schilderen: Abspoel S. Leiden Blom J. P. Zoeterwoude, Kortekaas W. G. M. Lisse, Polanen v. M. Lei den, Ramp D. J. Leiden, Walen Chr. Leiderdorp. Afgewezen: 3 Straatmaken: Boehlee W. Leiden, Haarlem v. A. B. Leiden, Hofman G. J. Delft, Lantrok H. J. Leiden, Ton geren v. R. M. Leiden, Veen v. R. F. C. Hazerswoude. Afgewezen: geen wat hij ziet als de willekeur van de verzekeringsmaatschappijen. „Als Je all risk bent verzekerd heb je in tien dagen Je uitkering, maar ben Je W.A. verzekerd dan proberen ze alles te doen om de uitkering zo lang mogelijk te rekken en zo min mogelijk te betalen." Een politieke partij, die alleen .het heil van de automobilist op het programma heeft? Tielman beseft wel, dat het magertjes is. „Maar als we eenmaal zover zijn blijft het niet bij de automobiel," denkt hij. Krijgt hij genoeg aanhang dan is hij ook wel bereid om te praten met een bestaande politieke partij, die de verlangens van zijn adepten au sérieux wil nemen. Als er maar iets gebeurd! ook dat nog afneemt krijg Je een enorme verveling, die heel gevaar lijk kan zijn." Hij gelooft, dat daaorm die kleine man staat te wachten op iemand, die de kat de bel aanbindt. „Hij moet steeds denken; wordt dit mijn laatste vakantie met de auto of komt er iemand die ons wil hel pen?" KIEL Het was gisteren in de Kieler Woche voor het Ne derlandse contigent zeilers een goede dag. Het meest verheugen de nieuws kwam uit het Tem- pestkamp, waar Europees kam pioen Ben Staartjes eindelijk kans zag zijn gloednieuwe schip in de voorste rangen te varen. Met voorschotman Kees Kur- pershoek eindigde hij als tweede achter de Olympische kampioen Valentin Mankin Rusland). "Eindelijk hep ons nieuwe schip een beetje", zei een tevreden Staartjes na afloop van de race "Het heeft lang geduurd. Geluk kig was de wind vandaag iets krachtiger". Andere succes j es vielen te melden in de nieuwe Olympische klassen van de Tornado's en de 470-jollen. De Tornado vap Bert van der Kieft gleed gladjes naar ae derde plaats, evenals de 470-er van de gebroeders Van Werkhoven. In de Solingklasse legde Bak ker beslag op de vierde positie. Hij volgde Wennerstrom, Schwarz en Borowski naar bak boord en dat bleek een goede greep te zijn geweest. In het laatste kruisrak zeilde Schwarz naar de overwinning. De tweeling Vollebregt was gisteren nu eens niet de beste Nederlandse bemanning. Vlak achter Fred Imhof werden de Vollebregtbroers vijfde, ondanks hinderlijk schroef water van een wegvarend marineschip. Nu er wat meer wind stond was de voorsprong van de Westduitser Libor iets minder dan in de eer ste dagen, maar nog altijd aan zienlijk. In het algemeen klas sement bezetten de Vollebregten nog comfortabel de tweede plaats achter Libor. Feestje Grosbois-prys: 1. Jewelprise (M. Pools) (1.24.6), 2. Kora Marijke, 3. Loe- „Ze beseffen niet hoe belangrijk die auto voor de mensen is. Ga maar eens zonder auto naar een feestje. Als het net leuk begint te worden moet Je zeggen „Ik ga weg anders mis ik de laatste trein". Als een automobilist iets met zijn wagen heeft, als hij een aanrijding krijgt is dat iets verschrikkelijks voor hem: ik kan in zo'n geval niet sla pen." Frank Tielman is ervan overtuigd dat de steeds stijgende kosten het rijden voor de gewone man ten slotte onmogelijk maakt. „Hij heeft al zo weinig, als Je hem Angelo-prijs: 1. Manolito (F. van Deuren). 2. Gratissa. 3. Yubarajah. To to w. 2.10, pl. 1.40. 2.10. kop. 4.-. Lllle-prys: 1. Impuls W (J. uijic-piijb. i. impuis w (j. van Dooyeweerd) (1.20.5). 2. Idool Vreden- hof, 3. Junior Volomon. pl. 1.40. 8.90, 1.40. kop. 9. DOETINCHEM Henk Koenders, die drie jaar voor de Go Ahead Eagles heeft gespeeld, komt in het nieuwe seizoen uit voor de eredivisie club De Graafschap, waarvan hij af komstig is. André v. d. Ley, die twee jaar bij De Graafschap speelde, keert terug naar de Go Ahead Eagles. Jolly Maverick-prys1. Coald (mej. Tappenbeck). 2. Consella, 3. Merló. Toto w. 12.-. pl. 1.70. 1.10. 1.20. kop. 64.60. trio 195.10. Parys-prijs: 1. Lady Belle (J. Wage naar) (1.25.9), 2. Lies, 3. Jassana. To to w. 3.30, pl. 2.30. 1.80, 2.30. kop. 2.20. Marseille-prijs: 1. Ida Roodnoot (P. Smit) (1.24.7). 2. Jonathan, 8.20, pl. '2.70. 2.10, 3.30, kop! »v, 612.90. Rouen-prijs: 1. Immer Treu (E. Co- ijn) (1.23.8), 2. Ideal Dear, 3. Istan- ul. Toto w. 2.30. pl. 1.30. 1.10. kop. Londen De voorzitter van de in ternationale tennis-federatie, Allan Heyman heeft nu in Londen ver klaard, dat hij geruime tijd geleden aan de Amerikaanse vertegenwoor diger van de profbond, de ATP, Jack Kramer reeds voorstellen heeft gedaan de ILTF te moderniseren en aan te passen aan de eisen van de prof. Volgens Heyman heeft Kra mer deze voorstellen echter niet aan zijn organisatie overgebracht. Tot de nieuwe plannen zou ook hebben behoord een gewijzigde clausule voor het geval een speler niet bereid zou zijn voor zijn land uit te komen. Zoals nu in het geval Pilic, waardoor het hele Wimble- don-drama is ontstaan. Heyman: „Ik heb vele gesprekken met Kramer gehad en hij heeft mijn voorstellen nooit van de hand gewezen, noch tegenvoorstallen ge daan." De ILTF-president verklaarde niet temin toch tot betere samenwerking met de profs te willen komen, maar hij verwachtte nog wel moeilijkhe den met sommige nationale bonden als uitvloeisel van de profboycot. Zaterdagmiddag weer eens een klassieker voor de volbloeds. In de ren om het Van Brieuens Memo riaal zijn het zes zeer jeugdige vol bloeds die over een afstand van 1000 meter het prijzengeld van ruim dertien mille voor hun eigenaren verdelen. De grootste hap uit de Welgevulde prijzenruif is ongetwij feld gereserveerd voor Prince Arjan met jockey Henk v. d. Kraats, ten zij Joris en Feuerglut een even snelle ais grote vormverbetering hebben ondergaan. Het drafpro gramma blijft deze middag wat be neden de voor Duindigt geldende kwaliteitsmaat. Ikina, in handen cees de Leeuw en Kapitein Scotch met Leo Schoonhoven zijn goed ge noeg om in hun werk vooraan te eindigen. Tips voor de draverijen en rennen te Duindigt: 30/6 Alfie-prijs: 1. Karamba, 2. Lambert Baker, 3. Karamba X. Outsiders: Karin W en Linos van Amstel. Eden Roek-prijs: 1. Lyrana, 2. Kwant, 3. Komiek Oli vier. Outsiders: Kris Spencer en Kinglet O. Care Away-prijs: 1. Kapitein Scoth, 2. Hero Hollan- dia, 3. Intrepid Girl. Outsider: Jo nathan. Winzel-prijs 1. Jack Fortuna, 2. Ilexide Hanover, 3. Ingo van Bonni. Outsiders: Im- pereur en Kstara Woelwater. Arjo-prijs: 1. Henry Bel win, 2 ivan Hollandia, 3. Gonda Scotch. Outsiders: Gio vanni en Ilina. Fair Qouta-prijs: 1. Ka Bond. 2. Jassana ,3. Kwik V. Outsider: Karosa H. Sabanera-prijs: 1. Kandy Buitenzorg, 2. Kitty H, 3. Kabbes du Bois. Outsider: Kahinga. Van Brienens Memoriaal: 1. Prince A(rjan, 2. Joris, 3. Feuer glut. Outsider: Wunderbar. Dark Horse-prijs: 1. Le Paladin, 2 Royal Hunter, 3. Right Light. Outsiders: Panta Rei en Funchal. Grizka-prijs: 1. Run Home S, 2. Off Spring, 3. Quick Tor. Outsiders: Doncaster en Ambition. Motorsport Voor het eerst na veertien Jaar zullen op het geheel ge restaureerde circuit van Z andvoort weer eens internationale motorwed strijden worden gehouden. Op 8 Juli zal een programma van groot allure door de onlangs in het leven geroepen stichting Motorsport Zand voort wor den afgewerkt. A vondzesdaogse DEN HAAG De Delbana-renner Jo Breur heeft gisteren in het Zuider_ park in Den Haag de tweede etap; e van de internationale wieleravend- zesdaagse gewonnen. Hij legde de 30 kilometer (32 ronden) af in 1 uur. 53 minuten en 5 seconden. In het klas sement leidt Ton van der Spiegel, een ploeggenoot van Breur. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Breur (Ned.), 2. Rehorst, 3. Schu macher (WdL), 4. J. Hordijk 5. Brinkman, 6. v. d. Valk. 7 Van Leeuwen (allen Ned.). 8 Hallam <GB), 9. v. d. Ende (Ned). 10 Pronk (Ned.>, allen z.t. als de winnaar Het klassement is nu: 1. v. d. Spiegel (Ned.) 15 pn 2. Rehorst <Ned.) 15, 3. Thomas (GB) 14 4. Breur (Ned.) 10, 5. Brinkman (Ned.), 6. v. d. Valk (Ned.), 9. 7 Schumacher (Wdl.) 8, 8. B. Hordijk (Ned.) 8. UTRECHT „Heatstroke", een tot nu toe we n .g voorkomend ziekteverschijnsel, waardoor tij dens de verleden Jacr gehouden vierdaagse in Nijmegen vier wan delaars werden getroffen van wie er twee zijn overleden, is het afgelopen jaar punt van inten sieve studie geweest van het me disch team van de Nijmeegse Vierdaagse. De hoge tempera tuur. die verleden jaar heerste, heeft het KNBVLO doen beslui ten nu al de wandelaars te waarschuwen voor deze heat stroke (hitte-beroerte>. Afgezien van de waarschuwingen die in het programmaboekje voorko men. zal door het organisatie comité, bij weersomstandigheden waarbij gevallen van heatstroke zouden kunnen voorkomen, een alarmfase ingeluid. Dit houdt in dat eventueel het parcours zal worden ingekort, dat er een verruiming van het tydstip van binnenkomst wordt toegepast en dat de start vroe ger wordt gesteld. Militairen zul len voorts hun bepakking mogen aflaten. Verder zal er op elke rustplaats een arts met begelei ding aanwezig zijn om de deel nemers met „klinische blik" te bekijken en eventueel aan een nader onderzoek te onderwerpen. Het aantal ambulances is dit Jaar bovendien uitgebreid van 25 tot 49 stuks. SMOND In de komende Stat Warmond een groot feest net. Het 4400 inwoners tellende de Kaag verwacht dan ler een bezoekersaantal van ca mensen om de diverse attrac- fienementen te bezoeken. Even- de afgelopen jaren zal de Ver tot Viering van Warmonids a ook dit jaar tijdens de Kaag- ftverse activiteiten organiseren. vcereniging, enkele jaren ge- opgericht en waarin alle an- «stcomité's zitting hebben, heb- programma opgesteld voor elk Pop-centrum 'Ut Sloepie' de pop-wereld tijdens de teek goed bekend. Vorig jaar n zij 3000 jeugdige bezoekers, i zijn er weer toppers als 'Band Naam', Oscar Benton band Belgische 6-mans band van Dean. Men kan in 'Ut Sloepie' telijk terecht door de overdekte De Warmondse Kaagweek is ech ter een specifiek feest voor het 'bui- tengebeuren' in het unieke park 'Groot Leerust' dat ligt aan de Leede, uitmonding naar de plassen Volgen de week vrijdagavond om 8 uur wordJt dooi* burgemeester De Vreeze dot bui tenge beuren geopend. Winkeliers bieden dan hun waar aan in oud-Hollandse kleder drachten. Tijdens deze jaarmarkt is er ook het optreden van de War- monds, "Bierkouwers". Nieuw dit jaar op de jaarmarkt is 'n oude carroussel met nog van die echte houten paar den er op en ook het 'optreden' van een glasblazer en een pottenbakker. Men kan dan ook snoepjes uit groot moeders tijd nuttigen, zoals babbe laars en kaneelsokken. Warmonders, die ouder zijn dan 65 jaar kunnen worden opgehaald met de oude Jan Plezier. Vanuit Noord- wijk is er ook mogelijkheid om met een rondvaartboot vanaf De Sohie te de oud-Hollandse DEN HAAG Eef Dolman blijft dit seizoen toch als wielrenner ac tief voor Kela Tapijt. Dolman, die begin deze week zijn proflicentie te rugstuurde naar aanleiding van een foutieve klassering bij het Neder lands kampioenschap in Valkenburg, zal proberen zijn licentie zo spoedig mogelijk terug te krijgen. De directie van de firma waarvoor Dolman rijdt, is bereid de impulsieve handeling van Dolman te vergeten. HILVERSUM ANP) De uitsla gen van de partijen voor de 13e ronde van het internationale AVRO-schaak- toernooi, die gisteren werden gespeeld, zijn: Gelier Poloegajewski Andersson Sax Ivkow Szabo 3232LJubojevic Timman 1—0. Stand na 13 ronden: 1/2 Szabo en Geiler 9; 3 Ljubojevic 8: 4 Anders son 6; 5/6/7 Sax, Ivkow en Poloega jewski 53£; 8 Timman 3%. ADVERTENTIE De Conti TS staalgordelband is gemaakt voor ervaren rijders die véél kilometers maken en die onder alle weers- en verkeers omstandigheden maximale veiligheid eisen. Waarom rijdt U er nog niet op...? Uw garage zal 't zeker bevestigen. Continental Rubber b.v. Amsterdamseweg 45-47 Amersfoort - Tel. 03490-12934* OEGSTGEEST In antwoord op vragen van de raadsleden Van Bel le-Van der Ster (PvdA) van Looke- ren Campagne-Van Renterghem (D' 66) zeggen B. en W„ dat het aantal aanmeldingen voor een standplaats op de warenmarkt 280 bedroeg, waarvan 9 uit Oegstgeest. Van dit totaal kwamen er 30 na het verstrij ken van de sluitingstermijn binnen. Het was B. en W. niet bekend wie van deze aanvragers lid waren van de Centrale Vereniging voor de am bulante handel. Het advies van de heren Zonderop en Van Dam, vertegenwoordigers van de ambulante handel met be trekking tot de brancheverdeling volgde het college bijna geheel op. B. en W-vertegenwoordiger Thorn voegde een kraam voor buitenlandse kaas in (dit werd later weer onge daan gemaakt omdat dit onjuist bleek). Verder werden de mensen die textiel verkopen bij elkaar gezet. De „groep diversen" werden niet op gesplitst maar voor het totaal zouden 4 kramen worden verloot. Door dit laatste werd voorkomen dat bij de loting een kraam zou worden toege kend aan een "groep" die bestond uit De loting heeft niet onder alle deelnemers plaatsgevonden. De bij de voorselectie afgevallen gegadig den zijn er niet bij betrokken ge weest. Bovendien is afzonderlijk ge loot tussen de Oegstgeestenaren in Het Nederlandse schaakteam heeft gisteren in Gstaad tijdens het internationale Clare Benedict-toer nooi een forse neden'aag geleden te gen West ^Duitsland33i. Alleen Rob Hartoch speelde aan het vierde bord tegen Johann Eising remise. de branche groenten en fruit, omdat zich meer kandidaten hadden ge meld. Het ging er dus om. zegg°n B. en W. welke Oegstgeestenaren er oo de markt zouden komen Ten gevol ge van het comoromis - geen rijf maar vier groente en fruitkramen - is dat er een minder eaw^rd^n d*n men had gedacht. De gegadigden die niet persoonlijk of door anderen wa ren vertegenwoordigd bij de loting hebben niet mee geloot. Dit was "éi gens B. en W. afgesproken met de vertegenwoordigers van de amb'-^n- te handel. B. en W. ontkennen dat wethouder Thorn bij de verlotine is afgeweken van de afgesproken pro cedure. ADVERTENTIE maak meer gebruik van onze uitgebreide service

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9