Plan aanvaard w Consument over vestiging Bijenkorf BALLY Herengracht-Zijlsingel Goud voor Barkema rvvs Reactie van een baantjesjager Badhuis blijft in Linde- straat Zo kwam het vuil op straat Tuinstads- wijk vergadert iiÉ )ERDAG 28 JUNI 1973 [oncl in Meren- jk voor t. Nederlanden - Lang duurden in de raad gisteren de beraadsla- de verkoop van grond Merenwijk aan het Bouwfonds lifute Nederlanden NV. Men be- [aiet een vrij uitvoerig debat over of niet uitstellen van de be- y van dit voorstel. Mevrouw (PvdlA) wilde uiitstel. Haar iinste redenen daarvoor wa tt de voorbereiding in de com- onvoldoende was geweest en raad te weinig inzicht had in [Nationale Nederlanden nu pre vail plan is. Zij vreesde, dat 'net mogelijkheid zou ka-ij- |om mensen met een individuele ibsidie naar achteren te schui- "Wij weten niet wat voor hui- t, en voor wie ze be taai- zuilen zijn", aldus het PvdA- |0r Jüd. Zij wees er in dit verband it de plek waar Nationale Ne- iden wil gaan bouwen, juist van af aan voor mensen met lage- bestemd is geweest. Zij uitstel daarnaast nog gewenst te kunnen gaan of er bouwers die goedikoper zouden kiunnen en. Haar conclusie over hele tel: "Ik heb nog nooit zo'n stuk- mo, astv/erk gezien. Het voorstel be- r e grote onzekerheden". K thouder Kr et zag geen reden om rijf el en aan de goede bedoelin- van Nationa/le Nederlanden. Hij om dat duidelijk te maken lat men tot nu toe steeds in overleg heeft samengewerkt, is bekend dat deze maatschap- Msjiet wild-commercieel te werk vond hij. Jwethouder betwijfelde of andere ers voor lagere huurprijzen zou- t kunnen zorgen. „Ik heb nooit se- plannen gezien van mensen die dat zij het goedkoper konden, het maar waar...", verzuchtte LEIDEN In een lange, warme vergadering heeft de Leidse raad gisteravond twee be langrijke zaken afgehandeld. Het programma van eisen dat B. en W. op tafel hadden gebracht voor het gebied Herengracht-Zijl singel werd, met een reeks aanvullende voor stellen van PvdA-raadslid mevrouw Kerling, aanvaard. Daarnaast stemde de read in met de verkoop van grond aan de NV Bouwfonds Nationale Nederlanden. Deze twee onder werpen vergden echter een dermate groot deel van de avond, dat men evenals maandag niet klaarkwam met de hele agenda. Dat betekent, dat er vanavond nogmaals vergaderd zal moeten worden. voorstel om de behandeling uit 104>llen werd met ruime meerder- verworpen, mede omda/t de •ers In t Veld, Van Peype en Dam niet met hun fractiegeno- leestemden. „Omdat", zo ver- ,e In 't Veld, „uitstel de grond- mogelijk boven een aanvaard- niveau uittilt, en omdat ik snel un bouwen. Ik geloof niet dat augustus, na het zomerreces de raad, uitgewerkte plannen goedkoper bouwen kunnen ver- ag <n besloten was dat men niet on its tellen, wend het contract voor vafaiisactie onder vuur genomen, ouder Kret had overigens ver men tot gistermiddag twee de formulering had ge- g fd, e dat men over de ver- ringen tot overeenstemming was pen met Nationale Nederlanden, ïaamste wijzigingen die men nog and had gebracht: er moet 5% rdentehulzen komen (aanvanke- stond in het contract dat men laar zou streven) en Nationale rlanden maakt niet meer uit of pwenst is om 20% flats te bou- lA-raadslid Waal was deson- T| s niet erg te spreken over het fact. Zijn voornaamste bezwaren er niet in het contract is telegd hoeveel premiewoningen er ïwd moeten worden; dat er niet ende voor gezorgd zou kunnen dat mensen met een huur- die gelijkberechtigd zouden wor- i>ij het verhuren van huizen, dat weken na oplevering niet lang ïg zou zijn om Leidenaars of en die economisch aan de stad iden zijn de voorrang te kunnen dat men Nationale Neder- in per contract vrije vestiging ideerde. Bovendien merkte hij ten bij verhuur aan een ie huurder helemaal geen reke- hoeft te houden met voorrang Leidenaars of economisch aan m gebondenen. lal wilde achter de garantie van vestiging voor tweede en latere ders inlassen: „behoudens wet- regelingen". Hij doelde daar op de woonruimtewet. De raad tegen deze toevoeging geen be- Wel echter tegen zijn voorstel iet contract pas goed te keuren t de raad akkoord zou zijn ge- met het bouwplan. Wethouder wilde wel meegaan met de for- ring van Amptmeijer (PSP) dat raad „in hoofdzaken" akkoord moeten gaan met het plan. De nam dit voorstel aan. rvolgens kon het hele koopcon- door de raad worden goedge- In het begin van de avond zag het er niet naar uit dat de raad nog lang werk zou hebben. In een uiterst vriendelijke sfeer werd vry vlot het pakket eisen voor d'e opbouw van het gebied Herengracht-Zijlsingel vast gesteld. Wethouder Kret van stadsontwik keling verenigde zich met de complete lijst van aanvullingen op het door B. en W. voorgestelde programma van eisen. Bij een aantal punten merkte hij wel op, dat mevrouw Kerling om uitstel van beslissingen vroeg, wat in een pakket van eisen mogelijk is, maar in een bestemmingsplan niet meer. „We zullen over een tijdje toch definitief moeten zeggen wat we nu willen", aldus de wethouder. Dit voor behoud gold met name het voorstel van mevrouw Kerling om zich nog niet vast te leggen op de toekomstige bestemming van terreinen waarop nu nog industrie gevestigd is (het PvdA- raadslid had hierbij de Grofsmederij op het oog)Het ging ook op voor het voorstel van het raadslid om de Lan- gestraat slechts als wijkontsluitings- weg te laten dienen en geen mogelijk, heid te geven voor doorgaand ver keer. „We denken niet op voorhand aan een doodlopende weg. Ook hier zal in het bestemmingsplan onze de finitieve wens duidelijk moeten wor den aldus wethouder Kret. Hy be loofde hard te zullen strijden voor de door mevrouw KerMng gevraagde verkleining van de parkeernorm, al zei hij wel benieuwd te zyn hoe ho gere overheden op dat plan zouden reageren. Persoonlijk vreesde hij „binnenstadachtige parkeertoestan- den" döor gebrek aan voldoende par keerruimte. Een voorstel van D'66-er Oosterman om de zuidkant van het Waardkerk- plein als z.g. hard element in het programma van eisen op te nemen, na.m de wethouder niet over. Ook de raad steunde de democraat niet. „Pvd!A-er Van Dam beloofde d£ wet houder in het vervolg een betere pro cedure te zullen volgen dan nu bij het sluiten van een overeenkomst met projectontwikkelaars. "In de toekomst zullen wy niet meer een krediet van de raad vragen in een In het foto-onderschrift over de protestactie van enige Leidse gezin nen tegen dreigende hudsuitzzetting, is een fout geslopen. Niet d:e Ge meentelijke Woningstichting zegt de bewoners van gekraakte huizen aan de panden te verlaten, maar de Ge meentelijke Huisvesting. dei-gelijk vergevorderd stadium", a'i- dius de wethouder. De gemeente heeft indertijd met de ontwikkelaars van het gebied Herengracht-Zijlsingel een overeenkomst gesloten met als voor waarde dat er pas geld op tafel zou komen wanneer de ontwikkelaars een plan zouden hebben ingediend, dat aanvaard zou worden. Nog twee beloften van wethouder Kret; er zal tijdig warden nagegaan of er mensen zijn die zelf hun huis willen bouwen, en er zal op tijd wor den bekend gemaakt dat architecten en aannemers met ontwerpen voor het gebied kunnen komen. Dat is ge wenst omdat anders de huidige ont wikkelaar als eerste met een plan kan komen, dat men snel wil uitvoe ren, zodat anderen geen eerlijke kans krijgen. Het aangevulde programma van eisen werd door de hele raad met uitzondering van Oosterman en Kuyper (Democratische Fractie) aanvaard. LEIDEN Veertig jaar in dienst van de overheid is een goe de reden om voor een koninklijke onderscheiding in aanmer king te komen. De woningmaatschappelijk werker S. Barke ma van de Gemeentelijke Woningstichting ondervond dat gistermiddag aan den lijve toen loco-burgemeester mevrouw Den Haan-Groen hem een gouden ere-medaille op de rever speldde (op foto Jan Holvast). Barkema, van 1934 tot 1969 werkzaam in Endegeest, sollici teerde vijf jaar geleden zonder een diploma van de sociale academie naar de functie van woningmaatschappelijk werker bij de Gemeentelijke Woningstichting. Zijn roep werd beant woord en Barkema kreeg een functie die landelijk als een primeur gold. Het takenpakket dat op Barkema lag te wach ten was omschreven het leggen van contacten met kandi daat-huurders en het onderhouden van contacten met be woners van gemeente-woningen maar dat pakket stoelde op weinig ervaring, zodat Barkema min of meer voor de leeu wen werd geworpen. Nu, na vijf jaar als woningmaatschappelijk werker te hebben gefungeerd, hoorde Barkema hoe mevrouw Den Haan en an deren zijn werk bij de woningstichting tot nog toe op prijs hebben gesteld. Mevrouw Den Haan: „U hebt helemaal waar gemaakt wat men van u verwachtte". En hem kwalificerend: „U bent een beetje terrierachtig. Zo van: hier ben ik aan begonnen en dat zal ik dan ook afmaken". Barkema, met vrouw en kinderen gisteren het middelpunt op een bijeenkomst in één van de zaaltjes van de Zuiderkerk, kreeg van de voorzitter van het stichtingsbestuur, mevrouw M. M. J. Voortman, een draagmedaille en een geschenk onder couvert. De directeur van de stichting, C. Streefland, bood hem namens het personeel eveneens een geschenk aan. En verder in Leidse raad PvdA-fractieleider Van Aken zal nog voor de grote vakantie van de raad de gelegenheid krijgen om de kwestie-Winkelhof te behandelen. De socialist wil vragen stellen over de bouw van het grote winkelcentrum dat voor Leidedorp is ontworpen. ff De maatregelen die door B en W waren voorgesteld voor wering van autoverkeer uit de Pieterswijk wer den door de raad aanvaard, inclusief één voorstel van de PAK-fractie. Dat hield in, dat er in plaats van par keerplaatsen groen komt in de Zon neveldstraat om het wegdek wat te versmallen. Twee andere aanvullin gen van het PAK kregen geen meer derheid. O De kinderen van de lagere scholen krijgen ter gelegenheid van het 25- jarig regeringsjubileum van de ko ningin een boekje van f 1.25. Dat is een kwartje duurder dan men aan vankelijk van plan was. maar een kwartje goedkoper dan wethouder Duyverman in de vorige raadsverga dering had aangekondigd. De PvdA, die vorige keer een voorstel had in gediend om het geld dat hiermee ge moeid is te gebruiken voor de aan schaf van een ruilbibliotheek die zou moeten worden ondergebracht in een te stichten centrale schoolbibliotheek, trok dit voorstel in. Men was met de wethouder van mening, dat het nieuwe boekje "zekere staatsburger lijke vorming" geeft. Veel lof en waardering van de raad voor de Stichting Eigen Huis. De ver koop van de grond in 't noord-ooste lijke deel van de Merenwijk aan deze stichting gaf geen problemen. PSP- er Amptmeyer merkte wel op. dat er in het contract geen clausule was op genomen om speculatie onmogelijk te maken. Wethouder Kret nam het voorstel dat de PSP-er indiende cm een dergelyke clausule in de toe komst wel op te nemen over. Hij zei, dat men wel op andere wyze in het contract moet regelen wat er gebeurt in geval van overmacht. Leiderdorpse Postduivenvereni ging "De Rijnklievers" Wedvlucht vanaf Chatereaux, afstand 630 km. In concours 164 oude duiven. Ge lost om 5.20 uur, met N.O. wind. Uitslag: 1. A. v. d. Dop en zn.. 2. J. Rozier, 3. Gebr. Kok, 4. C. v. d. Nieuwendyk, 5. idem, 6. M. Jonge- leen, 7. P. Veelenturf, 8. C. v. d. Nieuwendyk 9. A. v. d. Dop en Zn. 10 C. v. d. Nieuwendyk. Wedvlucht vanaf Roosendaal af stand 69 km op 23-6-1973. In con cours 495 jonge duiven. Gelost om 6.00 uur, met N.O. wind. Uitslag: 1. A. v. d. Dop en zn., 2. idem, 3. J. Rozier, 4. A. v.d.Dop en Zn., 5. P. Landesbergen, 6. Ge br. Kok, 7. W. v. d. Kooy, 8. C. v. d. Nieuwendyk, 9. A. v. d. Dop en zn, 10. P. v. Griensven. ADVERTENTIE Elke tweede fles gulden goedkoper ONTE'S SCOTCH WHISKY M2.95 elke tweede fles GULDEN goedkoper. VIEUX EXTRA ZACHT elke tweede fles GULDEN goedkoper. KERSEN BRANDEWIJN per liter f 8,40 elke tweede liter GULDEN goedkoper. STEENSTR 8 TEL 21361 HERENSTR 6 - TEL 3 006f HAARLSTR 204 TEL 21611 en gratis thuisbezorgd in Leiden en omgeving. Donderdagavond koopavond tot 9 uur geopend! Een reactie van de zijde van de consument (zeg maar klant) op de actie van de middenstandsorganisa ties van Leiden, Alphen aan den Rijn, Koudekerk, Voorschoten, Zoe- terwoude, Oegstgeest en vooral Lei derdorp lykt mij op zijn plaats. Volgens de opening van uw blad van 16 Juni jl. hebben de genoemde middenstandsorganisaties zich fel ge weerd tegen de plannen van de Bij enkorf een 14.000 m2 grote superwin kel te bouwen in het plan "Winkel hof" in Leiderdorp. Zij baseren hun agressie op argumenten, die ver momd zijn in planologische termen maar doordrenkt zijn van eigen be lang. Er werd immers vermeld, dat de mid densbandsorganisaties van een duidelijke "overbewinkeling" en een aanslag op het bestaande winkelap paraat spreken. Zij (de Leiderdorpse middenstand) vindt het onjuist, dat de Bijenkorf het voor het zeggen krijgt "uiteraard ook over de aard en omvang van de andere zaken in het winkelcentrum". Zelfs de werkgelegenheid wordt erbij gesleept: "De middenstandsor ganisaties wijzen erop, dat ook de werkgelegenheid gevaar loopt. Vast personeel van zaken, die moeten sluiten, komt niet aan de gang in za ken als in het nieuwe winkelcentrum, die veelal met pant-time-krachten werken". En dan volgt de meest kwalijke opmerking: "Als we het (plan) niet kunnen tegenhouden, zul len we proberen de zaak op de lange baan te schuiven", aldus Midden standscentrale-secretaris Van Zijp naar aanleiding van de plannen om in beroep te gaan bij Gedeputeerde Staten en de Kroon als de gemeente raad van Leiderdorp het voorberei- dingsbesluit zou vast stellen over eenkomstig de plannen van B en W, hetgeen inmiddels is geschied. Iedereen weet, dat het op die ma nier zo'n drie of vier Jaar kan duren voordat met bouwen begonnen kan worden. Van Zyp is strikt formeel ge rechtigd om zo de poot dwars te zet ten - immers eeni«\ier mag bezwaar maken -, maar het heeft dan ook niets maar dan ook niets met ruim telijke ordening te maken. De poot wordt stijf gehouden vanwege de concurrentie, verpakt in wat planolo gische kreten. Voor die concurrentie hoeft de klant niet bang te zijn, eer der blij. Het zal velen, die buiten Leider dorp ervaring hebben met winkelen, zijn opgevallen, dat de Leiderdorpse middenstand - op goede uitzondering gen na, dat moet gezegd worden - nogal stijf aan de prys is. Boven dien is het assortment ook niet om over naar huls te schrijven. De consumenten hebben er dus al-; leen maar belang bij dat er een beetje leven in de brouwerij komt, dus een behoorlijke dosis concurren tie. Dank zij de informatie uit onder meer de Vokskrant van 21 Juni Jl is daar wat zinnigers over te zeggen dan door de middenstandsorganisa ties gedaan is. Het betreft een Ma- xis-superwinkel, waarvan de eerste in Muiden gebouwd wordt. Kenmerk van alle Maxis-superstores (er be staan ook plannen voor dergelijke warenhuizen in Breda, Capelle aan de IJssel en Badhoevedorp) zijn de lagere prijzen: vijf (voor levensmid delen) tot negen procent lager dan het prijspeil in de traditionele detail handel. De Muidense vestiging krijgt een assortiment van 35000 artikelen. Iedere consument kan wel met zijn klompen aan voelen dat hij daarmee er niet op achteruit zal gaan. En dan dat argument van de werk gelegenheid! Dezelfde Volkskrant be richt dat de Muidense vestiging, groot 17000 m2, plaats heeft voor 265 man full-time personeel, hetgeen toch wel een fikse injectie voor de werkgele genheid lijkt, maar Ja de midden stand zal wel beter weten, of niet soms? Het geestige is, dat er geen be stemmingsplan is. Als de Bijenkorf nu een bouwvergunning had aange vraagd vóórdat het voorbereidingsbe- eluit was genomen, dan kan de Lei derdorpse gemeenteraad zelfs niet eens de bouwvergunning weigeren. -Dezelfde situatie ontstaat als over een Jaar het voorbereidingsbesluit is verlopen en er geen bestemmingsplan ter inzage is gelegd. Dat kan span nend worden In het andere geval is het risico duidelijk aanwezig, dat de Bijen korf zegt, ik ga wel ergens anders zit ten waar het minder lang moet du ren, bijvoorbeeld in Koudekerk! Moe ten de mensen uit "Binnenhof' weer dat hele eind naar het winkel "cen trum" Santhorst, waar het assorti ment zo klein (nog?) is. En midden standers, hebt u wel eens gehoord, dat zo'n massaal warenhuis niet de service kan verlenen, die u wel zou kunnen leveren. En hebt u wel eens gedacht aan specialisatie? Het is te hopen dat het ooit nog eens tot een gezonde concurrentie komt. De consumenten en dat zijn er véél meer dan middenstanders wensen de Leiderdorpse gemeente raad veel moed, integriteit en vooral wijsheid toe, zeker nu de verkiezin gen weer voor de deur staan. P. R. VAN DER VLIET, Van Effendreef 3, Leiderdorp. LEZERS SCHRIJVEN Dit is een reactie op het stuk over BHW en democratie van Bert van Dommelen en het ingezonden stuk "Baantjesjager uit bestuur", dat daarop volgde. Van Dommelen schreef over een ledenraadsverga dering, maar het was een buitenge wone ledenvergadering van "De Eendracht". Ik heb Van Dommelen niet met sterke arm tegengehouden, want ik ben tot grote voldoening van mijzelf geen lid van de Bond van Huurders en Woningzoekenden. Het tegenhouden was inderdaad een be stuursbesluit. Het bestuur besloot u- mamiem niet-leden te weren- Wat het ingezonden stuk betreft, één van de schrijfsters, mevr. Ver geer en haar man willen van deze wo ningbouwvereniging een puinhoop maken. De mentaliteit van de BHW is een schande voor deze woning bouwvereniging. Eerlijke voorlich ting is nodig. Adhesiebetuigingen voor het Eendracht-besluit zijn niet uit het hele land binnengekomen. Er kwamen slechts twee telegrammen, één van de SP en één van een comi té uit Leiden. Ik hoop, dat alle Een- diraoht-ledien u met de leugen-kraait van de BHW door zullen sturen. Ik heb niet met m'n portefeuille ge zwaaid. Ik had wel mijn functie neer gelegd als de heer en mevr. Vergeer in de zaal waren gebleven. Deze ver gadering was voor leden van de wo ningbouwvereniging en niet voor op roerkraaiers. Ik woon zelf in een renovatieplan en heb altijd met alle bewoners zon der BHW-ers gereageerd tegen hoge huren na renovatie. Amptmeijer was hier wel bij. Het is juist, dat ik geen huurkaarten ophaalde. Bewoners moeten zelf hun beslissingen nemen. U schrijft, dat ik telkens beter schap beloofde. Dat wens ik zieke mensen toe, maar geen politieke groepering. Toen het oude bestuur er nog zat heb ik bedankt als lid van het actiecomité. Ik was de leugen propaganda meer dan zat. Ik wist toen niet, dat zoveel leden van de ledenraad vertrouwen in mij zouden uitspreken als bestuurslid. De vorm van democratie, die de BHW voorstaat, is doen wat de BHW zegt en als je een andere mening ADVERTENTIE De heer H. van Duyvenbode maakt zich in een ingezonden stuk (8 Juni jl.) ongerust over een mogelijke slui ting van het badhuis aan de Linde straat. Ter geruststelling van hem en an dere gebruikers van het badhuisdeel ik u mede dat van sluiting binnen afzienbare tijd geen sprake is. Wel is er door de verminderde belangstel ling en de steeds oplopende exploita tiekosten een situatie ontstaan, waar in B. en W. zich zullen moeten be raden over de verdere exploitatie van het badhuis. Het teiltje van de heer Van Duyvenbode kan echter rustig nog een tydije op zolder blijven staan! Buro Voorlichting Stadhuis, Leiden, J. G. LELIVELDT. schoenen een lust om op te lopen Van Dalen Donkersteeg 21, Leiden hebt, moet het weg en dan wordt Je door het slijk gehaald. De Eendracht moet waakzaam zijn. Anders wordt deze woningbouwvereniging een hoofdkwartier van de BHW met alle gevolgen vandien. Tot slot dit. Mevr. Vergeer is een baantjesjager, want zij wil secreta ris worden. Zij wil er een BHW-kliek van maken. Verwijt dus een ander niet wat u zelf bent. Ik ben ver baasd, dat de vrouw van de voorzit ter en vijf bestuursleden aan deze vuiligheid meedoen. CHR. HELLEBRAND Secretaris Lombokstraat 19 Leiden Mede-ondertekend door 41 Een- dracht-leden. (Discussie gesloten-redactie) Naar aanleiding van het artikel "Milieu-oorlog" in Haarlemmerstrat wil ik protesteren. Het feit dat het vuil netjes was opgestapeld en de ruit enigszins bedolven was, is in het geheel niet waar. Het vuil was neergegooid. Door de twee meter hoge stapel vuil was de ingang zo versperd dat zelfs de be stelling niet naar binnen kon wor den gebracht. Nadat de bewoonster van het bo venhuis mijn verzoek om het vuil weg te halen had geweigerd, raakte m'n geduld op. Ik heb het vuil op straat gegooid, en welke winkelier zou dat niet gedaan hebben? Na dit al les kwam de bewoonster naar bene den gestormd en begon met alles te gooien en te slaan. Ik hoop dat u de ze brief wilt publiceren en dat daar door alle misverstanden, die de heer Van der Holst rondgestrooid heeft, verholpen zijn. MEJ. A. BREDEROODE Nieuwe Mare 3, Leiden. Opnemen van brieven in deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. Aan de thuisgebleven leden van de woningbouwvereniging Tuinstads- wijk". Het bestuur had voor de jaar vergadering verslaggeefster Ronny Vink niet uitgenodigd, gezien het vo rige stukje van haar hand en gezien het feit dat het een nog hardere chantagepolitiek gebruikte tegenover het actiecomité. Na de vorige verwij ten van het bestuur over het niet aandurven van verantwoordelijkheid van het actiecomité, had nu het actie comité kandidaten ge$teld voor alle opengevallen vakatures. Hierop reageerde voorzitter Lan- cel: "Als er ook maar één lid van het actiecomité in het bestuur komt, stapt het hele bestuur op." Helaas trapte het grootste aantal leden er nog in, maar dat zal wel anders wor den als de nu al gesuggereerde huur verhogingen doorgaan. Het bestuur stelde na herverkie zing dat het royement van de leden van het actiecomité voor 90 vast staat, omdat ze: le. Het niet eens zijn met het beleid van het bestuur. 2e. Geen rectificatie in de krant hadden doen verschijnen van het woord malversatie. Secretaris Meerburg had gezegd dat het woord malversatie beter ver vangen had kunnen worden door het woord knoeierijen door aannemers en plichtsverzaking van bestuursleden in het verleden gepleegd. Als u er verschil tussen ziet, dan zegt u het maar. Namens het actiecomité "Tuin- stadwijk" Aangesloten bij het L.H.C. Mevr. C. W. S. DE GRAAF Anjelierstraat la. Leiden

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3