Kempenaerstraat 'natte' promenade Badhuis al enige maanden „tijdelijk" gesloten Eerste officiële steen kleuterschool agenda OEGSTGEEST De feestelijke heropening van de vernieuwde De Kempenaerstraat is gisteravond in het water gevallen. Toen in het gebouw „Taberna" alle genodigden bij een waren gekomen zag men de bui al hangen en hield men het hart vast dat heel het feest niet zou doorgaan. De rijtuigen voor het gemeentebestuur en voor de bestuursle den en commissieleden van „Oegstgeest Actief" waren aanwezig, echter niet het Leidse t,Werkmans Wilskracht" dat halverwege op zijn schreden was teruggekeerd. STAD EN RAND DONDERDAG 28 JUNI ig« Tijdens de .toespraken was men e- venwel blij gestemd dat eindelijk na zoveel jaren door de gemeente de belofte was ingelost. O.A.-voorzitter Trijzelaar dankte het gemeentebe stuur en prees de wijze van werken door de aannemer die er binnen twee maanden in geslaagd was, nog juist voor de bouwvakvakanties, het werk op te leveren. Hij kreeg een fikse kist sigaren en voor zijn mede werkers waren er enveloppen, waar van de inhoud tijdens de vakantie goed van pas zal komen. Zowel wethouder Thorn als de heer Trijzelaar bracht tot uiting, dat de wens bestaat dat de Stichting Lange Voort en O.A. op den duur volledig tot samenwerking zullen komen want middenstanders moeten paraat zijn en de handen ineen slaan als er gevaar dreigt van grote vestigingen in de omgeving. Wethouder Temminck, als wethou der van financiën, verklaarde dat het niet eenvoudig was geweest om de zaak financieel rond te krijgen. E- venwel heeft de middenstad ook in dit opzicht haar steentje bijgedra gen. VOORSCHOTEN Voorschotense openbare badhuis al sinds half april volgens een me dedeling aan de deur "tijdelijk" ge sloten. Half april ging de openbare badinrichting, gevestigd in het in- Het enige struktiebad in Vlietwijk, dicht. De vaste klanten en dat zijn er altijd wekelijks nog ongeveer honderd of meer. moesten zich maar gaan be helpen met het teiltje thuis. Bij navraag blijkt dat de warm- RIJNSBURG, ALPHEN AAN DEN RIJN, LEIDERDORP Jacques Gordijn uit Leiderdor-p trad gis termiddag in de gereformeerde Petrakerk in Rijnsburg in het huwelijk met de Rijnsburgse Marry Kr alt. Zij zijn beiden in Alphen aan den Rijn bij het onderwijs werkzaam. De bruid als onder - wijzeres aan de Mor genster school en de bruidegom als onderwijzer aan de Oranje Nassau-school. De schooljeugd uit Alphen luas natuurlijk aanwezig bij dit huwelijk en ook uit Leiderdorp en Rijnsburg waren er velen in het kerkgebouw. (Foto Jaap van Duijn) VOORSCHOTEN Wethouder Es- selaar metselde gistermiddag tij dens een officiële bijeenkomst de eerste steen in de in aanbouw zijnde kleuterschool in de Voorschotense wijk Noord-Hofland. De kleuter school wordt gebouwd bij het 23 lo kalen tellende scholencomplex in Noord-Hofland en zal üidien alles naar wens gaat per 1 oktober ge bruiksklaar zijn. In dé aula van het scholencomplex ging wethouder Esselaar even terug naar de historie. In 1968 kwamen 14 lokalen gereed en de kosten bedroe gen f 1,1 miljoen; in 1970 werden 9 lokalen bijgebouwd voor een bedrag van f850.000,— en thans worden 3 lo kalen en 1 werklokaal gebouwd voor de prijs van f 750.000,--. "Een prak tisch voorbeeld van inflatie, de bouwprijzen vliegen de pan uit", al dus de wethouder. De kleuterschool komt eigenlijk te laat klaar, omdat alle lokalen thans bezet zijn en er een oplossing gevon den moet worden voor de periode van half augustus tot 1 oktober. DIEFSTAL EN STRAATROOF LEIDEN Een 76-jarige inwoon ster van Leiden is gisteravond laat op de Brahmslaan van haar hand tas beroofd. Het tasje werd haar uit de hand gerukt door een onbekend gebleven jongeman, die ook te voet was. De tas bevatte slechts een klein geldbedrag. Bij een insluiping in een woning aan de Maredijk is in de nacht van dinsdag op woensdag een bedrag van f 500 buitgemaakt. Het geld was opgeborgen in een muur kast. Uit een op de Cronesteynkade ge parkeerde auto is in dezelfde nacht voor f 500 aan kampeerartikelen ontvreemd. Verdwenen zijn een grote tent, een luchtbed en enkele slaapzakken. Van een Leidenaar werd dezer da gen een metalen roeiboot gestolen. De boot lag afgemeerd in de Mare- 6ingel. Ongelukken in het verkeer LEIDEN Vijf personenauto's raakten gisteravond beschadigd bij een verkeersongeval op de Boerhaa- velaan. Een 23-jarige Leidse auto mobilist kwam er bij het keren in botsing met een op de andere baan rijdende wagen. Als gevolg van de ze aanrijding werden drie gepar keerde auto's in elkaar gedrukt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Twee Marokkanen, resp. 41 en 38 Jaar oud, kregen beenletsel, toen zij gistermiddag op het kruispunt Lam mermarkt—Beestenmarkt tegen een bestelbusje botsten. Het tweetal is door de EHD overgebracht naar een ziekenhuis. Zomervakantie in Wassenaar Met medewerking van Ronald Veeren en Henriëtte v. d. Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Oog voor 't oog De carnavalsvereniging De Deyl- knotsen is onlangs begonnen met de actie "Heb oog voor het oog". De vereniging deed daarmee een poging om <reld bijeen te brengen voor de apparatuur voor een oogarts in he1 gezondheidscentrum. De poging mag onderhand wel zeer geslaagd wor den genoemd, want de binnengeko men bedragen zijn inmiddels opge lopen tot meer dan 10.000 gulden. WASSENAAR Het comité Zo- mervakantie-aktiviteiten hield giste ren de openingsmanifestatie; het op treden van het Jeugdcircus Don Bos- co uit Oudenbosch in de sporthal. Burgemeester en mevr. Staab ga ven van hun belangstelling blijk. Op touw gezet gaan worden een uitstapje naar dierenpark Wasse naar, een viswedstrijd, een -natuur- tocht door „De Horsten" een hand- oalspuitwedstrijd, filmvoorstellingen, een Jeugdshow en vijf ochtenden "Kreade". Snel Voortaan sneller informatie bij het Bureau Huisvesting, staat boven een bericht van bureau voorlichting van het stadhuis. En werkelijk, het doet ons hartje sneller kloppen. Dus lezen we vol verwachting verder: met ingang van vandaag is er in de hal van bureau huisvesting een spe ciaal informatieloket ingesteld, waar men elke ochtend van negen tot twaalf uur inlichtingen over huisves tingsaangelegenheden kan krijgen. Daarnaast kunnen degenen die met huisvestingsproblemen zitten, telefo nisch, schriftelijk of bij het informa tieloket, een afspraak maken met een van de ambtenaren. De maatregel is genomen omdat het gemeentebestuur vreest, dat bij de komende interne verbouwing van het bureau, moeilijkheden ontstaan bij de serviceverlening. De nieuwe maatregel geldt voor juli en augus tus en hiermee wordt bereikt, aldus het bericht, dat de wachttijden voor het publiek worden verkort (niet de wachttijd voor een huis, maar het wachten op een ambtenaar). De woonvergunningen kunnen voortaan, zodra men een bericht thuis heeft ontvangen, dagelijks tussen twee en half vier worden afgehaald. op dat goedkope reizen. Een pas poort, een trouwboekje, een AOW- kaart of een NS-identiteitskaart zijn net zo goed, als het maar een deug delijk bewijs is dat de persoon op die en die dag is geboren. De 65-plus- buskaarten zijn niet op het stadhuis verkrijgbaar, maar wél in het NZH- gebouw aan het stationsplein. 65-plus II 65-plus I die gebruik willen ma ken van de mogelijkheid tot goed koop vervoer bij de NZH hoeven géén uittreksel van het bevolkings register te tonen om een identiteits kaart te bemachtigen die recht geeft Behalve de 65-plussers die op ei gen houtje met de bus meegaan heb je in deze tijd ook talloze bejaar den-uitstapjes. De bejaarden uit Leiderdorp vertrokken zaterdag om negen uur met zes bussen. Een uit 243 man bestaand gezelschap vertrok, begeleid door een stralend zonnetje, naar- de Oisterwiikse bos sen en vennen. Iemand die de streek daar een beetje kent, zal best we ten hoe de bejaarden van het land schap hebben genoten. De tocht had trouwens een extra feestelijk tintje door het 55-jarige huwelijksfeest, van de heer en mevrouw Van de Veld. Tijdens het slotdiner in Avi fauna zette de burgemeester dit bruidspaar eens extra in het zonne tje. De thuiskomst in Leiderdorp, verliep uiterst muzikaal door een op treden van de drumband. Duivenhokken Het duivenhokken-probleem dat ifi Wassenaar speelt is vanmiddag in de rechtskundige commissie van de Wassenaarse raad besproken. Het zit namelijk zo, dat duivenhok ken in de zin van de bouwver ordening als bijgebouwen worden beschouwd en het oprichten van bij gebouwen wordt gewoonlijk geregeld in de bouwvoorschriften die bij 'n bestemmingsplan horen. Wordt er daarin niet gesproken over bijge bouwen dan raakt de plaatselijke bouwverordening van toepassing. Maar eeji duivenhok veroorzaakt meer moeilijkheden dan een bijge bouw (denk maar eens aan was goed, schoongeschrobde terrassen en balkons) en dat heeft in twee Groefje Donderdag den, 9-12 Geverst soos vanaf 16 Jaar, 8-12~ Breestraat 66 Lelden Jeu( 10 Leiden Vergadej worden een dezer dagen gepu- Het zag er allemaal feestelijk uit. nog een behoorlijk aantal belangstel- De verlichte O.A.-vlaggen aan de ge- lenden. De aangekondigde bliksem- bliceerd. veis, de nieuwe lichtmasten en de verloting is doorgegaan, doch bin- De fotograaf Jan Holvast kon de pas gevulde bloembakken en toch nen, en de namen van de prijswin- straat net vóór de bui vastleggen. binnenstad, 7.30 uur n Breestraat 19 Leiden Jeugdcafé. ïln -10.30 uur nam. Stadhuis Leiden Spreekuur raadsvrouw, 6-8 uur nam. Breestraat 19 Soc. v Tltus Brandsmalaan 76 Lelden Clu huis De Duikboot met handenarbei 8-10 uur nam. T. Breestraat 66 Leiden Defensieve t, lichting Kreatief Sentrum, 8-9 Apothekers De avond, en nacht- en zondag dienst wordt waargenomen door Doeza-apotheek, Doezastraat 31 Leiden en apotheek Van Bre« q Smallenburg, Loevestein 6 in U derdorp. Tevens zaterdag tot 6 u SOS-dienst SOS-Telefonlsch-i Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die in mola lijkheden verkeren bereikbaar <tt e werkdag van acht uur n.m. tot ae 'l uur v.m. doorlopend in het weekelni Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leldi Aanvragen hulp bejaarden r durig zieken en gezinsverzorgii tel. 49441 (maandag t.e.m. waterboilers defect zijn. De gemeen teraad heeft in april hiervoor een krediet beschikbaar gesteld en tij dens de raadsvergadering werd duidelijk dat de boilers de strijd te gen het harde water verloren had den. De heer Geerts, die met de da gelijkse leiding van het zwembad en badhuis belast is, deelde desge vraagd mede dat indien alles goed gaat het badhuis begin augustus heropend zal worden. De vaste klanten van het badhuis zijn niet overgestapt op een duik in het zwembad. Hiervoor kunnen twee redenen aangegeven worden: allereerst het grote verschil in prijs en daarnaast zijn er mensen, die beslist niet zwemmen mogen. Het badhuis in Voorschoten is al lerminst een winstgevende zaak voor de gemeenten. Zo lang er echter nog steeds huizen zijn zonder een dou che is de gemeente wettelijk ver plicht een badhuis in stand te hou den. Het defect geraken van de boilers ziet de gemeente dan ook als overmacht. Blijft de vraag waar om de herstelwerkzaamheden zo lang moeten duren. 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; lnte kerkelijke opleidingsschool vc zins verzorging. Rijnsburgerweg Humanitas Dienstverlening Humanitas. Lanei gracht 246a Spreekuur maandag 2.30 uur nam., woensdag 9.30-10, voorm. tel. 26277 Release Hulpverleningsdienst Release: Nie we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m vrij 8-10 uur nam bovendien disd t/m zj 2-5 uur nam met uitzondering v dagmiddag. Wets winkelt je Juridisch adviesbueau voor rechtskundige bijstand. Adres Volkshuis Apothekersdijk 33 Openinj tijden dagelijks van 10 uur voorm. t (behalve maandag) Dag Koord-studio ne vragen. Hooigracht 52a. telefoc 46109. Gemeenschap Zuidwest Oud-Hollandse jaarmarkt in Wassenaar WASSENAAR De oud-Holland se jaarmarkt van het winkelcentrum Langstraat en Dorpsplein is gister middag stralend begonnen. In een feestelijke optocht van oude auto's, landelijke ruiters, Maastrichtse steltlopers (op de foto Jan Holvast) en niet te vergeten de drumband van "Irene" arriveerden burge meester en mevrouw Staab in de ge zellige versierde Langstraat. Op het podium naast de Algemene Bank Nederland werden de ope ningstoespraken gehouden: door burgemeester Staab en voorzitter Hilhorst van de winkeliersvereni ging. Op het Plein wordt een demonstra tie gegeven van het maken van klompen. Het middengedeelte is her schapen in een fraai plantsoen met als historisch middelpunt de oude dorpspomp. 33921 en 61944. Kinderopvang Haarlemmerstraat 73 B, Werkgi meenschap kindercentra di. vr. 9.30-12 u. wo. 2-4 u. do. Grote meerderhei( Kamer voor verdwijnen zendsehepen DEN HAAG (ANP) De Tweeft Kamer heeft vanmiddag met 95 tegei 37 stemmen {iet Europese Verdrag t< bestrijding van de zendsehepen op zee goedgekeurd. gevallen, waar B. en W. de bouw van een duivenhok toestonden moei lijkheden opgeleverd. Buren van de duivenbezitters in de Louisestraat en aan de Zonneveldweg vonden de duiven helemaal niet zo grappig, en B. en W. aarzelden dan ook met het verstrekken van vergunningen, voor nieuwe aanvragen. Hoe dat rechtskundig nou moet worden opge lost. daarover heeft de commissie vanmiddag gesproken en we kunnen u helaas nog niet melden hoe dat is afgelopen. Disk-jockey Wil Luikinga van de nog steeds bestaande radio Veroni ca, zal morgenavond om half acht in de Langstraat te Wassenaar een nieuwe Phono-bar "Het Groefje", openen. De zaak is opgezet door Roelof Wielders en zijn vrouw Ma rijke, die de verlichtingsonderneming Wielders van zijn vader hebben overgenomen. De phono-bar draait nu naast, de verlichtingszaak. Over en sluiten maar. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 9,2 Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f29.8 Losse nummers t 0.40 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Benthuizen. Lelden, Leiderdorp Oegstgeest. Voorschoten. War mond. Wassenaar en Zoeterwoude Correspondenten Oegstgeest: N. van Weizen, Ha- Warmond: J. Luyten laan 20 Hoge EU1 ndijk tel 01710- 33694. Zoeterwoude: G M. J. de Tom De- Menslnk. Burg Brandtstraat 10 Tel. 01715—1877 Dulvenvoordelaan 414 tel 01751-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2