)uizend supporters achter ioordwijk in Roosendaal Anders dan andere STOOP TREEDT AF Tennistoernooi op de Munnik Van der Spiegel in leiderstrui avondzesdaagse l: CABAILERO REMPELVREES VOOR UITWEDSTRIJDEN GEHEEL WEGGENOMEN" AUTORACES ZANDYOORT AFGELAST STlkvB ^deeS op 29 Juli rrdt frfen,Het ci,r SPURS TEGEN AJAX Charley Bosveld naar Vitesse )RDWIJK/ROOSENDAAL - Noordwijk zal zich vanavond reg naar het algeheel amateurkampioenschap van Neder- i gesteund weten door een kleine duizend dorpsgenoten, groot aantal deelnemers aan die omvangrijke exodus is nigd in de supportersclub van voorzitter Joop Duyndam. belangsteling is enorm. Een paar maanden geleden had- de mensen nog drempelvrees, maar sinds die grandioze strijd tegen SHO is daar helemaal geen sprake meer van. s zelfs zo dat de Noordwijker voor een uitwedstrijd snel- te interesseren dan voor een thuiswedstrijd waar hij door is erg koel is". ieet met een toeterinstallatie iDDorting Noordwijk vanavond ROOSENDAAL RBC heeft maaa- - -om in ieder dag een ledenvergadering belegd om de stemming on^er de leden te pei len in verband met het al of niet toe wat we daar in Roosendaal treden tot het betaald voetbal. Tot len, maar als je mijn progno- een uitspraak is de vergadering niet ivarlteten een gelijkspel (voldoende voor el) te veroveren. "Dat is het agt dan zeg ik Noordwijk wint •1", aldus Joop Duyndam, die illedig vertrouwen stelt in de sijkse defensie: "Cees Spaan- zal die Verstraaten wel weer ielen. Goed, ik verwacht wel BC een doelpunt zal maken, dat zal niet genoeg zijn omdat aioet immers wel aanvallen. 1- Noordwijk wordt het. Dan we meteen ook de KNVB, t zaterdagvoetbal niet zo hoog iat eens wakker geschud". „Een vereniging zonder supportersclub staat gelijk aan het vliegveld zonder grondpersoneel" zegt Joop Duyndam, voorzitter van de supportersclub Noordwijk, die op déze foto wordt geflankeerd door tweede voorzitter H. Schipper (links) en penningmeester C. van Beelen (rechts) (Foto Jan Holvast) ste instantie zijn vakantie naar Zwit- Duyndam, Karstens, Albert Spaan- Toen viel hij terug. Dat komt omdat goed kunnen verwerken. Het is ge- serland met twee dagen uitstelde, is derman en Westgeest". Over zijn ei-x op het laatste moment bekend wa- ïijk veel meer kansen krijgt, ren. Wat moet er trouwens gebeuren als wij vanavond winnen? Een der de wedstrijd is bijna onmogelijk of die zou al in augustus gespeeld moe ten worden. Morgen gaan verschei dene spelers, die bouwvakker zijn op lakt lijkt ook RBC, dat afgelo- vakantie". Met dat probleem kampt aterdag na een koude douche ook Noordwijk. Linkervleugelverde- achterstand) pas geprikkeld diger Jaap van Kesteren, die ineer- en op de valreep nog tot 3-2 wam. Toch is de bezadigdheid jsendaal nog altijd niet te ver ia met de verbeten stemming irdwijk. >r Vermunt: "Natuurlijk wil- revanche nemen, maar het voor ons een gewone wedstrijd, rdt niets speciaals gedaan. De 3 werken tot half zes en ik blij als ze om half zeven op ld zijn. De wedstrijden'worden n Roosendaal gezien als mos- ia de maaltijd. Ze hangen er een beetje bij. Na de nacom- dacht iedereen aan vakantie, helemaal geen voorbereiding sb, omdat de wedstrijden pas entueel derde iel op vrijdag Preenen gekomen, omdat het vereiste quo rum niet werd gehaald. Een geldige stemming kan bij de Roosendalers al leen dan geschieden, wanneer 94 le den aanwezig zijn. Dinsdag waren er slechts 52... Zo spoedig mogelijk zal een enquete worden gehouden, om tot een beslis sing te komen. "Maar", verzekerde secretaris Godric, "de stemming on der de 52 was duidelijk vóór betaald voetbal." gen talent Louis Verstraaten, voor wie RBC-Noordwijk een afscheids- wedstrijd is, zegt Vermunt: "Louis is er in Noordwijk alleen in de eer ste tien minuten -goed uitgekomen. afgelopen zondag op het vliegtuig gestapt en ontbreekt derhalve in Roosendaal. Vlak voor de wedstrijd vanavond zal besloten worden of Frans van Veen dan wel Jan Vie- veen de plaats van de ex-amateurin-- ternational zal innemen. Jan Wil lem Bogers en Gerard Duyndam zijn vanmiddag om een uur wel af gereisd naar het Mastbos in Breda waar interim-trainer Arie Duyndam een van zijn laatste besprekingen zal houden. Bogers, die afgelopen zaterdag bij een voorzet van Kees Karstens mis- trapte en zijn knie ontwrichtte zal met Albert Spaanderman een twee- mansaanval vormen. Duyndam: zANDVOORT De Nederlandse "Waarschijnlijk spelen we 4-4-2 met Autorensport vereniging (NAV) die hij veel te veel zaken aan zijn hoofd woon teveel voor hem geworden. Za- heeft. Hij heeft een zwaar seizoen terdag liet hij zich na tien minuten achter de rug, hij moet in militaire eenvoudig uitschakelen. Maar is die dienst, hij is prof geworden bij Brugge Cees Spaanderman nog de sterkste en morgen gaat hij trouwen. Men- als Louis zich werkelijk geeft? Dat taal heeft hij dat allemaal niet zo wil ik vanavond wel eens zien". teert, heeft besloten de internatio nale autoraces van zondag 1 Juli niet te laten doorgaan. Een en an- Aad Glas teruggetrokken op het mid denveld of in de verdediging". Tegen over het gemis van Van Kesteren bij Noordwijk staat bij RBC het ontbre ken van Hopstaken, die zaterdag rmnwTTTC ntabmoimn is een enkelblessure °PlieP GMfcen: Pr"ix "voor fonnule I-coureursT die le beslis enkelkwetsuur te kampen had, is cult moet dan geheel volgens alle krfrfriid RBC,, wiidaè vermoedelijk wel van de partij. 'We internationale voorschriften zijn S te wijzen tSeta zullen er alles aan doen om hetm op ingericht. Gezien het korte tijdsbe- naaer aan tei wyzen wjucui i,nQm0n" wat. vermunt Hp man 1ft- irden gespeeld. Enkele uren na igst van die brief belde RBC iet veirzoek de afloop via het van straf schoppen te regelen. van het tennistournooi op "De Mun nik" waren er verscheidene aantrek kelijke partijen te zien. Zo wist Josi- der heeft te maken met de grand Teeuw, volledig tegen de ver. wachtingen in, de in de D. E. B. ge plaatste E. Gerrese na een langduri ge partij in drie sets uit te schake len 1-6; 6-1; 7-5. A. v.d. Mey zoals van haar verwacht werd en te knappen", zegt Vermunt, de man stek heeft men elke werkdag nodig won met 6-0, 6-1 van Caroline Bot- m. v. Vaerenberg overgenomen: 6-4, die na de eerste confrontatie tussen om tijdig gereed te komen. RBC en Noordwijk opzien baarde Het circuit is gisteren gekeurd, door Noordwijk te vergelijken met door de heer Baggiagaluppi, de ver- ibter L(een) Korbeen van Kozakken Boys. Enkele dagen later tegenwoordiger van de circuit-vei- svijk* "Dat verzoek hebben we is de RBC-trainer aanmerkelijk gul- ligheidscommissie van de FIA, KNVB doorgebeld direct met Ier met het uitdelen van complimen- otwoord: wij houden ons aan ten. "Noordwijk is een uitschieter in els van de KNVB, wij accepte- 1 BC's voorstel niet en voetbal- ijdag". man. Suzanne Wezel, eerste team speelster van "De Munnik" slaagde Jackie Stewart, de vertegenwoordi ger van de Grand Prix Drivers As- het zaterdagvoetbal. Het heeft niet sociation. Dit duo was te spreken alleen een grote inzet, maar heeft over de verbouwingen die de laatste In het H. E. B. won Paul Theunisseu ook zeer sterke kernspelers, zoals maanden zijn doorgevoerd. onverwacht van de niet op dreef ADVERTENTIE zonder.l i CIGARETTES set met 3-0 voor te staan en zag bij na het onmogelijke verwezenlijkt. Jan Lind kwam echter terug en ROZENBURG Toch was Tom van der Spiegel er niet zo erg blij mee. „Ik had de leiderstrui liever een dag of wat later pas gehad" bekende de 21-jarige Hagenaar na zijn triomf in de eer ste Iwaz-etappe. „In dat rooie tricot is het heel lastig koersen. Dat weet ik nog wel van vorig jaar. Maar ja, wanneer je net als ik pas aan je 2de (na Ossendrecht) seizoenzege toe bent". het circuit van Z andvoort exploi- Leiderdorp Tijdens de tweede dag maakte aan de illusie van Broos- X. x z hooft een einde door alsnog de wed strijd te winnen met 5-7, 6-4, 6-4. Bram Madera won van een goed spelende Harry Verdegaal: 6-4, 6-2. In het D. E. C. werd ook al een ge plaatste E. Gerrese na een langduri- plaatste speelster uitgeschakeld en Begerig greep Van der Spiegel daarom in de ronde van Rozenburg eerste rit in de Internationale Wieler Avondzesdaagse naar de bloemen. Was hij evenals verleden jaar, toen Van der Spiegel in het spurtgeweld in het Haagse Zuider park op de eerste dag de rapste was, al vroeg mee in de slag. Met twee van de verrassend sterke bui tenlanders in de tiende IWAZ (het vrije verzet, het toestaan van de deraiMeur heeft de schroom om in te schrijven „over de grens" wegge nomen), Engelsman Grant Thomas en Duitser Olympische baankam- pioen Günter Sdhumacher wipte hij weg. Westlander Janus van Tol reageer de en kreeg naast Cees Valentijn opnieuw twee „internationalen" Engelse Willy Moore en John Tre- vorrow (Australië) mee. Wim Hof stede en Larooys fietsende ploeglei- stede en Larooys fietsende ploeglei der Jan Hordijk sloten ook snel aan, waarna^ alleen Edward Kroon de kloof nog kon overbruggen. Want nadat Piet van Leeuwen, Ruud Liebrechts en Duitse wereld kampioen veldrit Klaus Peter Tha ler het peloton tot op enkele tien tallen meters hadden gebracht wip te slechts de Haagse Esmirijder naar de negen leiders. Rommelen Die ita een val Valentijn en Trevorrow verloren, maar daarvoor in de plaats twee achtergebleven Britten (rappe Mike Bennett, die lek was gereden, en op hem ge wachte Ron Evers) terug kregen. Jury-voorzitter Westerlaken nam het duo ondanks smeekbeden van o.a. Delbanaploegleider Koos Rook niet uit de strijd. Een maatregel die veel ongenoegen ver oorzaakte. Hofstede: „Die Engelsen zaten maar te rommelen. Steeds weer lieten ze gaatjes vallen." En Van der Spie gel: „Ik zit vooruit. Bennett en Evens waren achter, maar toch gaan ztf met een handvol premies naar huis en ik heb bijna niets" Waarvoor Delbana's eerste man ook vorig Jaar totaal winnaar af doende compensatie kreeg. Nadat Hofstede tevergeefs had geatta- wel N. Zwikker. Na een aantrekke lijke partij waren haar kansen op een eventuele finaleplaats door 2-6, 2-6. Verder wonnen in dit num mer L. v.d. Bijl van Mej Snaterse erin "met goed en beheerst spel de met 6-0, 6-2 en Mevr. Tönjan van O. eerste set van Mevr. E. Krol te ont- Meyer met 6-2, 6-2. futselen: 9-7. Waardoor haar zelfver trouwen werd gestimuleerd. Zij be- in het H.E.C. stond gisteravond Leo Links gedurende ruim twee uur te gen de Jonge Rosenmüller te spelen. Links stond in deze partij met 6-3,5- 0 en 40-15 voor, slecht één klap rest- zijn ritme en begon het spelletje van Rosenmüller mee te spelen. Dit was iets dat hij beter niet had kunnen de partij die hij eigenlijk had moeten winnen, met de cijfers 7-5, 6-1 prijs geven. De broer van Paul, Jan Theu- nissen won eveneens. Hij maakte doen. Rosenmüller won de tweede set korte metten met Crépin door deze om daarna de partij met 6-3, 5-7, 2-6 in twee korte sets van de baan te op zijn naam te schrijven, zetten: 6-2, 6-1. Een bijzonder goede prestatie leverde Marinus Broos- De als eerste geplaatste Beckwith hooft. Deze moest aantreden tegen en v.d. Nat moesten in het H.D.C. de als tweede geplaatste Jan Lind. hun meerderen erkennen in Fawsi Vervolgens kwam hij in de tweede ook zeer waarschijnlijk dat deze nog jonge spelers de finale in dit num mer wel zullen halen. TON CRéPIN. AMSTERDAM Niet Liverpool, niet Anderlecht maar Tottenham Hotspur wordt de tegenstander van Ajax op 8 augustus wanneer Sjaak Swart wordt uitgeluid. Zoals bekend had Swart zijn benefiet wedstrijd het liefst togen Liverpool gespeeld de ploeg waartegen hij zijn beste Europa Cup-wedstrijd afwerkte. Liverpool had evenwel contractuele verplichtingen op die datum. Alvo rens de bal in het Olympisch sta dion aan het rollen wordt gebracht, een duel oud AJax-oud Feyenoord. Bij de Amsterdammers zijn Cor van der Hart, Vasovic, Michels, Nunin- ga, Van Dijk en Ingemar Daniels- son van de partij. Terwijl bij Feyenoord ondermeer de tovenaar van de linkerflank, Coen Moulijn, en de fameuze dribbelaar Henk Schouten acte de presence geven. queerd Joeg Van der Spiegel on houdbaar de ruimte in. Alleen Tho mas kon hem volgen. De anderen, tussen wie Van Tol af moest haken, zouden later nog terugvallen in het sterk reagerende eerste deel van een verbrokkeld veld. Eén minuut daarvoor duelleerden de twee leiders in de spurt om de eerste dagzege. Thomas („Ik wist dat ik geklopt zou worden") ging zelf aan. Grijn zend schoof Van der Spiegel hem voorbij.. Vandaag rijdt hij in het Haagse Zuiderpark in de rode trui. Met een reeële kans op een herhaling van het succes van 1972. Ook toen was Ton tot en met de finale opper machtig. „De ploeg is sterk genoeg!' bedacht hij aL „Ik heb de vorm. vielen de uitslagen in de Engelse Milkrace dan misschien voor de buitenstaander wat tegen na m(jn resultaten in Olympia's Ronde. Maar ik heb iedere dag vanuit het vertrek geknecht voor Piet van Katwijk. Dan kom je niet in je ei gen ritme". De IWAZ heeft derhalve al meteen een opmerkelijk leider. Een coureur die na acht tweede plaatsen en achtmaal tegenslag op momenten dat hij in een kopgroep op weg naar succes loert op een .tellende" triomf. Uitslag Roozenburg: 1. Anton van der Spiegel (Delbana); 2. Grant Thomas, 3. Bas Hordijk, 4. William Moore, 5. Marcel Rehorst, 6 .Ed ward Kroon. 7. Ton van der Valk, 8. Jan Brinkman, 9. Herman Per- fors, 10. Piet van Leeuwen, 11 Ge rard Koop, 12 Jan Hordijk, 13 M. Foster, 14. Jan van der Horst, 15 G. Schumacher, ARNHEM De 31-jarige Henk Bosveld zal volgende week een 3- jarig contract tekenen bij de Arn hemse eersitedivisieclub Vitesse. Spar ta, huidige club van Bosveld, en zijn vroegere werkgever Vitesse werden het gisteren eens over de transfer som, die beneden de 50.000 gulden ligt. Voor Bosveld, die in Arnhem een tabakswinkel heeft, bestond ook belangstelling bij Go Ahead Eagles en NEC. De nieuwe eredivisieclub De Graafschap uit Doetinchem heeft de spitsspeler Gerrie de Jonge overge nomen van SC Cambuur. In ruil voor De Jonge, de "gatentrekker" voor de topscorer van het betaalde voetbal Johan Zuidema, moet De Graafschap Jaap de Blaauw aan de Friezen af- Henk Zoetendal keert terug op het oude nest. De ex-Groninger die vorig seizoen werd getransfereerd naar AZ'67 is teruggekeerd in Hee renveen, waar men deze routinier met open armen heeft ontvangen. Honkbal Het Nederlandse honk balteam heeft gisteren in het Pim Mulier-stadion in Haarlem een oe fenwedstrijd tegen de in Weet-Duits land gelegen Amerikaanse lucht- maohtploeg Ramstein Rams gewon nen met 8—3. De wedstrijd gold als voorbereiding op het toernooi om het Europese kampioenschap. Ed. Laurens Continental AMSTERDAM Voorzitter Dé Stoop van de eredivisie club FC Amsterdam treedt af. De heer Stoop heeft gisteren tijdens een bijeenkomst na de eerste trainingsdag voor het nieuwe seizoen zijn spelers meegedeeld dat hij zijn functie met onmiddellijke ingang ter beschikking stelt. Voorzitter Stoop zal nog wel tijdelijk z;n werkzaamheden blijven ver richten gedurende de intertoto-periode van zes weken, doch definitief voor het begin van de competitie 1973-1974 af treden. De heer Stoop heeft zijn besluit genomen na de afwijzing van de "fusiesubsidie" door wethouder Verhey van de gemeente Amster dam. Volgens de voorzitter van de FC hebben hierbij motieven van persoonlijk aard een rol gespeeld. De heer Stoop is van mening dat wethouder Verhey met zijn be slissing FC Amsterdam de moge lijkheid heeft ontnomen uit te groeien tot een waardige tweede club in de hoofdstad. Hij noemt zijn aftreden een "persoonlijk of fer", mede gezien de moeite en tijd die hij gedurende vele Jaren heeft gegeven om in de stad Am sterdam tot een fusieclub te ko men, maar meent het offer te moeten brengen om mogelijk een laatste levenskans voor de FC Amsterdam te scheppen. De spelers zullen zich via hun spelersraad nog deze week wen den tot het bestuur van de ver eniging van oontractspelers iWSC). Het bestuur van de FC Amsterdam zal op korte ter mijn bij B. en W. opnieuw een aanvraag voor financiële steun indienen. De heer Stoop, die via de fi nanciële commissie van de FBO een werkzaam aandeel heeft ge had in het tot stand komen van de ingrijpende landelijke sanering van het betaalde voetbal, kwam na een afwezigheid van tien jaar in 1968 terug in het betaalde voet bal. Hij nam tijdelijk het voorzit terschap van DWS op zich, aan gezien deze club in ernstige finan ciële moeilijkheden verkeerde. In samenwerking met het bestuur van het Olympisch Stadion be reikte hij na eindeloze besprekin gen, waarbij de heer Verhey in zijn functie van wethouder en ln zijn kwaliteit van commissaris van het stadion herhaaldelijk werd betrokken, een fusie tussen DWS en Blauw Wit. De heer Stoop, in de mening te handelen in de géést van de sportnota's 1968 en 1973 van wethouder Ver hey, is zeer teleurgesteld dat hij in zijn pogingen naast Ajax een volwaardige tweede hoofdstede lijke club in het leven te houden van de gemeente geen steun on dervindt. Gezien deze omstandig heid. waarbij voorts nog een rol speelt de concurrentie die de FC Amsterdam ondervindt van Ajax en het Nederlandse elftal, en zijn positie in het bedrijsleven, is de heer Stoop van mening dat hij de leiding van een voetbalbe- drijf zonder steun van derden niet langer kan aanvaarden.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9