Kaagweekfestival in 'Ut Sloepie' Recreatie langs de Korte Vliet Evenementen aan de kust Bollenbedrijf bouwt in Lisse een sporthal Zuidwest leidt in Leidse hengelcompetitie ONGELUKKEN IN VERKEER Tony bang voor slaag MACHINIST VERDRONKEN Afluisterschandaal in Alphen „Jubilate" concerteert met „Lenteklokjes en Marinierskapel Talentenjacht en slotavond met medewerking van steelband WARMOND Het Kaagweekfes tival van de Jongerensoos Ut Sloepie zit rond. Al is het dan op het nipper tje. Een van de hoogtepunten uit dit festival moet het Sloepieconcours worden, de talentenjacht waaraan ie dereen die denkt op muzikaal gebied Iets te presteren kan mee doen. In zet is de Sloepie trofee en natuurlijk aantrekkelijke geldprijzen. Zaterdag 7 en zondag 8 juli vanaf 's middags twee uur zal de Jury. bestaande uit o.a. de Leldse platenhandelaar Gé Hofenk Leidse Courant verslaggeef ster Liesbeth Vogels en haar Leidsch Dagblad-collega Henriëtte van der Hoeven paraat zijn om de prestaties te testen. Bezoekers aan het festival van vorig jaar zullen bij de deelnemers een oude bekende te rug zien: Tranguillitas. Deze groep, die onlangs het CPJ-popconcours in het kader van het Holland Festiavl won. vond, zo zegt een van de orga nisatoren Gerard Slingerland "ons festival het gezelligste dat ze tot nog toe hebben meegemaakt. Daarom ko men ze weer". Nog een tweede groep Poco Moto uit HiHegom, derde prijswinnaar tijdens het CPJ-con- cours heeft voor het Warmondse con cours ingeschreven De deelnemers bevinden zich dus in goed gezel schap. Naast deze talentenjacht hebben de organisatoren weer een aantal groepen naar Warmond gehaald die de Kaagweek-avonden (20.30 uur) zul len vullen. De rij wordt 4 Juli geopend door de Volendamse beat-rockgroep BZN. 5 Juli komt Oscar Benton met zijn Bluesband. Voor 6 Juli hebben de Ge rard Slingerland en zijn makkers op het nippertje de Engelse formatie Sharief Dean kunnen strikken. Deze groep, die hoog in de Veroni- ca-topveertig staat met het nummer "Do you love me", maakt op het o- genblik een tournee door België en had net nog ruimte om de plaats van de Dizzie Mans Band die het op eens af liet weten, in te nemen. Op 7 Juli komt de tweede Volendamse beat-rock formatie Left Side naar het Kaagdorp. Voor de knallende slotakkoorden op 7 Juli zorgt de Dutch Rithme Steel Orchestra. Die steelband op de laatste avond is een traditie geworden zegt Gerard Slingerland. "Dat is echt de avond voor alle Warmonders, ook de oude ren. Iedereen komt dan naar „Ut Sloepie". "Of het Sloepie er nog iets aan over houdt om b.v. de boel voor de winter een beetje op te knappen? Nee, fi nancieel springen we er beslist niet uit, zegt Gerard Slingerland. "Dat is ook eigenlijk niet onze bedoeling. We willen een goede aanvulling zijn op de bestaande evenementen tij dens de Kaagweek. We willen het cul turele er een beetje bijhalen. Ik ge loof dat we daarin op aardig zijn ge slaagd. Bij de popliefhebbers is ons festival nu al heel goed bekend." ALPHEN AAN DEN RIJN Aad van der Ham en Martha Meijer uit Alphen zijn gisteren in het huwelijk getreden. Het was een ongewoon huwelijk, daar was iedereen, tot aan de ambtenaar van burgerlijke stand die al 1800 trouwtjes achter de rug had, het over eens. In een ziekenauto kwam het paar het stadhuis voorrijden tot grote hilariteit van de omstanders. Het zal je ook maar ge beuren dat je, zoals de bruidegom, op de vooravond van de "belangrijkste dag van je leven" uit glijdt op de trap van je net-ingeriche woning en een forse enkelbreuk oploopt. Het was te laat om de bruiloft dan maar uit te stellen, en zo werd Aad, met de zegen van de doktoren van het ziekenhuis waar hij morgen nog een operatie moet ondergaan, de trappen van het stadhuis opgedragen, stevig vastgebonden op de brancard. De man die het paar in de echt verbond, ver bond, verklaarde: „Beter een beenbreuk dan een echtbreuk"(Foto Wim Dijkman) KATWIJK/NOORDWIJK Het vakantieseizoen neemt voorzichtig weer een aanvang en daarmee ook de evenementen in de kustplaatsen. Uit de lijsten van de VVV's in KatwUk en Noordwijk putten w(j de volgende informatie: KATWIJK Woensdag 20 juni Finale zaalvoetbal onderlinge bekercompetitie voor bedrijven in sporthal „Cleyn Duin", aanvang 9 uur n.m.: voorzetting kringkampioenschappen georganiseerd door zwem- en poloclub Kat- wUk in openlucht-zwembad „Miereweide", aanvang 6 uur n.m.; derde dag avondvierdaagse. Donderdag 21 juni Laatste dag avondvierdaagse. Vrijdag 22 juni Bridgedrive in het kader van de visserydrives, waar van de finale wordt gespeeld op 8 september. Aanvang 8 uur n.m. in sporthal „Cleyn Duin"; orgelconcert in de Triumfatorkerk (Piet Hein- laan) door Jan Welmers, aanvang 8 uur; zaal voetbaltoernooi (4 wed- strUden) in sporthal „Cleyn Duin", aanvang 7 uur n.m. Dinsdag 26 juni Zomerconcert door chr. mannenkoor ..Jubilate1', de Marinierskapel en meisjeskoor „De Lenteklokjes" in sporthal „Cleyn Duin", aanvang 8 uur n.m. Woensdag 27 juni Zomerconcert als dinsdag; in de Oude of St. Andreaskerk (Boulevard), aanvang i Donderdag 28 juni Waterpolowedstrijd Katwijk I DVZ I in het openlucht-zwembad „Mierewedrie", aanvang 7.45 uur NOORDWIJK Dagelijks (t.e.m. 1 juli) fototentoonstelling X 65 in de kapel van de Ned. herv. kerk (Hoofdstraat). Openingsuren 2—6 en 8—10 uur. Woensdag 20 juni Derde dag avondvierdaagse, start tussen 6 en 1 uur nm. vanaf Parasol-Seinpost. Donderdag 21 juni Laatste dag avondvierdaagse, start als woensdag Vrijdag 22.juni Volleybalwedstrijd DIO OVRA op het Vuurtoren- plein, aanvang 7 uur n.m. Dagelijks (vanaf 25 Juni, niet op zondag) trimmen op het strand onder deskundige leiding, van 1012 uur en van 24 uur. Dinsdag 26 juni Wandeling door Staatsbossen en -duinen, start van parkeerterrein Duindamseslag om 10.30 en 2.30 uur; groot vuurwerk aan de Kon. Wilhelmina Boulevard, aanvang 10.30 uur n.m. Donderdag 28 juni Oratorium „Josua" door Gew. Orkest van Zuid- Holland, Soli Deo Gloria en solisten in Ned. Herv. kapel, aanvang 8 uur nm. VOORSCHOTEN Het Korte Vlietkanaal tussen Voorschoten en Leiden is niet alleen ontdekt door de watersport en de vissers maar ook door de wandelaars en de fietsers. Toch is een "ommetje maken" rond het Korte Vlietkanaal minder een voudig en zelfs in strijd met de wet gever, hoewel vooral tijdens het week einde de Jaagpaden langs dit kanaal druk bezocht worden. Aan de Leidse kant van het Kor te Vlietkanaal is gerekend op wande laars en fietsers, zij hebben zelfs ge scheiden paden, aan de Voorschoten- se kant is er vanaf de Voorschoterweg een voetpad, dat voetpad houdt hal verwege op en de wandelaar, wordt middels een bord „artikel 461" gedwongen de Leidseweg op te gaan. Vanaf de Ter Waddingsluisbrug is het pad langs het water aangegeven als rijwielpad, heeft twee banen, maar houdt na enige honderden me ters op en de wielrijders moeten om een hek heen en komen dan gezellig fietsend op het voetpad terecht, zonder ook maar 'n enkele verkeers- fout gemaakt te hebben. Sinds de gemeentegrenswijziging, van 1 Juni Jl. is het nieuwe Korte Vlietkanaal weer de grens tussen de twee gemeenten Leiden en Voorscho ten. Voor die tijd gold nog steeds als grens de inmiddels weggegraven en op sommige punten gedempte oude kronkelige Korte Vliet, waardoor Leids grondgebied lag aan de Voor- schotense kant van de nieuwe Kor te Vliet en Voorscliotens gebied aan de overzijde in Leiden. Leiden is bij dit kanaal voortvaren der geweest dan Voorschoten en heeft aan de Leidse kant een wandel en een fietspad aangelegd, daarnaast, zijn er ook zitbanken langs het wa ter en bovendien hangen er om de paar honderd meter reddingsgordels. Voorschoten heeft nog niets aan het pad gedaan en zo houdt het wandel pad op bij het gedeelte waar tezij- nertijd de Vijf Meilaanbrug zal ko men. Omdat op dit punt de kade niet bekend is, staat er een hek met een bord verboden toegang, waar nie mand zich iets van aan trekt, want het staat er volkomen doelloos. Wan delaar en fietser hebben door hun gang een nieuw pad gemaakt om het hek heen. De fietser, die via de Ter Waddingersluisbrug langs de Korte Vliet rijdt, ziet pas bij het eind van het pad (Voorschoterweg) dat hij zonder het te weten gekomen is op een voetpad en weet meteen waarom de wandelaars hem boos aankeken. De buurtbewoners van de Leidseweg- Noord vinden de verkeerde aanwij zingen minder lastig, maar menen wel dat het pad te smal is voor de bromfietsers en zagen ook graag aan de Voorschotense kant reddingsha ken en banken geplaatst. Er rolt nog al eens een kind in het water en het valt niet mee om de hoge kant te be klimmen. LEIDEN De Leidse Hengelcom petitie viste haar eerste serie van drie wedstrijden in het Aarkanaal. Uitslag: 1. Zuid West I 92 st., 6 pnt., 2. DVS I 71 st., 6 pnt. 3. Hengelsport 59 st.. 6 pnt., 4. Sportvrienden 64 st., 4 pnt.. 5. DVV 41 st., 4 pnt., 6. Onze Hobby 38 st., 4 pnt, 7. Ruisvoorn 33 st., 4 pnt., 8. HSV 49 st., 2 pnt. 9. DVS II 36 st., 0 pnt., 10. De Brasem 25 st., 0 pnt. Hoogste aantal persoonlijk: l.W. Moenen 40 st., 2. W. v. Loon 31 st., 3. H. Moenen 29 st., 4. J. Boef 20 st., 5. J. v. Loon 17 st. Leiden Een 28-Jarige inwoonster van Katwijk nam gistermiddag de bocht van de Rijnzichtburg naar de Haagweg zo ruim dat zé met de bromfiets de trottoirband raakte. Ze kwam te vallen en kreeg behalve schaafwonden een hersenschudding. De EHD zorgde voor vervoer naar het ziekenhuis. Een 59-Jarige inwoonster van Leiden botste gisterochtend in de Heren straat met haar fiets tegen een haar passerende brommer toen zij plot seling moest uitwijken voor een weg rijdende auto. Ze kwam evenals de bromfietsbestuurster, een 43-Jarige Leidse, te vallen. De fietster kreeg een wond boven het linkeroog en een bloeduitstorting aan het linkerbeen, de bromfietster schaafwonden aan de rechterknie en een buil op het hoofd. Ook in dit geval moest de EHD er aan te pas komen. LISSE De sportontwikkeling in Lisse neemt met de uitbreiding van Lisse een grote vlucht. Gevolg van een en ander is, dat de aanwezige lokaliteit voor de "binnensporten" te weinig respons biedt om alle takken Hoofdbestanddeel van het pro gramma "Seesaw II" van de Stich ting Eigentijdse Dans zal op 27 Juni in theater Carré in Amsterdam zijn de wereldpremière van "Fuzz" van Koert Stuyf op de Danses Go- thiques van Satie, die door pianist Reinbert de Leeuw worden gespeeld. Het programma wordt gebracht te midden van de decors voor de opera "Aida". Het omvat voorts een nieuwe versie van "Seesaw, sand in my shoes, clouds in my eyes and a rain bow in my pocket" op "Sarabandes" van Satie en "Autumn" op "Gnos- siennes" eveneens van Satie. Het pro- gramma wordt gebracht onder leiding van Koert Stuyf en Ellen Edinoff. Profijtelijk idee De directie van DSM (staatsmijnen) heeft een re cord-beloning van 13.175 gulden toe gekend aan een personeelslid, de heer J. F. Lemmens, die bij de cen trale onderhoudsdienst werkt, voor een idee dat aanzienlijke kostenbe sparingen oplevert. Het idee is vrij eenvoudig en heeft tot resultaat dat de ammoniakfabriek voortaan niet meer voor een periode van zeven dagen behoeft te worden stilgelegd, als een pijpenbundel in een conden sor van deze fabriek verstopt raakt. DEN HAAG (ANP) De Rijksha vendienst heeft gistermiddag op de Noordzee even buiten Hoek van Hol land het stoffelijk overschot opge- dregd van een machinist van de Ne derlandse kustvaarder "Gruno". De man werd maandagavond omstreeks tien uur vermist. De marine begon gistermorgen een zoekactie met be hulp van een Neptune-vliegtuig en een helicopter. Een logger uit Sche- veningen trof het lijk aan en waar schuwde Scheveningen Radio, die de Rijkshavendienst inlichtte. De iden titeit van het slachtoffer was gister middag nog niet bekend. van sport aan zijn trekken te laten komen. Het is dan ongetwijfeld toe te Juichen, dat het particulier ini tiatief eraan mee wil werken, dat de sport in Lisse een zo goed moge lijke kans krijgt om tot volle ont wikkeling te komen. De Gemeentelij ke sporthal is er natuurlijk, maar er is maar éénmaal het aantal beschik bare uren uit te geven en daarmede is men aan het einde. De Sporthal is "volgeboekt" op alle beschikbare uren. De firma "Gebroeders Ten Hagen", bloembollenbedrijf aan de Heereweg 220 (Vierkant) heeft het voornemen opgevat en in daden om gezet. Er wordt bij het bloembollen- bedrijf een sporthal gebouwd, die men in de drie zomermaanden, wan neer de sporten grotendeels stil lig gen of buiten voortgang vinden, voor de bloembollenexpeditie gebruikt (Juni, Juli en Augustus), maar ge durende 9 maanden geheel voor de sportbeoefening beschikbaar is. Het gebouw heeft een afmeting van 40 meter lang en 25 meter breed en een binnenmaatse nokhoogte van 8.50 meter. De firma Gebr. ten Hagen is maar niet zo aan het bouwen gegaan uiteraard, maar heeft zich volledig laten inlichten en voorlichten door de Sportorganisaties, terwijl er ten volle contact is geweest met het Ge meentehuis Lisse om tot het gewens te doel te komen, een goede en ver antwoorde uitbreiding voor de sport beoefening. Hieruit moge blijken, dat iedere gedachte van "concurren tie voor de gemeentelUke hal ten enenmale misplaatst is. De royaal opgezette sporthal, die men "THB-hal" noemt als afkorting van de firmanaam "Ten Hagen Brothers", heeft als entree een mooie hal, kleedkamers, douchecellen, toi letvoorzieningen met extra sanitair voor het bezoekend publiek. Er is te vens gedacht aan een zitje met kan tine voor het nuttigen van verfrissin gen. Een goede verlichting en een latexfaltvloer (als in de Groenoord- hal te Leiden) met speciale toplaag, alsmede uitnemende ventilatie zor gen ervoor, dat de sport hier volko men aan zijn trekken kan /komen. Wat de afmetingen betreft voldoet de THB-hal aan alle te stellen eisen. De goede ligging in het centrum van Lisse met voldoende parkeergelegen heid zal ervoor zorgen, dat dit sport centrum ook de belangstelling van het sport minnend publiek zal be vredigen. ARNHEM (ANP) De tien jarige Tony Corbeau uit Tiel, die vorige week dinsdag van huis wegliep, omdat hij niet met zijn ouders wil mee-emi- greren naar Brazilië is dinsdagmiddag in Arnhem teruggevonden. Hij was van huis weggelopen, omdat zijn vader hem had gezegd dat hij in Brazilië op school veel strenger zou worden aange pakt. Kinderen die ondeu gend zijn, worden op Brazi liaanse scholen geslagen, zo had zijn vader hem als waar schuwing voorgehouden. De jongen heeft een reeks nachten doorgebracht, sla pend onder een oud tafel kleed. Hij maakte kennis met een Arnhems jongetje van wie hij dagelijks geld kreeg voor patat en limonade om in leven te blijven. De eerste dagen leed hij honger. 's Avonds keek hij televisie bij de portier van een par keergarage in Arnhem, tegen wie hij zij dat hij bij z'n tante logeerde. Toen via kranten berichten bekend werd dat hij van huis was weggelopen, kreeg de portier argwaan. Toen Tony dinsdagmiddag bij de garage terugkwam om zijn fietsje op te halen, werd hij onmiddellijk door de politie gepakt. Dinsdagavond is Tony door zijn ouders zijn moeder is van afkomst Braziliaanse in Arnhem opgehaald. De jongen is in Brazilië geboren, waar hij zijn eerste vijf le vensjaren doorbracht. Hij is al eerder van huis weggelo pen. ALPHEN AAN DEN RIJN De af gelopen dagen hebben tal van tele foonabonnees in Alphen aan den RUn en ver daarbuiten, ervaren, dat het dezer dagen niet gemakkelijk is be paalde abonnees op te bellen. Het op. bellen gaat nog twel, maar zodra de opgeroepen abonnee de haak op neemt hU of zU bemerwkt, dat nog anderen zUn opgebeld en driftig het „hallo hallo" laten weerklinken. Leidenaars voor Haagse politieiechter LEIDEN De officier van Justi tie bij de Haagse politierechter twij felde aan de mededeling van een 37-jarige handelaar uit Leiden, dat hij alleen maar even zijn auto ver zette en toen door de politie was aangehouden. Hem was de rUbe- voegdheid tijdelijk ontzegd. De offi cier eiste acht dagen gevangenisstraf en de politierechter vonniste con form. Een 22-Jarige magazUnbediende uit Leiden was dronken achter het stuur op het Levendaal aangehou den. De officier eiste 14 dagen ge vangenisstraf, waarvan zeven voor waardelijk en zes maanden intrek king van het rijbewijs, waarvan vijf voorwaardelijk. Het vonnis werd con form. Twee broers uit Leiden waren zo kwaad, dat op zaterdag het geweste lijk arbeidsbureau was gesloten, dat ze de ruiten ingooiden. De schade werd op f800 vastgesteld. De politie rechter veroordeelde beiden conform de eis tot twee weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proef tijd van twee Jaar en vergoeding van de aangerichte schade. Universitair sportgebeuren LEIDEN Aanstaande vrijdag en zaterdag wordt in de sporthal aan de Wassenaarseweg het jaarlijkse Fo- raign Student Service (FSS) sport toernooi gehouden. Het toernooi wordt georganiseerd in samenwer king met de sportcommissie van de "Leiden International Students Club". Aan het sportgebeuren, dat vrijdag om elf uur en de volgende dag om half tien begint, nemen deel de In ternational Clubs van Amsterdam, Delft, Leiden. Nijmegen en Rotter dam, en teams uit Indonesië, Suri name, Amstelveen, Deventer en (Koe- Jaké) Leiden. De takken van sport die tydens het toernooi worden be dreven zijn tafeltennis (dames en heren), badminton (gemengd), bas ketbal, zaalvoetbal, volleybal (dames en heren), dammen en schaken. In het LAK-theater wordt zater dagavond een slotfeest gehouden voor zowel deelnemers (vrije toegang) als niet-deelnemers (entree f3). Na af loop van de wedstrijden is er zater dagavond in het gebouw van "Leiden International Students Club" aan de Eerste Binnenvestgracht 22 en warme maaltijd. Vrijdagavond wordt in hetzelfde gebouw een disco-avond gehouden. De band "Ritmico Espe cial" verzorgt op het slotfeest de muziek. In Katwijhs Cleyn Duin KATWIJK AAN ZEE Het zo'n 130 leden tellende Katwijk Christelijk Mannenkoor "Jubilate" staat weer voor zijn twe reeds befaamd geworden zomerconcerten. Ze worden dinsda 26 en woensdag 27 juni gegeven in de sporthal "Cleyn Duin" Traditiegetrouw werkt de Marinierskapel van de Koninklijk Marine onder leiding van directeur-majoor J. P. Laro wee mee. Een noviteit is, dat ditmaal ook de meisjeskoren 'Ui Lenteklokjes" uit Katwijk en Sassenheim met als dirigent Dirl van Vliet uit Alphen aan den Rijn mede gestalte zullen geve aan dit concert van de Katwijkse mannenzangers. Sander va Marion, cantor-organist van de Prins Willemkerk in Schevi ningen, heeft zoals altijd weer de algehele leiding van de; "Jubilate"-concerten. Er bestaat in Katwijk en wijde omgeving zeer grote belangstelling voor dit kunstzinnige gebeuren in de Katwijkse sporthal. De vraag naar toegangskaarten is bijzonder groot. Secretaris Jan Minnee (39) heeft er naast zijn andere bezighe den om deze twee concerten voor te bereiden de handen vol aan. Tiental len malen moet hij in zijn kapsalon aan de Badstraat in Katwijk aan Zee de electrische tondeuze of de schaar Door Ceea Com bee neerleggen om kopers van kaarten te woord te staan. Hij doet dat graag en ook zijn klanten hebben er zon der mopperen graag een paar mi nuutjes voor over, want „Jubilate" wordt terecht zo'n beetje beschouwd als het visitekaartje voor de vissers- rigent. Dat hebben we tijdens 1 Tulip Festival wel kunnen zien. I komende dagen vgor de uitvoerin zullen veel drukte brengen. Zove mogelijk maken we alles zelf kaar. Dit Jaar hebben we een uit# breide geluidsinstallatie en verlid ting. Volgende week maandagavon houden we de generale repetitie i de dinsdagmiddag voor het conctf repeteren we nog een keer met Enkele abonnees hebben hier gister morgen de storingsdienst op gewezen waarbij hen de mededeling werd ge daan, dat de zaak onderzocht zou worden. Gisteravond echter was de steeds ernstiger wordende storing nog niet opgeheven. Op een hernieuwde mededeling aan de storingsdienst van de Telefoon dienst van de PTT werd door de dienstdoende ambtenaar medegedeeld, dat de klacht de andere dag dus van morgen maar weer eens moest worden doorgegeven. Men had er dus de ge hele dinsdag niets aan gedaan. (Van dienstverlenend bedrijf gesproken). Het vermoeten werd door dezeldfe ambtenaar uitgesproken, dat een ka belbreuk ergens in Alphen wel eens de oorzaak van deze storing zou kun nen zUn en dat eerst moest worden gepeild waar deze breuk dan wel zou zitten. Intussen kunnen tal van abonnees nog steeds de gesprekken van anderen rustig afluisteren. LEIDEN Post duiven vereni ging Het Oosten vloog uit Surviliiers, afstand 368 km. In concours 183 dui- Uitslag: 1, 3, 9. D. Koet, 2, 7. J. Mooten, 4. T. v. As, 5, 6. F. Bouwman, 8. G. Grebbei, 10. G. Brandt. De reisduif vloog met oude uuiven uit Compiegne. In concours 85 dui ven. Aankomst le duif 9.48.55 uur. Uitslag: 1, 8. Comb. De Roode, 2, 5. 6. P. Mooten. 3. W. Kop, 4, 9. A. Sin- geling, 7. A. Pracht, 10. W. Tolboom. Klappen van zweep Minnee of, zoals hij in de volks mond ook wel wordt genoemd, Jan Jubilate verricht enorm veel werk voor "zijn" mannenkoor. Zonder de andere bestuursleden tekort te doen mag wel worden gezegd, dat hij de ziel is van deze vereniging. Vooral op organisatorisch gebied. Er ontgaat hem niets en hij kent het klappen van de zweep als geen ander, want hij draait al van het begin af mee. Er zijn begrijpelijk nogal eens be stuurswisselingen geweest. Vorig Jaar bijvoorbeeld nam voorzitter Piet Schaddee van Doorn afscheid. Hij werd echter opgevolgd door de even actieve Dirk Varkevisser, die de gro te lijnen van het bestuurs- en orga nisatiebeleid uitstippelt en daarna delegeert aan zijn even trouwe me debestuursleden. Zelf is hij ook niet te beroerd de handen uit de mouwen te steken. Nu zorgt hij er weer voor, dat „Jubilate" voor het eerst tijdens een concert gebruik kan maken van decors: voor de pauze een duin landschap en daarna molens en bloemen. Die decors zullen geflan keerd worden door tonnen en vis netten, ongeveer zoals tijdens het In ternational Tulip Time Music Festi val. Minnee tussen het verzorgen van het kapsel van een visserman, die 's middags weer naar de visgronden moet door: t Valt niet mee om eik Jaar weer iets nieuws te brengen. Dat is wel een eerste vereiste. Je kunt nu eenmaal niet altijd met het zelfde aan komen dragen. Niet wat de zang betreft en eveneens niet op het terrein van de entourage. We zijn bijvoorbeeld erg blij, dat we "De Lenteklokjes" ditmaal mee kunnen laten doen. Deze meisjes komen uit Katwijk en Sassenheim genieten in den lande grote bekendheid, mede door hun optreden voor radio en tv. Dirk van Vliet is een enthousiast di- Van Marion Even wordt het gesprek onderbn ken. Het blijkt, dat dirigent Sandi van Marion aan de lijn is. Hij U| met een fikse griep in bed, ir toch niet nalaten enkele noodzafa lijke dingen met Minnee door te k men. Volgende week hoopt Van M: rion weer voldoende fit te zijn c concert te leiden. Als Jan Mina weer in zijn salon terugkomt m« hij een Katwijkse te woord staan. Z komt kennelijk voor de gehele faï lie kaarten halen, want ze b maar liefst veertien. Nadat deze transactie is geslote vervolgt de 'Jubilate"-secretaris li chend: „Weet Je, we zijn erg bli) dl we die meisjeskoren in totaal oe- vattend een 150 Jeugdige angered hebben kunnen contracteren. treden zelfstandig en ook safflJ met het mannenkoor op. Zeker al opvallen het leuke, speelse effed waarmee ze hun liedjes brengen./! soliste werkt mee de van t.v. en ra dio bekende Marie Cecile MoerdU uit Zeist, die wel de beste vertegen woordigster van het Nederlandse mag worden genoemd. Aan de vle'Jjd neemt plaats de overbekende Kim Jan Mulder uit Kampen. Het pr> gramma van ons bevat namelijk vei werken van deze Kamper Op veler verzoek zal hij ook eigen improvisatie ten gehore brec- gen". Het is reeds een traditie geworden dat "Jubilate" voor de pauze een P telijk repertoire uitvoert, zo ruzalem" en "Heer geef vrede", al* mede spirituals en enige Israëlisch liederen. Daarna komt het Neder landse lied uit de Jaren rond 1$ aan bod met onder meer „Neerland Oranje", "Piet Hein" en "Op de stille heide". Natuurlijk zal Marinierskapel ook afzonderlijk nen beluisteren. Dat is ook al w"5 beetje gewoonte geworden. Minnee tenslotte: "We ontvang veel medewerking van het Katw#- se gemeentebestuur en van de spor) hal-directeur Dirk Timmerman». ze laatste is ons op alle mogelt0 manieren behulpzaam met zijn sen. We waarderen dat zeer. Dat wel eens worden gezegd. Die werkers, waarvan men tijdens 't eert niet zoveel merkt, worden vaal op de achtergrond geschoven. Zod& adviezen van mannen als Tim®*; mans etc. zouden we niet zo' oogstten".

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4