Waar eens een eigen baan heeft Kom óók helpen in hei bos! EINDEXAMEN GYMNASIUM - IJTERDAG 16 JUNI 1973 Benoeming bij onderwijs in Leiden LEIDEN Eind van dit schoolsei- zoen neemt mej. N. H. Mak afscheid als conrectrix van de Louise de Colog- ny scholengemeenschap, waaraan ze dertig Jaar van haar veertigjarige on derwijsloopbaan verbonden is ge weest. Op 27 juni is het afscheid van de schooljeugd, een dag later het of ficiële afscheid. Burgemeester en wethouders stel len voor in haar plaats drs. A. J. M. Vaessen, leraar in vaste dienst, aan te wijzen als conrector. Met ingang van 1 augustus a.s„ wordt de afdeling voor voortgezet buitengewoon onderwijs van de openbare school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden ln een zelfstandige openbare school omgezet. Ter voorziening in de va cature van hoofd van deze school, dragen B. en W. de raad in overeen stemming met de inspecteur van het benoeming voor A. D. A. Blom. on derwijzer aan een school voor voort gezet buitengewoon onderwijs te Utrecht. LEIDEN Aan de scholenge meenschap St. Agnes'' zijn geslaagd Gymnasium A: Hélèn Brouwer, Sas- senheim. Anke Eggen. Noordwijk. Ca- ré Groenendijk Alphen a. d. Rijn, Marjan Heemskerk Noordwijkerhout! Godeliva Kerkvlieg Hazerswoude Ma rian Koot Voorhout. Wilma Opdam. Valkenburg ZH. Mleke Peeters Oegst- geest. Gymnasium B: Fréderique Ade- ma Sassenheim. Annelies Baas Voor hout. Gerda van den Berg Llsse Ma rian Buters Warmond, Agnes van der Geest. Leiderdorp. Annick van der Geest Leiderdorp. Thea van der Geest Leiden. Annemarieke Hazes Leiden. Annemarie Homan Voorhout. Anja Lissone Rijnsburg. Thea van der Meer Leimuiden. Marijke Meerburg. Leiden. Adelheid Ponsioen Alphen a. d. Rijn. Janny van Rossum Leider dorp, Lideke Verdegaal Voorhout. KLOKKEN Friese staart en Stoeltjes. Zaanse- en Sallanders Echte antieke Franse en Comtoise klokken, enz. Uw specialist met vak-service v. d. Water llaarlcmmerstr. 181 - Leiden ^el Vereniging Milieudefensie: lel. 020-251069. LEIDEN Op enkele plaatsen in de Leidse binnenstad heeft het openbaar vervoer voorrang, o.a. op de Boommarkt (foto rechts). Er moeten in de komende jaren veel meer bus banen komen in het centrum om het openbaar vervoer opti maal te kunnen laten functioneren. Vorige week hebben wij uitvoerig gepubliceerd, dat de bus door de Leidse binnenstad van Rijnsburgerweg tot Levendaal vice versa een eigen baan krijgt. De plannen liggen klaar. De raad moet het hoofd erover buigen en de financiën moeten beschikbaar komen. De verkeers maatregelen gaan een miljoen of twaalf vragen, waarin ook begrepen de reconstructie van de Breestraat, de verandering van het wegenbeloop bij molen De Valk en de asfaltering van wegen als de Burggravenlaan. Vandaag in foto's een rit over de route, waar de bus eens een eigen baan zal hebben. Op de Rijnsburgerweg tus sen Wassenaarseweg en viaduct krijgt de bus een eigen baan (bo ven). In de Breestraat krijgt het openbaar vervoer (met fietsers) het alleenverkeersrecht na de re constructie (foto hiernaast). Door Jan Holvast en Hans Melkert De foto boven laat zien waar de slingerbaan van de bus zich gaat voortzetten. Links de Steen straat die als semipromenade het openbaar vervoer al het alleen recht geeft (de straat zal overi gens worden gereconstrueerd)Op de Blauiopoortsbrug komt de bus weer samen met het andere ver keer en dat zet zich voort op de Prinsessekade (rechts). Ook hier zal een busbaan komen. Gescheiden van het andere ver keer (in het midden) gaat de bus in de toekomst rijden op het Le vendaal (foto links). In de omgeving van de Jan van Houtbrug zullen maatregelen worden getroffen om de bus hele maal een eigen baan te geven. Nu begint die pas na het passeren van de brug in de Korevaarstraat. Het andere verkeer uitgezonderd fietsersmoet rechts- of linksaf en de bus mag alleen recht door. De met een telelens genomen foto rechts brengt dat in beeld.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3