Flora aan ve wil tegemoet komen rlangens van handel Rijnsburgse bloemenveiling wil aanvoerhal bouwen Italianen wilden maar gingen uit werken, stelen... Rijnsburgs secretaris gaat naar Steenwijk Spoedige uitbreiding veiling noodzakelijk Katwijkse delegatie gaat naar Lowestoft PROVINCIE BEHANDELT SPOEDIG „JVERKNOTA \l M PAGINA 4 STREEK VRIJDAG 15 JUNI RIJNSBURG Na een aantal eeer moeilijke ledenvergaderingen jdoor het aan de orde komen van de voorstellen tot verplaatsing van de veiling „Flora" naar een andere ge- pieente heeft voorzitter Piet van Delft gisteravond eigenlijk voor het eerst in zijn loopbaan een "makkie" gehad. Er werden weinig op- en aan merkingen gemaakt op de voor etellen, die ter tafel kwamen. Toen de noodzakelijke uitbreiding .Van "Flora" door Van Delft in zijn openingswoord ter sprake werd ge bracht was het haast vanzelfspre kend, dat daarop reacties zouden komen Het bleef er maar bij één.. Bert Kralt vroeg middels een in gekomen stuk, waarom het bestuur niet snel overging tot aankoop van de strook grond van 5600 m2 aan de Floralaan. Kralt informeerde na het voorle zen van dit stuk hoe de zaken nu stonden en wanneer zou worden overgegaan tot de bouw van de nieuwe aanvoerhal op het terrein, dat nu in gebruik is als parkeerter rein. Hij had uitgerekend, dat daar op een hal van 90 bij 90 meter zou kunnen worden gerealiseerd. Voorzitter Piet van Delft ant woordde, dat het Flora-bestuur reeds op 4 april 1972 was gestart met een gesprek over de aankoop van deze grond. Namens de gemeente Rijns burg werden de onderhandelingen gevoerd door de heer Visser. Over en weer zijn er voorstellen gedaan, doch tot nu toe heeft men van de zijde van de gemeente niets laten horen, hoewel dit was toegezegd. Flora-lid Kralt één van de gro te aanvoerders van bloemen con stateerde, dat de grond al een paar jaar braak ligt en dat deze in het be stemmingsplan staat aangegeven als bestemd voor de uitbreiding van de veiling. Hij wist, dat er van de zijde van de raad op wordt aangedrongen deze grond nu eindelijk maar eens te verkopen en het bestemmings plan daartoe te wijzigen. Op dit ter rein kan "Flora" een vervangende parkeerplaats maken van 6000 m2 als men de sloot dempt en de strook grond achter het koelhuis eveneens gebruikt. Van secretaris Henk de Haan zou hij hebben gehoord, dat de gemeente voor de grond aan de Floralaan f70 per vierkante meter vraagt. Op zijn vraag aan voorzitter Van Delft om uitleg te geven over de voor stellen, die het Flora-bestuur aan de gemeente heeft gedaan wilde deze niet ingaan, omdat de onderhande lingen nog gaande zijn. Kralt was het daarmee bepaald niet eens. "Wij hebben onze voorstellen gedaan", zei Van Delft, waarop Kralt antwoord de: 'Dan ligt het zeker weer aan de gemeente". Alle jaarstukken en voorstellen kregen vervolgens het fiat van de vergadering. De heren H. van Eg- mond en W. A. J. van Nobelen wer den respectievelijk met 207 en 202 van de 216 uitgebrachte stemmen- als bestuurslid herkozen. Dat geschied de ook met de leden van de raad van bijstand H. Imthorn, die 210 van de 212 uitgebrachte stemmen op zich verzamelde, H. Hachmang (207) en A. Vletter <209). Zij namen allen him herverkiezing aan. Een belangrijk besluit was voorts, dat de nieuwe leden in het vervolg slechts f 50 entreegeld behoeven te betalen. De leden, die in de boekja ren vanaf f 1963 f 500 hadden moe ten neertellen om lid te worden kre gen dat bedrag min f 50 terug door het bij te storten op de ledenreke ning. Het gaat in totaal om ongeveer 700 leden. Het bestuur had dit voor stel gedaan met het oog op de entree gelden bij andere veilingen en om iedereen in de gelegenheid te stellen Flora-lid te worden. Het voorstel om de bijschrijvj van de ledenrekening ove oudste boekjaren, namelijk 195 1961/1962 en 1962/1963, f 850.000 aan de betreffende led? te keren kreeg ook de goedke van de vergadering Er waren 60- tot 65-jarigen, die dit bedras ver wilden laten staan. wordt de mogelijkheid geboden zullen dan een formulier moet? kenen, waarin zij verklare toekomende bedrag slechts u taald te willen hebben op het stip dat zij als lid van ..Flors danken. LEIDEN/RIJNSBURG "Bij «en groeiende produktie is het noodzakelijk, dat iedere bloem die» verkocht kan worden dat ook in derdaad wordt gedaan. Als de handel dan moeilijkheden onder vindt met een tekort aan tijd zul len wij als veiling moeten probe ren het gat op te vullen. Het gaat niet aan, dat een bepaalde partij hiervan voordeel heeft. Door ge zamenlijke inspanning tussen kweker en handelaar zal moeten worden getracht de produkten zo mogelijk voor een renderende prijs af te zetten. Op afzetgebied zijn er momenteel nieuwe wen sen. Eén daarvan is bloemen te kunnen kopen in bossen, zoals de klant die, wat het aantal bloe men betreft, verlangt. Graag wil len wij aan die wensen meewer ken. Het is de taak van nieuw aangestelde J. Hogervorst het gat, dat dreigt te ontstaan tussen pro ducent, veilingklok en handel op tijd te dichten". Dat zei voorzit ter Piet vas Delft van de Rijns burgse bloemenveilingvereniging "Flora" in zijn openingswoord tijdens de gisteravond in motel "Holiday Inn" in Leiden gehou den algemene vergadering. Door Cees Combee Foto's Jan Holvast Flora-voorzitter Van Delft begon zijn openingsreden met het uitspre ken van enige gevoelvolle woorden, ter nagedachtenis aan hen die in het afgelopen verenigingsjaaruit de kring van de leden, de kopers en het perso neel ontvallen zijn. Met name noem de hij ere-voorzitter Teun Kralt, het personeelslid Piet van der Kwaak en oud-personeelsleden Johan Heems kerk en Frans van der Zwart. Staan de werden de ontslapenen door te talrijke aanwezigen daarna in stilte herdacht. Tien miljoen In zijn terugblik over de afgelo pen periode constateerde voorzitter Van Delft, dat na een minder goed broeiseizoen, de zomer over het al gemeen goede prijzen heeft gebracht, zodat aan het einde van de rit toch nog een meer-omzet werd bereikt, van f 10 miljoen. Daardoor is het be stuur in staat twee procent van de storting van zes procent op de leden- KATWIJK Er zijn in de afge lopen tien Jaar hechte banden ge smeed tussen Katwijk en het Engel se Lowestoft. In beide plaatsen neemt de visserij een belangrijke plaats in. De Katwijkse en Lowestoftse vissers kennen elkaar al heel lang. Om de twee Jaar ontmoeten de gemeentebe sturen elkaar. Ditmaal gaat een Katwijkse deputatie naar Lowestoft. Van 22 tot en met 27 juni. Zij zal bestaan uit burgemeester en me vrouw Vermeulen-Kalis, wethouder C. van der Plas, de raadsleden R. D. Buitendijk, L. J. Haasnoot, H. J. den Haan en J. Vink en de voor lichtingsambtenaar J. Visser. Het is het vijfde bezoek, dat een Katwijkse delegatie aan de partner gemeente Lowestoft brengt. Er is een zeer uitgebreid programma voor dit bezoek samengesteld, dat in be langrijke mate in het teken zal staan van de bovengemeentelijke samen werking. Op vrijdag 22 Juni staat een ont vangst in het raadhuis op het pro gramma, de dag daarop worden be zoeken gebracht aan het gemeente huis van Bungay, een museum, de ruïnes van het kasteel, het bejaar dencentrum en het zwembad en zon dag bezoekt men de Southwold Pier, Boating Lake en Pritting Green en Teleurstelling bij fflO over houding van Wassenaar maakt men een wandeling oti promenade naar St. James en de haven en de rivermond. Op maandag 25 Juni wordt 6 stallatie van de Council van het veney District bijgewoond, district behoort ook Lowestoft, l avonduren is er een receptie li Victoria Hotel waar de Katwi logeren. De dinsdag wordt volgei met winkelen en een rondrit doa westoft en 's avonds scheidsdiner, waarna woensdag gen de terugreis weer wordt vaard. Er zal tijdens dit bezoek ook me aandacht worden gesctw aan een mogelijke uitbreiding de uitwisseling. Scholieren doe reeds geregeld en ook de bejas hebben elkaar al eens ont Voorts maken de leerlingen va Katwijkse visserijschoo) ieder aan het einde van het stud; OPHALEN GROFVUIL VOORSCHOTEN Het gr L wordt in Voorschoten 20 juni haald in Boschgeest, aan de Pap h; (tussen Rouboslaan en Veurs John F. Kennedyplantsoen. Or si kade, Narcisstraat, Tulpstraat, cinthstraat, Van Kempenstraat dorpstraat, Willem de Z wij ge t Burg. de Kempenaerstraat, Pai ai straat, Crocusstraat, Wijngaai j laan (zuidzijde), Veurseweg, 1 laan, Rouwkooplaan, Peppellaaa genlaan, Kniplaan, Laan van venvoorde en Haagwijk en donó 21 juni Adegeest (met uitzond j van het gedeelte Oude Adegeesti tussen de Prins Bemhardlaan 1 Nassaukade), aan de Leidseweg tussen Raadhuislaai gedeelte rekening terug te betalen. Dit houdt tevens in, dat we in een tijd van on rustbarende kostenstijgingen een be drijf als "Flora" voor slechts vier pro cent hebben kunnen laten draaien. Dat geeft reden tot grote tevreden heid. Vervolgens besprak Van Delft de vraag hoe men als "Flora" staat te genover de collega-veilingen, waar van er twee in het bijzonder uitsprin gen: C.C.W.S. in Honselersdijk en de Berkelse veiling. Het zijn tevens twee districten, waarin veel collega-groen- tenkwekers de laatste jaren over stappen op de bloementeelt, hetgeen voor een veiling vele problemen met zich mee brengt, zoals het aanpassen aan een snel groeiende omzet. De vraag is zeker gerechtvaardigd, stel de Van Delft, of de Nederlandse bloe misterij zichzelf niet door een te snelle uitbreiding in de weg gaat lo pen. Met alle inspanning, die de han- ling in de toekomst een stukje van haar autonomie zal moeten prijsge ven. Dat is nu eenmaal het tijdsbeeld. Ieder voor zich is niet meer haal baar en daarom zullen we ons geza menlijk sterk moeten maken. Tenslotte merkte Van Delft op, dat het ruimteprobleem urgent blijft en dat het daarom te verwachten is dat op korte termijn een vergadering Het dagelijks college van ovei leg van de Haagse Agglomeratie teleurgesteld over het Wassenaarse besluit niet toe te treden tot de Voorschoterweg)Voorschoten? gemeenschappelijke regeling Gewest ?of^eg (bet. &edeelte ten ooste 's-Gravenhage. "Het sp^t ons"' aldus het menkwekers staat er 'nog heel ^ks college een4 brie* werk te wachten. Zo wil men gaan Wassenaarse gemeenteraad, de nodige grond te proberen de omzet in Nederland stadium te moeten op te voeren een kwestie waar y^ren,, J' door .een ?ntoerelkende gisteravond op de vergadering ^reidheid om eigen machten en van Flora uitvoerig over iverd ge- °Pv gen ondergeschikt te maken Voor de Rijnsburgse bloe- Stappen 1 kunnen beschikken zijn reeds geno men. Die nieuwbouw zal wel weer de nodige zorgen met zich brengen, maar het is toch altijd zo, dat een groeiende veiling nog steeds de be langstelling heeft van koper en kwe ker. Daarvoor zijn wij als bestuur en de Voorschoterweg), Prof. Ba veweg, Krimkade, J. P. Coens g Vondelstraat, Marnixstraa/t "in dit steynstraat. BURGERLIJKE STAN VAN LEIDEN sproken. DEN HAAG De 34-jarige Italiaan zakken en daar bleken de gestolen Jaar gevangenisstraf tegen elk Adriano O. vertelde de Haagse recht- spullen in te zitten. En Juist op dat de verdachten. Verdediger mr. del dag in, dag uit opbrengt is het bank gisteren, dat hem bij 'thuis- adres hadden de 'gastarbeiders' een toch de grote vraag of zij al die pro- komst* nog vijf jaar voorwaardelijk kamer gehuurd dukten tegen lonende prijzen kan staat te wachten. Zijn moederland De twee zeiden in Nederland werk verwerken. Voor de handel geldt wacht met spanning op hem en heeft te willen zoeken. Ze waren echter eveneens, dat zij tijd en gelegenheid de Nederlandse regering om uitleve- geen van beiden in het bezit van een moet hebben andere afzetkanalen te ring gevraagd. Iets gunstiger zijn de werk- of verblijfsvergunning en kwa- perspectieven voor zijn landgenoot Ha- het belang van het geheel, het eensgezind gestelde en tot dusver ook gezamenlijk nagestreefde doel, versterking van de intergemeente lijke samenwerking in een nieuw bestuurlijk verband, niet met alle HIO-partners zal worden bereikt". B. en W. stellen de raad voor in een antwoord aan het dagelijks col lege het vertrouwen uit te spreken "dat de goede samenwerking met de agglomeratie 's-Gravenhage en de daartoe behorende gemeenten zal blijven bestaan'». De raad zal vervol- Burghouwt gens officieel tot beëindiging van de ®tar oude regeling met het HIO moeten besluiten. en i Wassenaar zal overigens ook niet en J toetreden tot de "zware regeling" van het gewest Leiden. B. en W. stellen G. V Gorkum den Hollander de Jonge e den Hollandp Anyal, dr. Leur; Ral._„, C. J. Vlncourt; Antonin Henri, Bouchez en S. Graffunde Sti Mel, dr. van K. C. Wong GEHUWD P. J. Hartevelt en C. M. vai F. M. Verburg F. Reijnevt nendijk 1 der Horst 1 H. Fasel; K M. J. J. de Jong; en M. A. B. Habi P. van Kasterop; en B. C. Eckhan lat en J. K. Zee: van der Zwaan; zoeken te concretiseren. Arnando O. (37), 1 op een gegeven moment in geld maker voerde als verzachtende om standigheid aan, dat de twee nog heel rofTO wat gevangenisstraf staat te wachten de ?°?h e hu'dlSe ll<:hte reS?" en verzocht de rechtbank een mildere 'f éen tef "f ln straf op te leggen. Deze zal zich daar- kfwachtmg van de totstandkoming over volgende week vrijdag uitspreken, Weijden. OVERLEDEN W. C. J. Stolwijk (58) echtfjftJS 1 T. van Dijk; J. Plug (68) m(. de Graaf (82) Y. C. de (5 mnd) ook hem moeilijkheden. Die Bedrijfsresultaten Een andere belangrijke vraag is. Justitie in België heeft nog een zaak al'te Vaak, dat we hier Vtehtë straffen de inbraken geregeld. „In het buitenland denkt men r Delft hoe wil lopen- Daar wordt diefatal en inbraak opleggen' de" markt liggen met ieder «eval hellne laste ge. de prijzen, want die bepalen mede de ^'vr bedrijfsresultaten. Het Produktschap muz^ voor Siergewassen geeft in die prij- eerst^wtwwden vcwr het feit? dit zenmaterie een goed inzicht. Daaruit m ein(j maai^ een groot aantal film- blijkt, dat "Flora" in 1972 goed uit en fotocamera's buitmaakten en twee de bus is gekomen. Die goede cijfers dagen later in Heemstede nog een wat waaronder een Zaanse vond de officier en daar wilde hij nu iets aan gaan doen. Dat gebeurde met zijn eis van anderhalf uurwerken, klok. Met een zekere dankbaarheid merk. te de officier op, dat het duo in Ne- ge- zijn mede te danken aan de opzet de veiling. Het is namelijk zo. dat een veiling die normaal groeit, op tijd is afgelopen en een sortiment biedt, dat aan de vraag van de handel voldoet, derland niet erg fortuinlijk aantrekkelijk is voor de kopers. Daarom dient een veiling bijzondere aandacht te besteden aan de af zet van de geveilde produkten en zal aanpassing nodig zijn aan de tijd, waarin wij leven. De omzetstijging in het binnenland is helaas achter gebleven bij de to- weest met de activiiteiten. Voordat in Sassenheim werd ingebroken werd eerst de zaak eens verkend. Een pien tere buurvrouw vond de activiteiten van de Italianen nog maar verdacht en had het nummer van de auto ge teerd. Ze stelde de politie hiervan in kennis, zodat arrestatie al snel kon tale omzetvermeerdering constateerde plaatsvinden. Maar dan Flora-voorzitter Van Delft met eni- nog de Hagenaar uit Pletterijstraat, gr^iYtZifïr namelijk "slechts met die z«n, door, de aPr'lstorm 10 procent gestegen bij een totale lukte tv-ahtenne ging rechtzetten, vermeerdering van 23 procent. Daar- DEN HAAG Gedeputeerde Staten zyn van plan de werkgelegenheids- nota Zuid-Holland, opgesteld door de regionale raad voor de arbeids markt, op korte termijn in Provin ciale Staten te brengen. Flora-voorzitter Piet van Delft deelde in de gisteravond gehouden ledenvergadering mee, dat er een nauwere samenwer king tot stand zal komen in de Kring Bloemenveilingen en dat alles wordt gedaan om de grotere aanvoer af te zetten mede door tegemoet te komen aan de ver langens van de afnemers. 1 worden er acties ondernomen de bloem in Nederland meer populair te maken. Kring veilingen Hij vroeg zich verder af wat de plaats van de Kring Bloemenveilin gen is bij deze snelle omzetgroei, en wees er met nadruk op, dart; deze kring intern reeds in beweging is doordat de strutcuur wordt doorgelicht. Bij 'n veilingomzet van f 660 miljoen in 1972 acht het bestuur van de kring 't na melijk nodig een slagvaardig beleid te kunnen voeren. Dit kan mogelijk inhouden, dat iedere aangesloten vei- De AR van Hillegom gaat zich donderdag in Weltevreden beraden, of men alleen de komende gemeente raadsverkiezingen of samen met CHU en/of KVP. Zes inwoners uit Lisse slaagden voor de eenjarige cursus van de so ciale school: A. Fokker, H. Vlasveld, E. Mentin, J. Veldhoven, D. Tekstra en L. Lieverse. In het verpleegtehuis "Sonne- vanck" in Hillegom vindt* dinsdag markt tn Zuid-Holland weinig roos aanbevelingen voor een bijdrage van de provincie voor een actief ar beidsmarktbeleid, geëffecteerd kun nen worden. Op deze wijze zou de provincie een bijdrage kunnen leve ren voor de werkloosheidsbestrijding. Gedeputeerde Engelsman zei dit gis termiddag in antwoord op vragen van het Oegstgeester statenlid De Graaf (PvdA). Deze wees op de be narde werkgelegenheidssituatie, in het bijzonder in de Leidse regio. Hij noemde de situatie op de arbeids- half twee en vier koop plaats van door de bewoners vervaardigde werkstukken. kleurig en schetste de problematiek van de regionale werkloosheidsuit schieters als in Leiden. ■si ir RIJNSBURG Gemeentesecre taris A. G. Geelhoed (42) gaat Rijnsburg verlaten. De gemeente raad van Steenwijk heeft hem gisteravond tijdens de openbare vergadering met algemene stem men in gelijke functie benoemd. Voor de heer Geelhoed een be langrijke promotie. Steenwijk ver vult een centrumfunctie en heeft ruim 20.000 inwoners tegen Rijns- burg een dikke 9000. In Rijnsburg zal men ongetwij feld secretaris Geelhoed node zien gaan. In de tien en een half Jaar dat hij nu in het bloemkwekers- en -handelarendorp werkzaam is, heeft hij zich doen kennen als een zeer toegewijd ambtenaar, die al tijd voor de belangen van Rijns burg op de bres stond. Hij is in die tijd Rijnsburger onder de Rijnsburgers geworden en heeft niet geschroomd de gemeenschap na zijn ambtelijk arbeid op ver schillende terreinen trouw te die- Geelhoed begon zijn ambtelijke loopbaan als hulp-ombtenaar ter gemeentesecretarie van Koude kerk op het Zeeuwse eiland Wal cheren. Daar doorliep hij alle rangen en werkte hij zich op tot chef van de afdeling financiën en waarnemend gemeentesecreta ris. In die functie werd hij nu tien en een half Jaar geleden in Rijnsburg benoemd en twee Jaar later werd hij gemeentesecretaris. De scheidende secretaris is acht Jaar penningmeester van het be jaardencentrum „Avondzon" ge weest, hij waakt nog steeds over de financiën van de Stichting Rijnsburgs Bloemencorso, maakt deel uit van de stichtingen „Tuin- dersbelang" en „Graven van het Hollandse Huis", is administra teur van de diaconie van de Rijns burgse gemeente en secretaris van de Chr. Pedagogische Academie in Oegstgeest. Voorts was hij secretaris van het Comité Stichting Zwembad Rijnsburg. In die hoedanigheid hielp hij de plannen voorbereiden voor het recreatiecentrum „Het Waterbos", waarvan als eerste fase nu binnenkort met de bouw van het overdekte instructiebad zal worden begonnen. Dit comité is inmiddels omgezet in een be stuur, waarvan Geelhoed geen deel meer uitmaakt, hoewel hij als gemeentesecretaris toch nog nauw bij de werkzaamheden be trokken was. Gerust kan worden gesteld het vertrek van secretaris hoed een gevoelig verlies voor gemeente is, die hij met hart ziel diende. Hij was een man weinig woorden, maa daden. In de verschillende ties hebben we Geelhoed mogen en kunnen Steeds weer viel het hij bergen werk zeer wist te verzetten. Voor iedereen uit de Rij] se gemeenschap had hij een oor en in zijn functies was; een vraagbaak voor velen W neer hy iemand kon helpen hij dat con amore. Niet aJj de gemeente, maar ook de meenschap lijdt door zijn een gevoelig verlies. Ook voorj zal het moeilijk zijn de pi contacten te moeten Met heel veel anderen gum Geelhoed zijn promotie van en we wensen hem graag heeli succes toe in de nieuwe Looptf die hem in Steenwijk wacht. Wj neer Geelhoed Rijnsburg gaaj^ laten is nog niet bekend, over moet nog overleg worden I pleegd. CEES COM!

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4