Groenendijkers hebben last van in Koudekerk Kotter vast op zandbank betoncentrale BOOTTOCHTEN NAAR DE KAGERPLASSEN Tent-evangelisatie in Lisse HAZERSWOUDENAARS PROTESTEREN AL 2% JAAR Promotie/degradatie in nieuwe seizoen Vader er op uit op vaderdag PAGINA 4 STREEK WOENSDAG 13 JUNI 107; HAZERSWOUDE De Groenendijkers, die in de nabijheid van de Beton Centrale Koudekerk (aan de noordzijde van de Oude Rijn gevestigd) wonen, hebben bij burge meester en wethouders van Koudekerk aan den Rijn hun ongenoegen omtrent het lawaai en overlast, dat het bedrijf veroorzaakt, kenbaar gemaakt. Hazerswoudes KVP-gemeen- teraadslid J. M. L. Wesselingh heeft het tijdens een hoorzitting nog eens duidelijk ge steld: ,,Ik maak bezwaar tegen het feit, dat deze procedure zo verschrikkelijk lange tijd in beslag neemt. Waarom moet dit zo lang duren, terwijl de Betoncentrale BCK lawaai en overlast blijft veroorzaken?" KATWIJK AAN ZEE Op de tweede zandbank voor de Kat- toijkse kust ter hoogte van het Vuurbaakplein raakte gistermor gen de op garnalen en andere vis vissende kotter V/R 131 uit Wie- ringen vast. Men slaagde er niet in het scheepje op eigen kracht vlot te krijgen. Daarom werd via de spoetnick een radioinstalla tie voor het voeren van onderlinge gesprekken op zee de bij de Uitwatering varende WR 130 te hulp geroepen. De schipper van deze kotter slaagde er snel in een tros over te brengen. Na een half uur van vruchteloze pogingen kwam de WR 131, mede doordat het water ongeveer de hoogste stand bereikte, los. De joto geeft het moment weer waarop de kot ter over de zandbank wordt heen getrokken. Daarboven een heli copter van de Marineluchtvaart dienst van het vliegkamp Valken burg, die deelnam aan de zoek actie naar de in zee geraakte vrouw, die zoals ivij gisteren reeds berichtten, rond één uur levenloos uit zee werd opgehaald. ("oto Jaap van Duijn) ZEIST Het definitieve besluit tot invoering van een hoofdklasse in het zondagse amateurvoetbal, is reeds enkele weken geleden genomen door het sectiebestuur. Toch ontstond er grote verwarring bij de clubs, nadat afgelopen week de voorlopige pro motie- en degradatieregeling voor het komend seizoen in de KNVB-er werd gepubliceerd. „Daar had de weggevallen motive ring bij moeten staan, waarom wij toch hebben vastgehouden aan in voering van de hoofdklasse spel peilverbetering ondanks dat er in den lande nogal wat bezwaren te gen bestaan", vertelt Jo Jaspers, de voorlichtingsman van het sectiebe stuur. „Die motivering is wel verstrekt aan alle leden van de bondsverga dering maar desondanks zijn mijn bestuursleden de gehele week dag en nacht opgebeld door ongeruste en slecht geïnformeerde clubbe stuurders", haakt sectie-voorzitter Jo van Marie in. Het sectiebestuur zondagamateur- voetbal streek zaterdag in Zeist de laatste plooiitjes glad voor de aan loop naar de competitie nieuwe stijl. Het kwam daarbij tot één nieuw besluit: Aanstaande competi tie komt er geen bekercompetitie voor de amateurs. „Omdat er in veel klassen een verlengstuk aan de competitie komt in de vorm van beslissingswedstrijden en extra hal ve competities voor promotie en degradatie", licht Jaspers toe. HENGELSPORT Karstens scoort winnende goal tegen Saarland SAARBRUCKEN Het Nederlandse b-amateurteam heeft gisteravond in Saarbrücken zijn eerste wedstrijd te gen Saarland met 3—2 gewonnen. Bij de rust leidden de Nederlanders door een doelpunt van Van Vliet in de 35e minuut met 1—0. Nijman bracht kort na de hervatting de stand op 20. Door Jost, die tien minuten na rust scoorde, en Backes, die een kwartier voor tijd raak schoot, kwamen de Saarlanders te rug tot 2—2. Even later zorgde Kar stens by een snelle Nederlandse uit val voor het beslissende doelpunt. De ploegen komen morgen In Oberthal voor de tweede maal tegen elkaar uit. LEIDEN Visvereniging "Sport vrienden" hield haar tweede wed strijd in het Aarkanaal. Totaal aan tal 402 stuks/gewicht 49260 gram. Persoonlijk: 1. J. Schouten 35 st. 4930 gr., 2. J. v.d. Lucht 26 st. 4810 gr.. 3. C. Schouten Jr. 48 st. 4590 gr., 4. J. Helverstein 44 st. 4530 gr., 5. H. Jansen 30 st. 3680 gr., 6. D. Schouten 33st 3670 gr., 7. Chr. Schouten 33 st. 3360 gr., 8. C. Schouten Sr. 33 st. 3330 gr., a. H. Schouten 14 st. 3040 gr.. 10. C. Schouten 25 st. 2480 gr. Viscollege Oase (Adler) viste in de Ryn de openingswedstrijd. De vangst was slecht. De Uitslag: 1. Gommans 1400 gr. 16 st., 2. Leue- ring 1300 gr. 20., 3. Van Vliet 715 gr. 10 st., 4. Dieke 520 gr. 10 st., 5. Oppe- laar 445 gr. 5 st., 6. Solleveld 380 gr. 6 st., 7. H. Hillebrand 300 gr. 2 st., 8. Teegelaar 290 gr. 4 st., 9. Niekerk 235 gr. 2 st., 10. Schoutens 175 gr. 2 st. ALPHEN AAN DEN RIJN De ren- en toervereniging "Avanti" or ganiseert op "vaderdag" (zondag 17 juni) onder het motto "Vader er op uit op vaderdag" plassentochten over vijftig-, tachtig- en honderd- dertig kilometer De vijftig-kilometer-tocht voert de rijders naar de Rottemeren en de deelnemers aan de rit van tachtig kilometer gaan naar de Westeinder- plassen en de Nieuwkoopse Plassen. De honderdderig kilometer is een combinatie van beide "korte" af standen. Gestart wordt er bij de kantine van Avanti, die aan het Halve Raak in Boskoop ligt. De vertrektijden zijn: 130 km. 12 uur; 80 km. één uur en 50 km. 3 uur (gezinstocht). Ieder een, die de rit volbrengt, krijgt een medaille nagezonden. Bovendien organiseert de wieler vereniging iedere woensdagavond (vanaf vandaag tot en met 15 augus tus) avond-fietstochten over een af stand van 30-35 kilometer. Irene organiseert drumbandfestival WASSENAAR "Irene" organi seert 23 juni een drumbandfestival op het Blauw Zwart-terrein aan de Dr. Mansveltkade, dat van 's mor gens kwart voor 10 tot 's middags 4 uur za'l duren. Het is de tweede keer dat een dergelijk festival ge houden wordt in het kader van de Oud-Hollandse Jaarmarkt van de Langstraat-winkeliers. Alleen zal dit festival niet tijdens de jaarmarkt plaatsvinden, zoals vorig jaar, maar een week ervoor. Inzet van het concours is de Jaarmarkttrofee, die verleden jaar voor het eerst ge wonnen werd door Adest Musica uit Sassenheim. Er nemen dit jaar 25 korpsen aan het festival deel, dat is tweemaal zoveel als het vorige jaar. Behalve de jaarmarkt-trofee, wordt er door de tamboer-maitres ge kampt om de Dago-wisselpijs. Om 5 uur is er in de Langstraat een défilé van alle korpsen waarna op het parkeerterrein bij de Molen straat de prijsuitreiking zal plaats vinden. Zeilen Fred Imhoff boekte bij internationale zeilwedstrijden op de „Goldenenen Pfingstbusch" een over winning in de FD-klasse. Hij bleef de Duitser Prenzler die een totaal van 5,6 had 1,1 punt voor. Winnaar in de Soling-klasse werd de Duitser Willi Kuhwiede. Bij het verzoek om vergunning Aanvaardbaar vanwege de hinderwet is voorge schreven, dat de aanvrager een op gave verstrekt van de maatregelen die zullen worden genomen om luchtverontreiniging te voorkomen of tot een minumum terug te bren gen. Wesselingh, sprekend namens de andere Groenendijkers: "De aan vraag dateert van 10 november 1970 en het komt nü nog steeds voor dat wolken cementstof van de installatie vrijkomen, terwijl de geluidshin der is toe- in plaats van afgeno men." B. en W. van Koudekerk aan den Rijn zijn van plan om de BCK een vergunning te verlenen. Wesselingh: "Ik had ook niet anders verwacht. Daartegen heb ik ernstige bezwa ren." Bij niemand De Vereniging van Nederlandse Gemeenten c.q. TNO Delft heeft een onderzoek ingesteld naar de geluids hinder en de luchtverontreiniging ter plaatse waar deze industrie is gevestigd. "Hoedit onderzoek heeft plaats gevonden, is mij niet be kend", aldus Wesselingh. "Bij nie mand van degenen die een bezwaar schrift hebben ingediend, is een on derzoek ingesteld naar de Juistheid van de ondervonden geluidshinder en zeker niet in de avond of in de nacht, wanneer de BCK in bedrijf is en dan juist de geluidshinder een ob sessie dreigt te worden." Er heeft, volgens Wesselingh, geen enkel mondeling gesprek plaatsgevonden en er is geen enkele informatie ver strekt. "Er is dus mijnerzijds wei nig vertrouwen in de objectiviteit van het rapport (zo dit er is)". Sinds 1970 is de geluidshinder eer der groter dan kleiner geworden. "Er is geen enkele verwachting dat deze na het verlenen van de hinder wetsvergunning minder zal worden of verdwijnen", aldus Wesselingh. Vraag is het voor hem bovendien, of het onderzoek van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten zich ook heeft uitgestrekt tot de mobiele cementzuigers, die vooral 's nachts een zeer hinderlijk geluid produce- "Ik krijg het gevoel dat mijn be zwaren en die van anderen worden 'ervaren als niet ter zake dienen den", aldus Wesselingh. "Waar be staat voor ons de mogelijkheid, om op een bepaalde instantie een beroep te doen, die eventueel tegen geringe betaling een rapport over de geluids hinder van de BCK opstelt, maar dan met als uitgangspunt de klach ten van degenen die een bezwaar schrift hebben ingediend?" De betoncentrale te Koudekerk aan den Rijn is in de afgelopen Ja ren steeds maar groter geworden, "zonder vergunning in het kader van de Hinderwet en zonder dat re kening werd gehouden met de belan gen van de omwonenden". Wesse lingh heeft B. en W. van Koudekerk Politie contra scholieren litie in de Chileense hoofdstad is teren herhaaldelijk in botsing weest met leerlingen van mie bare scholen, die lid zijn van po| ke organisaties, die gekant zijn ti president Allende. Naar de j* heeft meegedeeld, zijn vele jong den gearresteerd en gewond gerj De botsingen werden veroorzaalj door dat de politie optrad tegeni zenden scholieren die zonder toest ming een mars hielden uit solic teit met stakende mijnwerkers. aan den Rijn verzocht om de hia wetvergunning pas te verlenen, i neer aan de bezwaren is tegec gekomen. "En de geluidshinder zovoort moeten zijn teruggebri tot voor mij en niet voor B. ei aanvaardbare proporties. Als niet gebeurt, dan dient het be dat in feite voor het grootste zonder vergunning produceert worden gesloten." Zoals bekend kunnen de omwoi den van de BCK binnen een bei de tijd in beroep gaan bij de I indien zij menen dat er niet void de aan de bezwaren tegemoet i gekomen. Déze Groenendijkers ten dus ook al opgescheept met blemen het leefklimaat betrefft Hun buurtschapgenoten, die i westelijker wonen, "zitten" Fasson, waarvan de directie gens heeft beloofd dé oplossing t* ken. Vlak voor Pinksteren moi de omwonenden echter weer het bedrijf heel duidelijk ken".... Het LEIDSCH DAGBLAD organiseert in de maand ju Tijdens een bijna vier uur durende tocht per LUXE SALONBOOT van de rederij Avifauna kunt u een groot deel van Leiden eens van een andere kant bekijken. Via Galgewater, Nieuwe Vlietkanaal, Vliet, Rijn- en Schiekanaal en Zijl vaart de boot naar de Kagerplassen, waar gedurende ruim anderhalf uur de mooiste plekjes worden bezocht, die alleen ovèr water bereikbaar zijn. De boot vertrekt elke woensdag- en zondagmiddag in juni vanaf het Kort Galge water. Gedurende de boottocht zal toelichting worden gegeven op actuele ontwikkelingen in Leiden en het piassengebied. Prijs: drie gulden per persoon Vertrek 14 uur, aankomst: - 17.45 uur Consumpties aan boord verkrijgbaar. Kaartverkoop: Kantoor Leidsch Dagblad, Witte Singel no 1, Leiden. Of vanaf 2 uur voor vertrek van de boot aan het Walkantoor AVIFAUNA, Beesten markt. LISSE Gisteravond werd een vierdaagse Tentevangelisatie-cam- pagne in Lisse ingezet, welke wordt verzorgd door verschillende kerken van Lisse. Men heeft daar bij de volle medewerking van de Openlucht en Tent-evangelisatie- dienst in Nederland, waarvan men de tent beschikbaar gesteld kreeg en deze opbouwde aan de Nassaustraat bij de Julianastraat. De heer Plomp van de genoemde dienst opende de ze eerste avond met een blijmoedig en volvertrouwend woord over de mogelijkheid om de klank van het evangelie ook in Lisse te kunnen doen horen. De heer C. Spaargaren sprak een woord namens de evan gelisatiecommissies der kerken die hierin samenwerken en hoopte op een goede uitwerking van het bren gen van de blijde boodschap. Deze werd op deze eerste avond gebracht door ds. H. Post, Geref. Pred. te Oegstgeest, die er op wees, dat met Pinksteren de andere trooster is gekomen en aan ons allemaal nu de opdracht gegeven wordt om verkon digers te zijn van het heil in Chris tus. Dat is hard nodig, want zeer velen, ja onvoorstelbaar velen!, kennen die Trooster, de H. Geest, nog niet. Het is een zaligheid om deze boodschap aan anderen te mo gen doorgeven! Het samenzijn werd opgeluisterd door de Gospelgroep 'The Lightbea- rers" (De Lichtdragers), ter wijl door de groep ook getuigenissen werden afgelegd van het geloof in Je- terwijl er ook veel samenzang was. king verlenen. Sprekers als de heer zus Christus. De avond werd voorts Vandaag zal het kwartet Dubbel- Klein Haneveld en ds. Toornvliet ver- opgeluisterd met zang en muziek, Kwartet Spaargaren-Vos raedewer- lenen aan deze avonden rtledewerking. Vanmiddag werd ook een speciale jeugdbileenkomst in de grote tent gehouden, waarvoor evenals verle- zeer veel Jeugd vefl I avonden duren tot f FOTO JAN HOL1

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4