Leiderdorp krijgt uniek koopcentrum Vragen over sloop villa Gastelaars agenr1n „Spookkraan" Contributie kruiswerk gaat omhoog LEIDERDORP Er komt in Leiderdorp een 'gesloten', overdekt winkelcentrum, gesitueerd in de nieuwbouwwijk Binnenhof, het nieuwe centrum van het uitgebouwde Lei derdorp. Rondom dit winkelcentrum komen nog 3000 wo ningen, net zoveel al er nu reeds in Leiderdorp zijn. Het thans bereikte principe-akkoord is gebaseerd op een plan waarin een zelfbedieningswarenhuis is opgenomen ter grootte van ca. 14.0000 m2 bed rijf «vloeroppervlak, alsme de een aantal winkels, waaronder horeca vestigingen, met een totale oppervlakte van bijna 8.000 m2 bedrijfsvloer- oppervlak. Deze elementen zullen tezamen met een PTT- kantoor één complex vormen. WOENSDAG 13 JUNI] Bij het winkelcentrum behoort een parkeergelegenheid met een capaci teit van circa 1500 auto's. Boven het winkelcentrum komen kantoorverdie pingen met een totaal oppervlak van ca. 3000 m2. Tussen 't parkeerterrein en de Engelendaal, de hoofdontslui- tingsweg, is een benzinestation gepro jecteerd. In dit plan Winkelhof zijn tevens 200 etage-woningen opgeno men, deels in de verhuur, deels in de verkoopsector. Het totale plan kos ten 40 miljoen gulden, zal ineens ge realiseerd worden in tegenstelling tot het oorspronkelijke plan om een ge faseerd een traditioneel winkeloen- trum, gebaseerd op een rapport van het Centraal Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf,te bouwen. Wijzigingen in de distributiestruc tuur hebben ertoe geleid dat het idee van dit traditionele winkelcentrum is verlaten en gekozen is voor een win kelcentrum, waarin opgenomen een z.g. zelfbedieningswarenhuis. Dit plan is uniek in Nederland en komt hier nog niet voor. In het buitenland, met name in Frankrijk en Zwitserland, functioneren dit soort winkelcentra goed. Het zelfbedieningswarenhuis is zo geprojecteerd dat men altijd langs de kleinere detailzaken moet lopen om het warenhuis te bereiken. Redelijk "Door dit zelfbedienings warenhuis te combineren met een groot aantal winkels in één complex is in redelijke mate In terne concurrentie aanwezig en ont staat een aantrekkelijk geheel", al dus wethouder Drenth tijdens (ver- vroege) persconferentie over het win kelcentrum. Alle dagelijkse bood schappen kunnen in een „stop" afge handeld worden. Het complex moet gezien worden als een stadsdeel-cen trum dat geen concurrentie betekent voor het centrum van Lelden. Het stadscentrum van Leiden biedt na melijk de hoge specialisatie in win kels, die nodig zijn om echt te kun nen „winkelen". Dit echte „winkelen" en „flaneren" aldus de wethouder, is in beperkte mate mogelijk in het stadsdeel-centrum van Leiderdorp. Inzake de huur van het zelfbedie ningswarenhuis heeft Joh. Matser b. v. (exploitatiemij.) overeenstemming bereikt met Mavo b.v., werkmaat schappij van de Koninklijke Bijen korf Beheer. De Bijenkorf zal naast het zelfbedieningswarenhuis een groot zelfbedieningsrestaurant gaan exploiteren. Voor de andere winkel eenheden, die in grootte kunnen va riëren van 30/50 m2 tot 2000 m2, is er een lange lijst van candidaten uit alle soorten branches om de ca. 40 win kels te gaan huren. Er zal 'n zo gun stig mogelijke selectie toegepast wor den. Het plan Winkelhof zal as. ma-adag in de Letderd'orpse gemeen teraad behandeld worden. Er zijn drie niet zo positieve brieven binnenge komen; van de Middenstandsvereni ging Leiderdorp. De Leidse- Midden stand en het K.V.O. Indien de daar na volgende procedures voorspoedig verlopen zal in het begin van het volgend Jaar met de bouw worden ge start, de bouw zal dan ongeveer 1% Jaar duren. Wethouder Drent besloot met te zeggen: dat het college het 'n goed plan vond voor alle partijen aanvaardbaar, ofschoon er natuur lijk over te praten is. Er is 'n be paalde mate van concurrentie dat voor de middenstand gezond en voor de consument nuttig is. Hfc C VOORSCHOTEN In de Schoolstraat in Voorschoten gaat de N.V. Rijnvreugd uit Wassenaar een winkelpand bouwen op de grond die vrij komt na afbraak van de villa Gastelaars. LEIDERDORP De bouw van de nieuwe scholen in Leiderdorp vordert gestaag. De school voor het openbaar onderwijs is bijna klaar en in november hoopt de prot. chr. school in het Binnenhof z'n poorten te openen. Aannemer Noorlander gebruikt voor de bouw van deze laatste school 'n bouwJcraan die op het eer ste gezicht zonder bediening van een machinist werkt. Maar als men goed kijkt ziet men de machinist op enige afstand van de Deense Kroll- kraan staan met 'n bedie ningspaneel in de hand en verbonden, net als de astro nauten met hun ruimtevoer tuig, door een dikke slang. Op foto Holvast staat machinist Mart den Hollander met het paneel op z'n buik moeiteloos de zwaarste vrachten over het bouwproject te loodsen. Er zitten maar 'n paar knop pen op dat paneel waarmee hij de kraan kan besturen zoals een piloot dat met een stuurknuppel doet. 't Is maar een kleine kraan, zegt Den Hollander, maar heel handig. Kraan plus truck komt op ongeveer 80.000 gulden! Enige weken terug is een sloopbe drijf begonnen met de afbraak, alles van waarde ia uit het oude pand ge haald en daarna verdween de 6loper en bleef een bouwval staan. Het raadslid mr. S. A. C. Begeer (WD) heeft hierover vragen gesteld. Hij vroeg om in de toekomst een sloop vergunning te verstrekken waarin bepaald wordt dart; slopen binnen een redelijke termijn moet gebeuren. Loco-burgemeester Iestra betreurt de gang van zaken bij deze sloop. E- nige weken terug heeft de gemeente Voorschoten de eigenaar de op dracht gegevan om snel maatrege len te treffen, waardoor het pand af- gebrok«n zou kunnen worden. De vil la had geen enkele ruit meer heel en losse stukken vormden een gevaar voor de omgeving, terwijl ook de Jeugd de oude villa als een speelob- Ject zag. De eigenaar heeft een slo per gestuurd, maar deze heeft zijn werk niet afgemaakt. Nieuw overleg met de eigenaar leidde ertoe dat direkt na de pinksterdagen de zeer gevaarlijke bouwval geheel opge ruimd zou worden. Inmiddels is pinksteren voorbij en de afbraak is nog niet opgang ge- brach.t Wel is nu het toegangshek met een hangslot gesloten. KERKDIENST LEIDERDORP In de Ledder- dorpse Dorpskerk wordt 17 Juni *s middags om 3 uur een kerkdienst voor geestelijk gehandicapten gehou den, Ds. J. Bovenberg zal deze dienst leiden. LEZERS SCHRIJVEN De grote service van de PTT Tot voor kort kon men voor PTT- zaken terecht op een postagentschap in de van de Hulstlaan. Hieraan kwam per 1 april plotseling een ein de. Wat de oorzaak van deze beëin diging is geweest laat ik in het mid den. Thans echter z\jn wij bewoners van dit deel van Voorschoten versto ken van elke service van PTT. Om onze postzaken te behandelen zijn wij nu verplicht of naar Voorschoten of naar Leiden te gaan. hetgeen voor diegenen die niet in het bezit zijn van een auto o.d. komt te staan op Woensdag Geverstraat 65 Oegstgeest Soc, kamerbewoners. 8.30-1 uur nam. Breestraat 19 Leiden Jeugé 7.30-10.30 uur nam. Dijkstraat 2a Lelden Sprertcuur t le raadsvrouw, 10-11 uur voorm. Stadhuis Leiden Spreekuur raadsvrouw. 4.30-6 uur nam. Hogewoerd 57 Leiden Yoga en zlekshop Troef, 8-10 uur nam. Kennedylaan 11 Oegstgeest matie-avond Baha'is. 8 uur nam. Donderdag Opnemen van brieven in deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. huisvesting werkende 8-10 uur nam. Stadhuis Leiden Spreekuur i rap.dsvrouw, 6-8 uur nam. Breestraat 19 Leiden Jeugdcafé 10.30 uur nam. Geverstraat 65 Oegstgeest Jeugi vanaf 16 jaar. 8-12 uur nam. Wilhelminastraat 10 Leiderdorp formatie-avond Baha'is. 8 uur nam Breestraat 19 Lelden Soc. Twe voor kamerbewoners en alleenstai 9-12 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soc. voor handicapten. 2-5 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 Lelden huis De Duikboot handenarbeid, uur nam. Breestraat 66 Leiden Defensie lichting Kreatlef Sentrum. 8-9 uur Vrijdag ruim 1 gulden vervoerskosten. Voor de AOW'ers (bejaardenwoningen) in dit dorpsdeel een heel grote handi cap. PTT zou zo spoedig mogelijk voor een nieuw postagentschap zor gen. Wat is zo spoedig mogelijk? Is het nu niet mogelijk om b.v. twee of driemaal per week een rijdend postkantoor gedurende enige uren per dag in deze wijk te stationeren? De spaarbank "het NUT" geeft deze service wel. Zelf oud-PTT-ambtenaar zijnde moet ik tot mijn spijt constateren, dat de service van PTT er niet op is vooruitgegaan. Voorheen was het zo. dat als er een klacht b.v. over te late bestelling was geuit er een extra wijk werd gecreërd, zodat de betrokkene de correspondentie tijdig in zijn brie venbus kreeg. Waar blijft de zo geroemde service van PTT tegenwoordig? Ik hoop dat PTT aan deze voor velen onhoudbare toestand zeer spoe dig een einde zal weten te maken, zodat we kunnen spreken van wer kelijke service van de PTT. J. N. DE GRAAF, Wetterdreef 19, Voorschoten. Koningskerk Lelden Ruilclub 7, Fred. Hendrikplantsoen 25 Le dorp Gespreksavond Baha'is, 8.15 Breestraat 19 Leiden Soc. Twej voor kamerbewoners en alleenij den, 9-12 uur nam. Geverstraat 65 Oegstgeest kamerbewoners. 8.30-1 uur nam. Breestraat 19 Lelden Soos Mlrafe 11 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zond dienst in de regio Leiden tot dag Centraal apotheek Breestraa Leiden, apotheek Voorschoten apotheek Beker, Lijtweg in geest. Humanitas Dienstverlening Humanitas. Li fracht 246a Spreekuur maandag .30 uur nam., woensdag 9.3f voorm. tel. 26277. Kinderopvang Haarlemmerstraat 73 B, We kindercentra di. wo. 6 wo. 2-4 u. do. 7-9 urn SOS-dienst LEIDSCHENDAM/LEIDERDORP De leerlingetjes van mej. H. G. Sijslingonderwijzeres aan een van de Leiderdorpse lagere scholen, togen naar Leidschendam waar hun juf in het huwelijk trad met Jan Giels. De leerlingetjes waren voor deze feestelijke gelegenheid uitgedost als bruids paartjes. Met medewerking van Henriëtte van der Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Outspan I Afwijking van bestemmingsplan WARMOND Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de woningstichting "Warmunda" vergunning te verlenen tot het op richten van éénendertig woningwet woningen in het bestemmingsplan: Endepoel II. Tevens ligt het in het voornemen van het college aan de stichting Eigen Wonlngbezit vergun ning te verlenen tot het oprichten van tweeenzestig premiewoningen, in dit plan en aan de stichting Franciscaanse Bejaardenzorg te Ammerzoden vergunning te verle nen tot het oprichten van perso- neelspaviljoens achter het gebou wencomplex Mgr. Aegenentlaan. Het laatstgenoemde bouwplan betreft 'n afwijking van het in 1972 door de raad vastgestelde bestemmingsplan West. De Boycot Outepam Afctde, de werkgroep die zich inzet om via het boycotten vaai Zuidafrikaanse si naasappelen iets te doen aan het on- SlNAASAPPSSs derdrukkingsapparaat van de blanke minderheid in Zuid-Afrika, staat al weer klaar voor de nieuwe oogst van Outspan. Eind Juni komen de eerste Outspan sinaasappelen Nederland binnen en tegelijkertijd wil de BOA het publiek goed duidelijk maken hoeveel zweet, bloed en oneerlijk geld ze kopen als ze Outspan sinaasappe len inslaan. Op het hoofdkwartier van de BOA, het bureau van Esau du Plessis in het Afrika-studiecentrum in Leiden, liggen de stapels affiches, folders, plakkers en demonstratie-T- shirts, allemaal voorzien van het uit geperste negerhoofd, klaar om over een paar weken te worden uitgedeeld. De folders moeten aan mensen op straat en in winkels wórden gegeven, de gele stickers gaan op groenteza ken en de zwarte stickers met de doodshoofden op het produkt zelfde sinaasappel die zo sappig is omdat de arbeiders zo goedkoop zijn. Outspan II Alle groenteboeren in Leiden en wijde omgeving hebben deze weken een brief ontvangen van de BOA met daarin het verzoek om mee te boy cotten. Er zijn in deze periode ver vangende sinaasappelen genoeg, b.v. uit Chili, Cuba, Tanzania, Zambia, en Suriname en diverse andere La tijns-Amerikaanse landen. In de om geving hebben enkele groenteboeren positef gereageerd, maar in Leiden is de respons matig. De prikaktie, die of de 23ste of de 30ste Juni begint, dient ook om de groenteboeren alsnog over te halen solidair te zijn met de onderdrukte zwarte arbeiders in Zuid-Afrika. Boycot Outspan Aktie, Oude Singel 78, Leiden, heeft mate riaal genoeg om duidelijk te maken wat de groenteboer doet als die niet verkoopt en de klant als hij niet koop Yoga Even snel een bericht voor yoga- mimiend Leiden. De Indische yoga Sri Yogeshwarananea is een wereld reis aan het maken en is nu even in Nederland. Morgenavond om acht uur geeft hij een lezing in het yoga en vedante-huis aan de Beaufortlaan 6 in Baarn. Omdat het allemaal zo snel ging konden de cursisten van de Leidse yoga-cursussen niet meer persoonlijk worden gewaarschuwd. ConCG^t vereniging Zuid-West en de stichting Fortuinwijk hebben vanmiddag een grote schoonmaak gehouden in de wijk. De organisaties rekenden erop, dat de Jongens en meisjes uit de buurt met stokken en daaraan spij kers. de papieren uit tuinen, straten en hoeken zouden prikken en in vuilniszakken zonder stoppen. Hoe het hele evenement is afgelopen kun nen we u op dit moment nog niet meedelen. Maar misschien zouden bewoners en passanten wat minder op straat kunnen gooien, dan hoeven de kinderen de troep niet op te rui men. Zwarte band Twee vreugdevolle momenten bij sportschool Luiten: leerling Rob de Vries slaagde erin tijdens de maan delijkse judo-examens in Den Haag in het bezit te komen van de zwarte band. Jan de Romijn, ook lid van de sportschool Luiten, slaagde zelfs voor zyn tweede dan-graad. Gunstig SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)25202 Voor alle die in i lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m. tot uur v.m. doorlopend in het weefa d.w.z. van vrijdag acht uur n.m maandag acht uur v.m. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m 1 8-10 uur nam bovendien disd t/m 2-5 uur nam met uitzondering va dagmiddag. Wetswinkeltje Juridisch adviesbueau voor rechtskundige bijstand. Adres Volkshuis Apothekersdijk 33 Open| tijden dagelijks van 10 uur voorn 1 uur nam (behalve maandag) I lijks te bereiken tijdens de kant ren tel 30775 en donderdagavond Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders gaven zuster E. Janssen-Nlen Hof dij ck 32. Oegstgeest, 53652. Dienstencentrum Noordeindplein 2b, tel. 40483, mene informatie dagelijks van uur voorm. lefoon 30360. Koord-studio Koord-studio, gewoon huis voo i wone mensen met gewone en om ne vragen. Hooigracht 52a, 46109. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en durig zieken en gezinsverzorging. 45 tel. 49441 (maandag t.e.m. 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; kerkelijke opleidingsschool voo: zinsverzorging. Rljnsburgerweg N WASSENAAR In het Ge heidscentrum aan de Hofcam zal 18 juni (19.30 uur) de al ledenvergadering worden gel van de vereniging "Het Was se Kruiswerk". Tijdens de vergadering zal den voorgesteld de jaarlijkse butie te verhogen tot f25,-. bovendien een nieuw bestuursll kozen moeten worden. Schoonmagk Wijkvereniging Aktief, speeltuin- Vanavond om half acht vertrekt vanaf de Kaasmarkt de drumband van de NZH naar het Station. Daar Uit Oegstgeest komen gunstige ge luiden. De Stichting Dienst verle ningscentrum draait steeds beter en er is dan ook een zeer "rozig" jaar verslag uitgekomen. De leidster stelt daarin dat het centrum zich steeds verder ontwikkelt van een plaats waar bejaarden hulp wordt geboden bij het ouder worden tot een ontmoe tingscentrum waar de bejaarden zijn mogelijkheden volledig kan ontplooi en. Daarbij staat de activiteit van de bejaarden zelf voorop. Dat er enorm veel belangstelling is voor het centrum (en terecht, moch ten er overal in Leiden maar zulke riante dienstencentra staan) blijkt wel uit de cijfers: in het werkgebied wonen 1600 zelfstandige bejaarden. Het aantal bejaarden waarmee het dienstverleningscentrum regelmatig contact heeft is nu gestegen tot 1200. Eén zin in het verslag, die tot diep nadenken stemde, was de volgende (over kontakten met andere instel lingen): "De gedachte, dat samen werking geen prestigeverlies is, wint terrein". LEIDSCH DAGBL Uitgave: Leldscb Dagblad BJ Witte Sin gei Postbus 64 Giro 67( Telefoon redactie 01710-219 Hoofdredacteur Han Muidei] Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden bij betaling te voldoen Bil tlsche overschrijving geen nlstratle- en incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur. J Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2