)e Visser rijfzand trok elftal uit eerste divisie In ik was met de krant moest lezen dat er gesproken Sittardia. TF niet bang or dreigement n tennissers 8 x Wellamed weg toos! PPIE E GRAAFSCHAP DURFT OVERSTAP NAAR EREDIVISIE AAN Madera/De Groot door Unicum-duo taktisch geklopt Handbalcoach Bertus Cras gaf er de brui aan: WfLLA ROTTERDAM Twee seizoenen terug trok Piet de Visser (38) De Graafschap uit het drijfzand, waarin het zoals een reeks andere clubs uit de eerste divisie dreigde te ver stikken. Hij kende een dergelijke situatie bij het toenmalige DFC, dat hij ruilde tegen de stichting uit Doetinchem. De Graafschap telt drie elftallen: twee seniiorenteams en een jeugdelftal waar hij in tegenstelling tot de Dordtse vereniging wèl financiële moge lijkheden kreeg. Hij ploegde doelbewust door het elftal, dat tot dan niet hoger reikte dan de staartkocht (vooral) en verkocht totdat hij het juiste evenwicht vond in zijn drastisch veranderde équipe. rrie Deijkers: schutter in nacompetitie voor De Graafschap. deratie (ILTF) is nog steeds De vroegere Wimbledon-kampioen lan zich ook maar iets aan Jaok Kramer, nu een van de be- van het dreigement van stuursleden van de ATP, liet door- aantal topspelers om niet schemeren dait de boycot niet voor niet voor niets zo hard. Natuurlijk ihijnen op Wimbledon. De honderd procent vaststaat. „Onze willen we 't halen. Eigenlijk hoop- De Internationale Reay, „wij houden voet bij stuk". Hij investeerde met Coen Poulus (ex-DFC), Harry van Oosterhout (ex-Sparta), Egbert ter Mors (ex- PEC), Chris de Vries (ex-Vitesse) Sietze Veen (ex-NEC) en later Guus Hiddink (ex-PSV), Marcel Broecks (ex-Wageningen) en Jaap de Blaauw (ex-Veendam) ogen schijnlijk een kapitaal, maar hield bijkans de balans in evenwicht door de verkopen van Kees Krijgh (voor een prikje overgenomen van NEC), die na een half seizoen voor veel geld naar den Bosch vertrok, van Hennie Oosterveld (voor een fors bedrag naar NEC), ruilde terloops Egbert ter Mors tegen de veel Jon gere André van der LeiJ (ex-Go Ahead) en Marcel Broecks tegen Wim Meijers (ex-Wageningen), waarna hij aan het begin van deze voetbailjaairgang Gerri'e Deijkers van DWS aantrok. Drie jaar In drie Jaar, zo kwam hij met het Graaf schap-bestuur overeen, zou De Graafschap de eredivisie binnen wandelen. Derhalve richtte hij zich onbewust op het volgende seizoen, onwetend van de snelle groei, die De Graafschap in zich had. Van daar de steeds geruststellende me dedeling aan zijn spelers: het is geen moeten, maar een fijne bij komstigheid als we het nu reeds zouden halen. De kopgroep, heette het uitgangspunt, meer niet. De titel in de tweede periode ver voor elke vereniging, groeide met een gemiddelde van duizend vo rig seizoen vijf nu zesduizend exclusief de nacompetitie, die steeds 12.000 kijkers trok waardoor De Graafschap nu al van een geslaagd seizoen spreekt. Ook al blijkt de eredivisie een utopie. Wat overigens niet terecht zou zijn, omdat De Graafschap gezien de nacompetitie aantrekkelijk voetbal speelt en daarbij als de meest homogene ploeg naar voren komt. Betekent dat willen en niet moeten, Je klaagt er steeds over, dat de eerste divisie nu pas in de belang stelling komt. Waarom? De Visser: „De landelijke pers heeft te weinig waardering voor wat er in de eerste divisie gebeurt. Eindelijk krijgen we erkenning. Alle wedstrij den in deze nacompetitie bleken even boeiend en bewijzen dat we meer aandacht verdienen. Ik vind het jammer, dat men dat nu pas beseft". Terugval Hoe verklaar je de terugval na de titel in de tweede periode? De Visser: „Ik heb mijn training gericht op deze nacompetitie. Niet dat we na het kampioenschap be wust stoom gingen afblazen. Dat zeker niet. Maar in de derde perio de moesten we Guus Hiddihk en Gerrie Deijkers met blessures mis sen. Die waren er in de vierde pe riode weer bij en probeerden we toch door te stoten naar de top. We speelden zeer constant, dat bewijst de derde plaats wel, die we in de laatste periode pakten". Heeft de Graafschap zich speciaal op deze nacompetitie voorbereid, en doet het dat ook voor elke wed strijd? De Visser: „Ter voorbereiding op deze nacompetitie heb ik een sche ma samengesteld vooral wat de training betreft. Tegen het einde van het seizoen ben ik naar een piek toe gaan werken, waardoor de spelers in optimale conditie aan het sluitstuk begonnen. Voor de wed strijden zelf doen we in zoverre niets bijzonders, dat we zowel voor een uit- als thuiswedstrijd om vier uur bijeenkomen met daarna de gebrui kelijke bezigheden. Doordeweeks zijn we elke dag bij elkaar voor verzorging, training en wat erbij komt. Verder niets speciaals". Transfer Geruchten doen de ronde dat Ger rie Deijkers naaf NAC en Gerrie dat De Graafschap liever nog niet Veerman naar Cambuur zouden dere ploegen die overgingen en zich in de eredivisie konden handhaven. Wij durven de overstap aan". Koopt De Graafschap dan geen versterkingen? De Visser: „Ik heb mijn plannen klaar liggen, maar ik kan nu nog niet zeggen: we gaan die en die ko pen. Wat moeten de jongens daar van wel niet denken als ze horen dat ik iemand op het oog heb voor zyn plek? Daar wacht ik nog een week mee. Pas na de laatste wed strijd maak ik mijn plannen be kend. Ik roep liever nog geen hoera, voordat we zeker weten dat we een stap verder zijn dan waarop we ge rekend hadden". PIET OCKS LEIDEN Ook dit jaar is de strijd om de kampioenschappen van het district Leiden op het tennispark Unicum in alle hevig heid losgebrand. De grootste ver rassing in de B-afdeling tot nu toe is de overwinning van het Unicum-dubbel Oreyghton/Ruys- senaars die het als tweede ge plaatste duo Madera/de Groot met uiterst taktisch spel te slim af waren 62, 36, 64. Of dit winnende koppel, dat steeds ster ker gaat spelen, de finale zal be reiken is nog de vraag. In het he renenkel-B, waar Madera na tuurlijk de favoriet is, werden gisteren reeds zes partijen ge speeld. Verrassingen deden zich hierbij niet voor. De als tweede genoteerde Koggink had weinig moeite met Koelman 63, 60, terwijl Blommendaal, die derde staat geplaatst, met rake klappen Hoying aan de kant zette. Bij de dames in B haalde M. Penseel, eerste geplaatst, na drie sets tegen H. Kallenberg de buit binnen 6—3, 4—6, 6—2. MeJ. A. v.d. Mey, zo succesvol op "Forescate" gaf in de eerste ronde K. v. Leeu wen geen enkele kans 61, 60. In het herenenkel-C, waar v.d. Nat de hoogste notering heeft, wisten alle acht geplaatsten zich te handhaven. Theunissen pakte Strietman 64,63, De Wit zorg de tegen Wolterink dat de winst paar hem toe ging, terwijl Borst door Haase opzij werd gezet. In het damesenkel-C gebeurde nog niets onverwachts. E. v. Leeuwen speelde gedecideerd E. Spreyer met 6—2, 6—1 weg. De hoogste ogen in het vetera- nenenkelspel worden gegooid door v.d. Berg die volgens het schema v. Paridon in de finale zal ont moeten. In dit onderdeel won Ro denburg van Wolters met 62, 8—6. De voornaamste uitslagen zijn: Herenenkel-B: Koggink—Koel man 63, 60, Blommendaal Hoying 61, 62, Theunissen Creyghton 6—3, 6—2, Meyer—v-d. Bruggen 62. 64, Kallenberg v.d. Zee 6—1, 6—3. Damesenkel-B: H. Kallenberg L. v. Dijk 75, 86, A. v.d. Mey K. v. Leeuwen 61. 60, E. Mul derM. Meyer 46, 64, 64, M. PenseelH. Kallenberg 63, 46, 6—2. Herendubbel-B. Creyghton- RuyssenaarsMadera/de Groot 6 —2, 3—6. 6—4. Herenenkel-C: de WitWolte rink 60. 64, R. d. BakkerMo raal 62, 64, Theunissen Strietman 64, 63, B. Ruysse- naarsNagel 61, 108, J. Ruy- senaarsSanders 64, 86, M. d. Bakkerden Boeft 16, 6—0, 6 2, HaaseBorst 62, 75. Damesenkel-C: M. Scheuerv. Paridon 64, 60, C. BotmanT. Keyser 62, 63, E. v. Leeuwen E. Spreyer 62. 61. zou promoveren? Piet de Visser: „Ach, we werken an dit belangrijkste toernooi spelers willen niet wegblijven van ld door de leden van de „As- toernooien", aldus de Amerikaan, „Ze of tennis players" (ATP) is willen alleen maar graag spelen. Bis protest tegen de schorsing Maar dan moeten de leden van onze Zuidslaviër Nikola Pilic. De organisaitie wel eerlijk worden be- »t Pilic enkele weken gele- handeld". negen maanden van alle m uïfc, omdat hij verstek had voor de Daviscup-wed- n land tegen Nieuw Zee schorsing werd later terug- tot een periode van één ten we op volgend seizoen, maar als het nu al lukt ben ik toch erg blij' hebben ILTF en ATP in Londen ld. Na afloop zei Alan voorzitter van de ILTF: HÈele nationale of interna- iportorganisajtie kan het zich 'en een dergelijke intimidatie aan, vooral niet als het gaat rm van het modeverschijnsel TP, waarvan onder meer en Smith lid zijn, heeft zijn iet bepaald. De schor- n Pilic duurt tot 30 Juni. ion is dan vijf dagen aan de Ie organisatoren hebben de an de Zuidslaviër al van de erelijst geschrapt, cretaris van de ILTF heeft <1 dat de schorsing van Pilic geval ongedaan zal worden De heer Basil Reay: „Wij een stapel documenten door- en met alle mensen gepraat betrokken waren. In Parijs we er drie dagen aan bezig nu is bet wel definitief", "fciging van de boycot maakt Kei verschil", aldus de heer Wielrennen Peter Valentijn uit Sprunel is gisteren op de wielerbaan van Schiedam Nederlands kampioen nieuwelingen over 25 km geworden, de Australische Walker met 9-8, 6-3 Tweede werd Verlinden uit Zwanen burg. Tennis In het toernooi in Bec- kenham is Jan Hordijk gisteravond doorgedrongen tot d'e derde ronde in het herenenkelspel, door met 6-1, 3-6, 6-2 Zuleta uit Equador te verslaan. Tine Zwaan klopte in de eerste ronde gaan. Weet je daar iets van? De Visser: „Pas als de nacompetitie is afgelopen, wordt er over contrac ten en transfers gesproken. Nu nog niet. Dat brengt alleen maar onrust. Met die twee spelers is er dan ook nog niets definitief, want er hebben nog geen besprekingen plaats ge vonden". Als De Graafschap inderdaad zou promoveren, denk je dan dat dit elftal mee kan in de eredivisie? De Visser: „Met dit team red ik ARNHEM In afwachting van de beslissing van Heinz Henneberg die nog steeds niet heeft toegehapt, is het Neder lands Handbal Verbond geconfronteerd met het verdwijnen van de huidige bondscoach, Bertus Cras uit Heelsum. Welis waar zou deze tot 1 juli officieel als coach en trainer van het nationale heren team in functie zijn, maar onlangs gaf de man, de onder het bewind van Mraz al assistent was evenals (^aar- voor, er de brui aan. Cras: „Ik weet ook wed dat we met Overigens zag hij deg rote kern van de kwalificatiewedstrijden voor de Sittardia nog niet direct zo zitten, wereldkampioenschappen voor boeg met het huidige team ei daarbij behorende aanpak, volko- in afwachting van een ge- de sprek dat hem was toegezegd met de voorzitter B. W. W. Carel Som- het in de eredivisie. Veel spelers men kansloos zijn. Dat er dus iets mer en Jo Maas heeft hij dat toen hebben voldoende ervaring. Graafschap is niet minder dan an- ADVERTENTIE Ja, de ideale anti-roos kuur bestaat werkelijk. Roos is effektief en radikaal te bestrijden met Wellamed lotion. 8 x Wellamed en weg is uw roos! Wellamed shampoo maakt de anti-roos kuur kompleet. Twee middelen die uw roos radikaal bestrijden. Tot in de wortel. Wég roos, dat is geen belofte maar een feit. anders moest gebeuren was logisch, maar dat men zonder mij erin te kennen, al een informatief gesprek met Sittardia is begonnen vind ik niet fair. Daar had men mij over moeten berichten en openlijk voor de andere aanpak moeten uitkomen. Nu moest ik in een Limburgse krant le zen dat er een gesprek had plaats ge vonden". Door Jaap Starrenburg Wellamed lotion in een flakon voor 8 behandelingen kost slechts f4,35 Wellamed shampoo voor 10 15 wassingen kost eveneens f 4,35 per flakon. Wella, wereldmerk voor mooier haar in het midden gelaten. Inmiddels was Henneberg ten tonele versche nen en met hem vond kort daarna een gesprek plaats tussen leden van de B.W.W. en Maas op een bijeen komst, waar ook Cras aanwezig was. Wederom dacht hij dat eindelijk het toegezegde gesprek zou plaats vin den, maar weer liet men het afwe ten. Carel Sommer: „Ook dit gesprek was informatief ten aanzien van de werkwijze van Henneberg met even tueel medewerking van Sittardia dat toen overigens wel in principe toe- zegde te willen meewerken. Maar aangezien er officiéél nog niets be- Bondsvoorzitter Ab Schimmel heeft slist was, heb ik tegen Cras gezegd een andere opvatting: „Ik ben vrij dat er nog geen aanleiding tot een te praten met wie ik wil en het ge- gesprek was", s sprek was zuiver informatief". Toen enkele dagen daarna een bijeen- Maar toen enkele dagen later bij komst werd georganiseerd door de Cras een brief van de B. W. W. in Bonds Commissie Wedstrijdwezen, de Dus viel kon hij zijn ogen niet waarbij ook Cras aanwezig was geloven: „Er stond in dat er in ver heeft hij gesteld: „Laten we probe- band met een nieuwe voorlopige op ren een sterke kern te vormen en zet van het herenteam geen ruimte belast Jo Maas, de trainer van Sit- was voor een tweemanschap. Sittar dia zou een groot aandeel hebben in de nieuwe opzet en als begeleider zou Jo Maas het meest in aan merking komen", aldus Cras, die toen de telefoon heeft gepakt en bij voorzitter Schimmel zijn ontslag in diende. Toch was de brief aan Cras op zijn minst wat voorbarig ten aanzien van de plannen die erin stonden, om te beginnen was deze brief nog niet in het bondsbestuur behandeld al gaf Schimmel toe wel achter de inhoud te staan. Principe Voorts is het nog steeds niet rond met Sittardia, dat weliswaar in principe heeft toegezegd te willen meewerken, maar zowel met de spe lers, Jo Maas en het bestuur zal door een vertegenwoordiger van het bondsbestuur nog duidelijk afge sproken moeten worden hoe het al lemaal precies geregeld gaat wor den. Het is nu eenmaal een bekend feit dat Sittardia „noga! wat noten op zijn zang heeft" wellicht niet ongemotiveerd, als Je als topploeg zoveel successen heb geboekt. Ook moet er nog gepraat worden met andere verenigingen diemoge- lijk in aanmerking komen voor „blokvorming" en in dit licht bezien is het briefje aan Cras enigszins merkwaardig. Pas daarna is er dan eindelijk een gesprek geweest tussen Cras, Schimmel, Sommer en Groe ner (vice-voorzitter Nü.V.) maar daarin zijn de partijen niet nader tot elkaar gekomen. Integendeel, de standpunten van Cras handhaafde hij onverkort en het zou zelfs mo gelijk zijn dat geen spelers van Raak-Swift (waar hij trainer is) voor hetnationale team zal afstaan. Bovendien heeft hij ook laten door schemeren dat hij wellicht ook zijn functie als voorzitter van de afde ling Gelderland neerlegt. Als Jo Maas met de kern van Sit tardia, aangevuld met enkele top spelers uit AHC'31 en Raak-Swift de nieuwe opzet zou gaan aan pakken moet wel duidelijk worden gesteld of Maas, totdat Henneberg komt. bondstrainer dan wel „bege leider" is. Mocht onverhoopt Hen neberg niet komen dan zal men duidelijk tde functie van Maas tot aan de kwalificatiewedstrijden moe ten afbakenen. Al was het alleen maar om te voor komen dat het Nederlandse top- handbal de dupe wordt van aan vechtbare beslissingen in de per soonlijke sfeer. Autosport De Franse coureur Pierre Jarier is winnaar geworden van de formule II race. meetellend voor het Europees kampioenschap, op het circuit van Nijvel. De March/ BMW-coureur won beide manches. Waterski.De eerste plaats in een internationale Grand Prix op het Ve- luwemeer was voor de Nederlander Bettonville. HIJ leg de de 80 km af in 60 minuten en 28,8 sec. Tweede werd de Brit Nixon in 61.04.3; derde zijn landgenoot Hardgraeves ln 61.11.7 Tennis Jan Hordijk en Fred Hemmes hebben de eerste ronde van het tennistoernooi in Beckenham overleefd. Hordijk versloeg de Fransman Thamin met 6-3; 6-4, Hemmes bleef de Amerikaan Sega] de baas: ?-4, 6-3. Minder gelukkig was Elly Appel die in de eerste ronde verloor van de Britse Molesworth: 5-7, 6-2, 4-6. Ook Nellemleke Brou wer verloor met 3-6 46 van de Ame rikaanse Elliott. Alleen Annemieke Blom bleef door een overwinning 6-4, 7-9, 6-3) op de Britse Coe in de strijd.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13