w- DEYKERS VELT VOLENDAM Van de Kerkhofs naar PSV PORT andaag ndvall agt Graafschap kan over een week tijd seizoen vooruit zijn Provinciale wielertitel voor Gerrie Sintnicolaas Scorebord TWEELING TEKENT IN EINDHOVEN CONTRACT VOOR DRIE JAAR FC Barcelona heeft een optie op Cruijff 8g 12 juni 1973 Atleet Jos Hermens voelde zich niet fit genoeg om diit weekeinde deel te nemen aan internationale wedstrijden in Tsjecho Slowakije Hij zocht het daarom maar wat dichter bij huis en liep zondag op het Arnhemse sportcentrum Papen dal een 5 kilometer. Tijdens deze wedstrijd bleek hij echter nog over zoveel "fut" te beschikken dat hij na een imponerende solo dioht in de buurt van zijn Nederlandse record kwam. PAGINA 15 Roodenburg stond in het slotduel van de kampioenscompetitie tegen Veritas binnen acht minuten al met 20 voor. Reinier Verkuylen nam beide Leidse doelpunten voor zijn rekening. De Noord-bewoners leken in die beginfase op weg naar een grote zege want Veritas werd op alle fronten overklast. Het was dan ook onbegrijpelijk dat Roodenburg dit zwakke Veritas in de tweede helft nog langszij 'liet komen. Piet van Katwijk vloekte na afloop van de Ronde van Engeland hard- grondig. Een incident tijdens de laatste etappe kostte de rossige Brabander nog bijna de eindzege in de Milkrace. Van Katwijk zou de Brit Watson hebben gehinderd, waar reglementair een straf van twintig minuten voor staat. "Toen ik hem aan zag komen sloot ik al leen het poortje", aldus een verhit te Van Katwijk die zich met slechts één strafminuut gelukkig mocht prijzen. - Jos Hermens - PAGINA 17 Reinier Verkuylen PAGINA 21 Piet van Katwijk Mt IOC J' OONSPRINGEN Neder - ,arlf: tijdens de vierlandenwed- "ton- en torenspringen in laatste geëindigd. De "*8 was voor Zweden met De tweede plaats ging Duitsland (45) en de der- «jechoslowakije (31), Ne- torzamelde maar 9 punten. DOETINCHEM Over minder dan een week kan De Graafschap zijn tijd een seizoen vooruit zijn. Trainer Piet de Visser: „De opbouw was erop gericht om in deze competitie in de kopgroep mee te draaien, pas volgend seizoen zouden we serieus aan promotie den ken". Vandaar dat hij zijn beweeglijke equipe voortdurend voorhoudt: „Promotie is geen vereiste. Het is alleen leuk als we daar nu al in zouden slagen". Door Rob Vente Rond contracten en hangt meestal een ge- ;e waas; wordt door de en op fluisterende toon Doorgaans volstrekt on- voor de buitenwereld. Ge- 7l kum praat thans evenwel irtig mogelijk. energieke bestuurslid op louders ook in deze trans- zoveel terecht komt: zat met Ove Kindvall? was hierbij van Feyen- jje in elk geval totaal geen ii paniekvoetbal. Via rela- issen, hoorde ik dat Kind idee koesterde om in iland te gaan voetballen. ik: we bellen hem op. jrom zou ik niet informe el rdaad bleek Ove plannen ing van het buitenland Ik heb toen gezegd: bel terug en vertel ons je .««[terug. Maar de voorwaar- lij, als speler van dertig e, waren dusdanig dat we k 'er peinzen daarop in te eisen lagen echt te hoog. les wat Kindvall betrof: meer niet", de knieën schijnen op het ook niet meer honderd zijn. lam van Walitza, de spits )uitse Bochum, is in ver- Feyenoord gebracht. ^JJerkum: „Ach, Je staat er ere an hoeveel spelers Feyen- ,efi nenteel worden aangebo- makelaars enzo. Walitza één van. En als Je nog wilt weten: Hoessner van ili uit Hamburg. Maar we i m die echt niet". Igens met een zucht op te ,En de bedragen die voor spelers worden gevraagd! loven zo hoog", het met Willy Brokamp? ke antwoord: „Daar zijn Het kan nog een ;n, misschien veertien da- naar Valencia zal hij wel Trouwens, ik zie ook van niemand naar Spanje In tegenstelling tot de andere ere divisie-sollicitanten, die gespannen de eis moeten uitvoeren, terwijl De Graafschap bijkans onbevangen re flecteert,: De Visser: „Geen nood als we het niet redden. We hebben een prachtig seizoen achter de rug. Nu al, met die volle „bakken" in deze nacompetitie. Nogmaals: het is geen moeten, maar willen". Toch knal Dat maakte het allemaal zoveel makkelijker voor zijn ploeg die „vrijer" aantrad dan de concurren tie, die beklemd en angstig de solli citatieduels begon. Zelfs tot na het moment dat Guus Hiddink de snelle Gerrie Deijkers na zestien minuten Door Piet Ocks vallen geen snufje raffinement kneedde. Te simpel zocht men naar spits Walter Ferreira, die later be rustte in de stevige omklemming van cipier Roel Zaayer. De Graafschap daarentegen, „sprankelde" van begin tot eind. Het liet wel de fantasie de vrije loop, met Koen Poulus en Kees de Vries als inspirators op het midden veld. Poulus, de blonde ex-midden velder van ondermeer FC Dor drecht, stoorde krachtig, hield het spel in moeilijke tijden goed op, waardoor De Graafschap regelmatig tot rust kwam, om frisse ideeën te kunnen opdoen. Die De Graafschap in de rust uitbroedde, waarmee het Volendam voorgoed van de Vijver berg leek af te duwen. Vooralsnog voorkwam Hans Jonk dat, door An- dré van der Leij na 21 minuten ruw opzij te zetten, waardoor de doorbraak eindigde in een valpartij- De listige vrije trap van Hiddink belandde via Meijers bij één van de twaalfduizend toekijkers, die na 38 minuten invaller Jaap Blaauw (voor Henk Overgoor: „Mijn knie zat even op slot") vergeëfs tegen doel man Visser zagen optornen. Een minuut verder knikte Hiddink rich ting Klaas Zwarthoed, die op de doellijn al weer 20 voorkwam. Strafschop denken van kansen. Met Deijkers tegen het einde als waakzame mid denvelder „Ik moest wel meever dedigen. Dat was immers onze laat ste kans. Wat moet Je anders?" kwam De Graafschap Juist via hem nog bijna verder. Hardhandig on derbrak Kees Veerman zijn onbe lemmerde route. Arbiter Boosten beduidde slechts door te spelen. „In mijn ogen een zuivere strafschop" sprak Piet de Visser later lakoniek. Hij wond zich nog nauwelijks over het voorval op, maar complimen teerde zijn ploeg die als eenheid Volendam had beteugeld. „Als ik beide duels bekijk, want in Volen dam speelden we nog beter dan hier, is De Graafschap de juiste overwinnaar. We houden de kans nu in eigen hand. We Juichen dan ook slechts voor deze overwinning, feesten doen we misschien later". En zelfs in de slotperiode, waarin Volendam wilskrachtig, maar nog steeds zonder overleg attaqueerde, volharde De Graafschap in het be- in de „ontknoping" tegen Volendam voor 10 wegstuurde. Diagonaal verlengde "beij kers de eminente pass van Hiddink. Volendam-doelman Jan Visser: „Ik verwachtte uit die positie een voorzet, maar hij knalde plotseling toch". De Graafschap liet zich niet om klemmen door de angst, het caram boleerde Volendam verder terug en benaderde de 20 vaker dan Volen dam de deling, waarmee het vooraf vrede had. Via bijvoorbeeld veelvul dig aanspeelbare Guus Hiddink, die na negentien minuten een vrije trap van zo'n slordige veertig meter via de vingertoppen van Visser naast zag ketsen. Of via Koen Pou lus, die een minuut later een hoek schop van Wim Meijers tot de paal verlengde. En weer even later trof Gerrie Deijkers onzekere doelman Visser, die toen nog als enig obsta kel fungeerde. Pas daarna realiseer de De Graafschap zich de kostbare 10. Wim Meijers: „Toen, een kwartier voor rust en ook een kwartier voor het einde gingen we ons zorgen maken. Gingen we wat angstig spelen waardoor Volendam ons ging onderdrukken". Fantasieloos Volendams eentonige aanvalsspel werd evenwel tijdig doorzien. Een echte kans zocht Volendam ver geefs. Behoudens de kopbal van Billie Bond na een half uur die de lat terugzond. Waarmee Vo lendam het nagenog moest doen, omdat het in de fantasieloze aan- CHICAGO Avery Brundage, de 85-jarige voormalige voor zitter van het Internationale Olympische Comité heeft gisteren bekend gemaakt dat hij gaat trouwen met de 37-jarige Duitse prinses Marian de Reuss. Prinses Marian was tijdens de Olym pische Spelen in München werkzaam als hostess. Op de foto danst Avery Brundage met zijn toekomstige bruid. Multimiljonair Brundage maakte de verloving bekend samen met de moeder van de bruid, prinses Stephanie de Reuss, uit Garmisch-Partenkirchen. "De prinses is zeer rijp voor haar leeftijd. Men zegt dat ik jong ben voor mijn leeftijd. Ik geloof dat het in plaats van 85—37, meer zo iets als 5546 is", ver telde Brundage. Hij wist nog niet wanneer het huwelijk zou plaatsvinden. Zijn echtgenote, Elizabeth, is bijna twee jaar geleden overleden. ROTTERDAM Gerrie Sintni colaas uit 's Gravendeel is zondag in Rotterdam provinciaal wielerkam pioen bij de amateurs geworden. Hij won de eindsprint van een groepje van drie renners, dat na 70 kilometer was ontsnapt en een voorsprong van een minuut had opgebouwd. De uitslag is: 1. Sintnicolaas ('s Gravendeel) de 112 km in 2.59.07, 2. De Groot (Har- dinxveld), 3. Liebrechts (Vlaardin- gen) beiden z.t. Wageningen PEC/Zwolle De GraafschapVolendam De Graafschap 5 3 11 Volendam 5 3 0 2 Wageningen 5 12 2 PEC/Zwolle 5 0 3 2 Het programma voor zondag a.s. is: Volendam Wageningen en PEC/ Zwolle De Graafschap. 6-11 Coster. celona heeft toch, in Pa- Dick Schneider gesproken? ierkum: „Nogmaals, vol- gaat er van ons niemand frnje. Met Dick Schneider re morgen, dinsdag dus, houd. En ik heb er goede dat we rond komen. Dat bs een nieuw contract te- van Hanegem dat ook „We hadden van Coster het zo uitdrukken elijke brief" ontvangen, eb ik hem opgebeld. Wil toers in Spanje op vakan- ^ens, Coster is ook op va- Bar hij is op zijn vakan- wel bereikbaar". It Van Hanegem nu in de T erkum„Ik ben er in elk k Blstisch over gestemd. We ^Töet Coster verder over te- De basis om te onder- lijkt in elk geval goed. t, het verschil tussen wat langd en wat wordt gebo- *iiet zo vreselijk groot. De beslist te overbruggen, rkelijk zo: als de mensen uV eens precies zouden we- !tti|® ze heus heel anders re- fkn nu vaak wordt ge- EINDHOVEN De tweeling René en Willy van de Kerk- hoff (21) zal de eerstvolgende drie jaar onder contract staan bij de Eindhovense eredivisieclub PSV. Dit weekeinde zijn PSV en FC Twente, waar de beide Kerkhoffs drie jaar hebben gespeeld, tot overeenstemming gekomen. Volgens Ben van Gelder, manager van PSV, zijn beide spelers voor een "rede lijk" bedrag getransfereerd. Aanvankelijk vroeg FC Twente komen. Dat is voor hen zo belang- rond de 2 miljoen voor het „sprin tersduo". De gebroeders stapten daarop naar de rechter, aangezien zij van mening waren dat in hun contract met FC Twente een clausu le was opgenomen, volgens welke de Enschedese club maximaal 300.000 gulden voor hen beiden mocht ver langen. Wat FC Twente eventueel meer zou weten te bedingen zou met de gebroeders gedeeld moeten wor den. "Gelukkig heeft het niet zover hoe ven komen dat de rechter een beslis sing moest nemen. De besprekingen met FC Twente zijn, doordat de 25-jarige topscorer van de eerste-di- rijk". Volgens Ben van Gelder kan PSV met de gebroeders Van de Kerkhof en de Zweed Ralf Edström de toe komst hoopvol tegemoet zien. "Wij hebben alle spelers gehouden, die we wilden houden, en met deze drie nieuwe Jongens (allen nauwelijks twintig jaar oud) zal PSV een ander hopelijk beter gezicht krijgen". Zuidema vraagprijs aanzienlijk is gezakt, in een sportieve sfeer verlopen, aldus Ben van Gelder. Voor de gebroeders Van de Kerk visie inderdaad van Leeuwarden naar Enschede zal verhuizen, hangt af van zijn club SC Cambuur. FC Twente schijnt namelijk niet bereid hof heeft ook Feyenoord interesse te zijn de gevraagde 200.000 gulden getoond. Ben van Gelder is echter voor Zuidema op tafel te leggen. Te niet van mening dat zijn club Feye- nooird de loef heeft afgestoken. "Re né en Willy komen oorspronkelijk uit Helmond en zij wilden toch lie ver naar Brabant dan het westen. meer niet, omdat Cambuur aanvan kelijk bij de KNVB een vraagprijs van 150.000 gulden had gedeponeerd. Dat bedrag werd verlangd van MW, met welke club Zuidema eerst Klaas Zwarthoed, Volendams oudste speler, wordt de voet dwars gezet door een speler van De Graafschap. Zoals de gehele Volendamploeg werd afgestopt door de aanmerkelijk beter voor de dag komende Doetinchemse formatie, die dank zij een treffer van Gerrie Deykers de winst voor zich opeiste. Volgens Frans persbureau 1 0 AMSTERDAM Zaterdagmorgen Volgens het Franse persbureau AFP 64 heeft, volgens een metgezel van de heeft Montal voor Barcelona een op- 85 heer» Coster, in het Alphahotel in tie op Cruijff bedongen, voor het ge- Amsterdam een gesprek plaats ge- val hij erin slaagt los te komen van vonden tussen de voorzitter van Bar- Ajax. celona, Augustin Montal, Johan Het ziet er overigens niet naar uit Cruijff en diens schoonvader Cor dat de beslissing in Nederland zal val len, want de families Cruijff en Cos- ter zijn zaterdagmiddag per vliegtuig vertrokken naar Portugal, waar zij hun vakantie zullen doorbrengen. Bekerwinnaar NAC uit Breda zal zijn thuiswedstrijd (en) in het toer nooi om de Europa Cup II spelen in het Feyenoordstadion. In het verle den week NAC uit naar het PSV-sta- idon, maar nu heeft De Kuip de voor keur. NAC heeft dit besluit genomen op basis van de prettige ervaringen tijdens de finale om de KNVB-beker. Max Merkel blijft trainer van At- letico Madrid. De Oostenrijkse oefen- meester heeft zijn contract met de Spaanse kampioensploeg met één Jaar verlengd. Nog Jongstleden dinsdag had Mer kel in een interview met het sport blad „As" verklaard dat hij zou ver trekken. Als reden voor zijn omme zwaai geeft Merkel aan het gesprek dat hij gehad heeft met clubpresi dent Vicenite Calderon. Bovendien «schijnt een dezer dagen gehouden „Sympathiebetoging" hem van ge dachten te hebben doen veranderen. Eusebio, de stervoetballer van de Portugese kampioen Benfica, is toch nog topscorer geworden van Europa. Zondag in de wedstrijd tegen Mon- tijo, welke door Benfica met 6-0 werd gewonnen, maakte Eusebio vier doel punten en bracht daarmee zijn to taal op 40. Gerd Muller van Bayern München, die vorige week naast Eu sebio kwam, scoorde dit weekeinde niet en bleef staan op 36. Eusebio ontvangt de gouden bal, een trofee die jaarlijks door France Football beschikbaar wordt gesteld. De gebroeders Willy en René van de Kerkhof met een goede vriend van hen, de heer v. d. Stappen, op de tribune van PSV, hun nieuwe werkgever. Dat is de eerste reden voor de komst onderhandeling is geweest. Die trans- voor Zuidema met 50.000 gulden ver- zitten. Zuidema heeft inmiddels al Hij vindt dat Cambuur hem op un- naar PSV. De tweede is dat zij nu fer sprong af, doordat Zuidema's hoogd. Een dezer dagen zullen onder- aangekondigd dat hij niet meer voor faire wijze in de weg staat wat be- vrouw niet naar Maastricht wilde. handelaars voor Cambuur en FC zijn oude club zal spelen, of de trans- treft zijn kansen op positieverbete- Daarna heeft Cambuur de prijs Twente met elkaar om de tafel gaan fer naar Twente nu doorgaat of niet. ring. WIELRENNEN Eddy Peel- man bracht zaterdag de profronde van Hansweert op zijn naam. De Belg was de snelste sprinter (2 uur 17 min 14 sec) uit het volledige pele- ton. Harm Ottenbros eindigde als tweede. Cees Priem werd derde.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13