K&O presenteert gevarieerd cultureel program buitenlands geld reisverzekering F/ RADIO NORIT. laat ons er maar voor zorgen: ...e/7 gisteren de bankvoor iedereen TV morgen] PONDERDAG 7 JUNI 1973 Concertgebouworkest Ballet van Senegal Muziek op zondag Jeugdconcerten Serie The Family* Operavoorstellingen LEIDEN Het theaterseizoen 1972-'73 is nauwelijks voorbij of de Leidse Volksuniversiteit K&O heeft de plannen voor de komende maanden al weer rond. Er staat de leden van K&O een gevarieerd programma van culturele activiteiten als muziek, toneel, cabaret en ballet te wachten, dat heel wat klinkende namen bevat. Naast de toneelvoorstellingen, die in samenwerking met de Leidse Schouwburg worden georgani seerd, staan er ook ditmaal evenementen in Den Haag en Rot terdam voor de K O-inschrijvers op stapel. at de concerten betreft, zullen er de Stadsgehoorzaal uitvoeringen rorden gegeven door het Rotter- Philharmonisch Orkest, het ■Antwerps Philharmonisoh Orkest, iet Residentie-Orkest en het Neder- inds Kamerorkest met als dirigen- de Waart, Eduard Flipse, "erdinand Leitner, H. Iwaki, Jean Jariono en David Zinmann. Een oogtepunt zal ongetwijfeld de ver fijning van het Concertgebouwor- est onder leiding van Jean Fournet Leiden zijn. Als solisten treden traks in de Stadsgehoorzaal op Mal- Frager. Abbey Simon en Geor- an Renesse <pinao), Gerard ma en Jaring Walta (viool), tobert Nagel (trompet), Frans Irüggen (blokfluit) en Anner Bijls- (cello). n' r komen ook weer zes zondagoch- mdconcerten in de Stadsgehoorzaal, 'U! rwijl in Oegstgeest een even groot f. ratal zondagmiddagconcerten ge- .jogrammeerd staan. Aan deze se- werken o.a. mee Janine Dacosta uio), Theo Olof (viool). Frans yrüggen (fluit), Gustav Leonard j, lavecymbel), het Fine Arts kwar- jl,i 1, het Harpensemble, Frederic ré) einders (piano), het Ardito-kwin- jro t, Rudolf Jansen (piano), Ruud der Meer (zang), in Leiderdorp zullen diverse leifacerten worden gegeven, in voor bereiding zijn o.m. concerten door Louis van Dijk en de groep 'Earth and Fire'. De pauze-orgelconcerten, die eigenlijk meer belangstelling van de Leidse bevolking verdienen dan ze tot nog toe kregen, zullen ook het komende seizoen in de Stadsgehoor zaal worden gehouden. Zomerorgelconcerten worden in de maanden juli en augustus in de Ma- rekerk gehouden. Medewerking aan deze concerten wordt verleend door Elisabeth Cooymans(zang) en Frans Vreugdenhill (trompet. Voor de operavoorstellingen zullen de inschrijvers van K&O naar Sche- veningen moeten reizen. Speciale bussen zorgen echter voor gratis vervoer. Op het programma staan 'Die Entführung aus dem Serail' van Mozart, 'La Bohème' van Puccini, 'Hoffmanns Erzahlungen' van Of fenbach en verder bekende opera's van Debussy, Wagner, Monteverdi, Donizetti en Lecocq. K. O.-inschrijvers zullen voorts kunnen profiteren van een concert door de Academy of St. Martin in the Fields in Rotterdam. In de Stadsgehoorzaal, zal de au la van het Rijnlands Lyceum en het LAK-theater worden in samenwer king met de Leidse Schouwburg niet minder dan 43 voorstellingen gege ven, verdeeld over 62 avonden. Na men als Albert Mol, Wim Kan, Riens Gratema komen op de programma's voor. Er is een ruime plaats inge ruimd voor cabaret. Namen als Sie- to Hoving, Marjol Flore, Ted de Braak, Frits Lambrechts, Miel Cools, Willeke Alberti. Elsje de Wijn spre ken voor zich zelf. Voorstellingen als The Family, Brasil Tropical, I Clau dius van toneelgroep Globe, het Na tionaal Ballet van Senegal. Les Frè- res Jacques, Funhouse, Hoofdstad Operette, Don Quishocking, het Tin- geltagel cabaret, Slippers met o.a. Mary Dresselhuis, Guus Hermes, Willeke Alberti en Jeroen Krabbé, Blauw. Blauw met o.a. Guus Oster Ellen Vogel en Fons Rademakers, geven een indruk van de verschei denheid waarmee de programma's ge kenmerkt worden. Toneel van hoog niveau vindt men bij de voorstellin gen die K. O. bij de Haagse Co- medie reserveert. Twee series van vier en een serie van zes voorstellin gen staan op het jaarprogramma vermeld. ZARAH LEANDER In Rotterdam boorde K. O. een nieuw terrein aan. Talrijke liefheb bers zal het verheugen da/t er een serie werd samengesteld met de zan geressen Barbara, Vera Lyn, Zarah Leander en Nana Mouskouri. En wat te zeggen van een serie Newport Jazz Festival? Namens als Sarah Vaughan, Young Fiants of Jazz, Duke Ellington and his Orchestra en B.B. King ozrgen ervoor dat deze serie een succes zal worden. Ook bal letliefhebbers komen aan hun trek ken met voorstellingen door het Ne- ADVERTENTOE Rabobank O Rabobank-zo noemen zich voortaan RaTffeïsénbanken en Boerenleenbanken an Senegal het komende seizoen derlands Danstheaer en Het Natio nale Ballet. Verder staan er nog voor K. O - inschrijvers open voorstellingen als Irma La Douce, Wat een Planeet, een nieuwe musical van Annie M.G. Schmidt en de show van Seth Gaai- kema, Elf verdwazingen. Al deze voorstellingen vindt men toegelicht terug iin 't jaarprogramma van K. O dat dezer dagen in Leiden en om liggende gemeenten wordt bezorgd. In dit Jaarprogramma vindt men kaarten waardoor men zich kan opgeven voor een bepaald abonne ment en voor hen die nog geen in schrijver zijn van K. O. is een in- schrijverskaart opgenomen die men kan invullen om (voor f3,50) een jaar lang inschrijver van K. O. te worden. Hierdoor kan men alle ge noemde voorstellingen bijwonen en bovendien ontvangt men dan een aanzienlijke korting op de toegangs prijzen. Nieuw in dit jaarprogramma is de grote bon waarop alle voorstel lingen staan die in Leiden (en de aula van het Rijnlands Lyceum» wor den gegeven. Voor het eerst kan men nu zelf de voorstellingen aankruisen die men wil gaan zien, zodat men een abonnement zelf kan creëren dat alleen bestaat uit voorstellingen die men zelf gekozen heeft. Bij afname van vier voorstellingen krijgt men 10% reduktie en wanneer men in schrijver van K. O. is ontvangt men nog eens 10% reduktie. Het aantal cursussen, lezingen, films e.d. is het komend seizoen zeer groot. Met de toenemende vrije tijd vermeerdert het aantal mogelijkhe den om die vrije tijd zinvol te beste den, zienderogen. De creatieve cur sussen van K.I.K., een stichting, waarin de creatieve cursussen zijn ondergebracht, mogen zich in een formidabel groeiende belangstelling verheugen, terwijl ook het aantal cursussen in de K. O.-afdelingen in Leiderdorp en in Oegstgeest een enorme stijging te zien geeft. JEUGDCONCERTEN Wat men niet kan lezen in de pro- grammaifolder is 't feit dat K. O. samen met de Leidse Jeugdaktie al Jaren een programma voor de scho len verzorgt. Ook hier is van ver nieuwing sprake omdat K. O.-L.J.A. dit komend seizoen zich voor 't eerst buiten de paden begeeft van de to neelactiviteiten. Ook muziek wordt nu voor de scholen ter hand geno men. Zo zullen in de Stadsgehoor zaal Jeugdconcerten worden gegeven door het Residentie Orkest. NEDERLAND I 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Beertje Colargol (VPRO) 19.20 Zwijgen is goud: collage van stomme filmfragmenten (VPRO) 19.45 Popey, tekenfilm (VPRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Berichten uit de samenleving (VPRO) 20.35 Beeldje voor beeldje voor beeldje voor beeldje serie over de tekenfilm (VPRO) 21.10 Dick Cavett Show (VPRO) De Amerikaanse presentator Dick Cavett ontvangt in dit programma de acteur Sidney Poitier en zanger Harry Belafonte. 22.00 De wind blaast waarheen hij wil: gesprekken over hek sen (EO) 22.15 Horen en Zien: Klassiek concert (EO) Karl Richter speelt het Brandenburgs concert no 4 en G. van J. S. Bach en het Orgelconcert opus 4 no 4 in F van G. F. Handel. 22.45 Kerk en theologie (EO) 23.15 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Daktari, tv-filmserie 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Effi Briest, gefilmd tv-spel (KRO) 22.20 Den Haag vandaag (NOS) 22.30 Journaal (NOS) de jeugd (KRO) Mijn respect voor muizen is na de eerste aflevering in dit sei zoen van „Spel zonder gren zen" weer aanzienlijk gestegen. Trouwens, mijn respect voor Raalte ook. want het won met 43 punten ruimschoots voor Italië met 37 punten en Zwit serland met 36 punten Als „rode draad" was een uit zijn krachten gegroeide tredmolen vervaardigd, die ronddraaide terwijl een gehelmde vertegen woordiger moest trachten schuimrubber koffers uit de tredmolen te werpen op een dusdanige manier, dat een dorpsgenote die even verderop op een verhoging stond, elke koffer kon opvangen. Lukte haar dat niet. dan werd de koffer door een tegenstander weer in de tredmolen gewor pen. die ondertussen zo snel mogelijk werd rondgedraaid door weer andere vijanden van de koffersmijtende muis. De astronaut van Raalte die zich vrijwillig aan deze martel gang onderwierp, bleek het best ter been te kunnen blij ven, het ritme van de molen heel Juist aan te voelen en bo vendien de begaafdste koffer- gooier ter wereld te zijn. al thans van West-Europa. De start bij de Italianen was uitstekend, niet alleen wat Raaltes prestatie betreft maar ook wat de vormgeving aan gaat. De Italianen, met eeuwen opera achter de rug, weten bliksemsgoed hoe zij zo'n spek takel moeten opzetten, trou wens uit de serie over Leonar do Da Vinei weten we al dat dit Italiaanse genie reeds eeu wen geleden soortgelijke toe standen moest construeren als de stier op rails, de Chinese brug en de eerder genoemde tredmolen waar wij gisteren mee verblijd werden. Twee dingen vielen me nog op Ten eerste dat de camera haastig en geschrokken weg- zwaaide van een meisje dat een lelijke smak maakte (want het moet mooi blijven voor de kijkers thuis)en ten tweede dat de Italiaanse coach de moed opbracht „de handdoek in de ring te werpen" toen zijn vertegenwoordiger in de tred molen met de koffers als was goed in een wastrommel werd rondgeschud. Op dat moment had Italië nog een royaal uit zicht op de eerste plaats. Daarom vond ik dat gebaar van de Italiaanse coach wel een applausje waard. Tenmin ste iemand die niet over zijn toeren is geraakt van dit maffe spel. waar wij thuis vermaakt of schaterend naar zitten te kijken, terwijl de deelnemers in bloedige ernst hun capriolen volbrengen. Goed. dat doen voetballers ook zult u zeggen Maar ik sla me niet op de kniëen van plezier als Pietje Keizer achterover in de mod der tuimelt. NICO SCHEEPMAKER VRIJDAG 8 JUNI AVRO. 9.20 NOS, 9.40 AVRO. NON. 13.11 VARA, 13.25 NOS, 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met Filharmonisch Orkest: moderne muziek. 9.20 Pedagogische rubriek 9.35 Waterstanden. 9.40 (S) Klassieke 21.30 Gesprek de kleuters. 10.10 (ged. S) Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00 Nieuws; 11.03-11.06 Radiojour naal). 11.30 (S) Tweewekelijkse In formatie over recente platen op het gebied van de volksmuziek. 11.55 Beursberichten. 12.00 Informp.tlef programma over ontwikkellngssa- orkest en solisten. 18.19 Uitzending 't Gereformeerd Politiek Verbond soclaal-maatschappel ij k tenrubrlek Vandaag dit, morgen "".00 Nieuws: 20.15 VPRO-Vrljdag- Uteratuur. 22.15 (S) De Staalkaart. 23.15 Klassieke muziek 23.55 Nieuws. EO. 11.00 NCRV. 14.0 B.00 Nieuws. 12.30 Uitzending 12.40 (S) Lichte grammofoonmuzlek. Jonge 'ussen (9.00 Nieuws). 10.00 Nieuws. ,10.03 Verzoekplatenprogram- ma van en voor de zieken. 11.00 Nieuws 11.03 Zing. zing. zing! 12.00 Nieuws. TV-reportage over zonsverduistering HILVERSUM (ANP) Een ploeg van de NOS-televisie zal binnenkort naar Midden-Afrika vertrekken om daar een filmreportage te gaan ma ken van de totale zonsverduistering, zoals die daar op zaterdag 30 juni omstreeks twee uur in de middag te zien is. De volgende dag al wordt de reportage onder de titel „De zon ver duisterd" van 21.20 tot 22.10 uur via Nederland 2 uitgezonden. Chriet Titulaer en regisseur Rudolf Spoor vertrekken al eerder naar het wetenschappelijk team der Utrecht se sterrewacht. dat de eclips in de woestijn van Mauretanie (West-Afri- ka) gaat bestuderen. Ten behoeve van het programma worden eerst de voorbereidingen van dit team ge filmd, waarna op 30 Juni in Kenya de eclips zelf en de uitwerking hiervan op mens en dier zal worden vastge legd. De totale zonsverduistering duurt 7 minuten en 4 seconden, hetgeen betekent, dat de eclips een van de drie met de langste duur van de af gelopen 1433 Jaar is. In Nederland is van dit natuurverschijnsel overigens niets te zien. Voor een totale zons verduistering in Nederland zal men nog bijna twee eeuwen geduld moe ten hebben. 13.25 Toeristische Informatie uit bin nen- en buitenland. 13.50 Een ru briek over het leven in de taal. 14.00 (S) Muziek uit de Middeleeuwen politieke analyses, reportages, achtergrond-in formatie en telefonische reakties, met 17.00 Aktualiteltenrubrlek; 17.55 12.03 BIJ Barend. 13.00 Nieuws. 13.03 (S) Popcorn. 14.00 Nieuws. 14.02 De 16.03 De Engelse hitparade. ii.w Nieuws. 17.03 Radiojournaal 17.06 Verzoekplatenprogr&mma. 18.00 Nieuws. 18.02 Joost mag niet eten. 19.00 Nieuws. 19.02 Verzoekplaten. 20.00 Nieuws. 20.02 Dr Wiener s Meat Show. 21.00 Nieuws. 21.02 Gevarieerd muziekprogramma. (22.00, 23.00 EN Kommentaar. 19.00 Finale wedstrijd voor schoolensembles. 19.45 Muziek in de liturgie. 20.00 (S) Verzoekplaten- programma. 22.00 Toeristisch magazl- veel muziek. 23.55 Nieuws. NOS/NOT: 10.45—11.10 (K) en 11.35 12.00 Schooltelevisie. NOS: 18 45 <K) 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Klassieke muziek (gr.). (7.30 '-serie. 21.50 (K), huisvrouw. 8.45 Móeders wil op de burger af les 11 wet 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Klassieke muziek (gr.). (10.30-10.32 Nederland II Nieuws). 11.00 Voor de zieken 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Gevarleeid - 12.22 Wij land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41- 12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar... 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Lichte Nieuws. 17.00 zending. 17.10 (S) Lichte grammofoonmuzlek. 17.30 Nieuws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht NOS: 18.45 (K) Kiri de Clown. 18.56 ,T" jTROS: 19 I 19.10 (K) 19.30 (K) James Stewart. NOS: 20.00 (K) Jour naal. TROS: 20.21 (K) James Stewart Cyclus 1Bandoloro. speelfilm uit 1968. 22.05 (K) TROS Sport NOS: 22.50 (K) Uit de Kunst. 23.20—23 25 (K) Journaal. ADVERTENTIE maaqstoomesen

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5