Jenaplanschool Oegstgeest in TROS-programina Sjoko Geen beslissing over verlichting Berkhoutpark agendi LEERLINGEN KOZEN AART STAARTJES ALS SPECIALE GAST Leiderdorp begroet 18.000ste KERAMIEK IN AMBACHTSHUIS UITWAAIEN MET KPJ SCHOLIER GEWOND Schoolreisje Melkdieven aangehouden Geen voorrang Openbare les Sylvia STAD EN RAND DONDERDAG 7 JUNI, Commissie vreest nog meer vandalisme Donderdag VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie voor onderwijsza ken zal haar oordeel over de plaat sing van drie lichtmasten in het Bur gemeester Berkhoutpark laten afhan gen van de vraag of een ander toe gang tot de Parkgymnastiekzaal mo gelijk is. D'66-er Cok wees op het van dalisme waardoor de fietsen en brom fietsen van de bezoekers aan de Parkzaal dikwijls worden bescha digd. Men heeft zelfs wel eens in een boom moeten klimmen om een fiets naar beneden te halen. Als de toe gang van de Parkzaal in het Berk houtpark verlicht gaat worden, dan trekt het waarschijnlijk nog meer vandalen aan. Bovendien wordt de gymzaal steeds bevuild door 't zand uit het park. PCG-er Uyterlinde zag een toegang naar de Parkzaal via de binnenplaats van het gemeentehuis en de tuin van het gebouw van on derwijs als een goede oplossing. Plaatsing van lichtmasten kost f 3500 en hiervoor is ook een toegang via de tuin te maken. Wethouder Esse- laar stelde voor het voorstel aan te houden totdat de commissie openba re werken een uitspraak gedaan heeft. aangehaald. Wethouder Esselaar dacht dat dit onderwerp in augustus behandeld zou kunnen worden. Er Is nog geen nieuw schoolhoofd be noemd voor de openbare Vlietschool. De aanmelidngen op de geplaatste advertenties zijn gering. Volgens de secretaris van de commissie onder wijs is de functie van schoolhoofd 't basisonderwijs niet zo erg in trek. De schoolraad zal betrokken worden bij de benoeming van het nieuwe schoolhoofd evenals de commissie voor onderwijszaken. Op 27 Juni zal de eerste steen ge legd worden voor de kleuterschool in Noord-Hofland. OEGSTGEEST Het schoolteam en leerlingen van de Jenaplanschool in Oegstgeest werkten gisteren enthousiast aan de totstandkoming van het TROS-programma „Sjoko" dat over enkele weken, voor het laatst dit seizoen op de buis is te zien. Dat juist deze school voor de tiende uitzending in aanmer king komt? Wij vroegen het aan Fieke Landré, die tekent voor de productie: „Wij wilden een beetje in de buurt blij ven en zochten naar een Jenaplanschool. Omdat wij hoor den dat het in Oegstgeest erg prettig op zo'n school toe gaat, zijn wij hier terecht gekomen". Een keuze waarmee schoolteam en leerlingen bijzonder in hun nopjes zijn. Rond half twee begonnen de filmcamera's van Pred Brinkman en Rob Lemaire te snorren en boog ge luidstechnicus Martin van Dalen zich over zijn apparatuur. De Jenaplan- jeugd had als bekende Nederlander Staartjes verkozen die zich willig aan een enthousiaste ondervraging onderwierp. Hoe hij probleempjes als „Hebt u wel eens de slappe laoh ge had" of „vinden de mensen u leuk" met een gevatte opmerking opving laten wij aan de komende uitzending over. Paul Bendel bewoog zich als een soepele presentator door het ge heel, direct in actie komende als re gisseur Hams Cleassen met handge klap het sein „Camera looptgaf. De schooljeugd liet zioh niet on betuigd, er werden een aantal won derlijke uitvindingen getoond en een aantal Jenaplanners toonden zich bo vendien goede kunstenmakers Geluidsman J. G. de Hesseile zwaai de nu en dan vervaarlijk met een enorme mikrofoonhengel. Het was he lemaal écht, ook een mini-songfesti val en een klein toneelstukje dat werd opgevoerd tijdens het invoegen van nieuw filmmateriaal. De „Dizzy Man's band", een acht leden tellen de pop-groep, zorgde voor een stukje „play-baok" kompleet met Jenaplan- beat-girls. Eén van die beatgirls was een prachtige pop gemaakt door Kit ty Salm en Carla Vulpen. Door een grote toeloop van jeugd van andere scholen werd het tegen het einde van de opnamen wat rom melig. Fieke Landré: „Je kunt moeilijk nu al zeggen hoe het programma uit valt, maar het kan best leuk worden!" De montage zal het uitmaken. Mor genmiddag speelt de Jenaipplamschool nog een hoofdrol in een film over Oegstgeest waaraan ook Burgemees ter Van Eysinga meewerkt. VOORSCHOTEN In het Am- 24 juni a.s. een tentoonstelling ge houden van keramisch werk. De ex positie omvat ongeveer zeventig werk stukken. Er is keramiek te zien van Jan van der Vaart, Maggy Giles, Johan van Loon, Anne van der War de, Jan Snoeck, Heidi Daamen en Li ly ter Kuile. De tentoonstelling gaat in juli naar 't Hoekje bij de Pomp in Warmond. VOORSCHOTEN Li het Am bachtshuis in Voorschoten wordt tot de KPJ Zoeterwoude kunnen morgen avond een strandwandeling gaan ma ken. De Katholieke Plattelandsjon geren die willen "uitwaaien", ver trekken om 19.45 uur per bus vanaf verenigingsgebouw Het Centrum. LEIDEN Op het kruispunt Haagse SchouwwegHoge Morsweg Rijnihofweg had gisterochtend een botsing plaats tussen een auto en een bromfiets. De bestuurder van de bromfiets, een 58-jarige Rijnsburger kreeg snijwonden aan het gezicht. 4.30 Morsweg 10 Leiden Adviesraai de binnenstad, werkgroepen ten en wonen. 7.30 uur nam. Museum voor Volkenkunde Ex Thailand, land zonder honger. Di 5 uur, zo. 1-5 uur nam. (t.e.m. cember). Galerie 't Duivenhuls (Rapea schilderijen van Lucia Steinbach 24 juni). Kunstzaal Heuff (Wassenaar) rellen van Lenie Korpershoek, kleden van Nettie Terwiel-De Ji plastieken van Ilse Rogge (t.m. l( Breestraat 66 Leiden Defen formatiecentrum Kreatief. nam. Hogewoerd 57 Lelden Wer hulsvesting werkende Jongeren Geverstraat 65 Oegstgeest. Jeu vanaf 16 Jaar 812 uur nam. Stadhuis Leiden Spreekuur raadsvrouw, 68 uur neon. Breestraat 19 Leiden Soc. T\v voor kamerbewoners en alleen den 912 uur nam. Breestraat 19 Leiden Jeugdca 10.30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 Leiden huiswerk De Duikboot (Han beid) 810 uur nam. Wilhelmlnastraat 10 Leiderdo formatie-avond Baha'i 8 uur nan1 Morsweg 59 Leiden Klaverjast sjoelen Het Mierennest 8 uur nai Vrijdag Hogewoerd 87 (Zaal Mekel), Ledenvergadering PvdA over gr teraadsverkiezingen 1974 8 uur n Geverstraat 65 Oegstgeest Si voor kamerbewoners, 8.30-1 uuri Breestraat 19 Leiden Soc. Tvi voor kamerbewoners en alleensta 9-12 uur. I Breestraat 19 Leiden Soos 1 8-11 Apothekers BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Monica E. d.v. P. G. Hofman en J. E. Bogaard. Ju- j-, liette R. F. d.v. W. D. S. v. d. Veen Keiease Meerstadt en R. J. Upmeijer. Rinske d.v. E. Drench en M. Versteeg. Debora A. M. d.v. W. J. T. v. d. Veer en A. J. G. v. Dijk. Chantal M dv G W A. v. Duyne en Y. E. M Smithuis, Mario z.v. K. O. Haggle De avond-, nacht- en zondag wordt waargenomen door ap> Tot Hulp der Mensheid, Hooigr in Leiden en apotheek Beker. 1 4 in Oegstgeest. SOS-drenst SOS-Telefonisch'j Hulpdiens ('01710)—25202 Voor alle die in» lijkheden verkeren bereikbaaj werkdag van acht uur njn. to, uur v.m. doorlopend in het wee, d.w.z. van vrijdag acht uur maandag acht uur v.m. Hulpverleningsdienst Releases we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m 8-10 uur nam bovendien disd t 2-5 uur nam met uitzondering dagmiddag. Aart Staartjes De 17-jarige Wassenaarse scholier C. Mulder is gisteren in zorgwekken de toestand opgenomen in de Ursula- kliniek nadat hij bij een aanrijding ernstig hersenletsel en een verbrij zeld rechberbeen had opgelopen. De jongen reed op zijn brommer op het fietspad bij Den Deijl en kwam in botsing met een tankauto die over het fietspad de inrit van Restorama inreed. OEGSTGEEST De leerlingen van de Florasohool in Oegstgeest gaan een schoolreisje maken. De Flo- raschool is de enige school in Oegst geest die een reisje gaat maken. De vierde, vijfde en zesde klas gaan mor gen naar het Dolfinarium en het golf slagbad in Harderwijk. De eerste, tweede en derde klas brengen een week later een bezoek aan de dier gaarde Blij dorp in Rotterdam. Het schooljaar wordt 22 Juni afgesloten met een musical. Deze zal onder lei ding van mej. Hoitinga door de zesde klas worden opgevoerd. LEIDEN Drie Leidenaars in de leeftijd van 20 tot 34 jaar zijn in de afgelopen nacht door de politie in de kraag gepakt. Het drietal zou zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal van een hoeveelheid in de Van de Waalstraat opgeslagen melkproduk- ten. Het Warmondse huisvuil zal in verband met het pinksterweekeinde op donderdag 14 Juni worden opge haald in plaats van maandag 11 Ju- OEGSTGEEST Een fietser, die bij het uitkomen van de Schoutenburg straat geen voorrang verleende aan een over de Rijngeesterstraabweg rij dende auto werd licht gewond. De auto de Leidenaar liep wat deukjes op. Een autobestuurster uit Oegstgeest werd op de kruising Floralaan-Ko renbloemlaan licht gewond toen zij geen - voorrang kreeg van 'n Katwijk- se automobilist. De auto's werden be schadigd. LEIDERDORP In de Bloemhofstraat 8 in Leiderdor-p is de 18.000-ste inwoner geboren. Volgens loco-burgemeester Meerburg getooid met de historische namen Marnix Hugo de Groot. De juist als cultureel antropoloog afgestudeerde vader vertelde echter dat zijn vader Huig heette en dat die 2de naam daar vandaan kwam. Het is het eerste kind in dit gezinnetje De Groot-Gerritse. De jongste telg De Groot, 5 pond en 3 ons zwaar, werd dinsdagmiddag half twaalf ge boren. Ambtenaar Braai, die de eer te beurt viel de 18-dui- zendste in te schrijven, had dat heugelijke feit niet direct in de gaten. Toen hij echter in zijn kantoor de inentingspapieren ging halen, die men bij de aangifte van een boreling in Leiderdorp, tegelijk meekrijgt, bleek hem, dat hij de vader van de 18-dui- zendste voor zich had. Dat werd natuurlijk even in de secre tarie gevierd met wethouder Meerburg en secretaris Hobo. 's Avonds reikte loco-Meerburg de trotse ouders 'n spaar bankboekje aan met 18.000 centen er op. Mevrouw Meerburg mocht in ruil voor een mooie toef bloemen Marnix Hugo even vasthouden zoals op foto Holvast te zien is. De laatste zeven jaar komen er in Leiderdorp gemiddeld 1100 inwoners per jaar bij. Remie z. v. J. v. Doorn en J. A. v. Steenbergen. Edwin H. G. z.v. H. J v. Wpiswinh^lt-if Schravendljk en M. J. T. Jansen. Mar- w ciöwiiinciijc d. v. K. J. A. Heiwig en H. Kosses. errit Jan z.v. G. J. v. d. Meij en A. D. Durieux. Gideon F. z.v. Q. F. W. Zegwaard en H. P. Overduin, Jan Wil lem z.v. C. F. Sepmeijer en C. G. Rec- ter, Arianne d.v. M. C. W. Sölner en J. Geirnaert, Robèrt S. z.v. D. Danoe- sastro en S. M. Satiman, Sander z.v. F. Kruger en I. Hagen, Ilona M. d.v. W. J. M. v. d. Kooy en M. W. F. de Graaff, Fabian R. z.v. A. H. M v. v. Vossen en A. M. v Tol, Jeroen zv. L. J. v. Giezen en C. J. H. v. d. Hoed, Ricardo z.v. J. P. Waalwijk en P. Ke- Gehuwd M. A. Bos en M. L. Buur man, C. M. A. Peters en T. M. Keim- pema, G. v. d. Plas en C. Galjaard. J. A. v. Dooren en J. C. Penseel, J. A. Verhoeven en J. v. d. Mark. B. I. v. d. Leeden en A. M. J. Meex, J. J. Koopmans en J. M. v. Oosten, J. H. den Hollander en M. Renia, A. J. v. Rooijen en M. v. Vliet, W. Nieuwen- burg en J. P. Verstraten, A. E. de Roo- de en H. Schouten. Overleden H. Becue 60 jr. man, E. G. v. d. Hoek 30 Jr. e.v. W. G. Vos, A. Lowitsch 69 jr. geh. gew. mot J. Bronsgeest, H. Teske 67 Jr. man, H. Timmers 80 jr. man. VOORSCHOTEN In het Voor- schotense Bondsgebouw is gis teravond de eerste openbare les ge geven door de leerlingen van ballet studio Sylvia. Veel ouders waren aan wezig om de resultaten van hun kin deren te bewonderen. De leidster van de balletschool me vrouw S. Marttin-Ott gaf in een in leidend woord een uiteenzetting over de invloed van het ballet op het ge drag van het kind. Hierna volgde een openbare les door de twee Jongste groepen. Met grote concentratie, maar zo nu en dan tersluiks de zaal inkijkend, maakten de kinderen hun pasjes en bewegingen. Na de pau ze werden door de gevorderde leer lingen diverse dansen uitgevoerd: een regendansje, een schaatsfeest. 'n Italiaanse dans, een Slavische en 'n Amerikaanse dans. Ook Marjolein- tjes droom met dansende bloemen, was een alleraardigst gebeuren. In „Rivaliteit" verbeelden twee danse resjes zich dat ze zelf het beste zijn, maar al dansende bemerken ze bei den eigenlijk even goed te zijn. De costuums waren in alle onder delen goed verzorgd, fleurig en smaakvol. In hoofdzaak waren deze gemaakt door mevrouw Martti als mede alle choreografieën. Ballet studio Sylvia is een klein jaar gele den in Voorschoten gevestigd en telt ongeveer 40 leerlingen. Juridisch adviesbueau rechtskundigs bijstand. Adres Volkshuis Apothekersdijk 33 Op tijden dagelijks van 10 uur voo0 1 uur nam (behalve maandag)! lijks te bereiken tijdens de kau ren tel 30775 en donderdagavo 7-9 uur. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moedei gaven zuster E. Janssen-Nl^ Hofdljck 32. Oegstgeest, 53652. Dienstencentrum Noordeindplein 2b, tel. mene informatie dagelilks vai uur voorm. Kinderopvang Haarlemmerstraat 73 B, meenschap kindercentra di. wo vr. 9.30-12 u. wo. 2-4 u. do. 7-9 i lefoon 30360. Koord-studio Koord-studio, gewoon huis v wone mensen met gewone en i ne vragen. Hooigracht 52a, 46109. Humanitas Dienstverlening Humanitas, gracht 246a Spreekuur maandi 2.30 uur nam., woensdag ni voorm. tel. 26277. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden e durig zieken en gezinsverzorgli 45 tel. 49441 (maandag t.e. 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dageE kerkelijke opleidingsschool v zinsverzorging. Rijnsburgerweg Met medewerking van Henriëtte van der Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Pieterswijk I Alhoewel de burgemeester gister avond zijn volste vertrouwen uit sprak in het verdere verloop van de besprekingen kwam de hearing over de Pieterwijk meer over als een tra- gi-komisch schouwspel dan als een serieus gesprek. Bewoners konden hun grieven uiten en met voorstel len komen, de exploitanten konden zich verdedigen en evendens met voorstellen komen. Bedoeling was, dat er een soort saamhorigheidsge voel zou ontstaan dat de problemen zóti oplossen. Maar de bewoners, voor wie de weekeinden in de wijk schier on draaglijk zijn door het in- en uitlo pende café-bezoek, konden klagen wat ze wilden. De aan het woord ko mende bar-eigenaars toonden zich alleen zeer talentvol in het ontken nen van moeilijkheden of in het ver zinnen van smoezen. Pieterswijk II "Het grote probleem van de wijk is", aldus aanwezig raadslid Bert Oosterman die wekelijks lijdt onder de plaats waar zijn huis staat (Pie terskerkhof), "dat de ene helft van de wijk probeert zijn brood te verdie nen op vrijdag, zaterdag en zondag nacht, terwijl de andere helft pro beert te slapen". Een van de argumenten van Sa- mantha-eigenaar De Jong was, dat de herrie en overlast helemaal niet zijn te wijten aan het café-bezoek maar aan de krakers die panden in de wijk bewonen en daar wel eens feest vieren. Een dame in de wijk haakte daar gretig op in door te zeggen dat het niet zo vreemd was dat zoveel huizen leegstonden ge zien de narigheid. Daarop vatte bur gemeester Vis samen: "dus de hore- ca-ondernemer wordt de dupe van wat de krakers uithalen". Uw dee moedige verslaggeefster ziet het in ieder geval niet rustiger worden in de Pieterswijk met dit soort gesprek ken als uitgangspunt. laksheid waarmee bedrijven zorgen voor de huisvesting van buitenland se arbeiders staat er ook een serie pressiemiddelen in om de problemen tot een oplossing te brengen. Ze be staan voornamelijk uit een langdu rige druk op gemeentelijke instan ties. pensionhouders die de pensions laten verkrotten en op bedrijven. Morspraat benadrukt nog eens dui delijk dat de acties niet tegen de buitenlandse mede-arbeiders moe ten worden gericht maar tegen de verantwoordelijke instanties. Blief Morspraat Het blad Morspraat. dat in de wijk rondom de Morsstraat wordt uitge geven, is deze keer helemaal gewijd aan het probleem van de gastarbei- beiders in Transvaal. Behalve kran teknipsels en uiteenzettingen over de Een groep religieuzen, die in Hoorn in een cursus bijeen waren, hebben een brief gestuurd aan minister Gruyters over de affaire in de Leid- se Groenesteeg. De nonnen spreken hun verontwaardiging uit over het feit dat zulke dingen mogelijk zijn, met name de willekeur waarmee huiseigenaars de buitenlandse huur ders kunnen behandelen. De re ligieuzen verzoeken de minister om snel te werken aan een wettelijke regeling die een eind maakt aan de mistoestanden in de gastarbeiders pensions. In het BZ-centrum De Lijnbaan in Leiderdorp keken gister morgen drieënveertig Japanse bezoekers rond. Ze waren er niet alleen voor hun plezier, want (zie foto Jan Holvast iedereen was ijverig aan het schrijven. LEIDSCH DAGBL: Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Lei Postbus 54 - Giro 570 Telefoon directie en admit tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21 Hoofdredacteur Han Mulo Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers in bij voiüi betaling te voldoen. Bij au n( tische overschrijving geen nistratie- en incassokosteiM Nabezorging tot 20.00 uur; Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stads Benthuizen Leiden, Lelde hei Oegstgeest, Voorschoten, mond. Wassenaar en Zoeten Correspondenten: Oegstgeest: N. van Welz zenboslaan 2. tel 01710-6 Voorschoten: J. Peetere weg 139 tel 01717-2421 Warmond: D Roest Warn^ioi 6traat 12. Warmond: J. Luyten Hel. 123 tel 01711-2482 Leiderdorp: R. Veeren, dreef 32 tel 01710-42894 Zoetcrwonde: R. Kaiser. lis Hoge Rllndllk tel elza fc 0-61' E ral?.1 33694' Zoetenvoude: G M. J Menslnk Burg Brandtstri Tel 01715—187r

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2