EIDSCH DAGBLAD Oude auto op korrel CHIPS 69 miindersB vandaag in zomer op de tribune... Mysterieuze Sai a;on weigert akkoord schietpartij in Hoorn (NH) meubelcentrum Irigitte penseel LEIDSCH DAGBLAD Arbeiders gedood in China Helsinki9 begint op 3 juli „Woningkosten geven een onzuiver beeld" bij waar gezelligheid voordelig is! NDERDAG 7 JUNI 1973 OPGERICHT I MAART I860 No. 34036 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN - Brigitte Bardot is aan haar laatste film. [erna stop ik met werken. :b er genoeg van. Ik wil nu verklaarde het 38-Ja- Franse idool gisteren in een view voor de Franse radio, lts zal haar kunnen verlei- Dm haar filmcarrière voort etten, zo verklaart B.B. zijn andere dingen die ik loen. Deze film mag men louwen als mijn zwane- gitte Bardot heeft zich bedroefd getoond om haar npenbaar leven". „Het is iel, die meute jagende foto- si altijd op ijiijn hielen, d om mijn woning te be nen, zich te verschuilen in badkamer of onder mijn bekende ze. Ik lijk wel juw iedereen". Ik houd 1st, van het platteland, droom was altijd rustig te en wandelen in de straten 'arijs. droog zijn alleen goed voor het vuile werk...." De Marokkaan Mohammed M'Saa- di woont met zijn vrouw en doch tertje in een ruime, moderne flat in Voorschoten. Hü kan er soms met een gezicht als een donder wolk rondlopen. Als er weer een sollicitatie mislukt is. Want on danks zijn opleiding kan hü niet verder komen dan aan een ma chine in een schuimplasticfabriek. „Wü zyn alleen goed om het vuile werk op te knappen", constateert hü niet zonder verbittering. PAGINA LEIDEN Nixon versterkt zijn staf in poging aanzien Witte Huis te herstellen. PAGINA 9 26 PAGINA'S Het Concertgebouworkest komt naar Leiden. PAGINA 5 Minister Vredeling hakt deze maand de Lance-knoop door. PAGINA 7 De Rijkspolitie gaat de komende zomermaanden onaange kondigd extra-controles houden, waarbij vooral de oudere auto s aan een scherp onderzoek zullen worden onderwor pen. Bij ernstige gebreken zal onmiddellijk proces-verbaal wor den opgemaakt. Ook zal niet worden geschroomd om wagens in beslag te nemen. o Üsche bus t kind dood SSEL Vier Antwerpse kin- ljn aangereden door een auto- mrvan de remmen weigerden, s op slag gedood, de anderen zwaar gewond. Ze zijn naar cenhuis overgebracht, tobus maakte met andere kin- n schoolreisje naar de Arden- plichten trachtte de chauffeur men, maar de bus reed door. ep de vier kinderen op een ze- De kinderen werden zeker neter meegesleurd. SAIGON (AP) De Zuidvietna- mese regering, die tracht te voorko men dat door Kissinger in zijn on derhoud met Le Duc-to aan de com munisten bepaalde concessies wordt gedaan inzake het bestand in Viet nam, heeft vandaag kortweg laten weten dat men een nieuw vredesak koord, waaraan thans in Parijs wordt gewerkt, niet zal ondertekenen. APART ...wij verkopen geen massaproductie ...maar aparte klasse kleding tegen 'n normale prijs weer nieuwe modellen ontvangen en in het algemeen zonnig met een zwakke tot matige issen noord en noordoost. Mi- temperaturen ongeveer 9 maxima morgen van 16 gra- i de waddenkust tot rond 21 in den van het land. 4.21 uur; onder: 20.57 uur op: 13.24 uur; onder: 0.44 uur water te Katwijk te 8.55 en laagwater te 4.32 en ^^IAARLEMMERSTR^75-17iMJEIDEb^^ Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee per 23 juni 1973 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: >laats: )ironummer: l°k|e zwart maken, bon Invullen In open envelop zonder postzegel) sturen een Leidsch Dagblad, intwoordnummer 214. Leiden. Volgens luitenant C. Doornhein van de Algemene Verkeersdienst der Rijkspolitie wordt deze maatregel genomen omdat bij prikacties in het voorjaar is gebleken dat de toe stand van de automobielen op de Nederlandse wegen steeds slech ter wordt. Vijftig procent van alle wagens die na een voorselectie werden gecon troleerd bleken een ernstig gebrek te hebben. De helft van de overige vijftig procent was in een zodani ge staat dat deze wagens na een x-aantal weken ook tot de catego rie „levensgevaarlijke voertuigen" zouden gaan behoren. De politie begint met de actie al ko mende pinksterdagen wanneer op de Nederlandse wegen een grote drukte wordt verwacht. Op de ra dio worden de automobilisten ge regeld op de hoogte gehouden van de laatste ontwikkelingen op de wegen. Zie ook pagina 7. Leraren: verklaar examen ongeldig DEN HAAG (ANP) Het hoofd bestuur van de Vereniging van Le raren in levende talen heeft de minis ter van Onderwijs en Wetenschap pen in een telegram voorgesteld het examenonderdeel "tekstbegrip Ne derlands havo 1973" ongeldig te ver klaren. Het examencijfer voor dit onder deel dient dan te worden bepaald op basis van een behaald gemiddelde, voor de tekstopgaven gedurende het afgelopen schooljaar, aldus 't hoofd bestuur. Voor de kandidaten, die aan het staatsexamen deelnemen, stelt het voor: binnen het kader van het nog af te nemen mondeling examen de vaardigheid in tekstbegrip te toet sen. Oud-ministers moeten niet direct naar bedrijfsleven DEN HAAG (ANP) Het PPR- kamerlid Van Gorkum wil diait ei- een code wordt ontworpen, waarin het aangaan van verbintenissen met het bedrijfsleven door oud-bewindslieden onmiddellijk na hun aftreden wordt verboden. Het kamerlid meent dat de ze verbintenissen uit een oogpunt van scheiding van politieke en economi sche macht niet gewenst zijn. Bij de formulering van deze code moet z.i. rekening worden gehouden met de financiële regelingen die voor oud ministers gelden. Het kamerlid heeft minister-pre sident Den Uyl en de ministers van Buitenlandse Zaken en van Econo mische Zaken. Deze suggesties ge daan in vragen over berichten dat oud-minister drs. W. K. N. Schmel- zer (Buitenlandse Zaken) zich ver bonden heeft aan de buitenlandse dienst van het AKZO-concern. Executie van Dieven Twee man nen die de barman van een hotel van 50 gulden hadden beroofd zijn woensdag in Lagos ten overstaan va/n een menigte van 5.000 men sen doodgeschoten door een vuurpe loton van het leger. De executies brengen het aantal Nigerianen, die zijn terechtgesteld sinds krachtige maatregelen ter bestrijding van de misdaad van kracht werden, op tweehonderd. HOORN Tijdens een grimmige schietpartij gisteravond voor het station in het Noordhollandse Hoorn is één man zwaar gewond. Het slachtoffer, van wie de identiteit nog niet bekend is, verkeert in le vensgevaar. Van de dader van deze brute aanslag ontbreekt nog elk spoor. Hij zou, vergezeld door een vrouw, in een gele auto zijn gevlucht. Volgens de politie in Hoorn, die ne gen man op deze nog volledig vage zaak heeft gezet, zouden gisteravond om half elf twee auto's het stations plein zijn opgereden. Uit beide auto's zou zijn geschoten. De auto van het slachtoffer reed tegen een paal toen de bestuurder door naar schatting acht kogels was geraakt. Hevig bloedend uit de borst en T hoofd viel de bestuurder op straat. De andere auto zou daarop even heb ben stilgestaan voordat een vrouw instapte en de waarschijnlijk gele auto in de donkere nacht verdween Veel getuigen meenden te zien, dat de vrouw in de auto werd ge sleurd. Mislukte aanslag: TAIPEH Een poging tot vergifti ging van het Chinese politburolid Tsjang Tsjoen-tsjiao heeft de dood veroorzaakt van 48 arbeiders, die met hem aanzaten aan een lunch, schreef gisteravond de Engelsta lige China News op Taiwan, die de inlichtingendienst van Nationalis tisch China aanhaalde. Volgens de China News bracht Tsjang aan het hoofd van een dele gatie van de communistische partij een bezoek aan een arbeiderscom mune in het dorp Tsaotsjiao bij Sjanghai, waar hij met hen at. Een Anti-Maoistische organisatie maak te van de gelegenheid gebruik om de rijstschotel te vergiftigen, maar hij kwam niet te recht op de tafel waar aan Tsjang zat, maar op een tafel waaraan de arbeiders gezeten wa ren. Het gevolg was dat 48 arbeiders stierven en een groot aantal ernstig ziek werden. De identiteit van het slachtoffer l» niet bekend. De man had geen pa pieren bij zich. De auto. waarin hij reed, zou op naam staan van Iemand uit Limburg, die op het moment van de schietpartij thuis zou zijn geweest. In de auto lag een automatisch long- rifle-geweer, waarmee ook zou zlln geschoten. Van de dader en de vrouw ont breekt elk spoor. Onduidelijk is of de vrouw vrijwillig is ingestapt, of zij in de auto is gesleurd of dat zij van de auto van het slachtoffer in de tweede auto is gevlucht. De politie, die aanvankelijk dacht, met een liefdesvete te maken te heb ben, houdt er nu ook rekening mee dat de vrouw wordt gegijzeld. Oud-minister Geertsema heeft zich alsnog beschikbaar ge steld voor de functie van com missaris van de koningin in Gel derland, na een dringend beroep door de liberale fractie in de sta ten van Gelderland, die mr. Geertsema een kandidaat vindt die ook voor andere politieke groeperingen aanvaardbaar is. Mr. Geertsema had aanvanke lijk geweigerd omdat hij nog twee schoolgaande kinderen in Den Haag heeft. Andere kandidaten voor de functie van commissaris der Ko ningin in Gelderland zijn gede puteerde Vermeer van de PvdA en Baron van Verschuer van de CHU. Een kloeke duik in het water kan op een zonnige en warme voorjaarsdag verfrissend zijn. Maar zoiets geldt natuurlijk niet voor een auto. Pareltjes zweet zul len dan ook wel het voorhoofd van de eigenaar van deze auto (een 21-jarige Leidenaar) hebben getooid toen hij zag hoe een ta kelwagen zijn karretje weer op het droge moest zetten. Vermoe delijk heeft de autobezitter door de hoge temperatuur vergeten de nodige vergrendelingen uit te voeren toen hij de auto parkeerde langs de Oude Singel. Het „schouivspel" werd derhalve door onze fotograaf Jan Holvast op de begane grond gadegeslagen door vele nieuwsgierigendie zelfs raamkozijnen en dakgoten als tri buneplaatsen benutten. HELSINKI (AP) De ministers van Buitenlandse Zaken van de Eu ropese landen en van Amerika en Canada zullen op 3 Juli te Helsinki hun conferentie over de Europese vei ligheid en samenwerking beginnen, aldus is vanochtend in Helsinki be sloten. VOORBURG Gemeenten zouden de kosten van 't bouwrijp maken van gronden moeten verdelen van alle bouwactiviteiten die in een nieuw bouwwijk verricht moeten worden en niet alleen aan de woningbouw. Op die wijze komt een zuiverder beeld tot stand van de woningkosten. Nu drukken de laste van publieke voor zieningen als politiebureau's, sport gebouwen en dergelijke op de wo ningbouw. Aldus zei gisteren mr. dr. N. H. Wiarda, hoofddirecteur van het Al gemeen Burgerlijk Pensioenfonds bij het slaan van de eerste paal van een ABP-complex ln de Voorburgse wijk Essesteyn. Het ABN is momen teel de grootste institutionele beleg ger in woningbouw van Nederland. Aan het uitwerken van een nieuwe subsidieregeling voor de woningbouw, waarmee de nieuwe regering zich thans bezig houdt, aldus de heer Wiarda, behoort eerst een grondige analyse van de stichtingskosten van woningen vooraf te gaan. Gezien het feit, dat een woning een eerste levensbehoefte Ls vond de ABP directeur het onbegrijpelijk, dat op woningbouw het hoogste btw-tarie; wordt toegepast. Onjuist vond hij het ook, dat bouwgrond aan woning bouwverenigingen goedkoper beschik baar wordt gesteld dan aan andere bouwers. Het systeem van jaarlijkse dras tische huurverhogingen veroordeelde de heer Wiarda als zijnde inflatie- bevorderend. Juister zou het zijn meende hij, om bij de huurbereke- ning uit te gaan van de werkelijke kostprijs van de woning. Subsidie is dan alleen nodig voor de laagstbe taalden voor wie nieuwbouwwonin gen onbetaalbaar zijn. deze week familiezak, paprika of potato 99 STENO-TYPISTES BEL uitzendbureau LUBA Nieuwe Run 35 - Leiden - Telefoon 01710—4 03 41 LISSE, Kanaalstraat-beereweg: LEIDEN Langpgr ..-ht 1

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 1