Vier weKen vakantie en ongekende luxe Oranje beleeft sombere dag in de Milkrace R TON VOOR GRONINGS DONAR ranz Beckenbauer: Piet van Katwijk bli jft leidermaar Cas Janssens op de lijst gelast: KOERSEN OP DUINDIGT ERDAG 7 JUNI 197? ARIJS Feyenoord en Bayern München, die vanavond iet toernooi in het Pare des Princes voor de derde maal in voetbaljaargang tegenover elkaar staan, logeren dezer »n beiden in Brebant, een hotel in het hartje van het frivole, rose licht beschenen Montmartre. De spelers van beide gen trekken gemoedelijk met elkaar op; eten ook geza- ilijk; maken in het Duits-Nederlands pret. Zij vormen één »p profs, die door hun bazen (Feyenoord en Bayern Mün- dus) een paar dagen naar Parijs zijn gestuurd om er werk leveren. Gewone werknemers, collega's onder elkaar dus. uitzondering telt het inter- ale voetbalgezelschap evenwel is genaamd Franz Becken- Franz Beceknbauer springt vele opzichten uit. Hij, en hij mag zijn (zeer charmante) Vente in Parijs aan zijn zijde heb- ranz en Brigitte Beckenbauer hotel Brebant één kamer. Beckenbauer behoeft van de leiding ook niet met het ge- mee te eten. is hij de enige die van trai- i Lattek overdag niet in trai- behoeft te lopen. In een odern, hagelwit spijkerpak hij langs de grote boule- ;ortom, super-ster Franz Bec- mag een uitzonderling op de Bayern-regels. vedette Beckenbauer steral- ilisschien maakt hij op de ireld die indruk. Maar te- de pers is hij in elk geval jk. Wellicht Juist omdat hij tte is. Een duurbetaalde spe- beseft dat een profvoetbal- ijtaken heeft. rd op een van die honderden terrasjes die Parijs rijk is nz (en Brigitte) Becken- speelt in één seizoen ont- veel wedstrijden. Manager ox noemt Bayern dan ook reizend circus. Maar wordt een beetje teveel van het lauer. zorgvuldig zijn woor- gend: ^misschien wel, Ja. i we in een seizoen ige honderd partijen. Vaak week. En ik heb er dan ook wedstrijden in het nationa- bij. Daardoor kom ik per een aantal van rond de is veel. Te veel eigen- iderdaad té veel? is alleen hoe Je dat be- irn München beweert dat lat dure elftal, per se zoveel pelen. Anders kunnen ze let draaiende houden: ko- nancieel niet uit. Dus móe- el. En daar klagen we niet wij zijn profs en verdie- ïld. Al geef ik toe. dat we le van het seizoen, zoals geen kracht meer heb- zijn. Maar nogmaals, we vooral uiteraard de gro- Bayern kan het zich niet om spelers als een Sepp Muller en ik bij een ppelyke wedstrijd rust neemt het publiek ook elopen zondag in Marburg loord was je er toch niet tot grote teleurstel- ontwaardiging van 't pu- bekend werd gemaakt zou spelen, steeg er een meert op. kracht speel, maar louter op mijn techniek. Trouwens, als je dat aan het einde van een seizoen niet doet. speel je geen 110 wedstrijden per jaar". Na de interland tegen Brazilië heb je dus vakantie? Beckenbauer: „Ja, eindelijk. En nog maar liefst vier weken. Werke lijk een sensatie voor ons. Dat heb- heb we nog nóóit meegemaakt". Geen vrij Franz Beckenbauer, vader van drie zonen: „In die acht seizoenen bij Bayern heb ik jaarlijks hooguit veer tien dagen vakantie gehad. En in de jaren dat we met het Duitse elftal aan de eindronde van het wereld kampioenschappen meededen, naar Mexico en Engeland dus, had ik praktisch helemaal geen vrij. Die 4 weken zijn nu voor mij een ongeken de luxe. En toch, eigenlijk vind ik een maandje te kort. Voor een speler als ik, die zóveel voetbalt zou vijf we ken beter zijn. Maar Ja, dat gaat niet. Ik moet me op 14 juli weer bij Bayern melden". - Vanavond dus in het moderne Pare des Princes de finale Bayern Mün chen- Feyenoord. Hoe denkt Becken- bauwer er over? „Voor deze competitie hebben we, in een toernooi in Valencia, met 2-0 van Feyenoord gewonnen en zondag verloren we met 2-1. Nu zijn wij dus weer aan de beurt om te winnen". En daarna: „maar hoe het ook loopt, Feyenoord zal vanavond, net als wij, ook wel op z'n techniek draai en. Inzet zal ook Feyenoord wel niet meer zoveel hebben". En tot slot: "dde winnende goal van Kristensen dinsdag tegen Olympique Marseille moet grandioos zijn ge weest. Gerd Müller heeft hem gezien Hij kwam meteen opgetogen onze kleedkamer binnen en riep: zo'n geweldidg doelpunt heb ik van mijn leven nog niet meegemaakt". Voor het eerst in de 50-jarige geschiedenis van Le Mans zal dit jaar zaterdag a.s.) een vol- dig Ja-panse auto meedoen aan de 24-uursrace. Het is de Sigma GC '73, gebouwd door Toyo Kogyo, een 2,2 liter wagen met open cockpit. De auto zal worden bestuurd door Tetsy Ikuzawa en de Frasnsman Patrick Dal Franz Beckenbauer Frau Beckenbauer verklaart de absentie van haar man: "Zondagdeed een van onze kinderen zijn Commu nie. Daar kon Franz onmogelijk bij ontbreken". De man die volgens Feyenoorder Theo van Duivenbode met één soepe le voetbeweging een precieze pass over meter kan geven, knikt in stemmend. (Boze Bayern-tongen beweren ove rigens dat de nationale ausputzer zondag een fiksbetaalde opening van een Adidaszaak bijwoonde) Zit het is dus voor Jullie van avond na de wedstrijd tegen Feyen oord op? Een zucht en dan: was het maar waar Zaterdag spelen we in München tegen FC Köln onze laatste wedstrijd voor de Bundesliga. Dan voetballen we twee dagen later in Spaichingen, een klein plaatsje in Duitsland, een vriendschappelijke wedstrijd tegen A C Milan. Ja en voor mij is het dan nóg niet gedaan, want 16 Juni doe ik met Duitsland in de interland te gen Brazilië mee". Beckenbauer slaakt opnieuw een die pe zucht, maar zegt dan: "toch kaïn ik het nog wel opbrengen om al die wedstrijden te spelen. Maar alleen doordat ik nu vrijwel niet meer op BRADLINGTON De Nederlandse formatie in de Engelse Milkrace beleefde in de min der zware bergetappe naar Bradlington aan de Britse oostkust een sombere dag. Van de zo succesvolle équipe, die op het bergklasse ment na alle rangschikkingen in handen had, raakte allereerst ploegleider Jan Kuiper, die deze etappe-wedstrijd op de motor volgt, bij een ongeluk betrokken en verspeelden de Hollandse amateurs de eerste plaaits in het ploe- genklassement Door Hans Coolegem NIJMEGEN Aanvalsleider Cas Janssens van NEC heeft zich op eigen verzoek op de transferlijst la ten plaatsen. Hij is de vijfde speler van de eredivisieclub uit Nijmegen, die deze stap neemt. Eerder vroegen Kronshorst, Thijssen, Muller en Vis ser om op de lijst te worden ge- SPORTTOTO aarlijk Do De Grote Prijs van tellend voor de wereld lappen motorrenners, en 17 Juni was vastge- Top-renners en pro- nstallen hadden al aan- wedstrijden te zullen ndat het circuit van Rije- 'lljk werd geacht. DEN HAAG De cijfers van sporttoto 48 (2 en 3 Juni) zijn: lste prijs: geen winnaars, het beschikba re bedrag voor de 2de en de 3de prijs is daardoor nu f 106.458,47. Voor de premie is beschikbaar f70.972,32 2de prijs: 43 winnaars, die elk bruto f2.475,70 ontvangen, 3de prijs: 662 winnaars, die per kolom f 160,80 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclametermijn bij loting toe gewezen aan een van de 2de prijswin naars. Want met de overwinning van Sven-Ake Nilsson, de tweede zege van hem in deze ronde, verdrong Zweden ook de Nederlanders van de eerste plaats in de ploegehrang- schikking. Omdat ook Bernt Jo hansson en Lennart Fagurland deel uitmaakten van de kopgroep, terwijl van Nederlandse zijde slechts leider Piet van Katwijk (vijfde in de eindspurt) en de hooggeklasseerde Fedor den Hertog in de frontlinie streden. Jan Kuiper, nadat hij had verno men dat zijn handpalm was be schadigd en zijn schouder ge kneusd: „Ik begrijp er niets van. Voorin zitten Jongens die geen me ter kunnen rijden en wij zitter er niet met voldoende mensen bij". Want doordat de overige drie Ne derlanders, Ton van der Spiegel, Aad van den Hoek en Jo de Boer, bij de Sutton Bank, een berg van eerste categorie, in de tweede groep boven kwamen, versnelden de Zwe den fiks het tempo. En hoewel in eerste instantie hun achterstand slechts één minuut bedroeg, telden de chronometers aan het einde van de 133,5 kilometer lange rit maar liefst -11,5 minuut achterstand. Geforceerd „In de beklimming heb ik me ge forceerd", analyseerde Aad van den Hoek later. „Ook op de berg en la ter in de afdaling kon ik niets meer. Ik kan wel Janken, want nu val ik ook een eind terug in het al- geme enklaissement". Piet van Katwijk, de trotse leider, van wie Jan Kuiper rondbazuint dat nie mand hem uit de gele leiderstrui rijdt, had evenwel een andere ver klaring. „Het is volgens mij een psychische zaak", vertelde de Brabander. „Aad schrok vlak voor de steile Sutton Bank van een bord, dat een stij- dschrok vlak voor de steile Sutton Bank van een bord, dat een stij gingspercentage van 25 procent aangaf. „Ik heb maar een 22-tand- wiel", riep hij toen angstig. „Ik had dat er ook op staan en riep dat het allemaal best kon. Natuurlijk kwam ik niet als eerste boven, maar ik kon me redelijk handhaven en in de afdaling weer bijkomen". Ook Fedor den Hertog deed dat. „Ik moest nog heel wat geven, om ails laatste aan te sluiten", vertelde de dubbele winnaar van de Milkra ce, die nog steeds last heeft van een flinke bloeduitstorting in het bovenbeen. „Ik reed zelfs nog Ton van der Spiegel voorbij". De Hagenaar zag later Jo de Boer en nog verder Aad van den Hoek achter zich. „De Boer en ik hebben na enkele kilometers op Van den Hoek gewacht", vertelde Ton van der Spiegel. Wat waarschijnlijk de laatste kans op het ploegenklasse- ment betekende. Want het groepje, waarin de drie achtergebleven Ne derlanders al het werk moesten doen, raakte door het niet heldere koersinzicht steeds verder achterop. Toen Sven-Ake Nilsson aan de voet van de tweede berg, Staxton Hill (derdie categorie) na 100 km, aan zijn eenzame, maar voor de etappe beslissende solo begon, was er niets meer te redden. „We hebben nog geluk gehad, dat die buitenlanders niets van koersen begrijpen", aldus Den Hertog. „Wij hebben op het gemak in de kopgroep meegereden. Als ze om beurten waren gespron gen, hadden ze ons kapot gereden". „Geen reden tot paniek" oordeelde bondscoach Joop Middelink, voor wie het zwakke rijden van Aad van den Hoek een teken aan de wand moet zijn geweest. „Het belangrijk ste is, dat Van Katwijk nog steeds de leiderstrui heeft. Alle andere klassementen zijn maar bijzaak, die pak Je gewoon mee". Met nog drie lastige dagen voor de boeg is het echter niet onmogelijk, dat Neder land de vier minuten achterstand op de Zweden weer goedmaakt Het algemeen klassement na de ne gende etappe is: 1. Van Katwijk (Ned) 30 uur 44 minuten 1 seconde; 2. Johansson (Zwe) 30.45.31; 3. Andresen <Noo) 30.49.02; 4. Soucek <Tsj> 30.49.45; 5. Den Hertog (Ned) 30.49.59; 6. Ed wards (Gbr) 30.51.07; 7. Grönlund (Zwe) 30.53.56; 8. Doyle (Ierl) 30.56.21; 9. Nilsson (Zwe> 30.57.11; 27 De Boer (Ned) 31.23.44; 30. Van der Spiegel (Ned) 31.29.57. Het algemeen ploegenklassement na de negende rit is: 1. Zweden 94 uur. 46 minuten 28 seconden. 2. Neder land 94.50.43. 3. Tsjecho Slowakije 94.55.12. 4. Noorwegen 95.08.16. Giro Op de zeventiende wedstrijddag van de Ronde van Italië hebben de groten zich afzijdig gehouden. Het werd dus een strijd voor de sprinters van wie Rik van Linden het snelst was na de rit over 244 kilometer van Forte dei Marmi naar Verona. De laatste kilometers in Verona wa ren de enige interessante van de etappe die in een voortdurende regen zonder historie bleef. De groep ped- Aad van den Hoek: "Ik kan wel janken delde in een redelijk, maar bepaald niet opwindend tempo naar Verona met de wetenschap dat vandaag de laatste echte krachtmeting volgde. Vandaag vond de karavaan in de Dolomieten de laatste bergen uit de ronde op zijn route. Rik van Linden, die in Verona sa men met Basso, Karstens, De Vlae- minck, Ongarato en Parecchini het eerste groepje vormde, had in het laatste gevecht geen enkele moeite met zijn concurrenten, zelfs niet met wereldkampioen Marino Basso. Uitslagen ionale Nederlanden sponsort basketbal IRDAM Weer heeft en eredivisie basketbalclub Na Landlust, begin deze week, kwam gistermid- roningse Donar met een geldschieter opdraven. Even- ust (Delta Lloyd) heeft Donar het in de verzekerings puit. Nationale Nederlanden steekt een bedrag van D de Groningse vereniging voor een periode van vijf Niaast zal het assurantiebedrijf een aanvullend be- hikbaar stellen voor bijzondere gevallen. ekken van een sponsor noorden van ons land vond men Donar verlies van de echter belangrijker. Verlies van de Wentenvereniging. Het studentenstatus betekent automa- topbasketbal in het tisch verlies van alle faciliteiten in het fraaie universitaire sportcentrum Paddepoel in Groningen. Dat heeft tot gevolg dat men alleen aan zaal- huur (voor wedstrijden de Evene mentenhal) een bedrag van 28.000 gulden per Jaar'kwijt is. Omdat men daarnaast twee Amerikanen wil aan trekken, blijft er van de 85.000 gul den, die voor het eerste Jaar zijn uitgetrokken, niet veel meer over. De Nederlandse spelers (de groep van vorig Jaar, aangevuld met Ber nard van der Molen van Fiat Stars en ASVU's Jos Timmer) zullen geen vergoeding krijgen. Wel is er een op lossing gevonden voor de spelers in de vorm van een onkostenvergoeding. Donar verkeert in de gelukkige omstandigheid, dat er niet aan zijn spelers wordt getrokken. De afstand van Groningen naar het westen van Nederland blijkt voor de Donar-spe- lers zelf vaak een barrière om de stap te doen. Nu Donar een „open" vereniging is, zal er gewerkt gaan worden aan de opbouw van een Jeugd afdeling, waaruit te zijner tijd eigen kweek kan komen. Een bijzonderheid in de verbinte nis Donar-Nationale is de duur van de overeenkomst. Deze is vijf Jaar, terwijl in de meeste andere gevallen een termijn van drie Jaar wordt aan gehouden. Donar heeft daardoor de mogelijkheid van een vljfjaren- Jeugdplan. De nieuwe naam van de vereniging zal voluit Nationale Ne- derlanden-Donar gaan luiden. Voor de shirtreclame zal echter gebruik worden gemaakt van het bekende N-embleem, waarmee ook de ijs hockeyers van Nijmegen zijn ge tooid. JAN VAN DER NAT 1. Van Linden (Belg.), 6 uur 45 mi nuten en 12 seconden (gemiddelde snelheid 35,258 km/u) 2. Basso (It.) 3. Roger de Vlaeminck (Bel.), 4. Karstens iNed.) 5. Ongarato (It.) 6. Parecchini (It.) allen zelf de tijd als Van Linden, 7. Molineris (Fra.) 6.45.18 8. Francesco Moser (It.) 9. Gambarotto (It.) 10. Brente- gani (It.). ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Merckx (Bel.) 89 uur 9 minuten en 18 seconden, 2. Gimondi (It.) 89.16. 14, 3. Battaglin (It.) 89.18.52, 4. Pa- nizza (It.) 89.20.24, 5. Pesarrodona Motorsport De Britse Yama- ah-renner Charles Williams heeft gisteren de 250 cc-race van de En gelse TT op het eiland Man gewon nen. Hij legde de vier ronden (242,88 km) af in 1 uur 30 min. 30 sec., wat neerkomt op een gemiddelde snelheid van 161,01 kilometer per uur. Motorsport De kampioen schapsraces van de Koninklijke Ne derlandse Motorrijders Vereniging die waren vastgesteld voor tweede Pinksterdag in Venray/IJsselstein zijn uitgesteld tot zondag 29 Juli. Het gemeentebestuur van Venray heeft namelijk besloten geen vergunning af te geven voor het houden van deze races komende maandaf. (Spa.) 89.2035.6. Bitossi (It.) 89.21.21, 7. De Vlaeminck* (Bel.) 89.22.28, 8. Lazcano (Spa,) 89.23.09, 9. Petters- son (Zwe.) 89.24.11, 10. Motta (It.) 89.25.33, 15. Kuiper (Ned) 89.35.57 24. Karstens 90.00.19. Camille de Vries-prys: 1. Kapri (J. Wagenaar) (1.26.4), 2. Koby Eemshorn, 3. Lars Buitenzorg. Win. 9,40, pl. 2,10, 1,90, 1,40, koppel 8.70, trio 199,70. Myra Ward-prijs: 1. Kamo Quick (J. Wagenaar) (1.25.8), 2. Jaap Eden, 3. Kwik V. Winn. 2,10, pl. 1.60, 2,30, koppel 8,50. Bas ten Batenburg-prys: 1. Lady Lerona (A. Harmsen) (1.28.0), 2. Jack C. 3. Kalopanax. Winn. 7,90, pl. 1,90, 1,40, 3.70, koppel 5.50, trio 187,40. Enny Meunier-prys: (ren): 1. Royal Daffodil (H. v. d. Kraats), 2. Feuerglut, 3. Witska. Winn. 2,30, pl. 120. 1,60, 3,60, koppel 6,10. Guusje Westerman-prys: 1. Her cules V. (W. van Dalen) (1.20.0), 2. Ido Hanover, 3. Hannibal. Winn.: 6.40, pl. 2,00, 1,50, 2,80, koppel 6,30, trio 401,40. Rick Nicolet-prijs: 1. Keen Speed (G. Kleiweg) (1.22.3), 2. Justiana Hanover, 3. Ivanova Heather. Winn. 1,80, pl. 1.40, 4,50. 3,40, koppel 5,20. Anne-Wil Blankers-prys (ren): 1. Manollto (F. Vandeuren), 2. Gerard 3. East Beribot. Winn. 1,90, pl. 1.20, 1,70, 1,70, koppel 7,40, trio 62.40 Wlm van Rooy-prijs: 1. Henry Bel- win (B. van klaveren) (122.1), 2. Ideal Dear, 3. Icare Quick. Winn.: 2,00. pl. 120. 2.00, koppel 3,80 Wim v. d. Heuvel-prijs: 1. Hertog Cavaljoa <W. Velis) (1.25.4), 2. Kep- halus P., 3. Indus Thar. Winn. 6,10, pl. 1,90, 1,80, 6,50, koppel 6.40, trio 324,80. Jules Royaards-prijs: 1. Kaballus (J. van Buytene) (124.4), 2. Kwita Norma, 3. King Westlandia. Win. 4,00. pl. 3,20, 10.00. koppel 54 40 Totalisator-omzet: t 276.675,00,—.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15