Hanegem eigert ntract Feyenoord windt zich op en wint Anders dan andere I rr llie Nastase is ongenaakbaar op gravel 'IE ijs applaus voor Jorgen Kristensen -• -■ sen in ;rsum sch0utsen bedankt tom okker ronde verder in rome nikki pilic een maand geschorst m Kristensen applaus ls manager Guus Brox De Kuip terugkeert, een telegram van Cor staat dat Van Hane- en geval akkoord gaat r Feyenoord aangeboden n Hanegem, die gister en de eerste helft mee- 36dan zien we wel weer 3r ord doet. Maar ik ga erdag in elk geval naar vakantie". In het tele- eveneens dat Van Hane- reyenoord verzoekt om namens hem als ge- r te laten optreden, is afgelopen zondag in jen Bayern München louder geblesseerd ge- gevolg: Ger Reitsma gisteravond (foutloos) Bram Geilman voegde 'ijs bij hét gezelschap, >t morgenavond, bij de Bayern München, weer te staan. moest van Feyenoord spelen. Manager Guus heb tegen hem gezegd: Klagenfurt je wilt heb- ze ook wel naar Parijs komen om met Jou en met ons te praten". Er waren gisteren overi gens géén Oostenrijkers op de tri bune. Peter Ressel heeft de afgelopen maand met de angst rondgelopen dat hij een meniscus heeft. Vier art sen heeft hij geconsulteerd. Geen der doktoren kon zeggen of hij wel of geen voetbalknietje heeft. Hij kreeg het advies: blijf er maar mee voetballen. Ressel gisteravond na de wedstrijd: „volgens mij zit het toch goed; heb ik geen menis cus". Guus Brox over de gebroeders Van de Kerkhof: „eerst afwachten hoe dat kort geding van ze met FC Twente afloopt. Volgens mij winnen ze dat overigens". Brox over het huidige transfer- nieuws: „nu heb ik weer ergens ge lezen dat WaJlitza van Bochum naar ons toekomt. Maar hoe komen ze daar in vredesnaam bij?" i (le afdeling): 1. Lorre- ies) (1.26.4); 2. Lexy Hol- rana. Totowinn. 2.10, pl. 2.-, trio 30.10. 1. Jessico Maire (A. Nie- C); 2. Kwikzilver; 3. Illi- f0|n. 2.60. pl. 1.70, 1.40, 2.8C 01 Koningin Zamora. 1.50, 1.50. 7.40, kopp. 5.50. 611. Jimmy Boy (J. van 1.25.8); 2. Karei Volann; nzorg. Totowinn. 8.-, pl. kopp. 6.70, trio 305.10. Ijs: l. Jacob R (M. Bouw-' 2. Jacco Buitenzorg; 3. 1.70, pl. 1.10, 1.20, 1.10. ie 12 riT:, I rijs: l. Ironie (J. van M (1.21.-); 2. Helios CH; 3. tf itowlnn. 1.50, pl. 1.80, 3.00, 0, trio 114.60. 1. Inn Sprookjeshof (W. 11.8); 2. Guido Six; 3. Jan I towinn. 8.20, pl. 2.60, 4.40, ijs: 1. Jupiter Schans (1.22.1); 2. Ivan Braun; iwlnn. 3.50, pl. 1.50, 2.50, trio 183.40. Lies (L. Schoonhoven) ildya du Bols; 3. Linda. pl. 2.20, 1.80, kopp. 4.40. imzet: f 334.766.-. Van Hanegem 'Crwyffs schoonvader regelt regelt mijn zaken ningsdoelpunt te scoren. Feyenoord wond zich over deze ongerechtigd heid enorm op. En wat gebeurde er daardoor? Het nijdige Feyenoord reageerde enorm fel en kon het toen ineens wél op brengen om enthousiasme, inzet, Door Rob Vente tempo in het spel te brengen. De verdedigende Fransen de genade- ouderwets vlammende Rotterdam mers legden Olympique Marseille over de knie; wonnen verdiend met 32 en ontvingen na afloop van het dankbare Parijse publiek een spontane ovatie. Het grootste applaus was voor Jor gen Kristensen. Terecht. De vleugel- airtiest gaf m het omstreden Olympique-doelpunt een weergaloze demonstratie van zijn klasse weg, Opstelling die hij bekroonde met het winnende Rijsbergen, doelpunt, dat van uitzonderlijke schoonheid was. De Deen na af loop: „na dat eerste doelpunt van Olympique Marseille dacht ik: oh. oh, moet dat zó? Nou, dan zal ik ze ook eens wat laten zien". Wiel Coerver, nog niet op de bank, maar evenals afgelopen zondag in Marburg tribune-klant, was over de tweede helft van de equipe die hij gaat trainen, zeer tevreden. Coer ver: „als Je ze zó ziet spelen, besef je dat Feyenoord hélemaal niet veel meer hoeft te kopen. Alleen moeten we nog een échte spits aantrekken. Lex Schoenmaker is het op die plaats beslist niet. Maar als we Willy Brokamp erbij hebben, zijn we er". Excuus Over het eerste bedrijf liet Coerver zich uiteraard niet zo enthousiast uit. Maar hij voerde daarbij een soort excuus aan. „Dit was voetbal voor het publiek, dus gingen we - zoals dat heet - er niét professio neel tegenaan. Maar als we toen achter konsekwent hadden gedekt en we hadden verder op tempo ge speeld, was het met de rust al 30 geweest. Want over conditie be schikt Olympique Marseille nu een maal niet". Maar doordat - zoals gezegd - Feyenoord in de eerste helft een soort langzaam-aan-actie opvoerde, was het na 45 minuten nog 00. In de tweede helft sloeg evenwel de vlam in de pan. Josep Skoblar, de Franse topscorer, mocht na een pass van Keita in buitenspelpositie raakschieten en Feyenoord raakte daar des duivels over. Rinus Israel kreeg prompt de gele kaart, want hij ma/akte met beide armen het bekende misprijzende gebaar naar de scheidsrechter. Franz Hasil ont liep slechts het geel, doordat de heer Verbeek niet constateerde dat die geïrriteerde Oostenrijker de (fa lende) grensrechter zijn vlag af handig wilde maken Het geprikkelde Feyenoord liep daarna het machteloos ROME Tom Okker heeft zich bij de open Italiaanse tenniskam pioenschappen gisteren in de derde ronde geplaatst. Hij versloeg de Tsjech Frantisek Pala met 64, 7— 6. Ook Arthur Ashe kwam een ron de verder door een 64, 64 zege op de Fransman Jean Baptiste Chanfreau. Een verrassing was de nederlaag die de Amerikaan Jimmy Connors leed tegen de Tsjech Jiri Hrebec in een partij die twee-en- een half uur duurde: 26, 62, 64. Een nog grotere surprise was het uitschakelen van John Newcombe. Ook de Australiër, nummer vijf van de plaatsingsranglijst, struikelde over een speler uit Oost Europa, namelijk de Hongaar Peter Szöke. In beide sets was een beslissend spel nodig, en twee keer was Szöke de gelukkigste, 7—6, 7—6. Chris Evert, de verliezende finalis- te van Parijs, begon in Rome indruk wekkend. Haar Hongaarse te genstandster Katalin Borka kreeg geen punt, 60, 60. ADVERTENTIE PARIJS Het is zo: het huidige Feyenoord is vermoeid en snakt naar vakantie. Het viel gisteravond in de eerste helft van de tweekamp tegen Olympique Marseille duidelijk te merken. Feyenoord draaide in die periode weliswaar niet eens zo slecht er zat bijvoorbeeld in het Rotterdamse spel veel meer lijn dan in het Franse maar nam een nogal ongeïn teresseerde houding aan; speelde tamelijk laks, traag. Vooral Jörgen Kristensen maakte daarbij een volslagen passieve in druk. De Deen gooide er toen frivool met de pet naar. In het tweede bedrijf van de eerste lende Olympique Marseille resoluut wedstrijd van het toernooi in het omver. Vijf minuten na het buiten- Pare des Pnnces werd Feyenoord speldoelpunt van Skoblar bereikte evenwel kwaad gemaakt. Door de een strakke pass van de sterk Franse arbiter Verbeek en zijn draaiende Rinus Israël het hoofd merkwaardige grensrechters, die van invaller Van Daele. Na een lis- Olympique Marseille vijf minuten tig kopballetje van „lange Joop" na rust toestonden om in een ge- kon Peter Ressel van dichtbij gelijk heide buitenspelpositie het ope- maken: 1—1. zonder... en met Ed. Laurens Continental Solo En al bracht de talentvolle Keita 'Coerver: „tóch is Brokamp beter") Olympique Marseille kort daarop na een knappe solo weer aan de lei ding, Feyenoord viel niet meer te remmen. Eerst maakte Theo de Jong, die tevoren al op de paal had geschoten, er met een flitsend schot van buiten het strafschopgebied 2 2 van en in de 21ste minuut gaf Jörgen Kristensen de zich wanhopig klap. Via een juweel van een doel punt, diat d'e 25.00 kijkers in exta se bracht. Na een lange solo een dusdanig geraffineerde boogbal dat doelman Carnus volstrekt kansloos was: 32 voor Feyenoord, dat daardoor morgenavond om negen uur in de finale van het toernooi tegen Bayern München mag aan treden, dat gisteren RC Paris met 40 een lesje gaf. Feyenoord: Reütsma, Schneider, Israel en Vos; Boskamp, De Jong en Van Hanegem (Hasil), Ressel, Schoen maker (Van Daele) en Kristensen. Voor Wim Jansen betekende het gisteren een vrije avond. Den Haag Rugslagzwemmer Bob Schoutsen zal voor het eerst sinds jaren geen deel uitmaken van de Ne derlandse herenploeg. Schoutsen heeft bedankt voor de nationale se lectie, die zaterdag en zondag in Bol zano uitkomt tegen ItaMë. PARIJS De Zuidslaviër Nikki Pilic zal niet deelnemen aan de toernooien van Rome en Wimbledon. Dit besluit is hem meegedeeld kort nadat hij de fi nale had gespeeld tegen de Roe meen Nastase in het toernooi, om de internationale Franse tennistitels. De schorsing is Pi lic opgelegd door de Internatio nale Lawn Tennisbond (ILTF), op verzoek van de Zuidslavi- sche bond. Piilic had namelijk ge weigerd voor zijn land uit te ko men in het toernooi om de Da- vis Cup. De ZuidsLa/visohe bond wilde Pilic voor negen maanden uitsluiten, maar de ILTF vond deze straf te zwaar en schorste de speler voor een maand. Pilic werd van het nieuws in kennis gesteld toen hij bezig was een vliegtuig te bespreken dat hem naar Rome moest brengen, waar hij zou deelnemen aan de Italiaanse open kampioenschap pen. De schorsing die algemeen was verwacht kan oorzaak zijn, van moeilijkheden tussen ILTF en de spelers. De organi satie van beroepsspelers (ATP) heeft reeds laten weten dat het Pilic zal steunen indien hij in hoger beroep gaat tegen deze schorsing en zinspeelde al op 'n boycot indien de schorsing door ging. Parijs zag Roemeen op z'n best Dames roeiploeg Amsterdam De Technische ad viescommissie dames heeft voor de drielandenroeiwedstrijd Frankrijk- Nederland-West Duitsland dames en heren op zaterdag 23 en zondag 24 juni in Vichy de Nederlandse dames- ploeg als volgt geformeerd: Vier met stuurvrouw: Triton/Or- ca (J. Lindner, M. Boudewijn, N. Wolters, S. van Randwijk, en Njord/ Die Leythe (A. Stefels, E. Tellegen. H. Nepperus, B. de Jong). Dubbel vier: DDS (G. Jongenelen. C. Wehrmeijer-Jongenelen, A. van der Velden, M. van Stein en Proteus- Eretes/Hades (M. Marineman,, T. Visser, P. Kop, A. Schenke) SkifAlma Duncker-Crispijn (RIC) en Margriet Dubbelboer (GYAS) Dubbel twee: Nereus (L. Vos- maer, M. Steenman) en RIC (H. Klaasse, A. Brasik-Vissers) OACJ2- \joop> LAAT IK NO£> KlIET MVJ BANDSM PonPEU^J Parijs In Parijs heeft Hie Nastase de laatste twijfelaars overtuigd. Op verharde banen kan door niemand op dit moment beter tennis worden gespeeld dan hij doet. In de eind strijd van de open Franse kampioen schappen heeft Niki Pilic het tot zijn schade ondervonden. Voor 9000 toe schouwers werd de rijzige Zuidsla- vier van de baan geveegd in iets minder dan anderhalf uur, 6-3, 6-3, 6-0. Parijs heeft Nastase op zijn best ge zien, al behoefde hij tegen de zes jaar oudere Pilic niet al zijn listen en lagen aan te wenden. Tot de fina le heeft Nastase, met Stan Smith de topper van dit moment, geen set in Parijs behoeven af te staan. Tegen Pilic, die alles-of-nlets speelde, leek het toch te gebeuren. Met driest ten nis nam Pilic een voorsprong van 3- 0 in de eerste set. Dat was Nastase te gortig, met zes games achter el kaar, bijeengeplukt met superieur gemak, verwoestte hij in een goed kwartier eigenlijk alle illusies van zijn tegenstander. Nastase, met zijn voorbeeldige controle over het gehe le repertoire van slagen, gebruikte iedere centimeter van de baan, Pilic na de eerste drie games volledig in zijn greep houdend. De superioriteit van Nastase was zo groot dat Pilic, niet één keer protesteerde. Nastase hield zich, nu alles voor hem zo schitterend verliep, uiteraard rustig. Bang Na afloop van het eenzijdige duel bekende Nastase: 'Voor wij begon nen, was ik werkelijk bang voor Pi lic. Maandag had hij schitterend ge speeld, maar die vorm kon hij dit keer niet halen. Ik heb mij volledig op de partij geconcentreerd en dat was nodig, want de omstandigheden waren moeilijk. Door de harde wind was serveren een groot probleem.' Nastase, al een keer winnaar van Forest Hills, heeft grote plannen voor de rest van het seizoen. Uit Pa rijs vertrok hij naar Rome om te proberen de prestatie van Tony Ro che te evenaren, die in 1966 zowel Parijs als Rome had gewonnen, iets dat daarna niemand meer lukte. Maar de Roemeen wil meer. Vorig Jaar werd hij in de eindstrijd van Wimbledon verslagen door Stan Smith, na Parijs zei hij, met een cheque van ongeveer 42.000 gulden in de zak: 'Wimbledon is het toer nooi dat ik het liefst van alles zou willen winnen.' Klap Pilic had na het duel veel minder te vertellen. De klap was te hard aan gekomen. Hij wilde wel bekennen dat Nastase inderdaad schitterend had gespeeld. Iedere andere verklaring zou onnoemelijk ver bezijden de waarheid zijn geweest, want die ramp voor Pilic bleef niet beperkt de zes games op rij, die Nastase in de eerste set binnen haalde. In de tweede reeks doorbrak Pilic meteen llie Nastase de opslag van de Roemeen. En op nieuw werd zijn hoop razendsnel vernietigd. Nastase wees hem on middellijk zijn plaats, door vijf spel len achter elkaar te winnen en pas daarna even gas terug te nemen. Via 5-1 en 5-3 werd ook de tweede set 6-3. De wedstrijd was na die twee sets eigenlijk afgelopen. Voor de totaal ontmoedigde Pilic was alles al voor bij. Hij had zich verzoend met de tweede prijs van 26.000 gulden, meer overigens dan hij ooit eerer in een toernooi verdiende. Nastase echter begeerde de totale triomf. Die kreeg hij. Zes-nul in de derde set, slechst negen slagen voor Pilic. Groter krachtsverschil is er de laatste Ja ren nimmer geweest in de eindstrijd van een prominent toernooi. Maar llie Nastase - Scheveningen heeft het «mlgszins kunnen zien - is dan ook ongenaakbaar op gravel.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15