Mazerswouds mi lieuganzenbord op de buis TEYLINGEN' VIERT ZILVEREN JUBILEUM BOOTTOCHTEN NAAR DE KAGERPLASSEN Chili-avond in Katwijk VANDAAG WERELDMILIEUD AG Nerine- werkgroep Introductie door politieke en tv-figuren PAGINA 4 STREET DINSDAG 5 JUNI 1971 HAZERSWOUDE Hare excellentie de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne Irene Vorrink, de echt genote van premier Den Uyl, Liesbeth, Pipo de Clown (Cor Witschgë) en de voorzitter van de commissie Mi lieuhygiëne Hazerswoude, wethouder L. Verweij, hebben gisteravond het vandaag (Wereldmilieudag) uit te geven milieuganzenbord uitgeprobeerd. In het gemeentehuis van Hazerswoude was een cameraploeg van AVRO's Televi- zier-magazine present, om dit spelletje milieuganzenborden bij de vaderlandse tv-kijkers rechtstreeks op de buis te bren gen. Ria Bremer presenteerde dit programma-item, nadat eerder beelden waren getoond van een meestal schoon Ha zerswoude. BONNIE 9BEMANT COCKPIT Vanaf vandaag kunnen de Haze- woudenaren zich gaan bekwamen in het spelen met het milieuganzen bord, want iedere hoofdbewoner krijgt het spel, door K. H. Dekker in de Commissie Milieuhygiëne als idee gelanceerd en daarna prompt door de overgenomen, thuisbe- Als "entourage" rondom dit tv-ge- beuren waren burgemeester J. ten Heuvelhof, wethouder P. A. Th. v.d. Werf, raads- en commisieleden, evenals vertegenwoordigers uit de onderwijswereld, die op 15 juni een milieuproject gaat afwerken, present in het gemeentehuis. Mevrouw Irene Vorrink zei tijdens het interview, dat Ria Bremer haar afnam, onder meer te hopen nog eens "met een schone Rijn" te deen te krijgen. Ondertus sen speelde drie andere bovenge- noemden hun spelletje ganzenbord verder, terwijl Ellen Verweij, dochter van de voorzitter van meergenoemde commissie, de bordjes verhing, nadat de deelnemers met de neus op de milieufeiten waren gedrukt. Dat ge schiedt namelijk via de kanskaartjes, die, aldus Verweij, "een mentali teitswijziging in de leefwijze teweeg beogen te brengen". Tijdens zijn inleiding voor de tv- reportage zei Verweij te hopen, dat Ambulance voor Wcissenaar WASSENAAR De twee ambu- lance-auto's die in gebruik zijn de Wassenaarse gemeentelijke ge! neeskundlge en gezondheids-dienst, zijn 9 jaren oud. Een uitvoerig tech. nisch rapport over de wagens komt tot de conclusie dat ee bulances bulten bedrijf gesteld moet worden. De tweede ambulance "le. vert geen direct gevaar op bij ge. bruik in het verkeer op de weg". Burgemeester en wethouders l?g. gen nu aan de commissie Financiën die 5 Juni vergadert het voorstel voor de eerste ambulanoe door ee nieuwe te vervangen. Gedacht is aat een Mercedes-Benz-ambulancewa. gen, die met enige noodzakelijke ex. tra voorzieningen f 48.000,- zal gaat kosten. In de omgeving zijn verschil, lende van deze wagens in gebruik, Den Haag een 13-tal. Het kiezen van hetzelfde type, dat in meerdere gemeenten in de om geving in gebruik is zal te zijnertij het formeren van een regionale hulp verleningsdienst ver aldus burgemeester en wethouder! BURGELIJKE STAND VAN LEIDEN LEIDEN Geboren: Sablne d.x. N.C. v. Nimwegen en H. M. Pauw. Se bastiaan B. z.v. B. C. Straatman D. A. C. Nielen, Freek G. M. z.v. G. C. v. Seggelen en A. K. Keessen. Pe trus H. z.v. M. C. Jelierse en L. F v. Steijn, Rlcardo A. H. z. v. H. Vei H. M. J. J. Leenen Andela, Anouk W. Ui Ik e J. W. A. Swen en P. J. M. Bloklam ej J. D. Furnée, N. Bin i M. J. J. de Jong, F. W. H. Brouw Strater, H. J. Grubsr ei Drlessen, T. Heemskerk en S Walenkamp, R. D. v. d. Horst e A. de Graaff. S. Kellhack en Meer. J. L. Koopman i J. H. De presentatie van het milieu- ganzenbord door v.l.n.r. Liesbeth den TJyl, Pipo, minister Irene Vor rink, Ria Bremer en wethouder Verwey. (Foto Wim Dijkman) er ook buiten Hazerswoude een re spons komt dat het leefklimaat beter wordt. Het milieuganzenbord was in de raadszaal overigens sterk vergroot geplaatst. v. Haastrecht. C. L. Kraaljeveld en A. Kort. A. H. Kras en C. P. v. Weljden. R. Minnes en C. J. v. Born, H. F. Nlemeljer en H. J. de I J. H. A. Overeem en L. T. Claaestif/i D. J. M. v. Paridon en E. G. J. Moo l W. Pols en T. A. H. T. Kootjman, f Schenk en W. N. Jonkers. J. en J. Mattern, J. v. Wallinga en Kamphof, E. W. Wullink en W. v. NI M terik, P. J. Hartevelt en C. M. v. Linden, J. W. de Vet en C. H. H»1 kenberg, D. Fasseur en M. J. v. Hove H. P. Brandt en L. Zwejensteln, t Regeer en J. Groeneweg, R. P, P. Vijl brief i D. C. T. M. A. Smith en M. H. d. Kroef, i.JUf - Dit is de 24-iarige Bonnie Linda Tiburzi in de reusachtige cockpit van een Boeing-727 van de Amerikaanse maatschappij American Airlines. Mej. Tiburzi zal de eerste vrouw zijn die bij een grote luchtvaartmaatschappij voor geregelde lijnvluchten de cockpit gaat "bemannen". KATWIJK - De wereldwinkel Katwijk organiseert morgenavond in samen werking met de Katwijkse afdelin gen van de PvdA en de PPR een Chiliavond in 'Open Gof' in Katwijk aan de Rijn. Het doel ervan is tweeledig: informatie verlenen over dit land en geld inzamelen voor een viertal ontwikkelingsprojecten in Chili. In ruime mate zal dat gebeu ren door journalist Jan Glissenaar. Glissenaar is uitermate deskundig vanwege zijn vele reizen door La- tijns-Amerika en met name door Chili. Zijn verhaal zal hij illustreren met vele interessante dia's, die hij tijdens zijn Ohili-reizen gemaakt heeft. Om tegemoet te komen aan een veel gehoorde klacht: "Maar wat kan ik nou hieraan (lees: Chili) doen?, zal naast het verlenen van in formatie iedereen in de gelegenheid worden gesteld geldelijke steun te verlenen aan een viertal projecten in Chili: het oprichten van coördinatie comité^ van bijvoorbeeld moedercen tra, krottenwijkbewoners, enz. Daar voor zijn schrijfmachines, fotoco- piërapparaten e.d. nodig; het bouwen van een tehuis voor kraamvrouwen. Vrouwen worden nu nog na 3 dagen met hun kind uit het ziekenhuis ontslagen. Het tehuis zou jonge moeders nog 9 dagen kunnen opvangen en hen tegelijkertijd voor lichting kunnen geven over: voe dingsleer, kinderverzorging, enz; het oprichten van een school voor kinderen uit een krottenwijk in de buurt van Santiago (de hoofdstad van Chili) het steunen van kanaal 9 het T.V.-kanaal van de regering. Er is een informatie-stand over Chili aanwezig. Geldelijke steun voor de 4 projecten: giro 2567466 t.n. v. Werkgroep-Wereldwinkel Beatrix- laan 73 te Katwijk aan Zee onder vermelding van „Ik werk voor Chili". Deze avond past in het kader van de landelijke aktie van de Evert Ver meer Stichting voor Chili. In alle delen van de wereld wordt vandaag de wereldmilieudag" gevierd. Inwoners van Tokio en Pariizenaars zullen voor één dag hun auto thuislaten en per fiets of te voet naar hun werk gaan. In Den Haag opende minister Vorrink van Volksgezondheid en Milieuhygiëne de Nederlandse milieudag met veel balonnen. Tevens kreeg de minister vandaag het eerste exemplaar nan het boek van Crince Leroy uit Heerenveen. Leroy kreeg bekendheid door zijn streven naar biolo gisch evenwicht" in de natuur, onder meer door onkruid niet direct dood te spuiten SASSENHEIM Het oude notu lenboek vermeldt van de de eerste vergadering van het bestuur van de piepjonge vereniging met het grote bestuur van de sportclub Teylingen, „dat de heren bloosden toen ze zagen dat er dames in het bestuur zaten". Maar, zo vermeldt dat boek ook: „Op het eind van de vergadering was de heren gebleken dat het best was mee gevallen." En, zegt nu J. Krikhaar, voorzitter van de dit weekeinde uitge- feeste 25-jarige gymnastiekvereniging Teylingen uit Sassenheim: „De feiten bewijzen ook dat het best was meege vallen. De vereniging is voorspoedig gegroeid, ook al was er in de begin fase nog 't probleem hoe aan de stof voor rokbroeken te komen." De gymnastiekvereniging Teylin gen, binnenkort ook helemaal op ei gen benen (voorzitter Krikhaar: „Er worden wijzigingen van het huishou delijk reglement en de statuten voor bereid om tot de ontkoppeling van het hoofdbestuur te komen. Een pro cedure, die de voetbalvereniging al heeft afgerond en waarschijnlijk ook wel door de volleybalvereniging zal worden gevolgd, waardoor de drie verenigingen dan ook op papier hele maal zelfstandig zullen zijn, in de praktijk functioneerde het hoofdbe stuur toch al niet meer") is op 22 mei 1948 gestart als „den eersten Katho lieken Gymnastiek voor Dames". Met toen als bestuur mej. Rie Homan als voorzitster, mej. L. Waasdorp als secretaresse en mej. Annie Franken als penningmeesteres. De vereniging telt thans ongeveer 360 leden. Allen zijn de afgelopen dagen betrokken geweest bij de feestelijkheden ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan. Of men kwam in actie tijdens de drie dagen in beslag genomen hebbende onderlinge wedstrijden en/of vierde het feest tijdens de feestavond in het KSA-gebouw of tijdens de twee film voorstellingen, die werden gehouden. In de Pancratiuskerk werd door pas toor Van Boxmeer voor Teylingen een mis opgedragen. Tijdens de feestavond in het KSA- ROELOFARENDSVEEN Don derdag 7 juni komen de Tuinbouw jongeren verenigingen van Kudel- staart en Aalsmeer en de Studieclub Roelofarendsveen 's avonds om 8 uur in de kantine van bloemenveiling "EJVIM.-Roelofarendsveen" bijeen voor een bespreking om te komen tot oprichting van een Nerirue-werk- groep. Deze avond wordt door J. Reerds ingeleid met een uiteenzetting over de problemen bij de Nerineteelt en de mogelijkheden voor een Nerine werkgroep. Kandidaten voor deze e.v.t. werkgroep zijn: P. v. d. Bergen, Aalsmeer, E. Elstgeest en H. S. v. d. Meer uit Roelofarendsveen, J. Lelie veld uit Nieuwveen, W. M. J. Voorn uit Wilnis en Ph. Koelemam uit Ter Aar. Door de aanwezigen kunnen tegenkandidaten worden ingediend. Als technisch adviseur wordt voorge steld hoofdasstistent Tulnbouwvoor- lichtingsdienst A. J. van Velzen. gebouw werden door voorzitter Krik haar enige mensen van het eerste uur gehuldigd. Mej. Lies van Nobelen, het enige actieve lid vanaf het begin en mevrouw Van Vliet, het oudste lid in leeftijd, kregen in aanwezigheid van o.a. de heren Hendriksen, Van Vee- len (twee van de oprichters) en God- dijn (eerste technische leider) een bloemenhulde, terwijl Chr. Rewijk met een horloge werd bedacht. Chr. Rewijk is niet alleen vanaf de oprich ting lid geweest van adspirant tot bestuurder), maar is ook de huidige technische leider. Voor het bestuur van Teylingen gymnastiek waren er begrijpelijk ook gelukwensen en cadeaus. De leden boden een mind-trampoline aan en van de heer Ter Meer (van Hygia) was er een wisselbeker, waarvoor nog een bestemming zal worden gezocht. De belangrijkste uitslagen van de in de afgelopen dagen gehouden wed strijden zijn: Dames: 1 Ans Dorresteyn, 2 Ans Augustinus. Meisjes keur 14-15 jaar: 1 Cocky van Santen, 2 Yvonne van Ruiten. 12-13 jaar: A: 1 Renate Meyer, 2 Ansje Vos. B: 1 Kitty Wie- ring, 2. Carla van Haaster. 10-11 jaar: A: 1. Josi Kapteijn, 2. Els v. d. Plas. B: 1 Yvonne Uitendaal, 2 An nette van der Zwet. Meisjes 12-13 jaar: A: 1 Carla Turk, 2 Marjan van der Zwet. B: 1 Annette van der Nou- land, 2 Joke Logher. Meisjes zesde klasse A: 1 Henriëtte Brouwer. B: 1 Yvonne van Rijn. Vijfde klasse A: 1 Marianne Eman. B: 1 Marisa van Leur. Vierde klasse A: 1 Willeke van Santen. H. Klarenbeek Kunert en A. E. Marljt, J. A. Duff,' en P. J. Veefklnd. M. de Jong Teekens, J. A. v. Leeuwen en Kerkvliet. Gehuwd B. Veltens en J. Jonker, H. Pauw en J. Vermond. Overleden J. H. Bouman 58 le - - P«li B v. d. Berg 80 J Stikker 71 m„ A. Cornellssen 84 Jr. geh. gew. l L. A. Llmpers, J. H. Peetérs 72 Jr. H. F. v. Riet 06 Jr. m„ TER AAR In de komende i ken zal in Ter Aar weer een bevo kingsonderzoek op longtubercula xy: worden gehouden. Op vrijdag acht e n dinsdag twaalf juni in het Wit Gt aa Kruisgebouw in Langeraar en c gy, woensdag dertien en donderdi veertien juni tn het Groene Kruisgi bouw aan Aard am. In beide gebou ey wen is er ook in de avonduren geli genheid voor hen die op de dag nl fie Het LEIDSCH DAGBLAD organiseert in de maand juni Tijdens een bijna vier uur durende tocht per LUXE SALONBOOT van de rederij Avifauna kunt u een groot deel van Leiden eens van een andere kant bekijken. Via Galgewater, Nieuwe Vlietkanaal, Vliet/Rijn- en Schiekanaal en Zijl vaart de boot naar de Kagerplassen, waar gedurende ruim anderhalf uur de mooiste plekjes worden bezocht, die alleen over water bereikbaar zijn. De boot vertrekt elke woensdag- en zondagmiddag In juni met uitzondering van zondag 10 juni vanaf het Kort Galgewater. Op tweede pinksterdag (11 juni) is er een extra tocht. Gedurende de boottocht zal toelichting worden gegeven op actuele ontwikkelingen in Leiden en het plassengebied. Prijs: drie gulden per persoon Vertrek 14 uur, aankomst: 17.45 uur Consumpties aan boord verkrijgbaar. Kaartverkoop: Kantoor Leidsch Dagblad, Witte Singel no 1, Leiden. Of vanaf 2 uur voor vertrek van de boot aan het Walkantoor AVIFAUNA, Beesten markt.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4