Geen problemen aan kust bij onderbrengen gasten Beelden van feest in Leiden e.o. agenda RANDSTAD SPORT IN 'T ZONNETJE ZOETERWOUDE Kin deroptocht in Zoetenvoude- Hoge Rijndijk. LEIDEN Burgemeester Vis verricht de aftrap van de gekostu meerde voetbalwedstrijd tussen Oude en Nieuwe Kooi in Leiden. LEIDERDORP Aubade van schoolkinderen in Leiderdorp. Foto's Jan Holvast WARMOND Gekostu meerde kinderen in War mond. OEGSTGEEST Tonknuppelen, één van i KUST- EN BOLLENSTREEK Er is tijdens het corsoweek- einde beslist geen sprake geweest van "paniek" in de VW- kantoren in de de Kust- en Bollenstreek bij het onder brengen van de buitenlandse gasten. Allen die voor één of meer nach ten onderdak vroegen heeft men zonder moeilijkheden kunnen helpen en slechts sporadisch heeft men gebruik moeten maken van bedden, die door particulieren buiten de badplaatsen be schikbaar waren gesteld. Oorzaak: de Duitsters, die vaak zon der te reserveren naar de kust komen, zijn grotendeels wegge bleven. Toch is het uit toeristisch oogpunt bezien een goed weekeinde geweest. De hotels en pensions waren op een enkel bed na bezet en ook in de particuliere sector was nauwelijks meer iets te krijgen. De Duitsers hebben het blijkbaar niet aangedurfd om op goed geluk naar de Nederlandse kust gekomen. In het begin van de week hadden de Duitse kranten en de radio en te levisie medegedeeld, dat het wel eens een hachelijke zaak zou kunnen wor den als men zonder te bespreken naar Nederland zou gaan. Bovendien schijnt men wat benauwd geweest te zijn voor het weer. De verwachtingen waren bepaald niet hoopvol en boven dien heeft het donderdag, vrijdag en zaterdag de gehele Ds. J. de Waard beroepen LEIDEN De Geref. Kerk van Leiden heeft in de vacature van dr. Dronkert. die vorig jaar met emeri taat ging. een beroep uitgebracht op ds. J. de Waard, geref. predikant in Zandvoort. Bromfietser gewond LEIDEN Een bromfietser raakte gewond, toen hij zaterdagavond bij het oversteken van de Willem de Zwijgerlaan in de richting van de Floris Versterlaan, werd geschept door een personenauto. De man, een woonwagenbewoner, kreeg letsel aan het hoofd en een kaakfractuur. Hij moest door de EHD naar het Acade misch Ziekenhuis worden overge bracht. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN Door Cees Combee Duitsland. Daardoor dus geen top drukte zoals tijdens het paasweekein de, maar toch wel zo druk, dat de toe ristische industrie in de badplaat sen niet ontevreden behoefde te zijn. Het bloemencorso van de Bollen streek bleek ook duizenden buitenlan ders van "vlak over de grens" te hebben getrokken, die er gewoon een "dagje uit" van hebben gemaakt. Ze kwamen vooral uit het Roergebied en uit het Rijnland. Keukenhof profiteerde daarvan mee. Zowel zaterdag als zondag moest men al schuifelend door de bol- bloemenlusthof gaan om de kleuren weelde buiten en in de kassen te be wonderen. Vooral Willem van der Lee's schepping de sierkas met de vele bolbloemen, planten, hees ters en bloeiende bomen, gegroe peerd rond de waterpartijen stond in het middelpunt van de belangstel ling. In het Noordwykse V.V.V.-kantoor hebben directeur Wim Rovers en zijn medewerkers zaterdag en zondag de handen vol gehad met het onder brengen van de gasten. Het was echter niet zo druk als met de paas dagen. Alles verliep nu veel rustiger en ordelijker. Van een paniekstem ming was totaal geen sprake. Noord- wijk zat wel vol. Doordat vele van de gecontracteerde toeringcars met min der mensen kwamen dan was opge geven, kon men de daardoor ontsta ne gaatjes opvullen met gasten, die niet hadden besproken. Een buiten kansje voor de buitenlandse toerope- rators, want nu behoefden ze geen schadevergoeding te betalen voor wel gereserveerde,- doch niet beslapen bedden. Zondagmiddag moest men gasten, die niet hadden gereserveerd naar Katwijk en elders verwijzen. Vandaag komen er weer nieuwe groepen aan en dat blijft zo de hele week doorgaan. Katwyks V.V.V.-directeur Chris Verplancke zat gisteravond rond tien uur nog te wachten op de laat ste bus, die binnen moest komen. Het waren Zweden. Overigens heeft men zich in de familiebadplaats ook niet over de kop behoeven te werken. Dat was voor de V.V.V.-mensen na al die drukte met Pasen en het "Tulip Ti me International Music Festival" al leen maar gelukkig. Men heeft de meeste beschikbare bedden kunnen beleggen en moest slechts een enke le maal uitreserveren, onder andere naar Leiden. Verplancke: "Het was te overzien en we hebben de zaak gelukkig in de hand kunnen houden. Er komen nu elke dag weer nieuwe bussen met gasten, die net zo als vorige week, twee of drie dagen blijven. We be schikken dit weekeinde over meer bedden dan het vorige, toen waren er logiesverstrekkers die niet ver huurden of die het dorp uit waren". Het weer heeft voorts een rol ge speeld bij de komst van de dagjes mensen. In het binnenland was het aanmerkelijk slechter dan aan de kust, waar zich tenminste de zon nog liet zien. Toch was het op het strand en in de duinen behoorlijk druk. De campings en kampeerterreinen zijn grotendeels al bevolkt met de cara vans en tenthuisjes van de vaste gas ten. Een weekeinde dus zonder top drukte met allerlei problemen en toch een goed weekeinde voor de toeristi sche industrie. Oranjevereniging Zoeterwoude wint met 3-2 van VIOS ZOETERWOUDE De traditio nele voetbalwedstrijd tussen leden van de Oranjevereniging en leden van de drumband VIOS uit Zoeterwoude is zaterdag met 32 gewonnen door VIOS. Na een ruststand van 11 voerde VIOS in de tweede helft de boventoon. Vooral Herman van Tel lingen blies een aardig partijtje mee. Hij scoorde de drie VlOS-doelpun- ten en voorkwam daarmee dat de Oranjevereniging die al tweemaal achtereen had gewonnen de uit geloofde beker definitief in bezit kreeg. De heer Winkelmolen (voor zitter van de Oranjevereniging) reik te na afloop van de tweemaal een half uur durende wedstrijd op het SJZ-terrein, de beker uit. Een beker werd zaterdag ook uit gereikt in de gymzaal aan de Zoe- terwoudse Schenkelweg. In de strijd om de door de Oranjevereniging uit geloofde Zoeterwoudse volleybal-bo kaal. bleken de heren van de KPH, afdeling Zoeterwoude het sterkst. Zij het volleybaltoernooi, dat van 11.00 uur tot 17.00 uur werd gespeeld, vóór het vrijetijds- volleybalclubje S en S (tweede), het gemeentepersoneel (derde), een team van de tafeltennisvereniging Pit '54 (vierde) en een team van de Stich ting Creatief De Babel, dat als laat ste eindigde na de halve competitie, waarin de wedstrijden steeds twee sets telden. VOORSCHOTEN Voorschoten heeft voor het eerst in de dorpse voetbalhistorie een kampioen van de vierde klasse KNVB. Ter gelegenheid van dit unieke feit kwam zaterdag avond een groot deel van Voorschoten naar de kantine van Randstad Sport om spelers, bestuur en gehele vereni ging te feliciteren met dit succes. Vele notabelen uit de KNVB zijn inmiddels gewend aan een jaarlijkse gang naar Randstad Sport. Twee jaar geleden ter gelegenheid van het 40- Jarig bestaan, vorig jaar bij het kam pioenschap van de Leidse onderafde ling en nu bij het behalen van het kampioenschap in de vierde klasse A-West II van de KNVB. Namens de KNVB sprak de heer A. Dusee. Na mens de gemeente Voorschoten sprak wethouder dr. P. S. Seis, die verband legde tussen het behaalde resultaat en de ingebruikneming van de nieuwe sportvelden in Adegeest volgend sei zoen. Hij betrok in zijn felicitaties ook de goede samenwerking die er thans bestaat tussen Randstad Sport en SVLV. Tijdens de receptie nam men afscheid van trainer J. Mak, die in twee jaar tijd Randstad Sport uit de onderste regionen van de Leidse voet balbond haalde en naar de derde klasse bracht. Voorzitter Schellevis werd bedolven onder bouwstenen voor het nieuwe clubhuis ad. f 25 per stuk. Bouwstenen, die werden aangedragen niet alleen door mensen die op de re ceptie kwamen, maar ook door de spelers, voor wie het feest werd ge houden. Onder de aanwezigen was ook dr. M. van der Stoel, die mede oprichter genoemd mag worden van Randstad Sport. Het hele Voorscho- tense verenigingsleven en vrijwel alle voetbalverenigingen uit de omgeving die Randstad Sport als tegenstander meegemaakt hadden, gaven door hun komst blijk van belangstelling. MAANDAG 30 APRIL 1973 Dinsdag locieteit Augustinus (Rapenburg 24) nesty International Spr. dr. A. H. Geuns over "Martelingen, onmacht Hooglandst middag en 24.30 uur nam. Hogewoerd 57 Troef Kreativiiteits. groepen, dansexpressie. fotoworkshop Ant. Clubhuis Receptie 50-jarie be staan NZH Tramboys 2.30—4.30 uur nam. feestavond 7.45 uur nam. Antoniuskerk Ontmoetingscentr. Filmavond Tramwegstichting 8 uur Stadhuis (kamer B. en W.) Openbare vergadering commissie van advies po- litionele aangelegenheden - hoHogew°erd 57 Miks II Sociëteit voor Mulderkring 38 Modelflat 10 uur v.m iz uur nam. en 2—5 uur nam. Volmolengracht 19, Welfare-winkel Rode Kruis 2.305 uur nam. Breestraat. 19 Jeugdhaven ouderen- >flele jo: Breestraat 19 Sociëteit voor gehandi capten 2- Gerecht Bridgeclub voor beginners 2—5 uur Gerecht 10: Dienstencentrum binnen stad. Bridgeclub voor beginners 2—5 uur Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 1 (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Driftstraat 49, spreekuur sociale raadsvrouwe 10.3C Rijnsburgerweg Bureau voor lev< -11.30 uur v 168 Spr. Algemeen is- en gezinsvragen Hooigracht 38 Spr.stichting huisves ting werkende jongeren 7.30—8.30 uur Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha'i, 8.15 uur nam. Woensdag Hooglandse Huys (Morlaansteeg) Be volkingsonderzoek t.b.c. 2—4.30 en 5.30 8 uur nam. Hogewoerd 57. Troef Yoga en mu- workshop F BSt (G jrbewoners 8.30 i uur 's nachts. Dijkstraat 2a. Spreekuur sociale raadsvrouw, 1011 uur voorm. Stadhuis. Spreekuur sociale raads- 4.30—6 Breestraj 7.30—10.30 Breestraj grath Spt jaardi Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor- 19, Jeugdhaven, jeugdcafè 19. Spreekuur Chr. Emi- 7—8 uur nam. ;ebouw Ten Katestraat. Be- matie-avond Stadhuis (kamer 263) Raad milieuhygiëne. 3 Den Burcht, schap Nederland-Israël Oegstgeest (Patronaatsgebouw) Kin- derkledingbe' Sederavond Genoot- 2.30 Dienstencentrum de Kool (Drift- 49a) .30—9 l 49a) Tentoonstelling kreatief Apothekers i zondagsdienst de Haven-apo- Apotheek Voor- apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst nr (01710)25202 Voor alle die In moel- doorlopend in het weekeinde, a.wja. van vrRdag acht uur n.m. tot maandag acht uur v.m Vogelasiel Anna Paulownastraat 15 Lelden. Gewonde- en uitgeputte vogels e.d. tel. 34687 Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a cel. 24555. Ma t/m vr(]d. 8-10 uur nam bovendien din6d t/m STUNTRIJDER LEIDEN Een onder invloed sterke drank verkerende automobi list zorgde zaterdagochtend om streeks elf uur voor een gevaarlijke stuntrijdersshow in het centrum van de stad. De man, die in verboden richting op de Lange Mare reed, haakte nabij de Hartebrugkerk in een daar geparkeerde personenwa gen. Met deze wagen naast zich raasde hij de Stille Mare af om ver volgens met even grote snelheid de bocht naar de Stille Rijn te nemen. Aan het einde van de Stille Rijn schoot de over een afstand van en kele honderden meters meegesleurde wagen los om tegen de gevel van een meubelzaak tot stilstand te komen. De dronkeman zette zijn tocht met zijn eigen wagen echter voort. Hij kon op de Langebrug door een poli tiepatrouille staande worden gehou den. We wegpiraat bleek een 24-Ja- rige vloerenlegger uit Den Haag te zijn. Hij werd ter ontnuchtering en ter verantwoording meegenomen naar het bureau. Bij koninklijk besluit is be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau H. O. E. Wohl uit Voorschoten. i's, die het toch maar even gepresteerd LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldscü Dagblad B V Witte SlngeJ 1 Lelden Postbus 64 Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur HaD Mulder Maandabonnement f 9jb Kwartaalabonnement f27.45 Per post f 29.85 Losse nummers f 0.41 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen bij automa tlsche overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 um Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2