Complete afgang voor blunderend Den Haag Sparta wint, twijfel blijft Liverpool na gelijkspel toch kampioen WSSmm BB333H Grootste thuisnederlaag sinds zes jaar Straf van Rivera werd gehalveerd Vrije transfer Law en Dunne INSPANNENDE RACE MET FC TWENTE MISSCHIEN WEL ZINLOOS I SP.ORTTOTO I IB 1 1 1 B 1 1 IB 1 1 IB BI 1 BI 1 1 BI BI 1 1 BI BI 1 1 BI BI 1 ...LOTTO Overeenkomst in damestennis PAGINA 10 MAANDAG 30 APRIL 197! SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORT SPORT BBBam OBVIB DEN HAAG "Ik schaam me diep. Dit is een complete afgang voor eigen publiek, waarvan je het volgend seizoen weer moet hebben". Ton Thie was de tolk van de diep teleur gesteld Teunissen-formatie, die nog via een eindsprint en om weg een kansje dacht te maken op internationaal voetbalcon tact. Voor de 9000 Zuiderpark-gangers kreeg FC Den Haag uitgerekend van FC Twente met. 04 de grootste verliespar- tij sinds zes jaar op eigen bodem voorgeschoteld. In feite was Thie nog de man, die zich het minst hoefde te schamen. Hij ging alleen niet vrij uit bij de vierde treffer, een fraaie kromme boog van René Notten, die vrij en rustig mocht aanleggen van de ge desorganiseerde Haagse defensie. Maar dat gebeurde pas zes minuten voor tijd, in een fase, dat er aan de lopende band levensgrote gaten vie len in de verdedigingsgordel voor hem. ste weken steeds beter, maar toch beperkt in zijn mogelijkheden" konden imponerende Piet Schrijvers niet verontrusten en actieve Agusts- son had weinig geluk bij zijn com binaties. Echt gevaar ontstond slechts als organisator Harold Berg zich richting spits bewoog. Miskend genie „Achterhoede, middenlinie en voor hoede hebben vandaag gefaald", zei Herman Choufoer schamper en on danks veel volzinnen kon Evert Teunissen daar weinig tegen in brengen. Slechts de opmerking dat FC Den Haag in de eerste twintig minuten redelijk goed had lopen voetballen, kon door iedereen wor den beaamd. Toen verloor Aad Mansveld de bal op een knullige manier aan gretig en vooral dankbaar profiterende Jan Jeuring (0—1). Verdwenen waren de mooie dromen van FC Den Haag. „We hadden nog zo afgesproken ons in de laatste wedstrijden maximaal te geven, maar eens te meer werd duidelijk, hoe kwetsbaar we zijn in het men tale vlak", verzuchtte Teunissen, die moest toegeven nog niet te weten, hoe de vele scherven gelijmd moes ten worden. „Ik had verwacht, dat toch echt wel vermoeid Twente minder diep zou spelen en daarin school voor cns de kans gebruik te maken van Tor Fuglset, die ik bewust voor deze wedstrijd uit zijn isolement heb ge haald. Maar Tor werd de gehele wedstrijd één keer op de Juiste ma nier door de lucht aangespeeld". Zonder lijn aanvallend kwam Den Haag in het eerste bedrijf toch in cidenteel tot leuke acties. „Spetters" van Hans Bres - Teunissen: „Laat- „Ik ben een miskend genie, als ik er bü kom is het zo gebeurd". Eddie Achterberg, het manusje van alles van op oorlogssterkte aangetreden Twente (met Willy van de Kerk hof) was helemaal door het dolle. Twintig minuten na rust, waarin de Haagse elf moeizaam en steeds dui delijker tevergeefs storm had gelo pen, viel Achterberg in voor door een wenkbrauwblessure gehinderde Jeuring. Tien minuten later was hij tweemaal demonstratief juichend langs Kohn in de dug-out gerend. Blunders van De Caluwé en Simon van Vliet hadden Den Haag op kansloze 03 achterstand gezet. De linkervleugelverdediger liet de bui- tenspelval te laat dicht klappen, waardoor René van de Kerkhof kon uitbreken en Van Vliet trapte de eerste de beste bal mis nadat hij voor Piet de Zoete was ingevallen. Ontgoochelde De Zoete: „Vooral in de eerste helft had ik het erg moei lijk en ik kan me de reacties van het publiek ook wel voorstellen. Maar de bal wordt steeds terugge schoven naar Mansveld of mij en dan rent iedereen weg. Je krijgt ge woon de kans niet om te bouwen, vooral niet omdat Twente attent stoorde. Mijn vervanging was ge hoor geven aan de roep van de toeschouwers, maar het lijkt me meer voor de hand liggend, dat er op dat moment een spits bü was gekomen". Duidelijk was, dat er een debacle dreigde voor Den Haag en die was er wellicht uitgekomen ook, indien die ene boog van Notten, maar 04 Twente in de hoogste versnelling is ook zeer duidelijke taal. was doorgegaan. Nu bleef het bij Peter Dijkgraaf MILAAN De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond heeft de straf van Gianni Rivera, aanvoer der van AC Milan en trainer Nereo Rocco wegens belediging van de scheidsrechter tot de helft terugge bracht. Rivera was aanvankelijk geschorst tot 26 juli. Deze termijn werd terug gebracht tot 11 Juni. Rivera en Roc co werden geschorst, omdat zij vori ge week zaterdag tijdens de belang rijke wedstrijd tegen Lazlo onwel voeglijke taal zouden hebben gebruikt tegen scheidsrechter Concetto Lo Bello. MANCHESTER Het bestuur van Manchester United heeft dit weekeinde bekendgemaakt dat Denis Law en Tony Dunne wegens hun verdiensten voor de club een vrije transfer zullen krijgen. Dit betekent wel dat beide spelers volgend seizoen niet meer voor de "Mancunians" zul len uitkomen. Law is 33 Jaar en kwam in 1962 van AC Torino naar Manchester United en speelde 48 maal in het Schotse elftal. Verdedi ger Dunne, die 13 Jaar geleden ver huisde van Shelboume naar de "Busbybabes'droeg 22 keer het na tionale Ierse shirt. Law kreeg onlangs enkele aanbie dingen van clubs, maar hij wees de ze af daar hij zijn laatste voetbalda- gen bij Manchester United wenste te slijten. Zaal Abrahams degenkampioen DEN HAAG Zaal Abrahams uit Den Haag heeft gisteren in Den Haag het schermtoernooi om bet Nederlands kampioenschap voor de- genequipes gewonnen. De ploeg be stond uit Matty Villerius, René Feyereisen, Ties Feith en Han Cou perus. Zaal Abrahams, waar de Jonge Maitre Rob Villerius de soep ter zwaait, zegevierde in de fünaile- poule met 115 over de titelverdedi ger, de militaire schermvereniging, en met 9—2 over KLM. In de strijd om de tweede plaats won KLM (be staande uit Dwinger, Godhelp, Baay en Groenewoud) met 9—5 van het militaire viertal Van Kretgen, Sau- ve, Van Asselt en Keus. Vooralsnog dacht Sparta daar niet aan Wilde het zich gretig in de nieuwe Telstar-kluif bijten. Vooral ook omdat de Rab-elf in de begin fase een uiterst matte indruk maakte, waardoor elastisch Sparta hoewel, nog niet zo soepel draaiend, ROTTERDAM Hoewel aan Leo Steegmans wens werd vol daan Sparta mocht geen enkele punt verliezen vóór het duel tegen Ajax bleven er ook na de met 21 gewonnen tweekamp tegen Telstar twijfels. Bedenkingen, omdat de in spannende race met FC Twente voor de begeerde derde plaats en het toegangskaartje voor cupvoetbal, misschien wel zin loos is. als in de gloriereeks, zich makkelijk kon opwerken tot 20. Met de tegenstoot van Telstar brok kelde evenwel ook Sparta's vertrou wen af. Waardoor de Noordholland se brigade zelfs heel dicht bij een deling kwam. Fred André, Telstars ijverige aanvoerder: „Het is de af gelopen weken door onderlinge ruzie niet fijn gegaan. Dat is nu over. Maar men mag niet verwachten, dat het direct weer vlot loopt. Vooral de eerste helft was voor ons moeilijk". Juist in deze periode sloeg Sparta toe. Werd doelman Paul van de Meeren met de vele schoten uit tweede lijn geconfronteerd, waarmee hij in deze fase geen weg wist. Want na het openingsdoelpunt van de „hakkende" Stef Walbeek, na prachtig werk van Nol Heijerman, sloegen liniaalrechte afstandsscho ten van Dries Visser een nog grote re bres. Immers, toen Sparta in de twintig ste minuut voor het eerst raak prik te, dreigde Telstar door de opeen stapeling van Rotterdamse kansen ver achteruit geworpen te worden. Eerst toen Heijerman listig Bischot en André aan de kant zette en met een zuivere trekbal Bert Jansen in liet schieten, kon Walbeek met een hakje Van de Meeren voor het eerst machteloos aan de grond vastpinnen: 10. Sparta groeide door dit succes. Liet bijna Walbeek een nieuwe treffer aantekenen en was met Janusz Ko- walik ook dichtbij, maar vrije ver dediger Jaap Zwaan redde achter de verslagen Van de Meeren in de hoek. Tien minuten voor het keerpunt had Dries Vissers oefening op de lange afstand succes. Na een „blin de" omhaal van Bischot drukte de opkomende verdediger van zeker 25 meter de bal stijf in de hoek (2 0). Een moment, dat drie minuten later door Visser zou worden geko pieerd, toen de vrije schop van Ko- i 2 3 Go Ahead E.-PSV Amsterdam-NEC Haarlem-Feyenoord AZ '67-Groningen MVV-NAC Sparta-Telstar Den Haag-Twente Den Bosch-Utrecht Volewijckers-Roda Willem n-Graa{schap| Veend.-Wageningen Vitesse-Volendam Helm. Sp.-PEC Zw. Pim Doesburg: Die bal was hard, maar wiet onhoudbaar." De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 1, 12. 26, 28, 31, 45. Reser vegetal 35. Qlympiamimmer 8659. Visser vond weer de rechte baan, maar na appeleren van de Telstar- verdedigers wees de matig leidende Weerink de treffer wegens buiten spel van Eykenbroek af. Mogelijkheden van Kowalik, Heijer man, die niet zelf inschoot, maar het aan de opkomende Jansen over liet, bracht Sparta niet naar een groter verschil. Oefenmeester Leo Steegman: „In het eerste deel hadden we het werk volledig af moeten maken. Vier, vijf doelpunten hadden erin moeten gaan. Je speelt dan een heel andere wedstrijd. Nu haperde het, toen Telstar terugsloeg". Inderdaad, toen Jersey Willim Dries Visser tien minuten na rust met een vrije schop naaapte, werd Pim Doesburg vanaf dertig meter versla gen. De Sparta-doelman stopte de keiharde bal slechts half en beken de na afloop zijn fout. „Die bal was hard, maar niet onhoudbaar. Ik had hem echter met de vuisten moeten bewerken". Het impliceerde, dat Sparta zich niet kon spiegelen aan het eerste part. De stabiliteit liep terug, ter wijl Telstar zich optrok aan het kleine verschil. Met Paul van Eg- mond, net voor rust ingevallen voor Helling, die een keiharde bal van Bosveld op het hoofd kreeg, op links en de beweeglijke Van Kooten zocht Telstar naar de openingen. Die ondanks hard werken niet kwa- Ook al trachtte Van Kooten vaak de goed spelende Ter Horst te mis leiden, waardoor Jonker c.s. de ruimte kon benutten. Nadat Jaap Zwaan een gele kaart had gekregen, omdat hij Bert Jansen ongecontro leerd had afgestopt, kreeg Telstar nog één mogelijkheid. De als voor zet bedoelde bal van Van Egmond sprong echter via de lat achter. Alzo bleef het 21. Telstar-trainer Jan Rab over het tweede bedrijf: „We hebben ons pri ma hersteld en kwamen vlekkeloos over. Het enige voor ons was, dat we er ook nog een tweede goal in had den moeten schoppen". HANS COO LEGEM Thunberg (80) overleden HELSINKI Op tachtigjarige leeftijd is zaterdag in Helsinki Clas Thunberg overleden. De Fin bereikte het hoogtepunt in zijn schaatsloop- baan in de twintiger jaren. Hij ver beterde alle wereldrecords tenminste een keer, hij was vijf keer wereld- en vier keer Europees kampioen en ver overde vijf gouden Olympische me dailles. NEW YORK In New York heb ben zaterdag de dames-proftennis- groep van Gladys HeJdman en de Amerikaanse Tennisbond vrede ge sloten. Hiermee Is een conflict dat maanden heeft geduurd en waarvan de prof-speelsters uiteindelijk de du pe dreigden te worden uit de weg ge ruimd. De Amerikaanse Bond accepteert 't door het sigarettenmerk Virginia Slims georganiseerde toernoolen-cir- cuit en zal dit het komende Jaar in de eigen kalender inpassen. Daardoor heeft het ultimatum dat de Interna tionale Tennisfederatie stelde: voor 15 mei moest er een overeenkomst tot stand zijn gekomen, zijn kracht verloren. Bij de bespreking in New York na men als vertegenwoordigsters van de speelsters déél: Bililie Jean King, Ju lie Heldman en Betty Stöve. LIVERPOOL Liverpool, vrij wel het gehele seizoen lijstaan voerder in de Engelse eerste di visie heeft zaterdag zijn achtste Leaguetitel binnengehaald. Het gelijke spel op Airfield Road te gen Leicester City in een wed strijd zonder doelpunten was vol doende om de ploeg van manager Bill Shankily buiten bereik van Arsenal te houden. Arsenal versloeg in een uitwed strijd West Ham United met 2-1. De Londense ploeg heeft, met nog één wedstrijd te spelen, drie punten achterstand op UEFA- cupfinalist Liverpool, dat is uit gespeeld. De achtste titel van Li verpool betekent dat de Mersey- club het record van Arsenal heeft geëvenaard. The Gunners waren ock acht keer Engels kam pioen. Het kampioenschap van Liver pool werd bijgewoond door 56.000 toeschouwers, terwijl nog duizen den buiiten de hekken stonden, voor wie met geen mogelijkheid plaats kon worden gevonden. Op Stamford Bridge kwamen 44.184 toeschouwers kijken naar de laatste leaguewedstrijd van Bob- bv Chariton, die met Manchester United met 0-1 van Chelsea ver loor doordat Peter Osgood in de slotfase scoorde. De kijkers hadden overigens meer applaus voor Bobby Chari ton over dan voor het doelpunt van Osgood. De hele wedstrijd was een hommage aan de man die 106 keer voor Engeland speel de, 606 ontmoetingen van Man chester United (zijn enige club) in de Engelse league meemaakte en bejubeld werd van het moment dat hij het veld betrad. Als 35-ja rige echter besloot Bobby Chari ton een eind te maken aan een De Liverpool-spelers Law- ler en Thompson gaan in tri omf rond over Anfield Road met de kampioensbeker loopbaan, die uitsluitend wed strijden uit de eerste divisie en hoger betrof. Het lijkt er trouwens op dat het gehele Charlton-tijdperk in de En gelse eerste divisie zal worden af gebroken. Ook zijn broer Jacky overweegt met voetballen te stop pen. Zijn laatste leaguewedstrijd had een minder glorieus einde. Met een knieblessure verdween de oudste van de Charlton-broers van het veld in de wedstrijd Southampton - Leeds United, die door Sout hampton met 3-1 werd gewon- De nederlaag van Leeds bete kende dat een fel voor zijn laatste kans vechtend Arsenal definitief op de tweede plaats is geëindigd. Ray Kennedy en John Radford gaven Arsenal bij West Ham een voorsprong van 2-0 in de eerste helft. Na rust scoorde Pat Rice tegen. Crystal Palace dat al ze ker was van degradatie, nam af scheid van de eerste divisie met een overwinning van 3-2 op Man chester City. West Bromwioh Al bion, de andere degradant, ver loor met 2-3 bij Birmingham Ci ty. Derby County, door Juventus uitgeschakeld voor de finale van Europacup I versloeg Everton rnet 3-1. David NiSh, voor twep miljoen gulden aangetrokken, maakte zijn eerste doelpunt voor Derby. Burnley werd, door een gelijk spel van 1-1 kampioen van dp tweede divisie en promoveert met Queens Park Rangers, dat stadgenoot Fulham met 2-0 ver sloeg naar de eerste divisie. Het duel ChelseaManchester TJnited was éên lange hommage aan Bobby Charlton, die voor de United zijn laatste league-wedstrijd speelde. Charlton kreeg meer applaus dan Peter Osgood, die voor Chelsea het enige doelpunt scoorde.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 10