fasson Deze advertentie wordt eveneens geplaatst In enkele toonaangevende Engelse bladen (Times en Guardian), Fasson ontvouwt zijn management development programma voor de komende vijfjaar. En geeft daarmee inhoud aan een bizonder groot woord. Hoe het begon. Amerika, 1935, mr. R. Stanton Avery vindt het Eerste Zelfklevende Etiket Ter Wereld uit en sticht terstond de Avery j Products Corporation. Zelfklevende etiketten veroveren Amerika, in de achterhoede volgt de diver-? sifikatie. Avery groeit snel,f ook in de breedte. Amerika, 1955, Avery ontdekt Europa en zendt dochter Fasson naar de Oude Wereld met verheugend nieuws voor nat-plakkende Europeanen. Fasson koos Nederland als basis en begon in Leiden met een kompakt gebouw, 8 mensen en het hoofd vol goede voornemens. Die we overigens wèl realiseerden tussen toen en nu. Wat we hierbij faktueel toelichten. Ten aanzien van de omzet Deze verdubbelde over de laatste drie jaar, verdrievoudigde over de laatste vijf jaar, en moet verdrievoudigen in de komende vijf jaar. De plannen tot in '78 zijn rond. Ten aanzien van de personeelsbezetting De acht pioniers uit 't begin kregen inmiddels van 1100 man versterking. Voor een groten deels geautomatiseerd bedrijf als het onze, een respektabel aantal. Oók voor hen is deze advertentie bedoeld, Fasson's Management Development Programma staat op twee benen: interne promotie van de eigen staf èn rekrutering uit de Europese arbeidsmarkt. Ten aanzien van de struktuur Fasson's (vergrote) hoofdkantoor staat nog steeds in Leiden. Van daaruit worden de aktiviteiten gekoördineerd voor de tweeën twintig zelfstandige verkoop maatschappijen in Europa en daar buiten, want ook voor Fasson werden de handelsgrenzen ruimer. Fasson heeft fabrieken in Nederland (in Leiden en Hazerswoude, waar de grootste belijmingsmachine ter wereld staat), in Engeland (in Cramlington en SSa Bletchleyin Australië (in Adelaide), in Frankrijk wordt nu gebouwd in Champ sur Drac bij Grenoble. Ten aanzien van het produkt Fasson behoort - dat had u al begrepen - tot 's werelds grote producenten van zelfklevend materiaal. Materiaal dat wordt toegepast voor kommunikatie - om te leren, te Instrueren, te informeren, te verkopen. Maar langzamerhand tekenen zich nieuwe kontouren af, naast de grafische ontdekte Fasson de industriële lijn waarvan het eind nog niet in zicht is. Wat interessante perspek- tieven opent. Voor ons. Voor u. Voor ons gezamenlijk wellicht. Op deze verheugende mogelijkheid is ons Management Development Programma voor de komende vijf jaar gebaseerd. Om welke Jonge Europeanen gaat het Fasson? We noemen hun taken: business planning, marketing, operations, finance, research en development. Nogal verschillend dus, maar met één gemeenschappelijke noemer: hoog te kwalificeren naar hoedanigheden als per soonlijkheid en internationale opleiding en ervaring. Het gaat Fasson derhalve om •stabiele mensen, met de helft van hun karrière achter zich en dus nog geen specialist, flexibel, thuis in Europa met navenante talenkennis vooral Engels, Frans en/of Duits, nu werkend bij één van de grote, internationale ondernemingen. Fasson geeft hen de tijd vertrouwd te raken met de Fasson-organisatie en zijn produkten en voegt daarmee aan algemene ervaring 'n specifiek stukje Fasson toe. Fasson nodigt de volgende mensen uit de diskussie voort te zetten. Corporate Planning Manager (Met ekonomlsche achtergrond, thuis in lange termijnplanning, diversifikatie, tenminste vijf jaar ervaring met marketing-, financiële- of produktie-planning, leeftijd 30-35 jaar). Market Research Manager Medical (Marktonderzoek en produktontwikkelings- ervaring in de medische wereld, bekendheid met toepassingsmogelijkheden van zelf klevende materialen en lijmen strekt tot aan beveling, kennis zowel op medisch- als op marketinggebied, leeftijd 30-45 jaar). Market Research Manager Building Industry (Met bouwkundige- of civiel-technische op leiding, tenminste vijf jaar ervaring in een industriële bouwonderneming, op de hoogte van alternatieve bouwmaterialen en lijmen, ervaring met marktonderzoek en produkt- ontwikkeling, leeftijd 30-35 jaar). Sales Promotion Manager (Kennis van de publiciteit in het algemeen en van de grafische industrie in het bizonder, en vertrouwd met de industriële toepassingen van zelfklevende materialen, bekendheid met papier en pvc, druktechnieken en inkten, kwaliteiten op het gebied van voorlichting aan groepen alsmede adviezen kunnen geven aan mensen op alle niveau's, vlot spreken van de moderne talen, leeftijd 30-40 jaar). Process Engineer (Een ingenieur afgestudeerd in de proces technologie, tenminste drie jaar gespeciali seerd op het onderwerp „analyse en ver betering van fysische processen", plus nog ca. twee jaar algemene produktie-ervaring, leeftijd 30-40 jaar). Industrial Engineer (Een bedrijfskundig ingenieur, ervaring op het gebied van de industrial engineering, alsmede direkte produktie-ervaring bij voor keur in de proces-industrie, leeftijd 30-35 jaar). European Controller (Bedrijfsekonoom, met keuzevak administra tieve organisatie, óf registeraccountant, tenminste tien jaar praktische ervaring met administratieve organisatie (financiële analyse, rapportering, budgettering konsolidatie) en met management-informatiesystemen; leidinggevende kwaliteiten, ervaring in multi nationale bedrijven, leeftijd 35-40 jaar). Audit Reporter (Ervaring in interne kontrole, zowel btnnen- als buitenland, rapporteren en budget- kontrole, budgettering en konsolidatie van Europese verkoopmaatschappijen en fabrieken, kostenbeoordeling - zowel „direct- costing" als „absorption-costlng", met vijf jaar ervaring in accounting bij een kommercieel-en produktie-georiënteerd bedrijf, leeftijd 25-35 jaar). Tax and Monetary Specialist (Ekonoom met ervaring in het internationale bankwezen, bekend met internationale belastingstelsels en wetgeving, belangstelling voor internationale monetaire problemen, dynamisch en praktisch ingesteld, leeftijd 30-40 jaar). Product Development Specialist Medical (Medisch-technische toepassingen van zelf klevende materialen en lijmen, ervaring in de medische industrie óf industrie met weten schappelijk onderzoek, kontakten met instituten of organisaties voor ontwikkeling van lijmen en lijmstoffen op het gebied van medische toepassing, belangstelling voor de ontwikkeling van nieuwe toepassingen van zelfklevend materiaal, zowel op technisch gebied als op de marktargumentatie, leeftijd 30-40 jaar). Product Development Specialist Building Industry (Een bouwkundig of civiel ingenieur,-ervaring met de technische voorbereiding en uit voering in een industrieel bouwbedrijf, tenminste vijf jaar ervaring in de woning en/of utiliteitsbouw, produkt-ontwikkeling, ingesteld om naar alternatieve oplossingen te zoeken, bekendheid met lijmen en zelf klevende materialen, samenwerking met marketing-afdeling en in staat om verkoop argumenten aan te reiken, leeftijd 28-38 jaar). Hoe te reageren? Fasson verwacht een beknopte, heldere brief met relevante informatie over opleiding en karriëre tot nu toe, te richten aan: Fasson (Europa) bv, Lammenschansweg 140, Lelden, ter attentie van M. G. P. Fermin, director employee relations. Snel antwoord wordt gegarandeerd, diskretie eveneens. De gemiddelde leeftijd van Fasson's top is 39, hun gemiddelde verblijfsduur is 8 jaar. Twee feiten om éven over na te denken.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 24