üleen KVP en AR billen samen met Ie progressieven ijftien lintjes minder dan vorig jaar Veel tandartsen zullen bedanken voor het fonds Vlaardingen zat weer in de stank t Regent lintjes PvdA-voorzitter wil 24 uurs-popzender op Hilversum III DAG 27 APRIL 1973 BINNENLAND EN HAAG De CH-fractie heeft gisteravond definitief „nee" gezegd tegen mede ding aan een extra-parlementair kabinet-Den Uijl. Mieleider Til anus heeft de for- is Ruppert en Burger dit per meegedeeld na een ruim zeven durende vergadering, waarbij ook de eerste kamerfractie en jtuur aanwezig waren. ■lessen en Aantjes betreuren Terwijl de CHU unaniem haar standpunt bepaalde, besloten de over grote meerderheid van de KVP-frac- t-ie en 7 van de 12 aanwezige AR- fractieleden om met de 10 6 ver houding toch maar akkoord te gaan. Nu zal de KVP vijf en de AR twee fclisshig. De KVP-fracti'eledder staatssecretarissen mogen aanwijzen. spoedberaad binnen de drie gn-democratische partijen ui- oodzakelijk. De CH is tot haar gekomen, nadat duidelijk was den dat er aan de 10 6 ver- jog in het te vormen kabinet ras te tornen. heb in tweestrijd gezeten", ver- ie de heer Tilanus gisteravond, t zei dat we om de christen- ratische samenwerking gestalte en, mee moesten doen, maar rstand zei: neen", fractieleider Aantjes zei, dat AR het (christen-democrati- bant de doorslag heeft gegeven. GVP en de AR is men even- olukkig met de zetelverdeling, noemde die: "Hoogst onre- maar er is geen keihard al- ief. Alleen het progressief min- dskabinet blijft over. Daar we niet aan mee". Shristen-democraten mogen nu en zeven staatssecreta- leveren. Indien de CH op het d van de KVP oan één minis- st over te nemen, was inge- had de AR zusterlijk op haar één Binnen de AR-fractie heeft men gis teren nog naar alternatieven gezocht voor de toekomstige ministersposten van De Gaay Portman <sr), Brnnen- laidse Zaken en Boersma, Sociale Zaken. Men heeft geen geschikte kandidaten gevonden. Vanavond vergaderen de drie da gelijkse besturen van de christelijke partijen gezamenlijk in Utrecht. Na vernietiging overeenkomst 7P afgestaan. RESIDENT RECHTBANK REEDT AF HAAG <ANP) Mr J. H. C. aaker, president van de arron- lentsrechtbank in Den Haag, om gezondheidsredenen per 1 ri 1974 ontslag uit zijn ambt igd. Slotenmaker 67die zijn rlijke loopbaan in 1948 begon chter in de arrondissements- lank Den Haag, werd ia 1957 Bid tot vice-president bij deze ank. In 1965 volgde zijn benoe- tot president van de arrondis- itsrechtbank te Arnhem, werd in 1969 benoemd tot presi- ■an de rechtbank in Den Haag. ASeste Hollanders brabanders willen a en uw kinderen graag de twintig levende' sprookjes van dc Efteling laten zien. En het drama. En het kabouterhuis. En het waterorgel. En de poppenkast. En de echte toomtrein. En de speeltuin. En de stoomcarrousel. )'r komen vandaag de dag ch zoveel treinen tot vlakbij de Efteling. ADVERTENTIE Hies voor jflig. kincl Holland 20 km. N.W. v. Tilburg AMSTELVEEN Veel tandartsen zullen bedanken als ziekenfondsme dewerker en voortaan alleen particu liere patiënten gaan behandelen. Formatie in walm van onoprechtheid CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) "De kabinetsformatie vol trekt zich in een walm van onop rechtheid. Deze politieke luchtveront reiniging zal veel kiezers elk ver trouwen in de democratie ontne men", aldus heeft de voorzitter van de WD, mevrouw H. van Someren- Downer, gisteravond gezegd op een bijeenkomst van haar partij te Ca- pelle aan den IJssel. Reagerende op hetgeen de voor zitter van de PvdA, de heer A. van der Louw woensdagavond in een tv- uitzending zei ("de PVDA houdt vast aan haar program en aan het premierschap van Den Uyl") zei mevrouw Van Someren: "Den Uyl mag van zijn partij niets toegeven. Zien de andere partners in het for- matieoverleg nu nog steeds niet in, dat de tijd gekomen is om echt te gaan onderhandelen met andere partijen, die niet bij voorbaat hun wil opleggen? Na de woorden van Van der Louw hebben de christen democraten, willen zij niet elk gevoel van eigen waarde verliezen, geen keus meer". ROTTERDAM In Vlaardingen heeft hèt gisteravond naar olie ge stonken. De centrale meld- en regel- kamer van Rijnmond kreeg vanaf vijf uur 's middags 35 klachten uit deze plaats. Met het oog op de weers verwachting - zwakke, variabele wind - kondigde men gisteravond om half elf waarschuwingsfase twee af. Dit betekent dat de industrieën in het Waterweggebied verzocht wordt hun lage stankbronnen af te sluiten en schoonmaakwerkzaamheden zoveel mogelijk uit te stellen. Dit is volgens de heer P. D. A. van de Heijde, vertegenwoordiger van de Maatschappij Tandheelkunde in de Ziekenfondsraad, te verwachten nu de Ziekenfondsraad de overeenkomst voor 1973, dfie de fondsen hebben af gesloten met de tandartsen, heeft vernietigd. De overeenkomst werd vernietigd, omdat de raad de stijging van de vergoeding van de praktijkkosten, met ruim 13 procent naast de verho ging van het netto honorarium met ruim elf procent te omvangrijk vdndt. De overeenkomsten van de fondsen met de specialisten, de apothekers en de huisartsen werden door de Zie kenfondsraad goedgekeurd. De ver tegenwoordigers van de vakbewe ging stemden tegen omdat zij me nen dat er onvoldoende gematigd is. In alle plaatsen in Nederland spelden autoriteiten vandaag on derscheidingen op. Het gebeurt ook in het verspreidingsgebied van ons blad zó veelvuldig, dat het onmogelijk is de hele "lintjesregen" in woord en beeld te registreren. Daarom deze foto's van onder scheidingsplechtigheden in ons gebied als ovatie aan allen, die zijn gaan behoren tot de dragers van koninklijk eremetaal. De foto's zyn o.m. van Jan Holvast en Jaap van Duijn. Leidens burgemeester Vis reikte vanmorgen o.m. een onderscheiding uit aan rector Blom van de Rembrandt Scho lengemeenschap, die officier in de orde van Oranje Nassau werd. Warmonds burgemeester De Vreeze speldde een gouden eremedaille op de rever van Padox-procuratiehouder Van Vliet.Rechts de met zilver onderscheiden Warmonder Kolder- man. Twee burgemeesters uit ons gebied kregen vanmorgen in het Haagse provinciehuis het officierskruis in de orde van Oranje Nassau uitgereikt door commissaris der Koningin mr. Vrolijk: burgemeester Vermeulen van Katwijk (foto bo ven) en burgemeester Smolders van Alkemade (onder). Rijnsburgs burgemeester Koomans reikte tweemaal een zilveren eremedaille uit, aan Flora's hoofdkassier Van Iterson (links) en Wilhelmina's oud-secretaris Van Delft. Burgemeester Detmers van Zoeterwoude ging vanmorgen naar het bedrijf van Oosthoek Beton om een bronzen ere medaille op te spelden bij de uit Alphen a.d. Rijn afkomstige specietransporteur/hulpmolenaar Van Egmond. ADVERTENTIE DEN HAAG (ANP) PvdA-voor zitter Andre van der Louw heeft zich gisteravond een voorstander betoond van het plan Hilversum 3 om te vor men tot een volwaardige popzen der, die gedurende 24 uur per dag uitzendt. Dit plan is in de afgelopen week gelanceerd door Jan Nagel, voorzitter van de omroepcommissie van de PvdA en is bedoeld als een tegemoetkoming aan Veronica. Volgens Jan Nagel moet het Ve- ronicapersoneel bij de omvorming worden betrokken. In de radiozendtijd van de PvdA zei voorzitter Van der Louw dat het plan Nagel goede perspectieven biedt. „Het opent de mogelijkheid om de mensen die op het ogenblik bij Ve ronica werken aan het werk te hou den en van hun werk en ervaring te profiteren als Veronica straks zal worden verboden", aldus de heer Van der Louw. Hij meende dat aan de behoefte aan een popzender dag en nacht kan worden voldaan zonder dat die wordt opgehangen aan het winstmotief. Voor de uitvoering van het plan zal anderhalf tot twee miljoen uit de algemene middelen beschikbaar moeten worden gesteld, zei de PvdA- voorzitter. „Ik geloof dat lk namens de PvdA mag spreken als ik zeg dat wij de hoop hebben dat een progres sief kabinet die financiële rugge steun aan dat nieuwe plan zal geven," aldus de heer Van der Louw. weigerd. De heer Velema is chef van de afdeling documentatie van 't NW en voorzitter van het bestuur en van het dagelijks bestuur van de Stich ting inspectie schriftelijk onderwijs. De onderscheidingen in het versprei dingsgebied van het Leidsch/Alphens Dagblad gingen naar: Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: Prof. dr. H. Daalder, hoogleraar in de politieke wetenschappen te Led den; E. Meester, lid van de Eerste Kamer te Koudekerk aan den Rijn; mr. dr. N. G. Geelkerken, oud-lid van de Tweede Kamer te Lelden; prof. dr. G. W. Locher, gewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit; vice-ad miraal E. Roest te Voorschoten, adj. in buitengewone dienst van H. M. de Koningin; ir. A. de Graaff te Oegst- geest, hoofddirecteur bij het minis terie van Verkeer en Waterstaat; J. P. Coedingh te Wassenaar, oud-pre- sddent-directeur van Van Nelle; ir. W. C. Reij te Voorschoten, directeur- generaal voor de milieuhygiëne van het ministerie van Volksgezondheid. Officier in de orde van Oranje Nassau: Deken G. P. Regeer te Waddinacveen., J. Nossent te Wassenaar, comman deur by het ministerie van Binnen landse Zaken; burgemeester A. G. Vermeulen te Katwijk; dr. J. W. Blom, rector van de Rembramdt- soholengemeensohap te Leiden; mr. C. W. Krolt te Alphen aan den Rijn, directeur van de r.k. sociale acade mie ,,De Aemstelhom" te Amster dam; ir. J. R. Filié te Voorschoten, hoofdingenieur by de Centrale Di rectie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid; drs. J. de Winter te Wassenaar, oud-lid van de Raad van bestuur van de Ver. Bedrijven Neder- horst; mr. M. J. Nederlof te Wasse naar, hoofd bureau Juridische Zaken by de KLM; mr. J. A. van Lanschot Hubrecht te Wassenaar, alg. secreta ris van de Ned. My. voor Nyverheid en Handed; G. W. Baron van Dedem te Boskoop, voorzitter van het orga nisatie-comité Floriade-Amsterdam 1972; G. H. J. M. Jansen te Leider dorp, hoofdadministrateur by het di rectoraat-generaal voor sociale voor zieningen van het ministerie van So ciale Zaken; dr. A. C. V. van Bem- mel, wetenschappehjk hoofdambte naar by het Ryksmuseum van Na tuurlijke Historie te Leiden; de heer W. H. Th. Dalmyn te Voorschoten, hoofd comptabiliteit van het minis terie van Volksgezondheid en Milieu hygiëne; mr. H. A. Wildeman te Wassenaar, secretaris van de Ned. Bond van Veehandelaren; J. Dulle- mond te Noordwyk aan Zee, inspec teur in alg. dienst der PTT; dr. ir. D. W. StOlp te Wassenaar, directeur Vuilafvoer Maatschappy VAM; (idem met de zwaarden) kapitein ter zee A. W. van den Brandeler te Leider dorp: kapitein ter zee G. T. Vermeu len te Leiden; kapitein-luitenant ter zee C. Dykshoorn te Waddlnxveen kolonel mr. T. H. Asselman te Voor schoten; luitenant-kolonel S. L van Nooten te Leiderdorp; kolonel C. de Jager te Wassenaar; luitenant-kolo nel H. A. Baay te Alphen aan den RJJn. Ridder in de orde van Oranje Nassau; P. M. F. Smolders burgemees ter der gemeente Alkemade; H. Hogervorst te Voorhout, lid van de broederscongregatie van O L Vrouw van zeven smarten; G. Oos- termeyer, eveneens lid van deze con gregatie; P. van Leeuwen, wethou der van Lisse; L Ravensbergen te Leiden, hoofdcommies by het minis terie van O. en W.; ing. E. P. Bakels te Leiden, alg. adviseur van de afde ling opleidingen en examens van de Ver. Algemeen Verbond Bouwbedryf; A. Th. Kleys te Voorschoten, bouw kundig hoofdambtenaar voor byaom- dere diensten by de Rijksgebouwen - dienst; J. A. B. Plomp te Wassenaar, referendaris ministerie van Volks huisvesting en Ruimteiyke Ordening; J. W. Zuidema te Leiderdorp, refe rendaris, commandant van het korps controleurs gevaarhjke stoffen; J. Visser, directeur postkantoor Hille- gom; J. B. J. Pupers, directeur post kantoor Bodegraven; mej. M P. Jon- gejante Oegstgeest, bureauchef voor bijzondere diensten PTT; B. F. J. v. d. Meer te Hazerswoude, penning meester dag. bestuur Ned. Kath. On- dernemersYerbondG. Pas te Wasse naar. hoofdcommies ministerie van Landbouw en Vissery; L. L. T. van t Hof tie Leiderdorp, adm. hoofd ambtenaar by de staf van de bevel hebber der luchtstrydkrachten; (idem met de zwaarden) luitenant ter zee J. J. Leef lang te Voorschoten; luitenant ter zee E. R. Filon te Ryns- burg; majoor J. Lammens te Leiden; majoor P. de Weerdt te Leiderdorp. Ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau (in goud): J. Koelma, adj. der rijkspolitie te Waddinxveen; mevrouw W. Th. A. Laken te Lelden, administratief ambtenaar Raad voor de Kinderbe scherming; H. Mieremet, voorzitter van de zondagsschool Pniël te Lei den; C. Versluis, adjudant der rijks politie te Leiderdorp; P. F W. van Buy tenen, chef afd. bevolking te Noardwijkerhout; H. Hazelaar te Wassenaar, adj. van gemeentepolitie te Den Haag; G. v. d. Hoorn, raads lid te Nieuwveen; D. Laman, hoofd technicus Leidse Universiteit; mej. M. A. de Wilde, hoofdverpleegkun dige Acad. Ziekenhuis; D. Elzenga, hoofdteclrmsch beambte Marine Elektronisch Bedrijf te Oegstgeest; H. Verlint te Leiderdorp, commies ministerie van Defensie; A. Reyn- goud te Leiden, commies ministerie Econ. Zaken; J. H. van Veen te Wassenaar, ambtenaar Centraal Planbureau; J. G. van Vliet, procu ratiehouder Padox te Warmond; A A. van der Maas, voorzitter Coöp. Raiiffeisenbank te Benthuizen; me vrouw R. Eerdmams-Clignett te Lei den; M. A. M. Morsink. contactamb tenaar Bijzonder Jeugdinternaat „Maritima" te Wassenaar; J. van Wolfswinkel te Katwyk aan Zee; C. Zandbergen te Leiderdorp, voorzitter Ned. Madrigaalkoor; A. L. van Delft, voorzitter afd. Valkenburg Kon. Ned Ver. EHBO Ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau (in zilver): W. Buurman te Oegstgeest, organist van de Chr. Geref Kerk te Leiden; P. van Graas te Lelden, wachtmees ter der rijkspolitie; A. H Uljee, or ganist van de rk. kerk van de H. Michaël te Haaerswoude; mej. A. L. Beumer te Lisse, adj. commies minis terie van Binnenlandse Zaken; mej. P. M. Spuyman te Leiden, admini stratief ambtenaar Acad. Ziekenhuis; J. Paats te Leiden, administratief ambtenaar RyksbelastingenJ Ap peldoorn te Wassenaar, adm. ambte naar Centraal Bureau voor de Sta tistiek; A. P. Balkenende te Lisse; D. van Iterson, hoofdkassier velling Flora te RJJnsburg; P C. Olierook te Hazerswoude; P. Koldenman te Led- derdorp, bedrijfsleider Padox te War mond; P. Alblas. voorzitter IJsclub .Nooit Gedacht" te Waddinxveen; (met de zwaarden) W. J. Mol, ma- Joor-vliegtuigtelegrafist te Katwyk aan Zee; A. A. Hazekamp te Katwyk aan den Run, majoor-vliegtuigmaker J. J. Sikking, meesterknecht by de firma Papöt te Warmond; C. van Delft, oud-secretaris Muziekvereni ging "Wilhelmina" te Rynsburg; F. L. Rincheval, voorzitter van de mu ziekvereniging "Voorwaarts" te Wad dinxveen. Ere-medallle verbonden aan de orde van Oranje Nassau (ln brons); M. J wynbeek te Voorschoten; E. A. van Egmond te Alphen aan den Run; J H M Dofferhof te Oegst geest; H. R. van Leeuwen te War mond; S. van Klaveren, controleur V.V. "Koudekerk" te Koudekerk aan den Ryn.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7