)e enige »v eg naar le top de angzame Cannes moet uit 30 films kiezen Shaking Stevens gelooft in rock, maar.... pvandaag lans van Dams ulturele reis aat niet door Helen Nash weer in De Twee S/neghels ...en gisteren 1 [/RIO \proqrammai TV morgen] glJpAG 20 APRIL 1973 „De rock-revival die jjüt moment aan de gang is zal rbijgaan. Maar de rock and roll altijd blijven bestaan. Rock is zó omvangrijk, veelzijdig dat het nooit gaat ver- Rock is méér dan alleen ;iFrutti" van Little Richard." Ideze liefdesverklaring aan de and roll komt Paul (ook wel genaamd vanwege de te van zijn onderdanen) Bar- manager van de groep Sha- Stevens and the Sunsets, na érhalf uur praten en na onge- vijf glaasjes van Nederlands ilairste exportprodukt, „Dutch van Dommelen groep doet voor de vijfde keer and aan. Dit weekeinde zou het Leidse Kreatief Sentrum n. Het „Kreatief" heeft de af spraak echter afgezegd om financiële redenen. Uit Barretts visie op de rock and roll wordt in elk geval duidelijk, dat Shaking Stevens en zijn mannen zich bepaald niet willen beschouwen als volgelingen van de Sha-na-na-groep, die een overigens knappe parodie op de oude rock ten beste geeft, en ook niet tot de mensen k la Long Tall Ernie and the Shakers, die de oude rock min of meer op de oude manier spelen. Barrett vindt dat Je de wijze waarop Shaking Stevens en co. de rock benaderen nog het beste kunt vergelijken met de manier waarop de Rolling Stones het doen: „Wij hebben altijd gespeeld zoals we dat nu nog doen. De trend in de pop is veran derd, wij niet. Zo ligt het bij de Stones ook: zij spelen nog altijd rock." Zo zijn de Rolling Stones een beet je het begin en het einde voor Sha king Stevens. Het einde omdat hij de rock net zo trouw is en omdat hij hoopt daardoor eens een even on wankelbare positie aan de top van het pop-wezen op te bouwen; het begin Leidse schouwburgdirecteur, van de hele onderneming af om- roor de tweede keer binnen korte h lid van het door hem gevorm- meelgroepje het af laat weten. Jeroen Krabbé, die in verband familie-omstandigheden zijn mc „Tfrking aan Noel Cowards "Priva- es" heeft moeten afzeggen, nu plotseling Edda Barends ivoor de tournee door Indonesië hikbaar te zijn. Deze actrice 1 namelijk een hoofdrol aangebo- gekregen in de nieuwe Neder- resji se televisieserie "Lief zijn voor huis uren", waarvoor de repetities in beginnen. genjins van Dam heeft na het afval- van Jeroen Krabbé de acteur M^m Nijholt bereid gevonden om naar Indonesië te gaan, maar Jicht de voorbereidingstijd te kort ïfirden om ook voor Edda Barends een plaatsvervangster aan te len. Volgens hem is het artistiek R verantwoord om het stuk, dat Heieen van Meurs geregisseerd LVA sorden, alsnog te laten instude- Van het door Hans van Dam g teerde gezelschap maakten Edda Barends hoofdrol in tv-serie - omdat een gezamenlijk concert de uit Wales afkomstige Shaking Stevens en zijn mannen pas goed „in het zadel" heeft geholpen. Barrett over dat concert: „Het be gon allemaal met een grapje. Na het rock-concert dat ex-Beatle John Lennon in Toronto had gegeven, heb ik Lennon via een advertentie in een pop-blad een baan aangeboden bij onze groep. Dat was voor het bureau dat de Stones-concerten organiseert aanleiding om eens naar Wales te komen om naar ons te kijken." Het concert met de Stones beteken de voor Shaking Stevens en zijn groep in Engeland de doorbraak. Aanbie dingen voor optredens op middelbare scholen en universiteiten in de Engelse pop-wereld zeer belangrijk stroomden binnen, tournees door Ne derland, België, Denemarken en Frankrijk volgden. In mei zullen van Shaking Stevens' groep in Nederland televisie-opnamen worden gemaakt. Belangstelling voor de groep blijkt er dus voldoende te zijn. Een lang zaam opgebouwde, nog steeds groei ende belangstelling overigens, want naar Barretts heilige overtuiging is de enige weg naar de top de lang zame. Daarom doet hij ook alles om duidelijk te maken dat Shaking Ste vens and the Sunsets geen „revival- groep" is, en daarom ook vindt hij het nog niet rampzalig dat de platen die de groep inmiddels heeft uitge bracht nog geen daverende verkoop- cijfers hebben kunnen boeken. „Van onze eerste lp werden in Engeland maar een paar honderd exemplaren verkocht, van de laatste tussen de 20 en 30 duizend", verklaai-de hij ter ondersteuning van zyn voorkeur voor een langzaam opgebouwde carrière. Behalve op deze langzame opbouw moet de carrière gaan rusten op de grote liefde voor de rock and roll. „Ook sociaal gezien heeft de rock een enorme invloed gehad", aldus Paul Barrett. „Onze muziek heeft meer ge daan voor het zelfbewust worden van de laagste klassen dan het Ameri kaanse congres ooit heeft gedaan. Daarom zullen wij onze nieuwste lp „Working class hero" noemen, naar het lied van John Lennon. Overigens een man, van wie ik de indrak heb dat hij het enorm betreurt dat hij de mensen die hem eens hebben be ïnvloed, zoals Chuck Berry, nu zelf heeft beïnvloed." LEIDEN De Leidse zangeres Hennie van Es die optreedt onder de naam Helen Nash is voor de tweede keer in enkele weken tijds in "De Twee Spieghels" Nieuwstraat 11) te beluisteren. Ze zingt het liefst pure jazz met een voorkeur voor ballads. Dat zal a.s. maandagmiddag ongetwijfeld blijken, wanneer Helen Nash in Ben Walenkamps etablissement opnieuw voor de microfoon verschijnt. Wie met haar kennis wil maken moet op tweede paasdag vóór drie uur de jazz-sociëteit maar eens binnen stappen. ADVERTENTIE AUTOBANDEN BALANCEREN UITLIJNEN ACCU'S SNEEUWKETTINGEN Leidse Bandenservice (LBS) Doeslaan 40 - Leiderdorp Telefoon 01710—32400 Geopend dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur. Vrijdagsavonds tot 10.00 uur. Zaterdag tot 13.00 uur. Caroline zendt toch seks uit De uit Suriname afkomstige zanger Oscar Harris zal Nederland vertegenwoordigen cp het internatio nale festival "De Gouden Orphus", dat van 37 juni in Slunchev Bryag aan de Zwarte Zee in Bulgarije wordt gehouden. Aan dit festival ne men meer dan 50 deelnemers uit 30 landen deel. Oscar Harris wordt vergezeld van de dirigent Harry de Groot, die eer der Ben Cramer heeft begeleid. Het filmfestival van Cannes zal jaar in zijn programma zo «Bmogeliik nog omvangrijker zijn Hlkn vorige jaren. Het grootste «filmfestival ter wereld, dat hon- derden regisseurs de gelegenheid laft hun werken voor het it in de internationale belang- ïlling te brengen .heeft in to- .1 30 films, afkomstig uit 15 len, uitgekozen voor het offi- programma, dat van 10 tot met 25 mei duurt. jury, gepresenteerd door Bergman, zal uit deze se- de Gouden Palm-winnaars ijzen. In de competitie zijn grote namen vei'tegenwoor- als die van In^mar Berg- „Roepen en fluisteringen"), foseph Losey („Een poppenhuis") Lindsky Anderson („O, lucky tan"). De Amerikanen zijn voorlopig '•f winnaars, want het staat al vast dat tenminste zes Ameri kaanse films zullen meedingen, terwijl intussen al 31 landen zijn afgewezen met hun films. Als openingsfilm zal „Godspell" van David Green fungeren. Voorts zijn voor de States uitge kozen „The effect of gamma rys" vair Paul Newman en „Sca recrow" van Jerry Schatsberg. Twee Russische films worden vertoond, waarvan één een film bewerking is van Mark Twain's „Huckelbeiry Finn". België kan zich de weelde ver oorloven van twee Franstalige films: het tweede werk van Jacques Brei, „Le far-west" en .Belle" van André Delvaux Het Franse repertoire is nog niet samengesteld, maar zal waarschijnlijk enkele debuten in houden en misschien „L'objet im possible" van John Frankenhei- mer, terwijl het waarschijnlijk is dat de jongste film van Truffaut .ie nuit Américaine", buiten me dedinging zal worden vertoond. In een nieuwe categorie van studies en documentaires is een reportage van Antonioni over Mao-China- ondergebracht naast films over de Olympische Spelen in Münohen, 'n documentaire over Picasso en 9 andere gese lecteerde films. De Italianen komen met films van Lóna Wertmu'Her, Luigi Zaïm- pa en Carmelo Bene. Een speciaal eerbewijs zal wor den gegeven tijdens het festival aan het oeuvre van Jacques Feyder, de overleden Franse re- gissuer en aan de comedies van Frank Capra, die zelf dit festival zal bijwonen. Nederland is voor het eerst in ie geschiedenis met een speciale stand in het festivalpaleis aan- Het eerste radio-seksprogramma van het maandblad Candy zal vol gende week in de nacht van vrijdag op zaterdag worden uitgezonden via Radio Caroline, van middernacht tot drie uur 's morgens. Dit heeft Caroline's advocaat mr. G. Keizer gisteren ten overstaan van de president van de Haagse recht bank beloofd aan Candy's pleitbezor ger mr. J. Korrel. Candy-baas Peer Mullens had woensdag een kort geding aange spannen tegen Caroline omdat het er naar uitzag dat Caroline haar con tractuele verplichtingen jegens Can dy niet zou nakomien in verband met het feit dat de zender voor een maand was verhuurd aan de gestrande colle ga-piraat Veronica. Sinds Veronica is vlotgetrokken zijn de Veronica-uitzendingen via Caro line weliswaar nog niet gestaakt, maar mr. Keizer verklaarde dat de Candy-programma's toch kunnen doorgaan omdat Caroline de beschik king blijft houden over eigen zend tijd ten behoeve van het nakomen van contractuele verplichtingen. De voorgenomen eerste Candy-uit- zending van morgennacht moat ech ter een week worden uitgesteld om dat de eigenaar van Caroline gebruik wenst te maken van zijn contractueel vastgelegd recht op censuur. NEDERLAND I 18.55 19.00 19.05 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) MIK, muzikaal amusementsprogramma (KRO) In Treslong ixx Hillegom treden op: Gait Jan Kruut- moes (Kees SchilperoortDrika Annie Palmen), Boer Voorthuizen (Ab Hofstee), The Kilima Hawaiians met een medley van hun successen, The Settlers. De 3 Jac quets (,.'t Orgeltje"), Lydia Beek ("Grueszi wohl Frau" en „Stirnima"), het Cocktail Trio met onder andere een liedje over Hillegom en de Boertjes van Buuten on der leiding van Jo Budie. 20.00 Journaal (NOS) 20.15 Brandpunt (KRO) 21.05 Pilatus en wij een vertelling voor Goede Vrijdag, tv- film (KRO) 22.15 Kruisweg in Rome (Eurovisie) Reportage van het laatste deel van de Kruisweg, die paus Paulus samen met vele gelovigen bidt. 22.30 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.55 19.00 19.05 19.10 19.30 22.50 23.15 23.20 Ti-ta-tovenaar Journaal (NOS) Calimero, tekenfilm (TROS) Flipper, tv-serie voor de kinderen (TROS) Zorro, tv-serie voor de jeugd (TROS) Journaal (NOS) Op losse groeven (TROS) Muziekprogramma met de Nederlandse top vijf. Alice, speelfilm (TROS) Het is het verhaal van een nogal eenzaam meisje, dat depressief wordt als zij naar een nieuwe stad en een nieuwe school verhuist. Haar enig contact is het dagboek waaraan deze film is ontleend. Ze verlangt naar nieuwe vrienden en is dan ook maar al te bereid mee te doen met hun „spelletjes". Dat „spelletje" is de pil, niet die éne. maar de slaap- en kalmeringsmiddelen die ongecontroleerd en door elkaar worden ingenomen om een „fijn, rustig gevoel" te krijgen. Alice raakt ver slaafd, weet haar ouders lange tijd in onwetendheid te houden en vlucht uiteindlijk in paniek van huis en van school. Zwervend langs de straat en steeds meer verslaafd aan alles, bereikt zij een dieptepunt dat haar merkwaardig genoeg de mogelijkheid geeft haar laatste kans te grijpen. Alice doet dat en begint langzaam maar zeker aan de moeilijke en lange weg terug. Uit de kunst (NOS) Openbaar Kunstbezit (NOS) Journaal (NOS) De Evangelische Omroep liet zioh gisteren van zijn beste en meest eigen kant kennen door niet alleen de Mattheus-Pas- sion integraal uit te zenden (van 20 over acht tot half twaalf met vijf minuten rust), maar die ook nog in het uur tussen zeven en aoht uitvoerig in te laten leiden door Piet van Egmond. De manier waar op hy dat deed sprak mij niet aan, maar hij kent de Mat- theus-Passle als geen ander, leidt haar voor zover mij be kend vaker in, dus zijn manier van uitleg zal wel de beste zijn, althans voor een zaal he vig geïnteresseerde luisteraars, voor wie hij ook gisteren sprak. Zowel letterlijk (hij sprak voor een zaaltje met mensen) als overdrachtelijk, want doordat de VPRO een rijk gevarieerd programma met zulke profane zaken als oude Hollywood-films en All in the Family bood, zal het aantal standvastige kijkers-luisteraars naar EO's Mattheus-Passion wel beperkt zijn gebleven tot die schare van liefhebbers die tooh al gewend zijn rond de paasdagen in kerken en con certzalen naar de Mattheus- Passie te gaan. Er was dus eerst die inleiding, en daarna kwam ook EO-voorzitter ds. Glashou wer nog even verklaren dat Bach zelf gezegd had dat niet hij. maar Christus verheerlijkt diende te worden, reden waar om de EO besloten had de ge zongen en gesproken teksten uit de bijbel op het scherm te projecteren. Ik hoorde dat de EO halverwege de passie daar over al een honderdtal kwade telefoontjes had gehad van mensen die hun uitzicht op koor, evangelist, dirigent en alle anderen daardoor benomen zagen, maar het nadeel daar van lijkt me toch ruimschoots op te wegen tegen het voordeel dat de kijkers dan eindelijk eens begrijpen wat er in het Duits gezegd of gezongen wordt. De telefonerende protestanten zullen wel, net als m de kerk. de tekst via hun tekstboekjes of partituren gevolgd hebben en daarom die overlappende teksten overbodig hebben ge vonden, maar hun medeschep selen die niet over die tekst beschikten, zullen waarschijn lijk dankbaar zijn geweest voor deze uitvoerige ondertitels, te meer omdat de totaalshots van zo'n koor toch ook geen aan houdend feest voor het oog zijn, terwijl je de solisten na een paar uur ook wel kunt uit tekenen zonder ze voortdurend in het gehemelte te kijken Door die teksten op het scherm bewees de EO niet al leen dat hij geen AVRO is die zo'n heilig muziekstuk zonder meer in de schoot van de kij ker werpt, maar ook dat hij besefte de kijkers iets meer te moeten bieden dan in de kerk of de concertzaal, omdat er van uitgegaan mocht worden dat het aantal kijkers bij el kaar toch groter was en ook meer „beginners in Mattheus" telde, dan bij de uitvoeringen door het hele land tezamen het geval is. De VPRO liet zich zoals gezegd al evenmin onbetuigd, bleef ook tot over half twaalf in de lucht, maar had zich meer ge wend tot de Indianen en Hol lywood. „Iets van die magie zullen we waarschijnlijk nooit meer terugkrijgen", zei Jan Blokker aan het slot van aller lei filmfragmenten uit het oude Hollywood. Even later kregen we de bezetting door de Oglala-Sioux-indianen van Wounded Knee te zien. in oor logsbeschildering, met de heili ge pijp die de kleinzoon van medicijnman Zwarte Eland nog steeds bij de hand houdt ,en ook met de Winnetou-flguur die als aanvoerder optreedt: wijs profiel, nobele maar vast beraden taal. wie zegt dat de magie van Hollywood al voor bij is? Roelof Kiers en de zij nen maakten er een uitsteken de reportage van, al kan Je Je wel afvragen of 't ook moge lijk is in Wounded Knee onder de huidige omstandigheden een slechte of matige of oninteres sante reportage te maken. NICO SCHEEPMAKER Vanavond via Nederland II <21.20 uurbrengt de TROS-tv "Go ask Alice" in het kader "Film van de maand". Het is dit keer het verhaal van een Amerikaans meisje, dat aan drugs is verslaafd. Gedramati seerd komt deze problematiek aan de orde in dit verhaal rond Alice, een meisje van de middelbare school. Nadat zij is verhuisd naar een andere stad en ze daar een nieuwe school bezoekt, maakt Alice voor het eerst kennis met de narcotica. Verslaving is het gevolg. Zij houdt echter haar pro bleem voor zich. Zelfs voor haar ouders blijft het een geheim tot dat ze echter van huis leegloopt. Het leven lijkt Alice dan nog wei nig goeds te bieden. De rol van Alice in de produktie wordt gespeeld door Jamie Smith Jackson zie foto). J7.00 vara, 7.54 vpro, 8.00 vara .14.45 nos, 17.55 vara. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek 7.20 (S): Gevarieerd programma met om: 7.25 van de voorpagina; 7.54 Deze dag: 8.00 Nieuws; 8.11 Dingen van de dag; 9.35 Waterstanden en 10.05 Voor nu en later, praatje. 10.30 Van onderen - een aktie aan de basis van de samenleving. (11.00-11.02 Nieuws). 12.45 (S) Sport. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.23 jongerenprogramma. 14.43 VA- RA-Varia. 14.45 een luisterprogram ma. 15.30 (S) klassieke en moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) NOS-Jazz. 16.45 een programma over amateuristische muziekbeoefening 17.15 Pesach - Het Joodse Paasfeest. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws 18.11 Dingen van de dag. 18.20 Uit zending van D'66. 18.30 (S) een af wisselende zaterdagse vooravond 19.30 Opera-aria's. 20.00 (S) Amuse mentsmuziek. 20.40 (S) Waaldrecht Oefening Nachtbraak, hoorspel. 21.30 (S) Licht orkest met zangsolisten. 21.55 gesprekken 22.30 Nws 22.40 (S) licht msta-umt. trio en solisten. 23.10 een ontspannen terugblik. 23.55 Nieuws. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) gevarieerd pro gramma met populairklassieke mu ziek en om 7.30 Nieuws; 7.40-8.00 Aktua; 8.30 Nieuws en 8.36-8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw. 10.00 (S) minlmagazine voor en met jonge luisteraars. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) amusementstourisme in Nederland. 11.55 Mededelingen. 12.00 Aktua. 12.16 Vast en zeker - een programma over onze sociale verzekeringen. 12.2G Mededelingen t.b.v. land. en tuin bouw 12.30 Nieuws. 12.42 (S) Tross- Country. 13.30 (S) radio-show. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) verzoekprogramma voor de militairen. 17.30 Nieuws. 17.32 Aktua 17.45 (S) liedjes en mu ziek uit de goede oude tijd. 18.15 Uit de pers. 18.30 Nieuws. 18.41 (S) pro gramma-overzicht. 19.00 (S) klassiek verzoekplatenprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Goed bekeken. 20.30 (S) Pianisten van thans en toen. 20.55 (S) om de kunst. 21.15 (S) Klassieke muziek (gr) 22.30 (S) samenzang en meditatie. 22.50 aktua- litelten. informatie en commentaar. 23.05 (S) klassieke muziek (gr) 23.55 Nieuws. HUv. III 240 en len. 7.oo nerv, 18.00 1 l m en F.M-kana- 19.00 nerv. 7.00 Nieuws. 7.02 lichte vokale mu ziek (8.00 Nieuws). 9.00 Nieuws. 9.03 Pers vers. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.03 Elpee Pop. 13.00 Nieuws. 13.03 Pop Station (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Poptater. 16.00 Nieuws. 16.03 sport en muziek (17.00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 18 02 Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 Nederlandse orkesten en solis ten uit het 78-toeren tijdperk. 19.30 Muzlekkwis (21.00 Nieuws) 22.00 Nieuws. 22.02 Omtrent Goede Vrijdag. 22.30 Jazztlme. 22.55 Mededelingen. 23.00 Nieuws. 23.02 sport en muziek. 24.00 Nieuws. 0.02 Late date. 0.55 01.00 Nieuws. NEDERLAND I TELEAC: 10.30 (K) Engels les 24 (herh.) 11.00 (K) Hoe wordt lk cie computer de baas? les 31 (herh.) 11.40 -12.10 (K) Mllleuwsschermlng - les 14 (herh.). NOS: 16.00 (K) Journaal. NCRV: 16.02 (K) Kinderprogramma. 17.10-17.35 (K) Follvfoot. tv-serle voor de jeugd. NOS: 18 45 (K) Ti-ta-tove naar. 18.55 uur (K) Journaal. NCRV: Journaal. (19.00 (K) STER). NCRV: 19.05 (K) Zwerven met Swiebertje, tv-esrle voor de jeugd. NOS: 20.00 (K) Journaal. NCRV: 20.21 uur (Kleur) De wilde honden van Afrika, docu mentaire film. 21.05 (K) Hier en Nu. 21.45 Met gemengde gevoelens - Een Paaswake. Een meditatief program ma. 22.30 (K) Ander Nieuws NOS: 22.50-22.55 iK> Journaal. KRO RKK: 23.00-00.30 Viering van de Paaswake.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5