Schade is op het Katwijkse strand nagenoeg hersteld Protestmars en staking Hollands I Rijnvalken: unieke club met unieke kleuren ALLE PAVILJOENS STAAN ER WEER J Burgerlijke stand Leiderdorpse)1 asfe 1 Eerste paal voor jachthaven VRIJDAG 20 APRIL KATWIJK AAN ZEE Het ziet v er naar uit dat de schade door de O; anachtige storm aangericht aan KATWIJK AAN ZEE Het ziet er naar uit dat de schade door de anachtige storm aangericht aan de Katwijkse strandpaviljoens nog voor de paasdagen provisorisch zal zijn hersteld.De getroffen exploitan ten zijn druk bezig met de herbouw. Ook de zwaarst getroffenen Frans de Lange en Jan Schipper. Hun pavil joens werden grondig vernield door het niet te stuiten geweld van wind Door Cees Combee Foto's Jaap van Duijn en water. Een voorlopig taxatierap port heeft uitgewezen, dat de schade een kleine f 150.000,- bedraagt. Het exacte bedrag zal men eerst weten, wanneer alle rekeningen binnen zijn en de paviljoens weer in hun vroege re staat verkeren. Het bestuur van de Vereniging van Katwijkse Strandexploitanten met aan het hoofd de energieke voorzit ter Jaap Parlevliet en de niet getrof fen collega's nebben al het mogelijke gedaan de slachtoffers van de storm ramp de helpende hand te bieden. Er zijn oesprekingen gevoerd met het Nationaal Rampenfonds en met bur gemeester A. G. Vermeulen als eerste burger van Katwijk. Daarbij werd het voorstel gedaan de strandpachten van dit jaar niet te laten vloeien in Goede hoop jan Schipper (50) nadrukkelijk. „We hebben goede hoop, dat het ge meentebestuur ons uit de „brand" zal helpen. Het gesprek met burgemees ter Vermeulen verliep zeer prettig Hy had alle begrip voor onze moei- bjKheden. Natuurlijk kon hij niet al leen een beslissing nemen. Ons ver zoek moet begrijpelijk met de andere leden van het college worden bespro ken. Het zit er wei in, dat men ons w il helpen. Ik hoop alleen, dat ze het nu doen, want op dit moment hebben we het geld hard en hard nodig. Re- kvh erop, dat hout, glas en verf een benoorlijke uitgave vergen. Dan heb iK net nog niet eens over de lonen". De getroffen exploitanten, zoals De Lange en Schipper, zijn nadat hun paviljoens totaal werden verwoest, niet bij de pakken neer gaan zitten. Ze zijn direct aan het werk getogen en hadden maar één verlangen: weer zo snel mogelijk op het strand te staan. Dit houdt in, dat ze in vele ge varen provisorische voorzieningen hegben moeten treffen. In het ko mende winterseizoen zullen ze alles iiog eens intensiei nalopen en gaan vernieuwen. Ze hebben veel hulp ge kregen van vrienden en bekenden. Van de vroege morgen tot de late avond zijn ze bezig geweest om de s^aue te herstellen. aen nu weer montere Schipper: „Ik hau het geluk, dat mijn zoons en sciioonzoon van hun patroons gele genheid kregen mee te helpen. We zijn 14 dagen van s morgens zeven Uur tot 's avonds negen uur bezig ge weest in de schuur en op de dam ach ter Verdoes aan de Louwestraat. In oe avonduren kwamen er nog andere helpen Helemaal belangeloos. We hebben een nieuw dak gemaakt, een nieuw plafond, een nieuwe bekisting, negen nieuwe terrasschotten, vijf nieuwe tentschotten en wat al niet meer. M'n zoons Jaap <22) en Jan <18) en mijn schoonzoon Bas (22) hebben fantastische werk verricht. Dankbaar ben ik ook die vrijwillige Leiderdorp Geboren: Michlel P. z.v. A. A. J. M. Wessendorp en T. A. M. Meijer, Klazina D. d.v. H. d. Eisen en E. A. v. Laar. Juliette S. d.v. C. R. Tur ner en H. A. Bijster, Tallna d.v. R. C. v.d Maaten en W v Duijn, Jeroen T J. z.v. R. N. Versteege en M. C. Ver mel], Catharlna F. d.v. R. Hes en J. C. Beljersbergen,Yvonne M. d.v. P J Boere en M. G. Strijk. Bianca H d.v. P. J. Boere en M. G. Strijk, Adriaan M. z.v. A v.d Bosch en M v. Velde, Leonard C. z.v. M. Fakkel en E Eland, Mariska d.v. C. d. Vogel en A Han sen, Annemieke S. d.v. H. A. J v.d. Wiel en Y. T. W. Rijzen, Jeroen zv. R. Hulston en B. d. Krijger. Onno P. z.v. R G. Groesz en M. P. H. Groenewe- gen, Luclen E. z.v. E L. Carton en A. J. J. Horvath, Robertus A. C. z.v. N. P. M. v Vliet en P A. H v.d. Poel, Sonja C. N. d.v. J. N. v.d. Salm en E. A M Schrama, Bartholomeus H C. z.v. T. L. M v Rijn en M A. J Hoo- gervorst.Anna A. d.v. M. Taal en J. M. Mulllgen, Ronald T. z.v. A. C Blom en P. J. M. Verschragen, Mirjam d.v. A. v.d. Plas en A. Krijgsman, Ezra L. d.v. G. M. d Vos en S A. M. Vreeburg. Dennis W. z.v. W. Ouwehand en C. S. v.d. Broek, Claudia C. d.v M J. Been en A. H. M. Wennekers, Jeroen M z.v. W. A A. Elzerman en B. M. Nelsingh, Daniëlle W M. d.v. B. C. M. Clemens en A W. A. Alkemade. Bastiaan J. H. zv. J. F. M. vd Hoeven en M J. Ver- welj, Jasper W. z.v. C. D. Voorhorst en E. W. T. Boom. Fleur A. M. d.v. P. A. M Maas en C A. M. v. Harssel, Clau dia d.v. C L Ouwersloot en L G. Schmidt, Steven J. z.v. G. W. A. Klein- veld en N. P. H. Larrasquet. Getrouwd: H. van Beurden en A. Kromhout; A. Merkelbach en J. Kloos ter; T. Veldtsra en P. de Jong. Overleden: G. Wagenaar 66: J. van Dijk 69, echtg. van: C. van den Nou- land; C. van der Hoogt 81, echtg van: A. Nieboer; F. Rodenburg 57; C. Susan 66, geh. gew. met: J. F. Voorbij; J. Uljé 74, echtg van: M. Horree; M. van der Veld 69. echtg. van: J. J. M. Bots. hulpactie Iran Barat LEIDERDORP "Helppj^ draait het om!" Dat is amp «ïfl hulpen en Jan de Nijs van restau rant „De Zwaan", die ons in de ramp avond en -nacht van sterke koffie met cognac voorzag. Al dat meele ven doet een mens goed". Schatting Er is door de taxateurs geschat, dat De Lange en Schipper een totaal- schade hebben van ongeveer f 40.000 De tijd zal het leren of deze schat ting juist is. Er is ook veel van het interieur en serviesgoed verloren gegaan. Over het algemeen zijn de exploitanten niet erg te spreken over die 10 procent van het Rampen fonds. Ze vinden het een te laag be drag in vergelijking met de bedragen, die door dit fonds voor andere doel einden worden bestemd. Maar Ja, die beslissing is gevallen en daar aan valt nauwelijks te tornen. Nu kort voor het paasweekeinde kijken de Katwijkse strandexploitan ten weinig opwekkend naar de grauw grijze wolkenvelden, waar tussendoor af en toe het zonnetje tevoorschijn komt. Ze voorspellen niet veel goeds. Een enkele gast zit in de verwarmde geopende paviljoens te genieten van een pittig kopje koffie en te kijken naar de met schuimkoppen bedekte golven.Voor een koele drank is het geen weer. Uit de radio klinkt de De tijdens de stormramp door het geweld van wind en water verwoeste strand paviljoens van Frans de Lange en Jan Schipper staan weer op het Kat wijkse strand. stem van ae lezer van 't weerbericht Er is weinig hoop op zonninge paas dagen. De verwachtingen zijn bepaald som ber: koud, wind en af en toe regen. Hoop doet leven. Misschien wordt het na dit minder opwekkende begin toch nog een goed seizoen! een aktie dat in Leiderdorp is nen voor een gebied in Irian rat (Nieuw Guinea), het Kamp guruk in het Jaliomogebie kamp van waaruit de hulp verleend ligt in een vallei, per vliegtuig of door een ge voettocht bereikbaar is, van ca. 25 duizend papoea's. "mJ die nog helemaal in het "stenen perk" leven", aldus 'n gele u die huis aan huis bij de Leiderdj is bezorgd. De sterfte onder volking is erg hoog, mede doord temperatuurschommelingen zeer groot zijn. Deze mensen moeten, dus de folder, geholpen worden o.a. vrijwilligers uit Nederland. I De Leiderdorpse actie zal voor medische en technische fad steunen. Er is een groot tekor materialen. Er is veel geld nod de tekorten aan materialen die zijn om de stammen te ontwiü aan te vullen. Woensdagavond 'n informatieavond in de pjn van het verpleeghuis "Leythea De actie wordt georganiseerd een groep Leiderdorpse Jonger zij zullen gebruik maken van de en ervaringen van het Hervormd diingshuis. Via deze instelling t ingezamelde geld 't benodigde teriaal worden gekocht. Er is kening geopend bij de Coöp. Rajjf. senbank in Leiderdorp. LISSE Het was voor het be stuur van de Jachthaven "Uiter- meer" gistermiddag een historisch moment. Nadat op 5 maart Jl. de eerste werkzaamheden waren aan gevangen, waren de werkzaamheden donderdag zover gevorderd dat de voorzitter van de Stichting Jachtha ven Uitermeer de eerste "meerpaal' kon slaan, aan welke gelegenheid een feestelijk karakter werd gege ven. Toen de eerste meerpaal goed en wel zijn bestemming had gekre gen aan de meest noordelijke punt van de in aanbouw zijnde Jachtha ven. ging het gehele gezelschap naar de directiewagen, waar het gebeu ren werd gevierd. De voorzitter sprak de wens uit. de verdere werkzaamheden een vloït verloop zullen mogen hebben, opdat de Jachthaven nog net met de aanvang van het seizoen geheel ge reed kan zijn. Het noordelijke ge deelte met een ligplaats voor 54 bo ten zal over drie weken gereed zijn en het tweede gedeelte zal volgens belofte van de aannemers J. van der Kolk BV te Den Haag nog voor Pinksteren a.s. (10 Juni) gereed zijn. Men is ook al druk bezig met de aanleg van de parkeerplaatsen. Het geheel komt tot stand onder direc tie van het Architectenbureau Kui- tems, Oosterbaan en Sijtsma, Hille- gom. Het belooft een unieke Jacht haven te worden voor de gehele streek en ver daarbuiten. Zelfs ver schillende botenbezitters uit Den Haag en het Westland kozen Lisse als ligplaats. Het aantal gegadigden neemt met de week toe. Er zijn momenteel nog ligplaatsen voor 2 boten van 12 me ter, 1 van 11 meter en 3 van 10 me ter beschikbaar, voorts biedt de jachthaven nog ruimte voor een aantal boten van kleinere afmetin gen. en enige vissersboten. Het is echter wel raadzaam om zich zo spoedig mogelijk voor een ligplaats op te geven bij de penningmeester van "Uitermeer", de heer Klopper. Hyacinthenstraat 23. tel. 02521— 14205. Foto Jan Holvast Nu ook basketbal in Rijnsburg/Valkenburg Anton Blom: voorzittersecretaris en ook nog even penning- RIJNSBURG De letterstrips op de deur van zijn knusse huisje aan Rijnsburgse Langevaart spreken dui delijke taal: Basketbal vereniging De Rijnvalken A. T. M. Blom. Deze Anton Blom is de nergieke voorzitter van weer een nieuwe bas ketbalclub binnen het district Den Haag. Vroeger waren het alleen de grotere plaatsen, waar de verenigin gen zich bevonden: Den Haag, Leiden en Delft. Nu echter hebben ook de dorpen in het gebied hun eigen „klup pie": Wassenaar, Katwijk, Voorhout en nu dan ook Valkenburg/ Rijns burg. Anton Blom speelde vele Jaren bij Alphia, het tegenwoordige BVO. Toen hij naar Rijnsburg verhuisde ging hij het basketbal toch wel mis- Blom: „Noem het maar eigenbe lang. Ik wilde graag weer gaan bal len en zag in Rijnsburg mogelijkhe den. Ik heb toen een advertentie ge plaatst in het plaatselijke blad en daarop kreeg ik direkt al 28 reacties Ja, en toen was de vereniging er op eens Alles werd direkt goed georgani seerd. De Koninklijke Goedkeuring werd onmiddellijk aangevraagd en op 14 februari kwam die af. Anton Blom heeft het de eerste maanden niet bepaald gemakkelijk gehad. Blom: „Die eerste maand was Ik voorzitter, secretaris en penningmees ter. Voor die laatste functie heb ik nu een erg goeie vent, Peter Ouds hoorn, gevonden". De volgende stap was een eigen clubblad. Er werden adverteerders gezocht en uit de opbrengst van dde advertenties werd een tweedehands stencil-machine gekocht. Inmiddels draait Rijnvalken alweer een half jaar en in die tijd kwam het club blad „De Rijnvalk" uit. En eerlijk: veel verenigingen (zeker in de bas ketbalwereld) kunnen er jaloers op zijn. Maar met een eigen stencil machine en een clubblad heb je na tuurlijk nog geen vereniging. Anton Blom: Nee, volgend seizoen gaan we in de competitie spelen en dat brengt heel wat problemen met zich mee. Op de ledenvergadering werd besloten, dat de kleuren donker bruin en geel zouden worden. Maar wat we ook zochten, dat soort shirts waren niet te krijgen. Uiteindelijk en met een donatie van Leo van Duin, de bareigenaa\ zijn we er in geslaagd een 130 shirts op de kop te tikken Donkerbruin met gele mouwtjes en kraag. Het broekje is geel met een bruine bies. De moeilijkheid is dat ze niet nabesteld kunnen worden. De shirts blijven nu eigendom van de vereniging en de leden storten een borg van zes gulden en huren de shirts voor één piek per jaar". Op een gegeven moment hoopt, ton Blom natuurlijk door al shirts heen te zijn. Blom: „Dat problemen die in de toekomst U en dan vinden we echt wel een lossing". Rijnvalken speelde reeds enkele fenwedstrijden, waarvan de resu ten nu niet om over naar hui schrijven waren. Maar wat nle kan komen. Op het Paastoernooi het Distrct Den Haag krijgen Valken een nieuwe kans zich tt wijzen. Helaas moesten een trainers wegens studie afzeg maar Anton Blom heeft goede voor het nieuwe seizoen, waarin lopig vijf team van start gaan. JAN VAN DER H FOTO: JANHOLVd ALPHEN AAN DEN RIJN Het personeel van Hollandia Tricotagefabriek gaat zich danig roeren. Men is niet van plan langer met zich te laten sollen. Daarom werd gistermid dag in de lunchpauze eerst een protestmars van ongeveer een half uur door de omgeving gemaakt terwijl er later in de middag één uur werd gestaakt (van half vier tot half vijf) Terwijl vakbonde, ondernemings paden en directie in Veenendaal on derhandelden ging er een telefoontje naar directeur Van de Ree met de volgende mededeling: "Het gezamen lijk personeel van Hollandia Trico in Alphen in de kantine bijeen, zegt volledig solidair te zijn met de on dernemingsraden en vakbonden in hun strijd voor het behoud van de vestiging in Alphen." Spandoeken met vernietigende kre ten als: "Inspraak zonder inzicht is uitspraak zonder uitzicht. Hollandia honderd procent garantie, maar niet voor het personeel." Al zingend trachtten de ongeveer vijftig modi- nefttes zoveel mogelijk de aandacht op zich te vestigen. Spontaan De demonstratie was een spontane reactie en kwam zonder voor-over leg tot stand. Daarom ook ging een deel van de modinettes tussen de middag gewoon naar huis, omdat het hier helemaal nlet op had gere kend. Anderen weer bleven in de kantine en spraken over de levens grote problemen, die zich in het Al- phense filiaal voordoen. Eén van de mannelijke werkne mers vertelde tussen de middag: "We worden gewoon aan een lijntje gehouden. Het enige wat we weten is, dat de directie het bedrijf wil sluiten. Maar wanneer. Op die raag zouden we wel eens een antwoord willen hebben." Toen de protesterenden al zingend door Alphen trokken, hield de politie in "burger" een oogje in het zeil zonder in te grijpen. Al had zij daar toe het recht. Zij reed echter rustig met een auto achter de groep aan en zag alleen toe of alles ordelijk verliep. Keer op keer schalde over de straat: "Eén, twee, drie, vier, komt er nog wat van: vijf, zes, zeven, aoht, we hebben al zo lang gewacht: negen, tien, we willen de datum van sluiting wel eens zien." Kinderen Overal trok de groep aandacht. Vooral de kinderen vonden het "prachtig" en sloten zich direct bij de groep aan. Toen ze echter ook de fabriek wilden binnengaan, stak men daar een stokje voor. Andere kreten, die de pro testeren den met zich meevoerden, waren: "Als de directie met ons wil praten zullen we Hollandia nooit verlaten." De langste was de volgende, die op een extra groot spandoek was ge schilderd: "Het waardeloos directie beleid heeft tot de volgende blunder geleid: Vestiging Alphen gaat dicht waarbij ondernemingsraad, perso neel en vakbonden zijn opgelicht. Honderdzeventig werknemers op straat gezet verklaart hiermee het verzet. Gaat de directie op deze voet door, dan komt over enige tijd de naam Hollandia niet meer voor." Blij Voorzitter Joe van Capel van de ondernemingsraad: "Van deze spon tane actie wist ik helemaal niets. Maar ik ben er wel bijzonder blij mee want nu laat het personeel blij ken, het standpunt van de onderne mingsraad te steunen. Ik vermoed dat er een klein actiegroepje is ge vormd, dat dit allemaal op poten heeft gezet." Op de vraag waarom niet iedereen met de mars meedeed, zegt Van Ca pel: "Het is duidelijk ineens geko men, zonder voorbereiding. De mensen die naar huis zijn gegaan konden hoogstwaarschijnlijk niet an ders. Maar ik kan verzekeren, dat alle werknemers voor honderd pro cent achter deze actie stonden." Foto's Wim Dijkman.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4