Eerste gedeelte Kempenaerstraat een "promenade-achtig' uiterlijk PT V Oranjefeesten in Leiderdorp SUBSIDIE VOOR PEUTERSPEELZAAL OEGSTGEEST KRUGT WEEKMARKT AAN LUTWEG agenda Grondaankopen voor Endepoel II in raad AUTO OVER DE KOP STAD EN RAND VRIJDAG 20 APRil VRIJDA Steenschuur 6 Spiritisch 0.», schap Paaswijdlng spr. dhr. p, Ant. Clubhuis Cabaret-avond nab 8 uur nam. Oude Singel 140 Open huis u werkgroep Homofilie/COC 8 uur Ai Krsatief Sentrum Breestraat Lente-feest 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) So telt voor kamerbewoners 8.30 uur n 1 uur 's nachts. Leiderdorp (Fred. Hendrikplant» 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 den) 9—12 OEGSTGEEST De Oegstgeester raad nam gisteren voor middenstand en het kopend publiek twee belangrijke besluiten. 'Allereerst de reconstructie van de De Kempenaerstraat. Het eerste gedeelte van deze winkelstraat zal een promenade-ach- tig karakter krijgen. Er waren nogal wat bezwaren tegen de wijze van financieren vanwege de deelneming daarin door de winkeliersvereniging "Oegstgeest Actief". Van de ^ijde van het college te wijzen werd met 8-7 stemmen a W. werd aangevoerd, dat als genomen. Na de voorgestelde proefpe- 1 een half jaar zal de be- worden genomen of de r blijven zal en of de door geld op tafel te leggen. Dit hoeft de raad gekozen plaats gehandhaafd 1 zijn, die verder gaan dan de plannen van de gemeente en van middenstandzijde is men bereid daar markt - geenszins in te houden dat 1 rele verplichtingen op zich neemt. Ve stelde o- zal worden. In financieel opzicht het daarmee niet maar de financiële opzet werd na veel discussies toch aanvaard. Me vrouw De Waal Malefijt (VVD) vond dat men nu meteen maar moest be sluiten de straat af te sluiten voor alle verkeer en er een werkelijke win kelpromenade van te maken. Dat zou volgens B. en W. nogal wat proble men opleveren omdat het nu een maal ontbreekt aan voldoende par keerruimte. Besloten werd t.z.t. de uitdrukkelijk de vaarde dat deze weekmarkt self-sup porting moet zijn. Het gevraagde krediet voor herstel van het hekwerk om het tennispark „De Krogt" werd goedgekeurd. PC.- er Van Veen prees het college dat reeds een week na de storm het nieu we hekwerk er was. De oude brand weergarage wordt verhuurd voor de stalling van ambulance-wagens door het bedrijf Prins en van Delft, me- Belle vond de vastgestel- hele verkeerssituatie te bestuderen de tuur van f. 175,- p. l de la- Weekmarkt Het tweede belangrijke besluit het in leven roepen markt. De door B. en W. ge kant. Op de publieke tribune waren vele bewoners van de Hofdijck, die hun bezwaren hadden kenbaar gemaakt tegen de wijziging van de naamge- week- ving. Ze konden evenwel gerust huis- e am- waarts keren, want de voorzitter stel den niet wenselijk geacht, zodat ook dat B. er daarover lang werd gediscussieerd, zaak var Het was in het bijzonder wethouder blijft bij Temminck die zich hevig verzette tegen het aanwijzen van de parkeer- W. er allerminst een hals- wilde maken. Persoonlijk ran mening van het voor niet ingezetenen erg moeilijk zal blij zich daar te oriënteren, hetgeen 19 Jeugdhaven 800; rakel 8—11 uur nam. Zaterdag Kreatief Santrum (Breestraat Lentefeest 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) jM iocleteit v.a. 16 jaar 8 uur nam. Oegstgeest Gemeentecenrturn) eldwinkel 11 uur voorm. 3 uur 1» Breestraat 19 Sociëteit Twent voor kamerbewor— len) Bij 2—5 eldwinkel 11 at m .erbewoners en alleenstj De Valk Postzei Schaakzoldei (Morsweg 114) u jeugdschaaksociëtelt 25.30 uur n Vuiderkring 38 Modelflat 10. uur voorm. en 25 uur nam. Doopsgez. kerk Zevendedags-adt tisten bijbelstudie 10 uur voorm. diking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 1 Zondag Kreatief Sentrum Breestraat Schaaksimultaan 1 uur na Tarzanfestival 2 en 9.15 lichtshow van Universe 8 uuj Oegstgeest (Geversstraat 65) teit voor kamerbewoners 8.30 ui l uur 's nachts Leiderdorp (Wilhelminastraat 10) Gespreksavond Baha'i 8.16 uur 1 Middelweg 19c Lelds Poppentheat kindervoorstelling 2.30 Breestraat 19 Sociët voor kamerbewoners en alleensti den) 912 uur nam. Breestraat 19 J-eugdhav< rakel 8—11.30 uur nam. Anth. Clubhuls Dansen 8—11 Doktersdienst Leiden. Tot zaterdagmorgen tien raadplege men de eigen huisarts, maandagnacht twaalf Jea TwS I J 1 1 de Lijtweg, omdat de Flo- de al eens eerder gedane suggestie enkele bemerkingen over de regeling. De raad ging akkoord met een kre diet van f. 3500,- voor de organisatie van een kindervakantieweek. VVD-er raschool daarvan ernstig nadeel ondervinden. Hij kon het pleit evi wel niet winnen want 'n voorstel i bordjes met plattegronden te Cleton vroeg zich evenwel af of 1 V. Lookeren Campagnie (D de exploitatie 11- brengen weer aan de orde te stellen, dergelijke activiteit in Oegstgeest wel De gemeenschappelijke regeling voor zinvol was. Hij vond zo iets zeker op De Kempenaerstraatdie over een poosje meer het uiterlijk van een promena de zal hébben gekregen. (Foto Jan Holvast) dokterstelefbon 22222 (wijkzusters Th. Markman, Ambonstraat 34, 25810 en H. Vodegel, Valdezstraat 5 30864) Eerste paasdag dokter toch die parkeerplaats giebedrijf werd aanvaard', zij het met zijn plaats in stadswijken. Hoe kan jiertijds men nagaan of er hier gebruik van rno" zal worden gemaakt door kinderen van minder draagkrachtige ouders. Er ontstond een soort spraakverwarring over „gewone" kinderen en kinde ren van beter gesitueerden, waarbij P.v.d.A.-ers en VVD-ers elkaar een beetje vreemd aankeken. Enfin het kinderfeest gaat door. Met de uitbreiding van de open bare bibliotheek is een bedrag ge moeid dat helaas veel te hoog zal worden. Daarom moest op voorstel van 'dat apr11 iS R. en w het. tot. He onvervulbare met ae vertrouwelijke gesprekken aat bridged...^ voorzieningen worden getrof- ganisatie daarvan f nMn werden dan 6 zoveel te doen geweest dat men het jammer vond, dat kosten maken ten behoeve van dit pand weer nodig is. Er is bij de ver bouw een fout gemaakt bij het ge lui ddichtmaken van de spreekkamers. De bezwaren van VVD-zijde leken erop alsof men uit bezuinigingsover wegingen bewust kosten had willen drukken, wat door de voorzitter met beslistheid van de hand was gewezen. De gehorigheid naar buiten van deze spreekkamers was niet te voorzien dringend nodig in verband Haan, Duivenvoordestraat week rond 30 gramma opgesteld. Van 25 t/m 1 uitvoerig pro- geestlaan. De kleuters worden 51390 (wijkzuster C. Meyboom, H. Tromplaan 228, tel. 5548( 54500) Voorschoten 21/22 april dokter Kostense, Voorstraat 23, tel. 2493 zondheidscentrum. Wijngaardelaan) Leiderdorp Eerste paasdag doktei Kemme, Gansstraat 2, tel. 44898, t« de paasdag dokter G. A. de Brui Hoofdstraat 8, tel. 22208 (wijkzuster v. d. Kley, Burggravenlaan 190, tel. 33773) Apothekers De avond-, nacht- wordt tot tweede paasdag, 's ochte wacht op de tijden die de toegangs- WARMOND Voor de uitvoering van het in voorbereiding zijnde be stemmingsplan "Endepoel II" meet de gemeente Warmond 518,60 ha bol lenland, grasland en water, kopen. Over de koopsom van f 210.350 is met de eigenaresse overeenstemming bereikt. B. en W. achten deze koop som aanvaardbaar en stellen de raad voor het besluit tot aankoop te ne men. B. en W. stellen voor de gron den in te brengen in het grond- en zandwinningsbedrij fWel wordt hier bij uitdrukkelijk de voorwaarde ge steld, dat de Stichting Mariënhaven een claim krijgt op een zodanig deel van het aantal te bouwen woningen, dat de huisvesting van getrouwd en ongetrouwd personeel voldoende ge waarborgd is. Warmunda Het bestuur van de rk sportver eniging 'Warmunda" heeft ge vraagd het clubgebouw op het sport veld "Overbos" te mogen verbouwen en vergroten. De uitbreiding en ver betering van het clubgebouw zal be staan uit een vergroting van de be stuurskamer en keuken annex buffet, uitbreiding toiletpartijen, aanbren gen hal en verbetering van de ge meenschapsruimte. De nodige wer ken zullen grotendeels in eigen be heer worden uitgevoerd. B. en W. stellen voor hiertoe toestemming te verlenen. Deze voorstellen zullen door de Warmondse raad in de vergadering Willibrord- cantorij 22 april op tv OEGSTGEEST De opname die het IKOR maakte van de Willibrord- cantorij in het Groene Kerkje, zal niet op zondag 29 april worden uit gezonden maar op eerste april) van 26 april worden behandeld. De rest van de agenda ziet er als volgt uit: Agenda Voorstel tot het indienen van bezwaren tegen het ontwerp-Streek- plan Plassengebied beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van 2 nieuwe borden voor de basisschool "De Leerhoeve"; beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van een niveau-cursus rekenen 4e leerjaar voor de bassisschool "De Leerhoeve"; voorstel tot beschikbaarstel ling van een aanvullende subsidie t.b.v. het jeugdconcert; wijziging van de "Verordening subsidiëring gondsdienston der wijs' aanwijzing van een lid en een plaatsvervangend lid van de Com missie van beheer van de Logope dische Dienst; nota ontwerp Gemeenschappe lijke regeling Gewest Leiden; aankoop van percelen grond, gelegen in het in voorbereiding zijn de bestemmingsplan "Endepoel II"; het verlenen van schadever goedingen i.vjn. pachtontbindingen uitbreiding van het aan de RKSV "Warmunda" verleende redht van opstal beschikbaarstelling van een krediet voor het aanbrengen van noodzakelijke voorzieningen aan de woning Burg. Ketelaarstraat no. 25; verlenen van machtiging tot betaalbaarstelling van reeds gemaak te kosten toezicht zandwinning; voorstel tot vaststelling van de 26e begrotingswijziging 1973; vaststelling begrotingswijzigin gen 1970; ingekomen stukken en mede delingen inzake plan "Zwanburg". het tot de onvervulbare afgewezen worden. Met een bloedend hart moest de raad wel vol gen. Iedere fractie had die uitbrei ding graag gezien en er werd bij B. en W. aangedrongen of er t.z.t. toch nog ergens een mogelijkheid is. Men wilde in geen geval dat er nu een streep onder wordt gezet en dat er zo mogelijk verder wordt gepraat met het Rijnlands Lyceum, waarvan de bibliotheek een deel uitmaakt. Ten slotte nog een hangijzer: ver bouw Wilhelminapark 21. Er is over half acht een Oranje- bridgedrive in het Dorpshuis. De or- handen van Leiderdorpse Bridgeclub, con tactman P. v.d. Bijl, Raaphorst 6, tel. 26860. Op 30 april is er 's avonds nog een drive. Op Koninginnedag, 30 april is er 's morgens om kwart voor ne- aubade bij het gemeente- huis door de klassen 1 t/m 3 van de cup! Om 2 oo..jplaatselijke basisscholen. Vanaf half strijd Velocitas 1 tegen Olympiaan dag als Witte Donderdag. Dat zal de tien beginnen de kinderspelen op het uit Den Haag op het Velocitaster- voorko- sportterrein aan de Hoogmadeseweg van de voor de klassen 3, 4 en 5 der basis- Rondvraag Bij de rondvraag vroeg mevr. Gouver- 1S e: neur (KVP) er aandacht voor dat niet &en iedereen graag vergadert op sommige belangrijke bezinnings- tien is er ook kinderkermis voor de klasse 1 en 2 van de basisscholen in Het Dorpshuis. Om 12 uur precies begint het R.C.L voetbal-pupillen-toernooi voor D, E en F junioren op het terrein van RCL in de Bloemerd. Er wordt gespeeld om de wisselbeker van de Oranje vereniging, zo groot als de Europa- begint de korfbalwed- m Lange Mare 110, apotk ;en. Leidseweg 66 Breest Smallenburg, Loevestei clerdorp, op zaterdag r apotheek Oe( 8. Van maanc t vrijdag door Doeza-apotb Doezastraat 31 en Van Breest lenburg, Loevestein 6 Leiderdorp, SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die In t verkeren bereikbaar n acht uur n.m tot vm doorlopend ln het weeke a.w.z van vrlldag acht uur n.m maandag acht uur v.m Pi eerste jaren wel niet men was het commentaar voorzitter. LEIDEN Het bruidspaar Van Waveren-Colpa kon voor de huivelijksvoltrekking niet naar het stadhuis omdat de bruidegom tijdens de hevige storm een scheenbeenbreuk had opgelopen. De ambtenaar van de burgerlijke stand kwam toen naar het bruidspaar om het jonge paar in de echt te verbinden. (Foto Jan Holvast) scholen. Half tien is er dan kleuter- der basisscholen in het gemeentelijk kermis voor alle leerlingen van de wandelpark "De Houtkamp". Deze zeskamp bestaat uit de volgende on derdelen: 1. Zeepkistenrace. 2. Mast- klimmen. 3. Estafette spekhappen. 4. Estafette ballonprikken op even- wichtsbalk. 5. Touwtrekken. 6. Hinder nisrace met blokken. De deelnemers worden op school aangewezen. Deze zeskamp is om ca 4 uur afge lopen zodat de kinderen eventueel nog kunnen deelnemen aan de pres tatieloop van 5 kilometer. Om 3 uur is er dan nog een voetbalwedstrijd van R.C.L. (gecombineerd elftal) te gen UMIT/U.M.L. (buitenlandse- werknemers) op het R.C.L. terrein de Bloemerd. Om 5 uur gaat de vierde prestatieloop over 5 kilometer van start. (Organisatie Sportschool van Houdt). De.elname voor iedereen van af de leeftijd van 7 jaar. Ieder die binnen de gestelde tijd binnenkomt ontvangt een fraaie herinneringsme daille thuisbezorgd. Start en finish: Van Diepeningenlaan ter hoogte van winkelcentrum Santhorst. Meldings adressen Sportschool Van Houdt, Luykendreef 1, (Binnenhof), Kapsa lon Minnée Van Diepeningenlaan 21 en Liethorps Boeckhuys, Hoogma deseweg 13. Om acht uur begint de grote bingo-avond in een der zalen van de Scheppingskerk. Toegang vrij. Er zijn schitterende prijzen te winnen. De oranjedag wordt besloten met 'n groot avondfeest op het kermister rein. Vogelasiel 1 Paulownastraat 15 Leid de- en uitgeputte vogels Release Hulpverleningsdienst Release: f Rijn 20a tel 24555. Ma t/m i bovendien dinsd Koord-studio Koord-studio, gewoon huls wone mensen met gewone er ne vragen Hooigracht 52a. telefo informatie dagelijks Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leic Aanvrugeo auip oejai Aanvragen voor naive dag' ,erkerkelljke ipletamgsschool clnsverzorging, Rtlnsburgerwen 53336. Kinderopvang Wetswinkeltje Donderdag in Zoeterwoudse raad Adres Lelds Volksbuis Apotbt ctllk 33 Openlngstljdt-n dagelijks 10 uur voorm tot 1 uur nam (be maandag) DagalUks ns de kantoon ■dagavond vai maart gesloten. e I OEGSTGEEST Een automobilis te uit Oegstgeest verleende gistermid dag bij het oversteken van de Lange Voort, vanaf de Hofbroucklaan, geen voorrang aan een over de Lange Voort rijdende vrachtwagen. De vrachtwagen pakte de personenauto, waarin behalve de bestuurster ook drie kinderen zaten, in de flank. De auto sloeg over de kop, maar de in zittenden kwamen er wonderwel goed af met alleen wat lichte verwondin gen. ZOETER WO UDE Het bestuur van de „Stichting Kinderspeelzalen'" Zoeterwoude heeft gewaagd in aan merking te mogen komen voor sub sidie van de exploitatie van de „speelzaal". De speelzaal is in 1972 door gemiddeld 17 kinderen per och tend bezocht, waaruit blijkt, dat het werk van de stichting in een be hoefte voorziet. Uit de exploitatierekening 1972 blijkt, dat deze sluitend is gemaakt door over het reservefonds, f 500, en over de algemene reserve tot een bedrag van f 193,58 te beschikken. Zonder subsidiëring loopt het voortbestaan van het werk van de stichting gevaar. De tarieven voor 1972 liggen al op een behoorlijk peil, namelijk f 3,30 per ochtend en de helft ervan bij verzuim. Bezuinigin gen zijn niet verantwoord en reserves nauwelijks aanwezig. B. en W. zijn van mening, dat het bestaan van een speelzaal, afgezien van het praktisch nut voor de ouders, vooral een ontwikkelingsas pect voor de kinderen heeft en dat het voortbestaan van de stichting daarom in het belang van de ge meente moet worden geacht. Het college is nu van mening, dat niet geheel mag worden uitgegaan van het principe „selfsupporting", alhoewel het tekort wel binnen rede lijke grenzen moet blijven. In ver band hiermee moet de subsidiëring van jaar tot jaar te worden bezien B. en W. stelen voor om aan de „Stichting Kinderspeelzalen" over het jaar 1972 een subsidie te verle nen ter grootte vaar het nadelig saldo zonder beschikking over reserves van f 693,58. Om de verkeersveiligheid te verho gen zal: het wegverkeer op de Noordbuurt- seweg voorrang hebben op dat van de Weidelaan; het wegverkeer op de Noordbuurt- seweg voorrang hebben op het verkeer, komende vanaf de doodlopende weg, waaraan zich de telefooncentrale bevindt en die uitmondt op genoemde Noord- buurtseweg aan de zuidzijde van de Loethe een parkeerverbod worden inge steld; Deze voorstellen en onderstaande agenda zullen in de Zoeterwoudse raad van donderdag 26 april worden behandeld. Agenda Voorstel van burgemeester en wethouders tot het instellen van een commissie tuin-be oordeling. Verkoop van de oostelijke helft van de gedempte Rijnegommer- sloot aan de eigenaren van de woningen aan de oostelijke helft van de Rijnegommerstraat. Beschikbaarstellén van een kre- diet ten behoeve van het aan brengen van verbeteringen aan het pand Bemhai-dstraat 13. Subsidieverlening over 1972 ten behoeve van de Stichting Kin derspeelzalen Zoeterwoude-Dorp. Diverse verkeersmaatregelen. Verlenen van medewerking ex artikel 72 van de Lager-Onder- wijswet 1920 ten behoeve van de r.k. scholen voor basisonderwijs St. Aloysius en Sjaloom. Diverse voorbereidingsbesluiten ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Vaststellen van een riolerings- en wijziging van de lozingsverorde ning. Betuigen van adhesie aan een be sluit van de raad van de gemeen te Alkemade inzake handhaving van de Leidse veemarkt. Alsvoren tot het toetreden tot de Regeling Gewest Leiden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 64 Giro 57055 TelefooD redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f W Kwartaalabonnement f 29.4* Per post f Losse Qummers f 0.4< Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bij au ton» tlsche overschrijving geen adini' nlstratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2