^eyenoord niet loor Telstar geïnspireerd: 2-0 Sponsor voor biljartbond Fedor den Hertog mag v V APPIE HAPPIE Been beginfase van competitieduel bezienswaardig Mukerjea traint Daviscupteam KOERSEN OP DUINDIGT Sporttoto AKPERDAG 19 APRIL 1973 SPORT ADVERTENTIE mogelijkheid van Monne de réér even later, toen hij na hoekschop van Hans Jonker mmerd overkopte. „Die gemis- nsen," Jammerde trainer Jan iter. ulpzaarn toen al steunde Feyenoord op snfortabele 20, ook toen nog akte het sterk uitgedunde le- zich met de snelle treffers en iet niet te beroerd behulpzaam beneden te komen om de ren" ballen terug te werpen de afrastering. lers leefde zich heer- ot in die veelbelovende be gin - Al in de eerste minuut besloot de Jong een rush met een mal die maar net naast ging. Ressel copieerde zijn actie ainuut later. En weer een mi- daarna remde Hans Driessen jende Theo de Jong op een die arbiter Keizer Juist bui- xt strafschopgebied bestrafte, romme vrije trap van Wim Hanegem bleek niettemin toe voor 10. Jan Rab nader - „Natuurlijk een fraai doel- maar ik blijf erbij, dat er uit ïije trap nooit gescoord mag V 'oo: fc. reel A CS nog hunkerde Feyenoord naar verdrukte het Telstar op een Feyenoord dat zelf wil- essel mocht toen nog te lang met zijn voorzet, waardoor van Egmond alsnog kon on- lien. Tot de achttiende mi- het moment waarop Theo de via de paal voor 20 ie. Het bleek de aankondi- van bijna zeventig minuten ing, waarin Telsar volop de om de marge te ver at na acht minuten in het bedrijf ook leek aan te grij- «n Kees van Kooten na een situatie plotseling in bal- iwam een goal scoorde. Daar- Iging het arbiter Keizer even- -;t, dat de door Israel wegge- bal keihard via het hoofd ivaller Bond (voor Monne de Ioor Telstars zwaarlijvige spits de, waardoor Keizer de tref- :ht wegens buitenspel annu- Niettemin voelde Kees van zich Naderhand misdeeld bt de bal bij kwam, werd-ie r Israel of Schneider aange- Waarbij hij aan het feit ging. dat hij toen reeds in hpelpositie verkeerde. eerd i Telstar nog talloze kansen en kreeg aangeboden om >ij te sluipen. Maar zelfs een verkeerd weggestompte waaraan Treytel zich schul pte, bleek nog een te gering t|e om van te profiteren. En wegvallen van Wim Jansen („Ik had last van mijn ees"> sterkte Telstar on- sde in zijn doortastendheid, ■gunde" Feyenoord zichzelf mooiste kans op de valreep, fristensen en Schneider el anden in een één-twee, die Jelijk door Fred André op ris- werd onderbroken, ïmlddels druilerige regentje Kuip toen al veranderd in «t en verlaten oord, dat gis- :i' slechts even. heel even als strijdtoneel had dienst ge- •FC Twente 0—1. PSV—FC werd gisteravond in Eindho- SOOO toeschouwers) een aan- Ske partij met de thuisclub to de tweede helft het meest fcnval.. De Twentenaren kon snel een meer afwachtende I aannemen en deden dit vak- omdat het de sterk spelende aanwezige middenvelder 1TERDAM Terwijl de striemende regen neerkletterde in de kille Kuip beloerde sterk uitgedund legioen, dat volgens informatie uit een bijna ongeloofwaardig aan- van 17.000 niet zelden honende bezoekers bestond, de nauwelijks bezienswaardige petitietweekamp tussen Feyenoord en Telstar. In feite roept het duel slechts herbi ggen op aan de eerste twintig minuten, omdat Feyenoord in die periode zich vol de vrijheid verwierf maar ook kreeg om Telstar tot 20 onder te drukken. Ier ging het niet, omdat het niet hoefde. q idat Telstar naliet verveeld oord enigszins te inspireren rat naderbij te kruipen. Waar liet alleen door eigen toedoen, iook door Feyenoord zelf in de inheid werd gesteld. Zoals t de Wit, die na een half uur verlegen inknalde en zoals ivan Essen enkele minuten la- waterkoude knuisten van Ed- Treytel beroerde. Nog fraaier Geschil tussen KNWU en sponsor Voetbal Voor de eerste divisie van de Engelse league zijn gister avond de volgende wedstrijden ge speeld: Leeds UnitedManchester United 01, Manchester CityNew castle United 20. Tottenham Hot spur—Derby County 1—0. DORDRECHT Misschien had Fedor den Hertog zijn 27ste verjaardag anders voorgesteld. Want de aangekondigde feest dag werd gisteravond overschaduwd door het bericht, dat KNWU's grootste ambassadeur bij de amateurwielrenners niet naar PraagWarschauBerlijn gaat. Reden van deze voor Fe dor trieste afwijzing is een dreigend geschil tussen sponsor Frisol en de wielrenunie. De nationale bond, die eerder een verzoek van Den Hertog om naar de Vredeskoers te gaan af wees, omdat gelijktijdig in eigen land Olympia's Ronde door Nederland wordt gehouden, verhoorde dit jaar wel zijn smeek bede. Toch zal Den Hertog zich niet kun nen meten in de confrontatie met de Oostbloklanden. De Dordtse benzi nemaatschappij, die Den Hertog sponsort, wenst hem niet af te staan voor de Vredeskoers. „Na on derling overleg" weet directeur Nico de Vries „hebben we besloten Fedor niet alleen te laten gaan. Wij heb ben de unie aangeboden met onze ploeg deel te nemen". Een aanbod, dat door de KNWU niet wordt geaccepteerd. Na de voorbereidingen wordt het plan niet meer teruggedraaid. Ook al stelde Frisol, dat het als nationale ploeg wil optreden (wat vaker met spon sors voorkomt), en dat het de in schrijving voor Olympia's ronde, Binnenhof prijs: 1. Lestavil (T. Kooy- man) 1.28.6, 2. Kid Maaldrift, 3. Leon van Ymuiden. Toto: winn f 4.70, pl 1.90, 1.90, 1.50, koppel 6.40, trio 239.10. Voorhoutprijs: 1. Jannemarle (P. E. Bron) 1.25.1, 2. Kwita Norma, 3. Khan du coq d'Qr. Toto: winn f 20.60, pl 2.90, 2.50, 4.50, koppel 8.-. Buitenhofprijs: 1. Kim Six L (A. Harmsen) 1.26.6, 2. Kwik V ,3. Ky- thera J. Toto: winn f23.70, pl 4.10, 5.10, 3.20, koppel 6.50, trio 1097.50. Wanettoprijs: 1. Rebel des Monts <P. Hallam), 2. Mano River, 3. Dark Horse. Toto: winn f5.80, pl 1.50, 1.40, 1.30, koppel 7.70. Benoordenhoutprijs1. Intrepid Girl (A. Harmsen) 1.23.2, 2. Ivoor S 3. Ha- ja Westlandia. Toto: winn f 12.50, pl 3.10, 3.60, 1„70, koppel 10.-, trio 1685.90. Bezuidenhoutprijs leerlingen: 1. Gra tie Norton (H. Dassen) 1.25.2, 2. Ivon- ne Hannover, 3. Indra Shadow. Toto: winn f 10.60, pl 2.10, 2.-, 1.60, koppel 4.20. Archipelprijs: 1. Kstara Woelwater w.p. v. d. Pijl) 1.23.7, 2. Jean Bui tenzorg, 3. Jessie Pepper, Janneke Prinses Merrygoprijs 1. Rock Aldis (mej. M. Ooms) 2. Dizi, 3. Whangee. Toto: winn f 9.50, pl 3.10, 2.60, 2.60, koppel 21.60, trio 1.485,10. Mariahoeveprijs: 1. Hero Hollandia <W. van Dalen i 1.23.6, 2. Igor M, 3. Ivanovna Heather. Toto: winn 3.-. pl 2.-, 3.-. koppel 17.60. Totalisator-omzet f 241.7746.-. waaraan men nu niet kan deel ne men, toch wii betalen. ..Wij zien geen enkele noodzaak om ons plan te wijzigen", bedenkt Bas Goud. de voorzitter van de sectie wedstrijdwezen van de Sportcom- missie. „We kunnen moeilijk een besluit terugdraaien. Er zijn renners benaderd die al hebben toegezegd. Op onze oproep voor begeleiders is positief gereageerd. Het is een mooi aanbod, dat eerder had moeten ko men, niet als er een besluit is geno men". Een uitspraak, die Nico de Vries bestrijd. „De heer Middelink, die enkele maanden geleden bij mij thuis is geweest, heb ik het toen al gezegd. Ook heeft Piet Liebregts, onze ploegleider, met Ceos Priem een bezoek aan Middelink gebracht, waar het ook ter sprake is geweest. Dus men kan nooit zeggen, dat er niet eerder over is gesproken". Frisol blijft nu in Nederland, om met de sterkste formatie, dus met Den Hertog en Cees Priem, Olym pia's Ronde te rijden. Want de Vries wenst geen splitsing. Waar door Den Hertogs luchtkasteel gis teravond als een zeepbel uiteenspatte. „Ik heb Olympia's ronde al zeven maal gereden", lispelt Den Hertog enigszins verslagen. „Het is net een loterij. Natuurlijk, ik kan niet al te veel zeggen. Want prestaties heb ik dit Jaar nog niet geleverd. Nu suk kel ik weer met een peesontsteking, nadat ik ook met m'n darmen heb ge tobt". Den Hertog wijt dat aan zijn avon- tuurtocht uit Spanje, die helemaal verkeerd is uitgevallen. „Zoiets deed ik elk Jaar. Maar het slechte weer en het eten hebben me danig in de war gebracht. Het betekent, dat ik nu nog elke koers op m'n tandvlees rijd" Een situatie, die coach Middelink ook in het laatste gesprek met Fri sals directeur aansneed. Maar waar van De Vries niets wil horen. Hij: „Inderdaad, Fedor rijdt nog niet best, maar niemand weet hoe het in mei zal gaan. Eigenlijk is het belachelijk, want er is Fedor ge zegd, dat hij inspraak zou krijgen als de ploeg samengesteld moest worden. Het is duidelijk dat de DEN HAAG Het Nederlandse Daviscupteam (Jan Hordijk. Niek Fleury en Fred Hemmes', dat op 2. 3 en 4 mei a.s. voor de eerste ronde van de Europese zone tegen Israël uitkomt, zal geen officiële oefenwed strijd spelen. De KNLTB heeft hier toe vergeefs aangeklopt bij België en West-Duitsland. Wel zal een spar ringpartner worden aangetrokken. Het is de 31-jarige Indiase David- cup-speler Jaideep Mukerjea, die op 24, 25 en 26 april aanstaande op de Metsbanen in Scheveningen met de Nederlandse spelers zal trainen. Indien Nederland de wedtrijd tegen Israël wint. kan ons land in de tweede ronde (in eigen land tegen hoogstwaarschijnlijk Roemenië» re kenen op de steun van Tom Okker. t I PPM ft./: Wim van Hanegem stuurt Feyenoord naar 10. De fraaie vrije trap dwarrelt over de Telstar-muur en treft doel Beeld uit het duel PSV—FC Tioente. Jan Jeu ring i rechtsstrandt ap een PSV-verdediger. Notten al na zes minuten was gelukt met een feilloos schot PSV-doelman Van Beveren kansloos te verslaan. Onder leiding van de zich niet spa rende Hoekema trachtte PSV in de resterende tijd de gelijkmaker te for ceren, maar dat lukte niet. FC GroningenNAC 10. Het met iets meer inzet spelende FC Gronin gen heeft de inhaalwedstrijd tegen NAC met 10 gewonnen door een doelpunt van Gritter een kwartier na het begin. Het was een matte en sfeerloze vertoning in het kille Oos- terparkstadion voor 7.500 toeschou wers. AJax 29 26 0 3 52 89-15 Feyenoord 29 23 3 3 49 74-23 Sparta 29 18 5 6 41 74-30 FC Twente 29 18 5 6 41 43-21 Den Haag 29 15 8 6 38 41-26 PSV 29 13 7 9 33 41-31 MVV 29 11 8 10 30 40-35 Amsterdam 29 11 6 12 28 41-42 Utrecht 29 11 6 12 28 39-47 NEC 29 8 9 12 25 33-41 Telstar 29 11 3 15 25 33-42 Haarlem 29 8 8 13 24 35-46 AZ '67 29 8 7 14 23 30-49 Go Ahead E 29 7 7 15 21 26-45 Groningen 29 5 11 13 21 29-54 NAC 29 5 7 17 17 21-50 Den Bosch 29 3 7 19 13 17-61 Excelsior 29 3 7 19 13 16-64 EERSTE DIVISIE Roda JC won gisteravond in Kerk- rade de inhaalwedstrijd tegen SW met 21 en plaatste zich daarmee aan de kop van de ranglijst in de eerste divisie. Scoreverloop: 7. Coolen 10, 30. Coolen 20, 56. v. d. Korput 21. Scheidsrechter Verwey. Toeschou wers 5.000. DEN HAAG De vijf winnaars van sporttoto 40 van 14 en 15 april zullen elk bruto f27.344,60 ontvan gen. De cijfers van deze toto zijn: Eerste prijs: 5 winnaars, die elk bruto f 27.344.60 ontvangen. Tweede prijs: 478 winnaars, die per kolom f 286 ontvangen. Derde prijs: 5854 winnaars, die per kolom f23.30 ontvangen. De premie ten bedrage van bruto f 136.723,01 wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 9 mei a.s. bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. Fedor den Hertog ploeg voor de Vredeskoers, waar hij al twee jaar vaai droomt, nu al is samengesteld". Wat Joop Middelink beaamt. „We kunnen echt wel een representatieve nationale ploeg op de been brengen, ook al wordt Olympia's ronde verre den. Wie worden afgevaardigd, kan ik nog niet zeggen, omdat nog niet elke renner het definitief weet". Amsterdam De Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond is in navol ging van zovele andere sportbonden er toe overgegaan om een sponsor aan te trekken, waardoor deze bond in staat wordt gesteld een aantal wensen te verwezenlijken. De KNBB is een contract van drie jaar aange gaan met Heerkens Automation BV, een firma waarbij intussen compu ter-specialist Willie Steures in dienst is getreden. Deze bv zal in de komende drie Jaar tenminste 90.000 gulden in de biljarterij steken, welk bedrag zal worden ondergebracht in een speci aal daarvoor opgerichte stichting, die een reservefonds zal kweken voor de eventuele periodes zonder sponsor. Maar op een gisteren in Am sterdam gehouden persconferentie zei KNBB-voorzitter Frans Schim mel geen zorgen te hebben in deze richting. "Na de eerste berichten over de sponsoring van de KNBB zijn we al door diverse firma's opge beld met de vraag of zij kunnen meedoen". Het geld van sponsor Heerkens zal ondermeer worden gebruikt voor ex tra trainingen en toernooien voor een intussen ingestelde kernploeg, waarvan Hans Vultink, Christ van der Smissen, Willie Steures, Jean en Rini van Bracht en als reserve Piet Vet deel uitmaken. Daarbij denkt de KNBB aan het in stellen van een Jaarlijks kampioen schap individuele pentathlon. De leden van deze kernploeg krij gen tal van financiële voordeeltjes. Zo zullen zij in plaats van de gebrui kelijke treinvergoedingen van nu af kilometervergoedingen op basis van de ANWB-cijfers krijgen en ook zal aan hen voor de trainingen en extra toernooien een aanmerkelijk hogere dagvergoeding (het volgens de Eu ropese bond toegestand maximum is 75 gulden per dag) krijgen. De leden van de kerngroep, die eventu eel uitgebreid kan worden tot acht a tien man, hebben wel de verplich ting op zich genomen voor zoveel mogelijk nationale kampioenschap pen in te schrijven. De trainingen zullen op Papendal worden gehouden onder leiding van de Belgische grootmeesters René Vingerhoed en Tonnie Schrauwen. Ook zal ruimere aandacht kunnen worden besteed aan de zogenaamde subtop, voornamelijk bestaande uit jongere spelers. Door deze sponso ring vrijgekomen gelden zullen ten slotte door de KNBB de vergoedin gen voor de nationale kampioen- chappen in de ereklasse kunnen wor den opgetrokken. Maar Middelinks plan raakt Fedor den Hertog nog niet. De mysterieu ze coureur, die vorig jaar de Tour de '1 Avenir won en beslist geen voornemens heeft om naar de be roepsrenners over te stappen, wor stelt momenteel met zichzelf. „Het is heel erg jammer. Soms word ik weieens onverschillig. Ik zie het dan allemaal niet meer zo zitten. Vooral als je probeert er veel voor te

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 21