oordesS 3 daagse sparthuis centrum Jonden schorten stakingen p voor nieuw topoverle; Tien jaar geeist voor doden man Eerste Kamer verwerpt opheffing Diepenveen Ook lt.-generaal IJsselstein met ontslag bedreigd =55^ 42,75 39,75 t. 16/ eiging in zuivel afgewend door verdeeldheid Vragen over tandheel- I) 1 Is jl 1 kundige toestand in Leiden en Zaanstreek RAADSLEDEN TEGEN NAAKT IN ASSEN Man probeerde auto te redden Burger en Ruppert helpen duo 'formeren' Wonderlijk \nlmiddel voor vakman en gezin Koninkrijkscommissie wurger van Wedden om'nfles u - i i whisky, hall jaar uitgesteld datu VAT 69 lekkerder vindt? jongetje krijgt t.b.r. ijitciale aanbiedingen gelden tot en met a.s. zaterdag. terrasstoel Een stoel die mooi blijft. Luxe houten terrasstoel, die, omdat de latten van rugleuning en zitting sierlijk zijn gebogen, niet alleen voortreffelijk zit, maar ook elegant is om uw tuin, terras of balkon te tooien. Fraaie weerbestendig, wit gelakte uitvoering. Catalogusprijs 65, 3 daagse voordeelprijs yf opvouwbaar veertjesbed met verstelbaar hoofdeind. Sterk .en komfortabel. Praktisch om thuis op te zonnen en voor logées. Ook een tal kampeerbed. Catalogusprijs 28,50 24,50 trainingsschoenen voor vakantie en vrije tijd ademende canvas licht in gewicht onvoorstelbaar laag in prijs Catalogusprijs 7,90 p.pr. QQ 3 daagse voordeelprijs In Sliedrecht, De Meern en Gronin gen uitsluitend camping-artikelen-. Tel./Schr. bestellingen en/of bezor- ^^/^^mgjTleMnogelijk^^ helanca trainingspakken goed wasbaar «prachtige kleuren ongelooflijk voordelig Catalogusprijs mt. 4-7 49,75 Voordeel 3 daagse-prijs •^Catalogusprijs mt. 8 51,75 Voordeel Jt A 7 3 daagse-prijs ff,"? "N/'vrijetijds- denimpak met rits en borst zakken. Mt. 46 t/m 54 Catalogusprijs 79,- 3 daagse voordeelprijs ip' picknickkoffers r met uitgebreide inhoud voor 4 en 6 personen I handige boxen met praktische draagriem I 6pers.Cata!oguspr84.50 j (ijp, .oordeels 69,50 ZJI1 4 pers- IP Cataloguspr 46,50 1 3 daagse voordeelprijs oei©©i LEIDEN: BREESTRAAT 93 ECHT De stakingsacties van de industriebonden voorlopig van de baan. Om nieuw topoverleg in het nde cao-conflict in alle rust te laten verlopen besloten iden de stakingsacties op te schorten tot 1 mei. Mor- beginnen werkgevers en industriebonden in Den |aan hernieuwd overleg. 455 'r belangrijke wending in het conflict kwam tot stand op sf van de drie industriebon- daarmee de oproep van SER ;r drs. J. W. de Pous aan het conflict betrokken par- m weer aan de overlegtafel thijnen honoreerden. Groenevelt, voorzitter van de ~-|riebond-NVV, verklaarde na- bonden dat zij met dit ief hun goede wil hebben ge- "Wij hopen dat de werkge- uitnodiging tot een ge- eren serieus willen beoordelen bereid zijn om tot overeen- te komen", tanden beschouwen het "Paas- een afkoelings-periode. etlecentrum van de bonden in igen blijft intact. De bonden echter dat het per 1 mei kan opgeheven. Naar een ru tting hebben de acties de »t nu toe zo'n vijftien mil- ilden gekost. dreiging- van een zuivelstaking *ks Pasen is nagenoeg afge- door nieuw verdeeldheid tus- vier vakbonden in deze sec voedingsbond NW en de ritbond-CNV besloten gister- de ultimatums aan een lan- zuivelfabrieken op te ra. De voedingsbond en de rlebond van het NKV hand- voorlopig de ultimatums, deze bonden kunnen alleen I actie overgaan. iet zuiveloverleg hebben de evers nieuwe voorstellen ge- dle echter niet bekend werden kt, "Het verschil, dat al klein kleiner geworden" al- R. Zijlstra, voorzitter van de ilijke Nederlandse Zuivelbond lat een goede kans dat ig een akkoord in de zuivel ibereikt. ADVERTENTIE Vella hairspray de long size bus. wart/grijze bus: voor Ofmale versteviging, koen/grijze bus: voor Wra versteviging. 5,05 Toponderhandelaar Cees Schelling van de zuivelbonden ontkende met klem dat het opschorten van de ul timatums verband zou houden met de opvattingen van de afgetreden voorzitter, Sake van der Ploeg. Dit besluit was al genomen, aldus Schel ling. Van der Ploeg wilde het be sluit maandag al bekend maken en dat weigerde het bondsbestuur op aandrang van de onderhandelaars. Psychiatiische patient zaait paniek met rit in kraanwagen HAARLEMMERMEER Een psychiatrische patiënt met proef verlof heeft gisteren paniek gezaaid in Haarlemmermeer door een wild west-rit te maken met een kraanwa- gen. De man reed door stoplichten en passeerde rakelings auto's en 'n autobus. Bij een autosloperij stopte hy. Het kostte de politie veel moei te de man te overreden om uit de oabime te komen. Later werd hij naar de psychiatrische inrichting in Beninebroek gebracht, waar hij al sinds enige tijd werd Verpleegd. ASSEN De burgemeester van Assen moet er voor zorgen dat zijn stad behouden blijft van "zedelijk milieubederf". Dat is de mening van twee GPV-raadsleden in Assen, die willen voorkomen dat tijdens de tt-nacht de show van Barend Ser vet wordt uitgevoerd en dat een groep Duitse naaktdanseressen op treedt. "Men kan wel hopen het op rellen beluste publiek van de straat te krijgen door gebruik te maken van strijdende middelen, maar geen burgemeester mag uitgaan van de onzedelijke stelling dat het doel de middelen heiligt" .aldus de raadsle den. DEN HAAG Het tweede-kamer lid dr. D. Dolman (PvdA) wil van minister Stuyt van volksgezondheid weten of de tandheelkundige situa tie in Leiden en de Zaanstreek sinds eind februari verbeterd of verslech terd is. In februari heeft minister Stuyt verklaard het ..een ongewen ste toestand" te vinden als in een plaats alleen particulieren nog als patiënt bij een tandarts worden aan genomen, en ziekenfondspatiënten worden geweerd. Dolman vraagt of "de minister zijn tanden wil laten zien en een eigen beleid niet achter de kiezen hou den". "Het is mogelijk dat er naast Lei den en de Zaanstreek nog enkele an dere plaatsen zijn waar de situatie kritiek is", aldus Dolman. Maar wanneer Je vraagt naar de toestand in het hele land krijg Je altijd peh antwoord dat uit vage algemeenhe den bestaat. Daarom heb ik nu Lei den en de Zaanstreek als voorbeel den genoemd. Van deze plaatsen, weet ik zeker dat het voor fendspa tiënten zeer moeilijk is om een tand arts te vinden. De minister moet nu wel een duidelijk antwoord geven" Gesprekken over de cao in het zuivelbedrijf: op foto links de heer Schellink (delegatieleider van de werknemers) en de heer H. Verwoert (AVB-NVV). DEN HAAG (ANP) De Eerste Kamer heeft gisteravond de rege ringsplannen tot opheffing van de gemeente Diepenveen verworpen, Met 23 tegen 44 stemmen wees de senaat het wetsontwerp terug, dat op 14 september door de Tweede Kamer was aangenomen. Tegen het wetsontwerp stemden de meerderheid van de fracties van KVP, PvdA, WD, CHU, D'66, en de fracties van CPN, PPR, en SGP, als mede enkele leden van de ARP. De senaat liet het zwaarst wegen dat de uitbreiding van Deventer met het gebied van Diepenveen niet ver antwoord was, omdat daaraan het natuurgebied Steenbrugge zou moeten worden opgeofferd. Bovendien bleek de Eerste Kamer niet helemaal overtuigd door de prognose van minister Udink over het gat in Deventers woningproduk- tie bij verwerping van het wetsont werp. De minister had de senaat ge waarschuwd dat er een vertraging van op zijn minst vier a vijf Jaar zou optreden, te vertalen in circa 3200 4000 woningen, als alleen het plan Colmschate verder wilde de eerste kamer niet gaan zou worden verwezenlijkt. In het onder Diepenveen vallende dorp Colmschate is de woningbouw ten behoeve van Deventer al begon- ADVERTENTIE VfUA DEN HAAG Ook luitenant-ge neraal G. IJsselstein, bevelhebber der landstrijdkrachten en chef Ge nerale Staf hangt ontslag boven het hoofd. IJsselstein zou dit zelf van premier Biesheuvel te horen hebben gekre gen. Deze kan echter slechts mede werking verlenen als minister De Koster van Defensie ontslag "in het belang van de dienst" voorstelt. De premier veest dat de rust in het leger niet hersteld kan worden door eventueel alleen IJsselstein te genstander, legerkorps-commandant F. E Meijnderts, zijn congé te ge ven. Een door Biesheuvel na een ge sprek met De Koster ingestelde com missie onder leiding van prof. Lang- meijer onderzoekt thans of het ont slaan van Meijnderts "Juist en noodzakelijk" is. IJsselstein had aanvankelijk, sa men met de generaal J. H. Antho- nissen kwartiermeester-generaal en N. Berghuijs (opperofficier per soneel) gesteld: hij eruit of wij er uit. Vier generaals van het legerkorps gaven op hun beurt Meijnderts een moreel steuntje door met ontslag te dreigen in het geval "zijn hoofd moet vallen". Ontslagbrieven zouden er op het ogenblik echter niet bij mi nister De Koster op tafel liggen. ALMELO Een man uit Tub ber gen heeft gisteravond op een met knipperlichten beveiligde overweg vergeefs geprobeerd zijn auto van verplettering te redden. Toen hij op de overweg reed, sloeg de motor van zijn auto af. Meteen begonnen de bellen te rinkelen en de trein die volgde maakte de auto tot puin. De man was de trein tegemoet ge rend en wist de aandacht van de ma chinist te trekken. Deze remde uit voile macht, maar kon het ongeluk niet voorkomen. ZWOLLE Tien jaar gevangenis straf met aftrek en onvoorwaardelij ke terbeschikkingstelling van de re gering heeft de officier van Justitie in Zwolle geeist tegen twee Zwolle naren, die de dood van een man op hun geweten hebben. Op de bewuste avond in mei vorig Jaar sloegen Auke en Harm onder invloed van drank de 42-jarige Bon- DEN HAAG De fractievoorzit ters van de progressieve en christen democratische partijen zullen hoogst waarschijnlijk morgen de arbeid van de informateurs Van Agt en Albeda ter bestudering krijgen. Van hun fiat zal het afhangen of er nog voor Pasen opnieuw een formateur kan worden benoemd, waarbij in Den Haag de eerste gedachten dan weer naar ex-formateur Burger uit gaan. Aan het huidige stuk "werkdocu ment" van Van Agt en Albeda waar in de "hobbels" tussen rood en chris telijk deels moeten worden wegge nomen. wordt eveneens door Burger en ex-informateur Ruppert meege werkt. Toch is men weinig optimistisch over de vraag of het viertal erin zal slagen een soort vóóroprichtingsver gadering van eventuele kandidaat ministers rond te krijgen. Politici noemen de huidige situatie "uiterst moeilijk". Vanmiddag heeft het viertal over het informatie werkstuk een twee de bespreking gevoerd. te tegen de grond. Dat gebeurde in het huis van de vrouw, waar Auke mee samenleefde en Harm in de kost was. Bonte bleef doorzeuren, over drank en zou handtastelijk zijn geworden tegenover de gastvrouw. De mannen sloegen een bierflesje op zijn hoofd kapot en staken hem twee keer met een dolk in de rug. Tegen de morgen gooiden ze het li chaam in de gracht. Maar de dood gewaande Bonte maakte nog zwem bewegingen en probeerde vergeefs de kant te bereiken. De mannen gin gen naar het huis terug om het drinkgelag voort te zetten. ADVERTENTIE Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORION. de in Zwitserland ontwikkelde ééD-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. Voetbal Liverpool kwam giste ren weer een stapje dichter bij het veroveren van de Engelse titel door de uitwedstrijd tegen Coventry City met 12 te winnen. Everton won op eigen terrein met 10 van Chelsea. DEN HAAG Niet eind april, maar pas in september zullen de vier werkgroepen awarin de konink rijkscommissie is opgespitst in Nedelrand bijeenkomen. Zowel de Antillen als Suriname hebben een aantal maanden uitstel gevraagd omdat in beide landen de verkiezin gen voor de deur staan, zo is in Den Haag van welingelichte zijde verno men. De koninkrijkscommissie, die vo rig jaar maart werd ingesteld moet aan de regeringen van de rijksde len adviezen uitbrengen over de toe komstige status van het koninkrijk Na de Jongste (derde) algemene vergadering op de Antillen werd be sloten de commissie in vier werk groepen te splitsen, die eind april en begin mei in Den Haag bijeen zou den komen om een aantal punten na der uit te werken. De commissies zijn over de vol gende onderwerpen verdeeldde eco nomische, sociale en culturele za ken, de nationaliteitskwestie, de de fensie en de buitenlandse betrekkin- en en territoriale kwesties. Op Aru ba en Curacao is men in maart niet tot een afronding van deze nroble- men gekomen Het uitstel tot sep tember betekent, zo wordt vernomen dat het slotadvies zeker een half Jaar tot een Jaar later zal worden uitge bracht en dat de wens van de voor zitter prof. mr. W. de Gaay Fort man sr., die hoopte eind van dit jaar al met een advies te komen, te optimistisch is geweest. UTRECHT De achttienjari ge verwarmingsmonteur D. B. uit Utrecht is door de Utrechtse recht bank veroordeeld tot een Jaar ge vangenisstraf met aftrek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk en ter beschikkingstelling van de regering. De rechtbank achtte bewezen dat de monteur op 7 september van vo rig Jaar de nev-nlarlge Hans van Soest heeft gewurgd. De monteur was een goede kennis van de familie Van Soest. Het heeft maanden geduurd voordat de politie —na het vinden van het lfjkje van de jongen kon aantonen, dat de mon teur de vermoedelijke dader was.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7