Kempenaer straat krijgt een pr omenade-ef f eet Geslaagd badminton- toernooi in Leiden agendi Oegstgeest wil er wel auto's in houden De Krachtpatsers in LAK-theater Theo van der Ploeg tafeltenniskampioen van Zoeterwoude Vergeefse duik naar VIVAXpUPIL vuurwapen had succes Teijlingen laat kansen onbenut Nog vragen in zaak valse- dollardrakkers GEWEST IN LEIDERDORP Dure gooi Zwemdiploma voor vrouw burgemeester Nieuw raadslid Geen grof vuil Goede Vrijdag Burgemeester Detmers gaat jubileren If Waarom stokte brugbouw Nieuwe trainerI OEGSTGEEST Gemeentebestuur en winkeliersvereniging "Oegstgeest Actief" willen van de gelegenheid, dat het weg dek versleten is, gebruik maken om van het gedeelte van De Kempenaerstraat tussen Terweeweg en Geversstraat een soort promenade te maken. Weliswaar zullen de auto's er blijven rijden, maar de parkeergelegenheid wordt kleiner, waardoor de voetganger meer ruimte krijgt. Het is de bedoeling van het brede res in vaste dienst van de openbare trottoir een halve meter af te nemen lagere Floraschool en omaan mevr. lichtgrijze tegels. Voor één zijde van ingang van dezelfde datum eervol de eenrichtingsweg zal een wacht- ontslag te verlenen als leidster verbod worden ingesteld. Aan de an dere kant komt een maximum toege stane parkeertijd van een half uur. Hierdoor gaat de parkeergelegenheid voor 23 autos' verloren, wat de mid denstandsvereniging acht. In de Koninginnelaan tussen de Kempenaerstraat en de Jilianalaan, komt één richting-verkeer voor snel- Ordening. kleuterschool "De Sprinkhaan". Raad bijeen De raad komt donderdagavond aanvaardbaar om half acht bijeen. De agenda tuidt: Voorbereidingsbesluit ex artikel de wet op de Ruimtelijke verkeer. Om het promenadeeffect te verhogen zullen op de hoek van bei de straten voor opheffing van het hoogteverschil tussen trottoir en rij weg brede inritbanden worden toege past. De totale kosten van het werk wor den geraamd op f 116.000, waarvan f 109.000 nodig is voor de reconstruc tiewerkzaamheden en de rest voor uit breiding van de straatverlichting. B. en W. willen het werk financieren, met f 50.000 ten laste van de gewone dienst van 1973, f 14.000 van de gewo ne dienst 1974, f25.000 als uitvave ten laste van de kapitaaldienst en f 20.000 ten laste van de winkeliersver eniging "Oegstgeest Actief". Verlening krediet voor herstel orkaanschade aan hekwerk tennis park "De Krogt". 0 Verbetering le gedeelte van de De Kempenaerstraat. Verordening op de verblijfsge- bouwen. Beroep architectenbureau Kraan en Markslag inzake bebou wing perceel Rijnsburgerweg 46. Verpachtingen. en W. voor het gedeelte tussen Ter weeweg en Laan van Alkemade Hof- dijde te laten, het gedeelte tussen Prinses BeatrixlaanIrefnelaan Hofdijok en het gedeelte tussen Laan van Oud-Poelgeest en Poelgeesterweg Poelgeesterweg. Voorgesteld wordt verder de voor malige brandweergarage aan de Wil lem de Zwdjgerlaan te verhuren aan is onmiddellijk in straat tekenwedstrijden, spuitwed- strijden, kinderkennis, vlettentocht, Bibliotheek subsidie van de stichting Algemene Openbare Bibliotheek. De bibliotheek het Rijnlands Lyceum de accommo datie uitbreiden met circa 800 m2. Voorgesteld wordt mej. E. D. Kleijn van Willigen met ingang van 1 au gustus te benoemen tot onderwijze- ZOETERWOUDE Theo van der Ploeg heeft zijn titel "tafeltennis kampioen van Zoeterwoude", voor een jaar geprolongeerd. In de heren finale van de strijd om de open Zoe- terwoudse tafeltennistitels, versloeg de speler van het Noordwijkse TOV, Henri van Teylingen van PIT'54 met 21—11, 21—12. Die finale werd gespeeld tegen het einde van een lange tafeltennis- dag in het Centrum aan de Schen- kelweg: de 169 partijen die zaterdag op vijf tafels moesten worden af gewerkt duurden bij elkaar langer dan elf uur. Elf uur waarin door gebrek aan belangstelling geen da meskampioenen bekend waren ge worden. maar waarin om de ande re titels wel fel werd gestreden. Zo als in de eindstrijd van het heren dubbelspel. In dat onderonsje van PIT-spelers verloren Henri van Teylingen en de Hongaar Istvan Dobrony van hun tegenstanders Wil van der Salm en Wlm de Eisen met 21—17, 17—21, 19—21. Tijdens de kampioenschappen, waarvoor het startsein 's morgens om 9 uur was gegeven door Effect '54 voorzitter Van der Berg werd Jeanette van der Salm kampioene Verhuur oude brandweergarage Willem de Zwijgerlaan en verlening krediet voor aanschaffing van 2 Mavo-garages. Wijziging naamgeving Hofdijck. Gemeenschappelijke regeling streekenergiebedrijf Rijnland. Verordening rechten repressieve keuringen en vleeskeuringsverorde ning. Instelling wekelijkse markt voor proefperiode. Verlening ontslag. Benoeming onderwijzeres. Aanschaffen van een 2e band recorder en 2 kasten ten behoeve van de Montessorischool. 0 Vaststelling expoitatievergoeding 1972 bijzondere scholen voor glo en blo. Verlening voorschotten op ex- pliotatievergoeding 1973 bijzondere scholen voor glo en blo. Verlening krediet voor organisa tie kindervakantieweek. Uitbreiding van de openbare bi bliotheek aan de Homeruslaan. Wijziging Algemeen Ambtena renreglement. 0 Rechtspositieregelingen voor het personeel van de vrijwillige brand weer. Verlening krediet voor verbouw Wilhelminapark 21. 0 Voorziening in vacature in de middenstandscommissie. OEGSTGEEST Honderden eieren hebben 300 meisjes en jongens zaterdagmiddag boven water ge bracht. De stichting Scouting Oegstgeest had deze gekleurde paaseieren verstopt in het Spring- veld bij de sportvelden Hofbrouckerlaan. Kinderen, die bijzondere eieren vonden, kregen een prijs. En allemaal gingen ze met een zakje chocolade eieren naar huis. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Masseur Siem Stokkel elfvoudig Nederlands kampioen ge wichtheffen. had het afgelopen week eind geregeld werk in de 5 Meihal om de verrekte en geblesseerde spie ren van d deelnemers van 't open B. en C. toernooi in conditie te brengen. In dit matig bezette toernooi, de top van de B-groep is in 'n A-groep ge plaatst. en mocht zodoende niet mee doen, werd georganiseerd door de badmintonvereniging "Leiden. Onder 't belangstellen oog van de 'talent- scout' van de badmintonners Leo Fortunati pas weer hersteld van 'n ernstige ziekte, werden de 175 par- Hofdiick LEIDEN De Noorder Compagnie -1 geeft vanavond in het LAK-theater De naamgeving van de Hofdijck een voorstelling van "De krachtpat- geef t problemen. Daarom stellen B. sers" van de Griekse auteur Stratis Karras". De in 1935 op het eiland Le- bos geboren auteur-toneelspeler heeft tot nog toe drie stukken geschreven. 'De krachtpatser", zfjin tweede stuk. Hofbrouckerlaan Prinses Beatrixlaan dateert uit 1969. De situadte in Kar- het gedeelte tussen Hofbrouckerlaan ras' stuk is absurd en tegelijk een- en Laan van Oud-Poelgeest Korte voudig en reeël. Voor wie alvast iets over de inhoud wil weten: Een man is binnengekomen in een huisje van drie in armoedige omstan digheden levende werkende vrouwen, Archondia, Rosa en Antigone. Hij gevallen en B. en W. vragen een krediet van zusters) geloven dat hij f 3500,- voor de organisatie van een de man waar Archondda al 40 Jaar kindervakantieweekpuzzeltochten, een briefwisseling mee heeft gevoerd. 6portdag, speldag, filmvoorstelling en maar die zij niet kent. Antigone (Archonida's dochter) vertrouwt de zaak niet, maar Ar chondia en Rosa zijn te naief om aanvankelijk achterdocht te koeste ren. Men ziet dat Egnates wakker B. en W. adviseren afwijzend te wordt en met Archondia en Rosa beschikken op een verzoek om extra gaan twijfelen aan de identiteit van man. De twijfel wordt groter wan neer in het tweede bedrijf een ande- wil in overleg met het bestuur van re onbekende man verschijnt (Cassa- nova) en in het laatste gedeelte wéér één (Amphoreas). Tenslotte, probeert Antigone het huis te ont vluchten maar ziet achter de deur 'n vierde man staan (Mourgos) LEIDEN Kikvorsmannen van de Leidse brandweer hebben van ochtend in de Stille Rijn tevergeefs naar een vuurwapen gespeurd. Het vuurwapen zou daar enige tijd gele den in het water zyn gegooid door een van inbraken verdachte 18-jarige Leidenaar. De jongeman is vorige week aangehouden; tijdens het ver hoor bekende hij zich al bij een vo rige gelegenheid van het vuurwapen te hebben ontdaan. Zwak slot Lisse LISSE Sportclub Lisse heeft gisteren de competitie uitermate zwak besloten. Tegen het Haagse Quick werd een 0—3 nederlaag gele den. Teylingen kwam in Den Haag bij HVV een 11 uitslag overeen. Lisse heeft tegen Quick wel enkele doe hij pe kansen gehad maar Doms van de Voort en Theo van Rooyen wisten met de mogelijkheden geen raad. De Haagse goals, alle drie ge scoord door Hans Schiferli, kwamen voort uit fouten van de Lisse-defen sie die een zeer zwakke indruk ach terliet. Teylingen was by HW in de eerste helft oppermachtig maar het schie ten was bij de Sassenheimers bijzon der slecht verzorgd. Pas halverwege de tweede helft had Peter v. d Vlugt met een fraai schot, uit een vrye trap. succes. Nauwelijks vier minuten later was het al weer 1—1 omdat Wil v. d. Krogt te onbesuisd ingreep het geen hem op een strafschop kwam te staan die door de Hagenaars on berispelijk werd benut. OEGSTGEEST Aan de zwem- finales van de KNZB/Speedo jaargangwedsfcrijden in het zwem bad "De Geyser" in Zeist werd deel genomen door Vivax-pupil Martin R. Hoekstra. Als enige Vivax-zwemmer moest hij zijn clubkleuren verdedi gen in een "veld" van tweehonderd deelnemers (sters), afkomstig uit tachtig verenigingen. Achtereenvol gens kwam hij uit op de honderd meter vrije slag en op de honderd meter rugcrawl. De tijden waren: vrije slag: 1.32.4 en rugcmawl 1.37. DEN HAAG (ANP) Uit he.t onderzoek, dat de justitie instelt te gen de vier mannen, die betrokken zijn by de zaak van het drukken van valse dollar biljetten in Oegstgeest, is nog niet komen vast te staan hoe zy aan de drukpers zyn gekomen. Er gens moeten zy deze pers toch heb ben gekocht, maar van wie, is nog een vraag, waarop de politiemensen en de officier van Justitie mr. dr. H. van 't Veer voor wie zy vandaag zyn geleid, nog geen antwoord hebben tyen vlot afgewerkt. ziekte, werden de 175 partijen vlot afgewerkt. Dit toernooi was tevens uitgekozen, als examentoernooi voor adspirant- scheidsrechters. Alle vier kandidaten slaagden voor het scheidsrechtersexa men dat door hoofdscheidsrechter R. Kop werd afgenomen. Dit toernooi was het toernooi van Willem Bleyen- berg, trainer district Zuid-Holland, spelend in "Aristo" uit Den Haag. In de finale herenenkel B. won hij vrij gemakkelyk van R. v. Heemstede uit Tilburg. Deze Van Heemstede heeft toch een prachtige prestatie geleverd door als C-speler te wizunen in de hal ve finale van de B-speler Jan Slin gerland van "BC Leiden". In de fina- De justitie heeft nog steeds de in druk, dat de mannen geen vals geld in omloop hebben gebracht van de voorraad van zes miljoen dollars aan bankbiljetten, die zy in een geïmpro viseerde drukkerij in Oegstgeest op een eenvoudig offsetpersje met groot vakmanschap hebben gedrukt. LEIDERDORP Het stuur probeert de bewoners te inte resseren voo-r de gewestvorming in dit gebied. Als aanloop voor een woensdagavond om 8 uur in de Scheppingskerk te houden vooriich- tingsbyeenkomst is het informatie blad van de gemeente bijna geheel gewyd aan het gewest. Volgende week dinsdag om 8 uur behandelt de gemeenteraad het ont werp gemeenschappelyke regeling voor het gewest Leiden. LEIDEIN Een onbekende jonge man heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee ruiten van een schoenenwinkel aan de Breestraat ingegooid. De dader ging er volgens getuigen met een bromfiets snel van door. Hy veroorzaakte een schade van vyfentwintighonderd gulden. LEIDERDORP De echtgenote van Leiderdorps burgemeester Van der Have heeft in de overdekte zwem inrichting "De Does" het zwemdiplo ma A gehaald. In een groepje van ongeveer 20 dames en heren kwam zij als laatste aan de beurt om de ze prestatie te leveren. le moest hij toch wel het onderspit delven tegen Bleyenberg die op de no minatie staat A-speler te worden. Setstanden 157 en 158. Bij de dames enkel B moest gerou tineerde Teuni van Houten van Veg- lo (Leiden) het toch afleggen tegen het nog slimmer spelende meisje R. Lauwerijssen uit Tilburg. Weliswaar kon Teuni van Houten er in deze fi nale drie sets uitslepen (112, 911 en 311) maar zij gaf de veren shuttle te vaak té mooi terug aan haar tegenstandster die dan gemak kelijk de verste, onbereikbare hoek kon treffen. De dames dubbel C werd 'n geheel "Leüdse" aangelegen heid. J. de Rooy met J. Heemskerk tegen E. Smith met S. Slijkhuis werd een overwinning voor eerstgenoem- den met 1511 en 1512. Jacqueline de Rooy, nu eens niet in een "Baha- mabroek" spelend, had toch wel haar dag, in een spannend duel met tegen stander Tan ja Heer es van DKC uit Den Haag won zij de finalepartij da mes enkel C met tweemaal 11—3. Zo dat er weer een eerste prijs bij het or ganiserend "BC Leiden" bleef. De prijzen werden uitgereikt in de kantine door voorzitter Biegstraten van de Sportstichting. bij de meisjes door winst (21,-19, 22—20) op Ineke van der Salm (geen familie), greep Nico Hulsbos van Effect de titel bij de jongens dankzij een finale-zege van 2113, 1231, 2112 op Paul Beerefenger en veroverden Nico en Peter Huls bos moeizaam de titel in het dub belspel Jongens op Cees Janson en Jan van Leeuwen: 17—21, 21—6, 22 20. In het mixeddubbel versloe gen Marjan van der Helm en Wim van der Salm hun opponenten Theo van der Ploeg en zijn vrouw (21—11, 2117) en in de strijd voor niet- leden van de twee organiserende verenigingen PIT en Effect won uit eindelijk Leen van der Hoeven voor C. van Noort: 21—15, 21—14. Aan het einde van de strijd (te gen half negen zaterdagavond) reik ten de wedstrijdleiders Gerard Ver hagen van PIT en Klaas van Mui den van Effect de prijzen uit. De Zoeterwoudse kampioenschappen trokken overigens maar weinig pu bliek: bij de tweekampen van de 52 deelnemers kwamen wel twee erevoorzitters van PIT nog even kijken. Joop van der Helm en Vink woonden een aantal van de partijen bij. Maandag Beloftekerk (Robijnstraat) kingsonderzoek t.b.c. 24.30 e 3 uur nam. Troef (Hogewoerd 57) Experi®f toneel, film werkgroep 8 uur nam Zaal Mekel (Hogewoerd 87) a illeenstaanden. 8 uur nam. Breestraat 19. Jeugdhaven. 'i. afé 7.3010.30 uur nam. Stadhuis (kamer 3) Spr. uur maar Alg. Burgerlijk Pensionfoiv .304.30 uur nam. DINSDAG Stadhuis (Kamer 204) OpeJr# ergadering commissie onderwijl m Morsweg 10 Werkgroep verk«. jur nam.. Idem leefbaarheid en verfraaiing 8 uur nam. Logegebouw (Steenschuur) m iaarvergadering 8 uur nam. Hogewoerd 57. Miks II. Sociëteiti homofiele jongeren 912 uur na" Muiderkrlng 38 Modelflat, io m. 12 uur nam. en 25 uur nam. Volmolengracht 19, Welfare, kei Rode Kruis 2.305 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven. ouft soos 25 uur nam. Expresslegra ITl tieners 7.159 uur. Breestraat 19 Sociëteit voor j>(> dicapten 25 uur nam. Gerecht 10Dienstencentrum tienstad. Bridgeclub voor beginners 2-5 Breestraat 19 Sociëteit Twe» (voor kamerbewoners en alleensti den) 912 uur nam. Driftstraat 49. spreekuur m, raadsvrouwe 10.3011.30 uur voon Rijnsburgerweg 168, Spr. Algta Bureau voor levens, en gezlnavt 11 7.30—8.30 uur nam. Nfl Hooigracht 38. Spr. stichting t1 vesting werkende Jongeren 730^a Diamantplein 27, Gespreksavond ha'i, 8.15 uur nam. Zudlerkerk NCVB. Spr. dhr. Olivier over Noorwegen) B :at zitt Apothekers De avond- nacht- en zond wordt waargenomen door Leiden-Zuid-West. Brahmslaan' 2! apotheek Beker, Lijtweg 4. Oegst; „m (ook zaterdag). SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst ftiW (01710)—25202 Vooi alle die tD a UJkheden verjteren bprptkhüai werkdag van acht uur uur vjn doorlopend In het weekH®1-' d.w.z van vrijdag acht u maandag acht uur v.m Vogelaslc) Anna Paulownastraat Gewonde- en uitgeputte x 34687 Release Hulpverleningsdienst Release: l we RQd 20a cel 24555 Ma t/m 8-10 uur nam bovendien dinsd zat. 2-5 uur nam met ulzonderlnt vrijdagmiddag Koord-studio OEGSTGEEST Het centraal stembureau heeft tot lid van de raad benoemd verklaard L. N. Briët as opvolger van mr. R. Oleton, fractie leider van de V.V.D. LEIDEN In ons blad van za terdag publiceerden wij de wijken waar vrijdag grof vuil wordt op gehaald. Dit is echfeer niet Juist. Op Goede Vrijdag komt deze dienst niet langs. Het vuil wordt in deze wijken eerst vrijdag 27 april opgehaald. ZOETERWOUDE Op 1 mei zal het 12% Jaar geleden zijn, dat bur gemeester Detmers naar Zoeterwou de kwam. Maandag 30 april wordt van vyf tot half zeven 'n receptie ge houden in het raadhuis. Koord-studio, gewoon huls vooi wone mensen met gewone en c ne vragen Hooigracht 52a i 46109 Dienstencentrum 65-plussen Noordelndspleln 2b. tel. 40483, i mene Informatie dagelijks van Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor grien rechtskundigo bdstand. Adres Lelds Volkshuls Apotheti dllk 33 Openlngstljdi-n dagelllki 10 uur voorm tot 1 uur nam (W ve maandag) DagMIJks te berelkeo dens de kantooruren tel 30775 en derdagavond van 7-9 uur. Zaterdi n' maart gesloten. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leid! AanvrageD aulp oe)auraen en i durig zieken en gezinsverzorging, 1 45. tel 49441 (maandag t.e.m r~ 910 uur voorm.) Aanvragen /ooi naive dagen oerkerkelljke ïplndingsschoo) rooi zlnsvprzorglng. Rljnsburgprwee W Dienstverlening Bumanitas, gracht 246a Sprepkuur maandi 2.3c nuur nam., woensdag O.bu voorm. tel 26277 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders' gaven zuster E Janssen-Nlemq Hofdijck 32. Oegstgeest. tel 0111 ::o LEIDEN De werkzaamheden aan de brug over de Herengracht hebben een tydje stilgelegen. Jac. Springer maakte ons daarop attent, en hy stuurde ons bovendien deze foto, met de vraag of wy konden uitvinden wat er nu aan de hand was. Via het bureau voorlichting van de gemeente konden wy dat inderdaad uitvinden. ,X>e brug bevatte zandste nen elementen", meldde dat bureau ons, „en die moesten bewerkt worden. Volgens de technici van de gemeente is dat erger dan omgaan met dyna miet. Je hebt er by voorbeeld een goedkeuring van de arbeidsinspectie by nodig, en daar moest even op ge wacht worden. Inmiddels is de goed keuring binnen, is de zandsteen be werkt, en kan men dus weer op volle kracht verder werken aan de brug. HAZERSWOUDE Het beö van de voetbalvereniging Hazers- woudse Boys heeft J. ("Jan") d gecontracteerd als oefenmeester de seniorenselectiegroep voor hei i mend voetbalseizoen. De Leeuw, thans de zaterdagclub De Valken Valkenburg en de zondagclub V« burg onder zijn hoede heeft, is in: zerswoude geen onbekende, wanti kele jaren geleden was hij ook t seizoen aan St. Bernardus verbond Ook het Boskoopse Floreant kende Leidenaar als trainer. De Leeuw, ambtenaar huisvestii zaken te Leiden, is overigens niet leen op de voetbalmarkt thuis, ook in de zwem- en gymnastiek» reld. In het nieuwe seizoen zal I zich wat voetbal betreft alleen bi houden met Hazerswoudse I waar hij de opvolger is van Wadd vener Bas van der Flier. Jeugdtn ner Nohlen verlaat, zoals bekend H zerswoudse Boys en treedt in d hij de vereniging Alphia. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur HaD Mulder Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse Qummers I tJ ttiM riwt r i* Abonnementsgelden oy voorufl betaling te voldoen By nutoiw tlsche overschryving geen adO) olstratie- en incassokosten N&bezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2