OODENBURG WARE KAMPIOEN evanche UYS: 2-1 LFC is nu veilig EN 'VOLKSTUIN' DOELDE DAT HIJ OU GAAN SCOREN VC-trainer Jansen: „Wie hier in Rijswijk wint verdient de titel 31 sar en Lagendijk scoren Lugdunum verliest in Naaldwijk LPRHf Lo 16 APRIL 1973 I RIJSWIJK Merkwaardig wis aide (gemoeds) toestanden na van RVCRoodenburg. (adat de Rijswijkse microfonist |t buitenlende vreugde van de denfburgers aanzienlijk heeft mperd door als uitslag van. faul de Tombe ida-Hermes DVS 0—1 rond te linen, heerst in de „Leidse" mer op sportpark Irene de ïwe berusting. De Roodenbur- weten niet best raad met hun Trainer Rinus Smits ie al uitvoerig stil bij het be- sduel met Hermes („dat we het liefst bij Xerxes •ff«A?]en. Die club heeft een fijn tid, fijne kleedkamers en een toeschouwersaccommoda- en doet zfjn best de zaak van le bf t zonnige kant te bekijken. Dat Mg® it hem, al is het met moeite. ^Dan zijn ze er maar gelijk door- een," blikt Smits vooruit, „kun- len ze vast routine opdoen voor ulgend jaar .Want in die beslis- werii slngswedstrijd kun Je erg veel er varing opdoen. Maar het blijft na tuurlijk zonde, want zo heb Je be paald geen vrolijk Pasen. Je wilt de spanning wel eens afreage ren". Smits heeft het nog niet koud gezegd of Roodenburg-bestuurslid Bekkering komt binnenstormen. Zijn mededeling verwekt dolle blijdschap bij de spelers. „Het staat 11 bij Gouda," roept Bek kering en vergeten is alle be rusting. Hoewel Smits de luid ruchtige opwinding probeert in te tomen („wacht nou even, er zijn nog twee minuten te spelen") be gint het kleedkamer-fuifje al vas te vormen aan te nemen. Twee RIJSWIJK Roodenburg-mid- demvelder Aad de Groot zal zich niet meer beschikbaar stellen voor de UEFA-jeugd. De MTS-er heeft zich teruggetrokken uit de selectie-groep. Talentvolle de Groot: "Ik heb er geen tijd meer voor in verband met mijn studie. Ik heb deze week bedankt minuten later kan het feest echt losbarsten. Uit de mond van jeugd-secretaris Van der Drift klinken de verlossende woorden— „we zijn kampioen" en in de heksenketel die dan ontstaat .we ten de Roodenburgers zich weer geen raad. Champagneflessen wor den ontkurkt, en Roodenburg leeft zich uitgebreid uit. De opluchting wordt verwoord door centrumver - diger Cor Pennenburg: „Zo'n be slissingswedstrijd is maar niks," weet hij. „Dat zou een rare wed strijd zijn geworden, waarin de gelukkigste zou hebben gewonnen. De zenuwen zouden een te grote rol hebben gespeeld". 'Kluts kwijt Zenuwen die Roodenburg ook in de tweede helft van de partij bij RVC in zo grote mate heeft gekend. „Ze waren de kluts een beetje kwijt na de rust," weet Smits nog in de feestvreugde. „Er zat nog maar weinig lijn in. Het is ook niet makkelijk voetballen met de klok in Je nekPen nenburg: ,En in Je achterhoofd dan ook nog de gedachte aan die laatste vijf minuten van het vorig duel mee. Toen RVC twee goals maakte en nog won". Zijn woorden worden overstemd door feestelijke liederen die tel kens weer worden herhaald. Hen- nie de Klerk wordt gefeliciteerd: een RVC-er zegt tegen hem: „Jij wordt een hele grote". De match winnaar lacht: „Ik heb gevoeld dat ik dat doelpunt zou maken," vertelt hij. „Ik heb het geweten. Tijdens de training gaat het nooit ik word Hen Volkstuin genoemd omdat de ballen die ik schiet daar altijd terecht komen— maar ik had dat voorgevoel nou eenmaal. „Het kwam uit ook". Propaganda „En dat is 'n geweldige propagan da voor Leiden", zegt.Rinus Smits. „En natuurlijk voor Roodenburg dat altijd werd gezien als de club die boerenkool-voetbal speel de. n de nacompetitie kunnen we in ieder geval doorgaan mét ex perimenteren. Nog meer moge lijkheden uitproberen. Die na- competitie biedt daartoe een unie ke gelegenheid. Natuurlijk, we willen nu ook graag kampioen van Nederland worden, maar het eerste doel zal toch het nog meer experimenteren zijn. Dat kan want we gaan nu allerlei soorten kwaliteits-voetbal ontmoe ten..In die kampioens-wedstrij den kun Je voor tien Jaar ervaring opdoen. Hennie de Klerk gaat sco ren. De nummer 14 van Roo denburg zorgt er zelf voor dat zijn voorgevoel uit gaan ko men; hij schiet Roodenburg naar de winst onder toeziende blikken van Reinier Verkuy- len (7)Hans Hannaart (10) en RVC-aanvoerder Van de Oever. (Foto Jan Holvast) 99 RIJSWIJK "Als er één ploeg in aanmerking komt voor de titel dan is het Roodenburg. Als je hier in Rijswijk weet te winnen dan ben je een waardig kampioen", complimenteerde RVC-trainer Karei Jansen Roodenburg, nog voordat de Lei- denaars officieel in het bezit waren van de titel. Speciale ver melding kreeg "die kleine nummer veertien", Hennie de Klerk, die volgens Jansen "erg sterk speelde" en zich in de 24ste minuut van de eerste helft dankzij doortastend optreden, het predikaat "matchwinnaar" toeëigende. Voorbereidend werk van Maarten van Kooperen en Sam den Os dacht De Klerk in eerste instantie af te ronden met een forse trap. De bal stuitte echter af op het lichaam van een Rijswijkse verdediger, waarop De Klerk de terugspringende bal in een vloeiende beweging meenam en naast doelman Hans Assendelft in het doel schoof: 0—1. Door Jan Preenen kmpioensteam van Roodenburg. Gehurkt v.l.n.r. Isaac Klinkhamer, Peter Ciere, Cees de inier Verkuylen, Hennie de Klerk, Aad de Groot; staand v.l.n.r. elftalbegeleider Jan van iel,Hans Tisseur, Maarten van Kooperen, Peter Boom, Ham Hannaart, Sam den Os, Mattie vweer, Cor Pennenburg en trainer Rinus Smits. (Foto Jan Holvast) Op dat moment de beloning voor een intelligent en lange tijd ontspan nen spelend Roodenburg, dat de op gaande lijn van de laatste weken zelfverzekerd doortrok. Met Hans Hannaart teruggetrokken op het middenveld en Reinier Verkuylen en Sam den Os afwisselend in de spits, kwam Roodenburg tot veel ge varieerder spel dan RVC, dat be houdens een schuiver voor langs het doel van Jan van de Berg (na fout Maarten van Kooperen) en een ver raderlijke kopbal van Jan van de Oe ver (van de doellijn gehaald door Isaac Klinkhamer) voor rust nauwe lijks gevaarlijk werd. Voornaamste oorzaak daarvan was dat RCV in navolging van Neptunus vorige week hardnekkig volhardde in het in stelling brengen van zijn spits- speler Van de Berg. Had Jacobs van Neptunus eenmaal succes, Van de Berg kwam nauwelijks los van Pen nenburg. Van Kooperen: "Jacobs was veel beweeglijker. Dat Van de Berg af en toe wegtrok uit de spits was alleen maar uit armoe". Roo denburg scoorde nog wèl. In de 37e minuut via Sam den Os. Bij de voor bereiding van die treffer zou Reinier Verkuylen echter bij het passeren van Van de Oever de bal over de achterlijn hebben laten lopen, zodat Roodenburg nog vol onzekerheden de rust inging. Alleen Maarten van Kooperen toonde zich, traditiege trouw, een toonbeeld van rust: "Ik maak me niet druk. Dat is alleen maar slecht voor Je hart", was zijn laconieke commentaar. En na de LEIDEN Tegelijk met Roo denburg hebben zich gistermid dag ook Elinkwijk (voor de twee de maal in successie) en Veritas (debutant in Zuid II) als kam pioen aangediend. Wanneer ook in de overige drie districten de beslissing zal zijn gevallen, zul len de betrokken clubs samen met het sectiebestuur van de KNVB bepalen in welke vorm en op welke data gestreden zal worden om het algeheel kam pioenschap bij de zondag amateurs De beide zaterdagkam pioenen IJsselmeervogels en Noordwijk spelen op 21 en 28 april tegen elkaar. tweede helft, waarin hij met zijn ploeg de nodige even wichtskunstjes op de rand van de afgrond had laten zien: "Als we goed voetballen is er toch niemand, die ons weerstaat. Waarom dan zenuwachtig?". Dat Van Kooperen nog zo onbewogen was was te danken aan de impro- duktiviteit van de RVC-aanval en het (na een zwakke start) degelijke optreden van doelman Peter Boom, die na afloop trots kon wijzen op het feit dat hij als vervanger van Mat tie Keereweer deze competitie met Roodenburg geen nederlaag heeft geleden en slechts vier doelpunten heeft moeten incasseren. Het scheel de overigens weinig of Boom werd ook gistermiddag geveld. Jan van der Berg, die als spitsspeler de plaats innam van de niet geheel fitte Carol Schuurman, kreeg veruit de ideaal ste kans op een tegentreffer. Bij een voorzet van Van de Oever liet dc lange puntspeler de bal echter van de voet glippen op het moment dat hij zich vrij voor doelman Boom wist. Leo Kloor dook nog eenmaal schuin voor het Leidse doel op; zijn inzet werd door Boom uit de hoek gestompt. Het waren de voornaamste aanslagen op het zenuwgestel van de blauwzwarte supporters en de Roo- denburg-defensie, die in de tweede helft vooral in de openingsfase nogal eens in de fout ging, maar zich steeds knap herstelde. Geen mo ment ging de ploeg tot paniekvoet bal over en bij vlagen schakelde zij geraffineerd over op de aanval. Het initiatief daartoe werd vooral genomen door Reinier Verkuylen, die met uitgekiende dieptepasses af wisselend Den Os en de na rust of- fensiever ingestelde Hannaart weg zond. Strandden deze akties nogal eens door buitenspel, rechtervleugel verdediger Aad de Groot kreeg zo'n tien minuten voor tijd een ideale kans het ver opgedrongen RVC de finitief uit te schakelen. De UEFA- Jeugdspeler ving op het middenveld de bal op en stormde, terwijl aan voerder Van de Oever ca. een pass verwachtten, verrassend op Assen delft af. In zijn haast verloor De Groot echter de controle over de bal, waardoor de spanning tot het laatste moment bewaard bleef. Roodenburg: Boom; De Groot; Van Kooperen, Pennenburg, Klink hamer; Tisseur, De Klerk, De Roo- de, Hannaart; Verkuylen, Den OS. iEN In een bijzonder gezapig partijtje voetbal heeft pvanche genomen op DRL. In de eerste helft van de pie hadden de Rotterdammers op eigen terrein met Iwonnen. Ook in de Kikkerpolder werd het verschil niet |dan één doelpunt: 21. in de tiende minuut de r» Désar, maar nog voor de m DRL op gefldjke hoogte, 5 Tempelman de bal ach- 'fcn Sloos frommelde. Vijf voor het einde greep UVS winst. Adrie Lagendijk lOfl tf°°r invaller-doelman Van ^pcht weggeslagen bal hard der Nat bijzonder energiek van snelle aanvallen werd •e defensie onder druk ia vijf minuten ontsnap- ton een achtersband, toen ^sar ten ontrechte voor werd teruggefloten. Toch zijn beloning voor het tonvalsspel. Na een scrim- bet doel van DRL kwam rechts bij Hendrikse te- bnap voortrok. Voor het doel stond Désar, die vallend raak- kopte: 1—0. Daarna viel UVS, bijna traditiegetrouw, ver terug en kreeg DRL de gelegenheid Jets terug te doen. Jaap Tempelman kopte net over de lat en kort daarop loste Hans Serier een "waarschuwingsschot", dat buiten bereik van doelman Sloos op de lat uiteen spatte. Dat schot van Serier was de laat ste actie waarvoor de weinige toe schouwers de handen op elkaar kre gen. Na de twintigste minnut ver zandde UVS—DRL in een bijzonder matige wedstrijd, gelardeerd met foute passes en misverstanden. In de 27ste minuut kwam DRL op gelijke hoogte, via een doelpunt, dat zal zijn uit de serie van 29, die de Rotterdamse Leeuwen dit seizoen scoorden. Bij een hoge voorzet liep Serier onstuimig in op doelman Wij nand Sloos en terwijl de UVS-ver- dediging stond te wachten op het fluitje van arbiter Hoogkamer, frommelde Tempelman de bal in het Leidse doel1—1. Vlak voor de rust raakte doelman Harry van Haaren geblesseerd. Bij een foutieve terugspeelbal kwam hij ongelukkig terecht, waarbij zijn arm uit de kom schoot. Jaap Tempel man, de maker van het doelpunt, verving hem tot de rust. In die tus sentijd kreeg de toevallig aanwezigé Miohel van Bezeij, doelman van het vierde, de gelegenheid zich om te kleden. Bij UVS werd halverwege de twee de helft Jan van Duljn uitgewisseld voor Piet van Pubten. Daardoor kwam er wat meer vaart in de Leidse aanvallen, maar de DRL- verdediging kon gemakkelijk stand houden. Aanvoerder Maub Martens stond zijn onzekere doelman Van Bezeij goed bij. Vlak voor het einde was die samenwerking eenmaal niet zo goed. Van Bezeij greep mis op een vrije trap van Gilles Hendrikse en Adrie Lagendijk knalde hard in. Door de 21 winst van UVS werd de ranglijst opnieuw door elkaar ge schud en klom uVs op naar de vijf de plaats. Zo gaat dat nu eenmaal in lb UVS: Sloos, Balkhoven, Hannaart, Groenendijk, Lardé, van der Hei den, Leget, Lagendijk, Hendrikse, Désar en Van Duijn (van Putten). LEIDEN LFC heeft zich definitief veilig gesteld. In hun laatste thuiswedstrijd wonnen de kanaries met 21 van Blauw Zwart. Overigens in een partij voetbal die lange tijd het aan kijken nauwelijks waard was. Blauw Zwart, met zijn lange trap ders. Bij LFC ontbrak altijd een moeilijke tegenstander, droeve familie-omstandigheden voor de Leidse geelzwarten, leek dat aanvankelijk opnieuw te gaan beves tigen. Toen LFC in de tweede minuut nog druk doende was het "muurtje" op te bouwen bij een vrije trap, schoot Simon van der Ham al raak: 0—1. Weliswaar ^men Van der Lin den c.s. daarna het initiatief volledig in handen, maar bij het afwerken, van de vele aanvallen rammelde het zo geducht in de geelzwarte frontlijn, is Lugdunum gisteren niet uit Naald doelman Bouwmeester. Hij werd goed vervangen door Van de Wetering. LFC— Van de Wetering, Moes man, Pardon, Holswllder, Gubler, Bekooy, Van Seggelen, Van der Lin den, P. Gubler, Hoek, Laarhoven. RENE VOS Lugdunum NAALDWIJK Met lege handen GERARD DESAR eerste doelpunt dat Blauw Zwart-doelman Pieterse zelden met gevaarlijke situaties werd geconfronteerd. Pas ver in de tweede helft slaagden de kanaries erin hun lange spits Teun Hoek in de gewens te positie te manoeuvreren. Pietje Gubler was de eerste die dat deed. Zijn goede voorbereidende werk werd door Hoek met het hoofd tot doelpunt gepromoveerd (11). In de 30ste mi nuut zette Hoek zelf op een vrije trap uitstekend dóór: 21. Daarmee was voor LFC het zaakje gepiept, want bij de soms niet ongevaarlijke coun ters van Blauw Zwart was al geble- en dat de Wassenaarders van af werking nog minder kaas hadden ge geten dan hun geelzwarte tegen-stan- wijk teruggekeerd. Een door de gast heren gehouden verloting leverde 343 gulden op en dat bedrag werd in de rust aan Eugdunum-vooraitter Bree- develd overhandigd voor de wederop bouw van het kikker-clubhuis Maar dat was dan ook het enige dat Naaldwijk Lugdunum van harte gunde. Op het veld waren de Naald- wijkers heel wat minder vrijgevig Met de cijfers 2—0 eiste de thuisclub de puntenwinst voor zichzelf op. NaaldwijkLugdunum was een uel zonder importantie; *n verplicht nummertje aan de staart van de competitie. Trainer De Busser maak te van de gelegenheid gebruik 'n aan tal Jeugdspelers (Van Leyden, Werk, Schildhuizen) de wei in te sturen om de sfeer van het eerste te proeven. Het resultaat bood de Lugdunum - trainer weinig houvast. De Jeugd faalde niet in alle standen, maar deed ook niets bijzonders. Naaldwijk had vrijwel voortdurend de leiding van het gevecht, maar vooral voor rust kon Lugdunum nog wel t nodige trugdoen dankzij de ve le energie die Henk de Cler aanwend de om greep op het centrum te hou den. Twee goede scoringskansen ver schafte Lugdunum zich. Belde lever den niet op. Piet Werk, vry voor doel kon een hoge bal niet onder contro le krijgen (14de minuut) en een kwartier later kopte Jan van Eg- mond uit een hoekschop van Pijn akker net over. Naaldwijk kreeg ze ker twee keer zoveel kansen in de buurt van Dubbeldeman. Het reik te echter niet verder dan een kopbal van Hoogkamer tegen de lat. Na rust kwam vrije verdediger Van Delft bij Lugdunum niet terug. Hij werd ver vangen door Leek, maar als uitve- ger ging nu Henk de Cler fungeren. Een danige verzwakking van 't Leid se centrum dat De Cler moeilijk kon missen. Naaldwijk sloeg beslissend toe tussen de 15de en 17de minuut, door Hoogkamer. Tot twee keer toe, kreeg hij van Lugdunums defensie ruimte om op te marcheren en Uaag) in te schieten. De Roo werd na rust genoteerd. RUUD PAAUW

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13