oordeel 3 daagse sparthuis centrum merikanen halen veel Irugs in nofdstad Dronken adjudant schoot bediende in de mess neer Koningin benoemt twee informateurs Koningin wijst op samenwerking s94?o ,35,- \ancy Ann kwam boodschappen7 doen 10 IR. W. C. REIJ: MILIEUHEFFING BELAST OOK DE INDUSTRIE Officier in beroep in gifzaak van apotheker Eis vierenhalf jaar gevangenis ÏÏSDAG 11 APRIL 1973 Kspeciale aanbiedingen gelden tot en met a.s. zaterrfeg SLAAPZAK Een prachtige nylon slaapzak, n dekenmodel. Van 2 exem plaren maakt u handig één ruime 2-pers. slaapdeken. Extra gevuld met ruim 1000 gram donzig zachte witte polyester. Al is de prijs voor 'n prachtige kwaliteits slaap zak verrassend laag, op maat en vulling is niets beknibbeld. Catalogusprijs 34,90 3 daagse voordeelprijs 29^» VRIJBUITER T Uit de beroemde Campingstar-serie bieden wij tegen een extra voordeelprijs onze Vrijbuiter aan. Deze volwaardige "dubbeldakstent heeft ruimte voldoende voor 2 personen hun bagage, waarvoor in de tent een vrije ruimte is. Deze tent heeft een vast kuipgrondzeil, aluminium stokken, is 120 cm. lang, 230 cm. diep en 125 cm. breed. Catalogusprijs 109,50 3 daagse voordeelprijs FAUTEUIL Auto-fauteuil, die omdat hij een extra hoge rugleuning heeft, zeer komfortabel zit. Bovendien is de loper op 3 cm. dik polyaether gestoffeerd en bekleed met fraai gedessineerde stof. De fijne armleuningen en de verende zitting zijn ook belangrijke voordelen van deze handig inklapbare stoel. Catalogusprijs 20,90 per stuk TENNISRACKETS Victory met nylon braided bespanning lederen grip prachtige opmaak in prijs Catalogusprijs 21,50 s 17?° ZOMER KATALOGUS LEIDEN: BREESTRAAT 93 )TERDAM Nancy Ann, een Amerikaans meisje pas 19 lentes, is speciaal uit Pasadena, Ver. Staten, Amsterdam komen vliegen om hier hasjiesj in te ko kleuter werd zij eens gebeten door een hond. Een bedrag van dollar schadevergoeding is door een trustfonds aan haar uit- aldtoen zij 18 jaar werd. Dat geld kwam zij ijlings besteden in «rdam. het westerse Mekka voor hippies die van een stickie en. is Nancy Ann zelf de gebeten recht omdat zij hebben geprobeerd Want de Amsterdamse offi- een paar olifanten vol hasj in ons in Justitie mr. Von Meijenfeldt land te importeren. Het een erbarmen. -is Stamm liswaar houten olifanten, maar de inhoud bestond uit prima kwaliteit stuff, rechtstreeks uit Nepal. Douane-ambtenaren stonden hij gend van argwaan aangetreden toen Walter en Gerard hun pakket met houtsnijwerk kwamen afhalen in een Amsterdams postkantoor. 7<vnrfpr Nadat de nodige formulieren waren ingevuld en ondertekend werd het duo onverwijld in de boeien gesla gen. Voor de rechtbank erkennen de Jongelieden dat de gevulde olifan ten hun volgens afspraak uit Nepal zijn toegezonden door een Ameri- ifficier voegt de daad bij het kaanse handelaar met wie Gerard hij een jaar gevan- enige tijd eerder had kennis ge- raf met aftrek eist tegen Nan- maakt in het hoofdstedelijke eta- n, die er bij staat te kijken blissement "Kosmos", het in wonderland hoort don- Het m de bedoeling dat zy de hasj voor duizend dollar per kilo "en detail" zouden verkopen, waar van de helft was bestemd voor de DEN HAAG De demissionaire minister van Justitie, mr. A. A. M. van Agt (KVP) en prof. dr. W. Al- beda, eerste kamerlid ARP zijn bei den door de koningin tot informa teur benoemd. Zij zullen moeten on derzoeken door welke oorzaken de formatie van Burger is vastgelopen. Van Agt, die een van de kandi daat-ministers is voor het kabinet Den Uyl en Albeda, onder wiens on partijdig voorzitterschap pas de cao bouwnijverheid is afgesloten, zullen een laatste poging moeten onderne men om de christen-democraten met de progressieven samen te brengen. De opdracht van de koningin luidt: „te onderzoeken op welke wij ze op zo kort mogelijke termijn een kabinet "al kunnen worden gevormd, dat geacht kan worden in voldoende mate steun in de volksver tegen woor- diging te zullen ondervinden". KVP-fractieleider Andriessen rea geerde op de dubbele benoeming "ge reserveerd". Hij verklaarde dat hij er weinig van zijn advies aan de ko ningin in terug vond. Andriessen meent dat beiden ryiar een extra parlementair kabinet zullen streven. Positiever waren de reacties uit de progressieve hoek. Den Uyl gaf deze informatie-opdracht "veel voldoe ning".. Hij verwacht dat beide in formateurs "naar links gaan kijken". Van Mierlo's commentaar was. dat, er op het ogenblik slechts twee mo gelijkheden waren, namelijk óf ver ruiming van de opdracht Burger of een snel onderzoek naar de werke lijke betekenis van wat de KVP on der een "zakelijke beoordeling" ver staat. Ierland heeft in de rest sterse wereld de naam gekre- t men hier goedkoop aan drugs kan komen, putatie moeten we zo snel en iffend mogelijk in de grond zegt hij. Jeren Ter gelegenheid van het bezoek van de Roemeense president werd gisteravond in het Paleis van Amsterdam deze staatsiefoto gemaakt. V.l.n.r. zittend Prins Bernhard, mevrouw Ceaucescu, pre sident Ceaucescu en Koningin Juliana. Achter staand de heer Van Vollenhoven, Prinses' Mar griet, Prinses Beatrix en Prins Claus. bekent zonder enige terughou- eid dat zij bijna andehalve ki- JieJs in blikjes snoep en per afzender in Nepal. De officier naar Amerika had gestuurd justitie honoreert hun bedoelingen in Januari j.l. werd gearres- met een eis van acht maanden voor imen met haar leverancier Gerard en zes maanden voor Wal en 22-jarige Duitser, die zijn ter. ad opgeslagen op de woonboot in de hoofdstedelijke Brou- Vangst Staatsbezoek Ceaucescu 5TT7 II I? 11CT henlHgensy, IVerkbevel aan CSSVtTr Daudt ojigeldig schot AMSTERDAM Het ambtenaren gerecht in Amsterdam heeft het dienstbevel van het college van be stuur van de universiteit berust op een misverstand. Dit vanmorgen ir. W. C. Reij, directeur- generaal voor de milieuhygiëne, if antwoord op de stelling van sommige actiegroepen dat de kosten va waterzuivering via een heffing den afgewenteld op de burgers. blijven, minder dan 2 procent van de waarde van twee jaar geleden. Ir. Reij kondigde een wijziging aan van de Luchtvaartwet waarmee ge luidzones rond vliegvelden zullen de worden ingesteld. Voor oa. geluidwe- rende voorzieningen rond vliegvelden in gebruik voor straalvliegtuigen zul- racht. live voor eigen gebruik deed Maar nog is het Amsterdamse Ann haar illegale inkopen hasjleed niet ten einde, want mr. vrienden en vrien- Von Meijenfeldt moet ook nog af- De vangst werd door twee Am sterdam aan prof. dr. H. Daudt en Utrechtse Jaarbeurs, wees erop dat zijn medewerkers, om aan het werk het heffingenbeleid al heeft geleid te gaan, nietig verklaard. tot een vermindering van de lozin- Het gerecht is van oordeel dat het gen, door interne sanering in de be- college een ernstig verzuim heeft ge- drijven, zoals het installeren van ap- pleegd door geen onderzoek in te paratuur voor hergebruik van pro stellen naai- de rechtsgeldigheid van ces- en koelwater. zoek aan ons land bengt. begar zich ders hebben gemeen dat z« zichzïif de sibfïiTltlft^dgenom^rbellu'ï- ^diktte deblL1ingU dfrtjks" taytna ynl^yei^doffain willen zUn en blUven. De twee grote ten waren tegen de 4 van de meer- vÏÏf 9 ^1^ toi 8 8,5 müJ0611 inwonersequivalenten, mi De chemische industrie is van plan Ir. Reij, die sprak op de opening len de kosten tot 1980 ongeveer f 450 de vakbeurs Milieu *73 in de miljoen bedragen. echtgenote, te voet naar het Natio- Europese rivieren, de Donau naai Monument, waar hij een grote Rijn, monden uit bij u en bij krans met rode en rose anjers en lin- in een niet te verre toekomst het ten in de Roemeense kleuren legde. Europakanaal Donau en Rijn op eik- Samen met Prinses Beatrix werden aar zal aansluiten, zullen beide ri- die aan 't thuisfront zaten te rekenen met twee Amerikanen die de officiële gasten gistermiddag door vieren ineen vloeien en onze landen trekje. Zij hadden in de nacht van 2 februari zijn het gemeentebestuur van Amsterdam en daarmee de Zwarte Zee sld meegegeven. Sommige aangetroffen in een auto die tien ontvangen. Burgemeester Sainkalden Noordzee verbinden, stuurden zelfs nog dollars küo hasjiesj bevatte. Nancy Ann al in Amster- derheid Als staf van het instituut politicologie Daudt. Schietpoging op politieman: anderhalf jaar haar aandeel van 4 miljoen inwo nersequivalenten door recirculatie en verbranding van geconcentreerde af valstromen tot ver over de helft bood zijn Roemeense gast de medaille moeten zich inzetten voor een vreed- KOLLUM De rijkspolitie van de groep Kollumerland in Friesland Beide" landen spee14, de komende dagen een beetje terug te brengen. Dezelfde cijfers gel- Hij had geprobeerd op paashaas. Autorijders en andere den MAASTRICHT De 19-jarige Maastrichtse bankwerker J. K. is door de rechtbank in zijn woonplaats tot anderhalf jaar cel veroordeeld. politie- i de stad Amsterdam aan. Na af- zame samenleving. Het Nederlandse weggebruikers die zich goed gedragen de suikerindustrie, terwijl agent te schieten; gelukkig ketste het stelveense politiemannen gedaan op 1°°P van de receptie keerde de presi- aandeel hoeft daarbij niet afhanke- stitie heeft een brief ge- het parkeerterrein van de studen- dent terug naar het paleis voor be- lijk te zijn van grootte en macht. De tipnflfl.t-. "TTUpnsf-.priii" worden beloond met jaasei. De dames en heren in het verkeer rijg de indruk dat zij niet voor op reis is gestuurd om hasj doch dat zij alleen maar eerst is gepakt, nadat het tal- cier niet. Hij eist tegen elke tien jaren een meter gedaald. ene Stevedie vol opti- tenflat "Uilenstede", door één der sprekingen met minister-president gaven van oorspronkelijkheid, intel- vier- ageQten zonder omhaal betiteld als Biesheuvel en enkele andere minis- ligentie, volharding en moreel gezag worden^ aangehouden en krijgen dan ters, onder wie minister Schmelzer hebben meer dan eens in internatio- van Buitenlandse Zaken. Mevrouw naai opzicht hun betekenis bewezen", [aankondigt dat er nog dollar naar Nancy onderweg een hasj-pakhuis nog meer hasj. Vriend Steve De Amerikanen zeggen van de aant 't jonge meisje niet over prins geen kwaad te weten. Make- léén. Officier mr. Von Mei jen- laar John R (28), alias "Ormando" noemt het „een walgelijke uit Californië, beweert dat hij de hasj-auto heeft geleend van een on vindbare kennis. Zijn medever dachte Leiand H. (22) was alleen maar een lifter. de aardappelmeelfabrieken him lo- kleurig zingen zelfs tot 10 procent hebben weten te beperken. Dat alleen de vervuiling met orga nische (afbreekbare) stoffen wordt straf belast, zoals de actiegroepen stellen. Reij eveneens onjuist Ceaucescu en Prinses Beatrix maak ten in die tijd een graohtentocht. Zalm, ossestaartsoep en kip vorm den de hoofdgerechten van het gala diner dat gisteravond door de Konin gin werd aangeboden. In haar tafel- aldus de Koningin, die Roemenië aan dat u trakteer. Ik hoop dat gij al Hij zei dut de^ kxring^ Nederland ten voorbeeld stelde pistool. De jongeman ontsnapte in febru ari uit de open inrichting „De Ro zenhof" in Almen, waar hij een een jaar bijna had uitge zeten. Hij ging naar Maastricht en werd daar door de agent herkend. giftige Toen deze hem wilde arresteren trok hij probeerde he:r Over de hasj-vondst zijn de heren ARNHEM De grondwaterstand nog steeds stomverbaasd. De offi- op de Veluwe is in de afgelopen twee keren goed de officie somber. iy ontkent dit ten stelligste, it ook elke relatie met "Steve" hand. En haar advocaat be- dat voor de veronderstel- van de officier geen bewijs is. ir vraagt een veel kortere straf et meisje, dat zwaar gebukt ider schuldgevoel, omdat haar in Pasadena door de In gearresteerd als ontvangers 'ncy's hasjzendingen. Buiten- d Nancy Ann zelf ook nog de Ver. Staten moeten te- aan. g J. (22) is een zich koopman *de Duitser die naar Amster- uitgeweken, omdat hij niet e dienen in de Bundeswehr. eft 3.750 gulden ntvangen om maanden, waarbij hij zijn bewijs- De waterleidingmaatschappij Gel voering baseert op een samenhang derland vermeldt dit met zorg in haar van tegenstrijdigheden in de verha- jaarverslag. De maatschappij moet de len van de verdachten. De verdedi- komende Jaren twintig miljoen gul- gers bepleiten vrijspraak. Vonnis in den investeren om de watertoevoer alle zaken op 24 april. voor de boekomst veilig te stellen. ARNHEM Niets wist adjudant van enig bewustzijn toen de adjudant hij naar huis zou rijden. W. ging aan onhoorbaar in de microfoon, onderofficier Jan W. (44) uit Wad- de trekker tot drie maal toe over- de bestuurderskant staan, trok zijn W werd omschreven als een zeer - dinxveen zich meer te herinneren haalde. W. zelf wist zich daarvan de FN-pistool en vuurde drie keer. Hij punctueel man die weinig moeilijk- op 7 oktober vorig jaar volgende dag niets meer te herin- trof Van der Vliet in de buikstreek, heden veroorzaakte Wel speelde een Betreurenswaardig vond de Daarna liep W. naar de achterkant flinke dosis eerzucht hem parten. gebeurde buiten de onderofficiers- UTRECHT (ANP) De Utrechtse l de nieuwe Frederikskazerne aanklager het dat niemand van de van de auto en zei tegen een andere Het niet doorgaan van de felbe- flaag. bij een feestje in de mess aanwe- barbediende, die hem ook uit de mess geerde promotie tot officier kwam Nancy officier van Justitie mr. J. C. van apotheker poging tot moord ten Als officier van piket knalde hij zige officieren had ingegrepen toen had proberen te halen: „Ik schiet je bij hem als een klap aan. haar an- den Bergh gaat in hoger beroep laste gelegd. Hij zei vanmorgen de rond half drie 's nachts met zijn de adjudant in vol tenue van officier kapot". Deze kon echter het pistool Na het gebeurde zei hij„Ik had kilo hasj te kopen. Voor tegen de uitspraak van de rechtbank uitspraak „onverenigbaar te vinden dienstpistool messbediende Ronald zat er maar 230 gulden in Utrecht in de zogenaamde „digi- met wat mijn overtuiging is". TT1I"A1 ttn Het tornt hem tooh te talis-zaak" tegen de 60-jarige apo- der Vliet neer, die hem even steeds piket, met het borstschild daarvoor uit de mess had gezet nog steeds dat de adjudant dronken was en handtastelijk begon te worden tegen over officiersvrouwen. twee Jaar met aftrek van het voor- wees dat de apotheker, die weet hoe Van der Vliet overleed twee maan- arrest van 14 maanden. De recht- gevaarlijk het gebruikte gif is, ge- den later toen hij in het ziekenhuis bedreigd. Tien whisky' bank achtte opzettelijke mishande- schatte dosis -van deze stof in de werd geopereerd. Vierenhalf jaar ge dronken was geworden. DP 'n van 10 maanden ge- theker W H. L. uit Rotterdam De Mr. Van den Berg rechtbank veroordeelde de apotheker volledig achter zijn requisitoir te gisteren, tot een gevangenisstraf van staan, waarbij hij er nog eens op Een soldaat was tenslotte naar de wachtcommandant gerend toen W een officiersvrouw in haar wang beet, diensttijd was op het damestoilet was gaan plassen officier die niet en een echtpaar met zijn pisool had met Seven- kregen. W. had poging tot opzettelijke mis- bonbons, het gebak en het tabletje vangenis met aftrek van voorarrest Up had de adjudant toen al op. twee werkloze bijstandtrek- handeling bewezen. ^an 23 en 24 jaar, aan wie had na het verbreken van de relatie tuele gevolgen van de overdosis, die m? een douceurtje van 100 dol- met zijn nichtje, dat volgens hem kon ontstaan doordat hij niet heeft p erklio had uitgeloofd als zij gebeurd was op aandrang van haar afgewogen Su uit de hand van de adjudant schop- toen beter een dag vrij kunnen pen. Daarna was het snel afgelopen nemen". en werd de adjudant gearresteerd. Verdediger mr. C. B. B Winters - Aanleiding tot de drinkpartij onder acht doodslag niet bewezen. „Het was promotie tot vak- een fatale dubbelganger van W die is doorgegaan. W de schoten loste", zei hij. Ook zette Z had dat een dag eerder te horen ge- hij vraagtekens by de behandeling van de schotwonden in het zieken- - goede staat van dienst, huis waar Van Vliet werd opgeno- in 1946 vrijwillig in Engeland in men. Niet verwijderde krui tresten apotheker heeft verwerkt. „Hij heeft de even- eiste auditeur-militair (aanklager) De wachtcommandant haalde de het leger gegaan en had in Indonesië zouden den Berkenhof gisteren officier van piket op, infectie hebben ge- konden helpen. I staan Walter en Gerard te- zoals hij zelf zei. broer, beiden gepoogd ziek te maken, heeft geschat, op de koop toe geno- Volgens mr. Van den Berkhof 1 wist hem te ontsanppen. W. terug naar de mess en zag toen bui ten de auto staan waarin Van der deze meegedaan aan de politionele acties zorgd. Mr. Winters adviseerde hier- men", aldius de officier. bij de infanterie en als parachutist. „Was u gewend te doden?", vroeg horen, president van de krijgsraad mr. P. E. nog getuigendeskundigen te er wel degelijk sprake geweest Vliet met een tweetal Mllva's zat, die Kloots. „Ja, ja", fluisterde W. bijna Uitspraak op 19 april.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7