3arry Hughes en 'de viespeuken' FWISSELING ET ER ZIJN, ZIJN TIJD" Geesink reikt de prijzen uit APPIE HAPPIE Competitie schermen WK tafeltennis met incident van der Kuil (nieuwe trainer Quick Boys): [[tfang uitstekend orm in Den Haag Judotoernooi in Oegstgeest Duitsland wint van Polen: 4-2 LFC - AJAX ROODENBURG - NEPTUNUS VOETBALLER TWEE WEKEN DE CEL IN U<5 7 APRIL 1973 ry Hughes schreef laatst lek": "Als ik lees dat toen Jacobs door zijn vereniging idheidsredenen tien da- |Just kreeg, andere trainers ntijd solliciteerden aan bij FC Utrecht, lenk ik bij mezelf: wat r toch een stelletje vies- rond onder de trainers". Scheepmaker ift gelijk, erg fijntjes is Maar aan de andere :n ik geneigd die kwaad sollicitanten de hand bo- hoofd te houden. Want ioet Je, als Je zonder werk ib hebt, en na al Je oen (een carrière als Rinus is maken, of als Knobel, Coerver, toch ook alle- igens die met niets be- JJn) werkloos en werke- huis zit, met als voornaam- righeid helpen met vaat af- d, fluitend uit het raam en de kinderen een draai oren geven? Jonge trainer kom Je tlijks aan de bak, in het de voetbal. Ik heb hier een van 5 augustus 1969 voor net de contractspelers en ainers van de eredivisie voor de competitie 1969 We zijn nu vier seizoenen Ik geef de clubs in alfa- he volgorde, met tussen es de trainer er achter: *-» Ajax (Michels), (Heinz), DOS (Zalai), (Talbot), Feyenoord (Hap- Go Ahead (Fahrdonc, toen oals gebruikelijk foutief ge- GVAV (Veg), Haarlem Holland Sport (Van fert), MW (Knobel), NAC els), NEC (Remmers), PSV Sparta (Coerver), SW is), Telstar (Rab) en FC (Rijvers). van de achttien trainers laan met >erd hert' zijn inmiddels uit ons eredivisie voetbal verdwenen. Jezek, fi tichels, Canjels en Linder vent» rokken naar het buitenland, Zalai, 'Talbot en Gosens zakten af naar de eers te divisie, dr. Fadrhonc steeg naar het Nederlands elftal, Robert Heinz schijnt overleden te zijn las ik laatst), Ludwig Veg lijkt in rook opgegaan. Conclusie: er is nogal wat verloop, maar verr èweg te meesten zijn nog volop £an het werk. Van het seizoen 1969-1970 be schik ik ook nog over de namem van de clubs met him trainers i|i de eerste en de tweede divisie, die toen nog bestond. Ik som ze voor* u op: Blauw Wit (Wuilems), DFC (De Visser), Elinkwijk (Mur), Ex celsior (Janse), FC Den Bosch (Tap)Fortuna Vlaar dingen (Brouwer), FSC (Debruyn), De Graafschap (Zonderland), Hel mond Sport (De Wit), Heracles (Theunissen)HVC (Hollink), R. C.H. (Peeman), SC Cambuur (Bens), Veendam (Beenhakker), Vitesse (Brom), Volendam (Croon), De Volewijckers (Van der Veen), Willen II (Van der Leek). Dat was de eerste divisie. Hier komt de tweede divisie: Agovv (Morsing), Baronie (Mos sing Holstein), EDO (Kistemaker), Eindhoven (Brandes), FC Gooi land (Dellow), Heerenveen (Paau- we.) Hermes DVS <Castenmiller> Limburgia (Fischer), NOAD (De Busser), FEC (Van der Meent), RBC (Van der Pijl), Roda JC (Weyzen), SC Drente (Van As ten), Velox (Jacobs), FC VVV (Breukers), Wageningen (Vink), ZFC (De Bouter) Sommige van die trainers heb ben promotie gemaakt: Theunis sen kwam bij FC Den Haag, Cas ten mil Ier bij Excelsior, Van der Meent bij FC Amsterdam, Bert Jacobs bij FC Utrecht en Maar ten Vink sinds kort bij MVV. An deren hebben zich gehandhaafd, zoals Beenhakker, Janse, Brom, De Visser, Dellow, Hollink, Wui lems, ook al verwisselden zij al lemaal inmiddels van dub. Maar velen zijn ook uit het betaal de voetbal verdwenen, soms met club en al, soms individueel: Mur, Tap, Bens: Debruyn, De Wit: Zonderland, Kistemaker: Mor sing, Mossing Holstein: De Bou ter, De Busser: Brandes, Breukers, Weyzen: Van der, Leek, Van As ten: Paauwe en Peeman, terwijl Brouwer als reserve-trainer van Anderlecht nu zonder werk zit, en Van der Veen niet klagen mag als reserve-trainer van FC Am sterdam. Wat moeten al die mensen? Een aantal zal nu wel amateur clubs trainen, maar dat is na tuurlijk ook niet het doel waar naar we streven, als je eenmaal een semiprofclub onder handen hebt gehad. En dan zwijg ik nog maar van de nieuwe trainers, die .in vier jaar zijn afgeleverd met liun zwaarwegende, maar in prak- tVJk weinigzeggende A-diploma. Ik brnijd al die mensen niet, noch al\i trainer, noch als echtgenoot, ncudi als gezinshoofd. Goed, Je kan het je moreel gesproken na- tuuitijk niet veroorloven, om a- zen<\r op het baantje van Bert Ja cobs meteen te gaan solliciteren, zodra Bert zich even niet lekker voelt, maar aan de andere kant: kan jv het Je dan wel veroorloven om aA> werkloze echtgenoot met air aav te nemen: "Ik ben nie mand -.minder dan Mur, of Tap, of BenS de naam Kistemaker, die naam Zonderland, de naam De Bouter ien de naam De Busser, zijn algömeen bekend in de hoog ste voetbtilregionen als ze me heb ben willen, moeten ze maar naar mij toeicomen, potztausend?" Dan kan ,Je beter meteen bij Je vrouw solfi citeren als hulp in de huishouding U kent vermoedelijk de metho diek van "börichten uit de samen leving", de niin of meer actuali teitenrubriek. van de VPRO. Men bezoekt een Êepaalde gebeurtenis bijvoorbeeld het congres van een politieke partij, en inplaats van ons ordentelijk de belangrijke sprekers op hun katheder te to nen. afgewisseld met wat vraag gesprek j es met andere belangrijke aanwezigen, plus een Jongere richt men zijn aandacht op andere, op het oog minder belangrijke din gen. Terwijl de partijvoorzitter spreekt, houdt men het publiek in het oog (bij voorkeur de neuspeu- teraars en de indommelaars) of men laat zien hoe achter in de zaal het bedienend personeel broodjes staat te smeren, of men richt de camera op enige honder den gereed staande glazen en fles sen sterke drank, waarbij men de woorden: "Deze'partij bestrijdt al sinds 1912 het drankmisbruik" op het scherm projecteert. Ik moet er vaak erg om grinni ken, en soms word ik er ook wel boos over, omdat de ene groep mensen nu eenmaal van nature minder kwetsbaar is (bijvoor beeld politici) dan de andere groep (bijvoorbeeld de vereniging voor het behoud van borduur werk). Waar ik nu alleen nog op zit te wachten is een reportage van een belangrijke voetbalwed strijd door de VPRO, waarbij de zelfde werkwijze wordt gevolgd. Anderhalf uur wordt niet langer de bal gevolgd, maar blijft de ca mera op bijzaken gericht, die dan maar moeten vertellen wat er „in werkelijkheid" gebeurt. Shots van de fotografen achter het doel, terwijl de bal aan de andere kant van het veld is. Beelden van de banken met ver keersagenten langs het veld, close-up van een nestelend dui- venpaar onder het dak van de ere tribune, en niet te vergeten een nauwkeurige registratie van het gedrag van de speler die een kwartier na de rust door de trai ner is vervangen door een reser ve. We zien hem verslagen uit- hijgen in de kleedkamer („Hij is moe", verklaren de ondertitels), daarna zien we hoe hij woedend zijn schoenen in een hoek smijt („Hij is het er niet mee eens"), we zien hem naar het colbertjasje van de trainer lopen, diens pote- feuille eruit halen en enkele bank biljetten naar zijn eigen porte feuille overhevelen (eerste onder titel: „Wraak is zoet", tweede on dertitel: „De winstpremie is bin nen"), waarna de lens van de camera helaas beslaat als onze man onder de douche gaat. Terug dus weer naar het veld, waar blijkend het rumoer van het publiek de wedstrijd naar een hoogtepunt gaat. „Penalty, pe nalty" horen we de toeschouwers scanderen, en de camera gaat close naar de penaltystip aan de andere kant van het veld, zodat zo'n stip in diepe rust nu ook eens van heel nabij kunnen zien. Ver volgens zwenkt de camera naar een losgeschopte plag bij de hoekvalg (ondertitel: „De mens grijpt in in de natuur"), en gedu rende de laatste vijftien minuten van de wedstrijd krijgen we dan een boeiende mini-documentaire te zien over het dierenleven in, onder en rondom zo'n plag: erg interessant. Als u wist hoeveel honderdduizenden, misschien wel miljoenen kleine diertjes rustig verder leven, werken, sterven, geboren worden op en onder die zelfde gras mat waarop de wed strijd gespeeld wordt waarover u zich zo zit op te winden, dan zou u voortaan uw botaniseer trommel en loupe meenemen, in plaats van uw vrouw en twee be boterde kr entebolletjes. LEIDEN De eindstand van de Leildse schermcompetitie luidt: 1. Marine Vliegkamp Valkenburg 7 ge wonnen wedstrijden (na barrage met Leldse Universitaire Schermvereni- ging», 2. LUSV, 7 gewonnen. 3. Leédse Politie Schermvereniging 5 gewon nen wedstrijden, 4. Universitaire Schermvereniging 4 gewonnen wed strijden, 5. Leldse schermvereniging AEW. Persoonlijke resultaten: 1. E. de Vos (LPSV) 22 gewonnen partijen, 2. M. M. Rancuruet (USV) 22 gewonnen partijen. De onderlinge partijen wer den gewonnen door De Vos, die de wisselprljs, ontworpen, geschonken en vervaardigd door de heer Gcddijn ontving. SERAJEWO De heldenrol waa gisteren tijdens de wereldkampioen schappen tafeltennis in Joego-Slavië weggelegd voor de Zweed KJell Jo hansson. De ..hamer" sleepte met drie magistrale overwinning zijn land door de ontmoeting met Hon garije, die tenslotte met 5-3 door de Skandinaviërs werd gewonnen. In groep la van de heren zijn Chi na (titelhouder) en Zweden wel ze ker van plaatsing. Uit groep lb zul len vermoedelijk Japan en de Sow- jet-Unie overgaan. De Nederlandse heren boekten gis teren in Serajewo (groep 2b) een verdienstelijke overwinning op Grie kenland: 6-2. In groep 3a opereerden de dames met een score van vijftig procent: een nederlaag tegen Dene marken (1-3) en winst op Iran <3- 0). De wedstrijden hebben gisteren een eerste politiek incident opgele verd: De Libanese ploeg weigerde uit te komen tegen Israël. De organisa toren kenden daarop het laatste land de overwinning toe (5-0). LEI! "Voetbal moet leven. Uit de pe riode dat ik zelf nog bij PSV voetbalde herinner ik de laarzen van Bram Appel liet vol lopen met water. Dat we de sokken van eei\ trai- idden knipten en later nieuwe koch ten. Of dat we een paar eieren in zijn tas deden op lieten zitten ijze heeft Piet van der iternational, voormalig Jax, Telstar en PSV en bij Quick Boys de op- Leo Halkes, zich steeds ouden als oefenmees- moet leven. Als er op maar wordt gewerkt, bakermat voor succes, in eerlijk gezegd, slecht i m too F hen rerlies. Behalve als ik zie ers er voor hebben ge niet het geval dan ko tegen. Ik laat, hoe ge- op zijn tijd ook sus/fet mij sollen. Ik ben een zfjk enthousiaste trainer, is en zellldisci- angrijk vind. Maar nog- moet er op .zijn was dat in mijn betaal- d, zo is dat zeker ook hij nge Piet van der Kuil kent de onbetaal de volgelingen van Koning Voetbal nu zo'n zes Jaar: Achtereenvolgens trai ner bij Spakenburg, Halfweg, Vel- sen, dat hij van de vierde naar de derde klas zondagvoetbal voerde en Stormvogels. Quick Boys zal eerst nu aan de conduitestaat van Van der Kuil worden toegevoegd, ofschoon hij zes Jaar geleden reeds bij de Kat- wijkse vereniging solliciteerde. Ge brek aan de vereiste diploma's be lette hem de toegang tot "Nieuw Zuid". "Ik had Quick Boys toen al graag willen trainen. Ik kende de vereniging door de vriendschappelij ke wedstrijden die ik met Telstar en PSV in Katwijk had gespeeld en, als trainer van Spakenburg. Quick Boys kwam bij mij altijd over als een homogeen geheel. Een vrienden club. Die indruk is me altijd bijge bleven. Vaak zie ik de Katwijkers ook in IJmuiden. Nuchtere, goede mensen. Niet zo uit de hoogte. Geen stadsmensen". Een bijna verontschuldigende lach volgt als hem gevraagd wordt of ■■sege Westdmtser stedelingen inderdaad zo ijdel .zijn. Hij volstaat slechts met de opmer king: "Ik houd van zeelui". Vandalag is hij overigens in Katwijk. Als meer dan belangstellend toeschou wer bij het duel Quick BoysHeèr- Jansdam. "Ik heb zo af en toe iets gehoord* of gelezen hoe het huidige eerste elftal draait. Daaruit heb ik opge maakt dat ik beslist niet met hoog vliegers te doen krijg, maar dat zal de praktijk moeten uitwijzen". Feit is dat Van der Kuil evenals Hal kes de laatste maanden deed, zal kiezen voor een tamelijk aanvallend systeem: "Misschien komt het wel omdat ik zelf rechtsbuiten ben ge weest dat ik het liefst offensief voet bal zie. De mensen hebben immers liever een uitslag van 54 dan 0 0. Het stemt mij niet tevreden als er in een wedstrijd niets gebeurd is. Niet dat Quick Boys in het vervolg 4—24 zal gaan spelen. Dat sy steem zie ik eerlijk gezegd niet meer zitten. Blijft over 433 dat met 'n aanvallende middenvelder kan wor den gespeeld en een verdedigend in gestelde half. De kwaliteit die ik tot mijn beschikking krijg zal moeten uitwijzen in hoeverre ik inderdaad aanvallend kan laten spelen". Piet van der Kuil: "Ik laat hoe gemoedelijk ik op zijn tijd ook kan zijn, niet met me sollen". WK ijshockey MOSKOU West-Duitsland heeft gisteravond in Moskou de wedstrijd om de voortoplge bezetting van de laatste plaats van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey in de A-groep tegen Polen met 42 gewonnen. De tussenstanden waren 1—2, 2—0, 1—0. Dammen In het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland is gisteren in Apel doorn de partij tussen Visser en De Jong uit de vierde ronde reeds ge speeld. De Jong won met 2—0. De vierde ronde wordt morgen gespeeld. 6 Polen Stand: 1 Sowjet-Unie 4 4 0 0 8 37- 8 2 Zweden 4 4 0 0 8 24- 6 3 Tsjedho-Sl. 4 2 0 2 4 20- 8 4 Finland 4 2 0 2 4 17-14 5 W.-Duitsland 5 1 0 4 2 12-39 5 0 0 5 0 8-43 Hockey Nederland zal worden uitgenodigd voor een internationaal hockeytoernooi dat in februari 1974 zal worden gehouden in Christ- church (Nieuw Zeeland). De Nieuw - zeelandse bond wil het toernooi hou den na de spelen van het Britse Ge menebest. De vier halve finalisten van Miinchen (Pakistan, Indie, West- Duitsland en Nederland) krijgen een inventatie. Voorts worden Aus tralië, Canada, Engeland, Japan, Ke nia en Maleisië gevraagd. Voetbal In de eerste divisie van de Westduitse voetbalcompetitie, de Bundesliga, zijn gisteravond drie wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: VFL Bochum1. FC Kaisers- lautern 30, Kickers Offenbach Hannover '96 21, Eintracht BraunschweigBorussia Mönchen- gladbaoh 00. LEIDEN Anton Geesink zal in de ochtenduren van het Judotoer nooi voor het gehandicapte kind in de gemeentelijke sporthal aan de Apollolaan in Oegstgeest op zater dag 14 april de prijzen uitreiken aan de succesvolste deelnemers. Overi gens zijn dan nog lang niet alle winnaars bekend. Het toernooi dat officieel geopend wordt door de bur gemeester van Oegstgeest. jhr. T. H. van Eysinga, begint om 9 uur en zal tot ongeveer 17 uur duren. In vier leeftijdsgroepen (7—8 Jarigen; 9 —10—11 Jarigen, 12, 13, 14, 15-Jari- gen en 16-jarigen en oudeT) wordt in poulevorm ean halve competitie afgewerkt. De nummers één en twee gaan vervolgens over naar de fina le, waarin het knock-out-systeem zal worden gehanteerd. De initiatief nemers, de sportscholen De Vries (Leiden), Jan Barends (Oegstgeest) en de Judovereniging „Noordwij ker- hout" hebben een dergelijk evene ment reeds eerder georganiseerd. In oktober van het vorig Jaar bleken 399 Judo-liefhebbers bereid voor de Stichting "Paardrijden voor het ge handicapte kind" een dag hun sport te bedrijven. Kon toen ongeveer Zwemmen Op de tweede dag van de Amerikaanse winterkampioen schappen zwemmen in Cincinatti. heeft de Australische Shane Gould de titel behaald op de 400 yards wis selslag persoonlijk. Haar tijd van 4.27.11 betekende een nieuw Ameri kaans record. Ook Keena Rotham- mer vestigde een nieuw Amerikaans record. Zij won de 200 yards vrije slag in 1.50.51. ADVERTENTIE Zilveren Molentournooi DINSDAG 10 APRIL 8.00 uur n.m. le amateur elftal Terrein Boshuizerkade. achthonderd gulden aan de Stich ting worden afgedragen, dit Jaar ho pen de organisatoren (gesteund door de sponsors Levi Strauss Nederland, Lois, VIP-Leiden en Sporthuis Van Delft in Leiden) een bedrag van rond de f 1700 te kunnen overhan digen. Om dat doel te bereiken zijn een 400-tal T-shirts tegen verlaag de prijs in de handel gebracht met opdruk van de deelnemende vereni gingen. De kosten (f750) ztfn be stemd voor de Stichting. ADVERTENTIE Zondag a.s. 2.30 uur de belangrijke wedstrijd Sportpark Noord. AMERSFOORT De 41-ja- rige Amersfoortse voetballer M. K. is gisteren door de Utrechtse politierechter wegens mishande ling van de 25-jarige S. v. d. Esschert uit Baarn veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraff 200 schadevergoeding en 300 gulden smartegeld. K. heeft op 15 okto ber van het vorig Jaar vlak voor het einde van de voetbalwed strijd Amsvorde 6 tegen Hoog land 7 scheidsrechter v. d. Es schert tegen de grond geslagen en getrapt. De man werd naar het ziekenhuis vervoerd en heeft sindsdien nog steeds zijn werk niet kunnen hervatten. Door de KNVB is K. indertijd reeds voor de duur van tien Jaar geschorst. Arb k W G Gerd Wiltfang, in d van de Westduitse rsU mplsche ploeg, demon- CSI Den Haag een vorm. Na zijn overwin- onderdagavond in het springconcours zege- Jtjjd onberispelijk gekle- Deld1 Homberg een dag later fldgenoot Willibert Mehl- relais-springconcours lunge" van de Duitse is uitstekend op dreef, bleef Wiltfang foutloos 5-springconcoursevenals Willibert Mehlkof, die td. Totaaltijd van 82.3 •rmde een te lastige op- de concurrerende duo's, uit ongelijke krachten agesteld. EN springconcours: 1. Hans Brugman (Zenderen) "Arjo" 0 straf pnt. 27.9 sec., 2. Jan van Vught (Mierlo) "Cassius Clay" 28.2, 3. Ar lette Westerhuis (Bergen op Zoom) '"Fair Quota" 28.7. Speel uw spel, tijd 60 sec. 10 hin dernissen) 1. Hans Brugman (Zenderen) "Arjo" 930 pnt, 2. Arne Kouwen- berg (Hoogerheide) "Ustaritz" 920, 3. ^Laurence van Droogenbosch (Til burg) "Ibar" 910. Relais springconcours: 1. Willibert Mehlkopf (Wdld) met "Pen-er" en Gerd Wiltfang (Wdld) met -.Sieno" 82.3 sec., 2. Nelson Pes- soa ÏBraz.) met "Pass op" en Ja- nou ïlssot- Lefevre (Fra) met "Al- terline" 85.0 sec., 3. Raymond Howe (GB) iiiet „Balmain" en David Broo me (CÜb) met "Sportsman" 86.5 sec., 4. TJeörd Velstra (Ned) met 'Grey Mist" én Paddy MacMahon (GB), met "Pei inwood Millbridge" 91.9 sec.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11