Het wordt echt allemaal teveel Sparta is 'gebrand' op beker HAPPIE Op wacht' in verhuiswagen Hans Vultink na royale nederlaag in Bergeyck: LFC AJAX DINSDAG 3 APRIL 1973 Het team van Leython AC 2, dat afgelopen weekeinde kam- van zijn afdeling iverd en promoveerde naar de lande- derde klasse. Het kampioenschap iverd binnengehaald via een 3—0 (15—2, 15—4 en 15—8) zege op KVC in Katwijk. Gis- werd het Alpheuse DAC ook met 3O (154152 en verslagen. Staand v.l.n.r. Annette de Wit, Helmien van Jozien van den Bosch en Petra van Bemmelen. Voorste rij: Klazien PetersenAda van Polanen en Annette Tebarts. Op deze foto ontbreken Thea van Diemen en coach Elles Rijsbergen, (Foto Jan Holvast) Zeven jaar lang heeft Hans Vultink nu al geregeerd in de nationale topklasse bandsto- Nu en dan met een jaar onderbreking omdat de boog niet altijd tot het uiterste ge- annen kan blijven. De achtste titel, in het afgelopen weekeinde in het Zuidbrabantse Bergeyck, ontsnapte de groothandelaar in horeca-artikelen verrassend royaal, hoewel hij er wel weer voor zorgde dit simpel lijkende maar toch zo moeilijke spel op een nieuw ationaal niveau te tillen door met een algemeen gemiddelde te opereren van 9.02. Caarmee hij zijn eigen record van 8.53 en twee jaar oud verbeterde. Hetgeen interna tionaal overigens nog wel een punt of vier scherper staat; zover opgeschroefd door de ■lg Raymond Ceulemans. Voorverkoop U K voetbal HAMBURG In West- Duitstand is gisterochtend vroeg de voorverkoop begonnen voor het wereldkampioenschap voet bal 1974. Voor alle plaatskaar tenbureaus formeerden zich reeds in de loop van de zon dagavond lange rijen. Record houder werd een 29-Jarige me taalarbeider, die zondagochtend om zeven uur de wacht betrok bij een bureau in München. In West-Berlijn had een aantal voetbalfans een verhuiswagen afgehuurd om de nacht tenmin ste droog door te komen. Gisterochtend werden geen plaatsk aarten verkocht, maar I' bonnen, die volgend Jaar kun- jj nen worden geruild voor de I echte entreebewijzen. Men heeft dit gedaan om vervalsing tegen te gaan. Dé voorraad van 1.250.000 bonnen was gisteren binnen twee uur uitverkocht, ij Gemiddeld investeerden de lief- Jj hebbers 200 mark (gulden) per persoon. In totaal zijn er 2.129.000 en- treebewyzen (38 wedstrijden) I beschikbaar. Bijna een half mil- Jj joen i470.000) daarvan is be schikbaar voor het buitenland. j je van plan minder te gaan spelen? „Volgend seizoen zal ik dat zeker gaan doen, maar ook dit seizoen zal ik nog enkele toernooien laten val- Zoons wint veteranen- koers Swift LEIDEN De traditionele Swift- wedstryd voor veteranen (boven de 35 jaar) Leiden—Woerden v.v. is op grandioze wijze gewonnen door Frans Zoons uit Voorschoten. Op elf kilometer voor de eindstreep demar reerde hij en loste Wim Wassink, de man die de hele koers al op kop had gereden. Uitslag: 1. F. Zoons. 77 km in 2 uur 7 min. 2. Wim Wassink (Leiden) op 30 meter, 3. Theo Hoog kamer, 4. Barend Kruit, 5. Gab Mieremet. De wekelijkse clubrit van de Ren en Toervereniging Swift was in het poldergebied bij Rijnsaterwoude 'n ware slijtage-slag. Cees Valentijn bleek de sterkste. Vlak voor het ein de sprong hij weg uit een kopgroepje waarin ook Van der Valk (2e) en Van der Hulst (3e) reden. Peter Post werd vierde Bert v. d Hulst vijfde. Bij jeugdwedstrijden in Den Haag was niet zoveel succes weggelegd, voor de Leidse deelnemertjes. De bes te prestatie leverde Ronny Boeff die tweede werd. Paul Albers, Hannie Bavelaar en Tonny van Weeren werden in hun klasse derde, Tij men Koet en Reinier Hoogkamer reden zich naar een zesde plaats. Jeugdteam van De Vries bijna kampioen LEIDEN Als het jeugdteam van de Leidse sportschool De Vries het komende weekeinde niet "in de fout" gaat, kunnen de judoka's zich afdelingskampioen noemen van de jeugdcompetitie in het district Zuid- Holland. In het afgelopen weekeinde werd in de sporthal van Oude Tonge het jeugdteam van judoclub Middel- harnis op eigen bodem met 32 ver slagen en verloor sportschool Muil wijk uit Dordrecht voor de tweede maal dit seizoen van de jeugdige Leidenaars (3—2). De punten werden gescoord door Rob v.d. Linden (3), Mannuputty (7), Barry Zandbergen (10), Rob van Musscher (10) en Henk Mast (20). Tegenstander NAC vindt competitie veel belangrijker ROTTERDAM/BREDA/UTRECHT Leo Steegman veran dert niet. Hij reageert en handelt nog precies eender als een paar maanden terug, toen zijn equipe aan een indrukwekkende zegetocht bezig was en hij, als de jonge, succesvolle trainer, enorm werd geprezen, ja zelfs opgehemeld. Vandaag-de-dag, nu de Spartaanse machine ineens niet meer zo soepel draait, nu de prestaties bitter tegenvallen, dwarrelt de eerste kritiek op het Kasteel neer. Niemand durft eigenlijk hardop te be schuldigen, maar toch wordt er gefluisterd: moet Steegman de zaken niet eens wat anders aanpakken? Want zo is het nu eenmaal in de voetbalwereld: de trainer krijgt altijd als eerste de schuld. Zoals gezegd: Leo Steegman verandert evenwel niet. Hij blijft de kalme realist, die stelt: „Ach, toen het bij ons zo geweldig goed ging, heb ik het al voorspeld: er komen ook slechte tijden en dan wordt er onmiddellijk anders geredeneerd. Zo gaat het immers altijd. Dat is in het voetbal domweg een gegeven waar Je rekening mee moet houden. En omdat ik besefte hoe het zou lopen, doet op het ogenblik die laat ik het zo uitdrukken „ver anderde houding" me niets". Door Rob Vente Overigens praat Leo Steegman aan de vooravond van de bekerconfron tatie tegen NAC liever niet over problemen, maar wil hij het louter over het duel hebben, die intens be langrijke wedstrijd, die Sparta een aardige stap in de buurt van het verlangde Europa-Cup-voetbal kan brengen. Steegman: „De wedstrijd tegen NAC is voor mij momenteel van veel groter belang dan die van zon dag tegen Feyenoord. Aan Feyen- oord denk ik trouwens nog niet eens. Eerst NAC, een ploeg die we in geen geval mogen onderschatten. Natuurlijk, ik besef het: wij worden als favoriet beschouwd; ons elftal moet zeggen ze meer inhoud bezitten. NAC heeft veel minder kwaliteit, wordt er beweerd. Maar mij kunnen ze nog meer vertellen. NAC is een ontzettend gevaarlijke tegenstander. Pakten ze AJax al niet twee keer en wonnen ze voor de beker niet bij FC Den Haag? Nee, we zijn op onze hoede; weten dat NAC verdraaid goed kan verdedigen om dan via razendsnelle counters toe te slaan". Snelheid Razendsnelle counters. Maar de verdediging van Sparta blinkt nu niet bepaald door snelheid uit. Het bleek zondag tegen NEC trouwens weer overduidelijk. Leo Steegman: „Laat ik alleen dit zeggen; uiter aard houd ik met de taktiek reke ning met de persoonlijke kwalitei ten van de spelers. Van mijn eigen spelers en van de tegenstanders". Een opstelling geeft Leo Steegman niet prijs. De man die als actief voetballer Feyenoord diende: „Daar voor is de wedstrijd echt te belang rijk. Wij hebben een selectiegroep van zestien man Jan van der Veen. Hans Eijckenbroek en Willie Kreuz zijn daarbij en ik verwacht dat die allen kunnen spelen. En dan zitten uiteraard Bosveld en Klijnjan by de groep". Vanmiddag trok de Spartaanse se lectie zich in het badhotel van Roe kan je terug om zich voor te berei den op de negentig minuten van morgenavond, die Leo van der Kroft als fluitist zal begeleiden. Zelfde schuitje Draait Sparta momenteel niet maar wens van zijn trainer, NAC zit in feite precies in hetzelfde schuitje. De demissionaire trainer Ben Pee- ters: „We moeten nu na die ne derlaag van zondag tegen FC Den Bosch zelfs nog uitkijken om niet te degraderenEn al wil ik morgen uiteraard dolgraag winnen, het behoud van het eredivisieschap telt voor mij toch zwaarder. Heus, de competitie gaat voor". NAC is in deze voetbaljaargang be paald geen hoogvlieger. Ben Peeters, die door het bestuur van de Breda se club bijzonder wordt gewaar deerd: „Maar dat valt eigenlijk nie mand kwalijk te nemen. We hebben eenvoudig de mogelijkheden niet.. Een ploeg als NAC is in feite alleen op zijn tijd in staat om een stunt je uit te halen. Een verrassende uitschieter. Nou, en dat kan bijvoorbeeld morgen avond het geval zijn. Waarom niet? NAC heeft wel echt het karakter om in een bekerduel er alles uit te persen". Welk zwaar gewicht Ben Peeters terecht aan het lijfsbehoud inde eredivisie stelt, blijkt ook uit deze woorden: „Ad Bakker liep afgelopen zondag tegen FC Den Bosch een officiële waarschuwing op. Stel dat er een schorsing van een wedstrijd uit voortvloeit. Wel, dan zou het voor ons beter uitkomen als hij morgen niet mocht spelen en zon dag, in Breda tegen FC Den Haag. van de partij kon zijn". (Ad Bakker voegde na de verloren wedstrijd te gen FC Den Bosch scheidsrechter Arie van Gemert de volgende woor den toe: „Wat u flikte, was brood roof". En van Gemert is nu een maal geen scheidsrechter die zoiets pikt) Ook Addie Brouwers, een van de werkelijke kvaliteitsspelers die de Bredase formatie telt, redeneert in de trant van Ben Peetere. De kwie ke aanvaller: „Zondag tegen FC Den Haag wordt voor ons beslist belangrijker .En dat komt louter en alleen omdat we van Den Bosch hebben verloren. Was dat niet het geval geweest, dan waren we in de competitie vrijwel veilig en hadden we alles op de beker kunnen zetten. Maar nu zal onze instelling, helaas, anders zijn en is er ook weinig op timisme wat betreft het resultaat van morgen". Bereddt Sparta zich dus in een trai ningskamp op de confrontatie voor, NAC is daartoe niet in staat. Addie Brouwers, lachend: .Nee, zoiets Is bij ons echt niet mogelijk. Wij heb ben geen fullprafs. Bij ons werken de spelers morgen normaal, en gaan daarna haasje rep je naar de bus om naar Rotterdam te vertrek ken". En daarna: „Zo ging het destijds ook met die bekerwedstrijd tegen Den Haag. Maar toch wonnen we. Ondanks het feit dat FC Den Haag optimaal was voorbereid en wij to taal niet. Met andere woorden: Zo'n trainingskamp zegt toch ook niet alles". Bij NAC tobt Jan van Gorp met een knieblessure en wordt zoals bekend doelman Jan de Jong vervangen door Marl van Dongen Heksenketel Valt er dus woensdag in de Kuip een spektakelstuk te verwachten, ook in de Galgenwaard zal het bij AZ'67- NEC, de andere halve finale, een heksenketel worden. Al is het alleen maar door het Noordhollandse le gioen, dat morgenavond in Utrecht zo'n tienduizend man sterk zal zijn. De gebroeders Molenaar Klaas en Cees die AZ zo lekker "runnen" hebben namelijk weer eens voor een stuntje gezorgd. „De supporters mogen gratis met de bus mee naar Utrecht", riepen zij een paar weken geleden uit. De animo voor de bustocht bleek over weldigend. Duizenden meldden zich aan, tientallen bussen moesten wor den gecharterd. Het uiteindelijke resultaat: morgen rijden er 140 bussen •van Alkmaar naar Utrecht, die zo'n slordige 7.000 AZ-fans vervoeren. Het grapje zal de ge broeders Molenaar rond de dertig duizend gulden kosten. Als AZ met de steun van hot legioen wint, zul len die evenwel roepen: Nou en? Het was 't ons dubbel en dwars waard." Wat de opstellingen van beide ploe gen betreft, zoals tegenwoordig ge bruikelijk is, roepen de trainers: „Top secret". Maar een ding is ze ker: NEC-AZ'67, het duel dat door Arie van Gemert wordt geleid, zal een bikkelhard gevecht worden, waarbij 22 man zich optimaal in zetten. Wiel Cörver en Cor van der Hart zijn immers de trainers in de dug-out; trainers, „waarmee je de oorlog kunt winnen"; trainers die hun ploegen geladen in de ring, pardon, in het veld zullen brengen. Boksuitslagen ROTTERDAM De uitslagen van een internationaal boksgala, dat gis teravond in het Rotterdamse sport paleis Ahoy werd gehouden, luiden: Zwaarweltergewicht (8x3 min): Fighting Mack (Aruba) wint op punten van Gerad Cola (Fr), zwaar gewicht (6x3 min): Bert Nikkelen Kuyper (Ned) wint door interventie in de zesde ronde van Ray Adonis (Ghana). Lichtgewicht (6 x 3) min.: Iwan Roesli (Ned) wint op punten van Rollie Kroeze (Aruba). Middengewicht (8x3 min)Joop Kruis (Ned.) onbeslist tegen Cle ment Tzlnsa (Congo). Zwaarweltergewicht (8x3 min): Ben Zwezerijnen (Ned) wint door k.o. in de 2e ronde van Ronald Rie- dewald (Sur.). Olympische Spelen De volks republiek China wil weer lid wor den van de internationale Olym pische beweging. Dit heeft een woordvoerder van een Westduitse delegatie in China gisteren in Pe king verklaard. De Westduitse delegatie staat on der leiding van Willi Daume, vice- voorzitter van het internationaal Olympisch comité. In gesprekken met Chinese sportofficials leerde Daume, dat China aan de Olym pische Spelen wil meedoen. op voorwaarde dat Taiwan wordt uit gesloten. China verliet de Olympi sche beweging in 1953 uit protest tegen het feit dat Taiwan lid mocht blijven. Sen forse prestatie van Vultink dat noyennerecord, omdat hij er enkele oor zijn doen povere partijen loorheen had lopen, waardoor hij iet in het algemeen klassement liet verder bracht dan de derde laats achter de prille geweldenaar (hris van der Smissen en Henk de Jeine. 'eleurstellüig over de gemiste acht- e titel? 3 Nee, helemaal niet. Ik kwam voor 2 et probleem te zitten dat het Eu- l_>pese kampioenschap 47/2 in Ge- 2 :ve een week werd vervroegd, zo- it dit drie dagen na Bergeyck al in de orde komt. Ik heb toen 'erleg gepleegd met bondstrainer ^ené Vingerhoedt. Hij adviseerde: istig meedoen en er een goede (orbereiding voor het 47/2 van aken. ben dan ook niet naar Bergeyck ntgaan om tot het uiterste te knok- ;n. Be ben ook niet in de verdedi ng gegaan, maar heb me er al ge- ncentreerd op Genève. Want dat impioenschap vind ik belangrijk. ben er als eerste geplaatst met ka gemiddeld. Ik wil het daar niet aag verknallen en heb me in Berg- ck dan ook absoluut niet gefor- erd. De eerste vier van Genève an naar het wereldkampioenschap 11 Krefeld en daar wil ik wel bij eo n-, Itink is er in zijn achttien jaar iklasse namelijk nog niet in ge- agd een wereldtitel te grijpen. zijn drie Europese kronen en 21 tionale ereplaatsen. m dere sportman streeft natuurlijk lag naar het wereldkampioen- Ijiap". Genève, dat donderdag begint, n de Belg Tonny Schrauwen, de itser Dieter Milller, de Franse prof Roland Dufetelle en de anjaard José Galvez zijn voor- imste tegenstrevers. Hans is erg en irzichtig zich uit te laten over i kansen, maar hy weet dat hy zijn geliefde kader 47/2 zeker 1 t kansloos is. e b mikken op Genève heeft zijn 1 in Bergeyk nogal grillig doen ctueren. „Van der Smissen begon en mij met groot spel. Daar heb bewust niet aan meegedaan. !ro ar dat neemt niet weg, dat hij jA irtreffelijk heeft gespeeld. Die gen is erg sterk. En ik vind dat r het biljartspel alleen maar heugend. Het is ook niet goed f® altijd dezelfde wint". ukke zaken n hebt geklaagd over teveel toer- >ien naast je drukke zaken. Ben len. Het Europese kampioenschap vijfkamp rond Pasen in Deurne zal ik zo goed als zeker laten schieten en dan de nationale titelstrijd libre misschien, hoewel die wel bij mij in de buurt, in Enschede is. Het wordt echt allemaal teveel. Mijn zaak is het belangrijkste en dat biljarten is maareen hobby. Het is allemaal geen haalbare kaart meer. Dat is wat anders als Je pro fessional bent. Ik heb ook nauwe lijks tijd om te trainen. En als Je dan een toernooi achter de rug hebt heeft het werk zich ook nog opgestapeld. Zo was ik maandag al weer om acht uur op stap: naar Rotterdam, Eindhoven en 's avonds nog even naar Amersfoort. Woens dag weer op weg naar Genève". En er helemaal mee stoppen (Vul tink is nu 35) „Nee, dat wil ik ook nog niet. Daar doe ik het te graag voor, al be heerst biljarten niet mijn hele le ven zoals bij sommige andere spe lers. En dat er zulke jonge talenten opkomen als Van der Smissen ver ontrust mij ook niet. Ik vind het alleen maar verheugend. De attrac tie wordt er daardoor alleen maar groter op". PIET K2ENHUIS Hans Vultink: graag nog een wereldtitel. ADVERTENTIE ilveren Molentoernooi oensdag 8.00 uur n.m. LEIDEIN De Groenaardhal zal vanavond voor de laatste maal d-it seizoen op enige vriendschappe lijke wedstrijden en toernooien na in het teken staan van de zaalvoet- balsport. Op het programma, dat weer voornamelijk bekervoetbal be helst, staan onder meer de finales voor de Junioren en senioren. Bij de jeugd zijn de finalisten reeds be kend: LFC en Lugdunum zullen om acht uur de strijd met elkaar aanbin den. Bij de senioren zijn nog slechts de laatste vier bekend: Kickers '69 Padox, SVLV en Dynamo L. Eerst worden vanavond (om acht uur) de halve finales verspeeld, terwijl om tien uur de eindstrijd tussen de twee winnaars een aanvang neemt. Zweden verrast MOSKOU Zweden heeft giste ren in het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey (A-groep), dat in Moskou wordt gespeeld, voor een verrassing gezorgd door Tsjecho- Slowakije, houder van de titel, te verslaan. Rusland had vervolgens weinig moeite met Finland. De Rus sen zegevierden met 82. De tussen standen waren 3—0, 12, 40. STAND: 1. Sowjet Unie 2 2 0 0 4 253 2. Zweden 2 2 0 0 4 132 3. TsJ. Slow. 2 10 12 14— 3 4. Finland 2 10 12 10—11 5. W. Duitsl. 2 0 0 2 0 425 6. Polen 2 0 0 2 0 3—25 ZAALVOETBAL IJshockeyteam FINALES VAN BEKERSTRIJD Tennis De Amsterdamse ten nisvereniging DDV, die uitkomt in de eredivisie, heeft versterking ge kregen van de Australische Mari lyn Tesch, die achtste staat op de ranglijst van haar land.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15