New Seekers hebben voor ie liefde een tijd c(Jy) „Het is keihard werken in het film vak" C/ RADIO \programma Focus °Tote triomf ...en gisteren l Fooi- tv-opnamen even in Nederland vande# Hn TV morgen] RIJDAG 30 MAART 1973 RADIO - TV - KUNST De New Seekers, uit Engeland, bezochten deze week ons iaarbland voor een optreden in het TROS tv-programma „Zeven sprong", dat volgende week vrijdag om 20.20 op Nederland I te j^rien is. De TROS nodigde het zanggroepje uit en platenmaat- bebo^happij Polydor zorgde voor de rest. Het leek allemaal zo itaat leuk in elkaar te zitten: de New Seekers afhalen, over laten nent tappen op een binnenlandse vlucht naar Groningen, alwaar de v-opname gemaakt zou worden. De Nederlandse pers mocht w'ie* van P°tydor allemaal mee maken. Helaas. Peter Doyle van te New Seekers kwam op het Londense vliegveld Heathrow behoiot de ontdekking, dat hij zijn paspoort was vergeten. Dus hij moest terug naar huis. Zijn collega Eve Graham was er tot grote ontsteltenis ook niet hij. sholZe heeft het vliegtuig gemistwist de manager van de New Seekers, Eve komt later met Peter mee". „Okay, geen donkerharige Schotse schoonheid dus en ook geen Peter. Dan maar zondervond Poly- lor. Een praatje dus met drie van de vijf New Seekers, die vorig jaar Dp het Eurovisie Songfestival in Edinburg als nummer tivee uit de kwamen. 1 bij de New Seekers ruimte alles samen: eten, zingen i inspraak? Paul: „Dat lurlijk bij een groep van vijf per- wel moeilijk. Bovendien zijn veel mensen achter de schermen i allerlei manieren bij ons betrok- —fcn. Maar wanneer is, of iemand iders, uit de groep nou erg zeker De New Seekers met v.l.n.r. Marty Kristian, Peter Doyle, Eve Graham, Paul Lay ton en Lyn Paul. .'an i New Seekers, bestaande uit Marty Kristian. de David Cassidy van het quintet, de blonde Lyn Paul, Paul Layton, Eve Graham, en de bepaald liedje dan valt Peter Doyle, bestaan nu al te praten. We kunnen re- drie jaar. In die jaren verkochten soloplaatje uitbrengen, ze vele miljoenen platen. Ze >on- aarop de andere Seekers dan 1 achtergrondmuziek zorgen." den hits als „Beg, steel and bor- „I had like to teach the world to sing" en "See me, feel me". De New Seekers, opvolgers van The Seekers, maakten twaalf commercials voor de frisdrank Coca Cola. Deze liedjes sloegen in als een bom. Uit deze commercials werd Engeland. Een uniek feit. Paul Lay ton: „Zowel voor ons al voor Coca Cola was dat er fijn. We hebben er behoorlijk voordeel van gehad." Vrij drinken? Paul: „Ik raak geen Cola Paul houdt het op een sinaasappel- arty Kristian is de lieveling van New Seekers. Hij vooral, kan ch niet op straat vertonen in En- feur iland of hij krijgt Jongelui achter i de eh aan. Hij iheeft zich daarbij ensergelegd. Marty: „Dat is het na- ;el van dit werk." Is Marty te eertfergelijken met een David Cassidy? aat arty: „Nee, want hij doet het om. Ik niet. Ik kan het niet hel- vanjen dat Jonge meisjes op mij val- Paul zegt te weten waarom [arty zo'n succes heeft bij de ge-rouwen: „Dat komt door de vos- ius-5htige blik in zijn ogen." it«i arty: „Laatst stond er in een En- blad dat ik me zou verloven net et een Nederlands meisje. Het is iet waar. Ik heb wel een Neder- :eft nds vriendinnetje gehad, maar •pij it is fini." De New Seekers hebben de ouwens geen van allen tijd voor en, efde. Zegt Lyn: „We hebben nau- biu elijks tijd om een gegadigde te er»ntmoeten. Laat staan om zo ie- land beter te leren kennen. Voor- maak ik me daar nog geen irgen om. Er zijn nu zoveel dingen het ongetrouwd zijn voor mij impenseren. We hebben allemaal verschillend contract gesloten, blijf in ieder geval nog eens drie ,r bij de groep en dan wil ik iets nders gaan doen. Een solocarrière ":t me wel wat. In ieder geval ga dan ook weer dansen, want dat "ind ik nog fijner dan zingen." Martinade vrouw achter een Oscar-winnaar AMSTERDAM „Producer? Nee, producer ben ik niet. Dat zou ik zijn als ik een miljoen had liggen en zou zeggen „Charley, jij mag voor mij een film maken". Pro- duktieleidster klinkt weer als iets van de jeugdbeweging. Noem het voor mijn part production-ma nager". Martina, stuwende kracht ach ter cineast Charles Huguenot van der Linden. Al bijna dertig jaar, direct van na de oorlog. Nu drie dagen echtgenote van een Oscar winnaar. Na 47 eerdere onder- elc ilemaal apart uit. Maar verder zijn scheidingen, verworven sinds hij !ed e net een grote familie. We doen in 1934 schuchter met de speel- ik^rote familie Graham is de oudste in de I roep. Wordt zij als een soort moe- besohouwd? Lyn: „Ik ben 23 en 30, maar dat merk Je niet. Nie- land in de groep werpt zich op als Gelukkig kunnen we goed 'ndket elkaar opschieten. Dat moet lui ok wel wanneer je elkaar 48 weken het jaar zowat Iedere dag ziet. ieifier weken per Jaar zwerven Martina: de vrouw achter Oscar Charles Hugeunot van der Linden. "5 let open armen in Amerika ontvangen film „Jonge harten" begon, heeft Charley van der Linden met zijn wereld" de hoogste lof geoogst, die de Amerikaanse filmwereld heeft te vergeven: de Academy - award, dat fel begeerde kereltje Oscar. Een bekroning, die het ge degen vakmanschap van de Amster dammer voor de zoveelste maal in het licht zet, al streelt hij zelf deze erkenning met wel wat meer trots dan al die voorgaande. Prijzen win nen werd voor hem tenslotte een kwestie van routine. Staatsprijzen voor „Big City Blues", „Tussenspel bij kaarslicht" en „Morgenster", de Gouden Beer in Berlijn voor ..Bouwspelement", twee prijzen op een industrlëel filmfestival in Italië „Zout des levens". Van al die grootste deel van de dag in een kroeg. Toen zag ik dat achter die kroeg een grote toneelzaal was". „Ik zei: „John, dat kan niet zo. Je moet van dat idee afstappen". Ik ging even De Bilt bellen: „Jongens, wordt het be ter?" Maar ze zeiden „nee". Toen zei ik „Charley, kijk eens wat een enige zaal hierachter!" Maar hij vond het niet leuk. Thuis zei hij: ..Toch niet zo'n gek idee". We heb ben toen alle achtergronden zelf moeten bouwen. Met gekleurd pa pier en gekleurd licht. De dorpstim merman maakte van die lage tafels op schagen. Daar moest dat oude speelgoed op". „We houden ervan alles zelf te 7.00 Nieuws doen. Afgezien van het zakelijke ben ik er ook voor het touwtje- sapje. Voor hem geen alcohol. Paul: „Ik drinik geen alcohol en ben ook nog vegetariër. Ik ben tot de ont dekking gekomen dat de mensen best zonder vlees kunnen. Het is op de tournees wel moeilijk om Je aan het dieet te houden. Meestal neem ik dan maar eeni stukje vis." Je kan over de Barend Ser- vet-sihow denken wat je wilt, maar niet ontkent kan worden dat de VPRO eerst een vracht aan alibi's uitzendt alvorens zich tenslot/te voor zijn eigen plezier uit te leven in deze burleske show van de volksin- telligentia, zoals ik de Ba rend Servet-show zou willen omschrijven. Die alibi's beston den uit reportages over de se- m-i- artsenstaking en de ontei gening van grond van een on bespoten kwekerij ten bate van een sigaxetterifabriek van Tur- mac. Verder uit een voorproef je van Joan van der Keukens film „Het witte kasteel", waar in we een Amerikaanse neger jongen te spreken kregen (dat moet wel een erg mooie film zijn, zo te zienen uit een programma over huurproble- men. Wat mij betreft mag u tenslotte „All in the family", waarin gesold werd met ras sendiscriminatie, ook nog als alibi opvoeren voor de hoofd schotel van de avond, de vierde en laatste Barend Servet-show. Barend was een minuut of tien bezig, toen mijn vrouw, die even de planten water gaf, aan mój vroeg: „is het leuk?" Dat was een vraag die ik niet te beantwoorden vond. „Het is wat het is", zei ik orakelend. Het lied van Patricia Paay te midden van „het gewone volk", willig om „er iets aan te vin den", laat staan het leuk te vinden. Toen kwam de koning der Bel gen. Nu moet ik eerst nog even zeggen, dat mijn weerstand in middels aardig ondermijnd was doordat alle Belgen (het speel de in België, zoals u gezien hebt» met een zak patat in hun hand liepen, terwijl de Vlaams-klappende figuranten toch nog net iets ondermijnen- der werkten dan de Hollands- sprekende figuranten waaraan we gewend waren geraakt. Dus toen kwam de koning der Bel gen, eerst als buste, daarn als onze eigen „koningin" inder tijd iii wat ik dan maar hoogst eigen, beetje lijkende persoon zal noemen. Hij zat aan zijn bureau terwijl een soldaat «zijn bewaker, neem ik voet stoots aan) in uniform op de oanape lag. en wie werkte zich toen dwars door een schilderij van Vermeer de kamer des Konings binnen? Inderdaad, Barend met de buste. En dan moet ik lachen. De weerstand is gebroken (ook dankzij het lied van Gerrit in het klooster). De met de trein meefietsende koffiejongen, het holbewonersduet, de dames Ri- mico in Parijs, de douane in de trein met de paspoorten, de zogenaamde rechtstreekse uit zending uit België, en vooral ja dat werkte wed, vond ik. De niet te vergeten de nu spier- toespraak van Dolf BrouweTs, nou nee. Barend patat etend in België, ook niet zozeer. De eer ste naakten, - niet slecht. De scene bij de kunstenaar op het atelier, - matig. De pseudo-na maak-Fred Haché, - wat zal Harry Touw de pest in gehad hebben. Die vijf sohier naakte balletmeisj es met dat pseudo - ballet, - iets te weinig. Dus wat zeg ik als antwoord of het leuk is? ik zeg: „het is wat het is", nog steeds een beetje on naakte gay en go-girls maar eindeloos op de tegen stribbelende maten van een voetbalmars of zoiets blijven go-go-en op het toneel, onbe schaamd maar vrolijk, ook als Barend keurig in het pak zijn beroemde lied „waar gaat dat heen"? begint te zingen. Kor tom of het leuk is weet ik echt niet. maar dat ik me ver maakt heb is wel zeker. NICO SCHEEPMAKER j NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Caiimero, tekenfilm (TROS) 19.10 Wereld op vielen (TROS) ||j 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Moord in opdracht, misdaadfilm in de serie Tatort (TROS) 21.50 The Edwin Hawkins Singers (TROS) Reportage van het tweede gedeelte van het concert dat deze befaamde groep in april van het vorige jaar in de Oude RAI in Amsterdam gaf. 22.15 TROS Sport 22.50 Journaal (NOS) 22.55 Recht op de burger af les 1 (TELEAC) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Tweekamp een quiz voor middelbare scholieren (NCRV) 19.30 Met liedjes het land in voor achten (NCRV) Dit liedjesprogramma wordt vanavond uitgezonden vanuit de sporthal „De Brug" in Den Helder. Voor u treden op: Bob Scholte („Kleine harmonicaspeler"), de Chico's (een medley); Mieke Bos („Er schommelt een wiegje")Hollandse Nieuwe, bestaande uit Dorien Mijksenaar, Perry Cavallo, Frans Rafall en Wim van Wageningen (een medley); het orkest van Harry de Groot. 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Met liedjes het land in (NCRV) In het tweede gedeelte van dit liedjesprogramma tre den op het Cocktail Trio („Hier blijf ik wonen"). Milly Scott .Streets of London"), Willy Alberti („Geef mij maar Holland") en de accordeonist Johnny Meyer („Orpheus"). 21.30 Eerste liefde. Poolse speelfilm (NCRV) 21.55 Hier en Nu (NCRV) 22.35 Dagsluiting (NCRV) 22.40 Uit de Kunst (NOS) 23.10 Openbaar Kunstbezit (NOS) 23.15 Journaal (NOS) Tross-Country. 00 VARA. 7.54 VPRO. 8.(J i 21 (herh.) 11.15 (K) NOS: 16.00 fK?ejournaal. AVRO: 16.02 Kinderprogramma 16.30 (K) Stulf-Es- In. TELEAC: 17.30—18.00 Klik op Sport les 11. NOS: 18.45 (K) Tl-ta- tovenaar. 18.55 (K) Journaal. AVRO: 19.05 (K) Avro's Sportpanorama NOS 20.00 (K) Journaal. AVRO: 20.21 (K) Ster-Allures 22.00 (K) Cade's County: Afpersing (Shakedwon). tv-serle NOS 22.50 (K) Journaal. 22.55—23.26 (K) imerika heeft de Nederlandse groep met open armen binnenge- laald. De groep heeft er nog1 maar de staat "ft van haar tournee door Ameri- op de opzitten maar reeds nu mag de te r«ls van Focus een triomf rorden genoemd. Overal waar Fo- us optreedt is het een uitverkocht luis. Vorige week concerteerde Fo- de muziektempel de Philhar- nonic Hall in New York. Driedui- ind fans waren aanwezig. B )eze week bezoekt Focus Los Ange- i en ook hier zijn volle zalen verze- r* Vooral gitarist Jan Akkerman favoriet bij het Amerikaanse pu- •liek. Ook de Amerikaanse pers chrijft zeer lovend over de groep lit Nederland. „Dit is de topgroep 'oor de toekomst", weet een criti- is. Na Los Angeles reist Focus aar San Francisco voor een reeks >ncerten. Het is de eerste keer in i geschiedenis van de pop dat een lollandse groep in Amerika zo en- housiast wordt ontvangen. Focus stimulator heeft Focus in Amerika ook niet te klagen. De elpee „Moving ways" nu nummer achttien lijst van Hot Hundred, hadden voor Focus. Op 16 april hoopt Focus met veel verhalen en ervaringen rijker terug te keren op Schiphol. Veel rust wordt de groep dan niet gegund. In april reist Fo cus naar Londen om daar onder de bezielende leiding van Mike Vernon, de man die in Engeland geldt als de ontdekker en begeleider van nieuw talent, een elpee op te ne- erepalmen is in feite menig takje trekken, het lampje-ophangen, het 7.20 (S) gevarieerd programma, om: 7.25 Van de voorpagina; Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Dingen tijd. 18.19 Uitzending van "de Pacifis tisch Socialistische Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 (S): programma-o' (S) klassiek verzoekpla- draadje-plukken. Als Je zegt wil ik hebben" en Je laat het aan een ander -over dan is het er de volgende morgen ndet. Maar jij moet weer bij elke film met de bil- verdiend door Martina. „Als hij een idee heeft praten we het door en dan vraagt hij of ik het leuk vind. Meestal, is dat wel zo. Heeft hij z'n verhaal klaar dan moet ik kijken: wat doe Je ermee, len bloot", wat gaat het kosten, hoe kom Je Charles Huguenot aan geld. Alles organiseren, indelen, mensen opbellen, weten waar Je moet zijn, dingen waar niemand weet aan te komen toch versieren: alle trullenboodschappen zijn voor mij". Zo is het ook gegaan met <ie film. die de Oscar verwierf. Een vijf tien-minuten filmpje over speelgoed van vroeger. Die nostalgie, waarvan de hele wereld bol staat, leefde 54 zicht. 19. tenprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Concert a da carte (vervolg). 20.45 Nederland II de dag. 13.23 (S) jongerenprogramma. 14.43 VARAVa ria. 14.45 Frans - Duits - Engels, een luisterprogramma. 15.30: een pro gramma over recente vorderingen Engeland op het label EMI worden blJ charles Huguenot v. d. Linden uitgebracht. Platenmaatschappij Bo- vema hoopt dat deze elpee nu ook in Nederland beter gaat lopen ,HiJ had het idee om dat dode niet samenwerkt kan wetenschap, der Linde, nfogramm'/^vê beroepsoineast, ziet zijn werk nog ziekbèoefening. ïTis^^Voprogram- steeds als hobbyisme. Dat zou nooit ma's in de belangstelling. 17.40 Uit kunnen als Martina hem niet al die zending - J -**-■*- Am rompslomp uit handen nam. Martina is net als Charles bezeten van het filmvak. Maar ze wil wel even later horen d?t het een kei hard bedrijf is. „Jonge vrouwtjes, die getrouwd zijn met een filmer hebben dat gevoel van „die mannen gaan fijn filmen, lekker eten, met mooie wijven naar parties". Nou. het is keihard wer ken. Wij doen dat samen. Als Je 7.00 tros. 22.30—eo 22.50 actualiteiten, informatie en commentaar. 23.05 (S) klassieke muziek (gr.) 23.55 Nieuws. HILV. III '40 en 298 m. en FM-kana- 7P7.00 NCRV. 18.00 NOS. 19.00 t het Eurovisie Song- koffle. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. ADVERTENTIE muziek. (17.00 Nieuws.) 18.00 Nieuws. 18.02 Joost de 9.00 Nieuws. \9 02 ienkt er dan ook hard over om luli of september opnieuw naar de •S. te gaan. Over de platenverkoop het Amerikaanse avontuur. Want speelgoed te zetten tegen de achter grond van de levende natuur. In Vinkeveen hadden we een kennis met een buitenhuis en een pracht van een tuin. Maar 1967, dat was die zomer dat ihet zo ontzettend re gende. Een week lang zaten we het gramma. 21.30 (S) Licht orkest zangsollsten. 2.00 Hallo?.... Ia daar ie- Draaier Show. ÉttH nederlandse orkesten en solisten uit het 78-toeren tijdperk. 19.30 That's live. 20.00 Nieuws. 20.02 verzoekplaten en muziekkwis. (21.00 Nieuws.) 22.00 Nieuws. 22.02 gospelsongs. 22.30 Jazz- time. 22.50 Mededelingen. 23.00 Nieuws. 23.02 sport en muziek. 24.00 Nieuws. 00.C? .ia;* ''0.15—01.00 Focus. Thijs van Leer is al zoveel geroemd en gepre- maar eigenlijk is Jan de grote van Focus." haar man nog opvangen als hij moe naar huis komt. Wij staan de hele dag samen op de platte schoe- 7.00 Nieuws. 7.02^3^ gevar. Nieuws ir. program- 7.41—8.00 8.36—8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw. 10.00 minimagazlne voor en met thuis zit heb Je 'het nog over film", land. 11.55 Mededelingen. 12.00 Aku- „Ze denken wel eens dat elke mooie ta- 12.16 Franco huis Informatie meid eerst met de regisseur na.r teblaïrd-"Sïïulntouw Lm' AUTOBANDEN BALANCEREN UITLIJNEN - ACCU'S SNEEUWKETTINGEN Leidse Bandenservice (LBS) Doeslaan 40 - Leiderdorp Telefoon 01710—32400 Geopend dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur. Vrijdagsavonds tot 10.00 uur. Zaterdag tot 13.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5