seizoen vanmorgen Samkalden opende Keukenhof en bollen- Brugleuning gesneuveld onder geweld vrachtauto Blauwe zones in Katwijk PRATEN OVER ZIEKTENEN VERZEKERDE Fietsendief aangehouden Tweede fase strijd damtitel Sassenheim ZES AUTO'S BOTSTEN Crocussennarcissenhyacinten en vroege tulpen tonen hun immense kleurenpracht STREEK WOENSDAG 28 MAART 1| Ü'OE. LISSE De "Heer van Keukenhof", burgemeester drs. A. J. Berends van Lisse, liep vanmorgen met enige leden van de raad van beheer en directeur Willem van der Lee breed lachend door Neerlands bolbloementuin. De laatste "inspectie" voor de officiële opening van het seizoen door Amsterdams eerste bur ger dr. I. Samkalden gaf daar alle aanleiding toe: het fraaie park met de majestueuze bomen, de vijvers en de borders met bolbloemen in allerlei soorten en variëteiten en de "streek' zelf gaven een feestelijker en kleurrijker aanzicht dan andere jaren. Het zachte en groeizame weer van de laatste weken waren er oorzaak van, dat crocussen, narcissen, hyacinten en zelfs de eerste vroege tulpen hun kleurig lentekleed toonden. "Keukenhof" en het bolbloemenseizoen werden dus rond het middag uur geopend en vanaf morgen is er gelegenheid de "hof" met het kassenareaal te bezoeken. De eerste buitenlandse bezoekers zagen we echter vanmiddag al genieten van de lentepracht. Het is immers zo moeilijk hen, die van verre komen, zonder dat ze iets hebben gezien huiswaarts te sturen. Daarom deed men voor die gasten graag een oogje toe. KATWIJK AAN ZEE Met ij gang van 1 april zullen de blauii zones worden ingevoerd in het c« ndra trum van Katwijk aan Zee. De pa? jet i keermetex zullen dus, zoals de la| iden ste jaren bij het begin van 1 zoen het geval is geweest, niet wet ss den geplaatst. Deze meters zaakten hoge kosten, vooral door ïder inwerking van het weer en de va iats, nielzucht. Nu de bestelde aao^ a de zingsborden voor de blauwe zori 5 f zijn afgeleverd, zullen deze komend in week worden geplaatst. De belynir ngscl op de wegen is reeds aangebracht Met ingang van 1 april zulle !tlg 1 auto's, die geparkeerd staan biang dea de met borden en blauwe streps aangegeven plaatsen, voorzien mee )fd ten zijn van een parkeerschijf. ft b'e^ maximale parkeerduur is door al' raad op één uur vastgesteld, tusss j kki acht uur 's morgens en zes in 's avonds. De parkeerschijven zijria verkrijgbaar bij de VVV „Katwijk L" ■Rnnlpvn,rH fift 3 Door Cees Combee Foto Jan Holvast Het is de laatste Jaren de gewoon te. dat het bolbloemenseizoen en ..Keukenhof" op één en dezelfde dag worden geopend. Vroeger geschiedde dat apart. De burgemeesters van de Bollenstreek en de raad van beheer van de Stichting Nationale Bloemen tentoonstelling „Keukenhof" hebben elkaar echter gevonden. Vandaar, dat deze twee evenementen verden samengevoegd. Burgemeester Sam kalden van Amsterdam genoot de eer deze 24ste „Keukenhof" in te luiden. Hij deed dat met een toe spraak en zonder enige officiële han deling. Dat men de eerste burger van de hoofdstad had uitgenodigd om luister bij te zetten aan de start van het seizoen komt voort uit de gedachte, dat Amsterdam als wereld centrum van het internationale toe risme nauwe banden heeft met „Keu kenhof" en de „streek". Samkalden wees daarop ook in zijn openingstoespraak, die hij in tegen woordigheid van vele genodigden uit de toeristische sector en uit de Bol lenstreekgemeenten in het zelfbedie ningsrestaurant de vroegere thee tuin uitsprak. Nadrukkelijk stelde hij, dat .Keukenhof" en de Bollen streek in het voorseizoen belang rijke en bovenal zeer bezienswaar dige trekpleisters zijn voor die bui tenlanders, die van een voorjaarsva kantie genieten en daarbij ons land aandoen. Hij wenste allen die erbij betrokken zijn een heel goed seizoen toe. In zdjn inleidend woord had drs A. J. Berends de talrijke genodig den bij dit lentegebeuren begroet. „We zijn er weer," constateerde hij, „en daar zijn we als raad van be heer van "Keukenhof" en de expo- „en daar zijn we als raad van be heer van „Keukenhof" en de expo santen blij om". Het verheugde hem, dat in 1972 ondanks de "Floriade" het aantal bezoekers (sters) toch nog de 700.000 was gepasseerd. Aan het wezen van de tuin is ook dit Jaar niets veranderd. Wel natuur lijk aan het patroon van de hof. Ieder Jaar zijn de borders weer an ders en bovendien zijn er nu enige nieuwe paden aangelegd. „Keuken hof" probeert leder Jaar weer de service aan de bolbloemenliefhebbers (sters) op te voeren. Tot die veran deringen in de tuin behoort het in bouwen van Boskoopse produkten, SASSENHEIM De drie samen werkende Sassenheimse afdelingen van de vakverbonden CNV, NW en NKV, verenigd in het samenwerkings orgaan Gevasa, konden gisteravond een behoorlijk aantal belangstellen den verwelkomen in het Bruine Paard voor de „praat-avond" met als hoofd thema de ziekten en de verzekerin gen. Twee punten vooral werden daarby uitvoerig belicht: de relatie verzekerde-ziekenfonds en de verze kerde en het AWBZ. Vragen als .Koe zit dat in elkaar" en „Wat zUn onze rechten" werden uit"oerig belicht door J. A. Vryburg, adjunct-directeur van het algemeen ziekenfonds voor de Haarlemmermeer, Rynland en omstreken. zoals veel rhododendrons. Tot slot wees Barends erop, dat men de toe gangsprijs van f 4,-, ondanks de be langrijke kostenstijgingen niet heeft verhoogd en dat kinderen en bejaar den voor half geld de .Keukenhof" kunnen betreden. Evenementen Leidens V.V.V.-directeur Roel Dek ker presenteerde namens de geza menlijke V. V. V.'s uit de Kust- en Bollenstreek het streeknleuws gedu rende ddt zeven tot acht weken du rende seizoen: het corso op 28 april, het leggen van mozaïeken, het op treden van Amerikaanse brassbands en koren in Katwijk, het verschij nen van de bloemenmeisjes. het stoppen van treinen op het Lisser station en talrijke andere evenemen ten. Keukenhofs lid van de raad van bestuur P. Benningen vertelde iets over .Keukenhof 1973" en de beelden, die ook dit Jaar weer in de tuin zijn geplaatst en de directeur van de VW Haarlem J. A Schipper presenteerde als vanouds de Haarlemse bloemenmeisjes, die bij belangryke gebeurtenissen in eigen land en in het buitenland de "streek" propageren. Tijdens de rondwandeling door de „Hof van Jacoba van Beiren" ver telde bureeester Berends, dat het in de bedoeling ligt in 1974, ads de .Keukenhof" vijf- en twintig jaar bestaat bijzondere luister aan dit ge beuren te zullen geven. „Het kan net zo goed in de loop van het seizoen als bij de opening zijn. Dat weten we nog niet," zei hij. „We willen pro beren er een paviljoen bij te bouwen of er aan één uitbreiding te geven, waardoor het Laboratoium voor Bloembol!enonderzoek iets meer naar voren komt, want in de loop der Ja ren is gebleken, dat vele bezoekers (sters) iets meer willen weten van het groeiproces dat de bol door maakt". politieburea het Motorhuis, Ae VALKENBURG/RIJNSBURG De leuning van de Koestraatbrug sneu velde onder het geweld van een zwaar beladen truck met oplegger die bij het nemen van de bocht ge brek aan ruimte had. De chauffeur van deze kolos had niet in de gaten dat de schade door zijn auto was veroorzaakt. Omdat bovenstaande was gesignaleerd door enige bouw vakkers zal de rekening naar het juiste adres worden gestuurd. Een verwarmingsinstallateur, die werkzaam is in de nieuwbouw van Frederiksoord, ontdekte dat een ver warmingsketel met toebehoren was verdwenen. Deze ketel stond in een KATWIJK In de Secretaris V arkevisserstraat tussen de Drie- plassenweg en de Duinstraat i9 on geveer 40 jaar geleden een laagspan- ningskabel gelegd sedertdien afge schreven en nog steeds in bedrijf. Thans dient de kabel, waarvan de buitenmantel blijkt te zijn aange tast, op korte termijn te worden ver vangen, mede omdat als gevolg van het steeds toenemende elektriciteits verbruik bij herhaling overbelasting is geconstateerd. De kosten van een nieuwe uiteraard zwaardere kabel belopen in totaal een bedrag van naar schatting f31.000,-. In overeenstemming met het ge voelen van de commissie voor de bedrijven adviseren B. en W. de raad het gevraagde krediet van f 31.000.-. te verlenen. woning in aanbouw om daar te wor den gemonteerd. Op het moment dat dc bestuurder van een personenauto vanaf de Noordwijkerweg linksaf de Vinken- weg wilde inrijden werd hij links in gehaald door een Ford-personenau to. Beide auto's raakten elkaar in de flank en werden daardoor licht be schadigd. In een woning in Frederiksoord zijn in de nachtelijke uren onge wenste bezoekers op bezoek geweest die ongeveer 1000 en enige waar depapieren hebben ontvreemd. Het was mogelijk binnen te komen door dat vergeten was de achterdeur af te sluiten. Doordat de bestuurder van een BM'W-personenauto op de kruising Graaf Florislaan met de Vliet ZZ geen voorrang verleende aan een Fiat volgde een botsing. De Fiat reed over de Vliet en kwam ten op zichte van de BMW van rechts. Bei de auto's liepen schade op. Een bedrag van 300, dat was op geborgen in een bergmeubel in een woning aan de Oude Vlietweg, is tij dens de afwezigheid van de bewo ners verdwenen. Dit moet zijn ge beurd in de avonduren terwijl de deuren op de gebruikelijke wijze bleken te zijn afgesloten. De politie stelt een onderzoek in. Er zijn weer enkele schaderijdin- gen gemeld op het parkeerterrein achter de Remiseflat. Dit zijn wel lichte beschadigingen maar de re paratie moet worden betaald en de ze vallen meestal tegen. Ook een kleine schade aan de auto die door Het was beslist geen kale Keukenhofdie Amsterdams bur gemeester dr. I. Samkalden van morgen in tegeniooordigheid van vele genodigden opende en daar mede tevens het bolbloemensei zoen inluidde. Deze foto werd kort voor de opening gemaakt. een ander is veroorzaakt geeft veel ergernis. Een 17-jarige bromfietser uit Val kenburg kwam op de Sandtlaan met zijn bromfiets te vallen. Met een hoofdwond werd hij naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden ge bracht. Een duopassagier kwam met de schrik vrij. Voor de RABObank op de hoek van de Dijk en de Brouwerstraat ontstond een kleine aanrijding tus sen twee personenauto's. De be stuurder van een Renault verleende geen voorrang aan een voor hem van rechts komende Ford. Beide au to's werden licht beschadigd. Zondagmiddag moest de brand weer van Rijnsburg uitrukken voor een in brand staande auto op het parkeerterrein van de veiling Flo ra. De brand kon met één straal worden geblust. Het bleek een auto wrak te zijn dat door de jeugd in brand was gestoken. Boulevard Voorstraa/t 46 e bachtsweg 1. Als blauwe zones zijn aangewezej °L Princestraat, Voorstraat tussen Bx E levard en Zuidstraat. Emmaplein, hi mj Waaigat tussen Boulevard en K:; Emmastraat. de hoofdrijbaam Badstraat, Dwarsstraat tussen Voa straat en Zuidstraat en hi van de Meeuwenlaan tussu. laan en het noordelijk uiteinde de parkeerstrook bij de winkels. Langparkeerders kunnen teredf^" op de parkeerterreinen Waaigat Emmaplein Badstraat, Baijire straat en Andreasplein en op de om liggende wegen voor zover daar parkeerbeperking geldt. WASSENAAR De Wassenaar politie heeft een 21-Jarige kelner t Den Haag aangehouden, die heel bekend vanaf november vorig jsi in Den Haag en Wassenaar me dan 60 fietsen te hebben gestole Hij werd op heterdaad betrapt. A bijverdienste dreef de kelner een handel in fietsen. Toen hij a£ stijgende vraag naar fietsen meer kon voldoen, besloot hij fi« sen te stelen. SASSENHEIM De strijd om de Sassenheimse damtitel is zijn twee de, beslissende fase ingegaan. Na de vorronden zijn de finalegroepen ge formeerd, waaruit niet alleen de kampioen naar voren komst, maar tevens de bordplaatsen voor de beide tientallen van het komende seizoen worden „verdeeld"'. SDV-titelverdediger W. Krom, als enige ongeslagen gebleven in de voor wedstrijden, is ook in de finalegroep 1 na twee duels nog zonder verlies- punt. Hij versloeg in de eerste ron de H. Burggraaff en bleef in de tweede ronde ook A. van Duyn de baas. De zeven spelers uit deze eerste groep L. Izebout en N. Demmenie delen met driepunten de tweede plaats zijn reeds zeker van een plaats in het eerste tiental (de bor den 1 tot en met 7). Uit de tweede groep '->men de overige drie eerste twee wedstrijdronden in die groep Hart, Waarts, Van Goeverden en Kok. De vier laatsten in deze groep zullen worden geplaatst aan de top- borden van het tweede tiental. Dit tiental wordt aangevuld (in volgor de) met 1e vijf spelers uit groep drie (in deze groep wordt i.v.m. de klei nere h«~-lt5ng een dubbele ronde ge speeld). Algemene reserves vóór bei de tientallen zijn IJ. de Jong, H. Kuh De Sassenheimse damvereniging S. D.V. heeft de afgelopen weken overi gens gevoelig verlies geleden door het bedanken van een tweetal spe lers, die door persoonlijke omstan digheden niet meer beschikbaar zijn. Peter van der Merwe (hij koos voor volleybal) en Homan keerden SDV de rug toe. Desondanks schrijft SDV voor de komende competitie van de Leidse Districts Dambond weer met twee tientallen in. De uitslagen van de voor de diver se finale groepen gespeelde wedstrij den luiden: Finalegroepl: H. Burggraaff W. Krom 0-2, L. Izebout— N. Demme nie 1-1, W. van AbswoudeW. Pouw 1-1, N. Demmenie W. van Abswoude 2-0, L. Izebout W. Pouw 2-0, W- Krom A. van Duyn 2-0. Finalegroep 2: M. A. KokJ. Dreef 2-0, Jac. vr- GoeverdenJ. Couvée 2-0, G. Waarts— Z. J. de Jong 2-0, J. Couvée G. Waarts 1-1, Z. J. de Jong— M. A. Kok uitgesteld, F. N. Hart— Jac. van Goeverden 2-0. Fi- nalegroep 3: B. Kortekaas— H. Be- Nadat Joop Dodeder gisteren in nelia de Jong, wachtte er buiten kebrede 0-2, R. Helmus— B. Beijk Alkemade in het huwelijk was ge- het gemeentehuis een geestdrif- 2-0, R. Helmus— H. Bekebrede 2-0, treden met (de Alkemadese) Cor- B. KortekaasJ. Kruik uitgesteld. tige schare jongelui. Op de foto taties in ontvangst van een neemt Doder er die voor de vierde dige bewonderaar. maal bruidegom werd) de felici- (Foto Wim Dijkman) ALPHEN AAN DEN RIJN personenauto's en één vrachtwagg waren gisteren betrokken bij etj kettingbotsing, die op de Steekter (rijksweg Alphen—Bodegraven] De vrachtauto, die was beladen mei 6.5 ton meel (hij was overigens vt»; éénderde overbelast)kon niet tijd] remmen, waardoor hij de vyf vo< een stoplicht wachtende auto's i een harmonica op elkaar schoof. Persoonlijke ongelukken deden zi bij deze aanryding niet voor. Maar dj materiële schade was byzonder grox Bovendien ontstond er een ping van beide kanten, die pas andê half uur later voorbij was.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4