anesaar Plan Everstijn voor veiliger „Watertje" donderdag in raad agendi Raad boos over procedure rond plan Endepoel 2 GEEN SUBSIDIE VOOR BEJAARDENBOND SINT JOSEPH 7 STAD EN RAND ZOETERWOUDE Aan de levensgevaarlijke situatie op het Watertje in Zoeterwoude gaat paal en perk worden gesteld, ten minste als ook de raad het plan Everstijn met een door B. en W. aangebrachte wijziging accepteert. Het doorgaand verkeer zal als het plan wordt uitgevoerd, het Watertje niet meer als sluipweg kunnen gebruiken, maar zal de Schenkelweg moeten nemen. De situatie wordt dan het omgekeerde van de huidige. Men zal nu alleen vanaf de Noordbuurtseweg via het dorp de Zuidbuurtseweg kunnen be renken, De enige wijziging die B. en W. op advies van de Zoeterwoudse politie heeft aangebracht is het parkeerverbod. B. en W. stellen voor dit verbod pas te laten ingaan na anderhalf uur. Het gebruik van een parkeer schijf zal dan verplicht worden. De Katholieke Bejaardenbond Sint Joseph krijgt voor de activitei ten geen subsidie. Deze activiteiten bestaan uit het organiseren van een kerst-bijeenkomst, het aanbieden van een attentie bij gouden huwelij- Zoeterwoudse winkeliers gaan WIZO- zegels geven ken en de uitgaansdag. De financië le commissie die zich over deze aan vraag heeft gebogen, is tot de con clusie gekomen dat het geraamde tekort even groot is als de kosten voor het reisje dat jaarlijks door een ander comité wordt georganiseerd. De commissie wil wel bij samen gaan van beide instellingen en wan neer dan door uitbreiding van de ac tiviteiten een tekort zou ontstaan de subsidip aanvraag opnieuw bekijken. Corbuloschool De zesklassige Westeindseweg za! lo krijgen. Deze door mevrouw I Sjardin. Corbulo y aam Corbu- is bedacht Langezaal- en Romeins Jonker uit Amsterdam. Dit bedrijf vervoert 80% van de produkten en andere goederen ten behoeve van de brouwerij. Het industrieschap Grote Polder heeft geen bezwaar te gen de vestiging van dit bedrijf, dat een terrein oppervlakte van 7.000 m2 in beslag neemt en zich in Zoe terwoude gaat vestigen. B. en W. vragen de raad dan ook zich aan dit standpunt te conformeren. Het Zoeterwoudse zwembad waarvoor op 27 september vorig jaar de eerste paal is geslagen, zal voor 7 Juni in gebruik worden geno men. De raad moet nu de tarieven vaststellen. Deze voorstellen en de onderstaande agenda zullen de raadsleden van Zoeterwoude mor genavond onder de neus geschoven krijgen. WOENSDAG 28 MAART Woensdag Kreatlef Sent rum Breestraa; Zeefdrukken 8 geleden het besluit nai te verenigen hebben gisteravond hun plannen verder uitgewerkt. Om de binding van de koopkracht te be vorderen zullen de 19 aangesloten winkeliers vanaf de startdatum op 4 juni zegels gaan verstrekken aan de consument. De deelnemende za ken zullen hierop bij aankoop nog een toeslag betalen waarmede een kas wordt gevormd om ook nog an dere aktiviteiten te ontploolien. Aan het begin van de werkzaamhe den van de nieuwe organisatie zal een introduktie-campagne worden gevoerd met o.m. de verspreiding van een reklamekrant. Het werd algemeen betreurd dat enkele zaken zich door bepaalde ver plichtingen niet kunnen aansluiten. Men hoopt dat zij alsnog wegen zul len vinden om dit toch nog te be werkstelligen. Het zegel dat zal wor den gevoerd zal de naam WIZO dragen, de afkorting van de vereni- gingsnaam Winkeliers Zoeterwoude. De deelnemende zaken zullen her kenbaar zijn aan een vignet waarin deze naam is terug te vinden. Voor hen die nog twijfelen bestaat nog 10 dagen de gelegenheid zich aan te sluiten. De heer M. M. Berg werd ge kozen als voorzitter, secretaris is de heer Th. v. Steijn terwijl de finan ciën zullen worden beheerd door mevr. T. v. Bemmelen-v-d-ZiJden. Ingelanden boos op gemeente Zoeterwoude ZOETERWOUDE De grote Westeindse polder vergaderde gister avond in het Don Boscohuis in Zoe terwoude, onder leiding van dijk graaf L. A. Droogh. De vergadering werd matig bezocht. In het kader van de vaststelling van de rekening 1972 en de begroting 1973 stelde de heer Van Vliet vragen over lozingsrechten. Na een lange discussie bleek dat de gemeente Zoe terwoude alsnog een fiks bedrag aan de polder moet betalen. De ingelan den zijn hierover zeer boos. Twee mensen van de gemeente hadden al les nagegaan en akkoord bevonden. Waarom, zo vraagt men zich af, blijft betaling uit? Van Vliet had ook problemen in verband met het rioolwater, dat de gemeente kwijt wil. Wethouder P. de Jong zei klaar heid in deze kwesties te willen heb ben. Hij zou een onderzoek instellen. De vergadering besloot voorts dat de polderlasten met twee gulden zul len worden verhoogd. Men kon niet instemmen met de plannen van de gemeente voor Westeinde 11 en 111. Het gaat hier o.m. om verplaatsing van een ge maal, en als gevolg daarvan het dempen van sloten. De vergadering wilde de huidige situatie handha ven. De ingelanden toonden zich ook na een uitvoerige uiteenzetting van wethouder De Jong niet optimis tisch over de gang van zaken rond de persleiding Leiden- Zoeterwoude en vervolgens naar Katwijk. Het ver slag van de besprekingen met het Hoogheemraadschap van Rijnland was voor de ingelanden koren op de molen. Er was namelijk een ge schil gerezen over het kroosvlssen in en buiten de polder. Het plan ging voornamelijk over het weghalen van een balk onder de Asschuur- brug Deze balk is na verlaging van de brug weggehaald. Het kroos kwam hierna voor het gemaal wat kwalij ke gevolgen had. veken nee jaar w ae viaet (die nu aeei uit j zich maakt van het Rijn- en Schiekanaal) Agenda lopend van Leiden langs het bacht Soeterwoude" tot aan Leid- schendam "Corbulo's Gragt" in vroe ger jaren, is gegraven. B. en W. hebben na overleg met het onderwij zend personeel besloten de school deze naam te geven. Een bedrijf dat nauw samenwerkt met de Heineken Brouwerijen in Zoeterwoude, heeft gevraagd zich te mogen vestigen in De Grote Pol der. Het is het transportbedrijf D. Stichting Energiebedrijf Rijnland; Benoemen van een lid in de Stichting Energiebedrijf Rijnland; Verlenen van medewerking bij bedrijfsvestiging van Transporton derneming D. Jonker op terrein, ge legen in het bestemmingsplan "In dustrieterrein Grote Polder" en in ei gendom toebehorende aan het Indus trieschap Grote Polder; Het Watertje nu. Beschikbaarstellen van een kre diet voor het doen verrichten van een technisch bodemonderzoek met betrekking tot schoeiïng-verzakking aan de Zuidbuurtseweg; Beschikbaarstellen van een kre diet ten behoeve van de aanschaffing van een nieuwe opbergruimte voor geld en geldwaarden; Beschikbaarstellen van een kre diet ten behoeve van een lokaal ten dienste van de r.k. kleuterschool "Zonnegaarde"; Geven van een naam aan het schoolgebouw Westeindseweg lb; door de Katholieke Bond voor Be jaarden; Nemen van een voorbereidings- besluit over het bestemmingsplan "Kern"; Aankoop van percelen grond van de heer W. C. de Groot voor de aanleg van de Burgemeester Smeets- weg; Verkeersmaatregelen voor het Watertje; Vaststelling zwemtarieven; (Foto Jan Holvast) ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse schooljeugd kon gistermiddag naar hartelust rondsnuf felen in de bakkerij van Van der Hoeven aan de Vrouwenweg. Daar maakten de jongelui dank baar gébruik van want wie wil nu niet eens zien hoe heerlijke taartjes, puntjes en bolletjes nu eigenlijk "geboren" worden. Op de foto van Jan Holvast: de schooljeugd zélf aan het koeke- bakken. WARMOND Ook nu weer was in de raad het woningbouwplan En depoel II een onderwerp van uitvoe rige discussie. Het ging om het voor stel een aanvullend krediet van f 40. 857,- te verlenen. De financiële com missie vindt in principe dat het over schrijden met genoemd bedrag van de plankosten moeilijk aanvaardbaar Raadslid v. d .Kroft had nog al wat problemen met de gevolgde proce dure. „Er is niet minder dan 3 maal meer uitgegeven dan oorspronkelijk was geraamd en gevoteerd". Hij kon Bomen planten WASSENAAR in Wassenaar is vandaag weer de nationale Boom feestdag gevierd. Deze keer waren de leerlingen van de zesde klassen van de Van Wassenaaer Obdam- sohool, de school Bellesteyn en de St Jozefschool aan de b6urt om Jonge boompjes te planten. Dit gebeurde in een gedeelte van het Van Pola- nenparfc. Vanochtend om 9 uur verzamelden de leerlingen zich in de gymnastiek zaal van de Europaschoöl, waar zij werden toegesproken door burge meester Staab. Daarna begaf het gezelschap zich naar het plantterrein, waar onder toezicht van de gemeentelijke plant soenendienst een 60-tal bomen wer den geplant. De kinderen gingen daarna weer terug naar de school, waar zij op een flesje limonade werden getrac- teerd en enkele films mochten bekij ken. Alle kinderen ontvingen tot slot een plantblad "Hoe plant Je een boom", een kleuren-werkplaat, een fotoknipplaat over het Nederlandse bos en een lineaaltje ter herinnering aan de boomfeestdag. Alle deelne mende scholen toregen een vaantje. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Als er iemand verguisd wordt en uitgelachen door zijn medemens dan is dat wel de smulpaap. De mens die het maar niet kan nalaten om zijn mond vol lekkere dingen te stoppen. En. geef eens eerlijk toe, kijkt ook u niet af en toe eens ongerust naar de weegschaal als u een heerlijke slag roompunt naar bonnen hebt gewerkt? Er zijn ook allerlei medemensen die de dikkerds van 'hun gewicht willen afhelpen. Martelend. Kijk maar eens onder „Smulpapen". Smulpapen I Er gloort hoop aan de horizon voor al die smulpapen onder ons die een aantal kilo's boven hun normale lichaamsgewicht zitten en zich de kop suf piekeren hoe dat nu allemaal verder moet. De Haagse Gratia baronesse Schim- melpenninck van der Oye heeft en kele jaren geleden de „Club voor Slankblijvers" in het leven geroepen, die nu ook in Leiden (mevr. Van Wijk, Koraalstraat 18, tel. 61798) en Leiderdorp (mevr. De Bruijn, Irene- straat 32, tel. 33018) wortel heeft ge schoten. In het document, dat de clubcursus begeleidt staat dat de „cursisten leren op een ontspannen manier af te slanken in groepsver band". Dat gebeurt met het geheime wapen van de dlub, de „eetwijzer", die gefundeerd is op nieuwe eet- en kookgewoonten. Een Wageningse hoogleraar heeft er zijn wetenschap pelijke ogen over laten gaan, dus dat zit wel geramd. Trouwens de barones se doet niets zonder ruggespraak met deskundigen. Ze staat er bijv. ook op dat je eerst even je huisarts aan doet, alvorens de cursus binnen te lo- Smulpapen II Dat slank-worden in groepsverband betekent dat Je wekelijks een uurtje samenkomt in een genoegelijke cur susruimte. De cursussen zijn bestemd voor mannen en vrouwen met een overgewicht van zes kilo en meer. Wie een overgewicht heeft van 10 tot 16 kilo mag rekenen op een cursusduur van 16 x 1 uur per week. De kosten; 15 gulden inleggekl en 45 gulden cur susgeld per vier weken. De nazorg (maandelijks) is kosteloos. Ach, vrienden en vriendinnen, het kan natuurlijk aanzienlijk goedko per met behulp van Allegaars eigen eetwijzer: als u nu eens al die dingen die u het water in de mond bren gen laat staan en overschakelt op: postelein en penen. Moet u eens kijken. Vies We kunnen het toch niet nalaten om het volgende stukje uit de buurt krant van de Morsstraat en omge ving over te nemen: .Buurtbewoners: het is gewoon leuk zowel voor grote als voor kleine men sen, eens een vies woord te zeggen, zoals Poep. Maar als je de deur uit komt en je staat er middenin, dan is dat leuke er al direct af. Hoe zou den wij het vinden als Je 's avonds thuiskomst en Je wilt de deur open doen en Je glijdt, Ja u begrijpt het al, in de poep. Daar is ook niets leuks aan. Nou, kan Je zeggen, als ik dat beest in m'n handen krijg zal ik hem schoppen, of iets anders doen. Zou dat helpen? Natuurlijk niet. Weet dat beest veel. Maar de mens wel. Houdt uw hond toch aan de lijn en laat hem niet op de stoep van de bu ren kakken. Ho, wacht even, er zijn ook mensen die het wel goed doen f kamerbewoners tat 65) en alli 19 Jeugdhaven, jeu'. Kennedyl !-avond Baha'i 8 i Donderdag Lidwinaschool (Lammenschanswi Jaarvergadering Kynologenver, land 8.15 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 65 Oegsteest (Geversstraat 65) sociëteit v.a. 16 Jaar 8-12 uur ni Stadhuis Spreekuur sociale Breestraat 19 Sociëteit zich wel voorstellen dat niet concreet kan worden vastgehouden aan het oorspronkelijke toegestane krediet maar als een belangrijk krediet meer nodig is dan is het noodzakelijk, dat volgens hem de raad hiervan in kennis wordt gesteld. De voor zitter wees er op dat de structuur van het plan' het noodzakelijk maakte dat het bureau micro-milieu van het in stituut stad en landschap werd in geschakeld. De gevraagde extra bijdrage ls dan ook op dit onderdeel terug te ove ren nl. f 18.000.-. Bovendi enbleek dat de globale kosten raming van stad en landschap een te lage ra ming was. Na deze toelichting besloot de raad het voorstel van B. en W. toch te aanvaarden. De aanleg van een bootjes haven voor de Warmondse ingezetenen staat in de volle belangstelling. Voor dat met de eerste uitvoering van de werkzaamheden wordt begonnen moe de stichting in de financiering van de 1ste fase voorzien. De kosten wor den begroot op f. 178.609.-. Gelijktij dig hiermee moet de aanleg aan de Hoflee ter hand worden genomen. Besloten werd de rente en aflossing van de geldlening van f 178.609,. te garanderen en voor het bedrag van f23.622 een krediet te voteren. Wat betreft de stichting van een streekenergiebedrijf is de financiële commissie van mening dat de ge meente met ingang van 1973 in de winst van het nieuwe bedrijf gaat de len wat de begrotingspositie van de gemeente ongetwijfeld zal verbeteren. Voor Warmond werd als lid van de algemene raad van de stichting be noemd burgemeester W. F. de Vree- ze. Voor de uitvoering van het toe komstige bestemmingsplan Endepoel II is het nu al noodzakelijk een krediet te voteren voor het bouwrijp maken van de 1ste fase van het plan. Deze fase laat o.m. de bouw van 114 gesubsidieerde woningen toe. De kosten van het bouwrijp ma ken van deze fase worden geraamd op f 826.609. Het gevraagde krediet werd toegestaan. De voorzitter deelde nog mee dat met ingang van 1 april het politiekorps zal worden uitge breid met 1 wachtmeester. ,DEI org lerla #8( ga Juki Breestraat 19 Jeugdhaven, iet fé 730-1030 uur nam., Tltus Brandsmalaan 76 boot" Clubhuiswerk handenarbe 10 uur nam. Leiderdorp Wilhelminastraat formatie-avond Baha'i 8uur nam.' VRIJDAG Kreatief Sentrum (Breestraaj Brave New World 8 uur nam.,i club 9.15 uur'nam. Petrakerk (Surinamestraat) kingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en uur nam. Microtheater (Vestestraat 40) Jg't rium met "Wat nu, wat nu" 8.3! amer Oegstgeest (Geverstraat 65) teit voor kamerbewoners en staanden 8.30 u nam.1 u 's Leiderdorp (Fred. Hendrikplai 25) Gespreksavond Baha' itinge brc roi Breestraat 19 Sociëteit Twg voor kamerbewoners en alleens den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, i rakel 8-11 uur nam. Rijnlandslyceum (Oegstgeest) ]j ris Sacrum met "Mercadet" nam. Hendrik Kraemerinstituut straatweg 11 Oegstgeest) R« zilveren jubileum A. W. Chatj 4.30-5.30 uur nam. Apotheken imc Hogewoerd 171, a Oegstgeest, Wilhelminapark 8 theek Voorschoten, Leidseweg 6 SOS-dienst lijkheden verkeren bereikbaar maandag acht i Anna Paulownastraat 34687 Gewonde- en uitgeputte vogels Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apothe Tut3 2K"8 j ve maandag) Dag^HJks te berelka dens de kantooruren tel. 30775 en< derdagavond van 7-9 uur. Zaterd maart gesloten. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leid durig zieken en'P °8 45. tel. gezinsverzorging. Aanvragen voor Qalve dagen Impn uerkerbelljbe opleidingsschool m stn^sverzorglng, Rljnsburgerweu 85 Dienstverlening Humanltaa, u hun gracht 246a Spreekuur maandag 2.30 nuur nam., woensdag O.30- voorm. tel 26277 Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a. cel. 24555 8-10 uu - zat. 2-5 vrijdagmiddag Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders' gaven zuster E Janssen-Ni Hofdijck 32. Oegstgeest, tel. 53652. Koord-studio Koord-studlo, gewoon huls wone mensen met gewone en onj ne vragen. Hooigracht 52a, teli Dienstencentrum voor 1 NoorcieLadspleln 2B tel. kwartier Wil kinformatie 9- clubs hulpdienst Dijkstras 49698 Binnenstad Wljklnfon 10 uur); clubs hulpdlei Tel 43503 De Kooi Wl. -10 uur): clubs hulpdienst l 49a tel 49726 Zeeheldenwljk I 43078°n3° 897m<20176 M ÜSi roepe biuid i ei ianto hevei ihoor. Provisiat voor hun. HoudJt uw stad rein en begin met uw eigen straat. OK?" Buitenlands De ruim tweehonderd buitenlandse studenten (uit Suriname en Antillen niet meegerekend) kunnen binnen kort advies gaan vragen aan me vrouw M. C. G. Janzen- Hedeman, die is benoemd tot half-time studen ten-decaan. Ze zal zich gaan bezig houden met de belangen van de bui tenlandse studenten. Zij is de eerste studentendecaan in Nederland die de ze bijzondere functie vervult. Me vrouw Janzen, die zelf in Leiden heeft gestudeerd, heeft als maatschappelijk werkster de nodige tijd in een ont wikkelingsland doorgebracht. Tussen 1966 en 1969 heeft ze als grondste wardess op Schiphol gewerkt, daarna hervatte ze haar studie in Leiden. Ze is twee jaar geleden geslaagd voor haar dootoraal examen macro sociologie. LEIDSCH DAGBL Uitgave: Leldsch Dagblad Witte Singel 1 Postbus 54 Giro 57055 Telefoon redactie 01710-215011 Hoofdredacteur Han Muidei Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden bij betaling te voldoen Bij autofl» T* tlsche overschrijving geen ;ratle- en incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2