luba vraagt: rei/bureau ACret wil wegenplan bij stukjes doordrukken Leiden GROTE VEILING SLEUTELTJES Bk. leconstructie Achthovenerweg maandag in Leiderdorpse raad Verkeersopleiding TON VAN DEN BOS TOURINGCARCHAUFFEURS CHAUFFEURS-GROEPSYERVOER I )ENSDAG 28 MAART 1973 PAGINA 11 „Het is blijkbaar de van wethouder Kret om een jet grote gevolgen in kleine de bevolking te presen- .ardoor splitst hij de moge- mstand steeds verder op en roor een voldongen feit ge- Volgens ons moet het hele in '61 ter discussie worden ook al doet Kret alsof dat ier niet aan de orde is." ibewoner Van Dongen De Sitterlaan, dat na twee alles leek koek hoorzittingen die de gemeente Tijdens de tweede hoorzitting die oudercommissies Hele wijk Mede dankzij de aandrang van de sluit van 'de bewoners wordt afgewe- de kwestie in de raad de veertien ken als dat gebeurt." gesteld zal moeten worden. „De De de wijk heeft georganiseerd alleen werd gehouden kwamen er echter kleuter- en basisscholen in de wijk Door de scholen-vertegenwoordigers Sitterlaan maakt namelijk doel uit maar groter is geworden. de orde, die verder werd er gestemd over de vraag of de is de werkgroep milieubeheer in de van het wegenplan uit 1961. Daarin van Dommelen Op papier ziet de zaak-De Sitter- gingen dan „welk profiel is het vei- De Sitterlaan wel of niet doorgaande laan er nogal onschuldig uit. Er wa- ligste", de voornaamste zorg die de route moet worden. ren klachten over de slechte staat bewoners van de De Sitterlaan had- Mevrouw Everts: „Het is niet, zoals met een plan is gekomen dat van het wegdek, waardoor de bewo ners veel last hebben van trillingen, met name als er bussen of vrachtver- den. Terecht stelden de bewoners Kret doet voorkomen, een probleem in voorziet dat doorgaand verkeer i van de Burggravenlaan die ook dat alleen de bewoners van de De Sit- de wijk wordt bemoeilijkt en niet dol, dat een plan die, als Kret terlaan aangaat. Volgens het rapport aangemoedigd. „Nu staan wij niet i j r v-li had men last van de oude bomen uÜ- lan&s de laan. Die ondergraven om. - de rioleringen. over de laan rijden. Bovendien zijn zin had gehad, niet of nauwelijks dat is opgesteld door de student Bos alles achter dat plan, maar Grondig Wethouder Kret kondigde onderhoudsbeurt, die de weg dus hard laan voor gezorgd moeten worden dat felle uitspraak van De Sit- nodig heeft, grondig te willen aan- hij goed op de nieuwe Sitterlaan hadden mogen meepraten dat als de De Sitterlaan een doorgaande rou te zou worden, ook de Burggraven- laan daarvan de gevolgen zou onder- doorgaand verkeer trekt ook verkeer de hele wijk zeer kwalijk geval wel achter de strekking", aldus trekkelijk blijkt, in tweeën gesplitst als het verkeer toeneemt. En het Everts. „Het ligt het meest in de Hjn dreigt te worden, waardoor scheppen van mogelijkheden voor die wij wensen." pakken: het profiel dat is inmiddels voldoende be- Massaal stemde de wijk tegen een doorgaande route over de De Sitter laan. Mevrouw Everts: „Dat legt in In raad Tot nu toe heeft de zaak-De Sitter, laan alleen gespeeld in de commissies stadsontwikkeling en volkshuisvesting en openbare werken. Volgens de ou- grijzing van de wijk zou optreden? Want als er een soort race-baan midden in de wijk zal komen, zullen gezinen met Jonge kinderen zich hier niet meer gaan vestigen. Er steken per dag 500 kinderen de De Sitterlaan en de Burggravenlaan viermaal over." Op de opmerking van Kret dat er toch ergens doorgaand verkeer moet kunnen rijden, en dat de Kanaalweg daarvoor niet in aanmerking komt, omdat dat een provinciale weg is en de provincie tegen verbreding ervan is. is de reactie van mevrouw Everts: „Is dat dan werkelijk al eens aange kaart bij de provincie?" De commissies stadsontwikke ling en volkshuisvesting en openbare werken zullen niet zo als de bedoeling was morgen om vijf uur over de De Sitterlaan vergaderen. De gemeente heeft nog niet de tijd gehad om het plan van de werkgroep-milieu- beheer voldoende uit te werken, zoals aan de bewoners was be loofd. Wanneer de zaak wel wordt behandeld is nog niet bekend. oe En-lai en verbitterd ING (Reuter- Premier En-Lai van China heeft tegen bezoekers gezegd dat hij blij het krijgsgevangenenprobleem d-Vietnam is opgelost en de Amerikanen het land tegen dag verlaten. n goede zaak en daarom elkaar vandaag in opge- stemming ontmoeten," zei de tegen Britse autoriteiten en listen ter gelegenheid van de van de Britse handelsbeurs ag- hij hekelde het „kabaal" dat akt over nog geen 600 Ameri- krijgsgevangen, „terwijl in meer dan 80.000 Pakistaanse enen genegeerd en verwaar- rorden". Icte te maken over nog geen 80.000 aan hun lot over te la- eft duidelijk te maken met rschil in hun huidskleur. Dat lij minder," aldus Tsjoe En- mmissie van r in Vietnam Voor de AVRO-tv zijn de opnamen begonnen van het spek takelstuk 'Thijl Uilenspiegel'De rol van Thijl wordt gespeeld door de acteur Wim v. d. Grijn, die van zijn geliefde Hene door Willeke Alberti. eheven ION (AFP) Generaal Le hoofd van de delegatie Noord-Vietnam, heeft vanoch [ficieel de militaire commissie er partijen de Ver. Staten, ■Vietnam, Zuid-Vietnam, de die belast was met het it op de toepassing van de wa- standsovereenkomst in Viet- pgeheven. Taal Hoa zat de bijeenkomst commissie voor en kondigde Eat deze vertraging de laatste ceest, in overeenstemming met Parijs tot stand gekomen ak- dat voorziet in een bestaans- de commissie van zestig da- het van kracht worden van de stilstand, d.w.z. tot 28 maart, commissie van vier par- iordt vervangen door een com- twee partijen, bestaande tegenwoordigers van de rege- republiek van Vietnam (Sai- die van de voorlopige revolu- regering van Zuid-Vietnam mg)die morgen haar eerste of bijeenkomst houdt. V S-ambassadeur in Chib tegen acties ITT WASHINGTON (AFP) Edward Korry, oud-ambassadeur van de VS in Chili, heeft gisteren verklaard al les te hebben gedaan om te voorkomen dat leden van zijn ambassade en de International Telephone and Tele graph Corp. (ITT) politieke ac tiviteit in dat land zouden ontplooien. Getuigend voor de onder-commissie van de Amerikaanse Senaat die een onderzoek instelt naar het optreden van de ITT in Chili voor en na de ambtsaanvaarding van president Al- lende, zei Korry dat hij zijn personeel had opgedragen elk contact met mi litanten en extremisten te vermijden. Ook had hij een vertegenwoordiger der ITT, Berrellez, gevraagd ervoor te zorgen dat geen enkele leider van die maatschappij naar Chili zou gaan in die kwetsbare periode vlak na de verkiezing van Allende. De oud-ambassadeur ontkende an derzijds dat Amerikaanse zakenlieden geprobeerd hadden de steun van zijn ambassade te krijgen voor een kom- plot om het „proces tot verkiezing van Allende te. verstoren". Stuyt: vliegtuig geen grote Juchtvervuiler DEN HAAG (ANP) Minister Stuyt (Volksgezondheid) heeft giste ren op vragen van twee PvdA-ka- merleden meegedeeld dat het lucht verkeer op Schiphol vergeleken met het autoverkeer slechts een geringe bijdrage levert tot de luchtveront reiniging. Uitgaande van een aantal wetenschappelijke publikaties zegt de minister dat deze bijdrage slechts 0.15 procent is van de verontreiniging door het gemotoriseerd verkeer in ons land. Minister Stuyt schab de uitstoot van luchtverontreinigende stoffen op Schiphol in 1970 op 4000 ton en op 4500 ton in 1972. Turbo-motoren van vliegtuigen hebben een veel vollediger verbran ding dan een automotor, terwijl bo vendien de zeer schadelijke zwavel en loodverbindingen wel in auto- maar niet in vliegtuigbrandstoffen voorkomen. LEIDERDORP Het Cen tura Milieuzorg "Leefbaar heid" heeft onlangs een uit breide nota over de Acht- ovenerweg in Leiderdorp 'in burgemeester en wethou ders en alle raadsleden aan boden. Daarin vroegen zij Leiderdorpse vroede vade- i, van de Achthovenerweg ooral toch geen snelweg voor !e£ verkeer te maken. De Achthovenerweg is nog een ttn de steeds zeldzamer ivor- le "natuurprojecten" in randstad Holland. Zij beamen in deze nota met al ternatieve plannen die het biderachtige karakter van deze weg behouden laat toch voorzieningen voor het steeds toenemende verkeer getroffen kunnen worden. Tijdens de raadsvergadering van maandag 2 april gaat de raad over de Achthovenerweg een beslissing nemen. Buiten deze nota is er ook een actie aan de gang om ansichtkaar ten te verkopen van deze landelijke weg. De beroe ring over de plannen van de raad om een strakke, zake lijke weg naar Koudekerk te maken heeft nu ook een hoogtepunt bereikt in de Partij v. d. Arbeidafdeling Leiderdorp. De PvdA zal alle raadsleden een brief schrij ven waarin staat dat de Par tij v. d. Arbeid, afd. Leider dorp, met instemming heeft kennis heeft genomen van de nota van het Centrum Mi lieuzorg "Leefbaarheid". Ook de PvdA is van mening, dat alleen in 't uiterste geval toe gegeven moet worden aan de wens het verkeer voorrang te geven aan verlangens aan rust en natuurschoon. Daar om doet men een dringend beroep op de raad van Lei derdorp te besluiten de be staande plannen tot recon- tructie van de Achthovener weg te wijzigen. Voornaamste posten in kabinet-Sadat ongewijzigd CAIRO (UPI) President Sa- dat heeft gisteravond de samenstel ling van een nieuwe regering be kendgemaakt. Deze telt - vier vice- premiers en 32 ministers. Sadat zelf is premier. Eerste vice-premier en directe plaatsvervanger van £3adat is Abdel Kader Hatem. Het nieuwe kabinet is gericht op het voorbereiden van het stadium der „totale confrontatie met Israël," aldus radio-Caïro. Minister van Buitenlandse Zaken Mohammed Hassan El Zayyat en minister van Oorlog generaal Ach- med Ismail hebben in de nieuwe ploeg hun posten behouden. Ingewijden concluderen uit deze nieuwe samenstelling een streven naar een hardere lijn in de crisis in het Midden-Oosten. Volgens waarnemers is dr. Sidkey, die door Sadat als premier de laan uitgestuurd werd, het slachtoffer van het groeiend onbehagen onder de bevolking over de stijgende prij zen, tekorten in de voorzieningen van consumptiegoederen en een chronisch slecht functionerend ver voerssysteem. Brandend schip haven van Urk Een nieuwe lente, een nieuw geluid. Maar ook veel nieuw leven. Bijvoorbeeld in het Safari-die renpark bij Arnhem waar een jonge giraffe werd geboren. Lezei's schrijven Lezers schrijven Op 10 Juli van dat Jaar werd Blom wil horen en zien. op het Gravensteen opgehangen en was daardoor de laatste persoon die te Leidien ter dood werd gebracht. C. KROON Jac. Urlusplantsoen 262, Huisvesting J. J. DE BEST Nieuwe Rijn 91 Deaden. binnengebracht Het Steen DAT WAST Leiden. URK (ANP) Om een uur van nacht heeft de Urker reddingboot „Hessel Snoek" met behulp van het politievaartuig RP 1, uit Lelystad, het in brand staande schip „Wende- lina H" uit Dieren (600 ton) de ha ven van Urk binnengebracht. Gistermorgen was de reddingsboot al uitgevaren naar het brandende schip, dat geladen met grint uit Duitsland op weg was naar Drach ten. Het slepen verliep erg moeilijk, zodat intussen door de beide te hulp gekomen schepen met blussen werd begonnen. Van de „Wendelina H" zijn de ma chinekamer en de roef geheel uit gebrand. De bemanning, schipper J. Hop en zijn stuurman, is in veilig heid gebracht. In de krant v "Mijn vooroudeirs werkten en woon den op "Het Steen" een aantal on juistheden. Janus Blom (Juiste spelling) werd niet in 1853 op het Gravensteen op gehangen, maar in 1856. De door hem gepleegde misdaad vond niet in de omgeving van Hoogmade plaats doch te Hazerswoude. Op 3 februari 1856 werd op de boerderij "De Kleiweg" te Hazers- woude-Rijndijk het stoffelijk over schot aangetroffen van de 18-jarige boerendochter Maria van Velzen. Reeds op 6 februari kon de dader worden gepakt; het was de voormali ge knecht van Van Velzen, Janus Blom. Roof was het motief van zijn daad. Het slachtoffer was alleen thuis IK NIET (3 Gerrit Tor heeft met begrepen waar het in dit artikel om gaat, n.l. dat er tegenover de misstanden «en die zullen er beslist zijn) ook zeer veel positiefs voor de kleurlin gen gedaan wordt (meer dan in de z.g.n. heilstaten) u-aar we haast nooit over lezen. De meeste versla gen over Z.-Afrika zijn bewust zo links mogelijk, vandaar mijn bewust zo rechts mogelijk artikel. De waar heid aal er wel tussenin liggen, en moet een ieder voor zichzelf uitma ken, maar is mijns inziens vaak ten onrechte verzwegen. Al het goede, hoeft niet te wijken voor de misstan den of Is het Juist dat wat men graag Waar haalt de heer De Leest de moed vandaan, om de mensen die de wachtkamer van bureau huisves ting bezetten en de maatschappelijk werksters te bekritiseren? Heeft u ooit gezien hoe sommige mensen wonen? Heeft u ooit te maken gehad met de Leidse Volkshuisvesting? Wij wel. Heeft u meer dan 2.8 kinderen? Zo Ja waarom heeft u dan geen voor behoedsmiddelen gebruikt? Als u zich sociaal voelend vindt, hod u niet zo'n stuk moeten schrijven, van een situatie waarin u zich niet kunt ver plaatsen. Maar doe er iets aan. in plaats van deze mensen op zo'n la ge manier neer te zeggen. Dank God dat u een fatsoenlijk dak boven uw hoofd hebt en niet met de Leidse Volkshuisvesting te maken heeft. L. HOOGENDOORN-NAUTA Beukenschans 3, sfeno-typiste mod. talen geroutineerde typiste boekhouder P.O. secretaresse facturiste medisch analiste vorkheftruck chauffeur machinale houtbewerker. Er zijn altijd volop banen bij uitzendbureau lid abu ||AO nieuwe rijn 35 leiden lUls^Cl telefoon 01710-40341 L Op DONDERDAG 29 MAART 1973 des avonds te 19.30 (half acht) uur zal ten overstaan van deurwaarder A. van Vliet te Leiden door de erkende veilinghouders T.V. Tech nische Dienst te Utrecht een veiling worden gehouden in de zaal van de STADSGEHOORZAAL aan de BREESTR. 60 te LEIDEN van: Diverse T.V.-toestellen, radiotoestellen, w.o. tran sistor-radio's, Plano-radio's en Wereldontvangers Bandrecorders en Cassetterecorders Pick-ups (mono en stereo) en andere afspeel apparatuur. ic Diverse huishoudelijke apparaten en wat verder ter tafel wordt gebracht. Gelegenheid tot inbreng 18.00 tot 19.00 uur aan de zaal. Kykuur: 18.30 tot 19.30 uur. Tijdens de veiling worden alle apparaten gedemonstreerd op geluid en beeldontvangst. Woningruil Te ruil aangeh. 3 kamer- flat omg. Boshulzerkade, huur 109 p. mnd. gevr. 4 of 5 achterom plus tuin, kamer of 3 kamerwoning, plan Noord. Br. o. planotransporteur Jan v. Duuren, tel. 25468, Lelden. d 4 kamerflat met e.v. le ver dieping huur f 184.75 p. mnd. Personeel aangeboden Klein aannemersbedrijf ge- ïclaliseerd interne r b'ouwingen en restauraties, tel. 01712—8694. Nu bellen, wij herstellen, timmer, metst tegel. loodgieters, verbouwingen, tegel. loodg mlngs electr., mastiek, goten, rioleringswerk 2025 pet. kor ting. 01710-60040-62428. Behanger biedt zich aan InL: Formosastraat 3 Leiden. Moeilijkheden met uw be lasting formulier? Tel. 01713 3541. Adm. kantoor W. J. Borst, Past. Onelplein 8, Roe- Belasting aangifte formu- voor straatwerk en t< paden. tel. 0171042057 (waarin opgenomen Autorijschool Vlasveld) TELEFOON 31722 18 jarigen le les gratis Vernieuwing in het lessysteem. Proefexamens met t.v. opname - Speciaal voor DAF-leerlingen. Een cadeau pakket met slagen AndersBETERdus voordeliger Zelfstandige timmerman in diploma binnenhuisarchi- i kamer, zolder, winkel, 1 Tel? vraagt met spoed voor het as. seizoen mei - se ptemb er Vereisten: rij-ervaring op groot materieel; kennis Europees wegennet. Spreekvaardigheid Duits of Engels strekt tot aan beveling. Tevens kunnen w\j nog plaatsen Sollicitaties aan TOURINGCARBEDRIJF BEUK. Binnenweg 29 te Noordwtjk aan Zee. Mondeling eerst na afspraak: telefoon 017192545.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11