ommercieel feestje ond Barend Servet iüc vandaag Dennis Weaver hoopt nog jaren McCloud te spelen ...en gisteren 1 RADIO \pëöaramma i ij verschijning van boek en plaat zomer catalogus Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION Opnieuw stank ids Kamerkoor gaf ti goede uitvoering TVmorgêTj] 23 MAART 1973 Servet, Fred Haché en hun as Wim T. Schippers, Gied Ruud van Hemert en Wim f Linden nodigen u uit: en lekkere wijven aanwe- )f [Iddag was het zoevr. In de Grond in Amsterdam vier- jd en Barend Ihun feestje, rtij omwille van de commer- igens, want zowel een boek Fred Haché Show ala een m Barend Servet (Waar it heen?) werden op de eirorpen. al voor deze gelegen- i Harry Touw zich bij IJf gevoegd. En wat bleek de inden het weer niet laten, tingen als „bah, bal gehakt, luxe, pollens, puistekop en boel" vlogen over en weer. gen een blote juffrouw (het »fd in de uitnodiging)„U grove wijze de eerbaarheid schenden. Leuk dat u er is. liggen". noemde feestelijke toe- ehei j, overigens terug te lezen boek over beide heren. Te- '!(fo rdt in het bijna driehon- idzijden tellende werkstuk gblik geworpen op de vijf bows, die de VPRO in 1972 De formule van het boek te veigelijken met al eerder werken als „Zo is het „Hoepla". Ook opgenomen 5 geheel is het interview met niet is uitgezonden, ie ba ^ver in ^eze papieren aché Show" is prof. dr. A. veld, die zich onlangs onle- met de sociologie van de knbeveling: „Er bestaat een behoefte aan meer infor- mtrent dit vreemde en er- programma", ïrl Fred Haché zo'n beetje de in het boekwerk, op de Barend Servet (Verdomd itgeixiuit!) bezig. Barend, al enige is t|rgeleken met de Woody Al- de Nederlandse showbiz iter niet alleen zitten met eer pè5» -Waar moet dan heen?". U )olf Brouwers (Sjefke van lat van zich horen. De da- liCo, Fred Haché en Gerrit jenren het geheel. bi? STE SHOW °P1 Itallige gezelschap maakte rijn opwachting. Terug van Est, want de laatste Barend Ihow van dit seizoen speelt in België. De belevenissen heren en dames aldaar is klas week donderdag op het lann ie zien. Zonder Harry Touw iinxa lie, zoals gisteren bleek, zijn ;iatiei ché-imago nog moeilijk 1 ADVERTENTIE i™ 10BANDEN ANCEREN JJNEN - ACCU'S EUWKETTINGEN ise Bandenservice (LBS) n 8.00 tot uur. Vrijdagsavonds tot 10.00 uur. terdag tot 13.00 uur. In Amsterdam zijn gistermiddag een boek over de Fred Haché Show en een langspeelplaat van Barend Servet gepresenteerd. Op deze foto lezen Barend Servet en Fred Haché enkele frag- menten uit het hoek. Freek en Bram: nog steeds in kanariegele Daf De twee buitenbeentjes van het Neder lands cabaret waren gisteren onder weg naar Panama weer eens een avondje in Leiden. Schele Freek de Jonge en Bram Vermeulen met het paardegebit, samen Neerlands Hoop in Bange Dagen aanwakkerend. En weer was een zeer gevulde Stadsge hoorzaal meer dan enthousiast over dit alternatieve duo dat ogenschijn lijk spot met timing, programma-op bouw en wat nog meer precies moet volgens de Wet-van-Ibo en de stel- ling-van-De-Haas. In werkelijkheid zijn beide heren echter langzamer- ADVERTENTIE Lrii IÊIëéiIIILÏI tizJii sparthuis centrum hand naar een vorm van perfectie gegroeid, die voor de toekomst het ergste zou kunnen doen vrezen, ware het niet dat de inventiviteit nog lang niet uitgeput schijnt. Neerlands Hoop haakt niet aan op de directe actualiteit. Er wordt trou wens in het algemeen minder geïm proviseerd dan het lijkt. Het langza merhand zeer befaamde spelletje „raden met de zaal" heeft een aantal standaard-situaties, waar lange Freek mee speelt, of het hem net is binnengevallen. Maar het tegendeel is waar. Neerlands Hoop-kenners er kennen dat, maar de genegenheid tot het tweetal wordt er niet door aan gevreten. De absurdistische aanpak van De Jonge is an hét Nederlandse cabaret op een paar speelse aanzetten van Hermans na niet bekend. Men moet eerder zoeken in de An gelsaksische wereld. Sommige stunts van Monty Python hebben die vreem de dubbele bodems, maar daar wordt het toch meer in de visualisering ge zocht. Neerlands Hoop is en blijft een verbale aangelegenheid en zo moet het ook. Het aardige van de twee ls dat ze recensies zoals deze hoogstens als komische noot op hun daar is hij weer kanariegele DAF zullen plakken op de plaats waar anders een parkeerbon zit. Was dat nou niet teveel reclame voor King-pepermunt en Daf, werd er al gemompeld toen de Stadsgehoorzaal leegliep. Maar ie dere Hollander mag nu toch langza merhand wel weten dat Panama zelf geen eigen nationale auto fabriceert? HAN MULDER Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten, tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. ROTTERDAM (ANP) Voor de industrieën in het Waterweggebied is gisteravond om negen uur waar schuwingsfase 2 van kracht gewor den. De centrale meld- en regelka- mer van Rijnmond besloot hiertoe op grond van de weersomstandighe den. Ook waren ongeveer dertig stank klachten binnengekomen uit Maassluis, Vlaardingen en Spijke- nisse .Door de zwakke draaiende wind blijft de stank in het Rijn mondgebied hangen. Verwacht wordt dat de komende achttien uur hier in geen verandering zal komen. Waarschuwdngsfase 2 houdt in dat de industrieën hun lage stankbron nen moeten afsluiten en werkzaam heden die stank kunnen veroorza ken, moeten staken. Een Rijnmond woordvoerder zei dat de stank niet te maken heeft met de stankgolf die Vlaardingen woensdagavond teister de. Dat betrof een incidenteel ge val. Mr. Vrolijk, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, zal na gaan welke oorzaken hebben geleid tot de ernstige stankgolf die woens dagavond Vlaardingen overviel en ruim 700 klachtenmeldingen ople verde. Ook zal worden onderzocht welke voorzieningen nodig zijn om herhaling te voorkomen. Mr. Vrolijk zei dit gisteravond op het provinciehuis in Den Haag tij dens spoedoverleg, dat door het ge meentebestuur van Vlaardingen was aangevraagd. Tv-cicteur even in Nederland Luchtbrug ten einde De lucht brug waannee sinds 1 december 1965 ongeveer 261.000 Cubanen uit Ha vanna naar Miami in Florida zijn gebracht, wordt begin april op geheven. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken deelde giste ren mee dat de tien laatste vluchten tussen 26 maart en 6 april plaats hebben. Hiermee worden de laatste 850 Cubanen naar de Verenigde Sta ten gebracht. leiding van Huub Keistens 131 ha ipIDEN De composities van uit zijn vijftien laatste le iaren worden tegenwoordig ivelJ a uitgevoerd, maar de laat- ie-i« rijf dagen heeft Leiden toch de J ïïee er van kunnen kennis- n Be ten, Zaterdagavond speelde iS-f^Residentie-Orkest Du ber- jusqu a la tombe uit 1881, ■avond bracht het Leids el® ;-:-:oor het religieuze werk nor JCrucB, daterend uit 1878-79. schildering van de veertien "egstaties, in de Romeinse (Teste geschreven voor 'of piano met soli en koor, getfJ tot tot één van zyn meest g* ^ïde pogingen tot vemieu- besf* van de harmoniek, die hier n 'iar sterk doet denken aan 'au Franck es. De uitvoe- 'an het Leids Kamerkoor de nöeuwe dirigent Huub eg# fens, voldeed in vele op- 1 *0: het koor had weinig te ■maar deed dit zeer goed en "ie solisten (Lucia Kerstens föcolette Dekker, mezzo's, 2 scMJris van Gitera, tenor en Zomer, bas) zongen op wijze. De dirigent be speelde tevens het orgel, dat he laas voor dit werk niet geschikt bleek. Hiervoor had Marius van Al tera reeds geschitterd in de Matthaus-Passion van Heinrich Schütz (1666). Everals diens in dezelfde tijd geschreven Lukas en Johannes is dit werk geheel a cappella, waarbij de verha lende gedeelten sterk gregori aans aandoen. Van de vertolkers van de grote solopartijen wordt een grote trefzekerheid verlangd en van het publiek een groot uithoudingsvermogen door de streng-liturgische stijl. De Chris tus-partij werd bevredigend ver tolkt door Hans Zomer, de klei ne partijen werden door enkele koorleden uiterst nerveus gezon gen, hetgeen één keer een grote ontsporing veroorzaakte. Daar hy een stemvork bij zich had, kon Van Altera gelukkig snel ingrijpen. Al met al toch een goed debuut van de nieuwe di rigent van een koor, dat een naam te verliezen heeft. R. G. HARMS AMSTERDAM "Wat ik van Mc Cloud mag is dat hij van de men sen houdt. Hij is ook de held en de underdog, hij heeft gevoel voor hu mor en is romantisch. Daarom hoop ik nog lang als Marshall McCloud te mogen spelen". Aldus de Ameri kaanse acteur Dennis Waver, voor precies 24 uur in ons land om de première in Rotterdam van zijn film "Duel" aan te bevelen. Dennis Weaver, 48 jaar oud, gaat gekleed in bescheiden pasteltinten. Hij is me de dank zij McCloud wereldberoemd maar wars van de glamour, die vele filmsterren omgeeft. Een eigenlijke filmster is Weaver dan ook niet. Zijn carrière, gebouwd op een opleiding bij de Newyorkse Aotors Studio, bestaat voornamelijk uit het optreden in televisie-series. De bekendste series waren "Gun- smoke", die negen jaar draaide, en waarvoor Weaver een "Emmy" (te levisie - onderscheiding) kreeg, "Kentucky Jones" en "Gentle Ben". Ook "duel" was geen echte speel film maar speciaal bedoeld voor de televisie in de Verenigde Staten. De film zal daar ook niet in de biosco pen gaan draaien. "Was het maar andersom geweest, dan had ik er veel meer aan verdiend", zo verzuchtte Dennis Weaver gistermiddag tij dens een bijeenkomst in Amsterdam. De Amerikaan, die op zijn reis door Europa vergezeld is van zijn be scheiden vrouw, sprak op verzoek als Marshall McCloud. Daarvoor klem de hij zijn tanden zorgvuldig op el kaar. Even was de echte McCloud in Amsterdam. Binnenkort gaat Weaver, die sinds 15 jaar een overtuigd vegetarier. met-roker en niet-drinker is, wel een echte speelfilm maken. "Het wordt een authentiek verhaal over de ploeg van de universiteit van Te xas, die in 1969 kampioen in Ameri kaans voetbal werd". Weaver speelt in die film de rol van de trainer en krijgt als tegenspeler zijn 20-Jarige zoon Robert als de voetbalster, die op het hoogtepunt van zijn carrière -'?J M Dennis-McCloud-Weaver met zijn vrouw op Schiphol. door kanker een been moet missen. Ook zijn 24-jarige zoon Richard is In het vak. VEGETARIER Wat de vegetarier Weaver ("het is gezond en bovendien doe ik het uit godsdienstige overwegingen") in Amsterdam heeft gegeten? "Als we op reis zijn is het soms wat moeilijk om ons aan onze leefregel te houden. Dan moeten we er af en toe wel van afwijken. Daarom hebben we in Amsterdam vis besteld. Maar als we tevoren hadden geweten hoeveel soorten groenten daarbij werden op gediend, hadden we daaraan alleen al genoeg gehad". Vrijdag 23 maart 1973 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Calimero, tekenfilm (TROS) 19.10 Flipper, TV-serie voor de kinderen (TROS) 19.30 Zorro, TV-serie voor de jeugd (TROS) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Op losse groeven (TROS) 21.20 De F.B.I. De vervanging, misdaadserie (TROS) 22.10 Op uw gezondheid: 4 het uiterlijk (TROS) In deze aflevering wordt aandacht besteed aan het uiterlijk: schoonheidsbehandelingen, tips voor een goe de huidverzorging, „camouflage" en plastische chirur gie. 22.50 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 MIK: muzikaal amusementsprogramma (KRO) Speciale gasten in deze aflevering zijn: Anneke Grön- loh, de Johnny F-singers, Martin Brozius en het Cock tail Trio. 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Alias Smith en Jones, TV-filmserie 21.20 Brandpunt (KRO) 22.00 Marty Feldman Comedy Machine: amusementspro gramma (KRO) 22.50 Uit de kunst 23.20 Journaal (NOS) Hans Keller, die de zilveren Nipkowschijf 1972—1973 van de televisiecritici heeft gekregen voor „Het gat van Nederland", meer in het bijzonder, en zijn Amerika-reportages en al het andere dat hij in de loop der jaren heeft gemaakt als aan vullende aanbeveling, heeft be kendgemaakt dat hij volgend jaar met „Het gat" wil stop pen. Zijn taak als redacteur, coördinator en inspirator zal dan worden overgenomen door Ad 's-Gravesande. Ik kan me voorstellen dat Hans Keiler er na een jaar weer self op uit wol, zelf iets wil maken in plaats van ande ren de opdrachten te geven, want zijn creativiteit in „Het gat van Nederland" is in feite voltooid: hij heeft het vorm gegeven, de rest is invullen, als bij een sonnet. Toch is het niet zo simpel als lk het hier voorstel. De formu le van „Het gat" kan nog Ja renlang gebruikt worden zon der „verouderd" te raken of zoiets, maar de kunst zal toch zijn om ieder programma op nieuw te injecteren met nieuwe 'mpulsen, is het niet qua aan pak, dan toch qua onderwerp of qua visie. Wat „Het gat" nu al bedreigt is een zekere gelijkvormigheid. Daarbij is „Het kijkje achter de schermen" een steeds gepro nonceerder plaats gaan inne men in het programma. Al thans zo lijkt het misschien omdat de aanpak eenvormiger wordt, waardoor het allemaal een beetje op elkaar gaat lij ken. Bij Mr. Berkhouwer thuis, een uitstekend portret, daar niet van. Bij de Wama's thuis. daar was ik minder kapot van. Thuis bij de zus van Hans van Mierlo als onderdeel van een grotere achter-de- schermen-reportage van het congres van D'66, een bij zonder knap gemaakte impres sie, niet zozeer achter de schermen van de politici, maar op hun lip kijkend over hun schouder. In kijkje achter de schermen, en dat was natuurlijk helemaal het geval bij de Berend Boude- wijn-show, waarbij het best aardig en curieus was om te zien hoe dat na afloop nu toe gaat met het uitreiken van de prijzen. Maar verschilde de aanpak van de BB-show in feite van de aanpak van het D'66-congres? Nee. Verschilde de aanpak van „Lente in Nederland" met „Vietnam in Nederland"?. Ook nauwelijks. Dat hoeft geen dis kwalificatie te betekenen, want het kan ook betekenen dat „Het gat" voor zoiets zijn vorm nu gevonden heeft, zoals voor zoveel dingen op de televisie (het interview, het forum, dp show) de vorm inmiddels wel gevonden is. Alleen radicaal van de rest verschillend en daardoor steeds onmisbaarder wordend, zijn Kees van Kooten en Wim de Bie, die op hun manier nu ook een totaal nieuwe aanpak hebben gevonden voor hun do cumentaire humor. Gisteren kreeg de neo-burger- lilkheid een zeer uitgebreide schrobbeurt die toch geen mi nuut te lang duurde. Het viel daarbij op dat zy steeds meer acteur en steeds minder „ko miek" alias cabaratier zijn in hun sketches. Wat aan „het gat" van giste ren mankeerde was niet kwali teit, want die was er in bijna alle onderdelen, maar variatie, scherpe tegenstelling, iets on verwachts, iets anders zoals Kees en Wim iets anders zijn binnen het kader. Ik mis de laatste tijd bijvoor beeld de contrastwerking van de sport-items die er even in gezeten hebben, ik miste giste ren ook het „Bert Schierbeek- item", en misschien nog zoiets Wat dat betreft: met verder kneden aan de vorm, zal er voor Hans Keiler toch nog wel een jaartje werk te vinden zijn, dacht ik. NICO SCHEEPMAKER Zaterdag 24 maart 1973. Hilv. I. 402 m en FM-kanalen 7.00 VARA. 7.54 VPRO. 8.00 VARA. 14.45 NOS. 17.55 VARA. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Gevarieerd programma, met om: 7.25 Van de voorpagina; 7.54 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Dingen van de dag; 9.35 Waterstanden en om 10.05 Voor nu en later, praatje. 10.30 (S) Muziek en lnformatteshow. (11.00—11.02 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.23 (S) Jongerenprogramma. 14.43 VARA-Va- rla. 14.45 Een luisterprogramma. 15.30 Moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) NOS-Jazz. 16.45 Een programma over amateuristische muziek-beoefe- nlng. 17.15 Sterilisatie bij mannen reacties op de programma's van 10 en 24 februari J.l. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. 18.20 Uitzending van D'66. 18.30 (S) Varié een afwisselende zaterdagse vooravond. 19.30 Operamu ziek (gr). 20.00 (S) Walsen op mars (opn). 20.35 (S) Serie spelen over mensen in een Nederlandse stad: Af braak. hoorspel. 21.30 (S) Licht or- instrumentaal trio met zangsolisten. 23.10 Een ontspannen terugblik op tien onvergetelijke Jaren. 23.55 Nieuws. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Gevarieerd pro gramma met populair-klassieke mu ziek en om 7.30 Nieuws, 7.418.00 Aktua. 8.30 Nieuws en 8.368 45 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 10.00 (S) E>?n mlnimagazlne voor en met Jonge luisteraars. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Amusementstourisme in Neder land. 11.55 Mededelingen. 12.00 Ak tua. 12.16 Een uitzending van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 (S) Tross-Country. 13.30 (S) radio-show. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) verzoekplatenprogramma voor de militairen, 17.30 Nieuws. 17.32 Aktua. 17.45 (S) Liedjes en muziek uit de goede oude tijd. 18.15 Uit de pers. 18.30 Nieuws. 18.41 (S) Programma-overzicht. 19.00 (S) Klas siek verzoekplatenprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Goed bekeken. 20.30 Pianisten van thans en toen. 20.55 (S) Om de kunst. 21.15 (S) Klassieke orkestmuziek (gr.). 22.30 meditatie. 22.50 Actualiteiten, informatie en commen taar. 23.05 (S) Klassieke muziek (gr.) 23.55 Nieuws. Hilv. III. 240 en 298 m. en FM-kana len 7.00 NCRV. 18.00 NOS. 19.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.02 Lichte vokale mu ziek. (8.00 Nieuws.) 9.00 Nieuws. 9.03 Pers vers. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Elpee Pop. 13.00 Nieuws. 13.03 Pop Station. (14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws. 15.03 Poptater. 16.00 Nieuws. 16.03 Sport en muziek. (17.00 Nieuws.) 18.00 Nieuws. 18.02 Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 Nederlandse orkesten en solis ten uit het 78-toeren tijdperk. 19.30 That's live. 20.00 Nieuws. 20.02 Ver zoekplaten en muziekkwis. (21.00 Nieuws.) 22.00 Nieuws. 22.02 Gospel- "3.30 Jazztlme. 22.55 Medede- 0.551.00 Nieuws. Nederland I TEIiEAC: 10.00 Van Revolutie tot Kou de Oorlog. 10.30 (K) Engels les 20 (herh.) 11.00 (K) Hoe word ik da computer de baas? les 20 (herh.i. 11.40 (K) Milieubescherming les 10 (herh.) 12.10-12.40 (K) Technisch En gels les 9 (herh.) NOS: 16.00 <K) Journaal. NCRV: 16.02-17-35 (K) Ge varieerd kinderprogramma. TELEAC: 17.3518.05 Kijk op Sport les 10. NOS: 1845 (Ki Ti-ta-tovenaar. 18.55 (K) Journaal. NCRV: 19.05 (K) Zwer ven met Swlebertje, tv-serie voor de Jeugd. NOS: 20.00 (K) Journaal NCRV 20.21 (K) Zeskamp Sport. 21.45 Farce Majeure, satirisch progTamma. 22.10 Er zit muziek in. 22.35 (K) Hier en Nu: Aktuallteltenrubrlek. NOS: 23.15 23.20 (K) Journaal. Nederland II NOS: 18.45 (K) Ti-ta-tovenaar. 18.55 (K) Journaal. VARA: 19.05 Coronation Street. NOS: 20.00 (K) Journ. VARA 20.20 Commissaris Malgret: Malgret op kamers. TV-film. 21.45 Omroepor kest en zangsol l6t)?n: Operaconcert. 22.25 (K) De Ombudsman. NOS: 22.50 22.55 (K) Journaal.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5