Middenstand wil meer licht in Schoolstraat Plan-kosten Endepoel li gaan omhoog Geen stuntver koop in CC voor uitver koopGr EHD TOONDE VAARDIGHEID MET KOEVOET PTT zoekt naar nieuwepostagent in Noord-Hoflanc STAD EN RAND VRIJDAG 23 MAART jl Korfbalbonden: rdhal yOORSCHOTEN De Voorschotense commissie van advies en overleg in middenstandsaangelegenheden was unaniem van mening dat de uitbreiding van de verlichting in de Schoolstraat noodzakelijk is .en direkt ter hand genomen moet worden. De commissie wilde niet wachten op een eventuele totale aanpak van het dorpscentrum, hoewel dit ook om haast vraagt. Tegen de verhuur van het Cul tureel Centrum voor commerciële doeleinden keken dé afgevaardigden van de middenstand anders aan dan de afgevaardigden van de consu menten. De mindenstand wil geen stunitverkoop van goederen in het Cultureel Centrum, omdat dit de plaatselijke handel kan benadelen. Bovendien meende de middenstand dat het de consument geen moge lijkheid biedt tot verhaal of recla me. De consumenten-afgevaardig den meenden dat er blijkbaar behoef te bestaat aan zgn. stuntverkoop van textiel en schoeisel en dat het boven dien nog een extra verhuur van het Cultureel Centrum opleveren kan. De commissie kwam tot het besluit voor stuntverkoop, Omdat de winke lier dan ook niet wettelijk de prijzen omlaag mag doen. Een wijziging van de winkeüslui- tingsverordening is hard nodig, maar het zit er niet in dat er spoedig verandering komt in de chaos van de halve dagsluitingen. In Voorscho ten zijn zowel maandag-, dinsdag en woensdagmiddag diverse winkels gesloten. Ook de sluiting tijdens het middaguur stuit op praktische be zwaren, waardoor deze ook wel ge handhaafd. zal blijven. Wethouder Pels deed de suggestie om te trach ten te komen tot twee dagen, de maandag- en de woensdag waarop sluitingen mogelijk zijn. Het ligt iin het i 1 januari 1974 de vuilniszakken niet meer te voorzien van het keur ge vormd door het wapen van Voor schoten. Tegen die tijd zuilen alle plastic-zakken voorzine van een KOMO-keur door de reinigingsdienst aangenomen worden. Dinsdag in raad VOORSCHOTEN Het trappenhuis van café-restaurant De Groote Vink brandde gistermiddag geheel uit. Nadat de brand door de Voorschotense brandweer ivas geblust, schoot onze fotograaf Jan Holvast dit plaatje van de ravage. oenoor verliest sportfunctie LEIDEN De afdeling Rijndelf land van de Kon. Ned. Korfbalbond/ Chr. Korfbalbond heeft bij burge meester en wethouders bezwaren geuit tegen het meerderheidsadvies an de werkgroep Groenoordhal. Uitvoering van de aanbevelingen van de werkgroep zouden volgens de korfbalorganisatie ernstige conse quenties hebben voor de sportbeoe fening in Leiden. Zou de directeur van de hal de be voegdheid krijgen in de weekeinden van het winterseizoen commerciële verhuringen ten behoeve van evene menten te bevorderen zonider dat hij rekening behoeft te houden met de competitiesport, dan is daardoor el ke verantwoorde planning onmoge lijk geworden, aldus het bestuur. Dit zou betekenen, dat de sport bonden de hal sleohts voorwaarde lijk zullen inhuren voor incidentele avtiviteiten. De functie sporthal gaat dan verloren. Het verstrekken van deze bevoegdheden aan de directeur zou neerkomen op uitschakeling van de Groenoordhal als sportaccommo datie van enige betekenis. Met het oog op korfbalvereniging Noorderkwartier dringt het bestuur er voorts bij het college op aan geen oplossing van |het runderloodsvraag- stuk te aanvaarden, die verminde ring van de totale korfbalveldenop- pervlakte in Leiden tot gevolg zal hebben. LEIDEN De Leidse Eerste Hulp dienst moest gisteren niet alleen haar kunnen op het gebied van de EHBO demonstreren, maar ook haar kennis van het boek „Kleine klusjes in huis en tuin". Oorzaak daarvan was, dat een 71-jarige nijvere huis vrouw by het opmaken van een op- klapbed met de hand beklemd was geraakt. Met behulp van een koevoet wist de EHD haar te bevrijden. De vrouw bleek haar hand zo ernstig be zeerd te hbben, dat ze in het Acade misch Ziekenhuis moest worden op genomen. DEN HAAG/VOORSCHOTEN De directie van het postdistrict Den Haag betreurt het opheffen van het postagentschap in Noord-Hofland ten zeerste en zal alles in het werk stel len om ten behoeve van de bewoners van deze wijk weer een agentschap in Noord-Hofland te krijgen. Dit zegt de directie van het post district Den Haag naar aanleiding van een artikel over de sluiting van het agentschap. Men zegt verder ver baasd te zijn over het bericht van de sluiting, omdat de postagent, de heer Van Groen, zelf zijn verbintenis met de PTT tot het houden van een post agentschap per 1 april heeft verbro ken. De postdienst zou deze verbinte nis uit service-overweging graag heb ben voortgezet. Als reden voor de be ëindiging gold de in de ogen van de postagent te geringe vergoeding voor zijn diensten. Postagenten, zegt men bij de PTT, zijn niet in loondienst van de PTT (zij zijn ook geen ambte naren), maar ontvangen een stuks gewijze vergoeding. De inkomsten uit het agentschap worden door de post agent in het algemeen dan ook gezien als neveninkomsten. De vergoeding aan de agenten wordt ieder jaar in overleg met de Vereniging van Post agenten geregeld. Daarom kon het postdistrict Den Haag niet eenzijdig met de heer Van Groen de door hem gevraagde verhoging van de vergoe ding niet overeenkomen. Eigenaars van café nog laat op de bon LEIDEN De eigenaar van een café aiam de Beestenmarkt en diens zoon hebben gisteravond een fikse boete opgelopen toen zij agenten die kwamen om erop te wijzen dat hei al lang sluitingstijd was, terwijl er nog altijd lawaai uit het café kwam, bedreigden. De klanten verlieten het café bij de aankomst van de politie door de achterdeur. Aan de voordeur ontstond enige discussie tussen d eigenaar en zijn zoon en de agenten. Op een gegeven moment begonnen de eigenaars de agenten met doodslag op brute wijze té bedreigen. Zij mochten hun bedoelingen op het bureau verder uiteen zetten. Voordat ze het bureau met eer. bekeuring wegens het overschrijden van de sluitingstijd en wegens bedreiging weer hadden verlaten was ook de echtgenote van de eigenaar ten burele versdienen, om de nodige krachttermen aan het betoog van man en zoon bij te dra gen. Oegstgeest (Geverst 65) Soda, 0 uur n Twen} Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur t aarden Soc. Med. Adviesbureau Molensteeg 12 Receptie 100-jarig taan firma Ladan 35.30 uur nam, Prytaneum (Rapenburg 6) Infori Zaterdag Groenoordhal NCRV Zeskamp 8 Microtheater (Vestestraat 40) perium met "Wat nu, wat nu" 8.3 (Lijtweg 9) Wereldwint 65) Jeugd) Oegstget 11 uur voc Oegstgeest 16 j: Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en i den) 9—12 uur nam. Bij molen De Valk Postzegelmarkt Schaakzolder (Morsweg 114) Leis Jeugdschaaksocieteit 25.30 uu Muiderkring 38 Modelflat 10- bijbelstudie 10 11 v nk Da ;raat 19 Jeugdhaven, Soos Mb m (Óegstgt "Mercadet' Morsweg) ceptie 25 jaar Vrouwenbond NVv Doelenkazerne Jaarvergader. Bon van Nederlandse militaire oorl slachtoffers 3 uur nam., contactaw Zondag J. de Graaf 10 Soefi-beweging Spr. Éen g( 65) Soc 8.30 uur ni 11 Leiderdorp Wilhelminastraat 1 Jespreksavond Baha'i 8.15 uur m Middelweg 19c Leids poppentheii tf ondervoorstelling 2.30 uur nam s(i Dewones en en 9—12 ~i Breestraat 19 Jeugdhaven rakel 11 uur voorm.1.30 jeugdcafé 810.30 uur nam. Ant. Clubhuis Dansen 8—11 t fit Doktersdienst Leiden Tot zaterdagmorgen tien raadplege men de eigen huisarts, di na tot zondagnacht twaalf uur C. v. d. Zeeuw, Stieltjesstraat 21669) Leiderdorp Dokter G. A. de Brult EU1 Hoofdstraat 8. tel. 22208 Warmond Dokter Bots, Proi berselaan 2 Voorhout, tel. 11393 A. Vriend. Friezenhorst WARMOND Na de langdurige vergadering van afgelopen dinsdag waarin over het bouwplan "Ende poel II" lang en uitvoerig werd ge discussieerd wacht de raad in ver gadering van dinsdag a.s. een rustiger agenda. Voor de plan-kosten raming voor het plan „Endepoel II' noteerde de raad in 1972 een krediet van f 16.000 Gebleken is echter dat deze raming veel te laag was omdat dit bedrag was gebaseerd op het "verkleinde Endepoelplan II. waarvan aan vankelijk sprake is geweest. De structuur van het Endepoel plan II maakte het noodzakelijk dat het bnreau microsmilieu van stad en Landschap moest worden inge schakeld, kosten raming f 18000. De verandering van de stedenbouwkun dige werkgroep en de onmiddellijke van de nieuwe werkgroep met het arbeidsintensieve plan heeft kosten verhogend gewerkt. Al met al zal het eerder toegestane krediet moe ten worden verhoogd tot f 56857. Door het architectenbureau Prin sen en den Ouden in Oegstgeest is namens de stichting Marienhaven vergunning gevraagd het beloop, de aansluitingen en hoogte van een ge deelte van de Mgr. Aangenentlaan, een gedeelte van de Kloosterlaan de zg. Bischopslaan te wijzigen. B. en W. stellen voor de gevraagde ver gunning te verlenen. Voor de door "Stichting Bootjeshaven" met de aanleg van een haven kan worden begonnen moet de stichting de fi nanciering van de 1ste fase rond- krijgen. Hiermee is f 178.609 gemoeid. Gelijktijdig moet de aanleggelegen- heid aan de Hoflee ter hand wor den genomen (f23622) Van de geld lening die de stichting opneemt zal ■de gemeente rente en aflossing moe ten garanderen. Voor laatste ge noemd bedrag wordt voorgesteld een krediet te verlenen. Nu het bestemmingsplan Endepoel II in ontwerp klaar is stellen B. en W. voor over te gaan tot aankoop van grond van de firma v. d. Voet tot een bedrag van f. 345.295,- en van de Parochie St. Matthias tot een be drag van f. 28950,-. De firma v. d. Voet heeft hierbij de voorwaarde ge steld dat, als de overdracht en be taling vóór 1 augustus a.s. niet heeft plaats gevonden, de gehele overeen komst zal komen te vervallen. De gronden zullen worden inge bracht in het grond- en zandwin- ningsbedrijf. Vast is komen te staan dat de nieuwe beschoeiing langs de Leede, aangebracht door de eige naar van jachthaven „Cieco" is aan gebracht op gemeente eigendommen. Aan „Cieco" werd een aanbod ge daan tot overname van de in gebruik genomen gronden voor de prijs van f 75,- per m2., tot een totaal be drag van f. 1500,-. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Voorgesteld wordt burgemeester W. P. de Vreeze te benoemen als lid van de algemene raad inzake de stichting streeknergie- bedrijf. De agenda ziet er als volgt uit: Beschikbaarstelling van een aan vullend krediet voor de voorberei ding van het bestemmingsplan „Ende poel II"; 9 Vaststelling van een voorberei- dingsbesluit voor het bestemmings plan „Endepoel II"; Wijziging van de „Verordening geldelijke steun krotontruiming en doorstroming"; Verlenen van vergunning voor de aanleg van wegen rondom het ver pleegtehuis „Mariënhaven"; 9 Vaststelling van de gemeentelijke exploitatievergoedingn, als bedoeld in artikel 101 der Lager- onderwijs wet 1920. over 1972; O Beschikbaarstelling van een kre diet voor het maken van een aanleg- gelegenheid aan de Hoflee. Aankoop van percelen grond, ge legen in het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan „Endepoel II". Verkoop van een strook grond aan de besloten vennootschap Jachthaven Cieco B.V.; Voorstel tot: a. het aangaan van de gemeenschappelijke regeling „Rege ling Energiebedrijf Rijnland"; b. be noeming van de heer W. F. de Vree- ze, burgemeester, tot lid van de alge mene raad van het „Energiebedrijf Rijnland"; Ingekomen stukken en medede lingen inzake plan „Zwanburg". Woubrugge wil inspraak bij beleid van Engerie bedrijf Rijnland WOUBRUGE In de vergadering van de gemeenteraad van Woubrug ge was men het gisteren niet onver deeld eens over deelname in de ge meenschappelijke regeling Energie bedrijf Rijnland. Goutier sprak de vrees uit, dat kleine gemeenten in 't algemeen bij beslissingen te onmon dig bleven. De burgemeester ging evenwel van de gedachte uit, dat door de ontvolking van de Leidse binnen stad de randgemeenten, die steeds meer aansluitingen krijgen, daar door ook steeds meer invloed op het te voeren beleid zullen krijgen. On danks enkele Ingediende bezwaren, kunnen we thans geen nee meer zeg gen, aldus wethouder Faber, omdat we destijds al toestemden in deelna me. Met 8 tegen 2 stemmen werd hierna tot toetreding besloten. -- —i Ghentlaan 5, tel. 44697) (wr 'erpleging Gezondsheidscentrum Wi gaardenlaan) Laman, Lijtweg 1 Apotheken Blanken, Hogewoerd Oegstgeest, Wilhelminapark 8 theek Voorschoten, Leidseweg 6( Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau vt rechtskundige bijstand Adres Lelds Volkshuls Apotheke dllk 33 Openingstijden dagelijks 10 uur voorm tot 1 uur nam (bel ve maandag) Dag.^lllks te bereiken dens de kantoorureb tel 30775 en d derdagavond van 7-9 uur Zaterdi maart gesloten Vogclasfel Anna Paulownastraat 15 Leli Gewonde- en uitgeputte vogels el Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leides AanvTagen oulp oeluardeD en durig zieken en gezinsverzorging, 45. tel. 49441 (maandag t.e.m v LEIDERDORP In alle vroegte stapte vanochtend het LOI-personeel in de bus, die hen naar het vliegveld zou brengen voor een uitstapje naar Lonen. Dit dagreisje maakt het personeel ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van de Leidse Onderwijs Instellingen. Dat de stem ming er al vroeg in zat bewijst deze foto die onze fotograaf Jan Holvast schoot. Release Hulpverleningsdienst Release: NIÉfiJI we Riin 20a cel 24555 Ma t./~ 8-10 2-5 l t ulzondeiing' Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 vrijdagmiddag. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders". I gaven zuster E Janssen-Nlemfl Hofdijck 32. Oegstgeest. tel. 0171! 53652. Koord-studio Koord-studio, gewoon huls i Ontwikkeling Een paar, maanden geleden stond in onze krant een reportage over de plannen van de vakbonden om tot ontwikkelingssamenwerking te komen. Binnen de afdelingen waren sleutelfiguren aangesteld en die zouden proberen via het samenstel len! van actiegroepen de vakbonds leden interesse te laten krijgen voor de ontwikkelingssamenwerking. De sleutelfiguren zijn deze week in het Volkshuis bijeengekomen om te kij ken hoe het werk vorderde. De sleu telfiguren uit Alphen, Woerden, Leidschendam, Warmond. Leiden en Den Haag kwamen tot de ontdek king dat ze allen nog individueel bezig zijn. De actiegroepen onder de vakbondsleden zijn nog niet van de grond gekomen, aan informatie- en motivatieverstrekking wordt nog gewerkt. Leiden heeft inmiddels wel een werkgroep, maar die is nog erg klein. Er worden nog meer mensen gezocht met belangstelling voor de ontwikkelingssamenwerking. Wie o Wortels De wijkbewoners kunnen met des kundigen van de gemeenten praten over de manier waarop de wijk met zes zevenhonderd woningen moet worden uitgebreid. De buitenriolering van de open bare kleuterschool De Wigwam is verstopt. Eindelijk nemen de bo men wraak op de vergaande vernie lingen die de mensheid in de natuur heeft aangericht. Ze hebben op de verbindingspunten van de buizen hun wortels de buizen laten binnen- groeien. De buizen werden daardoor uit elkaar gedrukt waardoor zand kon binnenslippen. Dat betekent nieuwe buizen (nu niet van grè9, maar van pvc) en dat kost de ge meente zevenduizend gulden. Stelling Meerburg Woensdag 28 maart om acht uur wordt in de kantine van de Ketting- fabriek aan het Utrechtse Jaagpad een vergadering van de stichting wijkcentrum Meerburg gehouden. Stelling bij het proefschrift (houdt u vast) Additie van alkyl- lithiumverbindingen aan Alkenly- lethers, alkenylaminen en alkenyl- sulfiden van Adrianus Herman Veefkind uit Noordwijk: De pre ventieve werking van een verbod op het dragen van een kunstgebit voor het behoud van het natuurgebit moet hoger aangeslagen worden dan die van fluoridering van het drink water. Zijn er nog probate middel tjes tegen het totale verval van het gebit? Volgens Adrianus Veefkind, proefschriftenschrijver is er één die nog veel beter is dan fluor in het drinkwater. Zie onder stelling. 9 Twee Leidse schilderessen, Els Ver hoef en Bettien Scherft, exposeren dit weekeinde in het pand aan de Molenweg 3 in Voorschoten. De expo sitie is geopend vrijdag van 2-5 en van 7-9 uur zaterdag en zondag van 11-5 uur. In de Jongeren soos Ut Sloepie te Warmond begint 27 maart een se rie gespreksavonden. Voor deze avond is geen vast onderwerp gekozen, ie dereen kan praten over wat hij/ zij kwijt wil. De avond begint om acht Mr. dr. W. F. van Gunsteren uit Wassenaar is benoemd tot hoofd-in- geland van Rijnland voor het ge bouwde eigendom van de gemeenten Katwijk, Noordwijk en Wassenaar De muziekvereniging Warmonds Fanfare geeft zaterdagavond het tweede winterconcert in het Tref punt (aanvang 20.00 uur) Zondag 25 maart verleent jonge rengroep The Lord's Folks zijn me dewerking aan een eucharistieviering in de kerk van de paters Montfor- tanen aan het Haagsche Schouw. Tijd: 11.30 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad 81 Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en adminlstr»- tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement I Kwartaalabonnement f 27.# Per post Losse nummers f 0" Abonnementsgelden bij vooruil' betaling te voldoen bij autom* tische overschrijving geeD ado! nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2