dankbaarder dan opera elevisie en film ziin r/RADiij\jat99gg™iai C(g) Onduidelijk concert in leeg en koud Waaggebouw ECHT OP DE BURGER AF vandaar? ...en gist l Isa Lioni noemt zichzelf een mal mens De lente komtmet47H TV morgen] «DAG 22 MAART 1973 iur bruii ïerus lank en jong: Hilversum-en de Nederlandse filmwereld er op terug. De TROS-tv mocht dan enkele weken ge- ots schermen met het alleenrecht van de Miss Holland- ingen, meer dan een avondje verveeld gapen wist de ook niet van te maken. De mooie poezen konden tot geen nationaal kijkgenot oproepen. vergaat het tegenwoordig het type mal, maar niet mooi, jong. In die categorie valt de Amsterdamse Elsa Lioni i bezit van een vrolijk karakter, een zangstem en acteer- \aar maten staan niet genoteerd ze past echter wel in van Rita Corita, zoals onlangs in Hilversum bleek [res en gewicht (95 kilo) zijn al genoegzaam bekend in tv- meld. t-laoce werkzaam bij de pische Spelen, was ze hoofdfigure in Operastichtingheeft een satyrlsch werkstuk over de istst in de categorie „gek olympische gedachte. Ze moest een een handelsmerk, Mercedes inhalen en zioh tevens erigens zelf bezigt. Bij na- waar maken als kogelstootster („t naar tt men zelfs in Duitsland was een nepkogel"). De omroep be te loofde meer van zich te laten ho- 1 Bi; de D iparte figuren zijn daar ren. ELsa werd bij wijze van proef ie Dj dig zeldzaam, rtoeni Lioni moet voorlopig boot afhouden. Verleden de voorbereidingen voor treux-uflevering van „Wij m es dema's nieuwe opera „Sa- r het wond; /anï type gebruikt in een aflevering van de serie „Wijen". Nu heeft ze er al weer zes programma's op zitten en is zij tevens te zien in de Mon- .en". die afgelopen vrijdag in ing, liep ze een breuk in Andere opvallende projecten: een rol in de nieuwe NOS' 13-delige Jeugdserie op de zondagavond, die been op. Ze is er echter van oktober af is te zien onder de niet naar om de zes we- titel „De vloek van woeste wolf" en een rol in „De Antikrfst", film van Roeland Kerbosch naar een roman van Heere Heeresma, die nog door de keuring moet. Hoe ondergaat een wouw als Elsa Weteringschans, met be- Lioni, in de oorlog afgestudeerd aan een pianokruk, te bewe- het conservatorium en tevens in het bezit van enige ervaring bij het volkstoneel, een dergelijke erken ning op 50-Jajrige leeftijd? Ze is ook nog te zien in „Wat zien ik", en „Turks P^uit". „Ik ben er erg blij mee. Blij ook, diat die bekendheid niet eerder is gekomen, wellicht waren de mensen dujj enkel vergt om te gene- sc'1: v. pakken neer te zitten. n E K blijft ze actief in „Sa- tv-werk en probeert bed en zo kwaad als dat haar huis aan de Am- i", zegt ze lakonlek. „In- ik er ook weer pret om. tnpslomp. Ik ben bepaald ichtgewicht en als Je die met me ziet sjouwen, i af, moet ik er toch wat ■Pt ^[BORSTEN >00, T het mi MüDe week zijn de opnamen. r kunsbborsten in alve meter". jaar geleden werd Elsa tv ontdekt. Dat ze zich amen bewegen in die we- voor die tijd niet in omen. wam ik bij de opera en ïl in dramatische rollen Ik beschouwde mezelf ook let als een komische tan- ■regisseur Frans Boerlage, buitenland zit, tegen Waarom ga je geen ko- a, je hoeft alleen Lf te zijn", lerleefde haar beide echt- egde de stap en werd ii musicals als „De man sncha" en „Maagd op Je instantie was het de haar voor tv haalde. Vo- het kader van de Olym- - betreft van de nood een dan al °P me uitgekeken. Bij laakt en wordt mijn gips- opera is het natuurlijk prettig wer- 'JJ als requisdet gebruikt. Ik ken- maar buiten het kringetje van 11 geweldige roze strik op", opera-mensen zou, als ik alleen maar bleef zingen, geen hond me kennen. TV en film zijn zoveel dankbaarder. Ik ben daarom heilig van plan me meer op het acteren el, dat ook het grote pu- toe te leggen (ze gaat lessen volgen -al worden onthouden, bij Hen,k van u^n), omdat de wordt begin volgende combinatie zingende actrice gewoon het scherm gebracht. een zeer gelukkige blijkt te zijn". „Wat hebben we weer om u gela chen" is een zin, die Elsa tegen woordig vaak te horen krijgt. Het streelt de ijdelheid en volhardt haar in het streven om de weg in te slaan van een Margareth Ru therford. Elsa Lioni: "Ik ben bepaald niet een lichtgewicht KIPLEKKER „Als ik gezond blijf, wil ik zó nog wed twintig jaar doorgaan" laat ze dan ook weten. Elsa voelt zich kip lekker voor de camera. Haar ge wicht, een handelsmerk, zit haar niet in de weg. Elsa blijft dus de creatie Rita Cori ta („ze heeft alleen zwaardere bor sten") trouw. Die saamhorigheid lijkt overigens uit te monden in een opmerkelijk duo. Elsa: „Er schijnt een plan te zijn om ons samen als een soort oudere Sissies op tv te brengen. Dat wondt natuurlijk een grote giller Maar er vallen meer „grote gillers" te bespeuren in het leven van Elsa Lioni. Zo wordt ze vaak 's nachts opgebeled door mensen, die haar om raad vragen. Ze denken dan te doen te hebben met mevrouw Léo- nle, een bekende Amsterdamse ad viseuse op het gebied van huwelijks problemen en toekomstvoorulibzich- ten. Elsa: „In het begin zei ik: u bent verkeerd. Nu, laat ik de mensen uitpraten. Vaak zijn het vrouwen, die ruzie hebben met hun man. Ik adviseer ze dan om weer naar hem terug te gaan". Ook al blijkt die raad weieens te kloppen, naar Elsa's gironummer hebben ze nooit gevraagd. Elsa Lioni, een levensgenietster met een zonnige toekomst: „Tot over maat van ramp speel ik in die nieuwe NOS' Jeugdserie een waar zegster. Dus dan kan ik mijn lol helemaal op". LEIDEN De redactie ontving de- slag volgt. Door parkeermoeilijkhe- zer dagen een brief, waarin werd den kwam ik pas bij het derde werk aangekondigd, dat er in de Oude binnen in het ijskoude Waaggebouw, Waag een concert van renaissance- waar Hans van Wouw zat en luit muziek zou worden verzorgd door speelde. Slechts één schraag was Hans van Wouiw. Dit concert had klaargezet voor het publiek, en aan gisteren plaats, dank zij de mede- de linkerzijde stond loodrecht hierop werking van mej. Vos van de Cultu- een stapel plankieren. Op de schraag rele Raad. De brief eindigt: „Dit zaten mej. Vos, een dame die kenne- concert zal (naar wij hopen) de eer- lijk bij haar hoorde en een mij onbe ste zijn van een hele reeks". Deze ongebruikelijke inleiding wordt naar ik hoop gerechtvaardigd door het concert zelf, waarvan nu het ver- ADVERTENTIE 4711 Lentemandje met een flesje 4711 echte Eau de Cologne en de fameuze 4711 crème-zeep. republiek, Kemal Ataturk, was gewijd Zijn laatste gedicht 'Vrienden, denk alsjeblieft aan mij' schreef Veysel en- iele weken nadat de artsen hem had- ien gezegd dat hij longkanker had en liet lang meer zou leven. Veysel was in Turkije enorm populair. Platen net zijn liederen en bundels met ge- iichten zijn in bijna elke Turkse wo- ling te vinden. De Amsterdamse officier van Justitie, mr. J. F. Hartsuiker, zal geen strafvervolging instellen tegen de VPRO naar aanleiding van de op 25 januari op de televisie uitgezon den Barend Servet show. De officier rad drie klachten over de tv-uitzen- iing ontvangen „Ik heb niet de zekerheid dat een strafvervolging tot een veroordeling zal leiden. Bovendien is de uitzending van een dergelijk niveau dat de ver wachting gerechtvaardigd lijkt dat iet merendeel van de kijkers er zioh van zal afwenden. In deze situatie acht ik het reageren op de show met sen strafvervolging geen adequaat mididel om dit soort ordinaire strip tease vertoningen tegen te gaan", al dus mr. Hartsuiker wegliep en een meneer die portiers diensten vervulde en na afloop de lichten doofde. Inclusief uw recen sent bestond het publiek dus uit zes mensen van wie er vier beroepshalve aanwezig waren. Maar misschien was het tijdstip (12.45 uur) wat onge lukkig gekozen, of was de publiciteit onvoldoende geweest. kende heer. Op de plankieren zaten Helaas moet ik zeggen, dat deze een heer die voor het laatste nummer keer de thuisblijvers gelijk hadden. Hans van Wouw kan niet zingen en zijn luitspel is nog in het beginners- Ahik Veysel Satiroglu, de Turkse stadium. Het programma was daar- zanger-dichter, is op 79-jarige leef- entegen erg leuk, ofschoon niet erg tijd overleden. Veysel, die vanaf zyn samenhangend. Boven het program- zevende jaar blind was, kreeg grote mablaadje stond de fraaie naam bekendheid in 1938 met een gedicht "Stichting tot bevordering van mu- dat aan de stichter van de Turkse zikale manifestatie op traditioneel ge bied. Postbus 505, Leiden". Eventuele belangstellenden dienen zich recht streeks tot deze eenmansstichting te wenden, want zelfs mej. Vos kon mij hierover geen inlichtingen verstrek ken. Men leze echter eerst nogmaals de inleiding van dit stukje. Men be denke voorts, dat de Culturele Raad een gemeentelijke instelling is, die een zeer lange vinger in de pap heeft wat betreft het subsidiebeleid. R. G. HARMS V'EDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 E.O.-kinderkrant (E.O.) 19.30 Land Inzicht (E.O.) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Heersers der zee: documentaire film over Urk (E.O.) 21.40 Met woorden en muziek. Koorzang: geestelijke liederen (E.O.) 21.55 Tenslotte (E.O.) 22.00 Het gat van Nederland (VPRO) 23.15 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De betoverde eilanden: natuurfilm (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Goeie ouwe koffergrammofoon: muzikale show (NCRV) Op het programma staan onder meer: „Chiribiribim' en „Weesmeisje" (Marie-Cécile Moerdijk); „Ca c'est Paris", „Je cherche un millionaire", „Mon nom" en ..Czardas" (Thérèse Steinmetz)„Maria van Bahia" en Johnny Guitar" (Rita Hovink)„Weet Je nog wel, die avond in de regen?" «Rita Hovink en Edwin Rutten): „Lili Mariene" (Fiet Koster); „Mackie Messer" (Edwin Rutten); „When I'm cleaning the windows" (Peter de Jong en Karei de Rooij). Verder kimt u vier liedjes uit „Bleke Bet" beluisteren: „Bij ons in de Jordaan", „Rooie en witte radijs", Goocheme Sally" en „Wester toren". 22.00 Nationaal Zangerscongres 1973 (NCRV) 22.25 Den Haag vandaag (NOS) 22.35 Journaal (NOS) 22.40 Hier en Nu Extra: „Misbruik van sociale uitkeringen". (NCRV) Ajax gedoogde gisteravond twee doelpunten in eigen doel. Niet twee doelpunten van Bavern München overigens, want het eerste maakte Krol met zijn knde (dae knieën we ten wat bij Ajax, zie ook onder Oruijff en Blankenburg), en het tweede komt op rekening van de Engelse grensrechter, want het was duidelijk buiten spel. Het beeldverslag van de Zowel Ajax als Herman Kuip hof leden een een-olie 21-ne derlaag, maar bleven uiteinde lijk toch overwinnaar, dat wel. Voor de liefhebbers van het eenmalige tv-spel was het gis teren trouwens ook een hoog tijdag: De AVRO zond vai 8.20 uur tot 9.15 uur de thriller ..Recht in eigen hand" uit van Gore VidaL Niemand kan nu nog zeggen dat de AVRO he' Duitse televisie liet niets te eigen gespeelde tv-spel niet stvi- wensen over. behalve dan dat muleert. de ampex-bediende zo volko men overstuur was van het snelle doelpunt van Keizer, dat hij volgens mijn inlichtingen bewusteloos in elkaar zakte waardoor hij niet in staat was de herhaling van dat doelpunt fee verzorgen. Later, in Studio (ha, eindelijk sport, dacht ik toen ik de her- kenniingsbeelden op het scherm zag verschijnen), kregen we ook dat doelpunt nog eens her haald en dat was een mooi ge zicht. Het viel daarbij wel op dot Herman Kuiphof bij dat doelpunt sprak van „een enor me dekkingsfout", terwijl er van een dekkingsfout geen sprake was, maar van een ou- tieve terugspeelkopbal van Breitner, een zelfde soort fou tieve terugspeelkopbal <üe Kei zer zioh eens veroorloofde te gen ArsenaJl, waardoor Ajax al snel met 01 achter kwam. Ook bij het eerste Duitse doelpunt zat Herman fout. Hij meende dat Gerd Miiller dé bal inkopte, Miiller kopte wel, maar niet „in". Het was Krol die de bal tokniede. Dat Her man Kuiphof dat de eerste keer niet zag is vergeeflijk, maar dat hij het ook niet zag bil de langzame herhaling is verontrustend. Hij maakte ge lukkig veel goed door bij het tweede doelpunt meteen te zeg gen, nog voor dat Müller de bal inschoot: „Ik dacht in bui tenspelpositie" Na de beide voetbalwedstrijden die vloeiend in elkaar overgin gen. zodat enkele honderddui zenden Nederlanders pas om 9 uur naar de wc konden, kon den we kiezen tussen een ge sprek tussen pater Van Klls- donk en dominee Buskes over de aanwezigheid van de kerk bij het sterfbed (dat leek me meer een programma voor in woners van München) en E'73, Europese ontwikkelingen en Nederlandse ontwikkelingen. Die waren me voordien al dui delijk geworden, dus ik was, zoals gezegd, blij toen er weer even sport kwam. Want na twee van zulke „slachtpartijen" (de uitdrukking is van Piet Keizer in de Paul Meier-Show) staat Je hoofd niet meer naar gesprekken over de dood of eenwording van Europa. Overigens hebben spitz Kohn en Jan Jeuring weer voor zo'n 25.000 gulden reclamegeld voor PC Twente binnengepraat door zich met hun Orolsoh-tral- ningspakken te laten intervie wen in Studio Sport. Ze war er ongeveer 2 minuten in beeld Volgens de Twentenaren ln het VAR A-programma van eergis teren betaalt Grolech daar ruim 200 gulden per seconde voor. Tijd is geld, zegt het spreekwoord. NICO SCHEEPMAKER Vriirïne ->i maart mil turgle. 20.00 (S) Verzoekplatenpro- *rijaaB maart i»«a gramma. 22.00 (S) Cabaretprogram ma. 22 25 Overweging. 22.30 Nieuws. IIllv. I. 402 m en FM-kanalen 7.00 22.40 iS) Een sportprogramma met AVRO. 9.20 NOS. 9.40 AVRO. 12.00 veel muziek. 23.55 Nieuws. luwe Teleac-cursus i ff] 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal en De groenteman. 9.00 (S) ka- alles rondom de civiele prestatie, huurkoop en financiering, men van. problemen dan het oplossen doordrongen dat er nogal wat vra- raakt de kijker naar de arbeidsrecht, aansprakelijkheid, erf Recht op de burger paoht. Dat „Huwelijk en echtschei ding" in de serie uitgerekend de der tiende les is, berust volgens presen aaiir^eerd. Wat hij bijvoor- tenieemt is, wat een ad- ta een privaatrechtelijk samenstellers hebben bij «Advokaten wel een visje maar daar sprak men bil de normen uit. Jam- tar 8jj°°r de volhouder is Ie week vrijdag toch het nodige over rech- oSfen in 't Juridische ver steken. Aan de orde ko teals levering en wan- ervan. .Doelgroep", zoals Wolffen- gen zullen komen die eerder bij de sperger het modieus zegt, is .ln pnn- Ombudsman thuis horen. De bedoe- cipe iedereen". Wellicht een vrome ling is dat er studiegroepjes her en trwens, want wat er in een voorver to- der in het land, maximaal 20, een tatrice mr. Erica van Dijk (bekend niing werd gedraaid was niet altijd viertal avonden gaan doorpraten over zo eenvoudig en het begeleidende het gebodene onder leiding van een lid van de Jonge Balie. Voorlopig is gedacht aan de plaatsen waar een arrondissementsrechtbank tigd, maar als men ln een met juris, ten doortimmerde universiteitsstad als Leiden wil meedoen zal de lief tallige cursus-producente Lia van Beek niemand tgeenliouden. van de beeldbuis incunabel „T.v - rechtbank") louter op toeval. Maar haar collega-presentator mr. Gerrdt- Jan Wolffensperger zegt olijk dat ze net zolang geschoven hebben tot dat De Teleac-cursus behandelt het precies uitkwam. recht, zoals het op de burger af komt. Van een maatschappij-kriti- Het gaat in de cursus duidelijk om sche benadeling hebben de samen- mermuziek (gr). 9.20 rubriek. 9.35 Waterstanden. 9.40 (S) Oude engelse liederen. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 (ged. S) Arbeidsvi taminen (gr). (11.00 Nieuws; 11.03 11.06 Radiojournaal). 11.30 (S) Een causerie met grammofoonplaten. 11.56 Beursberichten. 12.00 Informatief programma over ontwikkelingssamen werking. 12.15 Informatief programma over de Europese Integratie. 12.30 Uitzending voor de landbouw. 12.40 (S) Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 Toeristische informatie uit bin nen- en buitenland. 13.50 Een ru briek over het leven ln de taal. 14.00 (S) Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.). 14.35 Muziek en ;lsche Nieuws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Klassieke muziek (gr.) 8.24 Overweging. Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 Moeders wil ls wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Klassieke en moderne muziek (10.3010.32 Nieuws.) 11.00 Voor de zieken. 11.54 Bericht Vastenaktle. 11.55 Mededelin gen. 12.00 (S) Gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41—12.50 Echo. 13.0013.05 Raden maar...) 14.00 Schoolradio. 14.30 (8) Licht muziek programma met om 15.30 Nieuws. 17.00 Rubriek over missie en zending. 17.10 (S) Metropole Orkest. 17.30 Nieuws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht orkest met zangsolisten. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Nieuws, feiten Hllv. III. 240 en 298 m. en FM-kana len 7.00 EO. 11.00 NCRV. 14.00 NOS. 15.00 AVRO. 18.00 NOS. 21.00 VPRO. 7.00 Nieuws. 7.02 Muziek speciaal voor Jonge mensen. 8.00 Nieuws. 8.02 Tussen thee en koffie (9.00 Nieuws.) 10.00 Nieuws. 10.03 Verzoekplaten van en voor zieken. 11.00 Nieuws. 11.03 Popcorn. 12.00 Nieuws. 12.03 BIJ Ba rend. 13.00 Nieuws. 13.03 Internatio nale tophits. 14.00 Nieuws. 14.03 De Meurders Methode. 15.00 Nieuws. 15.03 Amerikaanse hitparade. 16.00 Nieuws. 16.03 De Engelse hitparade. 17.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Verzoekplatenprogramma. 18.00 Nieuws. 18.02 Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 Verzoekplaten. 20.00 Nieuws. 20.02 Dr Wiener's Meat Show. 21.00 Nieuws. 21.02 Gevarieerd muziekprogramma. (22.00, 23.00 en 24.00 Nieuws en. actualiteiten; 22.55 Mededelingen.) 0.561.00 Nieuws. (S) Reportages en commentaren uit pelljk terrein. 18.58 Marktberichten, alle delen van het land en veel mu- 19.00 Rechtstreeks programma met ziek. (16.0016.02 Nieuws). 17.00 soclaal-kulturele aktuallteiten en be- geves- Rechtstreeks programma met politie- richten en waarin verder om 19.50 a"tA--J (NOS) Den Haag vandaag en om 20.00 Nieuws: 20.15 Radio Kameror- (17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws: kest met solist: klassieke en moderne 18.20 Uitzending van D.S.'70.) 19.00 muziek. VARA: 21.00 (S) Klassieke (S) Jonge artiesten. 19.30 En toch muziek. In de pauze: plm. 21.43 kerk een serie gesprekken over 21.53 Gesprek over literatuur. 22.40 kerk en kerk-zijn ln onze tijd. 19.45 (S) De Staalkaart. 23.30 Planorecital. De zingende berk muziek ln de li- 23.55 Nieuws. Nederland I NOS/NOT: 10.45—11.35 Schooltelevisie NOS: 18.45 (K) Tl-ta-tovenaar. 18.55 (K) Journaal. TROS: 19.05 (K) Call- mero, tekenfilm. 19.10 (K) Flipper tv- serle voor de kinderen. 19.30 Zorro tv- serle voor de Jeugd. NOS: 20.00 iK) Journaal. TROS: 20.21 (K) Op losse groeven. 21.20 (K) De F.B.I. De ver vanging (The Replacement) misdaad serie. 22.10 (K) Op uw gezondheid: 4. Het uiterlijk. NOS: 22.50—22.55 (K) Journaal. Nederland II NOS: 18.45 (K) Tl-ta-tovenaar. 1855 (K) Journaal. KRO: 19.05 (K) MIK- m uzi kaal amusementsprogramma. NOS: 20.00 (K) Journaal. KRO: 20.20 (K) Alias Smith en Jones, TV-flimse- rie. 21.10 Brandpunt-, 22.00 (K) Marty Feldman Comedy Machine: amuse mentsprogramma. NOS: 22.60 (K) Uit de Kunst. 23.20—23.25 (K) Journaal.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5