|wee doden bij felle brand i illegale jeneverstokerij 10.- Geen nieuwe omroepdrempels Andriessen met formateur aan tafel Drugprobleem bij marine van tafel Fantasierijke man kreeg f 7000.- van „geliefden'' Een rond menu vooreen ronde prijs sse vacht de oenste NC OEB arussell Konsumenten Kontakt: wat 'n dagje-uit kost oef met edkoop istarief AMBTENAREN MOGEN NIET NAAR HOOR ZITTING VERHUUR PER ZITPLAATS IN TAXI MAG bAG 21 MAART 1973 DEN HAAG Vanmiddag:, om twee uur zijn Den Uyl en Andriessen onder leiding van formateur Burger bij elkaar aan je tafel gaan zitten De opzet Is om de impasse in de kabi netsformatie te doorbreken. Na de informatie van Ruppert is dit de eerste keer dat de leiders van de grootste progressieve en Burger blijft echter vasthouden aan het feit dat er van pro gressieve zijde weinig conces sies te verwachten zijn met "Den Uyl als beoogd premier" zoals hij Andriessen in een brief meedeelde. De OhristervDemocraben heb ben momenteel slechts één duidelijke uitspraak: met CH of géén rood-confessionele sa menwerking. Over de twee andere punten: het programma en de zetelverdeling van een ka binet Den Uyl is men echter wel bereid te praten. Inmiddels heeft de heer Tila- nus van de CH gereageerd op de brief van Burger van zater dag. Hij vraagt de formateur om de mogelijkheid tot overleg over het regeerprogramma niet te blokkeren. "Ook de heren An driessen en Aantjes hebben niet op die basis overleg met u ge voerd". Formateur Burger heeft gister middag bij de koningin verslag uitgebracht. De vorstin die spe ciaal voor het formatienieuws haar wintersportvakantie in 't Oostenrijkse Lech onderbrak, zal vandaag weer terug reizen. Zij is echter van plan om voor het weekend naar Nederland terug te keren. A io/t) ht st W of 2 ■verke mott Een deel van de uitgebran de stallen en de restanten van de "stookkolom". CHT (ANP) De Wiener feomt volgende maand naar haai- 35ste en nieuwste Bskarussell'. De show is van met 8 april te zien op de aan in Utrecht. Men denkt de miljoenste bezoeker te registreren. TSiskarussell', 75 artiesten onder wie 17 -op het ijs komen, was vorig re kef le zien in Rotterdam, Arn- Heereveen. De show, waar- i in augustus JJ. begon 'loopt' t lang tot in de verste uit- in de wereld. HT (ANP) Het ministerie en Waterstaat heeft toe gegeven voor een proef met tarieven ter stimulering van ti met de bus. De proef wordt de FRAM (Friesland en de GTW Oost-Gelder- btertioek). De NZH (deel van Noord-Holland) en de sfooek (Oost-Brabant, ®burg) hebben bij het mi- vragen lopen voor soort- *°oidéeltarieven, zo meldt het blad voor perso- '-busdochters. tolandse Spoorwegen over- it invoeren van een algemeen oement voor militairen, •ten krijgen nu voor reizen tokening vervoersbewijzen, jtotigen ontvangen eens per «o een 'vrij vervoer' naar kfren die veel voor eigen reizen, maken daarnaast van een vastrechtkaart, gelijk maakt te reizen voor de prijs van een enkele Jfcterie van Verkeer en Wa- *eft voorgesteld de abonne- deels voor rekening van voor de betrokken mili- kten komen. Om een in rijgen in het reispatroon «Tren zal volgende maand ■fe worden gehouden. DEN HAAG Ook dit jaar heeft het Konsumenten Kontakt weer een overzicht samengsteld van de kosten van een dagje-uit voor een gezin naar een van de bekende recreatieoorden. Men heeft dit nagegaan voor zeven tien van die in trek zijnde gelegen heden zoals Madiurodam, Land van Bartje, Dolfinarium, De Efteling, e.d. Zo'n dagje-uit blijkt aan een gezin van vier personen vele tienbjes te kosten. Want niet alleen moet men entree betalen, daar komen veelal nog stee- DEN HAAG Minister Langman van economische zaken heeft vier ambtenaren van de onder zijn mi nisterie ressorterende Rijks Geolo gische dienst verboden om vrijdag in Den Haag een hoorzitting over de spreiding der rijksdiensten bij te wo nen. De vier ambtenaren hadden het plan en waren daartoe reeds door de Bijzondere Kamercommissie voor het spreidings- en stimuleringsbeleid uitgenodigd om op deze hoorzit ting hun bezwaren kenbaar te ma ken over de voorgenomen verplaat sing van het in Haarlem gevestigde hoofcv-antoor van de Rijks Geo logische dienst. Minister Langman is echter van mening dat het niet aan afzonderlij ke ambtenaren kan worden toege staan om inlichtingen te verschaffen aan een Kamercommissie buiten hun minister om. De minister zegt een dergelijk beleid ook te hebben ge voerd tijdens de hoorzitting over de verplaatsing van het CBS. Doodvinnissen Een rechtbank in de Rhodesische hoofdstad Salisbury heeft gisteren drie Afrikanen ter dood veroordeeld wegens het bezit van wapens, De namen van de drie ter doodveroordeelden zijn niet be kendgemaakt. De drie mannen ver klaarden zich schuldig aan het ten laste gelegde: „Het bezit van wapens met het doel terrorisme en sabotage te bedrijven". vast dingen bij zoals een pilsje of li monade, een kop koffie, een kinder ijsje, toegangsprijs voor extra attrac ties, autostalling-, een klein hapje tussen de middag, enzovoorts. Het Konsumenten Kontakt herhaalt in zijn blad Koopkracht de kritiek die het ook vorig jaar by een derge lijke kostenberekening had: de re- creatie-oorden maken deze kosten niet vooraf bekend aan de bezoekers die zij uit het hele land aantrekken. En vaders met kinderen, die na een hele tocht eenmaal voor het toe gangshek staan, kunnen toch moeilijk zeggen dat het feest niet doorgaat omdat het te duur blijkt te zijn. Als positieve bijdrage aan de ver wezenlijking van zijn eigen wens tot publicatie van dergelijke kosten, stelt het Konsumenten Kontakt nu zijn prijzen- en tarievenoverzicht van ds zeventien onderzochte recreatieoorden gratis aan het publiek beschikbaar. Men kan het per brief of briefkaart aanvragen bij het Konsumenten Kon takt, postbus 900, Den Haag. DEN HAAG Verhuur per zit plaats in een taxi mag van de Tweede Kamer. Een voorstel van de regering om dit toe te staan werd gisteren met grote meerderheid aan vaard. Bovendien bepaalde de Kamer meerderheid, dat alleen personen die een vergunning hebben een taxi mo gen besturen. Deze bepaling is erop gericht het snordersprobleem de kop in te drukken. Bij het verlenen van de vergun ning, zo besloot de Kamer tenslotte, kunnen voorwaarden worden gesteld betreffende samenwerking met an dere ondernemers (oprichting taxi centrales). Het vergunningensysteem werd in gevoerd op voorstel van de verkeers kundige van de PvdA-fractie, drs. E. van Thijn. MAASTRICHT «ANP) Twee mannen zijn gisteren om het le ven gekomen bij een brand in een clandestiene jeneverstokerij in het Zuidlimburgse Sittem. Hun verkoolde lijken werden gevon den, nadat de brandweer de brand had geblust. De installatie was in vol bedrijf. De produktie wordt geschat op 4000 liter alcrihol van ruim 90 procent per week. De stokerij was gevestigd in en kele stallen van een boerderij. De brand, die gepaard ging met enkele ontploffingen, was gemeld door die eigenaar van het bij de boerderij ge legen kasteeltje waarin een hotel is gevestigd. Eén van de mannen was kennelijk door de ontploffing en de brand im zijn slaap verrast, waarbij hij naar beneden is gestort. Het tweede lijk werd aangetroffen onder een hoe veelheid gist en suikr. De eigenaar van de boerderij die de stallen een maand geleden aan de mannen zou hebben verhuurd, zegt niet te hebben geweten wat de man nen in zijn stallen uitvoerden. Ook de namen zijn hem niet bekend. Hij zou de stallen voor f 30 per maand hebben verhuurd. De officier van Justitie in Maas tricht, mr. J. Elk, meent op grond van de in de stallen gevonden munten, blilkjes en kranten van Belgische her komst, dat het Belgen kunnen zijn geweest. Gisteravond werd sectie op de lijken verricht. Verdier zal worden nagegaan van die het lege autobusje is dat in de buurt van de stallen stond. De boer zal nader aan de tand worden gevoeld. Hij is na een ver hoor van zes uur voorlopig op vrije voeten gesteld. RIJSWIJK In het hulppostkan- toor van het Betuwse dorpje Rijswijk is gistermiddag een gewapende roof overval gepleegd. Omstreeks drie uur drong een 25-jarige jongeman het kantoor binnen en dwong de kan toorhoudster geld te geven. De buit bedroeg ongeveer vijfduizend gulden. Hierna giing de overvaller er meteen tweede man vandoor in een Ford Taunus. De auto met één van de mannen werd later door de politie aangehouden. De andere dader is met de buit nog steeds spoorloos. Prins Pieter Christiaan, zoon van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven viert morgen zijn eerste verjaardag. De foto, die ter gelegenheid van deze verjaardag werd gemaakt, is vervaardigd door hoffotograaf Max Koot. Vlootleiding opgelucht: DEN HAAG De marineleiding is opgelucht: het druggebruik heeft de vloot niet aangetast. Anderhalf jaar geleden werd voor een forse stijging van de consumptie van marihuana, hasjiesj, LSD enzovoorts gevreesd. Een woordvoerder van de marine zegt nu: "Het drugprobleem is bij ons van tafel. De enkele gevallen die er altijd wel zijn worden niet straf rechtelijk, maar altijd medisch be handeld". Een recent onderzoek van een aan tal jaargangen straflijsten bij de ma rine, maar ook bij de luchtmacht, heeft dan ook geen veroordelingen voor het gebruik van verdovende middelen opgeleverd. Wel een andere verrassende ontdekking. Het aantal jaarlijks uitgedeelde tuchtstraffen is bij de marine in de iaren zestig gehalveerd. Het onder zoek besloeg de jaren 1961. 1964, 1967 en 1970. Alleen bij het korps mari niers was geen daling aanwijsbaar. Bij de luchtmacht daalde het aantal straffen in de onderzochte jaren 1969 en 1970 met dertig procent. De meest voorkomende strafredenen warenon geoorloofde afwezigheid, slordige taakuitoefening en schending van dienstvoorschriften. In vier procent van de gevallen ging het om drank misbruik. Over de vraag waarom het aanital straffen zo sterk is gedaald laat het rapport zich niet duidelijk uit. Daarvoor zou diepgaander on nodig zijn. ARNHEM Omdat hij de afgelopen gulden los te krijgen van zijn "ge- twee jaar twee Nijmeegse zussen zo- liefden". ver kreeg dat ze beloofden met hem In 1971 leerde de man de niet meer te trouwen, is een 48-jarige man uit zo jonge Dora en Mina kennen. Hü Arnhem gisteren veroordeeld tot 8 loog hen voor dat hij vermogend was. maanden gevangenis met aftrek. Met spion in dienst van Japan en mede- valse verhalen wist hij zevenduizend werker van de binnenlandse veilig heidsdienst. Hij kreeg het geld los met de smoes dat hij tijdelijk niet over zijn geld kon beschikken. Hij zou gechanteerd worden door een in Albanië opgeleide "brigade des doods". Een van de zus sen kreeg argwaan en ging naar de politie toen zij merkte dat de man geld van haar zus had meegenomen. ADVERTENTIE Tot en met 21 april ligt bij de AC-Eet- huisjes het accént op hollandse kaas Kom kiezen uit al die lekkere kaas specialiteiten die wij voor u op tafel toveren en profiteer van de tijdelijke menu-aanbieding Ook voor een speciale kaaslunch of zomaar een hartig kaas-hapje „tussendoor" naar AC. Franse uiensoep, pittig van smaak, gegratineerd met Goudse kaas, inclusief stokbrood. Kaasfondue Gouda, Glas wijn, Ananas i met slagroom. Normaal 11.75. Tijdelijk Eethuisje van AC-Restaurant Leiderdorp, aan de Rijksweg Amsterdam- Rotterdam, afslag Hoogmade. Telefoon 01710-30066. Reserveer telefonisch om zeker te zijn van een tafel. DEN HAAG (ANP) De (vaste) commissie voor CRM uit de Tweede Kamer heeft gisteren be sloten vooralsnog geen initiatie ven te nemen op hetterrein van de „omroep-drempels". Eerst wil zij de standpunten van een nieu we regering daarover kennen. Mocht blijken dat dit standpunt uitblijft, dan wil de commissie dit vraagstuk zo spoedig mogelijk op nieuw aan de orde stellen. Het vraagstuk werd besproken in een vergadering van de commissie, nadat minister Engels (CRM) had laten weten dat een verhoging van de omroep-drempels zou kunnen lei den tot een zekere beperking van het aantal omroeporganisaties en tot grotere stabiliteit in de verdeling van zendtijd. De minister heeft de omroepraad advies hierover gevraagd en met name de vraag voorgelegd of een verhoging van de minimum-contri butie en van het minimum-aantal le den noodzakelijk is. De omroepraad heeft geen eensluidend advies uitge bracht. De tegenstanders van drem pel-verhogingen vrezen, dat deze ver hogingen ook gevolgen zullen hebben voor bestaande omroepen. Een con tributie-verhoging past, naar hun mening, niet in een verantwoord prijsbeleid. Voorstanders van een verhoging van het aantal leden tot minimaal 40.000 menen dat daardoor een al te sned indienen van aanvragen om zendtijd kan worden afgeremd. De minimum-contributie bedraagt thans f5,- per jaar en het (wettelijk voor geschreven aantal leden bedraagt thans 15.000 minimaal

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7