oordeel 3 daagse ;42,5°A sportluis centrum ariabele werktijden maken |e politieagent' overbodig Historische atlas Leiden Antistof Gemeente wil geen Witte Prijzenhal 19 75 &&Tal°gus geslaagd experiment bij 50-jarige LOI PIERRE WATTEL (Amsterdam) HOEDENSHOW LEZERSSCHRUVEN Stank voor dank Landen Kort geding over vestiging aan Morsweg tëPAG 21 MAART 1973 ADVERTENTIE aanbiedingen gelden tot VOORTUIN, TERRAS EN BALKON Een praktisch bankje dat mooi blijft. Leuning en zitting zijn met plastic bekleed, het onderstel is roestwerend verzinkt. De bank is eenvoudig te demonteren. Geen opberg problemen dus. Catalogusprijs Voordeel 3 daagse-prijs Tel./Schr. bestellingen en/of bezorging niet mogelijk. CAPRI Prachtige op 3 cm dik^ polyeather gestoffeerde aluminium ligstoel met uitklapbare voetsteun. Rugleuning in 6 verschillende standen verstelbaar. Sierlijke kunstof armleuningen. Komfortabel ingemodelleerd hoofdkussen. Modern en fris bloemdessin, klein en !ï_rnakkelijk opvouwbaar. ^Catalogusprijs 54,50 WEEKEND "N/" KOOKTOESTEL Voor u uit Frankrijk geïmpor teerd. Prachtig 2-pits gascom- foor met fraai geëmailleerde kookplaat en verchroomde pan- treef. Speciale patent branders. Gemakkelijk in bediening en onderhoud. Een praktisch kook- toestel dat mooi blijft! Catalogusprijs 33,50 47,5^3^°^28,5Q HELANCA TRAININGSPAKKEN goed wasbaar «prachtige kleuren ongelooflijk voordelig Catalogusprijs mt. 4-7 49,75 Voordeel 3 daagse-prijs Catalogusprijs r Voordeel 3 daagse-prijs BLOUSE V polyester katoen, in wit, bleu. ros< en zwart.Catalogusprijs 22,95 Voordeel 3 daagse-prijs GABARDINE J PANTALON met omslat in wit, groen of marine, mt.36 t/m 42 Catalogusprijs 49,95 ÓE GROTER ZOMER Breestraat 93, Leiden )ERDORP Als eerste onderneming in de Leidse voerde de LOI, het bedrijf dat dit jaar het vijftig jarig an viert, de variabele werktijden in. Dit betekent dat ierhonderd werknemers (onder wie vijftig gehuwde wen) zelf hun werktijd kunnen bepalen. Wie van [opstaan houdt kan om half acht al achter zijn bureau zitten maar de langzame starters kunnen om half linnen vallen. Aan een ding moet men zich houden: irdt van half tien tot vier uur gewerkt, door iedereen. Si ras nu de aanleiding voor de LOI samen met de Maatschappij tot Xvrec i over te gaan tot deze nieuwe bevordering van de Geneeskunst shode vroegen wij president heeft samengesteld is die van Rönt- genlaJbonante. Omdat in de verschei- clijk was er geen directe aan- dene ziekenhuizen met geheel ver- Je hoorde er over praten en schillende methoden wordt gewerkt, ikelijk dacht je dat wordt he- kan het voorkomen dat de laborante niets, maar later bleek dat als "2ij van ziekenhuis verandert, he- lf- fel goed ging. Wij hebben er lemaal opnieuw moet beginnen. Dat 1 met het personeel over ge- is na de samenstelling van een theo retisch leerprogramma niet meer het geval. Dit is een van de talloze voor beelden die het nut van de LOI il lustreren. Ook een gedeelte van het univer sitaire onderwijs, Sloos pleit daar hevig voor, zou schriftelijk kunnen worden gegeven. Directeur Sloos: „Voor sommige richtingen zou moet kunnen aanpassen aan bet mogelijk zijn tot het propae- oor jivenssfeer". Is iemand b.v. ge- deutisoh examen schriftelijk te stu- ijn kinderen naar school te deren. Het werkt ook selectief, want a moet hij dat kunnen doen wie niets voor de gekozen studierich- '-jarl? lm Lifen iedereen was heel enthou- Het voordeel is dat Je nooit politieagent hoeft te spelen. Je-' da plet in de gaten te houden wie -■ ji minuten te laat is, die ver- Tdelijkheid heb je door het an de variabele werktij- werknemers zelfs overge- k vind dat iedereen z'n werk- evÏÏ iïlte van der Hoeven -a uldei heeft het genoegen U uit te nodigen voor zijn in GALERIE VAN DER VLIST, Botermarkt 3, Leiden-C. ZONDAG 25 MAART 's middags half vier. Eventuele telefonische reserveringen 0171022806. zich daarna .et levensge- ting voelt, merkt dat meteen bij het schriftelijk studeren en zal zich ook niet laten inschrijven. Naast het werk in Nederland heeft de LOI met behulp van de rege ring op de Antillen ook een „school" in het leven geroepen die volgens ie snelheid door het verkeer het zelfde systeem werkt. De oplei- r.en om toch maar op tijd te dingen zijn vooral gericht op te voor de mensen die met techniek en toerisme. Deze opleiding vervoer hier naar toe moe- wil men in de toekomst uitbreiden .n is het veel gemakkelijker, met een middelbare opleiding verge- hoeft meer bij z'n chef te lijkbaar met de avond-h.b.s. op (delen om vijf minuten eer- Bonaire, te mogen. Dan zijn er ook AirVAÏ I Ï7R<^ - gehuwde vrouwen of ka- V/AL.L.I1.K5 "Iroonsters die graag bood- Schriftelijk onderwijs volgen vaLt willen doen na kantoortijd voor veel mensen niet mee. Ze be- fndJfP nu allemaal zonder strubbe- ginnen er enthousiast aan maar na Wij werken nu een maand een paar maanden hebben ze er ge- systeem en ik zie geen rede noeg van. Bij de cursussen die langer op te houden". duren valt 50 pet. af, bij de korte Lsysteem is natuurlijk niet in- ongeveer 15 ct. De cursussen zijn i vrije dagen op te spa- per drie maanden opzegbaar. Sloos: de bedoeling dat gewoon „Ik heb altijd gevonden dat iemand LEIDEN Meer dan dertig jaar kocht exemplaar f25,- te bestemmen atlg wordt gewerkt. Om dat Imoet een cursus kunnen stoppen heeft ir. H. A. van Oerle uit Oud Ade voor de aflossing van dit bedrag, setje in de gaten te houden zonder dat dat kapitalen gaat kosten, gewerkt aan de voorbereiding van de men met een prikklok. Als ie- Daarom ben i!k erg blij met de wet uitgave van een historische atlas over De parkeerplaats voor de LOI-kantoorflat aan de Leider dorpse WildcLreef (hier een foto voordat het gebouw in bedrijf was) staat ook op zaterdag vol auto's want dan komen de cursisten voor hun praktijk-lessen. Enkele weken geleden heeft de Jeugd van het Haagwegkwartier een staaltje van haar kunnen weggege ven. Door gebrek aan recreatie zocht deze jeugd een uitlaatklep. Is het ver wonderlijk, dat deze baldadigheid er toe heeft geleid dat onschuldige kin deren de dupe werden? In de zomer van 1972 heeft het Haagwegcomité een kinderfeest ge organiseerd voor de kinderen in deze buurt, dat met medewerking van vele particulieren een groot succes werd. Ook de Da Oostaschool (waar geeste lijk gehandicapte kinderen leren) heeft een belangrijke bijdrage gele verd aan dit succes. Het hoofd van deze school heeft trapauto's geleend voor de festiviteiten. Het is ten hemel schreiend d'at juist de kinderen van het Haagwegkwar tier deze auto's op een zodanige wijze onderhanden hebben genomen, dat juist deze gehandicapte kinderen van deze school op een verschrikkelijke manier zijn benadeeld. Niet alleen de trapauto's zijn volkomen vernield, maar ook de dieren (die de kinderen hebben gekregen) zijn om het leven gebracht. Door het gebrek aan re creatie moest ook de firma v. Haas teren het ontgelden. Door een brand, die door de jeugd uit de buurt was aangestoken, heeft dit bedrijf grote schade geleden. Is het verwonderlijk dat Juist deze kinderen (die op straat hun vertier zoeken) later met de politie in aan raking komen? Nee! Maar dit is indirect de schuld van de speeltuinvereniging die deze Jeugd bijna niets te bieden heeft. Ook de gemeente Leiden is hiervoor aanspra kelijk. Immers, in andere delen van de stad wordt er wel veel voor de jeugd gedaan. Ook de behuizing waar deze kinde ren in groot worden gebracht laat veel te wensen over. Voch, tocht, stank en ratten Dit leidt er toe. dat de jeugd prikkelbaar wordt en tot zulke activiteiten overgaat. Als de gemeente Leiden niets wil ondernemen zijn wü genoodzaakt zelf het recht in eigen handen te nemen. Het Haagwijkcomité Is dientengevolge ertoe overgegaan om in de komende zomer recreatie-opJecten te creëren voor de Jeugd, helaas van tijdelijke aard. Door enkele buurtbewoners zal geld worden opgehaald om diegenen, die schade hebben geleden door het op treden van de jeugd, schadeloos te stellen. Wij vragen begrip aan deze mensen voor de precaire situatie. H. BLANSJAAR Tousaintkade Ila Lid Haagwij kcomité Opnemen van brieven in deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daar enboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. fl citer Naar aanleiding van het bericht in dit blad van zaterdag, dat niet ge klaagd werd over de chloorsmaak van het drinkwater, bericht ik u dat wel degelijk over de chloorsmaak is ge klaagd, doch dat het antwoord was, dat dit in verband met de tegenwoor dige drinkwatervoorziening en de steeds grotere vervuiling, een nood zakelijk kwaad was. Ook in de krant werden toespelingen gemaakt dat het water weer beter zou worden. Helaas is dat nog steeds niet het geval. G. JONK Kort Galgewater 18 Leiden Burgemeester en wethouders stellen de raad voor op dit verzoek in te gaan. Dit voorstel komt aan de orde «einig heeft gewerkt krijgt hij augustus van kracht wordt. Daarin binnen het Leids rechtsgebied tot in de maandag 2 april om half acht in een bepaalde periode te veel op het schriftelijk onderwijs, die in de stedebouwkunddge ontwikkeling cursisten die iets over de LOI- i willen weten. Nu kunnen "nï stal tot zes uur terecht. El 'net verzoek het aantal uren is o.a. bepaald dat er een redelijke 1675. Deze uitgave krijgt als titel recht te trekken. Natuurlijk opzegtermijn moet zijn; bevoegde „Leiden binnen en buiten de stads- er niet alleen voor het per- leerkrachten; en een examenregele- vesten". voordelen maar ook voor de ment". De provincie heeft enkele bijdragen 70.000 cursisten en de as- Nu is het niet zo dat de wet op gegeven van in totaal f 75.000,-. Al het sohriftelijlk onderwijs een volle- eerder is ook bijstand gegeven, naar dige 'garantie geeft dat het bij ieder schatting een totaal van f 150.000,-. instituut waar Je schriftelijk kunt De uitgeefster, NV Boekhandel en 0 Beschikbaar stellen van gelden studeren nu ook "veilig" studeren drukkerij v.h. E. J. Brill in Leiden, is is. Alleen de instellingen die een bereid een aandeel in het risico van wettelijke erkenning aanvragen (zo- de uitgave te nemen, maar dat nog als de LOI) worden regelmatig door een bedrag van f25.000,- overblijft, de inspecteur van het schriftelijk on- Ze vraagt de gemeente dit als garan derwijs gecontroleerd, vooral op de tiebedrag te geven. De uitgeefster is drie bovengenoemde punten. Toch van plan een oplaag van 1000 exem- is de heer Sloos niet ontevreden over plaren te drukken en van elk ver- de ontwikkeling van het schriftelijk onderwijs Van de afgelopen 50 jaar en dat wordt dan ook vrijdag vierd met een tripje naar voor het boekhoudlessen aan rech- toi feiten zouden uitgroeien tot «mt waar je naast de prak te administratieve opleidin- technische en tal van an- •pleidingen kunt volgen grondlegger van de LOI I. J. i LM rader van de huidige presi- irecteur nooit kunnen bevroe- tthet woonhuis a an de Nieuw- war Sloos sr. zijn stenciltj es ■^de om het zichzelf en de wat gemakkelijker te ma- buisde de LOI na de 'eg en de Zijlsingel hypermodern pand aan Mreef Leiderdorp vanwaar alle .leergierigen" over het M worden bediend. 0 Benoeming van de leden en de plaatsvervangende leden van het bestuur van de Stichting Welzyns- raad Leiden. voor de stichting van een pro testants-christelijke, een rooms- katholieke en een openbare kleu terschool in buurt A van de Me- renwijk. 1 Goedkeuren van de door het be- Studiefonds vastgestelde nieuwe statuten. 0 Aankoop van enige percelen wei land en water, gelegen in de Veer- polder in Warmond. 0 Voorstel om de pachtovereenkomst voor enige percelen weiland in de Broek- en Simontjespolder tussen tijds te ontbinden. 9 Verhuren aan Sifckens Groep NV van de bedrijfsbebouwing, gelegen aan de Stationsweg 35. 0 Investeringsprogramma van. in 1973 aan te vangen niet of niet ge heel rendabele investeringen. 0 Aangaan van een geldlening ad f890.000.-. 0 Verhoging van het presentiegeld voor de leden en de plaatsvervan gende leden van de stembureaus. stuur van de Stichting Leidsch 0 Voorstel inzake het vaststellen van een verordening tot wijziging van: a. het Reglement van Orde voor de vergaderingen van de Raad der gemeente Leiden; b. de Verordening op de Raads commissies. 0 Voorstel inzake het vaststellen van een verordening tot wijziging van de: a. Verordening, regelende de sa menstelling en de werkkring van de Commissie voor Gemeentelijke Archiefdienst; b. Verordening inzake het huis- vestingsvraagstuk c. Verordening op het Stedelijk Museum "De Lakenhal"; d. Verordening op het molenmu seum "De Valk"; e. Verordening, regelende de werk kring en de samenstelling van de V erkeerscommissie Graag zou ik in antwoord op het onderwerp „Weinig donors anti-stof" in de krant van zaterdag willen rea geren. De schrijfster vertelt over het inspuiten met rhesus-positief bloed bij rhesus-negatieve mannen, om, zo de anti-stoffen te kweken. Ik ben een moeder die 4 jaar ge leden ook een rhesus-negatieve baby heeft gekregen. Al spoedig daarna ben ik donor geworden, waarvoor ik naar Amsterdam moest. Dat heb ik zo bijna 2 jaar gedaan, toen waren de anti-stoffen in mijn bloed zo weinig geworden, dat ik nu 'n „gewoon' do nor ben. Nu wil ik vragen: zou het niet mo gelijk zijn om vrouwen, die rhesus- negatief zyn en toch nog wel wat anti-stoffen hebben, in te spuiten en zodoende deze stoffen weer op te voe ren? In plaats van negatieve mannen met positief bloed in te spuiten en zo dan pas anti-stoffen te kwegen. Mijns inziens duurt dit proces langer, om dat dus deze mannen nog geen anti stoffen hebben, terwijl ze bij vele vrouwen al aanwezig zijn! Mevr. N. v. BREEN-v. RIJN Veldbloemstraart 23 Nieuw-Vennep ADVERTENTIE MENS «de is. De klanten komen niet in het bouw van de hal indertijd werd ge- Pleiter betoogde, dat overigens op spitsuur naar een dergelijke zaak. geven. Men had de grond, die eerst het verzoek van De Witte Prijzenhal Nu de gemeente echter heeft aan- bebouwd was met woningen, nodig door B. en W. nog geen beslissing --v laatste tien jaar is het - «rnssen samengesteld door S?X samenwerking met ver- LEEDEN De vraag of De Witte mochten er ni. winkels en bedryfs- Prij zenhal een cash and carry-bedrijf ruimten worden gebouwd, mits daar- zich mag vestigen in een hal op een boven woonhuizen en kantoren zou- stuk grond aan de Morsweg was gis- den worden gerealiseerd. Dit laatste gekondigd, dat vestiging met politie- voor de verbreding van de Morsweg. is genomen. Mocht deze afwijkend bedrijfstakken toegeno- vroeger de LOI alleen °P voor rijksexamens, steeds "Tsussen waarvoor nog geen opleiding in Nederland toegevoegd aan het on- fc&et. De LOI opleiding is allang geen uitsluitend %e opleiding meer maar niet gebeurd en nu stelde de advo- dwang zal worden verhinderd, vond De overblijvende grond werd aan De zijn, dan is er nog beroep op de ge- dat diende voor de president van de caat van De Witte Prijzenhal, mr. J. mr. Van der Plas dat een kort ge- Sleutels verhuurd om er een maga- meenteraad mogelijk en daarna nog Haagse rechtbank, mr. J. H. C. Slote- van der Plas, dat de gemeente de ge- ding op zijn plaats was om beide zyn op te bouwen. Maar toen reeds op Gedeputeerde Staten en op de vraagde vergunning nu ook niet kan partijen te vrijwaren voor schade. Hij had men het plan het bestemmings- Kroon. Het korte geding is dan ook maker. De gemeente Leiden is het onwel- weigeren, daar zij zelf het plan niet heeft wél de toezegging gekregen (zij plan te wijzigen en er uitsluitend in- prematuur, zo stelde mr. De Ruijter het slechts mondeling) dat er geen dustrievestiging toe te staan. de Wildt. De gemeente Leiden is bo- Mr. Van der Plas vond, dat de hal bezwaar bestaat tegen vestiging van Dat Leiden geen been heeft om op vendien van mening, dat een super aangewezen. De eisers menen dat voor een cash and carrybedryf ideaal de markt in het voorste gedeelte van te staan by weigering van de ver- markt aan de Morsweg niet op haar de gemeente geen been»heeft om op is gelegen: niet in een woonwyk, de hal, omdat dit geen afwyking van gunning vond mr. De Ruyter de plaats is, want de kleine winkels in het bestemmingsplan zou betekenen, Wildt niet Juist omdat het absurd de omgeving zyn dan ten dode opge- te staan, omdat zij in 1968 aan de maar aan de perriferie van de stad. Conservenfabriek De Sleutels (die er Er is veel parkeerruimte, zo zei hy, hoewel de woonhuizen en kantoren zou zyn dat men niet zou mogen in- schreven, tegenover is gelegen) vergunning gaf en de verkeerssituatie zal beter wor- er boven ontbreken. grypen als een ander bedryf, dan ;ie van mondeling en schrif- er een magazynhal te bouwen, het- den dan zy nu is, omdat een super- Mi*. Ph. J. de Ruyter de Wildt, hetgene dat in het verleden een ver geen óók niet strookte met het be- markt, in tegenstelling met wat men pleitend voor de gemeente Leiden, gunning verwierf, in de hal een heel aa de opleidingen die de stemoningsplan. Volgens dit plan meestal denkt, niet verkeersintensief bevestigde dat de vergunning voor de andere handel wil beginnen. LAAT UW HANDELAAR U IN DE STEEK Wy komen WEL voor de REPARATIE van UW ZWART/WIT en KLEURENTELEVISIE en PLAATSEN van ANTENNES TELE TECHNIEK 77 Herenstraat 77 - Leiden Telefoon 49108

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3