rootste hasj vangst van uropa in Rotterdam BURGER SCHRIJFT EEN MATTE BRIEF CH C itten storen Radio Veronica vanrfasa ..en gisteren i tmmmgranWna] fvwgm tgebreid onderzoek al op gang Stakingen gaan door MAAS PAG 19 MAART 1973 tuin iarblj naast werd [ERDAM (ANP) Bij toeval is de Rotterdamse che het afgelopen weekeinde op het spoor gekomen i in internationale smokkelorganisatie, die zich op gro hij f jal bezighoudt met illegale aanvoer naar Europa van lerikaai j •jj i otra ïif pende middelen. douaneloods aan de Schiehaven in de Maasstad von- [otterdamse politiemensen en rechercheurs van de erecherche een partij van 2000 kg Pakistaanse has- ict een marktwaarde van meer dan drie miljoen gul- De Rotterdamse politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag in een loods aan de Schie haven een grote partij hasj de grootste tot nu toe in Europa buitgemaakt. De hasj heeft een marktwaarde van meer dan drie miljoen gulden en woog 2000 kg. De Rotterdamse recherche heeft in verband met de hasj vangst gearresteerd. Op de foto de blik ken dozen waarin de hasj verpakt zat. deze vondst de P°libie de 44-jarige i b. S., die wordt beschouwd ïg om ran de leidinggevende figu- hebbe- te smokkelorganisatie, welke ach laat aanzien, talloze jen in Europa en Azië tel koe centra van dilt omvangrijke incomplot zouden zich onder j Amsterdam, Rotterdam en landen' (Pakistan) bevinden. Be- volt arresteerde de politie nog chorttei «erdamse kooplui, de 32- indwet B. en de 23-jarige Z. B. worden door de politie j als hulpkrachten binnen de dt tie beschouwd. Bopl ten, waarin de hasj zat ver- nnen Nforden tot de lading stukgoed Pakistaanse vrachtschip rtierbesJ(650O ton) tien dagen gele- Q rerde aan de Schiehaven dn Pea o. De lading, inclusief de d opgeslagen in een douane- zonda twee kisten werden uit Ka- iet levajrstuurd naar de 44-jarige i B. S. De "Pussur* heeft de haven op 10 maart ver bestemming Antwerpen. de afdeling ver- ielen van de Rotter- achten het niet uitge sloten dat een belangrijk deel van de in Rotterdam in beslag genomen hasjiesj bestemd was voor doorvoer naar West-Duitsland (ten behoeve van Amerikaanse militairen). VS-militairen Twee Amerikaanse senatoren ver klaarden onlangs over aanwijzingen te beschikken dat met name Amster dam en Rotterdam belangrijke door voerhavens zijn voor verdovende mid delen, bestemd voor VS-militairen in Duitsland. Die beschuldigingen zijn toen door de Rotterdamse en Am sterdamse politie van de hand gewe zen. Kort na de Amerikaanse be schuldiging en kort na het onder scheppen van twee voor Rotterdam bestemde hasjschepen vond de Am sterdamse politie in een hotel een aanzienlijke hoeveelheid heroine en de Rotterdamse politie afgelopen weekeinde haar recordhoeveelheid hasjiesj. De spectaculaire hasj vangst vond in de nacht van vrijdag op zaterdag plaats, toen de bemanning van een surveillancewagen onraad ontdekte bij een douaneloods op een terrein aan de Schiehaven. De agenten kwa men er achter dat de drie wilden pro beren twee grote kisten uit de loods te halen. Voor gebleken was dat in dde kisten in totaal 2000 kg in blik ken verpakte hasj zat, arresteerden de surveillerende agenten eerst twee van de drie mannen. Koopman S wist te ontkomen, maar kon later in zijn huis worden aangehouden. Onmidtiellijk na de hasj-vangst, de grootste ooit in Europa gedaan, is een omvangrijk onderzoek op gang ge komen, waarbij ook Interpol is inge schakeld. Door de drie arrestanten scherp te verhoren, hoopt de Rotter damse recherche een vinger te krij gen achter de Nederlandse tak van de de smokkel-organisatie, maar vol gens een politiewoordvoerder is dat nog niet gelukt, omdat het drietal bllijft zwijgen. DEN HAAG Formateur Burger heeft dit weekend de drie christen democratische fractieleiders uiteen- christelijke fractieleiders hem niet het mislukken van de formatie we- onwil in de schoenen kunnen gezet een gesprek met CH- schuiven. Burger wil bij dat gesprek fractieleider Tilanus in zijn ogen loos is. Hij deed dit in een afzonder lijke brief aan Tilanus en één gelijk luidende brief aan de heren Andries- sen en Aantjes. Aan de laatste twee deelde hij mee dat ook hij van mening was dat de gedachtenwisseling uitzichtloos aan het worden was. „Ik heb de tot nog toe gebleken hobbels samengevat, op dat de scheiding duidelijk zou zijn. Voor u geldt de christen-democra tische samenwerking. Voor die pro gressieven de onaantastbaarheid van het program". Burger verwacht van een nieuw gesprek „een spoedig vastlopen op een onduidelijk detail". Hij wil daar echter wel in toestemmen opdat de alleen Tilanus erbij hebben als de CH-fractieleider het gedogen van een kabinet-Den Uyl ernstig in overwe ging neemt. Aan Tilanus zelf stuurde hij een afzonderlijk schrijven, waarin hij nogmaals stelt dat er over het pro gram niet meer valt te praten en het voor die CH-leider ailleen zin heeft om met Andriessen en Aantjes mee te komen als hij een kabinet Den Uyl accepteert. De heer Tilanus zelf noemde de inhoud van de brief een nieuw feit en van grote, belangrijke betekenis. Hij was gisteravond niet genegen om op die inhoud commentaar te geven vooraleer de CH-fractie in de Tweede Kamer in de gelegenheid Is geweest daarover te beraadslagen. Dat ge beurt vanmiddag. AR-fractievoorzitter mr. W. Aant jes betreurt het, dat formateur Bur ger in zijn brief aan de fractievoor zitters Andriessen en Aantjes spreekt over het risico, „dat mij het misluk ken der formatie wordt toegeschre ven". De formateur probeert, naar de mening van de heer Aantjes, daarmee de .zwarte piet" van zich af te spelen. Het inbrengen van dit ele ment verhoogt z.i. het niveau van de formatie niet. Naar zijn mening zou een ronde-tafel-gesprek van de zes fractievoorzitters van PvdA, PPR en D'66 enerzijds en van KVP, ARP en CHU anderzijds samen met de for mateur de enige kans zijn om uit de huidige impasse te komen. Waarnemend' KVP-fractievoorzit- ter drs. Th. E. Westerterp noemt de laatste brief van Burger een positief punt. DRIEBERGEN (ANP) De derde (700), Graenger Essem in Zutphen (280) en Holland Elektro in Rotter dam (150). Vorige week werd gestaakt op 27 bedrijven met ruim 23.000 werkne mers. Bij negen van deze onderne mingen is men maandag weer aan het werk gegaan; Stork Bosmeer (800), Schelde Terneuzen (100), DAF actieweek in de metaal- en textiel industrie is, voor zover maandagoch tend vroeg bekend was, begonnen met stakingen in 24 bedrijven met in to taal ruim 15.000 werknemers. Op de borden in het landelijk actiecentrum in Driebergen staan nu ook Van der Giessen-De Noord in Alblasserdam Vaü__dü_?ieSSei^ m PTFf" IF?0? Born (3200). Twentse Kabel Haaks- f 1-1 J"'~ bergen (375), Esscher Den Haag (190), NDSM Amsterdam (3000), Ver- olme Alblasserdam (550), Boele Bol- nes (1600) en Klip Duyvendijk (130). Enkele grote bedrijven waar stakin gen worden voortgezet zijn de Schelde in Vlissingen (3600). SKF Veenendaai (630), Thomassen de Steeg (900) Smit Nijmegen (1300). NKF Delfr (2000) en de ADM in Amsterdam (1500). Bij verschillende andere grote on dernemingen in de metaal, en tex tielindustrie lopen de komende dagen ultimatums af. Eerste bijeenkomst 'Vrije Democraten' DRIEBERGEN De politieke partij Vrije Democraten, heeft tijdens het weekeinde in Driebergen de eer ste werkbijeenkomst gehouden. Er zijn twaalf regio's gevormd. Verder werd een aantal plaatselijke activi teiten ontwikkeld. De politieke leider van de Vrije Democraten, het D'66 raadslid in Wassenaar, de heer E. Schuijer, heeft inmiddels bedankt voor voor het lidmaatschap van D'66. Zowel van de zijde van de VVD als van de zijde van de confessionele partijen, alsmede van D'66-zijde bestond be langstelling voor deze werkbijeen komst. Het hoofdbestuurslid van D'66, de heer Bloemhof, zegde zijn deelname toe, aldus een communiqué van de politieke partij Vrije Demo craten. NEDERLAND 1 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De familie Ashton, TV-filmserie (KRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Eva Peron, documentaire film (KRO) 21.20 Speelfilmcyclus met Edward G. Robinson in het venster, speelfilm uit 1944 (KRO) 22.45 Tele-Zet (KRO) 22.50 Journaal (NOS) 22.55 Engels les 20 (TELEAC) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 „Kort geding" ging over de stelling: „Miss-verkiezingen kleineren de vrouw". Maar in diepste wezen ging het over de vraag waarom nieuwslezer Freek van Hoorn onlangs ont slagen werd. Mijn eigen theorie over dat ontslag is dat hij niet het veld heeft moeten ruimen omdat hij de klemtonen ver keerd legde, maar omdat hij niet oogde. Niet oogde?, vraagt u nu verbaasd en verontwaar digd tegelijk, alsof Fred Em mer zo mooi is, om van Rien Huizing maar te zwijgen. Ik geef u daarin geen ongelijk, maar dat is het punt niet. Als nieuwslezer hoef je niet knap te zijn, maar je moet enerzijds een bepaalde vertrouwenwek kendheid uitstralen en ander zijds de soort .schoonheid" be zitten die overeenkomt met het vage idee dat men over het nieuwslezerschap bezit. Gaat het niet meer om de per soonlijkheid dan om het uiter- de stelling, Hedy d'Anco- na. Met die vraag verried zij de persoonlijke inbreng te on derschatten van alle uitverko ren misses, die uiteindelijk winnares werden terwijl zij toch de zelfde maten hadden als hun mededingsters. Dat be wijst dat maten en gewichten de doorslag niet geven. Getuige Hans van den Bergh, toneelcri ticus, had dat ook kunnen uit leggen met behulp van Ko van Dijk als AndreJ in „De drie zusters" van Tsjechow. Waarom sloeg er een golf van ontroering door de zaal toen Ko van Dijk niets anders deed dan met een kinderwagen over het toneel lopen en waarom bleef die ontroering achterwege toen Siem Vroom 15 jaar na Ko van Dijk met net zo'n kin derwagen in de zelfde rol over het toneel liep? Van Ko van Dijk ging meer uitstraling, meer persoonlijkheid uit dan van Siem Vroom. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Corinne Spier in 1959 Miss World werd: als getuige toonde zij ook nu persoonlijkheid te bezitten, die had ze toen ook al, kortom: zij werd als totali teit gekozen, niet om haar ma ten alleen. Hans van den Bergh zei bij wijze van vergelijking dat er toch ook geen Mister I.Q. ge kozen wordt. Dat zou te gek zijn, mensen uitverkiezen om dat ze meer hersens hebben dan de ander. En de quizzes dan? Twee voor twaalf", Tweekamp, Herkent u deze melodie? zijn dat niet ook een soort Mr. I.Q.-verkiezin- gen? door make-up en het aantrekken van een hyper-mo dieuze salopette oftewel tuino- verall. Haar tegenspeelster, advocate Ingrid Roessel, is knapper dan Hedy d'Ancona, maar toch ver loor ze de strijd om de gunst van het publiek met 13 tegen 8 stemmen, terwijl die mensen voor de pleidooien het nog met 12 tegen 9 stemmen oneens waren met de stelling. Een kleine aardverschuiving dus, te meer omdat ook „het volk" met 63 procent „nee" te gen de stelling zei. Hoe kwam dat? Hedy straalde zelfverze kerdheid uit. Ingrid was onze ker, want zij had op het laat ste moment moeten invallen. Zo zien we weer dat uiterlijk alleen de doorslag niet geeft. Ik moet daar eerlijkheidshalve nog aan toevoegen dat boven dien de argumenten en vooral de getuigen (Johanna Fortuin. Annemieke Gerritsma en Hans van den Bergh) die Hedy d'Ancona aanvoerde, een stuk sterker waren dan die van haar tegenpleitster, alleen sloe gen die argumenten minder op de Miss-verkiezingen (die zij m.i. verkeerd taxeert, al zei ze dat ze ze niet meer dan een symptoom vond van de achter stelling van de vrouwen), dan op de positie van de vrouw in het algemeen. En wat dat aangaat scoorde Hedy d'Ancona aan de lopende band dikke punten, terwijl In grid Roessel moeizaam wat dunne puntjes vergaarde op dat ene kleine onderdeel: de Miss-verkiezingen. NICO SCHEEPMAKER Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) AVRO's Toppop (AVRO) Wie van de drie (AVRO) Journaal (NOS) Peyton Place (AVRO) Frank Sinatra Een man en ztfn muziek (AVRO) Uitzending van de zesde, tevens laatste televisie- speoial, die Frank Sinatra in zyn lange carrière heeft gemaakt. U ziet en hoort Sinatra achtereenvolgens vertolken „You make me feel so young", „Pennies from heaven", I've got you under my skin", „Something", That's why the lady is a tramp". „I get along without you very well", „Didn't we", „One for my baby", I'll drink the wine". „I have dreamed", „My kind of town" en „My way". Televizier Magazine (AVRO) Journaal (NOS) Wat in de argumentatie verge- ten werd, was dat miss-verkie zingen in het totale pakket van menselijk doen en laten helemaal niet zo uitzonderlijk zijn. Juichen we de totale mens toe als Ard Schenk we reldkampioen wordt? Sport- kampioenen zijn net als Miss- Holland mensen die zich via een beperkte lichamelijke pres tatie (hoe beperkt toonde Fo reman zaterdagavond in „My show" van Ruud ter Weijden, toen hij, de wereldkampioen boksen, absoluut onmachtig bleek een bal behoorlijk voort te trappen) boven hun omge ving verheffen, mede dank zij allerlei andere componenten die daarbij te pas komen: per soonlijkheid, volharding, wils kracht. Waar het eigenlijk om draaide, konden we ook aflezen aan de beide pleitsters. Hedy d'Ancona is aardig om te zien, maar geen uitzonderlijke schoonheid, lijk schoon?, vroeg pleitster Zij verhoogt ondertussen haar Becker Show. 22.55 Mededelingen. 23.00 Nieuws. 23.02 Wachten «■nwnan 23.00 Nieuws. 23.02 Wachten op mld- H «i* I dernacht. 24.00 Nieuws. 0.021.0C Verwey: Dit is geen testen maar pesten" Dinsdag 20 maart Hilv. I. 402 m en FM-kanalen 7.00 AVRO. 14.00 E.O. 17.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatj 8.00 Nieuws en om 8.11 8.50 Morgenwijding. Nederland I NOS/NOT: 10.45—11.35 en 14.0(1— 10.00 Schoolradio. 10.10 (S) Radio 14.25 (ged-_K) Schooltelevisie. Nieuws. 8.36 Gymnastiek huisvrouw. 8.4" Klassieke en moderne Phllharmonlsch Orkest: klassieke i ziek. 10.3010.32 Nieuws.) 11.00 Pro- gramma voor de zieken. 11.30 Bejaar- Radlojour- denprogramma. 11.54 Bericht Vaste- 9.oo m MJJ (gr). (9.35—9.40 Waterstanden). 10.00 (S) Voor de klei het land: 12.26 Mededelingen tuinbouw: 12.30 alles die ERDAM (ANP) Sinds is in Londen een stoor- met het uitzenden van fluittoon op de golflemig- meter, de golflengte vvaar- september t vorig Veronica vanaf de Noord- jrdjMrogramma de Asf - kfctè en vooral naar Ne- X>] er lev-- is de fluittoon hoogstens ete ^hinderlijk te noemen. Wie 'j j goede ontvanger heeft uit 6,1 denken dat het aan zijn willenkl ligt. Maar in België *orden de Veronica pro- rijk c ^00r de fluittoon volledig Directeur-oprichter Bul Verwey uit Hilversum heeft zich met de boos doener in verbinding gesteld. Het is een van de tien adspirant-stations van een nieuwe commerciële radio onderneming, genaamd Independant British Authority (IBA), die van de Britse posterijen vergunning hebben gekregen om te gaan uitzenden. Aan de zendgemachtigde in Londen werd precies de golflengte van Veronica, dus 538 meter, toegewezen. "Wij heb ben ze opgebeld", aldus Verwey. "Ze zeggen dat de posterijen hun op dracht hebben gegeven er een fluit toon op te zetten om de golflengte en de apparatuur te testen. Maar ik geloof er niets van. Dit is geen tes ten meer, maar pesten" Uit Engeland komen berichten dat de IBA met het hardnekkig voortge zette storen probeert de Nederlandse piratenzender uit de lucht te verja gen. In Engeland deden zelfs geruch- in tegenstelling tot bijvoorbeeld En geland. Als de Nederlandse regering tot ratificatie zou overgaan, dan moet de Nederlandse telefoon- en te legraaf wet worden gewijzigd diojournaal). twaalf met tem* SS?') bouw. 12.40 (S) Wekelijks radlover- keersmagazine. Radiojournaal, pianomuziek. Heilige Schrift. 14.15 (ST Klassieke Ra- Nieuws; 12.4112.50 Echo. 13.05 Raden maar... 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Licht muziekprogramma met om 15.30 Nieuws. 17.00 Gespro ken brief uit de Nederlandse Antillen zangsolisten. 18.19 Uitzeil de Anti Revolutionaire Par- (ged. K) (K) Tl-ta-toven. 18.55 (K) Journ. NCRV: 19.05 <K) Tweekamp quiz voor middelbare scholleren. 19.30 Be ter samen: programma over onder linge hulpverlening. NOS: 20.00 (K) Journ. NCRV: 20.21 (K) Laten we wél zijn. 20.25 (K) Bartje, tv-fllmserle (dl. 7). 21.10 (K) Adam Smith, tv-se- rle. 21.35 (K) Een laar later: herha ling van de serie muziek (gr). 14.25 1.45 De uit ÏIi "ik- 16.00 Nieuws. 16, (K) op sport les 9 (herh.). Nederland II— NOS: 18.45 18.55 (K) Journ. VARA; 19.05 (K) FC Twente: Europese Sub-Top?: Sport ten de ronde, dat Veronica op haar kunnen de piratenzenders op de informatie beurt van plan zou zijn uitzendingen van IBA te gaan storen, zodra deze in de lucht zou komen. "Daar is absoluut geen sprake van" aldus Verwey. "Ik heb wel andere zorgen". Hoorzitting Op 18 april gaat de Tweede Kamer in een hoorzitting het probleem van de piratenzenders aanpakken. Ne derland heeft nog steeds niet het ver drag van Straatsburg geratificeerd, tage. 15.05 lUWg 1B 03 ACtl 16.10 (S) 'Iteiten, 10 (S) Jeugd- toer. 17.00 (S) Een beweeglijk pro program- 19.50 Den Voor de kinderen. 16.30 (S) Jeugd- 23. Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18,21 Klankbeeld. de ope- Noordzee hun activiteiten beter sta ken, aangezien op grond van dit wet ook het maken van reclame via de- 17.55 ze zenders strafbaar wordt. Indien Nederland besluit het verdrag van Straatsburg te ratificeren, dan hoopt Verwey dat zijn nu al dertien jaar JÏÏHfiïï?1;, land zoveel bestaansrecht zal blijken te hebben verworven, dat de zender op de een of andere manier legaal op het vaste land zal mogen worden neergezet. Actualiteiten, Nieuws. 20.05 (Sj Lukaspassie Krzysztof Pendereckl (gr.). 21.30 Elke Voor de kinderen. 16.30 Actualiteiten, donderdagmiddag, hoorspel. 22.40 (S) 22.50 Overweging. Echo. waarin ■ordt doorgepraat. 23.30 (S) Literair do dingen II. 298 m en FM-kanalen kro. 19.50 NOS. 20.00 kro. 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord programma. 23.55 Nieuws. Hilv. III. 240 en 298 m. en FM-kana len 7.00 vara. 18.00 NOS. 19.00 vara. 7.00 Nieuws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 22.50 Nieuws. 8.02 Onderweg. (10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. 11.03 Een op vallend vrolijke gavarleerde visite. (12.00 Nieuws.) 13.00 Nieuws. 13.03 Eddy .Becker Show. (14.00 7.07 (S) Klassieke muziek Nieuws.) 15.00 Nieuws. 15.03 Drie- draal. 16.00 Nieuws. 16.03 Mix. (17.00 7.30 Nieuws.) 18.00 Nieuws. 18.02 Popre- konstruktle. 21.00 Nieuws. 21.02 Jazz Blues. 22.00 Nieuws. 22.02 De Eddy twaalf, quiz. 22.00 (K) Achtei het Treinongeluk op Cuba In de buurt van de Cubaanse stad Santa Clara is vrijdagavond een personen trein op een brug ontspoord: 24 men sen kwamen daarbij om het leven en 31 liepen min of meei ernstige verwondingen op. Na het ongeluk, stortte een van de ril tulgen van de brug af de rivier in. De trein ver voerde 400 Dassagiers van Santiago de Cuba naar Havanna.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5