Nieuwe th.ee geven ?vechts- in Israël rdachten zoek in luisterschandaal estellen Flowery OrangePekoe premier Auto-expositie in Geneve biedt weinig nieuws Liam Cosgrave (53) tot premier gekozen Jordanië zou moslem-plaatsen mogen bewaken Na verkiezingen in Ierse republiek Flowery OrangePekoe - exquise thee van Douwe Egberts. uldelijker wordt het echter 'é-deteotivebureaus, die ge ien hebben dat duizenden over heel Italië verspreid, borden, dat niet zo maar wat klanten, maar dat de flensten van Binnenlandse om de schuldige te gaan vinden, want iemde toestanden in Italië (Van onze correspondent in Rome) E Nu verdachten in het schandaal van het afluisteren ijoons in Italië plotseling zoek rakennadat zij de offi- Justitie de verzekering hadden gegeven aan een tok te zullen meewerken, begint Italië zich weer te '&ren voor een zaak die al weken speelt en waarmee men wen leven. stanties en het leger van deze wijd vertakte operaties op de hoogte zijn en daar ook gebruik van hebben ge maakt. Het zal voor de Romeinse officier van Justitie, Infeldsi, moeilijk warden van de rijkspolitie van het van de belastingdienst op dere manier betrokken zijn 'andaal. moeten officiële instan- diuddelijker wordt het dat die genen die in Italië de macht delen, wel op een of andere manier hebben meegeluisterd in al die jaren. Poli tici werden zo in staat gesteld om te zien wat andere politici van plan ■tiing hebben van een rech- waren. De diverse geheime diensten te mogen luisteren. Zo'n bespioneerden elkaar en ook in de 18 moeilijk te kragen en industrie werd geprobeerd om gehei- het vaak lang voor men af te tappen om vooral op die Daarom zouden hoogte te blijven van de grote fusies ook van derden van de laatste jaren. De Italiaanse regering heeft nu de hulp ingeroepen van een Brits bu- Week werd het voormalige reau, dat zich specialiseert in het op- de Milanese recherche, sporen van afluisterapparatuur. Ook gearresteerd: woensdag wil men in de grote steden speciale 0 Micheli, een voormalig bureaus openen om het afluisteren de Italiaanse geheime tegen te gaan. Als iemand denkt dat 1 en verhoord, maar sinds er meegeluisterd wordt, kan men een 18 hij spoorloos. In het dergelijk bureau opbellen en dan werd ook bekend dat de kunnen de lijnen worden gecoritro- 'an het Quirinaal, het pa- leerd. e President werden afge- Het is onduidelijk waarom het uV® P^sonen die verdacht schandaal nu aan het licht komt. Im- "'J men af dat regeringsdn-mers al jaren wordt deze spionage be dreven en niemand maakte zloh er erg druk over. Allereerst is er het feit, dat zoveel organisaties nu genoemd worden. Misschien verwijt de een de andere ook wel uit Jaloezie. Daarnaast wil de regering-Andreotti laten zien dat zij krachtig kan optreden op een mo ment van onrust en schandalen. Mis schien hebben leden van deze rege ring zelf gezorgd dat het schandaal flink in de pers kwam. Andreotti's centrum-rechtse regering zal volgens vele politica vervangen moeten wor den door de oude coalitie van cen trum-links met de socialisten en de christen-democraten als de belang rijkste partners. De socialisten zitten op dit ogen blik mokkend en onderling verdeeld in de oppositie, samen met de sterke communistische party. Om te laten zien wat voor barre tyden Italië mee maakt en hoe krachtig daartegen moet worden opgetreden, zou het te lefoonschandaal en de snelle reactie van de regering het huidige kabinet kunnen dienen. Het meest aanne melijk is echter de eerste veronder stelling. In Italië werd al zoveel af geluisterd en door zoveel verschillen de instanties, dat degenen die van al die informatie gebruik maken telkens merkten dat de geheimen niet meer zo groot waren. Om het afluistersysteem nu te be veiligen heeft iedereen voor korte tyd iedereen aangeklaagd. Als straks de storm voorbij is, kan er tenminste weer netjes en met meer succes wor den afgetapt. 100 gram f 1,24 >AG 15 MAART 1973 Achter zo'n ingewikkelde naam zal wel iets heel bijzonders schuilgaan, zult u denken. En gelijk hebt u. Want nieuwe Flowery Orange Pekoe is een exotische thee. Geurig, kleurig. Met de karaktervolle smaak van het fijnste wat India en Ceylon u kunnen schenken. Deze thee, met zijn goudgele puntjes, is bereid uit het allerbovenste topje van de theeloot. Een produkt van liefde, toewijding en Oosterse Wijsheid. Flowery Orange Pekoe is een nieuw genot. Slokje na slokje. Goed gezet Bijzondere thee verdient bijzondere aandacht. Want dan pas komt de volle rijkdom volledig tot zijn recht. Laat het theewater altijd eventjes doorkoken. Gebruik drie flinke theelepels per liter water. Na het op gieten 6-8 minu ten laten trekken. En proef dan eens. .ongelooflijk dat thee zó nieuw kan zijn..! drag in maart gesloten Pittige piepkleine pikzwarte pilletjes. )RK (AFP) President Nixon heeft toegezegd Israël iders straalgevechtsvliegtuigen te leveren en techni- tand te verlenen bij de fabricage van de Israëlische lirage". Dit bericht de New York Times in een artikel lington, ontleend aan „officiële persoonlijkheden in de ies van Buitenlandse Zaken en Defensie". ibetreffend verdrag is New York Times begin W, tijdens het bezoek Meir aan de Verenigde precieze aantall te le llen noch de datum waar- ileverd zuilllen worden, is New York Times bekend, glische Super-Mirage is tlonair ontwerp naar de \ge en is uitgerust met vvn General Electric In ïe bbraalgeveohtsvliegtui- ■aël vtlgens de New York gt, staan los van de 122 fan een ander type, die iecember 1971 aan Israël waarvan de levering te lde van dit Jaar haar be- !hte kringen in Tel Aviv het bericht over Amerl- aan Is- uigindustrie niet onver en publiek geheim dat de vliegtuigindustrie verge- met de bouw van een re- i in het met "Super-Mi- wel met "barak" (btik- wordt aangeduid. De ectric-motor die het toe- s dezelfde als die welke In Fhanitomstraal - igebouwd. in Rode Zee Noord- i marine opdracht patrouilleren in het zuide de Rode Zee, waar Is- leidene strategische eiland- ebben bezet, zo heeft de ur van Noord-Jemen in egd. De laatste maanden de Arabische pers berlch- onde gedaan diat Israël de Straat van Bab el iu hebben bezet en daar- Idelijke toegang tot de Ro- De Amerikaanse regering heeft het wapenembargo voor India en Pakis tan verzacht. Deze landen zullen het zgn. „niet dodelijke" materieel, zoals reserve-onderdelen, parachutes en vliegtuigmotoren kunnen krijgen. Aan Pakistan zullen echter boven dien de 300 pantserwagens worden ge leverd die het vóór het afkondigen evan 'het totale embargo (tijdens de oorlog tussen India en Pakistan in 1971) had besteld. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washing ton deelde mee dat de stap werd ge nomen op direct verzoek van Paki stan. Hij zei dat de maatregel geen wijziging zou brengen in de militaire krachtsverhouding op het subconti nent waar Rusland een belangrijke leverancier van -wapens aan India is geworden. TEL AVIV (UPI) Premier Meir heeft gezegd dat Israël bereid is ko ning Hoessein toestemming te ge ven een Jordaanse bewaking in te stellen bij de heilige plaatsen van de mohammedanen in Jeruzalem. Maar het zal niet 'toestaan dat enig deel van de stad ooit nog onder Jor daanse controle komt. Voorzover bekend is het de eerste keer dat een verklaring van een der gelijke strekking offcieel van de zij de van Israël wordt afgelegd. Mevrouw Meir sprak in Eilat, ter gelegenheid van de 24ste verjaardag van deze havenstad aan de Rode Zee. Koning Hoessein van Jordanië heeft in het verleden vaker gezegd, dat een vredesovereenkomst met Israël ook de Jordaanse soevereiniteit over de mohammedaanse plaatsen in de heilige stad zou moeten bevat ten. Liam Cosgrave (rechts) ontvangt uit handen van -president De Valera het ,zegel" dat behoort bij het premierschap van de Ierse republiek. LONDEN (Reuter) Liam Cos grave (53) Jurist en politicus, is giste ren door het parlement van de Ier se republiek tot premier gekozen. Hij gaat een coalitie van partijen led den die vorige maand de algemene verkiezingen wonnen. Cosgrave volgt premier Jack Lynch op, wiens Fianna PadlpartiiJ de afgelopen zestien Jaar aan de macht os geweest. De nieuwe premier werd gekozen met 72 tegen 70 stemmen. Zijn Fine Gael-pairtij is na de verkiezingen met 54 zetels in het 144 leden tel lende parlement gekozen. Haar coali tiepartijen, Labour, kreeg 19 zetels. Hier tegenover staat de Fianna Pail met 69 zetels. De resterende twee worden door oruafhahkelij ken bezet. De voorzittershamer, die voorheen door een lid van de Fianna Fail werd gehanteerd, ds nu in honden van Sean Tracey, van Labour. Aangezien de voorzitter gewoonlijk niet mee stemt Is de meerderheid van de re geringscoalitie 'teruggelopen tot één zetel. Zij zal over het algemeen ech ter kunnen rekenen op de steun van zeker een van de twee onafhanke- lijken. Naar Ierse maatstaven bete kent dit een stevige greep op het man, die de portef euille van Finan ciën heeft gekregen, en de 47-jarige Garret Fitzgerald, een econoom, die minister van Buitenlandse Zaken wordt. lat bekend als een man die het gezag tot elke prijs wil handhaven. Hij moet niets van de IRA hebben. In tegenstelling tot het meren deel van zijn landgenoten is Cosgra ve een gesloten en nuchter reageren de man. De nieuwe premier is minstens even conservatief als zijn voorgan ger, Jack} Lynch. De opvattingen van zijn Fine Gael op economisch MERCEDES en sociaal gebied zijn vrijwel gelijk aan die van de Fianna Fail van Lynch. GENEVE (ANP) De laatste autotentoonstelling voor de fabrieks- vakanties, de jaarlijkse salon in Ge- nève, begint morgen. Er is weinig nieuws. Verschillende varianten op reeds bekende modellen en wat nieu we sportwagens, daar houdt het in feite mee op. Het is niet zo verwonderlijk. De Europese au tof abrieken hebben de laatste tijd zoveel nieuws laten zien, dat zij nu even willen uitblazen. Bo vendien staat er voor het volgende seizoen alweer het nodige op stapel. Zoals een nieuwe serie Austins on der de naam "Allegro". Verder nieu we modellen van Volkswagen, Opel en Ford in de vorm van resp. een VW, die lijkt op de Audi 80. een op volger van de Kadett en vrij ingrij pend gewijzigde Capri. Een lange, sierlijke coupé, die in Genève te zien is op de stand, waarmee het nieuwe centrum voor stilering, dat Ford in Turijn heeft ingericht, zich voor de eerste maal presenteert, lijkt een indicatie in te houden in welke richting men denkt voor die Capri II. FORD De vorig Jaar geïntroduceerde Con sul- en Granada-serie van Ford, be staande uit 4-deurs sedans en 2-deurs sedan/coupé, krijgt er nu een derde carosserie-variant bij in de vorm van een 2-deurs sedan. Dit model zal verkrijgbaar zijn als con sul en Granada. Ford Nederland, hoopt dit type half mei in Neder land te kunnen introduceren. In de Ierse politiek is de links- rechtsorlënfcatie die in andere landen normaal is, nauwelijks bekend. De •twee grote partijen zijn voortgespro ten uit de nationalistische strijd om de onafhankelijkheid. Mercedes toont haar volledige 450- serie ais uitbreiding van haar leve ringsprogramma. Deze serie heeft dalmler-benz ontwikkeld om enigs zins het "gat" te vullen tussen de 350 en 600-serle. De levering van de 450-serie zal in Nederland volgende maand beginnen doch in beperkte mate. CHRYSLER Chrysler presenteert in Genève de 2-deurs Sunbeam 1250/1500, die ove rigens niet op de Nederlandse markt zal komen. SPORTWAGENS Op sportwagengebied toont b.v. de Zwitserse autofabrikant Monteverdi evenals vorig jaar. opnieuw 'n nieuw model, de HAI 450 GTS, voorlopig als prototype. Het chassis is van lichtmetaal waardoor het gewicht kan worden teruggebracht tot slechts 1350 kilogram. De motor (midscheeps) is een 7 liter v8 van 450 pk. Goed voor bijna 300 km per uur. Wel even meer dan de 100 km die algemeen als maximum in Zwit serland is ingevoerd. VEILIGHEID Voor de eerste maal geeft Volvo zijn experimentele veiligheidsauto op een internationale autosalon acte de presence en ongetwijfeld zal deze wagen wel publieke belangstelling krijgen. Ook Saab vertoont 'n open gewerkt model van zijn veiligheids auto. Zuiveringsoperatie De Marok kaanse troepen hebben gisteren drie personen gedood en elf gearresteerd tijdens een zuiveringsoperatie in het Atlasgebergte. Het doel van de ope ratie was een eind te maken aan de ondermijnende activiteit van een groep die afkomstig was uit het bui tenland en bewapend door Libië, al dus Rabat. Overval Een vijftiental aanhan gers van generaal Gnivas heeft gis teren bij een overval op een politie bureau in Limassol de op een na grootste plaats op Cyprus alle wa pens en munitie ontvreemd. Grivas is voorstander van aansluiting van Cyprus bij Griekenland. Hij ageert daarbij tegen het bewind van aarts bisschop Makarios die onlangs her kozen is els president van Cyprus. Cosgrave heeft twee Ieren met een scherp oog voor de nieuwe rol van hun land in Europa sleutelposities in zijn kabinet gegeven, dat vijf tien ministersposten telt. Het zijn Richie Ryan, een 44-Jarige Jurist en zaken-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9